Eastovo cvičné vedení mise

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Eastovo cvičné vedení mise

Příspěvek od Elinor Yall »

Jméno: Charles Meier

Titul:Padawan

Rasa: člověk

Planeta narození: Myrkr

Životopis postavy:
Charleyho otec byl inženýrem pracujícím pro jednu velkou společnost, krom toho také lovec a tak trochu dobrodruh - z čehož je vcelku snadné odvodit, jak po smrti jeho manželky vypadala výchova potomka.
Krom toho se v rámci pracovních výzev dosti stěhovali a tak ve svých sedmi letech Charley znal krom rodné planety i Bothawui, Talos, Dantooine, Mon Calamari, Naboo a Ithor.
Nakonec nicméně, když bylo Charlesovi sedm, se nechal tatínek z důvodů lepší vzdělavatelnosti potomka přeložit na Taris. Tam se sice příliš nelíbilo ani jednomu (komu by se taky líbilo v ekumenopoli, kde není, kam pořádně vypadnout), ale s tím se nedalo nic dělat. Zvláště drsné to bylo pro Charleye, protože když byl otec v práci, nemohl se zabavit výpravami do přírody - a tak se prostě začal snažit co nejvíc spřátelit s ostatními (ne pouze) lidmi.
Jednou se mu podařilo se takto natrefit na jednoho jedijského mistra s padawanem na cestách, a dosti jim zkomplikovat jejich původně ne-až-tak komplikovanou misi. Vzhledem k tomu, že v něm bylo vycítěno velké nadání v Síle - dost velké na to, aby mohl být přijat do jedijského výcviku i v necelých osmi letech, což je dosti pozdě -, si mistr promluvil s Charlesovým otcem a dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo, aby bylo v jedné z výše vyplněných kolonek napsáno padawan.

Říct, že byl Charles z chrámu a Jediů nějak na větvi, by se opravdu nedalo. Část věcí bral velmi v pohodě, část věcí si měl sklon přizpůsobovat podle svého, ale učil se velmi rychle, s druhými vycházel dobře, a především se v něm projevovala obdivuhodná odolnost proti jakýmkoli výkyvům směrem k temné straně - a to i výkyvů toho druhu, co bývá u dětí jeho věku normální (ano, i tohle byl jeden z důvodů, proč byl vzat na Coruscant).
Krom toho se ukázalo, že je to vůdčí typ s nepříjemným sklonem mít vždycky pravdu.

Ano, lze říct, že má mezi ostatními Jedi spoustu přátel a kamarádů.
Ne, nedá se říct, že by to bylo fungování na bázi rovný s rovným. Charley je většinou vnímán jako někdo... od koho se automaticky čeká, že bude ten zodpovědnější. Občas ho to trochu štve.

Barva čepele: stříbrná
Světelný meč: jednoruční, modifikovaný na makashi;
krom světelného meče má ve vlastnictví stařičký blaster patrně mandalorianského původu (rodinný dědičný, dosti na něm lpí)

Styl boje: makashi

Schopnosti:
proklouznutí, cítění Síly, silové vylepšení, omráčení, léčení

do budoucna ho to potáhne k zintenzivnění práce se světlou stranou


dovednosti:
- obrovská znalost obecného základu
- díky cestování v dětství se dobře vyzná v jiných jazycích než basicu a v chrámu si tyhle schopnosti dost prohluboval
- rovněž díky dětství je velmi dobrý v plížení, stopování a přežití v divočině
- velmi dobře zachází se střelnými zbraněmi; přirozený talent (mistři to nicméně nevidí úplně nejnadšeněji)
- dobré technické dovednosti
- je inteligentní, velice zvědavý, s touhou po poznání a zlepšování se; dosti perfekcionista

Poznámky:

vzhled - není příliš vysoký ani statný; světle hnědé vlasy, modrošedé oči, v současné době si pěstuje plnovous.
Jeho vzhled v tomhle mýlí, ale Charles po vzdálenějších předcích podědil mandalorianské geny a ty se dosti projevují, pokud jde o odolnost, rychlost, sílu vůle...
pokud se může oblékat podle svého, nosí dlouhé kalhoty a loveckou košili, vysoké boty, široký opasek, na hlavě klobouk s širší střechou.
Pokud jde o údržbu zevnějšku, ano, dává si s tím tu práci. :) A jeho péče o meč a blaster je opravdu perfektní.

povaha - sám od sebe má dost blízko k tomu, co by se dalo nazvat klasické jedijské hodnoty. Obětavý, trochu rovnostářský, dost humanistický a zapálený pro dělání dobrých věcí, i když to může připadat naivně. Zvědavost a perfekcionismus byly zmíněny. Občas si má sklon o sobě trochu moc myslet a přeceňovat se. Taky má něco jako ochrannářské sklony.
Pokud možno nedává navenek znát své pocity, zejména ty nejpříjemné a nejedijské.
Velmi nerad by se dostal do situace, kdy by musel někoho (myslícího tvora, na válečné droidy se to nevztahuje :D) definitivně eliminovat - a občas mu v tomhle nedocvakávají racionální důsledky, k čemu to může vést (třeba k solidní sbírce naštvaných protivníků, že :D :D :D)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Zdravím Tě!
Pokud tedy pominu, že jsi zkušená hráčka a moderátorka k tomu, že bys mi mohla do přihlášky nastrčit celou škálu chytáků a blbůstek, přejděme tedy rovnou k jejímu hodnocení ;) :

1. Jméno postavy jest správné (i když ve SW se Charlie, John nebo David moc nenosil)

2. Životopis se mi zdá v pořádku, námět zajímavý. Tady nemám výhrady.

3. Světelný meč - u té modifikace si nejsem zcela jistý, jestli si to padawani mohli upravovat... Každopádně zde bych provedl edit na jednoduchý, jednočepelový meč.
A poté uvádíš jako zbraň blaster - myslím, že střelné zbraně Jediové neužívali, čili nebudeš jí potřebovat ani ty.

4. Zintenzivnění práce se světlou sranou - tohle se mi zdá nejasné...pracovat se světlou stranou???

5. Dovednost: Obrovská znalost obecného základu... taky trošku přitažené za vlasy...

6. Oblečení, které Tvá postava nosí, je netradiční, nicméně originalita se cení ;)

7. A nakonec povaha - vyčerpávající, na padawana je toho až dost, jen doufej, že se to v misi neobrátí proti tobě... :)

Závěr: Proveď uvedené edity a u nejasností bych poprosil o zdůvodnění, nebo rovnou edit :D
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

jak jsem napsala do SBčka... :D :D :D


Jméno: Gwydion Lyr

Věk: kolem 20 (narozen r. 5 ABY)

Titul: Padawan

Rasa: Člověk

Planeta narození: Coruscant

Životopis před příchodem do řádu:
Gwydionovi rodiče se seznámili v průběhu odboje proti Impériu a po ustanovení Nové Republiky se vzali. Takový hezký pár, velitel vojenské lodi a diplomatka. Nějakou dobu se každý věnovali své kariéře a vídali se, jak to zrovna vycházelo, a osm měsíců dva týdny a čtyři dny po jedné dovolence přišel na svět Gwydion.
Životní způsob rodičů to moc nezměnilo, otec byl s výjimkou dovolených pořád na lodi a ta někde ve vesmírů, a matka se vrátila do práce hned, jak to bylo možné. Dítko tedy zůstalo odkázáno především na pečovatelské droidy a později i na taková zařízení jako je školka či škola.
V průběhu vzdělávacího procesu si vedl výborně, už proto, že patří k těm výjimečným jedincům, které škola baví. Vzhledem k zaneprázdněnosti svých rodičů a určité neschopnosti se pořádně věnovat dítěti byl také postižen řadou volnočasových aktivit (maminka zastávala názor, že je lépe, když dítě něco dělá, než aby se flákalo doma a byly s ním problémy) - někteří by to v jeho případě nazvali snad i přetěžováním, ale vzhledem ke Gwydionovu nadání v Síle se to ukázal být jako způsob, jak dítko zaměstnat natolik, aby bylo rádo, že je rádo, a nezkoušelo dělat nebezpečné hlouposti (naprosto stačilo využití schopností k zlikvidování třídní databáze se známkováním před zasedáním Spolku rodičů a přátel školy).
K Jediům se Gwydion dostal jen řízením náhody, v době, kdy maminka začínala pracovat v Leiině diplomatickém týmu. Bylo to po incidentu s třídní databází, a protože si maminka byla vědomá, že Gwydion používá pro obcházení domovní kamery trik, kterému ONA nerozumí a který by se při podobné akci rozhodně hodil, zaujala k potomkovi lehce paranoidní stanovisko a rozhodla se ho požádat, aby, až bude mít po vyučování a ona bude mít polední pauzu, se stavil u ní v práci, že by společně zašli na oběd (s cílem vytáhnout, jestli s tím Gwydion nemá něco společného, a promluvit mu do duše). Nicméně jednání diplomatického týmu se protáhlo a Gwydion nebyl jediným rodinným příslušníkem čekajícím na zahájení polední pauzy. Tím druhým byl Luke Skywalker, který chtěl vytáhnout sestru na oběd a poreferovat jí, jak dopadá rozšiřování akademie - nakonec to dopadlo tak, že ani na jeden z rodinných důvodů nedošlo (polední pauza se totiž díky diplomatické přesčasovce smrskla na deset minut), ale Luke Skywalker objevil pro Akademii nového studenta.

Barva čepele: stříbrná

Světelný meč: jednoduchý jednočepelový

Styl boje: niman kombinovaný s několika prvky z makashi a ataru

Schopnosti:
- umí vcelku dobře vyjít s lidmi
- základy pilotování; není v tom vůbec špatný
- vcelku schopný šermíř
- rozsáhlé kulturní, historické a antropologické znalosti
- velmi tvořivá osoba

jedijské schopnosti:
- Zrychlení(Force Speed) - Umožní uživateli zrychlit svůj ohyb vůči okolí, míra zrychlení a doby jeho udržení záviselo na schopnostech uživatele
- Zneviditelnění(Force Cloak) - Tato vzácná schopnost umožnila svému uživateli skrýt se před zraky všeho ostatního, droidů nevyjímaje
- Silové chápání(Force Comprehension) - Technika umožňující pochopit velké množství informací urychlením nervových procesů pomocí Síly, nebyla však často využívaná, protože způsobila velké vyčerpání a hlavně velký příliv emocí, nutná byla i základní znalost tématu
- Proklouznutí(Force Flash) - Jednalo se o schopnost dočasně na chvilku ochromit elektronické bezpečnostní zařízení(holokamery), aby uživatel mohl proklouznout neviděn, zatímco u kamery dojde k minoritní dočasné poruše

Jedná se o to, co se tak nějak intuitivně o Síle a ze Síly naučil.
V Chrámu se začal učit základy k hibernaci a podobným záležitostem.

Poznámky:

vzhled - asi 180 cm vysoký, štíhlý, hnědé vlasy s nádechem do měděna, šedé oči

povaha - extrovertní, inteligentní, komunikativní, se značnou mírou empatie; baví ho dělat si věci po svém a mívá problémy s autoritami (pokud jej nějak nepřesvědčí, že jsou na pravém místě); má dost silnou vůli a vydrží toho opravdu dost

další poznámky - na lidi dělá velmi dobrý první dojem (mají sklon ho lehce přeceňovat); rád si čte nebo se věnuje samostudiu (zní to divně, ale opravdu ho baví trávit čas v archivu a zjišťovat si věci, co ho nějak zaujaly); má slabost pro výpravy spojené s tábořením

Volba období: Nová Republika

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Takže, začnu asi tím, že jsi zkušená dívčina, čili nečekám, že by zde byla nějaká chyba, ať už v životopise, popisu schopností aj. Pouze jsem se malinko pozastavil na jeho znalosti ve 20 letech ohledně kultury, historie atd. Což ovšem díky samostudiu může být celkem na vysoké úrovni...

Dále pak styl boje - zde jsi si vybrala poněkud kombinovaný styl a já tě nebudu limitovat. I když pro začátečníka - padawana bych možná viděl více raději I, II, III. Ale dobrá...

Celkově propracovaná přihláška mi dává dost možností jak a kde začít. Což se chystám provést v nejvyšší možné míře - aneb zítra s výcvikem nashle :D
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Yavin IV, Jedi Praxeum

Obloha byla dnes vyjímečně čistá, bez oblačnosti a jakýchkoliv naznaků bouře, deště nebo jiného nečasu. Na měsíci Yavin IV vládla poklidná atmosféra a ač by se na první pohled mohlo zdát, že kolem vládne celogalaktický mír, nebylo tomu tak...

Psal se rok 25 po bitvě o Yavin a galaktickou společnost zasáhla hrozba v podobě invaze Yuuzhan Vongů! Tito nelítostní válečníci z jiné dimenze přišli, aby zničili Republiku a vše, co se jim postaví do cesty. Chtěli ovládnout všechny světy a nikdo je neměl zastavit v jejich zkázonosném tažení.

Dnes a denně přicházely do Akademie Jedi nové a nové zprávy od vysokých činitelů republikového senátu o napadení, boji, či přímo dobytí toho, či onoho světa nebo planety. Zrovna dnes to byla nepříjemná novina, kterou se mistr Luke dozvěděl od své sestry, nejvyšší představitelky Republiky, Leii. Bitva o Dantooine se zdála být téměř u konce a zvěsti o invazi Vongů právě na tuto planetu, jež byla po staletí úzce spojována s jediiskou historií, zasáhla Akademii jako otrávený šíp.

Yavin IV, někde nad džunglí...

Oblohu pročísly dvě skvrny, které se s řevem motorů hnaly kamsi do dáli. Dobrému pozorovateli nemohlo uniknout, že to jsou dvě stihačky typu X-wing, které se prohánějí nad pralesy a vzájemně se dostihují a zase se vzdalují... "Tak co, dáme si ještě závod?" ozvalo se v komlinku jednoho ze strojů, patřící rytíři Jedi jménem Dorsk 82. Na druhé straně, tedy z druhého kokpitu, se takto veselým hlasem ptal padawan Gwydion Lyr. Z druhé stihačky, která jen stěží doháněla tu Lyrovu, zazněla odpověď: "Ne, milý padawane, dnes už to stačilo! Vracíme se na základnu!" Strohá, ale přesto důrazná slova... "Právě jsem totiž dostal ne zrovna příjemné zprávy od Luka z Akademie, máme ihned přerušit letecký výcvik..."

____________________________________________________
Výcvik začíná, co je tvým úkolem? Děj se rozbíhá, můžeš jemně posunout. Napiš jednání, pocity a myšlenky své postavy. Za ostatní hrát nemůžeš... Taky se můžeš posunout do minulosti, nějaké vzpomínky se rozhodně neztratí ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin IV., někde nad džunglí

Lítání bylo vždycky fajn.
Ne že by se nedaly najít věci, které by mě bavily víc, ale přece jenom, někdy člověk potřebuje vypadnout a jen tak vypnout.
A v takové situaci je lítání mnohem víc než fajn.

Pochopitelně, když je něco víc než fajn příliš dlouho, musí se to pokazit. Taková už je logika věci. Nestačí světlá strana Síly, vyskytne se i temná. Zneškodníte superzbraň a zjistíte, že existují nejméně dvě až tři další. Urovnaly se vztahy s Impériem - objeví se vetřelci z cizí galaxie...
Pro ilustraci základního principu fungování vesmíru to snad stačilo.

Obecně vzato, pokud jste Jedi, je válka a shodou okolností se pustíte do tréninku, z nějž máte spontánně radost, pravděpodobnost, že vás z něj někdo vyruší, je více než stoprocentní.
Otázkou zůstává jen konkrétní proč.
Nemohu říct, že by mi poslední vývoj nedělal starosti.

V elegantním obratu stočím stíhačku doleva, směrem k akademii.
Rozumím, odpovím Dorskovi do komlinku. Detaily neříkal?
Vážnost okamžiku by se dala krájet.
Na chvilku se odmlčím a dodám: Ale ten závod si můžeme dát stejně. Směrem k akademii.
Lehce mi cukne v koutcích.
Ne že by to dokázalo nějak výrazně narušit protahující se stíny, nicméně nějaké předstírání normálního života v praxeu musí být. Jinak bychom se mohli jít rovnou zahrabat a vyvěsit obrovský transparent ve vongštině: VYMŘENO.
A proč to Yuuzhan Vongům ulehčovat, že.


---------------------------------------------------------------

poznámka ještě k těm rozsáhlým znalostem - za dost z toho může jedijská schopnost jménem Silové chápání; pro Gwydiona je jedna z těch, na které si přišel tak nějak intuitivně sám :) :D

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Yavin IV., někde nad džunglí

Když jsi zjistil, že z leteckého dne již dnes nic nebude, nezkazilo ti to náladu a navrhl jsi Dorskovi 82, že na zpáteční cestě si můžete vyzkoušet manévry s X-wingy a zároveň se rychle a efektivně přesunout na pokyn mistra Skywalkera zpět na Akademii. Rytíř Jedi se svým ledovým klidem prohlásil do vysílačky: "Inu dobrá, Gwydione! Zopakujeme si tedy základní znalosti pilotování stíhače nad džunglí a ještě si to okořeníme vyhledáváním cíle v nepropustném terénu, co říkáš?" a předem tušil, že odpovíš kladně. Věděl o Tvé zálibě a často vedl výcvik v pilotování, mezi studenty tolik oblíbený. A věděl také o tvém otci, veliteli republikového křižníku. A snad i proto chápal Tvé jisté nadšení pro létání a rád tě přivítal na každém svém cvičení.

Otáčkou o 180° jste se obrátili směrem zpět na Akademii, ale Dorsk 82 ti poslal do tvého navigačního počítače údaje, které se lehce odchylovali od běžných leteckých tras od základny a k ní zpět. Po zadání vaší další trasy se za několik málo okamžiků ozval znovu, tentokrát s lehce pobaveným tónem v hlase: "Před nedávnem mi mistr Kyle říkal, že jednou při svých průzkumných výletech zdejšími pralesy narazil na pozůstatky někdejší imperiální základny, opuštěné po bitvě o Yavin. Slyšel jsem, že jí pak používali i různí pašeráci, než to tam zpustlo. Podíváme se k ní, hm? Ponoř se do toku Síly a zkus jí najít. Oficiální souřadnice totiž nemáme a místo je navíc již značně zarostlé a nedostupné..." zadal Ti Dorsk 82 poměrně jednoduchý úkol, kterým jste si měli zpestřit návrat k Praxeu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin IV, někde nad džunglí

Základní znalosti? - To bude nuda, pomyslím si a nechám svůj x-wing klesnout těsně nad úroveň nejvyšších stromů.
Pokud by se objevil nějaký obzvláště vysoký, tak prostě uhnu, že. Reakce mám na to rychlé dost. A lítám tak, že bych v Kypově tuctu ostudu nedělal, rozhodně ne po téhle stránce.
Ale vyhledávání by mohlo být fajn.
Tak nějak z toho sice mám pocit, že mistr má v plánu nějakou výchovnou lekci, nicméně trocha ostražitosti a soustředění by tomu mohla spolehlivě zabránit.

Super! vyjádřím se do komlinku a bleskově zkouknu zaslané údaje.
Zajímavá věc. Copak to asi bude?
Imperiální základna; Dorsk mi buď čte myšlenky, nebo - což je pravděpodobnější s přihlédnutím k běžné jedijské zdvořilosti - prostě poskytuje informace.
Už jsem se bál, že nás poštvete na něco staršího, zazubím se a s pocitem, že i přes nečekané ukončení výcviku to je vlastně skvělý den (měl bych to brát optimisticky, poté, co Skywalker odvolá Dorska jakožto odpovědného mistra na nějakou poradu, můžu zapadnout do archivu a dokončit ty rešerše, s nimiž jsem slíbil pomoct Tionne).

Přimhouřím oči a soustředěným myšlenkovým proudem se napojím na okolní krajinu. Na síť energie, do níž se obtiskává vše živoucí na povrchu planety v opakujících se vzorcích růstu, života a opětovného vstřebávání se. Zároveň pátrám po jakékoli trhlině, která by prapůvodní stav džungle narušovala. Není to až TAK jednoduché; přirozený biotop na Yavinu IV. je vysoce vitální, ale přece jenom předpokládám, že i padawan je schopný nalézt stopu narušení v obvyklých energetických schématech vSilovém obrazu pralesa - pokud nedostala příroda stovky let na pozvolné zahlazování.

A navíc Imperiálové po sobě zanechávají značky stylu "...a sto let tam tráva neroste". Pokud se nerozhodnou to vše rovnou maskovat, pak by to bylo horší. Ale proč by něco takového dělali u vojenské základny, to fakt netuším, prolétne mi hlavou podvědomá připomínka.

Co víc si člověk může přát - modré nebe a vesmír nad hlavou, pod ním zelená džungle, a všude kolem živoucí Síla.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Yavin IV, někde nad džunglí

Když jsi se zcela oddal Síle, abys bez pomoci navigačního přístroje tvého X-wingu nalezl starou imperiální základnu, mistr Dorsk to okamžitě pocítil. Samozřejmě udělal to samé, co ty. Informace o tom, že nezná souřadnice objektu, byla pravdivá, ale mistr se pokusil najít v toku Síly odpověď ještě dřív, než by se to podařilo tobě.

Když se ve své stihačce Dorsk 82 lišácky pousmál, ozval se do komunikační konzole: "Myslím, že jsem něco našel! Jak jsi na tom ty, Gwydione? Pocítil jsem tvou mysl,upínající se na okolní džungli - měl bys již mít hrubou polohu našeho cíle, není-liž pravda?" řekl jen tak mimochodem.

V tom však zřejmě něco narušilo váš let a pozornost mistra upoutalo cosi uprostřed zalesněného území pod vámi. Natočil levé křídlo níže a obloukem se snášel někde na volnější prostranství. Než jsi stačil zpozorovat, co jej přimnělo k přistávacímu manévru, zmizel ti z dohledu. A navíc v komlinku nebylo slyšet nic, jako by byl deaktivovaný... Vše, co jsi stačil zaregistrovat bylo, že Dorsk přistál někde v džungli. A bylo to čirou náhodou zrovna v místech, kde se pravděpodobně nacházela hledaná základna!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin IV., džungle

Tuším, odpovím mistrovi do komunikátoru a vzápětí obrátím oči v sloup, když provede střemhlavý sestup
Zamířím se stíhačkou tam, kde tuším základnu, vlastně spíš její pozůstatky.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Yavin IV., džungle

Stihačka mistra Dorska zmizela v záplavě zeleně a Ty jsi přitom pocítil jen malé chvění v Síle. Pojednou jako bys byl v okruhu několika kilometrů sám, nikde ani stopa po živé bytosti citlivé na Sílu...

Nezbývalo, než sestoupit do míst bývalé pašerácké základny a přistát na nějaké příhodné ploše, neboť ze vzduchu bylo téměř nemožné přes stromy a houštiny vidět něco, co se děje na povrchu.

Na přistávací ploše pár desítek metrů od vstupu do budovy stál, světe div se, stroj Dorska 82 a kokpit byl otevřen dokořán. Sama plocha i stavení bylo již prorostlé místní flórou a tak nebylo lehké vysledovat jakékoliv stopy. V základně, která postupem let ztratila jakékoliv zabezpečení a transpariocelové průzory a okna byla již většinou porušená, se mohlo nacházet cokoliv, od hnízdících ptáků až po roj piraních brouků, kteří si zde nejspíše vystavěli své domovy. Jakákoliv myšlenka na obydlení lidmi, nebo jinými myslícími bytostmi byla takřka nemožná...
Naposledy upravil(a) East.Wood dne 28.3.2010 11:07:17, celkem upraveno 1 x.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin IV., džungle

Nedůvěřivě si přeměřím krajinu za průzorem kokpitu.
Tak jestli se průzkumničení říká, že spěcháme na svolání mistra Skywalkera... poušklíbnu se v duchu a vyskočím ze stíhačky.
Že nemůžu zavnímat Dorska, mne nijak neznepokojilo; vím, že tu přistál a že se jako Jedi může v Síle maskovat.
Otázkou nicméně je, nakolik se mi ho chce hledat, když se o sebe umí postarat víc než dobře a tady je záhadný objekt jako stvořený na prolezení.
Opatrně se rozhlédnu kolem sebe, zejména, jestli mistr v porostu přece jen po sobě nenechat nějaké stopy, protože pak by bylo skautování staré základny a zjišťování, jak moc se stala součástí pralesa, takové... zvláštní.
Pokud ano, nasměruji se za mistrem.
Pokud ne, tak se vydám na prohlídku toho, co nám tu pašeráci a impérium nechali na památku.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Yavin IV., džungle

Vypadalo to, že bez Tvé aktivity se v místě vašeho přistání nic a nikdo nepohne. Džungle sama o sobě skýtala jistě mnoho tajemství, ale především tu byla malá základna, která mohla vydat úplně jiné taje a divy, než okolní porost...

Rozbitým průzorem, či spíše střílnou se v následujícím okamžiku vyhrnulo ven několik křišťálových hadů. Proti matné barvě zdi základny nebyli příliš vidět, ale vlnění jejich slizkých těl se dalo rozeznat celkem bezpečně. Doslova se vysypali z otvoru ve zdi, lehce dopadli do trávy a plazili se směrem k tvým nohám... Jistě neznamenali velké nebezpečí pro někoho, jako ty. Ale nebylo třeba si přidělávat zbytečných potíží s jedovatým uštknutím, nebo prozrazením se komukoliv schovanému v základně, byl-li někdo takový...

Problémem u kousnutí tímto druhem plaza bylo to, že uštknutá bytost mohla upadnout na několik hodin do hlubokého spánku, nebo dokonce do kómatu. A to bys pak zmeškal mítink mistra Skywalkera...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Yavin IV., džungle, ruiny základny

Wow. Tak jestli tímhle stříleli pašeráci po nepříteli, tak se vongové mohou jít zahrabat, pousměju se při pohledu na hádky vypadnuvší ze střílny.
Pohled na jejich nasměrování k mé osobě mne však pobavil o poznání méně.
Pro jistotu jsem se rozhodl zbytečně neokounět a něco dělat.
To "něco" spočítalo v napojení se na Sílu a zrychlení se skrze ni.
Vpodstatě jsem hadům utekl směrem k základně.
V slušné vzdálenosti se pak zastavím a zkusím vnímat, jestli v okolí není něco, před čím bych se musel mít na pozoru.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Yavin IV., džungle, ruiny základny

Hadi si dál razili cestu vysokou trávou k pralesnímu porostu a syčeli přitom, jako by chtěli varovat před svým jedovatým uštknutím každého, kdo by jim chtěl zkřížit cestu. Mezitím Tys již prozkoumával skrze Sílu nejbližší okolí pevnůstky. Ale prvotní zjištění se pouze potvrdilo, takže v prostoru kolem Tvé osoby nebyla vycítěna žádná osoba nebo objekt, citlivý na Sílu. Což mimo jiné znamenalo, že stopa Dorska 82 se nějakým záhadným způsobem vytratila.

Pochopil jsi, že nezbude nic jiného a budeš se muset vydat do nitra budovy. S sebou jsi bohužel neměl žádný komlink ani vysílačku, takže spojit se takto se svým mistrem bylo vyloučeno. Jen tvůj světelný meč byl společníkem na cestě do temných chodeb základny, či spíše toho, co z ní zbylo...

Vchod nebylo třeba otevírat pomocí kódu, stačilo zatlačit, aby se člověk protáhl dovnitř. Žádná energie, žádné světlo. To rozhodně jednomu na klidu nepřidalo! Navíc tu byly nevyřčené otázky, které zaměstnávaly tvou mysl a každou chvíli jsi na ně mohl dostat pádnou odpověď...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“