3. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Alex se trochu nevinně pousmál a ukázal na místo, které bylo jasně nakopnuto, aby potom pokrčil rameny.
To byla první věc, kterou jsem zkusil, ale jak vidíš, tak to moc nepomohlo. A obvykle to opravdu funguje, už to mám ozkoušené z praxe, ale tady to bude asi chtít trochu techničtější přístup. Nezbývá nám, než se to pokusit opravit. Jdu nás vyhodit z hyperprostoru, zatím se podívej po nějakém nářadí a něčem, co by se mohlo tvářit jako návod. Já to prověřím i v kokpitu, třeba tam něco bude.
odpoví Alex a udělá několik kroků směrem ke kokpitu, když se v rámu dveří do chodby zastaví a otočí se zpátky na tebe.
Trielle teď nic říkat nebudeme, ať ji zbytečně nerozrušujeme. Přecejenom si za posledních pár dní prošla docela vyčerpávajícími situacemi a nemusíme ji zatěžovat ještě víc. My na rozdíl od ní máme odpovídající výcvik pro takové věci.
dodal ještě Alex a vřele se usmál, než se opravdu vytratil. Ty jsi se zatím rozhlédnul po místnosti a spatřil jsi několik rozdílných elektronických obvodů, ale nikde nic užitečného. Vybavil sis, ale menší servisní panel na chodbě před místností s hypermotorem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Hyperprostor, Frachťák:

Kruci, vypadám snad jako nějakej instalatér?

Postěžuju si s nadsázkou a zakroutím hlavou.

Jasný, já se po něčem podívám. A Triellette stejně říkala, že půjde spát, takže to snad opravíme dřív, než jí to přijde divný.

Ujistil jsem Alexe ještě než odešel a potom jsem se začal rozhlížet, co by se dalo použít k opravě té kocábky. Vzpomněl jsem si na panel přede dveřmi, a tak jsem vyrazil ven na chodbu, abych se podíval, co mi může nabídnout.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Alex si odpustí komentář, že on také není instalatér, než zmizí a ty se rovnou vydáš k panelu před dveřmi. Nalezneš dva chyty a odendáš ho, aby ti odkryl své tajemství. Vevnitř nalezneš kompletní sadu nářadí, slušné množství náhradních dílů a také tlustou knihu s obrázkem frachťáku, v němž jste právě byli, na přední stránce. S potěchou jej otevřeš, ale jak poznáš, všechno není tak růžové, jak se mohlo zdát, protože manuál není v basicu. Znaky jsou ti sice povědomé, takže jsi tenhle jazyk už někdy viděl, ale na přečtení to z tvé strany určitě nebylo. Přesto si to popadl a zanesl k hypermotoru právě ve chvíli, kdy se vrátil Alex s jedním listem papíru.
Servisnímu technikovi. Hypermotor nějak zlobí - ztrácí na výkonu. Laskavě se na to podívejte, než loď znovu uvedete do služby, s úctou Loffer Vöruck.
odrecituje Alex lejstro, kterým mával a položí ho na hypermotor.
Bylo to zapadlé za řídícím panelem. Loffer byl takovej člověk s divným účesem a nafialovělou barvou vlasů - určitě jsi ho zahlédl. Každý věděl, že to byl hroznej flákač a nebyl schopný něco někomu říct.
postěžuje si Alex. Ty si všimneš, že hypermotor už nehučí, takže se povedlo jej vypnout a nejspíše i odstavit od hlavního okruhu napájení.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Hyperprostor, Frachťák:

Evidentně jsi nevzal tu nejlepší loď.

Uchcetnu se a rýpnu si přitom do něj. Následně mu podám manuál frachťáku, aby se na to podíval a to doprovodím ještě oznámením o nářadí a dílech.

Tady se na to můžeš mrknout, třeba tomu budeš rozumnět. Jinak. Našel jsem spoustu nářadí a dílů, ale jestli počítáš s tím, že vím, co s tím dělat, tak vážně nevím.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Alex ignoruje komentář o výběru lodi a převezme velkou tlustou knížku, aby v ní začal listovat. Nezdál se však vůbec ztraceně, naopak - zdál se, jakoby dobře věděl, co čte.
Myslíš, že já to vím ? Naštěstí nám tenhle servisní manuál pomůže, je to tu hezky napsané a docela srozumitelně i pro necvičené techniky. Hmm ... nejdříve musíme diagnostikovat závadu. Vzadu na krytu hypermotoru je sluj ... tedy kontrolní panel. Odšroubujte kryt a umístěte náhradní baterku. Podle počtu a barev rozsvícených světel postupujte dále v opravě.
odrecituje Alex a naznačí ti, aby jsi si stoupnul na místo, němž právě mluvil a sám se přemístil k bedně s nářadím, odkud vylovil šroubovák a náhradní baterku a hodil je tvým směrem dostatečně jasně, aby jsi neměl problém je chytit.
Odšroubuj, strč baterku a řekni, co tam na tebe bude svítit.
připojí k tomu komentář a ty se chtě nechtě pustíš do práce. Nejedná se naštěstí o nic složitého a všechno jde jako po másle. Když vložíš baterku, tak se na tebe rozsvítí tři světýlka. Dvě zelené vedle sebe v horní řadě a jedno fialové v té nejspodnější.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Hyperprostor, Frachťák:

Sakra, kde ses naučil číst tuhle hatmatilku?

Vyjeveně koukám na Alexe a přitom poslouchám jeho pokyny, protože je mi jasné, že zase všechna práce zůstane na mě. Když mi hodí baterku a šroubovák, tak se toho samozřejmě ujmou a trochu nemotorně se vlámu dovnitř, abych se podíval na světýlka.

Jsou tady tři světýlka. Dvě zelená nahoře a jedno fialový dole. To asi není správně, co?

Houknu na Alexe stále zkoumaje, zda jsem něco nepřehlídl. Dávám si hlavně pozor, abych od něčeho nedostal pěknej šok nebo tak něco, protože to by mě rozhodně nepotěšílo.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Alex se při komentáři o hatmatilce pobaveně usměje, aby začal listovat příručkou, co zmíněná světla znamenají.
Je to psaný v mon calamarianštině. Docela zajímavý jazyk a kultura. Jednou po mně mistr Yoda chtěl, abych si zpracoval referát o některém z ne-lidských národů galaxie a já si vybral mon caly. A jejich kultura se mi zalíbila natolik, že jsem se naučil i jejich jazyk. Tak složitý zase není. Ty ses taky učil něco jiného než basic ?
vysvětlí Alex svou schopnost rozumět manuálu, než s listováním zastaví a chvilku louská, co je tam vlastně napsáno. Pak si oddechne a výraz vypadá víceméně uspokojivě.
Není to tak hrozné, jenom odcházejí dva stabilizátory, které budeme muset vyměnit a pak provést jejich kalibraci. Nachází se po jednom na každé straně hypermotoru ve viditelných výdutích. Ty se odšroubují a pak se stabilizátor povolí, vymění a vše se znova zašroubuje. Kalibrace se provádí z pilotní kabiny ... takže vem si jednu stranu, já druhou. Naštěstí tu máme dva hydroklíče, tak to alespoň bude rychlejší. Tedy za předpokladu, že tu náhradní součástku opravdu máme ...
osvětlí Alex poruchu a nastíní, jak byste měli postupovat v jejím odstranění. Potom ti hodí jeden hydroklíč, zatímco sám si vezme druhý a klekne se k výduti na levé straně hypermotoru. Ty si můžeš prohlédnout, jak výduť vypadá, zatímco si ještě Alex odkládá servisní manuál na vršek hypermotoru.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Hyperprostor, Frachťák:

Hm, to se teda máš. Mě nikdy nijak zvlášť nelákaly cizí jazyky. Od toho jsou komunikační a překladatelský droidi.

Mávnu rukou nad mon calamarianštinou a radši se chopím hydroklíče, který mi podává, abych zase zahudroval, než se dám do další práce. Šroubovák i baterku nechám u oddělaného krytu kontrolek a sám se přiblížím k druhé výdutině, abych se do toho pustil.

Tohle nám byl Nask dlužnej, vážně. Snad to bude všechno, co je potřeba opravit, páč jinak se z toho zcvoknu.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Alex se zasměje nad tvou rozpačitostí a v pohodě odmontuje svoji část, zatímco ty se zasekneš na jednom šroubu. Až po použití trochu větší síly a dvou úderů na hlavu šroub povolí a ty se taky dostaneš dovnitř. To už je ale Alex na nohou se svou špatnou součástkou a jde do servisního panelu, jenž si nechal odkrytý hledat novou.
Překladatelští droidi nejsou vždycky po ruce a znalost jazyka ti často získá více sympatií. Navíc droidi mají omezenou působnost, v terénu ti jsou prakticky na nic. Teď se učím základy Minnisiatu, je to obchodní jazyk používaný v okraji, můžeš se s ním setkat třeba na Ansionu. A samozřejmě jsem pochytil něco málo z huttštiny ... vzhledem k tomu, jakou máme náplň misí se to opravdu hodí.
vyjádří Alex svůj názor na výuku jazyků a podá ti náhradní součástku, zatímco se vrací k opravě na své straně. Tobě se teprve povedlo povolit spodní upínání stabilizátoru, když si komponentu položíš vedle.
A vem si, že my jako Jediové pořád něco opravujeme. Diplomatické rozmíšky, spory, nesrovnalosti ... opravujeme problémy jiných a celkově rovnováhu v galaxii.
přidá Alex komentář k opravám a začne utahovat svůj stabilizátor, když ty konečně vyprostíš ten svůj a můžeš jej tak vyměnit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Hyperprostor, Frachťák:

Zatímco se pekluji se svoji součástkou, Alex si s ní hravě poradí a dřív, než dostanu ven svůj stabilizátor, on už montuje dovnitř nový. Přitom vykládá o potřebě jazyků a jejich využití, ale protože nesdílím jeho nadšení v nich, jenom trochu zahudruji.

Já nemám na jazyky hlavu. Spoléhám se na Sílu a na basic.

Když si vyslechnu jeho poslední názory, nezbývá mi, než něco dodat.

Jo rovnováhu. Všechny tyhle malichernosti by dokázali vyřešit i politici, obchodníci a vojáci. A i kdyby ne, nějak by se to vyřešilo. Nejsou to zásadní věci, kvůli kterým by vše zkolabovalo. A sithové? Ty už dávno nikdo neviděl. Neexistuje protiváha k řádu Jedi, a proto ani neexistuje potřeba udržovat rovnováhu. Ta by se bez sithů a jediů nějak udržela sama. A pak, vždycky něco nového začíná, když něco starého končí.

Zapochybuji vlastně o základních principech fungování řádu Jedi a když to dořeknu, nemůžu ani uvěřit tomu, co jsem vypustil z úst. To už jsem ale odmontoval svůj stabilizátor a mohl jsem začít s umístěním a přiděláním nového, který mi Alex podal.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Alex se zatváří trochu neurčitě při tvém komentáři o tvém přístupu k jazykům, ale nakonec jenom pokrčí rameny.
Dobrý dojem na místní mnohdy dovede více, než magické kousky v Síle. I když je tu technika, pomocí níž se dá rozumět jakémukoliv jazyku, stejně jako přimět ostatní rozumět, ale ta druhá část je náročnější. A navíc, když budeš na Sílu spoléhat moc, tak na ní budeš závislý a bez ní nebudeš schopen udělat ani krok.
stojí si na svém názoru Alex a dotáhne poslední závit, čímž svou práci prozatím skončí. Chopí se manuálu a chvilku v něm listuje, aby se pak zase začetl.
A rovnováha v Síle není rovnováha mezi světlou a temnou stranou Síly, ale rovnováha v proudu Síly v galaxii. Sithové ji narušují a tedy způsobují nerovnováhu. Rovnováha v Republice je už něco jiného, přesto jsme se zavázali k jejímu dodržování a proto plníme všechny ty povinnosti. Máme výhodu, že jsme schopni plnit kteroukoliv jednu z těch, nebo i všechny najednou, navíc máme k dispozici Sílu. A hlavně, my jsme objektivní, prakticky neutrální, což nás staví nad mnohé ostatní, kteří jsou většinou subjektivní, byť v maličkosti. Rovnováhu tedy musíme udržovat neustále, protože pokud se vychýlí moc, tak už bude pozdě odvrátit katastrofu či zkázu. Hotovo ?
reaguje Alex k rovnováze a přemístí se k zadnímu panelu, aby čekal na tvou odpověď ohledně postupu. Tobě se s menšími potížemi při utahování povede konečně dokončit svou výměnu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Hyperprostor, Frachťák:

Technika v Síle? Zajímavé, o tom si asi něco přečtu. Každopádně víš co, každý jsme jiný, a proto jsme každý vhodný pro jiný typ úkolů.

Ukončím debatu na téma jazyků a přitom se snažim pořádně přidělat novou součástku, aby byla správně.

Když nikdo nenarušuje tok Síly, potom ho ani nikdo nemusí hlídat, aby byl v rovnováze. A dále, jak víš, že Republika je právě to nejlepší pro celou galaxii? Možná jenom pomáháme udržovat něco, co by jinak nemělo šanci na přežití. Jak říkám, vždy musí něco skončit, aby začalo něco nového a nikdy nemůžeš vědět, jak se věci vyvinou. My naopak konzervujeme současný stava a dáváme možnost slabším a neschopnějším, aby určovali chod věcí. Narozdíl od toho omezujeme silněší a schopnější, kteří by galaxii mohli posunout dál nebo ji také zničit. Podle mého ale stejně tak ani tak nemáme právo do těchto věcí zasahovat. Měli bychom se držet strážení proudu Síly v galaxii a všechno ostatní nechat klidně i na těch zaujatých.

Znechuceně prohlásím o vměšování se do každé hlouposti řádem Jedi a následně, když konečně dopřidělám svou součástku, odpovím.

Jo, už to je.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Nevědomost toho, že existuje technika pro porozumění jiným řečem Alexe trochu překvapí, ale jenom se pousměje a vyndá a zandá znova baterku.
Nikdo nenarašuje ? Pořád jej nikdo narušuje, byť drobně ... a v současné galaxii je potřeba to neustále strážit. Jestli je, nebo není Republika nejlepší volba, to by bylo na zdlouhavou a náročnou diskuzi, kterou by jsme stejnak nic nevyřešili. A my silnějším jenom bráníme, aby nezneužívali svoji moc a slabším pomáháme, aby nebyli utlačováni. Navíc mám trochu dojem, že nepochybuješ tolik o Republice jako o Řádu Jedi - přecejenom se podívej na výsledky - poslední skoro tisíc let byl v galaxii prakticky mír.
zareaguje Alex a vesele se pousměje, když se zvedne od zadní části hypermotoru.
Podle kontrolek to vypadá v pořádku, teď to zašroubujeme, provedu podle manuálu kalibraci a pofrčíme dál. Docela se už těším na domů ... Lok byl poněkud nehostinný.
dodá ještě Alex a po vyndání baterky začne se zaděláváním zadního krytu, aby se po chvílí přemístil k jím vyměněnému stabilizátoru a začal zadělávat kryt. Ty už máš mezitím dokončeno, protože už sis zvykl na použití nástrojů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Hyperprostor, Frachťák:

Víš co? Nechme toho.

Mávnu trochu unaveně rukou za filozofickou rozpravou a doufám, že už bude naše loď opět provozuschopná.

Super, snad už to poletí pořádně. Hele a ty víš jak na tu Silovou techniku porozumnění cizí řeči? Možná by se mi nějaká základní průprava přeci jenom hodila.

Vybídnu Alexe, aby mě naučil něco nového, co by se mi mohlo hodit a přitom vstanu a otřu si zlehka ušpiněné ruce do kalhot, které také nejsou bůhví jak čisté.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Frachťák:
Alex jenom pokrčí rameny, když jej požádáš, aby jste upustili od filozofické debaty, přesto si všimneš trochu podezřívavého pohledu. Ale to už uklízí použité nářadí do bedny a míří do kokpitu pilota.
Poletí, jestli něco Mon Calové umí, tak je to stavba a oprava lodí, takže ten manuál bude kvalitní. Provedu kalibraci v kokpitu a snad nás rovnou nasměruju do hyperprostoru a dál na cestu.
shrne Alex opravu a vydá se do kokpitu, když se ještě zastaví, protože zmíníš svou prosbu týkající se mluvením cizích jazyků.
Porozumění řeči ? No, nějaké základy mám, také na jejím naučení právě pracuji, ale proč ne. Ukliď to nářadí prosím, a pak přijď do kokpitu, nebo až nás pošlu zpátky na cestu, tak se můžeme sejít v tom kutlochu, který je označovaný za společenskou místnosti. Jak ti to bude vyhovovat, aspoň si procvičím mluvenou mon calamarianštinu.
pousměje se Alex a už opravdu zmizí, aby tě tu zanechal s bednou nářadí, o jejíž uklizení jsi byl slušně požádán.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“