4. Mise pro MrTukana(Askel Nur Ebion)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Křižník třídy Consular:
Letyra naslouchala tvým odpovědím a v hlavě si již sestavovala další otázky, protože usilovnost přemýšlení na ní byla více než patrná.
Slyšela jsem o případu, kdy bylo dítě údajně odvedeno bez souhlasu rodičů, párkrát se to hodně omýlalo v jiných, bulvárnějších, mediích. Netušila jsem, jak moc velkou váhu tomu přikládat, ale když vás tu mám po ruce, proč si to trochu neprověřit, že ?
zeptala se a vykouzlila přívětivý úsměv, aby chvilku čekala na tvou odpověď. Neměl jsi na ní však příliš mnoho času, protože dovnitř vtrhl jeden z jejích asistentů a netvářil se příliš nadšeně.
Ehm Letyro ? Máme drobný problém ...
poklnul a strach z něho byl dost patrný.
Ano ?
Letyřin tón byl nyní ostřejší a napovídal, že neúspěch nevídá ráda, stejně jako selhání jejich spolupracovníků.
No, Tero zjistil, že některé zařízení je poškozené a ...
vykoktal ze sebe, než Letyra zvedla ruku a gestem ho zastavila. Vypila zbytek sklenky a věnovala ti přívětivý úsměv, než se postavila.
Omluvte mě prosím, ale budu tohle muset vyřešit. Jsme si jistá, že ještě budeme mít mnoho příležitostí na to, si promluvit.
pronesla, než zamířila pryč z místnosti, zanechávajíc tě tu tak samotného.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Vesmír, Křižník třídy Consular:

To já bohužel nev...

V půlce odpovědi mě přerušil jeden ze spolupracovníků holonetové reportérky a podle průběhu a konce jejich rozhovoru bylo jasné, že teď asi v rozhovoru pokračovat nebudeme. Z místnosti vyšla dost rychle, a tak jsem na její omluvu jenom pokynul hlavou a raději už nic neříkal. Měl jsem teď alespoň čas na přípravu na misi, což se vždycky hodí. Sklenku jsem zanechal na stolku nedopitou a odebral jsem se do své kajuty, abych se věnoval odpočinku a meditaci po celý zbytek letu - za předpokladu, že mě nikdo nevyruší dříve.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Křižník třídy Consular:
Přerušení rozhovoru jsi využil ke své vlastní přípravě - tedy odpočinku a především meditaci, jenž je jedním ze základních principů toho být Jedim. Vyrušovaný jsi nikým nebyl a tak se nebylo čemu divit, když jsi vyšel ze své kajuty až v momentě, když ti pilot oznámil, že jste dorazili ke Gamorru. Dorazil jsi do kokpitu lodi, aby se ti naskytnul výhled na zelenohnědou planetu, která na první pohled nebyla příliš poutavá.
Obdrželi jsme koordináty pro přistání, pane. Jsme očekáváni v městě zvaném Mugsurr, máme přistát ?
zeptal se tě pilot a podíval se tvým směrem očekávajíc odpověď. Zdál se pevný a beze strachu z toho, že by se na vás mohla šít nějaká bouda.
Mugsurr ? Slyšela jsem, že tam je poměrně významná budova pro místní obyvatele. Má to nějakou vztažnost přímo k jejich kultuře a historii, ale už si nemohu vybavit, k čemu přesně.
ozvala se zpoza tebe Letyra, která změnila oděv, kterým byly tentokrát letní šaty, lem sukně krátce nad kolena a ne zrovna malý výstřih nahoře. Šaty samotné byly v růžovo-azurové kombinace s několika drobnými stříbrnými třpytkami.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Vesmír, Křižník třídy Consular:

Stojíc se sepjatýma rukama za zády v kokpitu za pilotem jsem sledoval pro mě nepříliš lákavou planetu a vyslechl jsem si jak pilotovo hlášení, tak i svou společnici. Až poté jsem vydal pilotovi pokyn.

Zajisté, přistaňte podle uvedených koordinátů.

Přikývl jsem klidně, ale v zápětí jsem dodal trochu nedůvěřivým hlasem.

Ale radši dávejte pozor. Kdyby se náhodou něco zvrtlo. Člověk nikdy neví.

Neočekával jsem nějaké problémy při příletu, ale po své poslední misi, kdy jsem byl na Lok doslova sestřelen, jsem se chtěl raději další takové příhodě vyvarovat. Sám jsem raději zapátral v Síle, jestli není nablízku nějaká léčka, ale moc dlouho jsem se tím nezatěžoval a raději jsem se otočil k hlasatelce, abych ji sjel trochu nechápavým, ale stále otažitým a studeným pohledem a zareagoval na její slova i oděv.

Třeba se tam podíváme. A jste si jistá, že je takovýhle oděv vhodný? Nechci vás urazit, ale naposled když jsem viděl někoho takhle oblečeného, byla to tanečnice nějakého hutta.

Opravdu jsem ji nechtěl urazit, možná si trochu rýpnout, a proto jsem dodatek o tanečnici řekl trochu veselejším tónem, aby poznala, že to nemá být urážka, ale spíš vtip.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Křižník třídy Consular:
Pilot přikývnul na tvou instrukci k přistání na planetu a začal se hned řídit tvými pokyny, zatímco ty jsi již věnoval pozornost Letyře a jejímu vyzývavému oděvu. Na tvou poznámku se pobaveně pousmála a protočila se, až se jí lehce zvedla sukně, ale nikterak neodhalilo, co má zůstat zahaleno. Nebylo pochyb, že tuto otočku má zvládnout na centimetry a hodně ráda ji používá.
To beru jako kompliment. Víte o tom, že huttskou tanečnicí se většinou stávají pouze ty nejnadanější tanečnice ? A je dost možné, že bych měla i nějaké zajímavé privilegia, i když to má i jistou formu nepohodlí. A opravdu si myslíte, že gamorreany tím nějak ohromím ? Jde především o mé diváky.
usmála se Letyra a na závěr svého projevu mrkne, jakoby jí právě snímala kamera, která tu samozřejmě nebyla. Loď se mezitím začala nořit do atmosféry.
Pane, po přistání bude probíhat pět minut kontrola, než nám dovolí vystoupit, jestli budete chtít provést ještě nějaké přípravy, tak bych vám doporučil tento moment.
otočil se k tobě pilot a vybídnul tě k posledním přípravám, pokud jsi ještě chtěl nějaké provést. A ono by se nebylo čemu divit, kdyby jsi se do lodě vrátil až tehdy, když už budeš na cestě mimo planetu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Vesmír, Křižník třídy Consular:

Na Latyřino vysvětlení jsem nakonec jenom pokrčil rameny, protože byla pravda, že gamorreany zřejmě její oděv jistě nějak zvlášť nebude provokovat, vlastně o něj ani zřejmě nebudou jevit zájem. Co se výběru huttských tanečnic týká, tak věděla zřejmě také víc, čemuž jsem se ani nedivil vzhledem k tomu, že jsem se nikdy s žádnou takovou tanečnicí nebavil. Když se ale ozval znovu pilot, tak jsem to s trochou nechutě okomentoval.

K čemu potřebují pětiminutovou kontrolu? Jsme snad konzulární loď.

Zakroutím nechápavě hlavou, ale je mi jasné, že na toto téma se svými hostiteli jistě mluvit nebudu. Nepotřeboval jsem si je popudit nějakou takovou hloupostí, a tak jsem radši vyrazil do své kajuty pro plášť. Urovnal jsem si oděv, přes který jsem plášť oblékl, aby gamorreani poznali, že jsem opravdu rytíř Jedi. Zkontroloval jsem upevnění svého světelného meče, který jsem trochu překryl pláštěm, aby tak nebil do očí a to už jsem byl připraven vystoupil z lodi a vrhnout se do víru diplomacie. Zapřemýšlel jsem, kde že se mám setkat s mužem z rozvědky a doufal jsem, že si mě najde sám. Také jsem si vzpomněl na Triellu, ale tu myšlenku jsem brzy pustil z hlavy, protože mě čekaly ošemetnější záležitosti.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Křižník třídy Consular:
Ještě, než jsi odešel z pilotní kabiny, tak jsi zaslechl pilotův komentář, kdy řekl, že opravdu netuší, co těm prasatům může tak dlouho trvat, než se začal věnovat přistání samotnému. S vědomím časové prodlevy jsi se přinutil nijak nespěchat, takže když jsi dorazil k rampě pro výstup, tak pětiminutová lhůta již uplynula. Otevřela se před tebou rampa a ty jsi mohl vykráčet ven a stanou tak naproti člověkovi v husté kožešině, který nepatřil mezi hubeňoury, ale o jeho postavě by jsi mohl víc říci, že je mohutná než tlustá. Vedle něho stál o dost hubenější gamorrean, který měl i skromnější šat.
Zdravím vás rytíři Jedi ! Jsem Uric Karafa, váš rozvědkový kontakt zde na Gamorru. Jsem rád, že jste dorazil tak brzy, vaše pomoc je více než zapotřebí.
pronesl vřelým tónem a s roztaženou náručí vyrazil tvým směrem, aby je před tebou spřáhl a uchopil do nich tvou pravici s níž srdnatě potřásl.
Tohle je Grurrh, jeden z místních mladých divočáků, který se ode mně učí a sbírá zkušenosti a také, aby si získal respekt u samic svého klanu.
představí Uric svého společníka, která něco zachrochtá zdánlivě na pozdrav.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Gamorr, přistávací plocha

Kontakt z rozvědky mě po vystoupení skutečně překvapil. Čekal jsem nenápadného, drobného a šedého mužíčka, který se ke mě přitočí z poza nějakého sloupu či rohu, tiše mi sdělí informace a stejně neviděn zase zmizí v šeru. Ale teď předemnou stál zavalitý a hlučný muž oděn, podle mého, poměrně nepřehlédnutě, už jen z toho důvodu, že sám byl nepřehlédnutelný. Avšak měl to být můj zdroj, a tak jsem byl rád, že ho alespoň nemusím nikde hledat ve stínech. Poté, co Karafa představil sebe i svého společníka, kterého jsem pozdravil zdvořilým pokynutím hlavy, zatímco mi muž srdnatě třásl rukou, jsem na jeho uvítání samozřejmě zareagoval také přátelským hlasem.

Rád vás poznávám. Taky jsem rád, že jsem zde tak brzo. Povězte mi tedy, oč tady vlastně přesně jde a jak to vypadá. A hlavně, co s tím já můžu dělat.

Navrhl jsem mu, aby mě seznámil s místní situaci a zároveň nabídl vhodnou alternativu řešení, což by mi mohlo alespoň načrtnout směr, kterým se tahle mise bude ubírat.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Gamorr, Kosmoport v Mugsurru:
Karafa se pobaveně usmál, když viděl, jak si přešel přímo k věci, ale přesto jsi z něho vycítil drobný pocit nejistoty. Naznačil ti, aby jste vydali směrem k východu z kosmoportu, když vám do pat přicupitala Letyra i se svým cestovním kameramanem. Jich se však okamžitě ujal Grurrh.
Takže, rytíři ... eh Jedi. Jak hodně jste seznámen se zdejší kulturou ? Je to s tím totiž dost hodně spojeno a pokud o tom nemáte moc tušení, tak by bylo dobré vás o tom uvědomit.
začal váš rozhovor s trochu rozpačitým tónem, než jste dorazili před kosmoport, kde na vás čekal odvoz. Tedy, nebyl to běžný landspeeder, ani jiné mechanizované vozidlo, které by se daly běžně očekávat. Byl to nějaký větší tvor se sedlem. byli tu jasně dva připravené pro Karafa a tebe, plus trojice dalších v pozadí, nejspíše pro tvou novinářskou 'kamarádku'. Tvor byl o metr vyšší než ty a dvakrát tak delší. Měl drsnější kůži s jakousi hřívou na hřbetu, kde bylo umístěné sedlo. Jeho hlava vypadala trochu otupěle, ale měl silné nohy, což naznačovalo, že se jedná o zdatného běžce.
Nebude mít potíže uřídit gworragha ? Tito jsou cvičení i na neznámé jezdce, takže by se vám neměl tolik vzpírat, stačí nedávat příliš prudké rozkazy. Když budete chtít vylézt nahoru, tak ho dvakrát poplácejte po boku, po němž budete vylézat.
zeptal se Karaga a ujal se názorné ukázky, kdy gworragha poplácal a on se na daném boku naklonil a přednastavil přední nohu tak, že se o ní Karafa pohodlně opřel a vyšvihl se do sedla jako zkušený jezdec. Se svým mohutným tělem se rozhodně dovedl pohybovat zdatněji, než se mohlo na první pohled zdát.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Gamorr, Kosmoport v Mugsurru:

Vyrazili jsme s Karafou společně k východu z kosmoportu a mě až při jeho dalších slovech, kdy moc nevěděl, jak mě oslovit, došlo, že jsem se vlastně nepředstavil. Byl jsem zřejmě moc roztržitý a zaujatý tím, abych se co nejrychleji dozvěděl oč tu jde, že jsem zapomněl na tak základní věc. Proto jsem se rozhodl to rychle napravit omluvným tónem a násleně jsem ještě dodal odpověď na jeho otázku o mé obeznámenosti s kulturou gamorreanů.

Ach, omlouvám se! Jsem dnes zřejmě poněkud roztržitý nebo to možná bylo způsobeno touhou dozvědět se nové informace, kterých mám zatím po skromnu. Mé jméno je Askel nur Ebion. A abych se přiznal, na zdejší kulturu rozhodně nejsem odborník, a tak by se mi nějaké přiblížení jistě hodilo.

Mezitím už jsme dorazili k našemu odvozu, který mě sice mírně překvapil, ale rozhodně nezaskočil. Na takovéhle planetě jsem prostě očekával něco podobného jako dopravní prostředek. Ihned jsem si však vzpomněl na svůj novinářský doprovod a div jsem nevyprskl smíchy, když mi došlo, jaký slušivý obleček si Letyre vytáhla a jak se jí asi nepříjemně pojede. Smích i komentář jsem však udržel, protože se mi dnes již podařilo narušit etiketu, tudíž nebylo potřeba být za úplného burana. Proto jsem jenom konstatoval.

To bych mohl zvládnout.

Pokývám hlavou a sleduji, jak se dostal na svého gworragha on, abych potom následoval jeho příkladu a pomalu poplácal zvíře po bližším boku a následně se opatrně vyšvihl do jeho sedla. Napadlo mě, že by nebylo od věci znovu si zopakovat nějaké Silové praktiky v kontaktu se zvířaty, a tak jsem se ze sedla opatrně pokusil dotknout se Silou zvířete a pokusit se s ním spojit. Přitom jsem očekával další Karafovi pokyny, zda budeme čekat na zbytek naší skupiny nebo se raději vydáme napřed. Přeci jenom by mě asi hodně pobavil pohled na tu křehkou ženu, která má jezdit na něčem takovémhle.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Gamorr, Ulice Mugsurru:
Karafa sledoval, jak jsi se bez potíží vyhoupl do sedla a pobaveně se usmál, jakoby nečekal, že s tím nebudeš mít sebemenší potíže. Ty jsi se mezitím pokoušel dosáhnout tvora pomocí Síly, ale upustil jsi od toho, když sebou nepříjemně zavrtěl, což ti naznačilo, že jsi se nejspíše dotknul tvora jinak, než bylo zapotřebí.
Ještě jsem ho neviděl se takhle zavrtět, ale vyražme rytíři Nur Ebione, nebo to je jenom Ebione ?
poznamenal Karafa úsměvně a jemným švihnutím opratí přiměl tvora k pohybu lehkým krokem. Následoval jsi jeho příkladu a tvor bez potíží poslechl. Volba mírného tempa ti došla hned záhy, protože jste vjeli do frekventované ulice a občas bylo potřeba mírným přitažením jedné, či druhé otěže změnit směr. V takto malé rychlosti se gworragh ovládal až nečekaně jednoduše a rychle a byl schopen velice dynamického pohybu.
Zdejší kultura a vlastně i veškerá sociální struktura je založena na klanech. V čele klanu je válečný pán a jeho žena - to je důležité neopomíjet. Zatímco válečný pán a vlastně všichni další kanci, zatímco prasnice se starají o zbytek, přesně tak. Mají na starosti údržbu města, výchovu dětí, dozor nad zásobami, ale především veškeré obchodování, což je důležité i pro nás. V klanu je jen několik žen, které jsou si navzájem příbuzné a nejvýznamnější z nich jsou matrony. Být provdán za matronu je pro každého kance velká čest. Co se samců týká, tak ti se dělí na čtyři skupiny - Váleční páni, Klanoví kanci, kňouři a veteráni. Váleční páni byli ti nejschopnější a jsou oženěni s matronami, klanoví kanci jsou ženatí, zatímco kňouři ještě ne. Veteráni jsou zkušení kanci, kteří většinou utrpěli nějaké zranění, kvůli kterému již nemůžou dále válčit a starají se o bojový výcvik mladých. Je to z velké části vznešený titul. Zatím rozumíte všemu ?
začal ti vykládat o zdejší kultuře a nyní si vybral drobnou pauzu, aby ti poskytl čas na zpracování těchto informací. Mezitím jste se vyhnuli jedné kárce, které se poškodilo přímo uprostřed cesty a pokračovali dál v cestě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Gamorr, Ulice Mugsurru:

Stačí pouze rytíři Ebione.

Přikývl jsem na jeho dotaz ohledně jména a doufal jsem, že tímto tato eskapáda již skončila, abychom se nadále mohli věnovat závažnějším věcem. Poté se Karafa rozmluvil o místních zvycích a kultuře, což již mohl být solidní základ pro mou misi. Nastražil jsem tedy uši, aby mi neuniklo jediné slůvko a rovnou jsem nad vším přemýšlel.

Zatím vás stíhám. Jenom klidně pokračujte.

Přitakal jsem a čekal jsem, až mi poví další podrobnosti a třeba se i dostane k tomu, oč tu vlastně běží. Také jsem se podíval zpátky, jestli již vyrazila ona reportérka.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Gamorr, Ulice Mugsurru:
Karafa spokojeně pokývne, když mu odsouhlasíš, že se zatím nijak neztrácíš a vybídne mírným švihem gworragha k poklusu. Ty bez potíží následuješ jeho příkladu a držíš bez sebemenších potíží krok, po Letyra nebo gamorreanovi, který Karafu doprovázel nebyly za vámi ani stopy.
Zmínil jsem, že válčení je neodmyslitelnou součástí života gamorreanů - mají však několik pravidel, která se toho týkají. Neuznávají vraždy, pouze čestný boj - většinou jeden proti jednomu. Takovéto duely jsou zde neuvěřitelně běžné - buď na první krev, na porážku či na smrt, ale ty jsou pouze za výjimečných případů. Boj s čestným protivníkem se musí obejít bez jakýchkoliv pomůcek včetně různé magie, či vaší Síly - proto, kdyby jste se dostal do čestného souboje, tak na to dbejte.
pokračoval Karafa ve výkladu a poslední větě kladl speciální důraz, čímž ti nastínil, aby jsi v případě souboje postupoval opatrně.
Určitě bych mohl zmínit i jednotlivá období - která se tu nazývají Bahnivý čas, Válečný čas, právě probíhající Čas sklizně a Zimní čas. Ekvivalenty jsou jaro, léto, podzim a zima - ale názvy, které jsem vám řekl jsou hodně odpovídající. Je totiž běžné, že spolu místní klany vedou bitvy o území, které probíhají právě v létě, jež již uplynulo. Je to prakticky zvykem a tradicí, po tomto období se klany stáhnou zpět do svých pevností a věnují se sklizni před zimou. Během se odpočívá a věnuje rodinnému životu, což je i krátce z jara, během něhož se řeší svatby, vyměny kanců s aliancemi a obchodní partnerství, vzájemná mezi klany či žoldácké smlouvy. A ke konci příprava na léto a prvotní nájezdy na jiné klany. Klanová politika bývá často velice složitá a hraje i nemalou roli v potíži, kvůli níž jste dorazil - proto je důležité ji dobře rozumět.
pokračoval Karafa dál ve výkladu a věnoval ti pohled, zatímco jste zastavili před křižovatku, kde se táhla karavana gamorreanů s čerstvou sklizní, která vypadala dost bohatě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Gamorr, Ulice Mugsurru:

Nadále jsem poslouchal Karafu vyprávějícího o životě, kultuře a tradicích Gemorreanů a nakonec jsem musel uznat, že to mají zajímavě vymyšlené. Moje představy o nich se začaly pomalu měnit k trocuh lepšímu, protože pokud uznávali čestný boj, nemohli být přeci tak špatní. Když Karafa znovu domluvil, nadhodil jsem otázku.

Snad se do takového čestného souboje nedostanu, ale kdyby přece, jakými zbraněmi je takový souboj veden? Nebo jde o boj holýma rukama? Ale tomu zbytku rozumím, takže klidně můžete pokračovat. Už se dostaneme k tomu, proč jsem vlastně přijel?

Zeptal jsem se přímo, zda je ještě něco dalšího z jejich kultury, o čem bych měl vědět, protože už bych rád věděl, proč jsem vlastně na téhle planetě.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Gamorr, Ulice Mugsurru:
Karafa se nadšeně usmál, když jsi položil i svou vlastní první otázku týkající se přímo kultury místních. I když jeho nadšení a dost rychlá odpověď trochu budily dojem, jakože nezaslechl druhou část tvého dotazu.
Co se duelu týká, tak je většinou s osobními zbraněmi - v jejich případě sekerami, ale váš světelný meč by neměl být problém. Je to vaše typická zbraň, stejně jako pro ně je válečná sekera.
odpověděl ti Karafa na poznámku k soubojům a naznačil tedy, že závisí i na dohodě duelantů.
Myslím, že nyní mohu naznačit oč se jedná - důležitá prasnice, mladá matrona a budoucí hlavní matrona významného klanu Horhhk, jehož jsme hosty, byla unesena klanem Grwarrhk. Může se to zdát jednoduché, ale potíž je v tom, že se jedná o dva velice významné klany, jejichž vzájemná válka by postihla většinu ostatních na Gamorru a výrazně by ochromila zdejší život. Další potíž je v tom, že je již období sklizně a oba kmeny jsou vyčerpané, takže by případná válka výrazně oba kmeny poškodila a především ublížila obchodům s vnějškem, jimiž jsou oba klany značně pozitivně nakloněny. To se nedá tolik říci o ostatních kmenech na Gamorru. Naší snahou je toto vyřešit bez zahájení války, ale zároveň tak, aby to bylo Gamorreany akceptovatelné.
vysvětlil Karafa základní potíž problému, zatímco jste oba pokračovali v jízdě na gworragzích městem a cíl vaší cesty se ještě nezdál na dohled, alespoň podle výrazu Karafy.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“