Setkání po letech - 1. mise pro Rehma Kalefa (joemandel)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace

Prebudil som sa z meditácie. Nezdalo sa mi, že by som o niečo múdrejší. Videl som to, kde som bol, avšak z iného pohľadu. Tá veža starého hradu, alebo čo to bolo, bola v kontraste so špinavým dymom navôkol. A ešte k tomu tá malebná krajina. Nezdalo sa mi, že by som si na niečo spomenul. Hľadanie v archíve bude dosť ťažké. Tá podivná stavba...komín? Kto vie. Každopádne sa okamžite vyberiem do Archívu, tam možno nájdem to, čo hľadám.

Coruscant, Chrám Jedi, Archív


Vstúpim do obrovskej miestnosti plnej regálov so záznamami. Naokolo sa potuluje niekoľko iných jediov. Vzhľadom na to množstvo dát, ktoré tu sú, nepochybujem, že tu nájdem niečo, čo by mohlo pripomínať tie výjavy. Miestnosť bola obrovská, ale až prekvapivo tichá. Každý krok sa strácal v tichu tej miestnosti. Podišiel som k majsterke Jocaste.
"Dobrý deň. Som padawan Rehm Kalef a hľadám isté informácie."
Poviem jej poctivo a snažím sa nenarušiť to ticho.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - Archiv

Chrám skýtal množství klidných míst, kde by jeden zapomněl na okolní svět a mohl se nechat unášet na vlnách relaxu, ticha a klidu.
ať už to byly překrásné zahrady u Chrámu, tiché meditační místnosti anebo vlastní ubikace... všude tam mohl být člověk najednou sám a vychutnávat si blažené ticho.

Ovšem tady v Archivu by se mohlo sejít třeba deset, patnáct bytostí najednou a přesto by se zde nikdo neodvážil byť jen hlasitě se bavit nebo dovádět a rušit tak tím mistry a padawany, kteří sem přišli studovat a čerpat informace. Taková byla místy až posvátná atmosféra, která zde panovala po celý čas.
A mistryně Jocasta Nu se také vždy starala, aby Archiv zůstával jednou z oáz klidu v Chrámu Jedi.

Když jsi sem vešel, uctivě jsi pozdravil a mistryně Nu přívětivě zvedla zrak od knhy, kterou právě pročítala v pohodlném křesle: "Á, mladý Rehm Kalef, s čímpak Ti mohu pomoci?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - Archiv

"Nuž viete, ja hľadám isté miesto. Je tam nejaký starý hrad, potom komín, krásna krajina husté oblaky dymu. Ja viem. Je to čudné, ale to miesto potrebujem nájsť."
Povedal som majsterke Nu s nádejou, že mi pomôže.
"Ja sám si neviem spomenúť, čo je to za miesto a tak som dúfal, že tu snáď odpoveď nájdem."
Pokračoval som a rozhliadal sa po tom obrovskom priestore. Nemal som ani šajnu o tom, čo vlastne hľadám. V galaxií je mnoho sústav, ale niektoré sú nehostinné a pusté. V mojej vízií bola nádherná krajina v kontraste s dymom, komínom a tou vežou. Naozaj zvláštne miesto.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - Archiv

Mistryně Nu Tě pozorně vyslechla, pokývala hlavou a pravila: "Takže jestli tomu dobře rozumím, hledáš nějaký určitý druh objektu, podle kterého bys vydedukoval jistou lokaci, je tomu tak? Nu zkusíme se po něčem porozhlédnout..." usmála se a šla do jistého oddělení. Tys jí měl následovat.

Došli jste k panelu, kde mistryně začala zkušeně listovat v údajích a po chvíli projíždění obsahu portálu Ti ukázala obrázek, který celkem věrně vystihoval Tvé představy a popis: Stavba se tyčila v malebném kraji, připomínala skutečně vežičku a z ní samotné se valily oblaka špinavého dýmu.

Když i Jocasta Nu poznala, že jsi úspěšně našel, cos hledal, promluvila: "Hm, tak tohle jsou tzv. Citadely vyvrhelů. Nacházejí se na domovském světě Cereanů, odkud mj. pochází i mistr Ki-Adi-Mundi. Uvádí se zde, že do těchto staveb se soutřeďují cizinci a přistěhovalci, jsou odloučené od měst a spíše by se daly nazvat jakýmisi ghetty... Životní prostředí v těchto městech jsou podprůměrné. Nic příjemného pro život ne Cerei!" zasmušile promlouvala Jocasta Nu.

Podívala se na Tebe a zeptala se: "Takže jsi spokojen s výsledkem svého pátrání, mladý Kalefe?" řekla, načež se opět příjemně usmála.
_______________________________
Můžeš si pro představu vyhledat popsané objekty např. na Wokii... ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - Archiv

Dozvedel som sa zaujímavé informácie o Citadele vyvrheľov na Cerei. Pomyslel som si, čo vedie ľudí k tomu, aby iných posielali na miesta ako je toto? Čo si tí ľudia o sebe myslia, ale čo ma ešte viac znepokojilo. Čo tam vlastne hľadá majster Nimbus?
"Ďakujem vám. Tak ja už pôjdem."
Odišiel som z Archívu za majstrom Yodom, aby som mu oznámil, čo som sa dozvedel. Bolo mi jasné, že na tú planétu asi pôjdem, ale cítil som neistotu vo svojich myšlienkach.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - místnost nejvyšší rady

Ve věži, kde se denně scházela nejvyšší rada řádu Jedi, panovala v těchto dnech zvláštní atmosféra.
Mistryně Thracia Cho Leem právě před nedávnem ohlásila odchod z řádu a pro všechny to bylo poměrně nepochopitelné. Ani její padawanka Vergere nevěděla s určitostí, co za tím stálo...

V místnosti nyní probíhala živá debata a právě rozhodnutí mistryně Leem bylo jedním z tématů.
Když jsi došel až sem, přičemž jsi chtěl sdělit nejvyššímu představiteli řádu Jedi informaci o tom, že jsi konečně zjistil, kde se odehrávaly Tvé sny, byli zde mistrové Yoda, Ki-Adi-Mundi, Eeth Koth, Stass Allie a Kit Fisto.
Ti všichi na chvíli přerušili své rokování, aby pohlédli na nově příchozícho - Tebe.

Mistryně Allie přerušila ticho jako první: "Padawane, nyní probíhá schůze rady, cožpak nevidíš..." ale její výtka byla přerušena samotným Yodou: "To v pořádku jest, mistryně Stass, mladý Rehm Kalef za mnou s jistou záležitostí přišel. Inu, jak Tys při svém pátrání pochodil, padawane?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - místnost nejvyšší rady

Trochu som nevedel, kde mi hlava stojí, keď som zbadal majsterku Stass. Mojím hlavným záujmom bolo stretnutie s majstrom Yodom, aby som mu povedal tú, teda pre mňa určite, znepokojivú vec.
"Zistil som, že to miesto v mojej vízií je Citadela vyvrheľov na planéte Cerea. Je to dosť nehostinné miesto. Zistil som, že tam prebývajú utečenci z iných planét a iní ne-cearani."
Povedal som mu.
"Ak sa nemýlim, asi tam bude nutné ísť."
Dodal som. Iný padawan by sa tešil, keby mohol opäť uvidieť svojho majstra. Avšak moje pocity boli zmiešané. Aj keď som neveril tým, čo hovorili, že majster podľahol temnej strane, každopádne tu ešte bol ten dnešný kontrovérzny sen. A to bolo to hlavné, čo ma znepokojovalo. Navyše to miesto je dosť nehostinné.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - místnost nejvyšší rady

Když jsi vypověděl, co jsi měl na srdci, mistr Yoda pokýval hlavou, otočil se k mistru Mundimu a pravil: "Chm, mistře Ki-Adi, Tys padawana Kalefa slyšel? Na Cereu, domovský svět tvůj, letět by chtěl..." řekl a svou myšlenku doprovodil šibalským úsměvem.
Mistr Ki-Adi-Mundi svým typicky rozvážným a moudrým hlasem promluvil: "Citadela vyvrhelů, to je velmi smutné místo pro život. Je to omyl zdejší společnosti. Sám jsem byl vždy proti realizování těchto staveb a umísťování cizích obyvatel místními úřady právě do těchto měst."

Mistrové na sebe pohlédli, jako by si v jediném okamžiku a svými pohledy sdělili své názory, aniž by museli mluvit.
Poté Yoda vstal, opíraje se o svou nezbytnou hůlku a promluvil: "Ty, Rehme Kalefe, na Cereu se vydáš, abys mistra Nimba našel. A pravdu o něm tak snad vypátral. Mistr Mundi velice rád bude, že domů se po letech podívá..." vyřkl verdikt.
Mistr Ki-Adi-Mundi se jen lehce uklonil, čímž dal najevo, že z celou záležitostí bezmezně souhlasí a přišel k Tobě: "Moc rád bych potkal starého přítele Nimba, snad jsou Tvé vize o něm liché..." řekl, načež odkráčel pryč.

Jelikož rokování Rady poté pokračovalo, nezbylo Ti, než napodobit cereanského mistra Jedi a připravit se na cestu...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám jedi - izba

"Stretneme sa v hangári." odpovedal som.
Po informáciách, ktoré som dostal som veľmi nečakal a šiel som sa pripraviť na cestu. Už je to nejaký ten piatok, čo som naposledy opustil planétu a pritom je toľko miest, kam by som chcel ísť. Teraz letím s majstrom Mundim, predtým bol, tak povediac, mojim majstrom Quinlan Vos. Ide to z jednej nohy na druhú. Zbalil som si všetko nevyhnutné vrátane mojej mechanickej výbavy. Mohla by sa zísť. Smeroval som do hangára.

Coruscant, hangár

Len tak som sa postavil a vyčkával na majstra Mundiho. Hoci treba veriť, že pre jedia musí byť ťažké opäť zavítať domov bez toho, aby to v ňom vyvolalo emócie. Majster Mundi je skúsený majster, ale neverím, že sa bude snažiť zachovať kamennú tvár. Občas si aj ja pomyslím, aké by to bolo vrátiť sa na Dantooine.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

V hangáru jsi byl jako první, zřejmě jsi byl pln elánu a mistr Mundi nebyl tak ukvapený, co se přípravy na cestu týče. Přece jen už měl dosti nacestováno po galaxii.

Takže jsi měl relativně dlouhou chvíli.

Všímal jsi si lodí a jednomístných stihaček, jež Jediové používali jak na oficiální cesty po Coruscantu i mimo něj, tak na osobní přepravu.
O všechny stroje bylo náležitě pečováno ať už majiteli samotnými, nebo opravářskými a údržbářskými droidy, kterým část Jediů důvěřovala.

Jeden z takových plecháčů se k Tobě zrovna přikradl a sérií pískavých a mechanických zvuků Tě vítal ve svém království. Byl to neohrabaně vyhlížející model EG-6, který se na Coruscantu používal méně často a k nejrůznějším opravám všeho druhu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Čakajúc na majstra Mundiho som sledoval odlety a prílety lodí a stíhačiek, ktoré v tom hangári kotvili. Bol som trochu nervózny a hlavne nedočkavý. Majster si ,zdá sa, dáva poriadne na čas. Aspoň sa na cestu viac skoncentrujem. Na lodi sa ešte budem snažiť si na niečo spomenúť, ale to, čo som potreboval už viem. Ostáva mi už len dúfať, že tam nájdem majstra Nimba. Odrazu sa ku mne prikradla škatuľa na nohách, čiže droid EG-6.
"Čo je? Si pokazený?"
Spýtal som sa.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Droid kolem Tebe ještě chvilku popojížděl, svůj pohyb doprovázel mechanickými zvuky a Tys naprosto nechápal, co droid chce.
Ale následně jsi poznal jeho majitele.

"Hej, to je můj droid!" křičel někdo skoro přes celou délku hangáru.

Ten, kdo na Tebe volal, měl s Tebou nedávno co dočinění, nebo spíše Ty s ním - Marad Xaes, onen nepříjemný padawan.
Doběhl k Tobě a zle se na Tebe díval: "Hele, jestli jsi ho pokazil, nepřej si mě! Co se tady vůbec poflakuješ, Kalefe?" zeptal se chladně. Evidentně mu nešlo ani tak o stav droida, který možná ani nebyl jeho, ale spíš o záminku k vyvolání konfliktu tak, jako tehdy u jedné snídaně.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Ajajaj...Marad Xaes. Ešte ten mi tu chýbal.
Prešlo mi po rozume, nakoľko sú medzi nami dosť napäté vzťahy.
"Ani som sa tvojho droida nedotkol. Teda, pokiaľ je tvoj. Prečo by som robil niečo také?"
Potom som odpovedal na ďalšiu jeho zvedavú otázku.
"No...čakám majstra Mundiho. Odlietame preč."
Dodal som. Nemal som dôvod klamať. Aj keď je to niekto, kto mi nie je po vôli, musím pamätať na kódex a zbytočne nevýriť emócie.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Xaes se rozhodl, že Ti svou přítomností značně ztrpčí život. Na tohle byl ostatně mistr...

"Copak, snad se starý mistr Mundi nezačal starat o nedomrlé padawany? Brát Tě na misi, to je nějakej omyl, ne?! Nejsi připravenej, Kalefe..." chodil kolem Tebe jako mrchožrout kolem zdechliny a v očích měl oheň.
Nikdy jsi se u Tvých vrstevníků nesetkal s takhle provokativním chováním, ale Marad byl starší a bylo o něm známo, že pro štiplavé poznámky nechodí daleko. On sám to nazýval "nahlodávání soupeře" a dost často to prý využíval v cvičných soubojích...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Napriek Xaesovým uštipačným poznámkam a jeho správaniu som sa snažil ostať chladný a snažil som sa do ničoho nepliesť, hoci už som to mal sto chutí urobiť. Poraziť ho v súboji, aby už konečne zmlkol. Na ten okamih si však radšej trpezlivo počkám. Na jeho slová som sa iba uškrnul.
"Môžeš si myslieť čo chceš. Ja to robím tiež a ak sa ti nepáči úsudok majstra, tak sa sťažuj na neho a nie na mňa."
Nepovedal som mu, že skôr je to moja nepriama iniciatíva letieť na Cearu.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“