Setkání po letech - 1. mise pro Rehma Kalefa (joemandel)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Marad Xaes nebyl zvyklý, že mu někdo z padawanů oponoval s takovým klidem a nadhledem, jako Ty. A popravdě se nebylo čemu divit, když si vybíral souputníky o dva, tři roky mladší...

Teď se však nezmohl na nějakou pádnou odpověď a proto jen sykl: "Však se ještě uvidí, kdo z nás dvou si zaslouží větší respekt. Jednou uvidíš..." řekl a šťouchl plechového kamaráda, který se za ním hned rozjel a oba v mžiku zmizeli v útrobách hangáru.

Zůstal jsi opět sám, ovšem s nepříjemným pocitem, že v Chrámu je někdo, kdo Ti nepřeje úspěchy a kdo by Tě nejraději viděl pokořeného a na kolenou. A nebylo zřejmé, proč...

Pojednou se za Tebou ozvalo: "Je všechno v pořádku, Rehme Kalefe?"
To Ki-Adi-Mundi přicházel k Tobě a trochu Tě možná vyděsil.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Hmm...ten asi nedá len tak pokoj.

Prehnalo sa mi hlavou, keď Xaes opustil priestor hangáru. Ale ako náhle sa vrátim, určite ma znovu bude podpichovať. To je isté. Opäť som tam chvíľu stál a zdalo sa mi to dosť dlho.
Kde je majster Mundi?
Pomyslel som si, keď som na neho čakal. No po chvíli sa objavil priamo mne za chrbtom a trochu ma aj vystrašil. Predsa len moja citlivosť v Sile nie je až na takej úrovni, že by som ho vycítil.
"Ale iste. V tom najlepšom."
Odpovedal som mu.
"Tak v čom poletíme?"
Spýtal som sa zvedavo, nakoľko som ja osobne žiadnu loď ani stíhač nemal.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Mistr Mundi Ti tvou nedočkavost a padawanský elán oplatil vlídným úsměvem, načež pravil: "Jak jsi na tom vlastně s létáním, Rehme? neviděl jsem Tě ještě na vlastní oči. Už jsi pilotoval nějakou stihačku, či větší lodě?? Ptám se proto, abychom se vyvarovali nějakým nepříjemnostem na cestě..." mluvil cereanský mistr, přičemž procházel řady strojů, patřící většinou zkušeným jediiským pilotům. Menší část lodí pak byla určena pro společnou potřebu obyvatel Chrámu.

"Já osobně bych zvolil loď, na které jsem před pár lety podnikl zajímavou cestu na Tatooine. Nějak mi od té doby přirostla k srdci..." zálibně si pro sebe říkal Ki-Adi-Mundi a přecházel kolem postaršího modelu, který měl viditelně hodně za sebou.
Tím Ti v podstatě dával najevo, ať si zvolíš nějaký jednomístný stroj, neboť poletíte každý sám.
___________________
Nemusíš se rozepisovat, co přesně jsi si vybral... stačí obecně. ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

Majster ma touto otázkou tak trochu zaskočil. Mám niečo málo skúseností ešte s majstrom Nimbusom, ale o lodiach som toho vedel viac. Som skôr mechanik ako pilot. Majster Mundi upozornil na loď, na ktorej bol na Tatooine. Priblížil som sa k nej a prehliadal som si ju.
"Hmm ... je jasné, že táto loď toho nalietala už veľa a podľa tejto diery bude asi poškodený hyperpohon. Popravde je tak trochu zázrakom, že vôbec lieta."
Potom som prešiel k môjmu výberu. Oči mi padli na slušne vyzerajúci YG-4210. Mal síce pár škrabancov, ale ktorá loď nemá? Podľa niekoľkých privarených plátov som videl, že bola niekoľkokrát opravovaná. Inak ale vyzerala, že je v prevádzkyschopnom stave. Pri obhliadke z vonku som mohol posúdiť jedine to. Akurát som ešte videl, že tam kedysi boli pridané a odstránený laserový kanón na streche. Buď ho niekto ukradol, alebo to bola nelegálna modifikácia a úrady loď zabavili a kanón odmontovali, alebo to bol jej bývalý majiteľ. Postavil som sa teda k nej.
"A čo poviete na túto? Je to určite lepšie, ako riskovať cestu na tamtom."
Ukázal som na loď, ktorú navrhol Mundi.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám jedi - hangár

"Jak je libo, myslím, že je čas na změnu..." přitakal Ti mistr Mundi a šel na můstek zkontrolovat, zda systémy lodě jsou připraveny ke startu. Když se objevil v průzoru, dal Ti znamení, abys nalodil sebe i své osobní vybavení.

Během několika málo okamžiků jste již vzlétali a opouštěli tak na nějakou dobu opět Chrám Jedi.
A výlet to měl být dlouhý a náročný...

vesmír, frachťák YG-4210

Cesta galaxií probíhala velmi klidně, až moc. Neměli jste s mistrem Mundim prakticky žádnou práci během letu, tudíž jste se mohli psychicky připravovat na to, co vás na Cerei očekává.

Pro přesun na domovský svět mistr Ki-Adi-Mundi zvolil cestu po Corellianské trase, kde jste se mohli pohybovat v hyperprostoru. Poté jste se z ní museli odpojit a kolem několika dalších planet doletět k určenému cíli.

Když jste míjeli planetku s názvem Chalcedon, mistr po delší době promluvil: "Zajímavá, že? Vulkány, hory, kamení... to vše dělá z tohohle sopečného světa nevzhlednou kouli uprostřed Mayagilského sektoru. Údajně se tu obchoduje s otroky a často zde zalétávají lovci odměn..." zamyšleně promlouval cereanský Jedi, zatímco jsi mohl obdivovat povrch Chalcedonu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

vesmír, frachťák YG-4210

Bol to zvláštny pocit letieť za svojim majstrom. Nepochyboval som, že na Cerei bude. Cítil som to a cítil som, že žije. Ale čo by robil v Citedele vyvrheľov? Že by sa do niečoho zaplietol a Cereani ho odsúdili? Som trochu napätý a popri tom mám aj trochu obavy. Jedi však musí byť pripravený na všetko. Navyše je tu majster Mundi, avšak je len na mne, aby som mu spôsobil čo najmenej problémov. Prelietali sme ponad Chalcedon. Akoby som ani nevnímal majstrove slová.
"Pred desiatkami tisíc rokov tu vraj vládli Rakataovia. Veľmi stará planéta..."
Poviem si, viacmenej len tak sám pre seba. Niektoré planéty majú slávnu minulosť, ale čas je krutý a zabrániť plynutiu času nezabránia ani jedi a ani sithi.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír, frachťák YG-4210

"Vidím, že dějiny ovládáš, mladý Kalefe. Rakatané budovali své impérium s mnoha cíly, některé byly ušlechtilé, jiné ne... " rozprávěl Ki-Adi-Mundi, když v tom se něco stalo.
Lépe řečeno jste uslyšeli zapraskání ve vysílačce a hned poté se ozval nějaký hlas, špatně slyšitelný, ovšem poznal jsi, že basic to nebyl.

Mistr Mundi se napřímil a s podivením řekl: "To je jazyk Rakatanů!" a začal lokalizovat možnou pozici, odkud hlas vycházel. A záhy na to přišel, protože kolem vás proletěla stihačka a udělala docela nebezpečný manévr.

Mistr se podíval na lodní počítač a pravil: "Chce vědět, co zde hledáme a proč narušujeme teritorium Rakatanů..."
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

vesmír, frachťák YG-4210

Leteli sme v mayagilskom sektore a kochali sa planétou, odrazu sa stalo, čo som vôbec nečakal. Hoci som možno niečo tušil, aj keď neviem, prečo. Podľa vysielačky bolo jasné, že Rakataovia tam pod nami a aj tu akosi zbesneli. Keď preletela okolo nás stíhačka, zdalo sa mi to ešte divnejšie.
"Sme predsa loď Republiky. Prečo by toto robili?" spýtal som údivom. Ocitli sme sa v situácií, ktorá by nás mohla dosť zdržať. Som len zvedavý, čo od nás chcú.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír, frachťák YG-4210

"Nevím, ale snad to brzy zjistíme. Zkusím vyslat souřadnice cíle naší cesty, třeba se tím leccos vysvětlí!" zvážil jednu z možností cereanský mistr Jedi a vyslal údaje z lodního počítače.

Okamžik se nic nedělo, až za chvilku se ozval opět rakatanský dialekt a mistr Mundi pozorně naslouchal.
Poté se k Tobě otočil a udiveně promluvil: "Máme přistát na Cerei podle plánu, bude nás očekávat v Tecave City, což je hlavní město. Prý má pro nás důležité sdělení, více říct zatím nechce!" mluvil, přičemž se podíval průzorem ven do vesmíru. Stihačka tam už nebyla, ztratila se v nedohlednu.

Mistr pohodlně usedl do pilotního křesla a otočil se k Tobě: "Teď máme o důvod víc letět na Cereu. Zajímalo by mě, kdo byl ten Rakatan a co od nás chce. A proč si myslel, že mu narušujeme teritorium... Když už jsme u toho, víš něco víc o Rakatanech a jejich historii?" zeptal se Tě mistr Mundi a navázal tak konverzaci, aby cesta lépe utíkala.
Na Cereu vám zbývala sotva hodina cesty podsvětelnou rychlostí.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

vesmír, frachťák YG-4210

Bol som trochu zmätený z toho, čo sa práve stalo. V hlave sa mi vyrojilo množstvo otázok ale najzvláštnejšie sa mi zdalo to, že prečo nám ten Rakatan povedal, že máme pristáť na Cerei? To mi nedávalo zmysel. Každopádne sa tu dialo niečo ešte zvláštnejšie.
"Viem len pár vecí, že je to jedna z najstarších rás v galaxií, a ich ríša sa datuje 200 000 rokov dozadu. A viem, že postavili Hviezdnu vyhňu, ktorá bola zničená koncom občianskej vojny jediov."
Majster Nimbus mi toho porozprával mnoho ešte ako malému. Občas vravieval aj to, že kto nepozná minulosť, nevie žiť v súčasnosti. Ťažko povedať, či je to pravda. Loď po malom vzrušení pokračuje v lete na Cereu. Zaujímalo by ma, čo je také dôležité.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír, frachťák YG-4210

"Je to pozoruhodná rasa, nicméně jsem o jejich existenci v posledních desítkách let v podstatě neslyšel. Překvapuje mě, že se objevují právě zde. No, snad se něco dozvíme, až přiletíme... domů..." pronesl mistr Mundi a při posledním slovu se zadíval ven do vesmíru a v jeho hlase bylo cítit napětí.

Cerea, Tecave City

Po rutinním přistávacím manévru a ponechání vašeho transportu místním mechanikům v docích jste se s mistrem porozhlédli po přistávací ploše, ale neviděli jste nikoho, kdo by vás očekával.

Šli jste tedy zkusit štěstí do budovy, která patřila k odbavovacímu centru a kde byly prostory pro cestující, kteří přiletěli na Cereu hromadnou dopravou.
Když se mistr Mundi šel informovat k přepážce úředníka, zda se na vás někdo před nedávnem neptal, zůstal jsi stát uprostřed haly s mnoha odpočinkovými sedadly.

Pojednou jsi uslyšel tiché zakašlání a někdo Ti poklepal zezadu na rameno. Po ohlédnutí se jsi mohl spatřit menší postavu jakéhosi humanoida, z něhož však bylo možné spatřit jen úzký pruh tváře kolem očí, které hleděly přímo na Tebe. Zbytek byl zahalen splývavým kusem světlé látky.

Neznámý promluvil chraplavým hlasem: "Přeji dobrý den, nejste to náhodou vy, kdo přiletěl s ý-gé-čtyřtisícdvousetdesítkou? Pěkný stroj... Jste sám, nebo je s vámi ještě někdo?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City

Majster Mundi ma nechal čakať kým niečo nevybaví s úradníkom. Aký obvyklý obrázok. Stál som tam a obzeral som sa po okolí. Ako som tak videl, je tu pekná zmes rás a jazykov. V skutku kozmopolitná planéta. V zápätí ma však oslovil akýsi zvláštny chlapík. Musel som byť obozretný. Ešte aj na majstrovej tvári som videl záblesk nervozity či neistoty. Musel som vážiť slová. Zahrám sa na akéhosi vľúdneho tvrďasa. Nepoviem mu o mne nič.
"Nie som tu sám. A čo je s tou loďou? A kto ste vy?"
Spýtal som sa.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City

Zahalená postava se ošila a chraplákem poznamenala: "Chtěl bych s vámi něco dojednat, můžete jít laskavě se mnou? Nebudu Vás zdržovat dlouho, pane."

Jakkoliv se zdál být návrh neznámého podezřelý a byla z něj cítit lest, mistr Mundi dál vyřizoval cosi u přepážky a pokud jsi nechtěl na něj upozornit, musel jsi nastálou situaci vyřešit sám.
Sotva jsi však stačil cokoliv odpovědět, ozval se za vámi známý hlas: "Zdá se, že umíte prefektně mluvit basicem, pane..." objevil se znenadání mistr Mundi a taktně upozornil, že se vám neznámý dosud nepředstavil.

Humanoid si odkašlal a v očích se mu zajiskřilo.
Poté promluvil, tentokráte však jazykem, připomínajícím onen dialekt, který vás provázel při letu vesmírem kolem planetky Chalcedon.

Ki-Adi-Mundi se jen usmál a otočil se k Tobě: "Myslím, že jsme našli našeho průvodce. Lépe řečeno - on si našel nás!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City

"Ahaa..." rozjasnilo sa mi v hlave, keď mi to majster vysvetlil. Každopádne takéto individua môžu byť rôzne, ale vydýchol som si. Zdalo sa mi to navonok podozrivé. Humanoid hovoriaci ratanskym dialektom. Ostával som obozretný.
"Tak poďme teda." navrhol som.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City

Zahalený humanoid se otočil a zaskřehotal: "Eh, tak pojďte, pánové!" a ukázal směrem ven z davu bytostí, pohybujících se v letovém centru.
Vedl vás z odbavovací haly směrem k hlavnímu východu do města. Po pár krocích jste zahnuli těsně před východem do jedněch dveří. Ukázalo se, že jde o opuštěnou kancelář s mnoha policemi a regály, plnými nějakých spisů. Jeden psací stůl a dvě židle, to bylo celé vybavení interiéru.

"Prosím, příjměte místo." řekl neznámý, aby si následně sejmul z hlavy háv a ukázal vám tak svou tvář.
K překvapení vás obou nešlo o Rakatana, jak byste předpokládali po extempore ve vesmíru. Byl to člověk, starší a prošedivělý, s plnovousem a tmavou pletí. Když si odložil celou róbu a pověsil ji na jeden z regálů, bylo vidět, že na sobě měl prostý úbor s hnědé látky a u pasu měl různé kapsy, schránky a pouzdra. Zřejmě nějaké vybavení.

Muž se opřel o stěnu a pozoroval vás několik okamžiků, než znovu spustil: "Vidím, že jste čekali někoho docela jiného. Dovolte tedy, abych se představil. Profesor Malbuy, bývalý vedoucí úseku z vědeckého ústavu zde v Tecave City, toho času na volné noze. Když jsem vás kontaktoval u Chalcedonu, mluvil jsem specifickým jazykem, který není až tak běžný..."
"Ano, Rakatané jsou vemi starou rasou, profesore." opáčil mistr Mundi.
"Vidím, že jste vzdělaný muž, mistře Jedi!" usmál se Malbuy a dal tak najevo, že nejspíš ví, s kým má tu čest.
"Chtěl jsem vás dověst až sem tak, aby o tom vědělo pokud možno co nejméně lidí. To víte, úřady... Abyste tomu rozumněli, zkoumám řadu let historii Rakatanů a proto umím i jejich řeč."

Mistr Mundi pokýval hlavou a promluvil: "A jak Vám můžeme být nápomocni my dva, profesore?" zeptal se.
"Právě jsem chtěl začít, mistře Mundi" odpověděl Malbuy.

Znal mistrovo jméno i to, že jste Jediové!
Věděl trochu moc, což Ti začalo být divné...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“