Zkouška z dospělosti - 2 . mise pro Rehma Kalefa (joemandel)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

neznámé místo

Tvá úvaha, že ještě stále je poměrně velká šance Tvého setrvání na Dantooinu, nabývala pozvolna jasnějších obrysů stejně, jako místo, kde jsi se nacházel a které se v stále ponuré tmě pomalu vyjevovalo Tvému zraku, který si na temnotu začal zvykat.
V paměti Ti vyvstávaly matné vzpomínky na jeskynní a skalní útvary nedaleko Tvého někdejšího domova, ta místa jste s kamarády prolézali snad stokrát a znali jste tu každý kámen... Mohlo by tohle být jedno z těch míst?

Z Tvého rozjímání Tě vyrušily zvuky, nebo vzdálené skřeky...
Možná nějaké zvíře se blížilo temnotou a mohlo pro Tebe znamenat jisté nebezpečí. Stejné by ale představoval i onen nepřítel, či spíše nepřátelé, kteří Tě sem patrně uvrhli.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

neznámé místo

Môj pohľad sa rozjasňoval a moje myšlienky sa stotožňovali s mojimi predpokladmi. Som ešte stále pravdepodobne na Dantooine. Lenže ak som v jaskyni, je veľmi pravdepodobné, že tu môže žiť nejaká tlupa tunajších zvierat. Musel som niečo podniknúť. To mi však neodpovedalo na otázku, ktorá ma zatiaľ trápila len okrajovo. Prečo by ma sem niekto hodil? Kto je za tým všetkým? To zistím len vtedy, keď sa odtiaľto dostanem von.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

neznámé místo

Jal jsi se rohledávat své nejbližší okolí, i přes vydatné šero a přítmí tě tvé smysly nezklamaly. Poměrně záhy jsi mohl odhadnout, že se nacházíš v ne zrovna prostorné sluji, nebo jeskyni, která se táhla mnoho metrů před Tebou i směrem za Tebou a přesně jsi netušil, kam až chodba vede...

Za moment jsi však měl jiné problémy, než hádat, kolik vzdálenosti Ti zbývá, aby jsi se odsud dostal - ve tmě před Tebou se znovu ozývaly jakési podivné zvuky, tentokráte mnohe bližší a o něco jasnější. Mohl to být dopravník, či jiný stroj, který sem něco nebo někoho veze!

A skutečně - ostrá světla, která blížící se lomoz doprovázela, v jednu chvíli oslepila Tvůj zrak, aby o moment později zamířila do skalní stěny a tím Ti dovolila pohlédnout kupředu.
Na plošině, která se bůhví odkud přiblížila ze tmy, stál mohutný člověk v podivné uniformě a mající zlověstný pohled. Oči mu svítily červenou barvou, ovšem mohl mít jen nasazenu masku, která mu takovýto vzhled dodávala...
"Tak to jsi Ty, ten Nimbův učedník? Hm, představoval jsem si Tě trochu jinak..." promluvil neznámý a muselo Ti dojít, že onen muž měl co dočinění s Tvým mistrem, než došlo k posledním neveselým událostem.

"Moji lidé tvrdí, že náš přítel Nimbus se nechtěl smířit s Tvou porážkou a proto jsi zde. Popravdě jsi měl být už dávno mrtev. Ale nejsi a je to částečně i má zásluha..." mlžil dále neznámý muž.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

neznámé místo

Po chvíli som pochopil, že to nebolo žiadne zviera, ale akýsi dopravník. Bol na ňom akýsi muž. Konečne sa mi naskytla možnosť sa dozvedieť niečo viac o mojej prítomnosti tu.
"Kto ste? Prečo nie som mŕtvy?" spýtal som sa, hoci druhá otázka bola tak trochu no...blbá.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

neznámé místo

Odpověď na Tvou otázku na sebe nenechala dlouho čekat.
"Žiješ, protože tě Tvůj mistr Nimbus nedokázal porazit, tak je to!" zněl podrážděný hlas neznámého, který se ale vzápětí vrátil do klidné roviny.
"Tak tedy jsi naživu, ale dlouho nebudeš... Nimbus jen odmítnutím svého úkolu oddálil Tvůj osud. A než si to vyřídím s ním osobně, rád se podívám, jak si s Tebou pohraje náš mazlíček..." řekl pobaveně a pohlédl do tmy za sebou.

Z ní se pojednou ozvaly zvuky, které jsi slyšel již prve a chvíli na to ze vynořila stvůrná příšera - zdálo se, že něco tak ohavného může žít snad jen v takových jeskyních a hlubokých slujích. Ale pokud jste byli stále na Dantooinu, nemohl jsi si tak rychle vzpomenout, jestli jsi o takovýchto místech někdy slyšel.

Stvoření se přiřítilo s ohromným rachotem, jak plazením bortilo skalní výstupky a zastavilo se těsně před Tebou. Neznámý muž mezitím zmizel i s plošinou pryč a zůstala tu jenom příšera a Ty. Jen světlo zde zůstalo aktivováno, takže jste na sebe viděli.

S tlamy byl stvůře cítit štiplavý smrad, možná i pára či kouř šla tomuto stvoření od huby.
Vzhledem připomínalo něco mezi hadem, drakem. Nedalo se přesně určit, co "to" je, ale zřejmě to zde bylo chováno pro potěšení svého pána, kdo ví, kolik obětí tomu bylo již předhozeno...

Drak nyní zařval a z jeho úst vyšlehl plamen.
__________________
Meč samozřejmě nemáš :) pěknou zábavu!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

neznámé místo

Situácia bola zlá. Nech to bol kto chcel, tentokrát mu bol môj život ľahostajný. Do akého sprisahania som sa to dostal? Po chvíli som mal ale iné starosti. Priplazil sa ku mne obrovský had, ktorému z papule šľahali plamene. Navyše som nemal svetelný meč, takže som sa musel spoľahnúť len na Silu a dôvtip, ktorým dúfam oplývam. Neovládam Silu na takej úrovni, aby som hociaký obrovský objekt len tak zdvihol. Aj keď niektorí majstri hovoria, že je to len vec, nezáleží na hmotnosti, ale tu som nemal ani dosť priestoru. Ostávala mi len jediná možnosť. Nájsť spôsob, ako tú obludu aspoň ochromiť. Na úvod som po nej hodil stredne veľký kameň, ktorý ležal asi meter odomňa.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

neznámé místo

'Příšerák' se po Tvém vrhu kamenem do dálky otřepal, protože kus horniny jej zasáhl do hlavy. Ovšem tím jsi jej ještě více rozzuřil, namísto účinného paralyzování.

Dštil páru a jeho oči začaly rudě svítit.

Možná bylo na čase zvolit méně odvážnou strategii - útěk. Bez své zbraně jsi byl o něco zranitelnější a drak zde měl výhodu domácího prostředí.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

neznámé místo

Asi som ho naštval. Nie že by bolo mojím zámerom to, aby ma naháňal, ale ešte stále môžem niečo vymyslieť. Rozhodol som sa teda zdrhnúť. Nebude to ľahké. Ľahšie by bolo neprežiť, ale ak sa chcem dozvedieť, čo bolo záujmom mojich väzniteľov, musím sa odtiaľto dostať. Keby som našiel nejakú úžšiu trhlinu v skale, kadiaľ by som sa prepchal ja, ale obluda nie. Nanešťastie je tu celom tma a nadchádzajúce objekty zbadám len na poslednú chvíľu.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

neznámé místo

Nastala děsivá chvíle, kdy jsi se snažil hledat únikovou cestu, přičemž za zády Ti stále zněl řev příšery, která prahla po Tvé krvi. Nebo si s Tebou možná chtěla jen pohrát, utrhat Ti pár údů a pak Tě sníst k večeři...

Tak jako tak jsi měl co dělat, aby jsi zkoncentroval poslední zbytky sil a snažil se jednat rychle a účelně. Když jsi v polotmě tápal a hledal nějaký otvor ve skále, tak ta se pojednoun před Tebou 'otevřela' a zničeho nic se z právě vytvořeného otvoru vynořila postava zalitá jasným světlem a podávala Ti ruku. Oslepen silnou září jsi jen ztěží mohl identifikovat svého zachránce, nejdříve jsi se ale chtěl dostat z dosahu řvoucí bestie tam někde dole pod Tebou.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

neznámé místo

Vo svojej situácií som nemal veľmi na výber. Navyše tam nebolo bohvieaké svetlo. Ani moje inštinkty ma nepripravili na to, čo sa malo stať. Neviem, čo to dokázalo. Žeby moja vôľa prežiť? Alebo to bol zásah Sily? Odrazu sa predo mnou otvorila trhlina a v nej som videl jasné oslepujúce svetlo. V tom svetle bola silueta nejakej postavy. Akoby mi podávala ruku. Rev obludy bol čoraz bližšie a bližšie. Pochopil som, že toto je jediná šanca. Tak som sa jej chopil a dúfal som, že ma vytiahne niekam preč. Von z tohto miesta.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Neznámé místo - pryč z jeskyně...

Sotva jsi ve spěchu s stresu zaznamenal, čí ruka Ti pomohla na denní světlo. Když už jsi byl skoro celým tělem ven z otvoru, slyšel jsi pod sebou jen řev a dunění, jak nestvůra soptila, že jí utíká hračka a potrava zároveň...

Cítil jsi ještě padající kamení a drcení skály, to vše ale už jen podvědomě, protože jsi byl poměrně vysílen na to, že jsi nesvedl boj s příšerou.

Stačil jsi však vzhlédnout ke svému zachránci - vlastně zachránkyni. Nebyl to totiž nikdo jiný, než Norma, Tvá sestra. Ta Tě po vytažení ze sluje mocně objala a téměř se rozplakala štěstím, že žiješ.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Neznámé místo - pryč z jeskyně...

Keď som zbadal Normu, skôr ako radosť ma premohla neistota. Kde sa tu vzala? Čo je toto za miesto a podobné otázky. Dúfal som, že možno ona bude mať odpovede na otázky, ktoré hľadám. Tak som ju chytil za ramená, akoby som ju chcel vypočúvať.
"Kde sme to? Ako si ma našla?" vypytoval som sa jej vyčítavo, no vtom som sa vspamätal a pustil ju.
"Prepáč. Ja...ja už neviem, čomu mám veriť." aj keď som to nevedel, tušil som, že ju sem priviedla Sila.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Neznámé místo - pryč z jeskyně...

Norma vypadala opravdu vystresovaně, i tak ze sebe soukala odpověď: "Víš...já...já... věděla jsem, kde Tě hledat... řekl mi to..."

Ještě jsi měl v živé paměti, jak Tě Norma poměrně nedávno a v zajetí temné strany Síly mohla docela dobře zabít - proto ta obezřetnost, nemohl jsi zcela určit, zda mluví pravdu a zachránila Tě nyní ze spárů smrti.
Zdálo se však, že přece jen jste jedné krve a sestra uposlechla hlas srdce, který přemohl temné vlivy.

Když se trochu vzchopila, šeptala: "Musela jsem utéct. Mistr Nimbus chtěl bojovat proti těm zlým lidem... ale oni jej mají ve své moci a chtěli i mne... musíš odtud pryč, jinak budeš ztracen, Rehme!"
Poslední slova skoro vykřikla zoufalým hlasem.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Neznámé místo - pryč z jeskyně...

Z Norminých slov som pochopil, že ma Nimbus aj ona chceli zachrániť. Hlboko v sebe som hlodal po tom, čo idem robiť teraz. Uniknúť, ako mi radí, alebo pomôcť Nimbovi. Musel som sa ale dozvedieť viac. V mojej hlave sa ale zbehol hotový hokej. Zvažoval som pomôcť Nimbovi, ale mám pomáhať tomu, ktorému málo verím? Na druhej strane ho už po tomto nikdy neuvidím.
"Poďme. A čo sú to za zlí ľudia?" spýtal som sa.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Neznámé místo - pryč z jeskyně...

"Moc zlí lidé... v podstatě mne i Tebe odtrhli svým způsobem od rodiny a navždy nás poznamenali... ale to snad sám poznáš, až se s nimi znovu střetneš, Rehme..." vysvětlovala stále ještě rozrušená Norma.

Tvá sestra Ti snad řekla vše, co věděla, mohl jsi jen ztěží myslet, že teď už by Ti něco tajila. Jisté však bylo to, že podle ní je přece jen mistr Nimbus na Tvé straně. Proč se s Tebou střetl, to bylo zatím záhadou. Možná musel své nepřátele přesvědčit o tom, že plní jejich vůli... Dalším problémem byl Tvůj přítel Rogash, respektive to, kde teď je a zda je v pořádku.

Spolu s Normou jsi se vydal ze skalních rozvalin, kde jsi před chvílí jen těsně unikl jisté smrti, cestou, která Tě měla dovést na křižovatku. Tu křižovatku života a smrti, kde se mělo rozhodovat nejen o Tvém žití, ale i o mistru Nimbovi, Tvém životním vzoru...

_______________________________
Tvoje druhá mise je v tuto chvíli u konce, dnes později večer přiložím hodnocení... pokud bys měl ovšem ještě do té doby pocit, že chceš naposledy odpovědět, dám Ti prostor. ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“