Zkouška z dospělosti - 2 . mise pro Rehma Kalefa (joemandel)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

Rogashova reakcia ma neprekvapila. Pravdepodobne, vyrovnať sa so stratou majstra, bude pre neho ťažšie ako pre mňa. Toto ma núti sa zamyslieť sa nad tým, čo by sa stalo, keby som na Cereu nešiel ja, ale on. Teraz ale určite potrebuje byť chvíľu sám. Len dúfam, že neurobí nejakú somarinu, ako má vo zvyku. Ešte k tomu sa objavil Marad Xaes s tým jeho vyrývaním. Na jeho otázku som neodpovedal a pod tou zámienkou, že ma prešla chuť som opustil jedáleň. Relflexívne som sa pobral za Rogashom. Akoby sa malo niečo stať. Bol to zvláštny pocit.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

"Tak promiň, no. Jen jsem se zeptal..." prohodil Marad Xaes, posadil se na volnou lavici u Tvého bývalého stolu a pustil se do snídaně.

Vydal jsi se zjistit, jak na tom je Tvůj přítel. Nechtěl jsi jej v tuto chvíli příliš vyrušovat, ale ten divný pocit Tě neopouštěl, chtěl jsi mu být prostě nablízku, aby nevyvedl nějakou nepředloženost...

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

Našel jsi Rogashe právě ve chvíli, kdy si skládal na hromádku nějaké věci. Byl do své činnosti tak zabraný, že si nevšimnul tvého příchodu.
Skoro to vypadalo, jako by se někam chystal...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

Rogasha celá vec očividne rozrušila a Xaesova otázka akosi padla nevhod. Rogash sa uchýlil do svojej izby, čo som predpokladal, pretože som ho tam našiel. Niečo tam robil. Akoby sa balil alebo čo. Nevoňalo mi to.
"Ty niekam ideš?" spýtal som sa ho.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

Rogash sebou trochu trhnul, protože byl plně zaneprázdněn svou činností. Ale hned, jak Tě uviděl, ustal a pár vteřin si rozmýšlel, co Ti odpoví.
"Jo, možná. Ale nechci Tě do toho zatahovat, Rehme!" chtěl Tě odbýt, avšak cítil Tvůj soustředěný pohled na svýh zádech.

Když jsi nic neříkal a on se snažil dodělat svou práci, najednou přestal a rezignovaně si sedl na postel.
"Dobře, budu k Tobě upřímný. Chci požádat nejvyšší radu o povolení odletět na Cereu a najít mistra Nimba. Chci jej přívěst zpět, víš? Nemohu zde žít s představou, že tam někde je a už nikdy ho neuvidím! Vím, že jste s mistrem Mundim neuspěli, ale já to musím dokázat. Mám mistra Nimba rád a nenechám jej v tom..."
Chtěl pokračovat v balení, ale jako by ho svazovala nějaká křeč a on napjatě čekal, co mu na to řekneš.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

Rogash je môj priateľ a veľmi dobre viem, keď si Kiffar niečo vezme do hlavy. Lenže jeho plán mal jednu zásadnú trhlinu. A tak mi napriek tomu, aké mi je to neprijemné, musel vyrukovať s celou pravdou von. Bál som sa však, že to nepochopí. Mal majstra Nimba príliš rád a tak ho chce silou mocou priviesť späť. O to išlo aj mne a majstrovi Mundimu. Ak by ale na tom trval aj potom, možno sa budem musieť rozlúčiť aj s ním.
"Majster Nimbus podľahol temnej strane a najskôr asi už ani nebude na Cerei! Ten majster Nimbus, ktorého si poznal ty, či ja, už prakticky neexistuje!" povedal som mu to narovinu.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

"To je mi jedno! Poslyš, Tys nic necítil v blízkosti svého bývalého mistra? Úlevu, že ho vidíš na živu? Nebo lítost nad tím, že nás opustil? Cožpak jsi v něm viděl jen zrádce??" nesouhlasil s Tvým tvrzením Rogash a snažil se Tě přesvědčit o tom, že on chce jednat správně.

"Podívej, hodlám požádat mistra Yodu o svolení, pokud to ale nepůjde jinak, pojedu inkognito... A chtěl jsem, ať to víš, pro případ, že by se mi něco stalo! Vím, že nejednám v souladu s kodexem, ale tohle je moje srdeční záležitost. Nemůžu zůstat stranou, chápeš? Ať už je osud mistra Nimba jakýkoliv, potřebuje mě a já jeho!" pokračoval.

Vypadalo to, že je rozhodnutý.
Ale nebylo to rozhodnutí nejmoudřejší...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

V tvári som mu videl, že je rozhodnutý ísť do toho. Som jeho priateľ. Nemôžem ho nechať v tom len tak. Ale ak opustím Chrám... Rada toto jednanie jednoznačne neschváli. To je isté. Otázne je, či jeho tvrdú kiffarskú hlavu presvedčím, že to nie je správne. Ale majster Nimbus ma vtedy nezabil. Zaváhal. Neveril som tomu, že ho len tak porazím.
"Pravda je, že som ešte nidky necítil taký smútok a zarmútenie! Najhoršie to bolo vtedy, keď sa rozhodol, že bude proti mne bojovať! Bolo to, akoby ti niekto vytrhol kúsok teba! Bolelo to. A veľmi. Nimbus mi bol ako vlastný otec! Dokonca myslím, že aj niečo viac. Ale ty si môj priateľ. Nech sa ti stane čokoľvek, neodpustím si to. Ja a majster Mundi sme z neho cítili temnú stranu. Ak s ním budeš, najprv možno budeš cítiť spokojnosť, úľavu a nadšenie, ale časom zistíš, že to už nie je majster Barak Nimbus, rytier jedi! Pochop! Nech som tam bojoval s kýmkoľvek, nebol to už on! Čo ak urobí niečo aj tebe? Si pripravený toľko obetovať?"
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

Rogash nebyl rád, že jej jako nejlepší přítel odrazuješ a chtěl ještě dodat nějaké argumenty, které by stavěly jeho rozhodnutí do lepšího světla...
Ale když jsi zmínil, že jsi s mistrem bojoval a už to není onen mistr Nimbus, kterého jste znali a obdivovali, zklopil hlavu a povzdechl si.

Upustil na zem tuniku, která byla úhledně poskládána, avšak po pádu na zem se z ní stal kus zmuchlaného oblečení.
"Nikdy jsem Tě nenutil, abys souhlasil se vším, co řeknu. Přesto mě prosím pochop..." odříkával pomalu a sklesle, dívaje se stále někam k zemi.

Poté zvedl zrak a podíval se do neurčitého směru: "Bude to co nevidět, Rehme a z nás se stanou právoplatní rytíři Jedi! Na tuto poctu jsme čekali mnoho let a prošli tvrdým výcvikem. Myslíš si, že tohle všechno teď hodlám zahodit? To určitě ne! Ale něco udělat musím a mistr Yoda snad bude mít pochopení pro moje činy... Chci mistra Nimba alespoň vidět, stanout mu tváří v tvář a možná se v něm vzbudí stará osobnost toho mistra Jedi, který nám dvěma dal to nejlepší ze své moudrosti a vědomostí a tím nám věnoval i kus svého života!" mluvil Rogash stále odhodlaněji.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

Na jeho preslov som som sa mierne pousmial a odpovedal mu.
"Asi máš pravdu. Nechám ťa tak. Nehľadne na to, čo ti povie majster Yoda, je možno nutné, aby svojho bývalého majstra naposledy uvideli obaja jeho žiaci. Ale v tom prípade, idem s tebou!" doložil som, aj keď poslednú vetu som si premyslel až v poslednom zlomku sekundy. Ak z Cerei odišiel, asi strávime dosť času hľadaním jeho nového úkrytu. Jedi nikdy nie je sám a teraz nechcem, aby bol sám Rogash. Aj keď viem, že už je dosť silný, stále za neho cítim akúsi zodpovednosť, lebo sa môže prejaviť tá jeho horúca kiffarská hlava. Popravde som kdesi v hĺbke duše dúfal, že toto stretnutie s Nimbom môže byť v niečom iné, ako to predošlé. No na druhej strane by som mal byť aj ostražitý.
"Tak, čo ty na to?"
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - ubikace padawanů

"Věděl jsem, že budeš se mnou, díky!" pokýval hlavou Rogash a s úsměvem na rtech Ti položil ruku na rameno.
Poté jste se již rozloučili, neboť čas pokročil a Tebe i Rogashe čekaly další povinnosti.
A na druhý den chtěl Tvůj přítel předstoupit před Radu se svým požadavkem, či spíše zbožným přáním.

Odcházel jsi od Rogashe s pocitem, že se Ti podařilo alespoň Tvého přítele přesvědčit, že nemůže letět sám a že tedy bude nejlepší doprovázet ho.

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

Téhož dne později odpoledne jsi navštívil jídelnu, přestože večeře byla až za několik hodin.
Měl jsi stále podivný pocit...

Ten se Ti vzápětí potvrdil, když se k Tvému stolu, kde jsi posedával, přibelhal velmistr Yoda a zeptal se Tě, přičemž pozdravil jen pokynutím hlavy: "Rehme Kalefe, já mluvit s Tebou potřeboval bych!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

Nevedel som, či Rogash bude úspešný pred Radou. Dobré aspoň bolo, že sa rozhodol to s nimi prekonzultovať. Keby do toho išiel bez vedomia Rady, boli by z toho veľké problémy. O niečo v jedálni ma oslovil majster Yoda. Nemal som z toho dobrý pocit.
"Zdravím majster Yoda. Predpokladám, že sem idete kvôli Rogashovi. Ísť s ním bola moja voľba. Už nejdem ani tak kvôli Nimbovi, ako skôr kvôli nemu. Nechcem, aby vyviedol nejakú somarinu." povedal som mu v predpoklade, že to je pravý dôvod, prečo je tu.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

"Chmm, zvláštní je, co říkáš!" zamumlal Yoda a vyhoupl se vedle Tebe na lavici. Zatřepal nohama ve vzduchu a vypadalo to, jako by zde sedělo maličké dítě, co nedosáhne malýma nožkama na zem...

"Rehm Kalef dnes k nalezení není. Myslel jsem, že Ty o jeho zmizení víc mi povíš..." vyřknul najednou velmistr Řádu překvapivou informaci a Tobě to začalo pomalu docházet.
"Vy oba na rytíře Jedi v krátké době jmenováni být měli jste. Co stalo se, povíš?" řekl a odvráil od Tebe zrak, dívaje se na desku stolu, přičemž svou hůlkou klepal o podlahu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

Nemal som šajnu, o čom hovorí. Asi chcel vedieť o našom rozhovore v jedálni. V podstate som už ničomu nerozumel. Majster Yoda bol samá záhada a rozlúštiť jeho slová je niekedy dosť obtiažne.
"Neviem, čo sa stalo. Nemienim opustiť Rád." odvetil som. Vtedy mi došlo, že som to mal Rogashovi radšej vyhovoriť, aby nikam nešiel. Ale je to ťažká situácia.
"Ja len mu chcem dokázať, že viem, čím prechádza. Ak musí vidieť to, čo som videl ja na Cerei, aby to konečne pochopil, nechcem mu brániť a hlavne nechcem stratiť priateľa." doložil som, pričom mi oči klesli previnilo dole.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

"Rogash Lei výborným padawanem jest a rytíř Jedi stejně, jako Ty, on měl být. Přesto on do neznámých a nebezpečných vod vydal se. Špatné znamení to je..." povzdechl si Yoda.
A měl pravdu, Rogashovo zmizení, které mělo nejspíš co dočinění s jeho touhou nalézt mistra Nimba, mu jenom přitíží v jeho 'povýšení' na rytíře Jedi.

Yoda se protáhl, seskočil z lavice, kde se mu beztak nesedělo zrovna příjemně a dodal: "Ceremonie budoucích rytířů za čtyři dny koná se, Ty do té doby Rogashe vyhledáš? Jeho velký přítel jsi... ó ano!" položil otázku spíše sám pro sebe, ale s jistou nadějí v očích se na Tebe přesto podíval.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi - jídelna

Nemal som potuchy, že Rogash je už preč. Tým horšie pre mňa. Budem ho musieť vystopovať.
"Urobím to. Vyrazím okamžite." doložil som. Nevedel som, kam by sa mohol vydať. Na akú planétu. Žeby odišiel na Cereu? Nepravdepodobné. Podľa mňa tam majster Nimbus už nebude. Nemôžem prísť ešte aj o priateľa. Nedopustím to. Rýchlo som jedlo nahádzal do seba a odišiel do svojej ubikácie, kde som sa narýchlo zbalil. Dúfal som však, že aspoň mi pomôže niekto zistiť, kde začať.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“