1. misia pre Sealena [Lance]

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Sealen »

Orbit planety Tervissis, křižník Voyager
Vrazil jsem do místnosti a všiml jsem si Sael ležet u misky mléka.
To mě dostatečně uklidnilo, dost na tolik abych se usmál pod svou maskou.
Chvíli jsme si vzájemně hleděli do očí, když na mě promluvila Aayla.
"Ještě jsme neměli čas se skamarádit. Ale slíbil jsem si že se o něj postarám, a já své sliby plním.."
"Vždycky.."
Trochu jsem přivřel oči když Aayla mluvila se zjevnými obavami o rase Sael.
"Nerozumím proč, když to víte mi to neřeknete. Ale nebudu pochybovat o vaší moudrosti.. Spojte mě tedy s radou"
Ještě naposledy jsem se otočil k Sael pohladil ho/ji po hlavě a usmál se.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Orbit planéty Tervissis, krížnik Voyager
Aayla sa trochu ustarostene zamyslela a vytiahla komunikátor s holoprojetorom.
"Podľa mojich informácií je názov tejto rasy Lagartoziánsky bojový drak... myslím že viac ti k tomu dokáže povedať Majster Yoda" povedala a zapla komunikátor. O chvíľu sa na ňom objavil Majster Yoda a Majster Windu.
"Rád vidím, že uspel si, mladý Jacen. Starodávnu rasu, objaviť sa ti podarilo" povedal Yoda a pozrel hore na majstra Windu.
"Bezpochyby ide o Lagartoziánskeho draka. Tak ich nazývajú Mandaloriani, ktorí ich dlhé tisícročia používali v boji ako zvieratá. Preto sa z nich aj zvieratá stali. Tento však zvieraťom nie je. Vyzerá to tak, že ide o príslušníka dávno vyhynutej rasy, známej ako Basiliskian, z planéty Basilisk. Jedná sa o inteligentný druh, ktorý veľmi rýchlo dospieva, no rovnako extrémne dlho žije. Podľa analýzy jeho krvi, ktorú nám poslala Aayla Secura, má v sebe tento jedinec obrovský potenciál, keďže Sila stála pri jeho zrodení. Preto ho teraz privedieš na Coruscant, kde sa podrobí testom Rady" povedal Majster Windu a tváril sa prísne, prenášajúc pohľad z teba na Saela.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Sealen »

Orbit planety Tervissis, křižník Voyager
Tiše jsem poslouchal Mistra Yodu a Mistra Windu, mé myšlenky běžíc rychlostí světla.
Co mi to říkají? O příslušníka dávno vyhynulé rasy? Síla při jeho zrodu? Není zvíře?
Mistr Windu přísný jako obvykle, zajímalo by mě jestli se vůbec někdy usmívá.. Tohle s Jedi udělala Genosis? Možná se, ale nikdy neusmíval..
Při té představě jsem se ušklíbl, podíval se znovu na Sael a hladíc ho/ji odpověděl Mistru Windu.
V tom jsem došel k pochopení.
Chtějí z něj udělat jedi?!?
"Ano Mistře, pokud si myslíte že to bude nejlepší. Zajímalo by mě ale o co se ti kněží snažili probuzením toho vejce.. Nerozumím tomu, byli v ohrožení života a neměli na práci nic lepšího než probouzet starou rasu?.. Opravdu tomu nerozumím..Bohužel nám to neřeknou.. " Křivě jsem se usmál pod maskou.
"Stala se jim taková nehoda.."
"Vyrazím na Coruscant co nejrychleji to bude možné."
Když jsme ukončili spojení otočil jsem se na Aaylu.
"Planeta je již tedy plně pod kontrolou? Nějaká známka po Luciusovi?"

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Orbit planéty Tervissis, krížnik Voyager
Majstri sa na seba znepokojene pozreli, keď začuli o kňazoch vykonávajúcich rituál a ich osude. Majster Windu pokračoval.
"Ich rituály sú založené na Temnej mágií. Používajú temnú stranu aby vykonávali mágiu a myslím že presne nevedeli, čo to za vajce ani čo sa z neho vyliahne. Zrejme si mysleli že pôjde o nejakého veľkého, smrtiaceho tvora, v čom mali zrejme z časti pravdu. V poriadku. Nech vás Sila sprevádza. Oboch" povedal majster Windu a spojenie sa prerušilo. Aayla si vypočula tvoju otázku.
"Okamžite ti dám pripraviť loď, ktorá ťa odvezie na Coruscant. VII. už definitívne dokončila inváziu a planéta je pod našou kontrolou. O Luciovi nič... ani stopa" povedala znepokojene Aayla a odišla. O pár hodín ste už nastupovali spolu so Saelom do lode s posádkou, ktorá bola odstavená v bočnom hangári. Rozlúčil si sa s Aaylou Securou a loď opustila hangár, vzdialila sa od lode a prešla do hyperpriestoru. Sael teraz spokojne prechádzal po lodnej palube v tvojej kajute a objavoval zvláštne zákutia nového prostredia, zatiaľ čo ty si sedel na posteli, po prvý krát od momentu kedy ste sa vrátili z Tythonu s majstrom Vosom si mal konečne pokoj a klud na pár hodín.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Sealen »

Orbit planéty Tervissis, křižnik Voyager
Nastupovali jsme do lodě a já ještě naposledy pohlédl na Tervissis.
Trochu jsem se zamračil při vzpomínce na to jak mi Lucius utekl, náladu mi trochu zlepšilo když jsem si vzpomněl na to co na té planetě nechal.
Dorazil jsem do svojí kajuty a posadil se na postel. S hlasitým oddechnutím, které vzbudilo pozornost Sael což vedlo k tomu, že na mě upřel zvědavý pohled jsem se položil do pohodlné postele.
Klid... konečně...
S novou myšlenkou jsem vytáhl svůj světelný meč a položil jej na postel vedle sebe, zaujatě si ho prohlížíc.
"Škoda že se mi nepodařilo sebrat ten Luciův.. Ta barva se mi vcelku líbila.. no asi bych si mohl postavit druhý.."
Následně jsem přestal přemýšlet a celý se položil do postele, vítajíc příjemnou temnotu spánku.
Loď pokračovala svojí dalekou cestu.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant
Zaspal si a prebudil si sa až keď ste vystúpili z hyperpriestoru. Sael spokojne ležal kúsok od tvojej postele na zemi. Netrvalo dlho a pristáli ste na Coruscante. Vojaci ťa odprevadili po transport, ktorý ťa odviezol rovno do Chrámu Jedi. Teraz si stál spolu so Saelom v náručí pred celou najvyššou radou Jedi. Ako prvý prehovoril master Mundi.
"Vskutku. Jedná sa nepochybne o Lagartoziánskeho draka" skonštatoval Ki Adi Mundi.
"Tento jedinec sa nenarodil ako Lagartoziánsky drak ani ako zviera. Je to Basiliskan" oponoval Majster Windu.
"Veľkú Silu, v ňom ja cítim. Sila samotná, pre jeho zrode stála" povedal majster Yoda a pozrel na majstra Windu.
"Podrobíme ho skúškam. Padawan Jacen, žiadam ťa aby si zatiaľ počkal vonku. Skúšky sú internou záležitosťou rady. Potom sa porozprávame. Prosím" povedal Majster Windu naznačil smer k dverám. Sael zjavne nechápal, čo sa okolo neho deje, no všetko ho nadmieru zaujímalo a striedavo pozeral na každého z majstrov.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Sealen »

Coruscant
Krátce po té co jsme dorazili na Coruscant jsem dorazil k radě Jedi. Od příletu na Coruscant jsem měl špatný pocit a to dokonce i ve chvílích kdy jsem dorazil do chrámu Jedi, celou cestu k radě jsem nesl Sael v náručí šeptajíc konejšivá slova přes trvající pocit pocit zoufalství.
Myšlenky běžíc jako o závod jsem hladil Sael a pomalu kráčel do věže rady.
Možná jsem jim o tobě neměl říkat.. Ale jak bych tě schoval? Ne to asi nebylo možné řešení..
Došel jsem před radu a čekal na verdikt.
Třebaže rada ještě nic neřekla pochopil jsem, že během následujícího rozhovoru nejsem vítán, a tak mě ani nepřekvapil Mistr Windu požadující můj odchod z místnosti.
Pohladil jsem Sael, položil jej na zem a beze slova se uklonil. Couvajíc ven na chodbu před zavřené dveře.
Nezbývalo než vyčkat na rozhodnutí rady.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Chrám Jedi
Sekundy sa zmenili na minúty a tie sa zmenili na hodiny. Aspoň tak sa ti to zdalo. Pripadalo ti, že si čakal celú večnosť kým sa dvere pred tebou samy otvorili a Majster Windu ťa vyzval aby si vošiel dnu. V skutočnosti si čakal niečo vyše jednej hodiny. Sael stál uprostred miestnosti na zemi, zjavne stále rovnako zmätený. Keď si vošiel dovnútra, Majster Windu sa k tebe otočil.
"Tento Basiliskan prešiel skúškami rady. Bude z neho Jedi a bude vychovaný v múroch tohto Chrámu" povedal majster Windu rozhodne.
"Predpokladáme, že si mu dal meno. Chceme aby nosil meno, ktoré mu vybral jeho záchranca" povedal majster Fisto.
"Teraz k tvojej misií. Podľa hlásenia ktoré podala Aayla Secura si splnil všetky body misie a dokonca si prežil súboj s temným rytierom Jedi a preto ťa navrhla na povýšenie do stavu Rytiera Jedi" povedal majster Windu a spýtavo na teba pozrel.
"Kto temným rytierom s ktorým si bojoval bol? Veľmi nebezpečná, temná strana pre nás teraz je. Mnohí, jej prepadnú" prehovoril po prvý krát majster Yoda. Z bočných dverí práve vyšiel starší rytier Jedi, očividne mon calamari. Pristúpil k Saelovi a čakal kým mu majster Windu rozkáže ho odniesť. Ten iba prikývol a povedal smerom k tebe.
"Rozlúčte sa. Potom vyhľadáš majstra Jedi menom Rax Antilles. On povedie tvoje skúšky na rytiera Jedi, keďže majster Vos..." povedal Windu, no zastavil sa uprostred vety a na chvíľu pozrel na majstra Yodu, "keďže majster Vos nie je k dispozícií" povedal Windu rázne a tým ukončil toto zasadanie.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Sealen »

Coruscant, Chrám Jedi
Zdálo se to jako věčnost, čekat před dveřmi. No i věčnost zdá se jednou skončí, tahle skončila příchodem Mistra Windu a dalším předvoláním k radě. Verdikt rady mě potěšil, přestože to znamenalo odloučení se Sael svůj slib jsem tím splnil.
V chrámu o něj bude dobře postaráno..
"Pojmenoval jsem jej Sael.. "
Naposledy jsem si podřepl pohladil Sael po hlavě a se sebevědomím úsměvem vstal.
Po vyjasnění situace se Sael jsme se přesunuli k tématu mojí mise.
"C..!?! Co?! Udělala Aayla?!
Pasování na rytíře!"

Nevěřícně jsem civěl na radu dokud mi tento fakt nezopakovali. Emocionálně vysátý z tohoto tvrzení, neschopen plně chápat co se vlastně stalo.
Po chvíli mé emocionální vakuum zmizelo a nahradil jej zlatý výbuch radosti s jemnými stříbrnými paprsky pýchy.
Pasování na rytíře Jedi.. Neubránil jsem se a usmál se nad tou představou.
Rada mluvila dál, ale význam jejich slov nebyl schopen proniknout do hloubky mé mysli vytížené emocionálními změnami posledních několika okamžiků.
Bariérou mé mysli proniklo jedno jediné slovo.
Vos, Mistr Vos.
Mistr Vos není k dispozici co to má znamenat!?
Nechápavě jsem hleděl na Mistra Windu a čekal vysvětlení, které ovšem nemělo přijít.
Znovu stejně jako během souboje s Luciem mě zaskočil ohromný příval hněvu.
Jak se opovažují neříct mi pravdu!!! Kdo vůbec jsou aby se mnou takhle manipulovali!
S nepatrným odfrknutím jsem se snažil uklidnit.
Tady se odpovědi nedočkám..
Mistr Jedi Rax Antilles..hmm ještě jsme se nesetkali myslím, přestože mi to jméno zní povědomě
Obřadně jsem se uklonil, otočil se zády k radě a s šíleným šklebem pod svojí maskou opouštěl místnost rady.
Veškerá radost, zmizela. Nahrazená jen rudým pláštěm hněvu a stříbrnými paprsky pýchy.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: 1. misia pre Sealena [Lance]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Chrám Jedi
Podarilo sa ti nájsť majstra Antillesa a zistil si že je to síce veľmi starý, no veľmi skúsený, trpezlivý a múdry majster Jedi. Pod jeho vedením si sa začal omnoho viac zlepšovať, no stále ti vŕtali v hlave záležitosti okolo Majstra Vosa. Žiadny z členov rady o tom nechcel hovoriť a od iných rytierov si o ňom nasledujúce mesiaca vôbec nepočul. Saela si vídaval čoraz menej. Mal si vlastné povinnosti spojené s prípravou na skúšky a Sael, Basiliskanský chlapec, ako sa neskôr zistilo, bol vychovávaný medzi najmenšími younglingami v Chráme. Jeho starnutie bolo obdivuhodne rýchle - podľa informácií ktoré mal majster Yoda mal Basiliskan dorásť do dospelosti v priebehu troch až piatich rokov. Sael rástol veľmi rýchlo a o pol roka už bol veľký ako speeder a dokonca vedel lietať. Ostatní younglingovia v jeho klane k nemu pociťovali spočiatku veľký rešpekt, dokonca strach, no ukázalo sa že Sael je na svoj vek veľmi múdry a našiel si cestu napriek svojej odlišnosti takmer ku všetkým ostatným younglingom a stal sa prirodzeným vodcom. Podľa informácií, ktoré ponúkal archív, bol vôbec prvým učedníkom svojej rasy, po tisícročia zotročenej a dokonca považovanej za vyhynutú. Ty si pomaly z diaľky sledoval jeho vývoj, až do dňa kedy ti majster Antilles oznámil, že si pripravený podstúpiť skúšky...

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“