1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, Imperiální základna, dok 19-98

Byli jste na zemi, což mohlo být považováno za splnění podstatné části vaší mise.

Smanth se ujal role velitele akce a zamířil si to okamžitě k hlídce, která vám šla v ústrety.
"Podejte hlášení, pilote!" řekl důrazně službu konající důstojník, který byl ještě dobrých deset metrů od vás, ale už byl lačný po tom, co mu řeknete na svou obhajobu nečekaného příletu.
"Pane, tady je zpráva. Museli jsme nouzově přistát, neboť jsme byli nedobrovolně odděleni od své letky," řekl klidně a rázně Smanth.

Důstojníka doprovázel jeden člen zdejší osádky. Ale nemohli jste po chvíli strávené na povrchu planety určit, kolik vojáků tu ve skutečnosti je. Měli jste jen nepotvrzené zprávy, že se zde velká vojenská síla trvale nezdržuje.
"Hmmm..." mumlal imperiál, když si pročítal záznamy z palubního počítače. Možná čekal, že ty nebo tvůj kolega ještě něco dodáte k upřesnění vašich rozkazů před přistáním.
Voják po jeho boku vás sledoval přes hledí přilby a vypadalo to, že bez váhání zakročí, pokud se jeho velícímu nebude něco zdát...

Smanth nehnul brvou, když velící konečně vzhlédl od záznamů.
"A co vaše stíhačky, jsou poškozené? Měli jsme hlášeno cizí těleso v atmosféře, které se pohybovalo směrem od vás a pak zmizelo... Neztratili jste něco?!"
Důstojník se ohlédl na vaše stroje a zkoumavě se na ně zadíval.
Jeho pobočník pozvedl zbraň těsněji ke svému tělu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

Stál jsem vedle své stíhačky a snažil se zaplašit nejistotu. Bylo celkem jasné naše první zkouška, jíž bylo bezpečně proniknout na imperiální základnu zdaleka není u konce. Zvládli jsme sice první krok, v podobě úspěšné rádiové komunikace a bezpečného přistání, ale vyhráno jsme zdaleka neměli. Dostali jsme rozkaz, že se po přistání máme hlásit u velitele přístavu a teprve tehdy se ukáže, jestli nám místní posádka naši fintu zbaští. Tušil jsem, že to nebude jen tak a jak se ukázalo o chvíli později, měl jsem úplnou pravdu.

Čekal jsem dokud Smanth nedošel na mou úroveň, několika kroky ho dohnal a připojil se k němu. Společně jsme kráčeli k hlídce, která se okamžitě objevila. S takovým uvítáním jste se ani nemuseli obtěžovat, řekl jsem si v duchu. Uvítání to bylo povojensku "skutečně srdečné." Jiné jsme v takovéhle situaci ani nemohli očekávat, zvlášť ne od důstojníka a kdyby to bylo jinak, asi bych se spíš dost divil. Počátek rozhovoru předznamenal i jeho další průběh. Hned poté, co Smanth ohlásil důvod našeho přistání se dostavil průšvih. Fakt, že zpozorovali Horáce ve chvíli, kdy se odděloval od mé stíhačky byl dost nepříjemný, i když jsem to nebylo vůbec nic zvláštního. Věděl jsem co bude následovat, už když důstojník načal své sdělení po němž následovala nevyhnutelné otázka. Důležité bylo, kolik toho doopravdy věděli, nakolik jim to cizí těleso bylo neznámé. To jsem nemohl tušit.
Usilovně jsem se snažil zachovat rozvahu, abych se neprozradil, což nebylo zrovna jednoduché, protože jsem nejdřív vůbec netušil co odpovědět, ale přemýšlel jsem, tak usilovně jak jsem jen mohl.
Něco jim odpovědět musíme, Ale co? Říct pravdu jsem kvůli pokynům, které jsme dostali ještě v táboře naší skupiny říct nemohl a i kdybych to říct mohl neudělal bych to. Zdálo se mi to jako nejvíc riskantní možnost a možná bych tím jen přivedl pozornost k Horácovi. S poškozením stíhačky, možností o níž mluvil ten důstojník jsem taky kalkulovat nemohl. Na to abych mohl něco předstírat byly naše stíhačky příliš nové, příliš v dokonalém stavu. Co jiného jsem tedy mohl říci. Začínal jsem si uvědomovat, že riziku se tak jako tak nevyhnu. Leda snad.....

Hlavou mi bleskl nápad. Byl odvážný a nic lepšího mě nenapadalo. A protože se Smanth zatím taky neozval, nezbývalo mi, než to vyzkoušet. Zadíval jsem se zpříma na důstojníka a spustil, abych zamaskoval okamžik zdánlivé nerozhodnosti o němž jsem doufal, že nebyl tak dlouhý, aby vzbudil velké podezření. Přitom jsme vyvinul maximální snahu, aby můj hlas nezněl nervózně.
"Myslím, že to byl Mynock pane. Přisál se mi na stíhačku a pak zřejmě odpadl. Já jsem se soustředil na přistání a moc jsem ho pak už nesledoval. "
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

Důstojník nevzrušeně studoval zprávu a přitom k tobě monotónním hlasem promluvil: "Řekl jste mynock, vojáku?"
Smanth se pokusil přidržet tvého scénáře, protože zřejmě nic lepšího sám vymyslet nemohl.
"Ano pane! Na asteroidu, kolem kterého naše jednotka prolétala, jich byly spousty. Je možné, že se jich pár přisálo na naše stroje a jeden mohl, i když je to velmi nepravděpodobné, přežít sestup do atmosféry. A buď se sám odlepil od povrchu stíhačky a zmizel, nebo jeho bezvládné tělo prostě spadlo."

Důstojník ani druhý voják evidentně nechtěli tak rychle uvěřit vašemu příběhu.
"Netušil jsem, že mynockové jsou tak velcí, že je dokáží naše skenery zachytit. Nicméně se přesvědčíme, zda nenadělali nějakou paseku na vašich lodích. Můj zástupce půjde s vámi a provede zběžnou kontrolu povrchu stíhaček," ukázal na tebe velící.

Poté řekl Smanthovi, ať jde s ním do kanceláře, aby podepsal nějaké služební formuláře ohledně vašeho dalšího setrvání na planetě. Smanth na tebe jen nepozorovaně mrknul, aby tě ujistil, že pokud nebudeš dělat hlouposti, měli byste během několika málo chvil opustit v pořádku doky a zamířit k imperiálnímu hotelu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

Reakce všech zúčastněných se daly označit za přiměřené odvážnosti smyšlenky se kterou jsem v počínajících potížích přispěchal. Smanth nezklamal, podpořil mě a přidal k mému vysvětlení další kousek zdůvodnění. Přispěchal s ním se stejnou pohotovostí jako já, takže snad proti tomu co jsem řekl nic neměl. Na druhou stranu na výběr příliš neměl i pokud by ho napadlo jiné vysvětlení. Vypadalo by hodně divně, kdybychom každý tvrdili něco úplně jiného. Mohl by jedině mlčet Každopádně tím situaci trochu pomohl. Důstojníkova reakce také snad nemohla být o mnoho lepší. Ne po způsobu, jakým nás uvítal. Bylo by velice bláhové se domnívat, že by teď v kontrastu s tím mohl nad vším mávnout rukou, usmát se a říci nám ať si v klidu jdeme dát čaj. Co se nám podařilo uhrát odklad celé věci a v nejhorším případě od sebe oddálit lavinu dalších nepříjemností. Pokud to všechno skončí, prohlídkou stíhaček, bude to dobré. Nyní vše záleželo na tom, jestli důstojník nařídil kontrolu stíhaček více méně, jako další formalitu, nebo jestli nás podezřívá hlouběji. Druhá možnost se nedala vyloučit. Snad byla i o něco pravděpodobnější. I za toho méně příznivého stavu však budeme vědět na čem jsme a navíc třeba získáme možnost vymyslet ještě něco. To ale nebude po odvážnosti tvrzení s Mynockem zrovna lehké.

"Dle rozkazu pane" odpověděl jsem důstojníkovi, i když jsem věděl svoje. Stíhačky samozřejmě poškozené nebyly.. Smanthovi už jsem tak účinně odpovědět nemohl, ale znal jsem ho poměrně dobře, porozuměl mu a doufal, že rozumí i on mě.. Skryté pokusy o dorozumění nemusely být zase tak nenápadná jak to vypadalo. a tak jsem mu věnoval jen další krátký pohled před tím, než jsem se obrátil k důstojníkovu nohsledovi, abychom se mohli oddělit a zamířit zpět ke stíhačkám.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

Šel jsi s imperiálním strážným, zatímco Smanth odcházel do nitra základny. Ještě se za tebou lehce ohlédl a tys mohl v jeho tváři vyčíst podivný klid. Přitom před chvílí ještě vypadal celkem vystresovaně. Skoro ti připadalo, jako by najednou měl nějaký plán a ty jsi se nemusel vůbec ničeho bát.

Zatím už zástupce velitele obhlížel vaše stroje a skutečně na nich nebylo nic moc vidět, byly v provozu teprve chvíli. Což voják ovšem netušil. Snažil se prohlédnout každou píď, přitom dovnitř se podívat nechtěl. To mohla být určitá výhoda. Ale měl rozkaz jen najít případnou vadu na lodích, takže se dle toho i řídil.
"Máte za sebou perný let, co?" prohodil.

Pak ještě chvilku chodil kolem stíhaček.

"Říkal jste, že vám na loď sedali mynockové? To jsou potvory, znám je. Když se nám dostali do lodi ve vesmíru, pár jsem jich musel likvidovat. Fuj!" dodal po další chvilce voják a v podstatě tak uklidnil situaci, protože začal vyprávět své zážitky. Takže tím potvrdil, že vaše převlečení je stoprocentně úspěšné a on nepojal jakékoliv podezření. A navíc historka s nouzovým přistáním evidentně úspěšná.

Zbývalo doufat, že Smanth si vedl podobně...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

Vnější projevy Smanthových pocitů se měnily velice rychle. Téměř, jako působením nějakého kouzla. Během krátké doby to bylo alespoň podruhé, co mi předvedl, jak bleskově se dokáže zklidnit a nasadit masku ledového klidu. Pokud jsme si chtěli hrát na špióny a sabotéry, bylo to samozřejmě dost pozitivní a neméně potřebné. Skoro jsem se bál pomyslet na to, jak titěrná drobnost může vést k našemu odhalení. Ani jsem o tom, nemusel mít mnoho znalostí, abych si to mohl uvědomit. Já jsem vždycky tak rychlé proměny schopný nebyl, ale Smanthova jistota mě trochu povzbudila a tak jsem se ho pokusil napodobit.

Obcházel jsem spolu se zástupcem toho oficíra oba stroje a ani jsem se nesnažil předstírat stejnou horlivost při jejich prohlídce, jako on. I poměrně nezkušený pilot, kterému se může stát něco podobného, jako jsme předstírali, tedy že se ztratí vlastní letce, by měl svůj stroj znát dokonale, lépe, než kdokoliv jiný. Tím spíš, že vypadá víc na vojáka, než na zkušeného pilota. Vlastně i to bylo jednou z okolností hrajících v náš prospěch. Mynock sice mohl zanechat pouze povrchové poškození, ale jiné poruchy by stejně neobjevil, kdyby tam ovšem byly. Vnitřní systém stíhačky byl dost složitý. Natolik složitý že hledat škrábance na laku a jestli se něco neulomilo se z určitého úhlu pohledu zdálo být trochu naivním přístupem. Pokud by se někdo chtěl hrabat v důvodech našich problémů a něco k tomu zjistit, musel by to být spíš schopný mechanik, než voják patřící k ostraze letiště.

Pokus o navázání hovoru se taky nezdál být špatným znamením. Znělo to dostatečně nenuceně a trochu rutinně na to, aby to zvěstovalo nějaké nepříjemnost. Přesto jsem se nejprve pokusil rozhovoru spíše vyhnout. Pokrčil jsem pouze rameny, ať si to důstojníkův nohsled vyloží, jak chce. Kdyby se mě voják dál vyptával, řekl bych mu, že na letu samotném toho moc zvláštního nebylo, až na to, že potkat Mynocky a ztratit letku není zvlášť příjemné. Nechtěl jsem se dostat k nějakým detailům. Naštěstí se v tomhle duchu dál nevyptával. Místo toho začal o sobě a mynocích. To bylo něco trochu jiného a pořád mlčet jsem taky nemohl a tak jsem přeci jen odvětil:
"Ano trochu se na nás přilepily, ale nám se dovnitř naštěstí nedostaly" a pro lepší a bych i já vzbudil dojem bezstarostnosti připojil jsem ještě dotaz.
"Sloužil jste na nějaké větší lodi? na křižníku?" Doufal jsem, že tak třeba docílím změny tématu a budeme se bavit o něčem jiném, než o okolnostech za kterých jsme na Ord Mantell přiletěli.
Naposledy upravil(a) Merthor dne 18.9.2013 16:18:09, celkem upraveno 2 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

Zástupce velitele byl v mžiku se zevrubnou kontrolou hotov.
"Ne, nesloužil jsem na žádné lodi. Byl jsem tu převelen teprve nedávno rovnou z akademie," zabručel.
"Máte lodě v pořádku. Buďte rádi, že vám ty bestie něco neudělali na vnějším plášti," řekl nakonec a pokynul ti, že teď už můžeš jít za svým kolegou. Sám se hned odebral do kanceláře, aby ohlásil bezporblémový stav stíhaček svému veliteli.

Smanth už stál před správní budovou, ramenem se opíral o zeď a ruce měl založené na prsou. Zdálo se, že je v klidu.
"Tak co, našel ten magor něco?" zeptal se tě nenuceně.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

"Aha, poněkud vedle." Zkonstatoval jsem nahlas a vcelku suše svůj omyl. Na přátelské popovídání dvou setkavších se mazáků jsem si již nedělal velké naděje. Ten voják mi sice odpověděl, ale jeho tón nevypovídal o tom, že by o rozhovor doopravdy stál. Byla to spíš rutina. Kdybychom byly doopravdy ti dva mazáci, asi bych měl ještě něco poznamenat, třeba na ten způsob, jaká je služba, že teda o mnoho nepřišel a tak. Takhle jsem si ale další poznámky odpustil, raděj se přestal o cokoliv pokoušet a vrátil se ke své mlčenlivosti. Požadovaný dojem už jsem snad dosáhl. Spolkl jsem i svou dopověď na to, že na naších strojích nic nenašel. Kdybych ji vypustil z úst, zněla by asi,
já jsem to věděl, cos čekal?, nebo něco velice podobného, jak jsem to cítil, i když ten voják nevěděl to co já. Jen jsem kývnutím hlavy naznačil, že rozumím. Raděj jsem se vydal směrem, kterým odešel Smanth s důstojníkem a kde se nacházela budova sloužící všem těm formalitám a obstrukcím. Nespěchal jsem, ale zase jsem se příliš neloudal. Prostě jsem klidně kráčel napříč dokem poté, co jsem se ještě se ujistil, že ten důstojníkův nohsled taky odešel od našich stíhaček, i když to možná bylo zbytečné, protože budeme pryč dost dlouho na to, aby se v nich mohl někdo začít hrabat. Rozhlížel jsem se kolem sebe a jako správný špicl jsem se snažil uložit do paměti všechno co jsem vidět. Znalost prostředí byla důležitá.

Smantha jsem viděl už z dálky. Jeho postoj, stále vyvolávající dojem klidu snad svědčil o tom, že v kanceláři nedošlo k žádnému nemilému překvapení. Došel jsem až k němu, zastavil se a přelétl očima správní budovu. Při jeho otázce mi koutky lehce zacukali. Na tomhle místě to byla dost odvážná formulace, ale přeci jen měla něco dosebe. Představil jsem si toho "magora" jak se na chvíli zastavil u dveří, než vešel dovnitř k oficírovi. Ten by se asi neusmíval.
"Zjistil všechno co mohl, tedy dohromady nic" sdělil jsem Smanthovi s patřičným úšklebkem.
"A co ty? Všechno v pořádku?" optal jsem se pro změnu já.
Naposledy upravil(a) Merthor dne 18.9.2013 16:20:07, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, imperiální základna, dok 19-98

Smanth ti podal celkem uspokojivé hlášení: "Snažil se ze mě dostat, co se dalo. Ale neřekl jsem mu víc, než bylo nezbytně nutné. Jinými slovy - koza se nažrala a vlk zůstal celý!" pokýval hlavou ještě v imperiální letecké přilbě a naznačil ti, že můžete bez problémů opustit přístav.

Bylo načase vyhledat cíl vaší cesty a neprodleně se infiltrovat do objektu, pokud jste měli v co nejkratším čase splnit úkol. Přístavní hlídka byla sice zatím spokojena s vaší zprávou, ale nemuselo by u tohoto stavu zůstat. Velitel si mohl ověřit veškerá uvedená data a mohl by najít rozhodující nesrovnalosti. A co by to znamenalo pro vás osobně, věděl i Smanth moc dobře.

Ord Mantell, ulice města

"Snaž se splynout s davem," řekl ti Smanth, když si konečně sundal přilbu a dal si ji k boku. Zkusil udržovat vojenskou chůzi a vypadat jako skutečný imperiální voják a po tobě chtěl to samé. Bylo tu totiž hodně vojáků, ač podle zprávy neměla být zdejší posádka silně obsazena.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, ulice města

Byl jsem srozuměn s tím, co a proč Smanth chce. Jeho pokyn se v daných podmínkách vzhledem k množství vojáků, které jsme míjeli dal očekávat. Kdyby zde byla pouze malá strážní posádka, soustředěná na jednom místě pravděpodobně vyjma občasných hlídek, neměli bychom potkávat po opuštění přístavu tolik vojáků v ulicích města. Otázkou bylo, kolik vojáků se pohybuje kolem onoho sídla pro důstojníky. Pokud se jich tam pohybuje také tolik, pak tam budeme mít snadný přístup i my. Bylo ale docela dobře možné, že je do okolí té budovy přístup omezený a navíc při takovém množství vojáků zde bylo docela dost očí na to, aby nás některé z nich přistihly a jejich majitel pojal podezření. Kdyby si pak někdo dal dvě a dvě dohromady, asi by nám nebylo příliš do smíchu. Co se naopak zdálo nadějné byl fakt, že zdejším vojákům musí také někdo velet. Takže zde kromě obyčejného mužstva muselo být minimálně více nižších důstojníků a protože i důstojníci mají svou hierarchii, vzrostla zároveň s počtem vojáků také naděje, že se mám může podařit zastihnout někoho trochu významnějšího.

Stejně jako Smanth jsem si sejmul helmu a pokusil se o souměrný pevný krok. Rytmus jsem srovnal se Smanthem, vedení jsem nechal na něm. Jen sem tam jsem zašilhal dolů, jestli jsme v chůzi alespoň trochu sehraní, jako bychom doopravdy pochodovali. Šli jsem sice po ulici, nebyli jsme v útvaru, ale vojáci na to byli zvyklí. To na nich bylo vidět. Byla to součást jejich rutiny, získaná už při základním výcviku. Kdo se dostal na vojenskou akademii, nebo do výcvikového střediska, měl dostatek času na to, aby se mu vojenské manýry a držení těla dostaly do krve. Já jsem za sebou podobě tvrdý výcvik neměl, na akademii jsem se nedostal, ale snažil jsem se, aby si toho nikdo mevšimnul. Ostatně co jiného jsem měl dělat, než se snažit splynout s ostatními, jak říkal Smanth. Imperiální voják, který nevypadá jako imperiální voják to přeci jen samo o sobě působí dost zvláštně.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, ulice města

Cestou k vašemu cílovému objektu se nic nedělo, nikdo vás nezastavoval, žádný důstojník vás nechtěl prověřit. Po komplikovanějším přistání v docích se zdálo, že aspoň tahle část úkolu půjde hladce.

Vyšli jste na hlavní třídu města, kde korzoval docela velký počet lidí a když jste se podívali jižním směrem, mohli jste zahlédnout siluetu velké budovy, která ještě nebyla dokončena a kolem se pohybovaly pracovní stroje. Masivní konstrukce se tyčila jako nestvůra do velké výše a bylo jisté, že až bude stavba dokončena, bude to jistě dominanta tohoto města.

"Tak támhle je..." vydechl jen Smanth a Tys hned věděl, co tím myslí.
Zbývalo jen projít pěší zónu a dát se ulicí, vedoucí přímo ke stavbě.

"Ahoj pánové, nedáte si něco?" ozvalo se najednou za vámi.
Když jste se otočili, uviděli jste lidskou prostitutku, jak na vás lačně hledí a mrká očima. Mohlo jít o kohokoliv jiného, jen vyzývavé oblečení mladé ženy hovořilo za vše. Tak se oblékají jen lehké děvy...
Smanth si ji prohlédl od hlavy k patě a pak se na tebe významně podíval.
"Víte, nemáme zrovna moc času..." řekl stroze.
"Ale no tak, panáčku. Se mnou to bude rychlovka!" mslně si olízla rty a čekala na odpověď.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, ulice města

To, že nás zatím nikdo nezastavil neznamenalo, že se to ještě než dojdeme k budově, která se před námi z čista jasna vynořila, nemůže stát. Ta luxusní "bouda" byla dost velká a tak nemohla být až zas tak daleko, jak se na zdálo na první pohled. Ty zbývající ulice mohli být docela dlouhé a v nich se mohlo stát prakticky cokoliv a když tu bylo tolik vojáků, nebyl by ani zázrak na nějaké narazit třebas i na zcela jiném konci města, než byl kosmoport. Když na to přijde takový objekt se asi dá ohlídat i z její těsné blízkosti.

Odmítnutím té povětrné ženštiny, která nás zastavila místo nějakého toho důstojníka jsem si byl jistý o něco méně, než Smanth. Samozřejmě ne proto, že bych se právě nyní chtěl zaobírat podobnými kratochvílemi. Byl jsem zabrán do svého úkolu a tohle do něj ani trochu nezapadalo. I kdybychom měli čas na zbyt, dokázal bych si představit lepší způsob, jak ho strávit. Spíš s vážným výrazem, než-li s jakýmkoliv jiným jsem si prostitutku změřil a na jazyku jsem měl něco víc, než chabou výmluvu, pak mě napadlo, že podle všeho nejsme první vojáci na které to zkouší. Na první pohled to byla banální myšlenka. Jenomže může nebo nemůže. nás prozradit podobná hloupost? Vlastně každé setkání ať už bylo s vojáky, nebo ne zde mohlo být nebezpečné, třeba jen proto, že by nás mohla ve přemluvit mohla následovat až k místu, kam jsme mířili. A napadlo mě ještě něco. Kdyby třeba měla jako místní nějaké informace.... Ještě jsme vlastně nevěděli co nás čeká, ale mohla nastat situace, kdy by se nám informace k lepšímu provedení úkolu mohli hodit. Na vojáky ani na vážené občany bychom se rozhodně nemohli obrátit. Nicméně s myšlenkou na pokus něco se dozvědět jsme se zatím příliš netrápil. Znamenalo by to hodně velké riziko, možnost prozrazení a i kdybychom to chtěli riskovat, tak alespoň já jsem u sebe neměl prakticky žádné peníze.Do třetice to zatím nebylo nezbytné. Z těchto důvodů jsem se rozhodl stejně jako Smnath spokojil s jakousi výmluvou.
"Kdeže čas. Já jsem na dně. Poslední dobou mi vůbec nechtělo přát štěstí," vysvětlil jsem. To co jsem naznačoval byl samozřejmě nějaký ten drobný hazard.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, ulice města

Popravdě každý neopatrný kontakt s kýmkoliv, slovní i fyzický, mohl být riskantní, ale nemohli jste zase zůstat úplně mimo veškeré dění. Obojí by mohlo vyvolat podezření a ohrozit misi. Takže jste se oba víceméně shodli na neutrální odpovědi, která vás mohla zbavit nežádaného hosta.

Ženě to ale nestačilo, musel být zvyklá na různá odmítnutí a měla jistě připravené i četné důvody, proč by si jeden měl vybrat zrovna ji. Také slibovat určitě uměla dobře a k používání ženských zbraní byla velmi dobře vyvinutá...

"Ale chlapci, peníze nehrajou roli. I za hubičku se mnou můžete zažít rozkoš, jež za celý svůj život nezažil ani mocný Jabba Hutt! Věřte mi a račte mě následovat," zněla lákavá nabídka nevěstky, která vás okamžitě začala pobízet, abyste šli za ní do jedné z bočních uliček.

Možná byste se jí dokázali docela dobře zbavit, ale najednou se odnikud zjevili dva nebezpečně vyhlížející barabelové a jejich výraz svědčil o tom, že byste tu slečnu měli poslechnout. Bylo jasné, že je to její doprovod a pomáhá jí s nerozhodnými zákazníky...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, ulice města

Nevěstčina odpověď a její drzé naléhání, mě ani trochu nepřesvědčili o tom, že bych měl udělat, co po nás chce a projevy jejího vulgárního chování by mě bývaly přesvědčily o pravém opaku. Za normálních okolností by neměla zase tolik prostředků, aby mě, nebo Smantha k čemukoliv donutila a mnoho šancí a neměla by ani moc co dělat proti nějakému striktnějšímu odmítnutí. Prostě bych se otočil a odešel a pokud by nevěstka strhla povyk, byl by to snad víc její problém, než náš. Znamenalo by to samozřejmě komplikaci. Musel bych zamířit někam jinam a později si ověřit, že nás už nepronásleduje, ale snad bych to nějak zvládl.

Dva barabelové ale patřili k pádnějším argumentům, než jakákoliv slova. Bylo zřejmé, že nás nehodlají nechat jen tak odejít Měl jsem chuť udělat cokoliv, jen abych to udělal jinak, než po mě chtějí, jak jsem to cítil vždycky, když mě někdo k něčemu nutil násilím. Normální voják Impéria by určitě mohl přikročit k tvrdší reakci než já. I já bych to udělal stejně, kdybych věděl, že je to možné, ale právě v tom to vězelo .... kdyby..... Pokud by něco vzbudilo na ulici rozruch, tak to byla šarvátka, které se účastní vojáci v první řadě. Vojákům z místní posádky by to možná nevadilo. Vyslechli by si nějaké to pokárání, možná ani to ne. Jenomže dostat se do nebezpečí, že někoho napadne dožádat si potřebné informace, aby získal více informací, nebo aby si prověřil poznámky o kázni patřilo k jedněm z věcí, jimž jsem se musel vyvarovat v první řadě. A kdo by zaručil, že se to právě takhle nestane. O cokoliv jsme se mohl pokoušet prakticky jen tehdy, pokud to nevyvolá rozruch. To vylučovalo hlavně prostor hlavní ulice, ale kromě toho i všechny ostatní místa, kde se tvoří hloučky a kde je dost bystrých očí.

Ještě jednou jsem se pokusil celou situaci uhrát. Zůstal jsem stát a nejevil jsem známky toho, že bych se chtěl pustit naznačeným směrem, i když jsem věděl, že mi stejně nakonec nic jiného nezbude. Namísto to ho jsem řekl:
"Poslyš, máš tu spoustu jiných, které můžeš oslovit. Určitě mezi nimi najdeš někoho daleko vhodnějšího." Mohl jsem ovšem téměř s jistotou předpokládat, co se stane a tak jsem rychle přemýšlel co bych měl udělat. Jediné, co mě v tu chvíli napadlo, bylo pokusit se vyzrát na ty dva barabely po cestě. Jít s nimi a potom nečekaně odbočit do nějaké jiné ulice, nebo prostě pokračovat dál v cestě. A pokud bychom se dostaly do prázdnějších oblastí, třeba bych si mohl i bránit v případě, že to nevyjde. Konec konců k vybavení pilota patří i blasterová pistole a
to taky umí být dost velký trumf, pokud je možné vyložit ho na stůl.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, ulice města

Barabelové vypadali, že si s nimi není radno zahrávat a i Smanth ti posunkem naznačil, že se raději na chvíli vzdáte svého cíle a půjdete s nimi a tou prostitutkou. Problémy a pozdvižení bylo teď tím posledním, co byste mohli potřebovat.

Slečna se usmála a ukázala vám, kam máte jít. Pochopitelně za zády jste měli její tělesnou stráž, takže v podstatě nebylo úniku.

Prošli jste hlavní třídou, zahli do jedné z navazujících ulic a šli dál, dokud proud chodců nezeslábl. Nakonec jste se dostali do skoro prázdné uličky, odkud byl jen jeden východ, protože končila vysokou zdí z transparioceli. Pouze po jedné straně této zábrany byla malá dvířka pod úrovní povrchu.
"Prosím pánové, jen račte! Budete spokojeni..." líbezně řekla lehká děva a ukazovala vám na dveře.
Jedna z barabelských goril do tebe strčila a poposunula tě k onomu vchodu do neznáma.
"Nechcete si to ještě rozmyslet, slečno? My opravdu nemáme času nazbyt a ..." nedořekl Smant, protože se mu dostalo stejného pokynu, jako před chvilkou tobě.

Museli jste jít s nimi, byť by to znamenalo zdržení, ne-li přímo ohrožení vašeho plánu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“