2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Boulovy odpovědi ti moc věcí neobjasnily a tak jsi musela uvažovat nad dalšími možnostmi a hlavně se ptát dále. Zároveň ses více porozhlížela po okolí kanceláře, v níž jste se nacházeli, abys shledala, že to je spíš takový archív se spoustou záznamů toho, co by se mělo nacházet ve skladu. Nicméně data na papírech byla starší a dle toho, cos věděla, odpovídala období před útokem mandalorianů. Papírů bylo opravdu hodně a nacházelo se na nich množství různých detailů, které ti však byly k ničemu a nic nenapovídalo tomu, že by to mohlo být nějakým způsobem prospěšné. Soustředila ses tedy opět na vyslýchaného a odpovědi, které ti poskytoval.
Ront měl hlídku ve skladišti. Jinak spolu nepracujeme pravidelně - dohromady je nás sedm strážných a střídáme se tak nějak náhodně, jak určí Mirw. Takže párkrát jsme spolu makali, ale jak jsme rozdělení, mnoho toho spolu nenahovoříme a tak ho ani nijak extra neznám. Poznali jsme se až od doby, co jsme začali hlídat tohle skladiště, což bylo asi týden po útoku,
odpověděl ti na tvou první otázku, kdy i více prozradil o tom, jak zde fungovalo hlídání - tedy jeden vevnitř a jeden venku.
Ano, při obhlídkách je strážnice prázdná, ale zamyká se a navíc z ní není přístup dovnitř. Klíčové karty nosím vždycky u sebe, jak vyžaduje protokol. Jinak mi jedno kolečko trvá mezi půl hodinou a hodinou, jak jsem říkal - někdy kontroluju některá místa navíc, jindy projdu rychle, aby to nebylo příliš pravidelné,
prozradil Boul, jak to funguje při jeho hlídce a přispěl i dalším zvykem, který si během práce hlídače stihl osvojit. Na první pohled se navíc tyto zvyky zdály poměrně rozumné, tudíž se nedalo pochybovat o tom, že už tuhle práci kdysi dřív dělal.
Druhý vchod je napevno zavařený - ocelovou přepážku zavařil mistr Siliin světelným mečem a potom se tam ještě vyskládala permabetonová stěna. Nic, co by se jen tak nehlučně nedalo obejít a já jsem té noci opravdu nic divného neslyšel ani neviděl. Dokonce jsem nezahlédl ani žádnou ferokrysu, natož něco jiného,
zakroutil nevěřícně hlavou Boul, kdy i jemu samotnému to moc nedávalo smysl. Veškerý jeho dosavadní projev navíc potvrzoval to, že byl přesvědčen o pravdivosti toho, co říkal, nebo byl opravdu výtečným hercem.
Přehled o věcech ve skladu má Mirw. Ten to tu má de facto celé na starosti a nese zodpovědnost. Jinak takhle vyvádí pořád a je skoro až alergický na lidi mimo planetu, nebo ty kterým nevěří. Proto i ta averze vůči mně,
vložil se do řeči Sarwen a jen potvrdil, že Mirwa nejen trochu znal. Boul na to souhlasně přikývl:
Jak Sarwen říká, Mirw je vzteklý skoro pořád. Jinak tak nějak zhruba vím, co a kde v jaké sekci je. Možná trochu vytuším i množství a už proto nechápu, kudy to všechno mohlo zmizet. Jinak jsem během směny neusnul - i když si občas trochu čtu, ale ne vždy déle jak dvě stránky, aby nekontroloval okolí. Navíc si čtu v absolutním tichu, abych mohl slyšet - ono stejně v noci člověk tolik nevidí, aniž by byl spatřen první,
zodpověděl i tvou poslední otázku a dokonce se necítil nijak uražený. Tím jen potvrzoval dojem profesionála, o nějž celou dobu slušně usiloval.
Jak hodně znáš tohle skladiště, jeho strukturu?
využil nakonec Sarwen prostoru pro jednu svou otázku, kterou necílil na osoby, ale zdejší prostředí samotné.
Mám ho projitý okolo dost důkladně. Vevnitř jsem doposud hlídal jenom jednou a tak nějak tuším, kde co je,
zareagoval nakonec Boul i na tuto otázku a rozhodl se vyčkávat na další, pokud ještě nějaké měly následovat. Sarwen se zatím dále ptát nehodlal a čekal, jak budeš reagovat ty, což mohlo doposud znamenat spokojenost z jeho strany či jen jakousi taktnost.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
U Sitha, z toho jsem moudrá tak, jako před chvílí. Též by mne zajímalo, jaký typ té klíčové karty zde používají. Trochu šikovnější zloděj s výbavičkou… by to snad mohl obejít. V každém případě museli jít tím hlavním vchodem, času měli požehnaně.
Přestala jsem se prohrabávat Mirwovi ve věcech a troch jsem se zachmuřila. Ale ne snad proto, že bych byla nespokojená s odpověďmi, ale spíš proto, že mi to pořád nedávalo smysl.
Pomocí těch klíčových karet, kterými zamykáte strážnici, se dostanete i do skladu? Kdo všechno je vlastní? Kde bývá umístěna nějaká náhradní? Není možné si ji nepozorovaně vypůjčit? Je možné, že trochu šikovnější zloděj s pořádnou výbavou, by tu kartu ani nepotřeboval?
Nebo to mohli udělat ještě nějakou alternativní cestou.
Už jsem si byla daleko jistější než na začátku, vlastně, tak jsem se do toho zabrala, že veškerá nervozita ze mne dávno spadla. Teď jsem sebevědomého padawana hrát nemusela, já jím byla. Už jsem se v tom neplácala a otázky sjem kladla účelově. Navíc, ty jeho řeči byly celkem logický a dávaly smysl. Jen mi z toho šla trochu hlava kolem, neboť jsem očekávala, že to bude vyřízeno rychleji a s menšími obtížemi.
Otázky jsem opět kladla tak, aby na každou mohl Boul odpovědět a nemusel si je tedy pamatovat.
Takže, buď v tom jede Boul a Ront, když vyloučíme Boula, tak Ront s největší pravděpodobností určitě ano, protože on byl ve skladu… tedy, pokud Boul nekecal. A ještě možná Mirw. U Sitha, pomalu to tady vypadá na milostný trojúhelnik. Jak, že to říkal Sarwen? Že sem jde a že nikomu nevěří? Nebo mu mám věřit, dokud se neukáže, že lže? To bude asi lepší přístup.
A co nějaká okna? Vážně zde není jediná kamera?
Položila jsem další otázku na tunel se raději ani neptala, neboť jsem si nedokázala představit to, že by se podkopali bez hluku.
Po tom, co se přišlo na to, že všechny důležité zásoby jsou fuč, kde všude jste se pohyboval? Jak poté probíhalo vaše hm… zatčení? Kdo všechno s vámi přišel do styku?
Boulovi jsem věnovala plnu pozornost a jako celou dobu, i nyní jsem pátrala po známkách lži.
Takže, Boule, víte, jak toto všechno, co jste nám tu řekl, vypadá? Jistě si dokážete domyslet, že jedním z hlavních podezřelých, jste vy. Vy jste měl kartu, vy jste hlídal jediný vchod, kterým se sem dalo vejít, vy jste si vůbec ničeho nevšiml, i když sklad je prázdný jako moje kapsa a toto všechno se událo bez toho, aniž byste uslyšel třeba jen ferokrysu. Ti zloději šli zcela evidentně na jistotu. Půlku toho vynosili a vy mi tady tvrdíte, že byli snad nejen neviditelní, ale i absolutně nehluční. Takže buď jsem se ocitla v nějakém mýtickém příběhu a jen o tom ještě nevím, nebo to má daleko jednodušší vysvětlení. Řekněte mi, proč bych vám měla věřit, že jste opravdu nic neslyšel a neviděl? Proč bych vás neměla předhodit svému mistrovi jakožto pachatele? Respektive, jako jednoho z pachatelů. A jsem si jistá, že s mistrem Siliinem se za těchto okolností rozhodně nechcete setkat.
Vstala jsem. Od jeho odpovědi jsem neočekávala vůbec nic, ale přesto jsem celý jeho příběh shrnula několika málo slovy. Pro větší efekt jsem se na chvíli odmlčela. Popravdě, vůbec jsem nevěděla, co by Siliin udělal. Vlastně, od té naší první malé hádky hned při prvním našem setkání jsem s ním neměla žádný větší konflikt a neudělala jsem nic, co by se nedalo vyřídit pár větami. Dokonce ani pohlavek jsem neschytala a to je asi můj nový rekord. Takže jsem to nemohla pořádně ani vztáhnout na sebe a vycházet z vlastní zkušenosti, ale o tom jsem také pomlčela.
Prohledal vás vůbec někdo? Asi ne, co? Máte nějakou skříňku? Určitě se s námi velmi ochotně podělíte o její obsah.
Pokud je tak chytrý, jak vypadá, tak by se kompromitujících důkazů už dávno zbavil… Ale všichni děláme chyby, jak že to bylo psaný v té učebnici? Pachatelé větinou dokážou detailně naplánovat to, jal na místo zločinu přijdou, co udělají, jak zahladí stopy... ale jen málokdy myslí i na to, jak se dostanou pryč a právě při odchodu z místa činu dělají nejvíce chyb... hm... jenže my pořád jsme na místě činu... ale stejně mohl něco přehlédnout.
Otočila jsem se k Sarwenovi.
Mohl byste? Ať si potom Boul nestěžuje, že jsem na něj šahala já a že šlo o nějaké sexuální obtěžování. Když jsem z Coruscantu odjížděla, tak toho byl zase plný bulvár…
Už jsem nevěděla, na co dál bych se měla zeptat, takže jsem se podívala na Sarwena úplně stejným způsobem, jako před tím. To, že do celého průběhu nezasahoval, jsem brala jako takovou samozřejmost. Kdyby to totiž udělal a celý výslech přebral, dal by tak jasně najevo, že jsem nekompetentní. Nebo by to tak alespoň připadalo mě.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Dostávalo se ti odpovědí, ale stále se nejednalo o žádné z těch odpovědí, které by tě jasně navedly k řešení této krádeže. Proto jsi přistoupila k dalším otázkám a nové verzi toho, jak se to mohlo celé vyvinout, což samozřejmě ukazovalo na Boula jako na jednoho z hlavních viníků.
Přístupovou kartu mají všichni strážní a to s jejím vlastním identifikátorem. Takže se podle toho dá zjistit, kdo a kdy jak vstupoval a vystupoval ven. Stačí pouze vytáhnout tyto záznamy z paměti elektronického zámku dveří. Jinak bez karty to ti nejschopnější zloději zvládají bez použití nářadí zhruba půl hodinu, nicméně zámek se naruší a nelze jej hned poté zavřít, takže dveře zůstanou otevřené a toho bych si všimnul,
odpověděl ti na tvou otázku ohledně přístupové karty, zatímco jsi v hlavě osnovala další otázku a rozhodl se postupně přitvrdit ve svých otázkách směrem k Boulovi.
Okna tu nejsou, jen klimatizační jednotka, kam by se stěží vešla ferokrysa. Kamery tu bývaly, ale systém je vyřazený od útoku a navíc nebyla stabilní energetická síť. Elektronické zámky taky jedou pouze na baterie a obnova elektřiny sem teprve probíhá. A potom co se zjistilo o zmizení proviantu, tak jsem byl celou dobu tady, kromě chvilky, kdy jsem potřeboval odskočit. To snad popsat nepotřebujete ..
pokračoval v odpovídání Boul, i když ohledně poslední otázky vypadal poněkud roztrpčele. Nebudilo to dojem toho, jakoby lhal, jen mu přišlo divné na ni odpovídat. O to větší dopad měl tvůj následující proslov, který Boula minimálně šokoval a chvilku na tebe jen nevěřícně zíral, jakoby tomu nechtěl věřit.
To, to myslíte vážně? Co bych s tím dělal a kam bych to za tu dobu odvezl? A proč bych tu vlastně zůstával, kdybych to celé udělal? A říkal jsem vám to už aspoň dvakrát, že jsem nic neviděl ani neslyšel, proč si myslíte, že bych vám to zatajoval? A co vůbec dokazuje, že jsem to byl já? Vždyť jsem za celou noc nebyl ani jednou vevnitř!
začal se hájit Boul a to docela intenzivně. Jednoznačně jsi ho zahnala do obrany, nicméně se nezlomil a jen ti opáčil množstvím otázek. Aby podpořil svou obranu, tak i vstal ze židle, jenomže se za chvilku zase usadil, když mu to naznačil Sarwen, který k němu vykročil blíž.
Osobní prohlídka nebude nutná, padawanka se nechala trochu unést, Boule. Já bych ale měl ještě jednu otázku - za dobu, co vás Mirw seřvával, nepřišlo vám na něm něco divného, nebo snad na Rontovi?
vkročil do části tvého výslechu a využil toho pro svou vlastní otázku.
Eh, ne, ani ne. Mirw prostě jenom řval jako obvykle, že jim klidně můžeme všechno už rovnou darovat, aby práce ostatních přišla vniveč. Ronto, nevím, moc jsem si ho nevšímal, protože Mirw dovede při svých kazáních ... přesvědčivý. Ale, když už jsem na něj kouknul, tak se mu nesnažil dívat do očí,
odpověděl nakonec, aby Sarwen pokývnul a naznačil, že další otázky už nemá, tudíž se vrátil zpět na své místo. Tam se rozhodl vyčkat, jestli budeš chtít i nadále pokračovat ve vyslýchání Boula, byť ti do toho jistým způsobem vkročil.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
V momentě, kdy mi do mého výslechu Sarwen zasáhal, jsem se na něj otočila a mrskla jsem po něm pohledem, který jasně říkal „Co to sakra děláš?“.
Ne, padawanka se unést nenechala. Jen chtěla vidět reakci Boula poté, co ho obvinila. Protože lhát Jedimu je obtížné, ale ne nemožné. Pochybuji, že ten šok a to zděšení zahrál. Takže teď bez větších pochybností mohu Boula škrtnout. Jen by bylo fajn, Sarwene, kdybyste ho opravdu alespoň začal prohledávat, protože jeho další emoce by prozradily ještě více. A také, když už jste chtěl, abych tento výslech vedla, tak byste neměl veřejně nezpochybňovat mé metody. Koneckonců, pokud si chcete naše role prohodit, tak já proti tomu neřeknu ani popel. Bude daleko pohodlnější všechno jen pozorovat a kritizovat.
Já věděla, co dělám. Tedy, ne že bych od toho obvinění něco očekávala, ale stejně jsem nejednala pod vlivem nějakého nadšení, nebo tak něco. A musela jsem dát Sarwenovi najevo, že se v tom neplácám. A to už nějakou chvilku. Navíc se mi nelíbilo, že si Sarwen myslí, že se mnou může zametat. Ať si klidně na mého mentora, ochránce a já nevím na co dalšího, hraje, ale já jsem Jedi a on je jen... pašerák.
Neřekla jsem to nijak drzým tónem, nebylo to ani drze myšleno. Chtěla jsem si jen ujasnit náš vzájemný vztah. Poté jsem se otočila zpět k Boulovi a nepočkala jsem ani na to, až mi Sarwen odpoví. V podstatě mne ani příliš nezajímal.
Ano, Ront. Přeci jenom, mám na vás ještě jednu otázku. Kde je stanoviště Ronta? Říkal jste, že ve skladu. Ale kde přesně? Respektive, když jste hlídal uvnitř, tak mi prosím popište jak vaše směna probíhala tam.
Ront… nedíval se svému šéfovi do očí, hlídal ve skladu… myslím si, že našeho ptáčka zpěváčka jsme právě chytili. Ale tu otázku, která to zapříčinila, položil Sarwen… Mohla mne napadnout taky.
To, že jsem Boula škrtla, se projevilo třeba tím, že jsem dokonce i začala trochu napodobovat mistra a užívat to slovo prosím i v momentě, kdy to není nutné. Když spolu něco děláme, tak to používá skoro furt a přece by stačilo, aby to řekl i bez toho.
No, já další otázky už nemám, tak z mé strany by to bylo už všechno.
Už jsem měla na jazyku větu o Sarwenovi a jeho geaniálních nápadech, ale včas jsem zavřela pusu. Nejraději bych si do něj pořádně rýpla, ale opravdu nestojím o žádné stížnosti, které možná stejně přijdou. Ale čím dýl budu hodná, tím je větší naděje na to, že Sarwen zapomene žalovat. tedy, pokud to má vůbec v plánu.
Boule, děkuji vám za spolupráci. A ty mé poznámky o vaší vině neberte příliš vážně. Potřebovala sjem vás rozhodit, abyste nemohl příliš logicky uvažovat a vymyslet si tak nějakou lež. Když je člověk naštvaný, prozradí toho víc, než by býval chtěl.
Vysvětlila jsem Boulovi a částečně i Sarwenovi své jednání. Sice to nebyla pravda, neboť po nějaké taktice výslechu jsem ani nevzdechla, respektive si na ni ani nevzpomněla, ale to přece ani jeden z nich nemusí vědět. A taky nemusí vědět, že to s tím obviněním byl výstřel do prázdna. Dokonce jsem se na Boula i usmála. Vlastně, bylo to poprvé, co jsme vstoupili do těchto prostor.
Takže, Sarwene, zavoláte Mirwa? Tedy, pokud nemáte ještě nějaké další otázky. A hned sem Ronta nepouštějte, ráda bych si s vámi promluvila mezi čtyřma očima. Protože mám pocit, že jeho výslech by bylo dobré na chvilku odložit.
Odmlčela jsem se.
Na předchozí Boulovy otázky jsem neodpověděla, ale přes to my v hlavě rezonovaly.
U Sitha… vždyť má pravdu. Kdyby jeden z nich pracoval s těmi lupiči, tak proč by tu měl zůstávat? Bylo by to příliš riskantní. Navíc, kdyby materiál opravdu šel z toho skladiště ven, tak Boul by něco musel zaslechnout a přeci jenom, to, že nic neslyšel ani neviděl, zdůrazňoval tak třikrát. Toho materiálu zmizelo strašně moc…
Jen jsem si srovnávala myšlenky a tvářila se zamyšleně.
Ten odvoz materiálu prostě nesedí. Ne, nemyslím si, že by materiál zmizel někam pryč. On bude tady. Jenom pěkně zašitý. Ront možná chtěl jen využít situace s těmi loupežemi a počítal s tím, že to nevyřešíme a on to po troškách vynese ven. Mohl by sice krást průběžně, ale toho by si někdo dříve nebo později všiml, že to materiálu ubývá. Otázkou tedy zůstává, kam to zašil. V každém případě musíme zkontrolovat ten zámek, i když tam asi nic nenajdeme. Navíc, ten Ront se nedokázal dívat svému šéfovi do očí, což je jedna ze známek viny.
To, že materiál nezmizel, byla jedna z mých teorií hned od začátku, ale byla to jen teorie. Teď to bylo to nejpravděpodobnější vysvětlení.

Jestliže jsem se Sarwenem na chvíli osaměla, ihned jsem se přestala tvářit, jako bych někoho vyslýchala. Moc dobře jsem si uvědomovala, že závěrečná zpráva o mém chování, kterou Sarwen podá, by měla být alespoň trochu pozitivní, takže jsem dál ten jeho zásah nijak nekomentovala. Navíc, ze začátku našeho setkání jsem se nechovala asi úplně nejlíp, takže jsem rozhodně nepotřebovala, aby na to začal vzpomínat.
Taky jsem chvilku počkala na to, až se Mirw vzdálí.
Jde mi jen o to, Sarwene, že je třeba zkontrolovat ten zámek ještě před tím, než začneme vyslýchat Ronta. Na Boulově výpovědi mne na tomto chlapovi zaujaly hned dvě věci. Byl ve skladišti a sám. A potom, všiml jste si té poznámky o tom, že se svému šéfovi při tom řvaní nedíval do očí? Může to být známka viny. Respektive, bývá to za známku viny považováno. To mám z učebnice.
Dodala jsem, aby si snad Sarwen nemyslel, že si zde vymýšlím nějaké pohádky. Podívala jsem se na něj, abych zjistila, zda se mi náhodou třeba nebude opět vysmívat, ale ať už to udělal, nebo ne, nijak bych to opět nekomentovala. Na Siliina sjem si už nemohla dovolit zapomenout.
Nicméně zpět k tomu zámku. Nemyslím si, že pokud v tom Ront jede, tak by používal svou kartu. Až zas tak hloupý není. S největší pravděpodobností tam nenajdeme vůbec nic. A víte, proč si to myslím?
Byla to jen řečnická otázka, takže sjem si an ni hned odpověděla sama.
Protože Boul povídal, že nic neslyšel a ani nic neviděl. A dle množství zmizelého materiálu by to dost dobře nešlo udělat. Tedy, nějaké speciálně vycvičené jednotky by to zvládly, ale bylo by to děsně obtížné na organizaci, takže v našem případě bych tuto možnost škrtla. Víte, ten materiál sice zmizel, ale pokud tedy Boul opravdu nelhal a opravdu v tom není ani namočený, čemuž jsem ochotná věřit, tak ten materiál bude schovaný někde tady a Ront jen doufá, že si budeme myslet, že to ve skutečnosti někdo uloupil. S největší pravděpodobností se prostě rozhodl využít toho humbuku kolem těch loupeží. A právě proto, že si myslím, že Ront v tom opravdu jede, tak by bylo nejlepší jít k tomu výslechu už s nějakým důkazem proti němu. Možná by bylo fajn, kdybychom se podívali po skladu, alespoň zběžně, jestli to třeba neodnesl do nepoužívaných prostor, nepřelepil nápisy a nedal to mezi něco bezvýznamného a tak. Ale pokud si myslíte, že je to blbý nápad, klidně zavolejte Ronta, nebo udělejte něco jinýho…
Samozřejmě, šlo by to udělat i tak, že bychom zmáčkli Ronta, aby třeba prozradil, kam to dal, ale na to jsem si příliš nevěřila. To je totiž trochu jiný druh výslechu. Navíc s mou postavou by bylo směšné, kdybych se pokoušela působit nějak hrůzostrašně. Takže bych opět musela šáhnout po Síle.
I když v učebnici psali i to, že nejméně spolehlivý zdroj informací při jakémkoliv vyšetřování je očitý svědek a nemusí to být tím, že by lhal úmyslně.
Teprve teď jsem skončila a dala prostor i Sarwenovi, aby i on mohl přispět svou troškou do "našeho" vyšetřování, i když to vyšetřování zcela evidentně vedl hlavně on.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Když si se začala hájit, stejně jako své rozhodnutí, vůči němuž Sarwen nepřímo oponoval, tak jsi se dočkala obrácení očí v sloup u svého kolegy a partnera v tomto vyšetřování, nicméně dalších komentářů se rozhodl zdráhat. Dával si ale pozor na to, aby si jeho výrazu nemohl všimnout Boul, takže byť ty jsi mohla vidět jeho nesouhlas, vyslýchaný nikterak.
Vše nejspíše vyšumělo v době, kdy ses opět obrátila na vyslýchaného a položila mu další otázku, kterou jsi tentokráte cílila na jeho kolegu a povinnosti, jichž měl dostát.
No, vevnitř není přesně stanovená pozice, tedy jsou dvě místnosti - tahle Mirwova a jedna obecná, kde se většinou svačí a je tam jen malý chlaďák. Vevnitř by měl strážný průběžně procházet skladem skrz na skrz a kontrolovat jednotlivé pozice. Párkrát za směnu by měl projít a zkontrolovat i všechny vchody, tedy ten zapečetěný a hlavní. Samozřejmě občas si může chvilku odpočinout a občerstvit se, ale většinou ne déle jak půl hodiny a to za čtyři hodiny. Z jistého úhlu je to fyzicky náročnější,
popsal vám Boul náplň práce strážného uvnitř skladu, čímž jenom naznačil, že pro pokrok ve vyšetřování bude Ronto tím klíčovějším z nich dvou. Sarwen další otázky už neměl a jenom gestem souhlasil s nástinem pro další vývoj situace, tedy že budete moci spolu chvilku hovořit bez přítomnosti kohokoliv dalšího a že Boul již u výslechu skončil. Vyprovodil tedy Boula ven a dal ostatním najevo, že spolu hodláte nejprve chvilku hovořit.

Jakmile jste osaměli, tak si Sarwen trochu oddechnul a věnoval ti nejprve jeden zkoumavý pohled, aby téže chvilku naslouchal, co jsi měla ještě na srdci. Nebylo pochyb o tom, že i on toho měl dost co říci.
Obhlédnutí vchodu je dobrý nápad a můžeme zvolit cestu skladem, abychom se tu více porozhlédli. A je dost možné, že v tom má Ronto prsty, nicméně pořád nemáme žádný přímý důkaz a je hodně předčasné ho rovnou odsoudit. Shodneme se na tom, že Boul v tom nejede - navíc mi přijde až dost inteligentní na to, aby to provedl během své služby,
odsouhlasil Sarwen tvé návrhy, nebo alespoň jistou většinu z nich, než však ještě jasně naznačil, že neskončil. Pohledem si zkontroloval dveře, jestli vás nemůžou slyšet.
Během výslechu bys neměla nikoho z ničeho přímo obvinit - naznačit ano, ale ne přímo obvinit. Navíc osobní prohlídka teď nemá smysl, protože tu na nás už pár hodin čekali od začátku směny a pokud měli natolik rozumu, aby to odsud dostali nezpozorování, tak nebudou tak blbí, aby si důkazy drželi u sebe. Navíc při hře na hodného a zlého poldu je potřeba domluvy a jednání obou. A nakonec to obhajování - poslední věc, co potřebuješ před vyslýchaným je odůvodňovat své otázky. Jako vyšetřující máš plnou autoritu se ptát na cokoliv a můžeš to vysvětlit pouze, pokud to on zpochybní. Celkově to ale bylo docela v pořádku, i když možná některé otázky byly dle mého vkusu zbytečné,
rozhodl se zhodnotit tvé dosavadní počínání a hlavně upozornit na body, které byly dle něho sporné.
A pokud nic nenamítáš, tak bych si Ronta po naší obhlídce dveří převzal. Možná ti ukážu pár fíglů, které v holoseriálech nepochytíš a navíc přihodím ukázku nátlaku trochu nečekaným způsobem,
navrhnul Sarwen a dal najevo, že by se tentokráte chtěl účastnit přímo a v hlavnější roli než doposud. Přesto ti dal možnost požádat si o další kolo výslechu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
Sice mi Sarwen pořád občas připadal tím, jak se stylizoval do té role učitele, trapný (protože mu prostě neseděla a ve srovnání s mistrem Siliinem byl zelenáč toho nejvyššího kalibru, nebo mi tak alespoň připadal), ale celkově si nevedl špatně a jeho otázky byly k věci, takže měl mou plnou pozornost.
Právě proto jsem se tu chtěla porozhlédnout. Jít k dalšímu výslechu s ničím v rukávu, by bylo v naší situaci asi ne příliš vhodné. Mimochodem, co nějaké odpadní potrubí, nebo tak něco? Tím by to nešlo propašovat? Ale opět by zde musel někdo spolupracovat a házet to tam…
Já si opravdu myslela, že v tom jede Ront a že materiál tady musí být. Nedokázala jsem si ani představit, jak by ti chlapi, co by to vynášeli, museli být dobří. Takže nějaká absence důkazů mne příliš netrápila. Dle mého názoru byl Ront jediné logické vysvětlení.
Dostat se do toho skladu by asi nebyl problém… pro jednoho, dva lidi. Ale vynést to všechno ven, na to jich musela být celá banda, takže i kdyby se tam dostali, tak poté ta cesta zpět by musela být hodně zajímavá.
Hm, jasně, asi máte pravdu.
Jen jsem zareagovala na jeho další proslov, neboť jsem se v tom nechtěla příliš rýpat. Určitě by to vedlo k další slovní výměně názorů a já nebyla v pozici, kdy bych si to mohla dovolit.
To byla jako výtka, nebo pochvala? A my si hráli na hodného a zlého poldu? Vážně? Běž do háje zelenýho! To tys to pokazil! Když už jsi mě chtěl usměrňovat, tak jsi to měl udělat teď a ne před Boulem.
Byla jsem trochu naštvaná.
Furt mne považuje za malou holku. Ale mě je už šestnáct a čtvrt! Teda skoro… ale už nejsem žádný děcko. Alespoň, že si ty slečinky a děvčátka nechal od cesty.
Když přidal svůj poslední návrh, už jsem na něj chtěla vypálit, ať jde k šípku a klidně si vyslýchá sám, ale nakonec jsem to neudělala. Včas jsem se zarazila.
Chvíli jsem nad ním uvažovala. Nebyl to úplný nesmysl, to jsem sama uznávala.
Jak to říkal mistr? Že expert může být… jak to bylo? Že může být expert i tam, kde bych to nečekala, nebo tak nějak…
No, dobrá tedy. Jsem na vás zvědavá.
Nevyštěkla jsem to, jak bych to udělala před chvílí, řekla jsem to celkem váhavým tónem. Tedy, do toho výslechu se mi vážně nechtělo a netušila jsem, jakým způsobem bych na něj měla zatlačit, ale na to „velení“ jsem si už zvykla a rozloučit se s ním prostě nebylo tak úplně jednoduchý. Ale kdybych se na svou hrdost nevykašlala, tak by asi mistr nadšen nebyl, jelikož a protože si o tomto úkolu bude chtít promluvit. Navíc jsem ho taky chtěla vidět v akci.
Půjdeme, tedy? A po čem se mám dívat?
Mohli to ještě propašovat přes střechu, vyvrtat otvor… ale to už je příliš fantastická teorie. Jede v tom Ront.
Pokud Sarwen nic nenamítal, vykročila jsem ke dveřím s úmyslem jít do toho skladu.
Co tam po sobě mohl nechat? Nepořádek. Třeba neměl čisté boty, nějaké otisky šlápot, šmouhy po přemísťování materiálu… to by nám mohlo prozradit, jakým způsobem to odtáhl a možná i kam. Potom třeba něco ztratil, zavadil o roh a urvalo se mu kus oblečení, musel na to všechno šahat… něco mu vypadlo z kapsy...
Mimochodem, nešlo by nějak sebrat otisky prstů? Ve filmech se to dělá pomocí tuhy a lepící pásky, nebo na to mají takovou speciální mašinu.
Otočila jsem se ještě k Sarwenovi.
Určitě si rukavice nebrali. A kdybychom nějaký našli tam, kam by normálně strážný šahat neměl a porovnali to s těmi Rontovými, tak bychom ho mohli dostat celkem snadno, ne?
Tedy pokud do těch polic při přemísťování šahá pouze Mirw. Ale Ront by tam stejně šahat neměl, takže kdybychom našli jeho otisk, máme ho.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Stále jsi měla problém vnímat Sarwen jako někoho, kdo by tě mohl něco naučit, i když jsi mu přiznala některé dobře položené otázky a nápady. Čeho sis ale rozhodně všimla, byl fakt, že nyní byl naprosto vážný a seriozní a ne jako, když jsi na něj narazila v opravně u kosmoportu. Nedalo se tedy upřít, že celou věc bral více než vážně a i kvůli tomu ses nakonec rozhodl vyslyšet jeho požadavek, byť tě to nutilo se dosti přemáhat. Sarwen na to jen spokojeně přikývl a byl taktéž připraven vyrazit ke dveřím, byť předtím ještě chtěl něco dodat.
Předpokládejme, že to nedostali ven ani jedním vchodem či střechou, kde bychom si nějakého otvoru všimli a Boul by navíc musel venku něco zaregistrovat. Kolik možností, kudy tu mohli odsud dostat tedy zbývá?
poznamenal nejprve k tomu, nač byste se nejspíše měli zaměřit, byť nepřišel s definitivní odpovědí. Do jaké míry to byl úmysl, byla druhá věc.
A určitě by se daly sebrat otisky prstů, jenomže proti hlídači skladů je to hodně neurčitý důkaz. Řekne, že se tam opřel, když si potřeboval zavázat tkaničku, něco si tam položil a pak to jen nešikovně sebral a vše samozřejmě za situace, dokud bylo vše v pořádku. Smyslné otisky by byly pouze těch jedinců, kteří tady nemají co dělat - navíc, pokud se přenáší větší množství věcí, tak se vždycky berou rukavice, pokud tedy nejsi wookie nebo něco podobného. Ono to přenášení po chvilce není zrovna příjemné,
dodal ještě, než otevřel dveře a vy jste vyrazili ven, kde na vás už čekala trojice mužů. Tázavě se na vás podívali, jakoby snad očekávali nějaký verdikt a Sarwen se zarazil.
Než si vyslechneme Ronta, tak se hodláme podívat na zapečetěné dveře, pro jistotu. Nicméně by se hodil alespoň přibližný soupis věcí, které chybí, nebo hrubý odhad. Myslíš, že by byl problém, abys to zkusil rychle dát dohromady, Mirwe? S tím, že by ti klidně Boul pomohl, zatímco Ronto počká tady?
zeptal se tak slušně jak jen mohl a pokusil se též i o co nejmírnější výraz. Mirw z toho nebyl příliš nadšený, nicméně úkol, jenž mu byl uložen, bude muset stejně dříve nebo později provést a tak nakonec souhlasil bez výraznějších poznámek. Pouze dodal, že mu to bude nějakou chvilku trvat, což Sarwen okomentoval slovem "pochopitelně" a mohli jste vyrazit dál. Ani Ronto nic nenamítal, byť bylo jasné, že se necítil úplně ve své kůži.

Vy jste zatím vyrazili jednou z těch plnějších ulic, kde byly uloženy různé látky, kusy erárních oděvů a podobných věcí, které nejspíše zloději neshledali za vhodné k ukradení. Cestou sis uvědomila, že skladiště byla obrovské i do šířky a s množstvím regálů byl problém vidět i jen do půlky skladiště a to jak podélně, tak příčně - o čemž ses přesvědčila, když jste dorazili ke stěně. Podél ní jste pokračovali dál, když se Sarwen zarazil, jakoby ho něco napadlo.
Připomeň mi potom prosím, abychom Mirwa požádali o nákres skladiště a sekcí, kde co bylo uskladněno. Docela by mě zajímalo, co všechno vzali a čeho se ani nedotkli,
poprosil tě a nejspíš nešlo ani tolik o to, abys mu to potom opravdu připomněla, ale abys i ty mohla rozmýšlet nad tím, co jej nejspíš napadlo. Zatím jste dorazili k druhým zapečetěným dveřím, které byly sice čtvrtinové, ale i tak dost velké. Už na první pohled vypadaly úplně v pořádku a to mohla potvrdit i bližší prohlídka. Navíc nikdy nebyly žádné stopy po tom, že by se s dveřmi během posledních dní něco dělo - patrné byly pouze starší svary, v nichž jsi jasně poznala známky toho, že byly opravdu zadělány s pomocí světelného meče.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
Na Sarwenovu otázku jsem raději ani neodpověděla. Když si nejsem jistá správnou odpovědí, tak raději mlčím. A přiznat něco, co Sarwen zcela evidentně považoval za jednoduchoučké? Tak to ani náhodou.
Ech, leda tak přes nějaké inženýrské sítě. Možná odpady, kdyby je teda rozšířili. I sem se určitě musela zavádět voda, tak když se budoval vodovod, třeba se někdo postaral o to, aby ta díra nebyla pořádně zabezpečená. Tedy, pokud to tady opravdu nezůstalo, což tvrdím celou dobu. Okna tu nejsou, šachty pro přívod čerstvýho vzduchu jsou prý malé… tedy, pokud si s nimi opět někdo nepohrál. Jiných děr tu moc asi nebude. Ledaže by někde byla porušená statika a oni toho jen využili. Zevnitř to zamaskovali regálem a zvenku třeba nějakým křovím, nebo tak něčím.
Trochu mne štvalo, že Sarwen má nade mnou navrch. A příliš mne neutěšovalo, že mě je teprve šestnáct a nikdy jsem nad něčím podobným neuvažovala, zatímco on třeba za podobných podmínek někde něco kradl.
Při zavazování tkaniček se přece neopíráte o vrchní poličky,
namítla jsem, ale spíš jen pro formu.
U Sitha, má pravdu, už zase.
Když opět Sarwen promluvil, tak mi bylo jasné, že jsem se teď definitivně ocitla na druhém místě. Kdyby se jednalo o mistra, vůbec by mi to nevadilo a ani bych nad tím neuvažovala, ale ta chvilka, kdy jsem si hrála na velkého šéfa já, byla prostě příjemná.
Navíc Sarwen položil požadavek, který byl opět k věci a byl více než logický. Mlčela jsem. Dělat něco chytřejšího mne nenapadlo.

To skladiště bylo vážně obrovské. Trochu mne tedy udivovalo, že něco tak důležitého hlídali opravdu jen dva muži. A pokud se sem dostali nějakým tím otvorem, který zde zbyl po opravách, tak ani Ront si jich nemusel všimnout. Stačilo, aby byl nepozorný, své povinnosti plnil jen napůl a bylo vymalováno.
Pečlivě jsem si též prohlídla Ronta. Dle mého názoru v tom jel pořád. I když ty rozměry skladiště mohly napovídat i něčemu jinému. Pomocí Síly jsem se též pokusila prozkoumat jeho současné emoce.
Když se na mne Sarwen otočil s tím svým požadavkem, tak se za ním skrývalo malé ale. Na to, abych to odhalila, jsem být Jedi rozhodně nemusela.
Proč? Možná kvůli rozložení zmizelého materiálu? Abys tímto způsobem mohl určit přibližný prostor, kde bys měl hledat jejich cestičku dovnitř a ven? Ale co když opravdu žádná není? Ale když připustím, že by existovala, tak asi nebudou běhat po celé této obrovské ploše a riskovat, že je zaslechne Boul. Musela to být rychlá, čistá práce. Nebyl čas vzít všechno, ale i to málo, co vzali, vzhledem k obrovským rozměrům skladiště, určitě bylo dostatečné.Takže, když zjistíme, z které sekce to zmizelo, můžeme určit přibližnou oblast toho, kde se nachází cesta ven. Tedy, pokud existuje, čemuž příliš nevěřím.
Jo, jasně, nezapomenu,
odpověděla jsem po pěkné chvilce hlavně proto, že jsem nad jeho slovy přemýšlela a navíc jsem si myslela, že nějakou odpověď očekává. Tak ji tedy měl. Nicméně vzhledem k tomu "ale" asi očekával trochu jinou. Své domněnky jsem opět nahlas neřekla. Když jsem vyrukovala se svou poslední teorií, tak se Sarwen ani nenamáhal, aby mi řekl, že se totálně pletu, i když jeho jednání tomu odpovídalo.
Oboje dveře jsou teda čistý, to je fajn. Alespoň někam jsme se posunuli.
Nevěděla jsem, jestli chce Sarwen čekat na Mirwa, nebo začít vyslýchat Ronta už teď. Jen jsem vyčkávala, co udělá. Velení si převzal, tak jsem se rozhodla neplést se mu do toho. Jednak jsem mu nechtěla pokazit atmosféru, kterou si k tomu výslechu může třeba nějak budovat, druhak bych ho tím mohla před Rontem shodit a to by bylo nekolegiální a neprofesionální, ale to mne tolik netrápilo. Spíš by mi vadilo, kdybychom se kvůli tomu nedostali k informacím, které by jinak Ront řekl a konečně, odpovědnost stejně ležela na jeho bedrech, tak ať se snaží. Já už se snažila a snažila bych se dál, ale teď to prostě nebyla moje starost.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Na Sarwenovy poznámky jsi neměla možnost příliš reagovat, protože byly opravdu k věci a to tě nutilo se nad tím více a více zamýšlet. Hlavně se však objevovaly nové možnosti a nebylo jich zrovna malé množství. Nicméně pokračovali jste dále v prohledávání skladu a zapečetěných dveří. Jenže i zde se vše zdálo v pořádku a to potvrdil po chvilce i Sarwen pokýváním, po němž se otočil směrem k tobě.
Nuže, můžeme vyloučit, že to odvedli tudy - i teplota dveří odpovídá, že se je nesvařili zase dohromady, jinak by to ještě nestihlo vychladnout. Myslím, že se můžeme pomalu vracet, ale nechci příliš spěchat. Necháváme Ronta v té místnosti samotného úmyslně - slouží to k vybudování tlaku na danou osobu,
rozhodl se Sarwen ti prozradit jednu z metod pro vyslýchání a stejně tak i tom že Ronta chtěl tedy nechat v buňce úplně osamoceného čistě úmyslně. Vyrazil tedy volným krokem nazpět, odlišnou cestou, než kterou jste dorazili, a stejně jako prve i nyní se pečlivě rozhlížel okolo.
Kdybys učinila totéž, dospěla bys k tomu, že ani v této části zatím nic nechybělo, nebo takové množství, že by se to nedalo bez seznamu pečlivě posoudit. Sarwen pohledem sledoval více podlahu a regály, než cokoliv jiného, i když předtím se díval i více vzhůru.
Než dorazíme, tak bych měl na tebe jednu otázku. Předtím než odpovíš se nad ní ale pečlivě zamysli. Co si myslíš o konceptu částečné viny - tedy o tom, že je člověk je z části vinen, ale ne v plném rozsahu. Uvedu ti ještě příklad - policista umí dávat zamezovače pohybu na vznášedla, pokud někde špatně parkují. Jednou však tohle potká jeho, když je mimo službu. Nicméně díky svým zkušenostem je schopen tu pojistku sundat a taky to udělá, jenomže ho přitom vidí mladý a šikovný kluk, který se tohle naučí a rozhodne se z toho udělat živnost,
popsal ti celý námět k zamyšlení a nyní dal prostor k tomu, aby ses nad tím zamyslela, ale hlavně mu také prozradila svůj názor, na který se ptal. Bylo jen otázkou, jestli to nemínil i jako zpestření vaší cesty, kterou, jak už jsi věděla, úmyslně protahoval.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
Jo, ta poznámka o ponechání podezřelého chvilku jen s vlastními myšlenkami se mi líbila. Navíc i to se používá ve filmech, viděla jsem to. Jen jsem si to nedala pořádně do souvislostí.
U Sitha, napřed se mi směje, že používám filmový triky, ale sám nakonec dělá to samý. Nebo to nejsou filmový triky a ti režiséři měli odborné poradce. Možná by nebylo na škodu zkouknout pár detektivek, vypsat si nějaký seznam a poté s tím jít za mistrem a hezky si jedno políčko od druhého odškrtávat, co by šlo použít a co ne. Jo, to by šlo, ale až v Chrámu…
Nebyla jsem až zas tak zamyšlená, abych nevnímala okolí. Dokonce mi neušel ani Sarwenův pohled na ty regály.
Je na nich něco zvláštního? Něco, co by mi nemělo uniknout? Proč by to jinak dělal? Nebo si jenom kontroluje zboží? Stejně tady nic nepozná… na první pohled to vypadá plně.
Napodobila jsem Sarwena. Sice jsem netušila, kam tím míří, ale určitě to nedělá z dlouhé chvíle. Takže jsem se taky zaměřila na regály, zatímco jsem ťapala vedle něho.
Jakmile Sarwen znovu promluvil, tak jsem ho opět vyslechla. Od hodné holky se ani nic jiného neočekává a já od něj musela získat dobrý posudek, aby mistr nebyl příliš zklamaný. Nicméně sotva jsem postřehla, o co mu jde, schválně jsem zůstala o krok pozadu, neboť se mi chtělo strašně smát. Dokonce jsem si musela dát i ruku na pusu. Samo o sobě neřekl nic směšného, ale on se tak strašně snažil hrát si na mého mistra, že mi směšný opravdu připadal. Začala jsem zhluboka dýchat, abych ten nával smíchu nějak zvládla, neboť bych tím Sarwena mohla naštvat a naštvaný Sarwen znamená negativní hodnocení.
Tak toto je už na mne moc. Já umřu! Už ne prosím… už nejsi ani trapný, jsi vyloženě legrační.
Kdyby vedle mne šel Siliin, ani by mne nenapadlo zasmát se. To by prostě nešlo. Jenže on je výborný učitel, zatímco Sarwen se jej zde snaží pouze napodobovat. A co hůř, dle mého názoru mu to moc nejde.
Sotva jsem zvládla ten nával smíchu, byla jsem připravená odpovědět. Nicméně nad něčím podobným jsem nikdy neuvažovala. Vždyť i já pár padawanů naučila ve Chrámu chlastat, rvát se a krást… a jsem za ně zodpovědná? To těžko. Kdyby chtěli, tak to dělat přece nemusí. Mám snad obvinit samu sebe? Ani nápad. A to přemýšlení protahovat na nějakou extrémní dobu jsem taky nechtěla. Koneckonců, na nějaké "správné" odpovědi, kterou uslyším nakonec stejně od Sarwena, mi nijak moc nezáleží. Jasně, kdyby tu samou otázku položil Siliin, tak by to bylo hodné hlubšího zamyšlení, ale u Sarwena bude stačit, když si bude myslet, že jsem se zamyslela. Koneckonců, jsem jen malá holka, jejíž názory jsou špatný, jak mi Vash několikrát důvěrně sdělila. Aby ji nějaký Sith spral.
Když to uvedu na tom příkladu, tak ten policista sice neudělal správou věc, ale vina leží pouze na tom hošanovi, protože mu nikdo nepřiložil blaster k hlavě a neřekl: „pokud nebudeš sundávat zamezovače pohybu, tak ti vystřelím mozek.“ Má svobodnou vůli a je svéprávný. Spíš mi to přijde jako omluva a výmluva pro toho kluka. On by to přece nedělal, kdyby neviděl toho policistu. On by to nedělal, kdyby nebe nebylo modrý a ptáci to ráno nezpívali příliš hlasitě. On by to nedělal a tisíc dalších kdyby. V momentě, kdy mi někdo nezačne vyhrožovat nějakým opravdu hnusným způsobem, tak za své činy jsem zodpovědná jen já sama a nikdo jiný. A to i v případě, že jsem sjetá, vypila jsem nevím kolik chlastu a jsem pod vlivem já nevím ještě čeho. Opět, pokud mne někdo nechytí a nenalije mi to do krku, já sama díky své svobodné vůli jsem se rozhodla chlastat. A za to, že vám potom pozvracím schody, jsem opět zodpovědná jen já a ne barman v té zaplivané putyce, kde jsem se rozhodla pobývat. Jako, můžou existovat tlaky, mezi něž se počítají přátelé, uvolněná atmosféra, chuť zkusit něco nového, zažít dobrodružství, vydělat si kredity… ale opět, pokud mne nějaký takový tlak nepřetáhne přes hlavu, nezakroutí ruce dozadu a nedonutí mne já nevím k čemu tímto přímým způsobem, pořád jsem to já a nikdo jiný, kdo nese celou zodpovědnost. Opět je to jen výmluva, jak samu sebe ospravedlnit, protože oni mne na tom večírku přece donutili těmi svými řečmi, abych pila... nebo, až vám pozvracím ty schody, půjdete dát pár facek mě, nebo i těm kamarádům, kteří by dle toho konceptu také byli částečně vinni a také by měli být potrestáni podobným způsobem? A v tom případě byste neměl zapomenout ani na toho obchodníka, který nám ten chlast prodal a na výrobce, který jej vyrobil a poté na dodavatele surovin, který umožnil jeho vyrobení. I oni by byli částečně vini, neboť kdyby to nevyrobili, já bych se neopila a vy byste měl schody čistý. Prostě je to jen další kdyby.
Ne že bych nad tím nějak přemýšlela. Ostatně, na to už nebyl čas, protože příliš dlouhé přemýšlení by mohlo Sarwenovi být divné a ty mé pokusy zvládnout ten smích… ale stejně, ať mne Sarwen sjede, tak zrovna teď byl fakt roztomile trapnej.
Určitě tím ale někam mířil… nebo, že by se ptal jen tak? Že by se mu ta role mentora líbila? Pch… to by si měl najít žáka, který ho bude žrát… Ne, něco mi uniká. Ront… hm… a koncept částečné viny. Co mohl udělat?
Kam tím míříte, Sarwene? Má to něco společného s Rontem? Myslíte si, že svým chováním vykradení pouze umožnil? źe třeba neplnil své povinnosti tak, jak měl? I kdyby to tak bylo, Sarwene, tak to stejně do toho vašeho konceptu částečné viny nezapadá, protože by náš Ront byl vinen minimálně tím, že si neplnil své povinnosti.
Respektive, má to něco společného s naším případem, nebo se jen snažíš být zajímavý jako pověstná kaše v Chrámu? I když ona je zajímavá… zvlášť, když je připálená. Ale Ront… že by prostě nehlídal tak, jak měl a proto umožnil to vykradení, nebo sem ty zloděje, pokud existují, vpustil záměrně, protože mu před tím dali léky, když někdo z jeho drahých umíral? Nebo ty léky schoval, protože je dlužil těm zlodějům? Či je snad na ty zloděje nějak napojen a nedokáže ty vazby přerušit? Třeba rodina? Vazby z minulosti?
Kdyby nebylo Siliina, tak se na ty jeho ptákoviny, o které se tu snaží, vykašlu. Ale takto jsem alespoň musela vypadat, jako že se snažím. I když Sarwenův názor zrovna na toto mne příliš nezajímal. Ale mistrův… to už bylo něco jiného, ale ten tu nebyl, tak co. Nesmím se ho na to zapomenout zeptat.
Taky bych se Sarwena nejraději zeptala, jestli jen blbě nekecá, aby nám ta naše vycházková túra rychleji ubíhala, ale držela jsem pusu, protože hm... byly tady okolnosti, které nešlo ignorovat, nehledě na to, že se Sarwenem zrovna teď vycházím celkem dobře. Jen bych mu potom někdy měla dát radu ohledně těch jeho vyučovacích pokusů. Rozhodně by si měl například najít jiný styl a nehrát to po siliinovsku. Můj mistr zřejmě ovlivňuje opravdu hodně lidí a ne pouze mne. Navíc každá levná kopie je pořád jen levná kopie a originálu se nevyrovná ani náhodou.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Ze Sarwenovy otázky a návrhu sis spíš dělala srandu, než cokoliv jiného a podle toho ses tomu i rozhodla věnovat čas na "přemýšlení". V tvém případě to byla spíš rychlá úvaha a tak nějak to první, co tě v souvislosti s tím napadlo. Mnohem víc času než této myšlence, jsi spíše věnovala hledáním možné spojitosti s vaším současným případem. Dospěla jsi však jen k dalším domněnkám a možným scénářům, jak se to celé mohlo nakonec odehrát.
Po tvé odpovědi se Sarwen netvářil moc spokojeně a bylo jasné, že to nebylo to, co doufal, že uslyší.
Mám dojem, žes mě špatně pochopila. Mluvil jsem snad o tom, že skutečný viník je bez viny?
nadhodil nejprve, aby se zastavil a podíval se na kus oblečení z regálu mezi nimiž jste procházeli. Nakonec jej vrátil nazpět a znova se zadíval tvým směrem.
Samozřejmě, že hlavní díl nese skutečný pachatel, šlo mi ale o to, jestli svůj díl na souvisejících událostech má i ten první zmíněný. A navíc sis to zaměřila moc obecně. Třeba u toho tvého barmana by se dalo mluvit o částečně vině tehdy, pokud vědomě nalil někomu, kdo na to nemá nárok - ať už závislákovi nebo nezletilému. Nicméně nákup chlastu je jinak absolutně normální, což jsi jaksi nevzala v potaz,
zaoponoval Sarwen a chvilku sis nemohla být jistá, jestli zaregistroval tvůj předchozí smích, tentokrát se k tomu však nijak nevyjadřoval a nekomentoval to.
A jestli to má nějakou spojitost? Vždycky je to možné, bude záležet, co od Ronta zjistíme,
poznamenal ještě, zatímco už vyrazil dále k místnosti, kde zmíněný již čekal na váš příchod. Cestou několikrát zatočil mezi regály, než jste se konečně dostali na místo. Boul ani Mirw tam ještě nebyli, takže nejspíše opravdu plnili to, oč je Sarwen požádal. Ten se ještě na chvilku zastavil, jakoby dával prostor pro to, abys mohla něco říci, než vejdete dovnitř a on začne s vyslýcháním.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
To, že Sarwen zřejmě očekával jinou odpověď, bylo více než patrné, ale příliš mne to nerozházelo. Jestli si myslel, že na mne zapůsobí, když si opět zahraje na Siliina a bude ze sebe dělat zklamaného, nebo já nevím co, tak se pěkně spletl.
Chtěl jste slyšet jinou odpověď, co? A mimochodem, ani když je ta osoba nezletilá, tak barman za její jednání není zodpovědný. To, že porušil zákon a měl by za to nést následky je jedna věc, ale na druhou stranu, alkohol není tak podpultovní zboží, aby ho nesehnalo dvanáctiletý děcko, když se bude trochu snažit. Takže kdyby se ta neplnoletá osoba neožrala tam, je pravděpodobné, že se ztříská někde jinde. A opět to bylo její rozhodnutí a její svobodná vůle.
Tuto diskusi jsem se rozhodla spíš si užívat. Jasně, zdálo se mi, že mne tu Sarwen jen zkouší otázkami, které s případem nemusí ani souviset, ale třeba dostal podobné instrukce od mistra, nebo jen Síla ví, o co mu jde.
A co je normální, Sarwene? Chlastat, nebo nechlastat? A to, že je něco v dané společnosti normální, znamená to automaticky, že je to správné? Když zabraci zabíjí děti, které nepřežijí v divočině, tak je to pro jejich společnost normální. Máme tedy taky zabíjet slabá lidská novorozeňata, protože u zabraků je to přece normální?
Nechtěla jsem mu to příliš usnadnit, když už se do této diskuse se mnou pustil. Navíc, bavila jsem se. To jeho snažení bylo opravdu velmi roztomilé až úsměvné. Ale kdo si chce hrát na učitele, měl by být připraven, že jeho žák, zvlášť, když je nedobrovolný, bude mu to schválně trochu komplikovat věcmi, které s původní otázkou vlastně ani nesouvisí.
Nehledě na to, že tato otázka je spíše filosofického charakteru a nejenže se do těchto prostor mezi regály nehodí, ale neměli bychom se spíše soustředit na Ronta a případ? Tedy, pokud tím nesledujete nějaký cíl, což je nepravděpodobné, vzhledem k vaší odpovědi.
Dala jsem si sakra záležet na tom, aby v mém tónu nebylo asi stopy po drzosti. Možná jistá pobavenost tam byla, nikoliv však drzost. Přeci jenom, už jsme se k tomu místu setkání blížili, navíc jsem se vážně snažila pochytit to, co Sarwen hledal mezi těmi policemi.
Nějaký super tajný vchod skrytý za hadry? Další dimenze?
Moc jsem si přála, abych si mohla pustit pusu na špacír, ale to prostě nešlo, takže poznámky, které bych jinak udělala nahlas, jsem prostě polykala a mlčela.
Spíš doufá, že tam uvidí něco určitého... ale co? nebo, se jen snaží hrát na zajíavého?
A pokud si myslíte, že je má odpověď špatná, tak se mýlíte. Jeden z mistrů kdysi prohlásil, že neexistují špatné odpovědi, pouze ty hloupé. Naše vnímání se totiž velmi liší. Je to dáno výchovou, prostředím, osobností… a tak dále. Takže pokud jste doufal v to, že řeknu: „ano, ten policajt je vinný a měl by být ukřižován,“ tak jste se mýlil. Pokud budete chtít, tak to můžeme probrat později. Ale teď na to opravdu není vhodná chvíle.
Ne že bych v této diskusi nechtěla pokračovat. Sarwen se snažil a já se bavila, ale Ront byl přeci jenom důležitější, to jsem uznávala. Navíc jsem si mohla dovolit bavit se. Ta zátěž s výslechem Ronta je na Sarwenovi, nikoliv na mne.
Tak schválně, Sarweníčku, jsem na tebe zvědavá.
Celou dobu jsem se držela za Sarwenem a pokud se na mne ohlížel, tak jsem se snažila svůj úsměv zakrýt, aby to, že jsem si z něho na zadek vážně ještě nesedla, nebylo až zas tak patrné.
Také jsem byla zvědavá na toho Ronta. Těch nejrůznějších teorií byla celá řada a všechny byly založené na jednom svědectví a neporušených vchodech, takže pořád jsme byli skoro na začátku. Bude určitě super, až ty nejšílenější budu moct vyřadit ze svého seznamu.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Ještě než jste mohli vejít zpátky k Rontovi, na jehož výslech se těšila, jako už dlouhou dobu na nic jiného, tak se rozhodl Sarwen zastavit, aby prezentoval svůj poslední postřeh k načatému tématu. Dalo se pochybovat o tom, že si nevšiml, jak vážně jsi k celé záležitosti přistupovala, nicméně jeho výraz opět hovořil o jistém rozmaření z tvých odpovědí a slov. Skoro, jakoby tě vnímal jako ztracený případ.
Proč mám dojem, že jsi až moc upjatá na chlast? Vypadá to, že takto použitý příklad tě štve mnohem víc než to, že se tě na něco ptám, když nejsem nějaký ó velký a všemocný Jedi, který ví všechno nejlíp. Navíc, kdybys tolik nežvanila o ničem jiném a zaměřila se na základní princip a podstatu problému, tak už jsem ti s tím mohl dát dávno pokoj. S tímhle přístupem můžeš jít akorát tak do senátu, tam tě možná bude někdo poslouchat,
dodal nakonec a vešel dovnitř nic dalšího už neříkajíc.

Ronto s sebou mírně škubnul, když vešel Sarwen rychle dovnitř, ale jinak se zdál být relativně klidný. Pašerák počkal, až si najdeš nějaké místo, než došel ke stolu, kde se opřel o jeho kraj a podíval se na Ronta.
Tak povídej, jaká je tvoje verze toho, co se stalo?
zeptal se nejprve jednoduše, nicméně ti nemohlo ujít, že se ptal na verzi a ne odvyprávění toho, jak se to doopravdy odehrálo.
No, je to jednoduché, přišel jsem na směnu, převlékl jsem se v šatně, udělal caf a pak jsem šel na obhlídku. Šel jsem úplně okolo celého skladu a všechno bylo ok. Tak jsem zkontroloval kancl a vydal se středem pro další caf. No a když jsem popíjel, tak mě někdo musel pořádně praštit. Zezadu, takže jsem ho neviděl,
odvyprávěl to celé Ronto, jak se to dle jeho událostí odehrálo.
Dobře, co se stalo, když ses probral. To si nevyhlásil poplach nebo něco takového?
ptal se znova Sarwen a i nadále si udržoval klidný bezemotivní hlas. Odpovídal tomu do značné míry i jeho výraz.
No, když jsem probral, tak jsem se nestihl ani pořádně rozhlédnout a už dorazil Mirw,
odpověděl a tys postřehla jistou míru nejistoty v jeho hlase. Sarwen na to však zdánlivě nijak nereagoval a jenom chápavě přikyvoval.
Hmm, a potom vás celou dobu vyslýchal o tom, co se tu stalo?
padla další z otázek.
No, tak něco. Spíš nám nadával, jak se to mohlo stát, ale jakoby on byl svatý a jemu se nikdy nic nestalo!
rozčílil se trochu, ale hněv směřoval na Mirwa, takže po Sarwenově chápavém pokývnutí, se zase rozplynul.
Jo, on je často takovej idiot. Tohle bylo vše, nebo si vybavíš ještě něco?
ujistil se tvůj kolega, že Ronto nic dalšího z vlastní hlavy nechtěl již říct, aby se dočkal jenom nesouhlasného zakroucení hlavou. Sarwen na to jenom chápavě zamručel, vstal ze svého místa a postavil se k Rontovi zády, aby byl čelem k tobě. Rozhodně sis mohla povšimnout, jak mu málem zacukalo v koutcích.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Skladiště:
Sarwenův proslov by mne chytl za srdce, teda, kdyby pocházel od někoho jinýho. Takto jsem si spíš dělala starosti s tím, že bude určitě žalovat a asi bych si už teď měla najít nějakou větev, na které se oběsím, protože až se to dozví Siliin, bude už pozdě.
Vždyť si dávám pozor na pusu, na tón, nejsem drzá… a on si tu akorát hraje na velkýho učitele. U Sitha, byl to jen příklad, se kterým jsem operovala.
Tak proč se tedy ptáte, když mne nechcete poslouchat? Použila jsem příklad, který se mi hodil do krámu. Tak jsem s tím operovala. Víte, pořád mi předhazujete, že se chovám špatně. Ale zamyslel jste se taky nad sebou? Nad vaším přístupem? Nebo jsem špatná jenom já?
Teď jsem se už nebavila. Sarwenovy kecy mne trochu podráždily.
Do Senátu? Tam mne poslala i Vash... třeba mám na tu diplomacii fakt nadání. A kdyby to nebyla taková nuda, tak bych nad tím možná i uvažovala.
Ptáte se na otázky, jejichž význam mi neobjasníte, když něco řeknu, tak vám nestojím ani za to, abyste mi pořádně odpověděl, hrajete si tu na velkého učitele, ale jako velký učitel se nechováte. Pořád mi předhazujete, jak jsem malá, hloupá, nedospělá, omezená a zaměřená na dvě věci. Na chlast a kluky. Potom, když mne oslovíte, tak to uděláte opět tak, abyste mne urazil, a ještě se hájíte takovým tím obligátním „já říkám všem tak, jak si zaslouží.“ Hodně jsem toho už od vás spolkla a k většině vašich řečí se raději ani nevyjadřuji, protože mne chcete urazit, zesměšnit a dokázat sám sobě, že vy jste na výši, zatímco Jedi vám nesahá ani po kotníky. Tvrdíte o mne, že potřebuju mít pořád pravdu, ale sám jste úplně stejný. Takový všeználek, za kterého jste před chvílí označil mne. Asi vám dělá dobře, když se vozíte po šestnáctiletý holce.
Vychrlila jsem na něj část z toho, čeho jsem si pozorováním milého Sarwena sama všimla, ještě než jsme vešli k Rontovi. A protože jsem a svůj proslov měla málo času, o to víc jsem spěchala, abych to stihla. Ne že bych byla tak naivní a myslela si, že ho svým proslovem omráčím, ale doufala jsem alespoň v to, že ho znejistím a nebude tedy tolik náchylný k žalobníčkování. I když teď už je to asi stejně jedno. Siliin potěšen určitě nebude a já... jsem mrtvá. Tedy, ne že bych věděla, jak po takové stížnosti bude reagovat, protože si takovým způsobem, nikdo ještě nestěžoval, ale rád určitě nebude.
U Sitha.

K Rontovi jsem vešla s hlavou plnou starostí ohledně Sarwena a Siliina. Opřela jsem se o zeď a trochu podmračeně sledovala Sarwenův postup, který mne tedy nijak neohromil.
Pěkně kecá,
blesklo mi hlavou, ale stejně jsem šáhla k Sílě, abych si jeho výpověď ověřila i způsobem, který Sarwen použít nemůže. Dělala jsem to úplně stejně jako u Boula. Navíc, teď sjem nemusela přemýšlet nad otázkami, takže jsem se o to víc mohla soustředit na toto pátrání. Též jsem se zaměřila na Rontovy pocity.
Po takové ráně by ho měla pořádně bolet hlava. Měl by zvracet a mělo by mu být blbě, protože by měl mít otřes mozku, nebo ne? V každým případě by tam měl mít pořádnou modřinu.
Do Sarwenova výslechu jsem zatím nijak nezasahovala. Tedy ne proto, že bych nechtěla položit otázku ohledně Rontova zdravotního stavu, ale spíš proto, že jsem s ním už nechtěla tolik spolupracovat. Navíc, má mi přece ukázat nějakou úžasnou taktiku…
Když se na mne otočil, tak toho škubání koutků jsem si všimla. Ale nijak se na něj nereagovala. Vlastně, byla jsem rozhodnutá, že se s ním bavit příliš nebudu. Promluvím, jen když se zeptá a přesně na to, na co se ptal. Průšvih jsem si vyrobit stačila a horší to být už nemůže. A výslech, ať si vede sám úplně. Když to nevyšetříme, větší část zodpovědnosti padne na něj.
Ale, že by starouš Mirw něco podělal? Nemá to co dočinění s tím jeho hloupým konceptem částečné zodpovědnosti? A proč mlčel, když jsem se ptala? Jo, aha… to by už nemohl být pan chytrý. A ta Rontova výpověď je zřejmě ušitá hodně horkou jehlou.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Skladiště:
Na svého společníka jsi dostala vztek do té míry, kdy ses rozhodla mu to slovně "vytmavit". Sarwen jenom zakroutil hlavou a utrousil drobnou poznámku o tom, že Arijovi opravdu nezávidí jeho závazek, ale rozhodně to myslel pouze jenom jako poznámku pro sebe. Více se však zaměřoval na vyslýchání Ronta.

Ronto nesouhlasně zakroutil hlavou, jakože jej už nic dalšího nenapadne, což byl signál pro Sarwena, aby se otočil nazpět a vyrazil k vyslýchanému. Postavil se mu za zády a trochu ho šťouchnul do hlavy, za což si vysloužil nechápavý pohled.
Kdyby tě někdo pořádně praštil, tak by to bolelo víc. Rozhodně, pokud by se jednalo o ránu, která by tě poslala do bezvědomí na pár hodin, aby ti ušlo celé to stěhování. To znamená, že jsi nám v tomhle očividně lhal,
zhodnotil krátce Sarwen ledovým tónem až to neznělo nikterak příjemně. Na Ronta to však mělo tvrdý účinek, protože mnohem více znervózněl a znejistěl, ale hlavně se mu do výrazu vkrádalo něco jako nečekaná zrada. Pašerák mluvil tak chladným hlasem, až z toho mrazila záda.
A protože to bylo zrovna v době, kdy se to stalo, tak je očividné, že jsi v tom musel mít prsty. Normálně je za krádež pár let v lochu, ale vzhledem k situaci na planetě bych to neviděl až tak růžově,
pokračoval dál Sarwen pevným tónem a jen suše konstatoval fakta, která se v dané situaci zdála být jasná.
Ale já to neudělal!
hájil se Ronto, jenomže pašerák, jakoby ho vůbec neposlouchal.
Ale možná by se z toho dalo něco ukrojit, pokud by ses rozhodl spolupracovat. To vždycky pomůže, nicméně ta spolupráce by zde musela být notná,
trval dále na svém tempu tvůj kolega a z Ronta jsi nyní mohla vnímat příval zoufalství. Za současných podmínek to vypadalo, že v tom byl namočený až po uši.
Já jsem fakt nevinný!
hájil se dál Ronto.
Tak proč jsi lhal?
No já,
Pravdu, nebo tě budu považovat za komplice. Moje kolegyně tě odepsala už na začátku,
zalhal z části Sarwen a dál trval na neochvějném postoji.
... usnul jsem, prostě jsem tvrdě usnul, protože jsem přes celý den makal. Víte našel jsem si takové pěkné místečko ...
prozradil Ronto, ale ani tak Sarwena neobměkčil.
Jo, a oni tě nevzbudili. A o tom, jak se sem dostali asi taky nic nevíš, co? Dovedu si představit, že tvoje nové místečko je docela náročné na renovaci ...
nestupoval Sarwen a nemohlo ti ujít, jak Ronto polknul. Situace se výrazně obrátila proti němu a tobě bylo jasné, že ještě zdaleka neprozradil všechno. Navíc nebylo pochyb o tom, že Sarwen nehodlal ještě jen tak skončit a měl stále pár otázek v rukávu. Stále více potící se Ronto se tak pomalu začal smažit na svém talíři, který si tak hezky připravil.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“