Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Po informacích od Tarekko se rozplynuly moje plány, a tak jsem jenom pevně stiskl čelisti a začal znovu přemýšlet, co ještě víc bychom mohli udělat k tomu, abychom zvítězili. Tunely nabízeli možnost přežití, ovšem bylo jasné, že Tarekko a její ženy rozhodně neustoupí. Z přemýšlení mě ovšem vytrhl Miatin hlas zkreslený reproduktorem, ostatně jako vždy. Bože, jak já jsem si přál poslouchat její příjemný hlas a přitom hladit její rezavé dlouhé vlasy. Zaplašil jsem výlet do erotických snů a raději jsem se začal krýt. Také jsem vytáhl blaster, abych mohl případně opětovat palbu. Ti venku se rozhoupali hodně rychle, rychleji, než jsem očekával.

Kryjte se!

Zařvu, když vidím rozprostírající se dým. Byl jsem si vědom toho, že dívky nejsou žádné válečnice jako Inyri a Miat, a tak by bylo škoda plýtvat jejich palebným potencionálem a životy v momentech, kdy to bylo zbytečné. To se však do práce vrhla Inyri a opět mě překvapila. Po Miatině poznámce jsem samozřejmě vydal další povel, aby jeji slyšeli všichni, kdo měli blastery v rukách.

Připravte se ke střelbě, až budete mít čistý výhled, palte!

Netušil jsem, co tam Inyri dělá, ani jak to dělá, každopádně to ve výsledku bylo jedno. Podařilo se jí odtlačit dým, který nám odhalil mnoho cílů. A tak jsem se začal řídit vlastním rozkazem a začal jsem pálit po žoldácích, kteří byli evidentně překvapení a tudíž byli poměrně snadnými cíli.

Žerte vy svině!
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Tvůj výstřel padl první a zavrtal se do lebky nějakého durose co už zvládl jen zhroutit se k zemi. Zdaleka nebyl ale posledním, Miat se ohlásila asi půl vteřiny po tobě a trojice mužů ve dveřích se tak nějak promíchala v jednolitou louži. Pak ale zazněla salva, salva skoro padesátky blasterů, Terekko a její dívky se nehodlali držet zpátky. Pak už šlo všechno rychle a palba neustávala. To co v baru vypuklo by si nezavdalo s bitvou ve starých klonových válkách. Útok byl během pár minut donucen k ústupu a to s těžkými ztrátami. Což si také vysloužilo řádně hlasitou odpověď od přítomných. Pod vlnou výskání a jásání se doslova otřásaly zbytky barů až řinčeli sklenice.

“Oni se vrátí.“
Ozvala se za tvými zády Miat dost tiše, abys jí slyšel jen ty.
“Teď když ví, že to nepůjde jen tak, tak přijdou s něčím těžším.“
Dodala logicky a helmou nespustila z očí vchodové dveře, jedinou cestu dovnitř.
“To je fakt, navíc jim přijeli posily.“
Přidala se Inyri, opět se připojivší k obraně v patře.
“Zahlédla jsem nejmíň pět velkých transportérů a myslím že i nějaké nablýskané vozítko.“
“To bude Rosseti…“
Přidá se Tarekko a její pohled sklouzne k muži snad stále ještě v bezvědomí na podlaze.
“Arthur Rosseti, hlava rodiny.“
Upřesní a to jak to řekne, její svraštěné rty a vrásky na čele o tom nevěstí nic dobrého.

Zvenčí zazní výstřel. Jediný výstřel, který ani nemířil na bar. A chvíli po něm hlas, mužský ale dostatečně mladý hlas.
“Toto je vzkaz od pana Rossetiho, pána Abregado-rae: Vaše podmínky odmítáme! Okamžitě se vzdejte a vydejte nám Adriena Rossetiho, nezraněného! Pokud se tak nestane, nebo mu bude ublíženo, pak bude každá živá duše v tomto baru prosit o smrt, které se nedočká velmi dlouho. Čekáme venku!“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Tohle kolo jsme evidentně vyhráli a napáchali jsme nepříteli poměrně velké škody. Na druhou stranu neměli jsme tušení, jakým množstvím mužů, droidů a zbraní oblehatelé disponují. Problém byl každopádně v tom, že to rozhodně bylo mnohem víc, než kolik jsme měli my uvnitř.

Hm, samé lepší zprávy.

Promnu si oči a zase se zamyslím. Podívám se na naše rukojmí a pro jistotu houknu směrem k dívkám nejblíže stojícím.

Hlídejte někdo toho chcípáka, kdyby se náhodou probral.

Dále jsme přemýšlel v hloučku dvou válečnic a vůdkyně místního odboje, co bychom mohli dál podniknout. Opět mě však přerušil výstřel z venčí a výhružka, která však postrádala jakýkoli slušný podklad. Nenechal jsem na první odpověď dlouho čekat a celkem jistě jsem zařval ven pár slov o tom, jak to teď bude.

Pokud znovu zaútočíte, bude Adrien Rosseti použit jako živý štít a pokud byste se náhodou netrefili, můžu ho střelit klidně do zátylku. Zkuste nadhodit nějaký lepší návrh a my ho zvážíme.

Poté jsem se otočil zpátky na své spolupracovnice s několika otázkami.

Můžeme ještě nějak vylepšit naše obranné pozice? Miat? Paní Tarekko, máte nějaké větší zbraně, výbušniny, chemikálie, granáty prostě něco takového? Je tu nějaký způsob, jak se dostat ven jinudy než předem a nebýt přitom hned zastřelen? Kdyby se nám podařilo zaútočit na jejich pozice něčím hodně výbošným nebo kdyby se nám podařilo zabít toho Rossetiho, mohlo by to změnit vývoj celé hry. Paní Tarekko, víte něco víc o tom starým Rosettim?
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Hovor skrze prostředníka měl výhodu v tom, že ti poskytoval čas uspořádat věci uvnitř baru dřív než dostaneš odpověď jejíž směřování bylo jasné asi všem.
Proto se ke slovu nejdřív dostala Terekko.
“No je tu zadní východ, ale ten obsadili první a tak jsme ho zatarasili. Hlídají ho dvě dívky a co vím tak mají co dělat.“
To bylo celkem eufemistické označení neustávající střelby v zadní uličce za barem, která se dala přirovnat k zákopové válce. Dvě dívky v bezpečí baru totiž drželi sílu venku a ta zase dveře baru.
“Koukám jsem tě dostala do pěkný šlamastyky.“

“Co střecha?“
Láska k výskám kterou Inyri chovala byla už celkem zajímavá, ale na druhou stranu…
“Obsazená…“
Zavrtí Tarekko hlavou.
“Od prvního útoku na ní je jedna jejich skupina a má jí na mušce několik střelců v okolí. Držíme schodiště, takže se dál nedostanou, ale…“

“Takže se sice ubráníme, ale nehneme.“
Zhodnotila situaci Miat jednoznačně a Tarekko jí její odhad odsouhlasila přikývnutím.
“Navíc jediné věci co tu máme je pár granátů a alkohol, což víc výbušný síly má na sobě i tady tvůj společník.“

“Dobře!“
Zavelela Miat tvrdě a rozhlédla se.
“Vás pět ke schodišti, nikdo se nesmí dostat sem nahoru. Vás pět k tamtomu. Ostatní rozmístit v pravidelných intervalech. Pálit dávkou ať neplýtváte municí, ale nemiřte moc dlouho. Jen tak ze sebe děláte snazší cíl…“
Miat v tuhle chvíli skutečně připomínala generála a nikdo se proti jejím rozkazům nestavěl. Maximálně se několik pohledů obrátilo v Tarekko která ji ale plně podporovala.
“…a ty sežeň nějaké lano.“
Dodala k nejmladší žínce z trousícího se davu.

Právě v tu chvíli zazněla z venku odpověď která dávala předzvěst věcí příštích.
“O podmínkách nehodláme diskutovat!“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Naše vyhlídky nebyly nikterak růžové, a tak jsem raději mlčel a přemýšlel, zatímco se Miat chopila organizování obrany. Blížil se finální střet, který mě znepokojoval právě z toho důvodu, že by to mohlo být skutečně velké finále mého krátkého života, na což jsem samozřejmě ještě nebyl připraven a tohle nebylo místo ani čas, kde jsem chtěl položit svůj život, ač byla myšlenka sebeušlechtilejší. Pokusil jsem se tedy skrze vyjednávání získat ještě trochu času, který by se Miat mohl hodit k přípravě obrany, abych tím však zbytečně neznepokojil ostatní, nejprve jsem toto oznámil Miat a Tarekko.

Zkusím je ještě na chvíli zaujmout, abych získal trochu víc času na přípravu.

Potom jsem zavolal ven v naději, že mě ještě bude někdo poslouchat.

Možná bychom se ještě mohli nějak dohodnout. Zavolejte mi velkýho šéfa, věřím, že bude mít pochopení pro vyjednávání, když je v sázce život jeho syna! Co by na to řekla paní Rossetiová? Nemusí to tady skončit masakrem.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Tvá slova byla jen honěním větru a věděl jsi to nejen ty, ale bohužel i ti venku. Takže se ti dostalo přesně takové odpovědi jaká se dala čekat, když se do dveří baru doslova vřítilo něco, co bys raději neviděl. Nemusel jsi být žádný odborník na droidy, mechanizované bojové prostředky, nebo Klonové války, abys poznal dvojici droidek. A jako by to nestačilo, tentokráte jim nevyšla vstříc žádná salva z kanonu na uvítanou hned ve dveřích. Miatin arzenál mlčel dokonce i ve chvíli kdy se jejich konstrukce rozvinuly do bojového stavu a obklopili štítem, sloužícím i jako obranný val pro pěšáky, asi tři desítky žoldáků a ozbrojenců hrnoucích se do dveří.

Ale jediný pohled na ní ti stačil, abys jejího zaspání nelitoval. Miat totiž dostal vše co požadovala a právě ve chvíli kdy se ozbrojenci vehnali do haly přeletělo přes zábradlí tělo. Tělo Adriana Rossetiho zarazivši se ve vzduchu skoro dva metry nad zemí na provaze přivázanému na jedné straně k zábradlí a na straně druhé, kolem jeho krku. Nebyla to smyčka a nezabilo ho to, právě naopak. Na provaze sebou začal házet a smýkat v rytmu děsivého tance hledání vzduchu přímo v úrovni dveří, tak aby byl dobře vidět nejen všemi uvnitř, ale i vně baru.
“Váš čas vypršel!“
Miatin hlas hřmí skrze reproduktory plnou hlasitostí jako nějaké svaté přikázání a když ho doplní dva malé kovové válečky které hodí k nohám droidek a které se okamžitě představí jako Ion granáty, jen trochu trhavější, není tu nikdo kdo by se s ní chtěl pouštět do křížku. Ne, že by k tomu někomu dala příležitost.
“Pal!“
Jediný povel a ozbrojenci zbavení svých droidích štítů jsou pohřbeni pod salvou blasterového ohně. Na ochozu není jediná zbraň, která by mlčela. Ani těch pár co se dokáže vyplížit, nebo spíš vyplazit ven neunikne bez ohořelé vzpomínky.
“Tohle už by mohli pochopit.“
Ozve se od Miat, panovačně, než se obrátí opět k tobě.
“Máš asi…“
Pro ujištění vykoukne přes zábradlí.
“…no, tak dvě minuty na vyjednávání. Třeba teď už o těch podmínkách diskutovat chtít budou.“
Je zajímavé, že ani reproduktory nedokáží skrýt, nebo mařit věci jako sarkasmus, ne u ní.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Z droidek, které se vkutálely dovnitř jsem měl samozřejmě respekt a budily ve mě určité obavy. Na druhou stranu poté, co jsem shlédl Miat a její následné vystoupení, jsem byl rád, že jsem na té správné straně. Miat nebyla člověk, Miat byla velmi inteligentní živá zbraň přinášející zkázu a smrt. Byla obrněným bitevníkem na dvou silných nohách a s neuvěřitelně krásnou tváří a dlouhými vlasy, což však nikdo nevěděl a nemohl to tedy zcela docenit tak jako já. Svým vzhledem i rozhodností budila respekt jako imperiální hvězdný destruktor.

Poté, co se Miat vypořádala s droidekami, zapojil jsem se i já do palby, která přinesla kýžený výsledek v podobě dalšího masakru nepřátelských žoldáků. Navíc Miat pokročila a nastavila mi lepší vyjednávací pozici tím, že Adrien se dusil jen kousek pod námi a jeho život byl každému v místnosti zcela lhostejný. Přikývl jsem na Miatina slova a zavolal jsem ven nabídku k vyjednávání, do které jsem vložil tolik lhostejnosti, kolika jsem byl vůbec schopen.

Takže, jak se dohodneme? Pamatujete si naše podmínky nebo mám zdržovat tím, že je znova vyjmenuju? Každopádně pokud nebudou splněny do dvou minut, drahý Adrien se udusí. Ostatně jeho stav si můžete prohlédnout sami. Věřím, že se pan Rosseti přijde vzdát osobně.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Čas tentokráte tekl skutečně pomalu, protože i když zmítající se tělo na laně vám všem bylo dost ukradené, odpověď zvenku ne. Zvláště když si dávala na čas celou minutu. Celou minutu ponechávali Adriena Rossetiho i vás na vážkách, než se ve dveřích objevila postava.
Vysoký muž pokročilého věku, šedých očí i vlasů vyzařoval tolik majestátnosti, jako císař. Ve své temně fialové dlouhé róbě procházel polem trosek a mrtvých těl s lhostejnou nezaujatostí a stejným pohledem častoval i vás. Ruce založené v rukávech a klid sabbakového hráče.
“Rosseti...“
Tarekko to spíš vydechla a bylo vidět jak jí bělají klouby obepínající blaster. Chtělo to pro ní hodně přemáhání na místě nevystřelit, ale už se za dobu války naučila, že tento přicházející muž nedělá chyby, pokud je tu možnost že by mohl být zastřelen, pak s ní jistě počítal.
“Propusťte ho!“
Pevný vůdcovský hlas, rozkaz který si žádá podrobení, diplomatické zbraně muže který ovládl tento svět.
“Propusťte ho a proste o život!“
Zopakuje s ještě větším důrazem a hrdě pozvedne bradu stojíc v samém středu baru.

Miat sebou náhle trhne, prudký pohyb nesoucí výstřel jejího příručního děla. Výboj prosviští vzduchem a dopadne do oblouku dveří kde se rozletí. Plazmová koule pohltí celý rám, ale… Ale jsou v ní i místa, obrysy kde se o něco zastaví. Obrysy náhle se měnící do podoby mužů, střelců jejichž maskovací obleky se právě proměnili v prach. Spleť hořících postav a vybuchujících energetických článků.

Miat ale ztuhne, i přes brnění je to poznat. A důvod vidíš okamžitě. Zbraň, stříbrný osobní blaster, jeden z těch skvostných modelů pro boháče. Zbraň ve zvrásněné ruce starého muže, zbraň mířící na tebe, na tvou hruď přímo tam kde je srdce.
“Nikdo se nepohne, nebo je po něm.“
Rosseti při svých slovech ani nemrkne.
“Řekl jsem, propusťte ho!“
Zahřmí na adresu teď už celkem doplácajícího se muže na laně.
“Nebo…“
Doplní výhružně a zamíří ještě přesněji.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

To, že si pro syna přišel sám velký šéf bylo veliké překvapení. A stejně tak dobré odvedení pozornosti. Jediná Miat zůstala pohotová a zachránila tak zase pro jednou život všem v baru. Jen ten můj byl tak trochu v ohrožení. Nasucho jsem polkl. Rozhodně jsem ještě neměl v plánu zemřít a už vůbec ne tady a teď. Musel jsem toho v životě ještě hodně udělat. Byl jsem si vědom té možnosti, že mě muž skutečně zastřelí, na druhou stranu moje smrt nebyla to, pro co přišel a namířená zbraň byla jenom vyjednávacím prostředkem. Alespoň tím jsem se utěšoval. Už už jsem měl na jazyku zbabělý souhlas a sundání mladého Rossetiho, avšak v ten moment jsem si uvědom, že pokud z baru tito dva odejdou, bude to pro všechny uvnitře znamenat jistou smrt a to včetně mě.

Ovládl jsem se. Podíval jsem se Rossetimu do očí a pevným hlasem jsem prohlásil:

Máš dvě možnosti. Když vystřelíš, zemřeš i se svým synem. Nebo ho včas sundáš a potom můžeš prosit o milost.

Doufal jsem, že touha starého muže zachránit svého syna bude větší, než touha zabít moji maličkost. Každopádně jsem si byl jist, že tahle příležitost nesmí být promarněna a i kdybych měl zemřít, musí znamenat pro Tarekko a všechny v baru vítězstvím. I kdyby Rosseti vystřelil, Miat ho jistě stihně zabít dřív, než ohrozí někoho dalšího. Dal jsem tedy v sázku svůj život, ale věděl jsem, že to za to stojí. Nemohl jsem couvnout. Přeci jenom jsem se však připravil ke skoku, úhybnému manévru, který by měl patrně minimální šanci na úspěch, ale naděje přeci jen umírá poslední. Díval jsem se muži soustředěně do obličeje a snažil jsem se odhadovat jeho další postup. A modlil jsem se, aby to nebyl výstřel.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Vteřiny ubíhají a starý Rosseti prokazuje jak se mohl stát stínovým pánem tohoto světa. Na tvou výzvu totiž reaguje skoro lhostejně. Vlastně vypadá spíš, že by ti radši plivnul do tváře než se nějak výrazněji staral o svého modrajícího synáčka.
“Něco jsem řekl…“
Procedí mezi rty najednou a pohne prstem, tím co leží na stříbřité spoušti která tiše cvakne. Vzduchem švihne rudý oslepující záblesk. A svět se nadechne.
Někde vedle tebe se pohne masa plastoceli v marné snaze. A pohnou se i desítky těl na ochozu, snad v aktu pomsty, snad překvapení. Pohne se několik stínů ve dveřích.
A hýbe se ještě jeden stín.
“Nestřílet!“
Rudá záře prosviští barem, do Miatina výkřiku.
Ozve se zapraštění a barem zavane další vlna vůně spáleného lidského masa.

Svět konečně vydechne. Ve zdi nad tvou hlavou zeje ohořelá díra blasterového výstřelu. Ve dveřích baru se svíjí dvě ohořelé mrtvoli jejichž mozkům tento stav ještě nedošel a… A uprostřed baru stojí starý muž s doširoka vytřeštěnýma očima a rukou s kouřícím blasterem stále pozdvihnutou nad tvou hlavu.

Mozek si pomalu dává dohromady detaily. Maličkosti jako výstřel zbraně která na poslední vteřinu změnila směr. Miatin povel provázený dvěma výstřely ničícími zbytek vstupního futra i s jeho živým obsahem a minoucími Rossetiho jen o pár centimetrů. A nůž… lesklou čepel sedící na Rossetiho krku. Ostří v malé hebké ženské ruce. Ruce stínu, který se vzápětí neslyšně vynoří zpoza něj.
“On taky něco říkal…“
Zašeptá tiše, ale v hrobovém tichu okolí stále dost jasně Inyri.

“Tak to stihla.“
Vydechne si dost důrazně Miat a pokyne jí děkovně hlavou.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Při pohledu do tváře starého vůdce podsvětí mi najednou došlo, že hrát si na hrdinu nebyl možná až tak dobrý nápad. To se brzy potvrdilo, když muž stiskl spoušť a čas se najednou zpomalil na nekonečný proud vzpomínek, jak mi život probíhal před očima, stejně jako se přibližoval smrtelný blasterový výstřel. Neměl jsem žádnou šanci uhnout, a tak zbylo jen smířit se se smrtí bez toho, abych kdy mohl sevřít krásné Miatino tělo v náručí a užívat si ho plnými doušky.

Zavřel jsem oči v očekávání zásahu, ale bolest se nedostavila. Opatrně jsem otevřel oči a pomalu jsem se pokoušel přijít na to, co se vlastně stalo. Jakto, že nejsem mrtvý. Pomalu jsem se podíval nad sebe, kde doutnala propálená díra, která měla správně být v mém těle. Na sucho jsem polkl a až teď se mi rozklepala kolena. Otočil jsem se zpět na muže a prohlédl jsem si situaci. Moje společnice jí měly jíž plně pod kontrolou, což byla skutečně úleva.

Znovu jsem nasucho polkl a vyrovnával se s tím, že opět nejsem mrtvý. Byl jsem si celkem jistý, že mi život opět zachránila Miat, ovšem teď jsem neměl ani tušení, jak to mohla sakra udělat. Na tom ovšem nezáleželo. Teď bylo potřeba ukončit tuhle hloupou "válku" a nastavit nová pravidla. To však již nemělo být moje rozhodnutí.

Paní Tarekko.

Hlas mi kolísal a byl sotva slyšitelný. Odmlčel jsem se, protože se mi lepil jazyk k patru. Měl jsem tak vyschlo v krku, že jsem mohl jenom ztěží mluvit, a tak jsem musel ještě okamžik počkat a znovu, teď již ne na sucho, polknout.

Paní Tarekko, Rosseti je váš. Abregado-rae je váš domov, takže je na vás ukončit tuhle válku a nastolit nový řád. S tím samozřejmě souvisí i rozhodnutí o osudu tohohole... hm, člověka.

Snažil jsem se mluvit klidně a vyrovnaně, ovšem prožitý šok byl na mém hlase jasně znát. Měl jsem pocit, že brzy omdlím. Chraplavě jsem dořekl co jsem měl na sradci a poodbstoupil jsem ke stěně, podél které jsem se pomalu sesunul na zem. Potřeboval jsem si na chvíli sednout a jen tak existovat. Přeci jen blasterové výstřely mířící na srdce obvykle před člověkem neuhýbají každý den.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Tarreko si tvého slovního zaškobrtnutí skoro ani nevšimla, jak se zatajeným dechem a vytřeštěnýma očima zírala do prostoru, snažíc si tak jako ty dát dvě a dvě dohromady. Svět se na ní najednou pohyboval prostě moc rychle. Na všechny. Takže jsi jí spíš jen lehce vrátil zpět na balkón vlastního baru. Přesto ještě když jsi se odpotácel ke zdi, všechno teprve rozmrkávala.
Teprve po chvilce divoce zatřepala hlavou a s ještě jedním posledním pohledem na ohořelou díru ve zdi, se obrátila zpět ke starci. Se stejnou lehkostí a bezvýznamností jako předtím on, teď i Tarreko pozvedla blaster, jen její oči na rozdíl od těch jeho žhnuly nenávistí a vztekem. Bez zaváhání vystřelila a barem se rozneslo bolestné zasyčení.
“Vy tam venku... Vzdejte se! Hned!“
Tohle byla paní Tarreko jakou jsi znával. Žena která i v ušmudlaných jednoduchých šatech s blastery za pasem a potřísněná krvavými i špinavými skvrnami, dokázala vypadat neskutečně majestátně a vznešeně. Stojící nad svým malým královstvím s kouřící zbraní v ruce a zdviženou hlavou s nekompromisním výrazem pozorujícím starce zhrouceného na zemi, držícího se za prostřelenou nohu. Inyri tak tak stačila odsunout nůž aby ho nepodřízla, očividně se ale situací náramně bavila, stejně jako všechny místní dívky, které teď opět začali poskakovat a výskat, nebo jen stály s hrdostí ve tváři.

“Dáš si?“
Ozvalo se najednou nad tebou a před očima se ti objevila láhev Corellianského rumu v opancéřované ruce.
“Vypadáš, že by ti bodla.“
Dodá Miat a opře se o zábradlí, pozorujíc skupinu dívek odzbrojující zbytky Rossetiho sil.
“Řeknu ti, s tebou se člověk nenudí, kapitáne.“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Naštěstí se mi podařilo neomdlít, ovšem úsilí, které jsem musel vynaložit bylo skutenčně velké. Tudíž jsem si bohužel nemohl užít podívanou na to, jak Tarekko, konečně a zřejmě definitivně vítězná, vyřizuje účty s Rossetim a odzbrojuje zbytky jeho mužů, kteří již patrně nemají zač bojovat. Mladý Rosseti se patrně na laně již dohoupal, ani to jsem však nemohl ze své pozice příliš dobře zhodnotit. Najednou se mi začalo chtít strašně spát. Přeci jenom jsem dnes odvedl pořádný kus práce.

Tu se objevil rusovlasý anděl, jehož krásu a ostatně i barvu a střih vlasů jsem si však nyní mohl jenom představovat. Moje myšlenky však nyní nesahala tak hluboko. Bez rozmýšlení jsem sáhl po podávané lahvy a několika loky jsem podstatně zmenšil obsah tekutiny uschované uvnitř. Rum krásně zvlažil ústa a hrdlo vyschlé tím pohledem smrti do tváře a v žaludku příjemně hřál.

Díky, snažím se, aby byla sranda.

Pokusil jsem o vtip, který měl být doprovázen úsměvem. Ten se však bohužel nedostavil a místo něj se mi podařilo ze svého stále ještě křečí staženého obličeje vyloudit pouze malý škleb. Potom jsem se znovu napil. Byl v tom vlastně úmysl, na dno lahve bylo daleko, ale věděl jsem, že až to přijde, bude to mnohem příjemnější stav. Z některých věcí se člověk prostě musí vychlastat.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Odpověď na tvůj vtip už bohužel neuslyšíš, silný alkohol a únava si tě najdou s razancí wookieho s velkou palicí.

A to je vlastně i dost přesný popis stavu do nějž se i probudíš. Zbývá detail za jak dlouho. Jelikož krví a střelbou zdecimovaný bar vystřídal výhled na blankytná hedvábná nebesa luxusní postele překrásně zařízeného pokoje, chvilka to asi nebude.
“Konečně vzhůru?“
Probere tě známý hlas reprodukovaný elektronikou, což už skoro nevnímáš, je to zkrátka jen další z rysů Miat, patřící k ní stejně jako kanon opřený o její nohu. Sedí na židli vedle postele a zaujímá svou roli ochranářského těžkooděnce mužského pohlaví, za kterého jí každý má. Jen vyvoleným je dovoleno znát pravdu, vyvoleným jako jsi ty.
Ze zadní části pokoje se ozve tiché dětské žvatlání.
Inyri sedí schoulená v křesle a hraje si s malou, když zaregistruje tvůj pohled opětuje ti ho vřelým úsměvem.
“Způsobil jste tady pěkný pozdvižení, kapitáne.“
Dodá a zvedne se i s malou z křesla.

“Tarreko poslední dva dny organizuje a svolává lidi.“
Informuje tě Miat ve dveřích do teď už takřka dokonale zrenovovaného baru. Vypadá teď jako když jste do něj před několika dny poprvé vstoupili v celé své kráse a honosnosti. Všude je čisto a plno. Bar je doslova napěchovaný lidmi a dívky mají co dělat stíhat. Tanečnice tančí své svůdné tance na všech pódiích. Odevšad je slyšet halas a smích.
“Tohle místo se probouzí.“
Objeví se vedle tebe Inyri s růžolícím uzlíčkem v náručí.
“A to díky tobě.“
Dodá skoro snad hrdě Miat a zamíří ke schodišti dolů. Jste v jednom z pokojů nahoře ve třetím patře, takže vás dolů čeká dost schodů. Už na druhém patře plném hostů navíc zjistíš, že upoutáváte nemalou pozornost. Vlastně není očí které by se na vás nezastavili. Tanečnice která by nezamrzla ve svém snažení. Servírky která by se nezastavila.

Díra. Bar je takřka celý zrenovovaný a podle všeho uběhli jen necelé dva dny, které jsi prospal. Ale tam ve zdi u ochozu stále je. Ohořelý kruh velikosti pěsti vypálený do kamene tam, kde se zavrtal výboj Rossetiho zbraně.
“Nechám ho tam…“
Ozve se najednou Tarreko přicházejíc ti vstříc.
“Je to připomínka, vzpomínka na tebe…“
Řekne klidně a vřele a podá ti sklenku bílé poloprůhledné tekutiny vonící už zdálky páleným cukrem a alkoholem.
“Na hrdinu Abregado-rae!“
Vykřikne najednou na celý lokál. Není nikdo kdo by v tu chvíli nevstal ze židle, není jediná ruka která by nezůstala nepozdvižená k přípitku, jediná tvář která by se neupírala k tobě, jediná dívka která by nevýskala a nepovykovala. Desítky skandují tvé jméno, jméno na které se tu dlouho nezapomene. Jméno hrdiny, jméno blázna, jméno Frye Gordon.

-----------------
Tak, to je z mé strany všechno, dávám ti prostor k závěrečnému příspěvku. A pak budeš-li chtít se vrhneme do dalších trampot Frye Gordona.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Probudil jsem se do sna, ve který jsem už skoro ani sám nevěřil. Stále jsem nebyl úplně přesvědčen, že nejsem mrtvý a že tohle všechno se mi jenom nezdá. Ale byl to pěkný sen. Miat u mě starostlivě seděla a i od Inyri se mi dostalo vřelého uznání. Líbilo se mi to. Usmíval jsem se jako sluníčko na hnoji a po promnutí očí jsem vstal.

Dva dny? To jsem si dal pořádnýho šlofíka.

Uchechtnu se a jako ve snu následuji Miat jen abych se zase udiveně zastavil a rozhlédl se po baru, který vypadal jako nový. Za dva dny snad nebylo ani možné odvést tolik práce. Zdálo se však, že se tu vše otočilo k lepšímu, což mě těšílo ještě víc. Chvála od Miat mě těšila, i když jsem věděl, že bez ní bych to nikdy nedokázal, což jsem tiše s úsměvem podotknul.

Bez tebe bych se toho nedožil.

Jak se na nás upíraly desítky očí, začal jsem být trochu nervózní a poté, co jsem shlédl díru od blasterového výstřelu, který mě měl jednoznačně zabít, začal jsem tušit, že tohle opravdu není sen. Pořád jsem nechápal, jakto, že mě netrefil, ale tohle vyšetřování jsem nechal na později.

Vzal jsem si o Tarekko sklenici a jenom jsem se přihlouple usmíval neschopen slova. Tenhle stav se prohloubil ještě víc, když mi začala společně s ostatními provolávat slávu. Byl jsem dojatý a jen tak tak jsem zatlačil slzu v oku. Věděl jsem však, že já tedy nejsem žádný velký hrdina a bez velké pomoci mých společnic a mnoha dalších lidí, kteří v téhle válce přišli o život, by se poměry na tomto světě nedokázaly změnit. Když utichlo provolávání slávy tak jsem pozvedl svou sklenku a trochu nejistým hlasem pronesl vlastní projev.

Na všechny, kteří bojovali a položili život za záchranu Abregado-rae v této válce za svobodu. Jejich oběť ať připomíná tahle smrtící díra ve stěně a zůstanou na vždy živí v našich myslích a vzpomínkách. To jsou praví hrdinové.

Vzpomněl jsem si na nebohou dívku, která zemřela možná také tak trochu díky mě a najednou jsem se cítil provinile. Tehdy jsem měl jenom popálený zadek a to díky Miat, která mi ho zachránila. Vzpomněl jsem si taky na bodrého navigátora, který znával i mého otce a díky kterému jsem dokázal proletět cestou bláznů a dále jsem si vzpomněl na mnoho z těch tváří, které nám celou dobu pomáhaly až nakonec položili svůj život za svobodu. Napil jsem se a ač jako vítěz a hrdina, cítil jsem v srdci smutek při této vzpomínce.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“