Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Skladiště:

“ A co takhle tank?“
Ozve se klidně Miat.
“Snad nemyslíte, že tohle přišlo pěšky? Vzadu stojí vznášedlo, nic extra, jestli se to odlepí od země vejš než metr, tak to bude zázrak. Ale vypadá opancéřovanej jak Imperiální bantha.“
Pohodí helmou k Rossetimu.

“I tak to může být pekelná jízda.“
Odtuší Inyri a nějakým chvatem který sotva postřehneš Rossetiho specifikuje do bezvědomí. Už jen proto, že začne brblat zase něco o tom, že když se vzdáte…
“Já přišla po střechách. Místy trochu zajímavý, ale člověk má přehled a dá se dostat skoro až k baru.“

Obě přednesou své alternativy a ani jedna z nich nevypadá, že by si tu svou chtěla prosazovat nějak bezpodmínečně. Vlastně naopak, obě se obrátí k tobě, kapitánovi, abys rozhodl.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Skladiště:

Na Rossetiho neutralizaci jsem jenom pokrčil rameny a potom jsem nahlas zvážil obě dvě možnosti. Obě měly svoje výhody i nevýhody, a tak šlo o docela těžkou volbu.

Jít po střechách zní zajímavě, těžko by nás tam někdo zablokoval, na druhou stranu bychom byli docela nekrytí a mohli by nás napadnout ze vzduchu nebo by nám cestu mohl znepříjemnit odstřelovač. Navíc bychom se museli táhnout tady s tím pytlem brambor, když nepůjde sám.

Hodil jsem pohledem na Rossetiho a potom jsem pokračoval zvážením druhé varianty.

Obrněné vznášedlo by nás asi ochránilo před většinou útoků, které můžeme očekávat, ale nějaké těžší zbraně by mohly představovat problém. Mohli by nám taky někde nastražit zátaras, ale ten by se mohl dát prorazit. Navíc bychom tam mohli naložit Rossetiho. Mimochodem jak dlouho se teď neprobudí?

Rychle jsem se znovu zamyslel a pohledem přelétl obě moje společnice. Potom mě napadla zajímavá myšlenka, která by mohla být tím nejlepším řešením.

Inyri, ty se dokážeš sama po střechách pohybovat bez povšimnutí, zatímco my méně obratní jako jsem já nebo i Miat v tom jejím brnění bychom asi poutali velkou pozornost. Mohli bychom zkombinovat obě řešení. Já s Miat a tady velkým bossem pojedeme vznášedlem. Já budu řídit, Miat nás bude krýt z vozu a ty na nás budeš dohlížet z výšky střech. Když se dostaneme do problémů, tak nám píchneš, jinak se sejdeme u baru. Všichni souhlasí?

Znovu jsem se podíval po své "posádce" a byl jsem rád za to, že jsem potkal tak vskutku výjimečné ženy. Bez nich bych už byl totiž jistě hned několikrát mrtev.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Skladiště:

Tvé rozhodnutí vzbudilo rozhodně hodně obdivu, minimálně u Inyri, které bylo vidět do tváře, na rozdíl od obrněnce za tebou, ale ani od Miat námitky nepřišli.
“Ten si pospí. Počítám že tak hodinu od něj pokoj bude.“
Zhodnotí nakonec Inyri svázaný uzlíček v saku s úšklebkem a vyrazí k žebříku ochozu.
“Vyrazím napřed a rozhlídnu se.“

Ani Miat nezahálela a jakoby nic si přehodila Rossetiho přes rameno a vyrazila k zadnímu východu. Tam skutečně stálo něco jako tank. Ovšem mistrně křížený s luxusním vznášedlem. Kolos měl nablýskanou stříbrnou barvu, různé reliéfní ozdoby na bocích, tvar imitující staré rakatanské královské lodě a zatmavěné průzory. Přesto na něm ale bylo poznat minimálně palcový duraslitinový pancíř a plastocelové průzory. Nadnášelo ho podle všeho šest repulzních turbín nízkého zdvihu, zajišťujících mu výjimečnou stabilitu.
“Solidní bunkr.“
Neodpustí si Miat a klidně otevře dveře. Očividně se nikdo nenamáhal je nějak zajistit, koneckonců kdo by kradl vznášedlo Adrienu Rossetimu. Uvnitř bylo vznášedlo přirozeně přehlídkou luxusu, polstrování z nejvybranějších kůží, bar z křišťálu, několik obrazovek s připojením k holonetu a dost prostoru nejmíň pro deset lidí.
“Budeš řídit?“
Otázka od Miat vcelku zbytečná, takže spíš projev slušnosti. Když se člověk podívá, jak si připravuje jedno ze svých děl a ujišťuje se jestli se protáhne střešním oknem. Protože je to přesně ten typ který chcete v takové chvíli mít vzadu a ne u řízení.

Řídící konzole byla klasická a od zadní sekce oddělená stažitelnou přepážkou. Samozřejmě se na ní šetřilo mnohem víc, příliš luxuse tu k vidění nebylo, ale bylo tu vše co mělo a vlastně i něco navíc. Na místě řidiče totiž seděl droid zastávající nejspíš tuto funkci. Byl to základní model s minimální umělou inteligencí nebo povahovými obvody, prostě jen taková osobitější verze autopilota.
“Přejete si dnes řídit, pane?“
Zeptal se trhaně když jsi otevřel boční dveře, aniž by se nějak obtěžoval tvou identifikací.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Skladiště:

Výraz ve tváři Inyri poté, co jsem učinil rozhodnutí, jsem si vyložil jako lichotku znamenající, že jsem možná i předčil její očekávání a dostál jsem funkce velitele, kterou se obě profesionální bojovnice rozhodly mi přenechat, protože na nic jiného, kromě řízení, jsem už moc dobrý nebyl.

Paráda, dávej na sebe pozor, za chvíli se zase uvidíme.

Usmál jsem se na Inyri a s Miat nesoucí Rossetiho na rameni jsme vyrazili k našemu dopravnímu prostředku. Z venčí vozidlo budilo pořádný respekt a sám jsem se přistihl u přemítání o tom, že tohle by nedokázala zastavit ani Miat. Tuhle myšlenku jsem však rychle zaplašil, protože byla naprosto absurdní. Miat by dokázala z oblohy sejmout i imperiální hvězdný destruktor, kdyby se jí zrovna chtělo a koukal z toho nějaký zisk. Na druhou stranu se vznášedlo tvářilo tak, že by mělo být právě jedním z nejbezpečnějších míst na planetě, pokud není vaším nepřítelem právě Miat.

Budeš střílet velkým kanónem zlý věci a lidi, co po nás budou střílet?

S úsměvem jsem jí oplatil zdvořilostní otázku a už jsem se hrnul do přední části, kde jsem hodlal usednout k řídící konzoli a ozkoušet, co tahle bestie všechno dokáže. Z prvu mě nepříjemně překvapil řídící droid, po jeho otázce jsem se však jenom usmál.

To si piš že budu řídit ty jedna plechovko, uhni.

Odstrčil jsem droida, sedl jsem si na jeho místo pro hlavního pilota a začal jsem zkoumat ovládání vznášedla, abych následně provedl něco na způsob předletové kontroly, vyhledal si trasu, kterou se nejlépe a nejrychleji dostanu k baru paní Tarreko, a vyrazil. Přepážku jsem nechal staženou, abych mohl případně komunikovat Miat, která se již samozřejmě zase mazlila se svými děly.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae:

Vznášedlo Adriena Rossetiho, je opravdu dílo. Všechny jeho turbíny naběhnou okamžitě a předou jako Alderranská Mau. I když si tedy musíš chvíli zvyknout na zkreslení čelního průzoru na kterém je hold poznat tloušťka nějakého toho palce.
Po chvilce se ale už zcela bez problémů rozjedete. Sice zbývá dořešit otázku kudy, jelikož podle navigace vede cesta k baru Tarekko přes několik dost nepříjemných bodů. Úzkých ulic snad stavěných pro potřeby přepadu. Přirozeně se dají objet, zvláště teď když to vypadá, že město vymřelo. Už když vyjedeš ze stínu skladiště, si nejde nevšimnout, že tržiště před vašim odletem pohodlně roztažené po nedalekém place, je pryč.
Na druhou stranu tu ale i cosi přibylo. Jeden výjev z učebnic historie. Obraz bojiště z nějaké dávné války v nichž se hojně užívalo droidů. Těžko říct, kolik jich bylo původně, to by je nejdřív někdo musel zase poskládat, ale rozházení jsou prakticky všude.
Z možností cesty se tu v tuto chvíli vlastně nabízí jen dvě. Hlavní, široká a přehledná ulice. A napravo, jedna z vedlejších, podle navigace přímějších a rychlejších. Miat do tvého výběru očividně zasahovat nechce. Tedy pokud nechceš ty brát za projev názoru, když ti nad hlavou, skrze menší pozorovací okno, zableskne výboj energie. Těžko říct, co za zbraň Miat používá, ale tvá myšlenka o neblahém konci Imperiálního destruktoru možná nebyla ta nereálná. Protože jen zpětný ráz dost nepříjemně polechtá střešní plátování a celé vznášedlo trochu přitlačí k zemi. Výstřel si ve vteřině najde okno v jedné ze vzdálenějších budov na hlavní třídě, odkud už stihne vyletět jen jediný záblesk, lehce škrábající průzor před tebou. Podle všeho ostřelovač. I když přesnější by bylo říct škvarek, okno a nemalá část okolního domu totiž vzápětí zmizí v jediném obřím výbuchu.
“Tak klidnou jízdu asi můžeme škrtnout.“
Zahřmí Miat zpola vykukující ze střešního otvoru.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae:

Vznášedlo bylo velmi vyvedeným strojem, který byl spíše pohybující se pevností než dopravním prostředkem. Nejprve jsem se obával, že bude dost těžkopádné a pomalé, ale kvalita, se kterou bylo vyrobeno a jeho stav mě až překvapil. Samozřejmě tlusté opancéřování bylo znát na pohybu vozidla, avšak vzhledem k tomu, že jsem byl zvyklý na trochu větší a těžší Lisu, to nebyl až takový problém.

Vyrazili jsme tedy do ulic. Ve kterých nikdo nebyl. Kam se kruci všichni poděli? Napadlo mě nejprve, ale když jsem shlédl množství zničených droidů, pochopil jsem, že asi nebylo nejrozumnějším řešením v téhle době zůstávat na ulici. Co se tady do háje stalo? Zamyslel jsem se nahlas, ale poté jsem si i sám odpověděl bystrou dedukcí. Že by se jim přihodila Inyri? Zakroutil jsem hlavou a znovu jsem byl rád, že dva nejnebezpečnější zabijáci na planetě jsou na moji straně a v mém okolí.

To už však bylo nasnadě zvolit vhodnou cestu k našemu cíli, kterým byl bar paní Tarekko. Své přemítání jsem na chvilku odložil, když jsem instinktivně uhýbal výstřelu odstřelovače, který byl však vzhledem k našemu vozidlu naprosto neškodný. Miat se s ním vypořádala velmi rychle a evidentně měla radost, že má co dělat. Ale prosímtě, by ses nudila, kdybychom měli klidnou jízdu.

Potom jsem se vrátil ke zhodnocení našich možností. Přímější cestou bychom se k baru dostali pravděpodobně rychleji, na druhou stranu bylo mnohem snazší na takové cestě vznášedlo uvěznit a rozstřílet, což jsem nehodlal riskovat. Proto jsem se rozhodl pokračovat po hlavní cestě, která skýtala Miat dobrý výhled na většinu možného nebezpečí. Navíc se venku někde pohybovala Inyri, která mohla také přidat ruku k dílu. Vydal jsem se tedy běžnou rychlostí středem hlavní třídy jako na promenádě.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae:

Jak vznášedlo zamíří dál hlavní třídou, opravdu si všimneš Inyri, která sedí jako nějaký orel na špičce střechy na konci hlavní třídy a rozhlíží se. Je dost daleko, takže nemůžeš vidět její úsměv nad destrukcí domu, kterou právě zařídila Miat. Ale je dost blízko abys uviděl její varování a náznak abys zabočil místo doleva kam hlavní cesta po chvíli zatáčí, rovně, do relativně úzké uličky. Podle navigace je to dost velká objížďka. Vlastně i dost riskantní, protože je ulička tak úzká, že se v ní nemůžete ani otočit, a možná bude problém i zabočit. Stačí ale abys vjel do zatáčky a pohlédl na asi deset droidů, kteří prakticky okamžitě zahájí palbu, aby nebylo moc nad čím uvažovat.
Jistě Miat se zpátky nedrží a než zmizíte mezi budovami, promění tři z nich v přehlídku šrotu. Pravdou ale také je, že jejich palba nezůstala na vašem voze bez následků. Opláštění se na několika místech začalo pod náporem tavit a i když to zatím není nic kritického, zůstávat pod soustavnou palbou déle by nebyl dobrý nápad.
“Protitankové blastry?“
Ozve se za tebou Miat celkem překvapeně.
“Koukám na ten počestný a čistý svět, si tu se zákonama moc hlavu nelámou.“
Jistě, takové zbraně se na mnoha světech považovaly za nezákonnou výzbroj. Už jen pro jejich možné vojenské protirežimní nasazení, jeden z velkých bubáků této doby. Ale to zřejmě tomu kdo je řídil bylo opravdu jedno.
Miat opět vypálila a ty jsi mohl vidět ve vstupu do uličky dalšího rozlétajícího se droida.

“Doleva!“
Zakřičí na tebe najednou Inyri, když dopadne na střechu vznášedla s použitím čísiho těla jako žíněnky. Její upozornění míří k odbočce, kterou právě míjíte a do které se vecpete jen díky odření zdi protějšího domu.
“Radši na to šlápněte kapitáne, ty plecháči míří k baru!“
Zakřičí Inyri abys jí dobře slyšel, když skopne mrtvolu ze střechy vznášedla.
Podle mapy, jste na dobré cestě. Boční ulička vás zavede na vedlejší třídu na které jen po asi třista dalších metrech vpravo leží bar Tarekko.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae:

Nebylo co řešit, úzká ulička byla jasnou volbou především kvůli kvantitě, ale i kvalitě nepřátelská palby, která udivila i samotnou Miat. Sám jsem neměl tušení, o čem to mluví, a tak jsem se rozhodl řídit se doporučeními svého doprovodu, protože tohle byla situace, ve které se ony orientují samozřejmě mnohem lépe než já.

Co jsou kurva protitankový blastery?

To už nás však svou přítomností poctila i Inyri, která dodala další informace. Prudce jsem strhl volant doleva, abych stihl zabočit do označené uličky. Rozhodnout se o sekundu později by byl již rozhodně problém, takhle jsme jenom mírně odřeli jednu z budov a mohli jsme pokračovat dál v cestě. Reflektoval jsem doporučení Inyri a donutil jsem vozidlo zrychlit až na nejvyšší možnou rychlost, kterou ta plechovka byla ochotná tolerovat.

Jasnačka, hned jsme tam.

Dále jsem se plně soustředil na řízení, abych nemusel při nájezdu na vedlejší třídu příliš zpomalit a následně jsem si to hnal přímo k baru, kde jsem měl v úmyslu zastavit těsně před vchodem, abychom při vystupování byli krytí vznášedlem. Nebyl čas ztrácet čas a bylo jasné, že tahle bitva ještě není dobojována.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae:

Váš obrněný transportér nebyl žádné závodní žihadlo, ale když se vyřítil z uliček na vedlejší třídu měl solidní hybnou sílu. Takže když jsi před barem uviděl stát jednoho z droidů, nejspíš na hlídce, nebylo už nad čím přemýšlet. I kdybys chtěl udělat nějaký manévr, nějak se střetu vyhnout, nebo zkrátka jen zastavit, nejspíš bys tak jako tak skončil až příliš blízko této vražedné potvoře, takže jsi prostě jen nechal nohu na podlaze. Droid byl opravdu dobrého designu, před vaším setkáním stihl ještě vypálit dvě rány do vaší kapoty, ale pak se už jen rozletěl na součástky slisovaný pod tunami konstrukce.
“Budete si přát ještě vůz, pane?“
Zeptá se zcela idioticky droid vedle tebe, když se mu podaří vyprostit hlavu z čelního skla. A ty zjistíš, že náraz zprohýbal dveře tak, že nejdou otevřít.

“Perfektní přistání, jako vždy.“
Ozve se Miat, která se neobtěžuje zkoušet zadní dveře a prostě vyleze přes střechu s vaším, stále pokojně oddechujícím, jen kapku pomlácenějším, balíkem přes rameno. To Inyri reaguje trochu prudčeji a má k tomu důvod. Vchodové dveře do baru jsou zničené. Bez jediného slova prostě vyrazí a vrazí dovnitř, odkud se za moment začnou ozývat zvuky boje.
“Měli bysme jí pomoct.“
Prohlásí Miat klidně a pomůže ti vyrvat zkroucené dveře.
“A rozhodně rychle…“
Dodá a ukáže k ulici do které se vhrnula další skupina droidů, tentokráte i s jedním nákladním vznášedlem.

Bar vypadá, jak se dalo čekat. Jako bitevní zóna. Překvapivě ale, kromě nábytku, jsou škody jen povrchové. Uprostřed dolního parketu stojí Inyri celá pokrytá skvrnami oleje a divoce oddechuje nad zbytky nejspíše tří droidů. Ti ale představují už jen zbytky celkem zhruba deseti kusů útočné jednotky.
“Fryei?!“
Hlas Tarekko zní úplně stejně překvapeně jak vypadá i její pohled. Stojí na ochozu druhého patra spolu s několika dalšími svými dívkami a arzenálem zbraní.
“Mysleli jsme, že jste mrtví. Slyšeli jsme…“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae:

Po rozložení droida na součástky jsem cítil pocit zadostiučinění. Nikdy v životě jsem nesrazil chodce, ovšem teď jsem si to skutečně užíval. Navíc srazit chodce se zbraní, který vlastně ani nebyl živý, nebylo snad nic trestného.

Jdi doprdele.

Zavrřel jsem na droida, který se tvářil jako autopilot vznášedla a doufal jsem, že si to na sebe nevztáhne Miat, která se ozvala vzápětí. Zřejmě od ní nešlo o kompliment, avšak já jsem to nehodlal vnímat nijak jinak. Nezbývalo, než trochu nakrmit svoje ego.

Díky, zařadil jsem ho do top 3 tohohle roku.

Ušklíbl jsem se a společně s Miat jsem zapracoval na tom, abych se z vraku vznášedla mohl také dostat. To už však byla Inyri dávno uvnitř, kde rozpoutala jistě hotové peklo. Samozřejmě i naše další kroky směřovaly do baru, kde, jak jsem doufal, bude ještě stále žít vzdor a síla paní Tarekko. Moje hlavní motivace však byl fakt, že jinak by nám tady rozstříleli zadek.

Řek bych, že to není blbej nápad.

Vklouzli jsme do bezpečí baru, ve kterém je v současné době skutečně, alespoň na chvíli, bezpečno. Všichni útočníci byli zlikvidováni a stále zde zůstávala určitá obrana, která mohla bran chránit. Potom, co se přidala Inyri a Miat se tato obrana několikrát znásobila a naše šance na přežití se docela zvýšily.

To o mě nemáte moc valné mínění.

Prohlásím mírně uraženě, ale potom se usměju a doplním svoje prohlášení.

Můj doprovod se pořádně snaží o to, abych neumřel. Asi v tom bude něco víc.

Usměju se a hodím očkem směrem k Miat, abychom potom pohotově pokračoval.

Máme tady takové malé rukojmí. A potom taky spoustu droidů za prdelí, takže bych navrhoval zaujmout pořádné obranné postavení.

Prohlásil jsem a rozhodl se vydal se vzhůru za Tarekko, abych se měl taky kde schovat. Přeci jen to vypadalo, že se tu strhne ještě pořádná přestřelka, kterou jsme samozřejmě měli v úmyslu vyhrát.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Možná to byla jen tvá představa, ale při tvých slovech se Miat tak nějak narovnala, jako by snad pýchou, ale nic neřekla. Jen tě klidně následovala s Rossetim přes jedno rameno a “těžkým blasterem“ přes druhé.

“Ach Fryei…“
Hned nad schody se kolem tebe Tarekko ovinula tím nejvřelejším objetím a v tu chvíli jí bylo vaše rukojmí, nebo další nebezpečí z venku zcela jedno. Byla šťastná, že tě vidí, že jsi naživu. Než jedna z dívek vykřikla.
“Haku kava, to je mladej Rosseti!“
Kolem Miat se rázem shlukl dav a Adrien Rosseti měl celkem štěstí, že se ještě pořád toulal po snových pláních, protože dav ženštin působil dojmem linčovacího komanda už jen najít kus provazu.
“Cože?“
Dostala ze sebe konečně Tarekko a obešla opancéřovaného strážce aby si ten pytel neštěstí lépe prohlédla.
“Ať mě sežere Krathská bantha. Adrien Rosetti. Fryei, jak jsi…?“

“Pozor, jsou tu!“
Výkřik dívky na hlídce ve chvíli přetne vše, během vteřin se Adrien Rosetti rozplácne o zeď druhého patra jako pytel mouky a všichni zaujmou pozice kolem ochozu. Je to dobře, protože první hromada plechu a obvodů na sebe nenechá dlouho čekat. Problém je, tedy aspoň pro něj, že stejně rychle jak se mezi dveřmi objeví z nich i zmizí, akorát ve stavu permanentního oddělení plechů a obvodů, výbojem rudé plazmy velikosti pěsti, ryze ve stylu Miatiných úklidových schopností. Některé dívčiny překvapením zalapají po dechu, jiné začnou pochvalně výskat.
“Věru. Dobří společníci.“
Přisadí si Tarekko s širokým úsměvem ještě podpořeným reakcemi z venku.
Dav tam, očividně nečekal boj proti něčemu srovnatelnému s lodním blasterem a jeho útočná morálka udělala kotrmelec nazad a schovala se zpět do transportérů. Místo dalšího droida tedy přijde výzva.
“Vzdejte se, nemáte šanci! Bar je obklíčen!“
Mužský hlas si dává záležet aby zněl patřičně drsně, ale na to se kapku moc zajíká suchým nejistotou staženým hrdlem. Těžko k vám teď mluví vůdce útoku, spíš jeden z mužů, který bude v útočné vlně.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Objel jsem Tarekko stejně vřele, také jsem byl totiž moc rád, že je stále ještě mezi živými na rozdíl od jiných, kteří již to štěstí neměli. Jistou pýchu a potěšení jsem cítil samozřejmě také poté, kdy se dívky a hlavně paní Tarekko dozvěděli, jaké to vlastně máme rukojmí.

Byl tak slušný, že se mi přišel osobně vzdát do hangáru, ve kterém jsme přistáli.

Ušklíbnu se, ale to už se opět blíží nebezpečí a je čas zaujmout obrannou pozici, ve které bych nebyl nikterak na ráně a případně také mohl přispět svojí troškou do mlýna. Nepřestávám však kontrolovat i Rossetiho, který je právě tím nejcennějším v této místnosti a nástrojem, který by bylo vhodné použít k vyjednávání. Vzhledem k tomu, jak dopadl první droid, který vešel do dveří bylo jasné, že oni budou chtít vyjednávat. Mohli jsme tedy hrát tuto hru. Nasadil jsem svůj sebejistý výraz a jasným výrazným až blahosklonným hlasem jsem nadiktoval naše podmínky.

Budeme k vám tak velkorysí, že vás necháme, abyste se vzdali a složili zbraně.

Chvilku jsem počkal, aby si muži venku dokázali přebrat, že my se asi nevzdáme a pokračoval jsem příkřejším a mírně výhružným hlasem.

Do pěti minut nám předáte ovládání všech vašich droidů, popřípadě jim všem nařídíte autodestrukci, odzbrojíte svoje muže a vzdáte se. Pokud se tak nestane, za každou minutu vaší prodlevy přijde Adrien Rosseti o část těla, která bude nejvíce přečuhovat. Vyřiďte to šéfovi a ujistěte ho, že to myslíme vážně.

Svůj proslov jsem ukončil jasnou výhružkou, kterou by neměli ignorovat. Potom se otočím na Tarreko a klidným hlasem se jí zeptám.

Máte nějaké zařízení, kterým bychom mohli sledovat dění venku a plnění našich podmínek?

Pak se podívám směrem na Inryri, abych jí také zadal úkol.

Inyri, hlídej prosím našeho ctěného hosta a připrav si nůž a vyber si, co se ti líbí k uříznutí. Za pět minut to bude možná aktuální.

Nakonec jsem se obrátil ke zbytku s několika povzbudivými slovy.

Proletěl jsem Cestou bláznů tam i zpět, abych vás dostal z téhle mizérie, takže teď už to nevzdáme a dotáhneme to k vítěznému konci, jasné? Hlavně mějte všichni oči na stopkách, ať nás nic nepřekvapí.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Tvá první nabídka nechala vaše obklíčení přinejmenším chladným, dokonce si vysloužila i několik ramenatých připomínek. Přirozeně žádnou z nich nepodpořila akce, jelikož Miatino dělo mělo stále diplomatický talent Jediho. Na druhou stranu zmínka Adriena Rossetiho tak jednoduše přehlídnuta nebyla a vyvolala venku nemalé pozdvižení, kterému trvalo hodnou chvíli se uklidnit.

Mezitím ani uvnitř nepanoval zrovna klid. Jak se během chvilky ukázalo, dobrovolnic na roli řezníka tu byl zástup a než vůbec Inyri vytáhla svůj nůž, bylo už rozhodnuto, která část Adriena Rossetiho z něj rozhodně přečuhuje nejvíce a kterou, podle většiny názorů stejně příliš postrádat nebude. Naštěstí pro něj, ale než z něj některá z místních dívek začala servávat kalhoty, zazněla zvenčí odpověď na tvé ultimátum.
“Jak mám vědět, že ho vážně máte?“
Stejný muž a snad ještě nejistější tón.

“Kalri?“
Obrátila se Tarekko k právě přicházející ženě která jen se zavrtěla skloněnou hlavou.
“Sakra. Zničili všechny vnější kamery.“
To byla bohužel odpověď i na tvou otázku. Tarekko ale nemínila ponechat klesání morálky jen tak, proto pokračovala.
“Ale zadní východ jsme zajistili a o tunelech neví nikdo, takže jediná cesta dovnitř jsou tyhle dveře.“
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od MrTukan »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Ale no tak, ženský, netlačte se tak na něj přeci. Ještě ho nechte dejchat.

Pokárám trochu vyšším, ale přátelským hlasem dívky, které by se rády pomstily na našem rukojmí, protože mi bylo jasné, že ho ještě možná budeme potřebovat, a tak bylo prozatím lepší ho udržet při životě. To už se však zase ozval vyjednavač, kterému to ovšem asi příliš nepálilo. Byl čas ho tedy ujistit, zavolal jsem tedy jeho směrem pár upřesňujících detailů.

Před barem stojí jeho obrněný vznášedlo, opravdu nám ho nedal dobrovolně. Pokud mi ovšem pořád nevěříte, tak vám můžu poslat jeho hlavu, abyste si to skutečně ověřili.

Neskrýval jsem vážný a rozčarovaný tón a hlasem podporujícím ultimátum jsem znovu zopakoval naše požadavky.

Máte pět minut na to, abyste nám předali ovládání svých droidů nebo je alespoň sami všechny zničili, odzbrojili svoje muže a vzdali se. Pokud nesplníte naše požadavky budeme Vám Adriena posílat po kouskách, z čehož první kousek bude třeba právě ten, který se nejlépe hodí k udržení rodinné linie. Tuto výzvu už nebudu opakovat. Pokud nesplníte naše požadavky, poteče další krev a bude stále na vašich rukách.

To už jsem se opět obrátil k Tarekko a také nově příchozí ženě. Vůbec jsem se nedivil zprávě, kterou přinášela, avšak zmíňka o tunelech, kterou propustila Tarekko, mě naplnila novou nadějí a nápadem. Zarhnul jsem jí tedy spoustou otázek.

Říkáte tunely? Kam vedou? Mohli bychom tamtudy poslat nepozorovaně ven nějakou skupinku, která by mohla oblehatelům vpadnout do zad, případně nám alespoň hlásit dění venku? Jak silné jsou zdi? Kolik toho vydrží? A máte nějaké spojení ještě s někým venku? Nejsou tam někde ještě nějací lidé, kteří by se mohli ozbrojit a pomoci nám? Máte ve městě jistě ještě hodně přátel.

Při přemýšlení jsem se zastavil pohledem jak na Inyri, tak i na Miat a přemýšlel jsem, jak nejlépe využít jejich bitevní potenciál. Nevěřil jsem totiž, že se obléhatelé vzdají jen tak bez boje a bez pokusu osvobodit důležitého člena vůdčí rodiny. Vždycky jsme ho ještě mohli zabít, avšak to by bylo jen velmi malé vítězství. Osobně jsem neměl v plánu dnes a na tomhle místě umřít, a tak bylo na čase vymyslet vhodný bojový plán, který nás přiblíží k úspěchu. Existence podzemních tunelů navíc nabízela možnost strategického ústupu, kdyby došlo k nejhoršímu, avšak tento bar byl patrně poslední takto dobrou obrannou pozicí a vyklidit ho bez boje by jistě bylo chybou.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Frye Gordon - Jen Blázni se radují (MrTukan)

Příspěvek od Atalon »

Abregado-rae; Bar Tarekko:

Tarekko se na tebe sice usmála, ale byl to úsměv vzpomínky.
“Stejný jako tvůj otec…“

“…ale bohužel, tunely vedou ze zbrojnice až daleko za město. Kvůli uzávěrám města a tak. I kdybychom tudy někoho poslali, než by se vrátil…“
Tarekko si povzdechla, to co ti teď chtěla říct jí hořklo v ústech.
“A přátelé? Dneska ráno bych ti bez váhání řekla, že ano, ale teď? Po tom co se stalo v hangáru… budou se bát. Nepomůžou.“
Do akce v hangáru bylo zapojeno hodně Tarečiných přátel, většina místního odporu proti nové moci a to, že teď většina jejich mužů leží mrtvých v jeho útrobách, nebo se ještě hůř vybarvila jako zrádci celému odboji opravdu moc neprospívalo.
“Ale mi se nevzdáme. Zaplatili jsme za tohle místo, za náš domov už hodně krví. Příliš na to abych se ho vzdala.“
Dodala Tarekko hrdě a spolu s ní povstala nejedna z žen.

“Pozor něco se děje!“
Miat byla jako vždy ve střehu a její varování přišlo ještě dřív než dveřmi prolétlo několik kovových koulí rozkutálejících se po podlaze do všech směrů. Zaznělo tiché cvaknutí a v okamžiku se oblast kolem nich zaplnila bílým dýmem.
“Jen dým!“
Ujistila vás Miat a hledí její přilby se mírně změnilo v odstínu jak přepnula na správný filtr.
“Útočí!“
Nahlásila situaci a spustila palbu mizející v oblacích neprostupného dýmu z nějž se začalo ozývat výkřiky zasažených.

“Bastardi…“
Zaječel jedna z dívek když balkón zasypala salva výstřelů. Útočníci zřejmě měli něco co jim umožňovalo vidět skrze mlhu.

“Uvidíme, jak jsou dobří...“
Zašeptala vedle tebe Inyri a jako by vás od země nedělilo dobrých deset metrů se prostě přehoupla přes zábradlí.
“Měli byste se připravit.“
Poznamenala Miat po pár vteřinách pozorování situace dole. A měla pravdu, netrvalo ani minutu a v dýmové cloně se objevila trhlina. Oko uprostřed dýmu prudce rostoucí a ženoucí bílý plyn ke stěnám a ven. Uprostřed tohoto oka stála Inyri s rozpřaženými rukama a zavřenýma očima. A kolem ní… kolem ní se překvapeně rozhlíželi žoldáci s termovizními vyzory náhle odhalení a bez krytí, stejně jako desítky mrtvých roztrhaných těl a šrotu z droidů.
Na některé věci v životě se musí s klidem, rozumem, rozvahou a svinsky velkou Silou!


Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“