1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Dok 2C

Nikdy jsem při přípravě k odletu nebyl nervózní. Stávalo se běžně, že na poslední chvíli se vyskytla nějaká chyba, porucha, nebo nedostatečné vybavení. Ale vše se dalo při troše štěstí a schopností dobrého pilota zvládnout v relativně krátkém čase.

Teď jsem však na sobě zpozoroval, že ačkoliv se zdálo být v naprosté pohodě až na nepatrné drobnosti, měl jsem lehké nutkání stále všechno znovu kontrolovat, ač jsem to dělal před malou chvílí. Nic nebylo dokonalé, vše potřebovalo zas a znovu prohlédnout. Musel jsem se ujistit, že vše je perfektní, tak moc mi na novém kontraktu záleželo. I když jsem o něm nevěděl ještě zdaleka všechno, cítil jsem šanci předvést svoje pašerácké dovednosti a zkušenosti.

Nakonec jsem vyšel ven a poslední pohled věnoval své lodi.
"Tak jo zlato, nezklam mě!" řekl jsem polohlasem. Od jisté doby jsem promlouval ke svému stroji, byť to mohlo vypadat bláznivě. Tak nějak mi přirostla k srdci, dost jsme toho spolu prožili.

Zbýval mi ještě nějaký čas, ale do nejbližší kantýny už mě to netáhlo.
Mohl bych tam zkejsnout u piva a to jsem nechtěl, ne dnes.
Co takhle zajít do bordelu a užít si s nějakou místní kočkou? Zamítá se! odmítl jsem v duchu i další kratochvíli.
V kapse ještě pár kreditů a nikde žádné rozptýlení...

Nakonec jsem promluvil k někomu, kdo se zrovna nacházel v doku.
"Hele, kámo? Nevíš, kde by se tady dalo utratit pár kreditů za něco smysluplného?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Dok 2C
Pro většinu pilotů byla finální příprava a kontrola nejhektičtější a nejvíce stresující. Ten pocit, že se zrovna teď něco pokazí, vymrví nebo přestane správně či úplně fungovat, nedával spát snad každému majiteli nějakého mezihvězdného plavidla. Navíc vědomí, že mnohdy stačilo opravdu málo a mohlo dojít ke katastrofě, jejíž následky mohly být fatální tomu určitě nepřidávalo. Ale i tak jsi překontroloval a poladil co jsi mohl, abys mohl říct, že zatím vypadalo vše v pořádku. Poslední věcí už tak bylo jenom nějak přečkat období, než dostaneš informace o tom, aby ses dostavil na požadované místo vyzvednutí zásilky.
A protože jsi zavrhnul dámskou společnost a alkohol, tak ses rozhodl zkusit poptat u jednoho z místních, zda-li by ti něco neporadil. Poloospalý technik, který měl nejspíš noční směnu se netvářil nijak nadšeně a chvilku vlastně přemýšlel, na cože ses to vlastně ptal. Jeho následující zamyšlený výraz navíc neznačil nějakou extra pozitivní odpověď.
Smysluplného? No, o dvě ulice vedle je tu bar, chlast má vždycky smysl a možná se tam občas hrají karty. Pokud bys šel dál ještě o nějaké dvě ulice, tak bys možná natrefil i na nějaký bar s automaty, kde se dá i něco vyhrát. Jinak nevím, co jinýho bys tady chtěl hledat,
odpověděl ti mechanik a poškrábal se rukou na zátylku hlavy. Z jeho odpovědi jsi navíc mohl jasně vyčíst, že jeho vlastní život mimo práci směřoval právě tím směrem, na nějž se rozhodl ti poukázat. Jeho hlavní zábavou a oddechem byl tedy alkohol a nejspíše hazard, byť zde asi nehrálo roli v jaké formě ten hazard nakonec pro dotyčného byl. Novými nápady ti však definitivně nepomohl a tys tušil, že minimálně tu hodinu volného času bys nakonec ještě mohl mít.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Dok 2C

Odpověď mechanika mne moc neuspokojila.

Jasně, chlastat a hrát karty se dá leckde. To jsi mi kurva pomohl!

Jenže na nějakou procházku jsem neměl ani pomyšlení, moc se mi nechtělo mou loď opouštět. Znal jsem případy, kdy rivalita mezi pašeráky byla tak silná, že když byl pilot nepozorný, tak ráno před odletem našel svůj stroj neschopný provozu, byť ještě večer byl perfektně připravený. A zatímco jeden stál neschopný slova s otevřenou pusou, nebo nadával jako dlaždič, druhý mu zakázku před nosem vyfoukl. Celá věc samozřejmě nanejvýš smrděla, ale tohle byla součást naší práce. Proto jsem od jisté doby háklivý na loď připravenou ke startu a nikoho jsem k ní nechtěl v posledních hodinách před startem pouštět.

"Hele a nechceš si něco zahrát ty, kámo? Nechce se mi už nikam chodit, ale vzadu v bedně mám pár lahvinek dobrého pití a náhodou tu mám i karty. Pokud teda nemáš nic jiného na práci..." zkusil jsem tomu týpkovi hodit návnadu.

Pár kreditů navíc se vždycky hodí a tenhle asi nebude nijak velký karbaník.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Dok 2C:
Chudé doporučení na zajímavé místa v blízkém okolí a uvědomění si, že konkurenční boj občas nezná hranice, tě nakonec přimělo se rozhodnout zůstat poblíž lodi. I když tady na Ithullu bys asi takovou konkurenci nemusel čekat, vlastně jsi tu na moc dalších "přepravců", jako jsi byl ty, ani nenarazil.
Pokusil ses zlákat ke hře alespoň mechanika, ale už jeho prvotní výraz ti jasně napovídal, že z toho nejspíš sejde.
Co, jako teď? Hele, nejsem žádnej karbaník a navíc musím alespoň předstírat, že makám, protože vedoucí noční směny nás kontroluje, takže sorry, ale nemůžu sloužit,
zamrkal na tebe dělník, hlasitě si zívnul, mávnul rukou ve smyslu něčeho jako pozdravu a pomalu vyrazil k východu z doku, protože v tomhle už asi nic dalšího na práci neměl. Znamenalo to tedy, že jsi opět osaměl a musel ses na nějakou tu hodinu zabavit sám jenom s tím, co jsi měl k dispozici na své lodi.
Chvilku potom, co mechanik odešel, ti přišla zpráva na komlink:

Kód: Vybrat vše

Ve 23:00 místního času doleť na následující souřadnice - 14.24:79.18. Vše ostatní zůstává při starém. Ocenili bychom minimální osvětlení, abychom nebyli dobře vidět.
Pokud by ses podíval na polohu místa, kam jsi měl letět, tak to bylo relativně daleko od města, takže mandaloriané tam museli po zemi vyrazit prakticky hned potom, co jste se rozešli z kantýny, aby tam dojeli včas. I se startovní procedurou to bylo zhruba půlhodiny cesty z přístavu, takže ti zbývalo zhruba jeden a půl hodiny času.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Dok 2C

Nepochodil jsem, mechanik jsi hleděl svého. Asi enchtěl vzbudit podezření, že je povaleč a flákač.

No co, tohle ať už posoudí jeho šéf, seru na něj!

Naštěstí jsem se nemusel dlouho zaobírat nudou v doku, podle zprávy, kterou jsem obrdžel, jsem měl být na místě určení v jedenáct večer místního času. Měl jsem tedy něco málo přes hodinu a rozhodl jsem se k logickému kroku - v útrobách mé lodi si trochu dáchnout.

Hodinka spánku navíc se může hodit...

Nařídil jsem alarm na komunikačním zařízení, aby mě probudil za hodinu a šel do své kajuty. Předtím jsem samozřejmě uzamknul loď a zapnul veškeré své výstražné systémy.
Můj koráb tak byl zabezpečen a já mohl usnout spánkem spravedlivých.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Dok 2C:
Trochu zklamán z toho, že mechanik nehodlal vyplnit trochu tvého volného času, ses nakonec uchýlil do útrob vlastní lodi, abys získal alespoň tu hodinku odpočinku navíc. Samozřejmě jsi neponechal nic náhodě a vše řádně zabezpečil, než ses natáhl na svou postel a natvrdo usnul.
Probudil ses sotva začal zvonit budík. Možná jsi byl o něco vyspalejší, ale co jsi především zaregistroval bylo zmizení většiny příznaků alkoholového opojení, jemuž ses ještě relativně nedávno vesele oddával. Díky tomu jsi mohl relativně čile vyskočit, trochu si upravit srst a vydat se zkontrolovat stav lodi. K tvé potěše bylo vše v nejvyšším pořádku, tudíž jsi mohl klidně začít opouštět dok a vyrazit na zadané koordináty.
S placením taxy za parkování ses nemusel obtěžovat, protože jsi měl zaplaceno až do rána, tak už zbývalo jenom informovat letovou kontrolu o svém odletu a případně i směru, kterým se vydáváš, aby ti čistě náhodou nemohla hrozit srážka s nějakou jinou lodí. To letová kontrola mohla většinou poznat díky satelitům na orbitě, což bylo na těchto zapadlých planetách mnohem levnější, než aby se tam udržovala nějaká trvalá orbitální stanice. Sice bylo vždy riziko, že budou satelity napadeny, ne-li snad ukradeny, ale jejich obranná zařízení většinu odradila. Takže jediné, co bys nyní na takových satelitech mohl vidět, by byly stopy vesmírného vandalismu v podobně různých graffiti, nazdobení či dekorování těchto zařízení. Nebylo pochyb, že to měla na starosti současná mládež, kdy stačilo, aby jeden ze skupin sehnal nebo půjčil loď s přetlakovou komorou, která se dostane na orbitu, zajistil alespoň jeden skafandr, sprej, který funguje i na orbitě a vandalismus mohl započít.
-----------------
Jinak ti nechávám volnost až k příletu na místo setkání. Klidně si vyhraj s odletovou a letovou fází. Na místě příletu není nikde žádná signalizace nebo nic, co by tě mělo navádět k přistání. Jedná se o palouk mezi stromy, akorát tak, aby měl drobnou mezeru okolo tvé lodě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, Dok 2C

Spánek mi v tuhle chvíli opravdu prospěl, což bylo cítit hlavně po úplném probuzení a protažení se.

Dobře, že jsem někde nehrál karban, nebo nechlastal... napadlo mě a spokojeně jsem se pousmál.

Poté již nic nebránilo tomu, abych nastartoval svou loď a pomalu se vydal na místo určení. Samotný start mi zabral opravdu jen pár okamžiků a než bys řekl turbolaser, měl jsem dok za zády...

Ithull, za městem

Letěl jsem potemnělou krajinou, aktivované byly jen nejnutnější systémy k letu a navigaci. Doufal jsem, že zahlédnu místo vhodné pro přistání, samotné souřadnice mi o místu moc neřekly.

Samozřejmě jsem opět uvažoval o práci, která mne čeká.
Bude zajímavá? Proběhne hladce, nebo budou potíže?

U těch proklatejch Mandalorianů jeden nikdy neví, je třeba si hlídat prdel!

Stále mi v hlavě rotovala myšlenka na poněkud atypické požadavky mého klienta ohledně přepravních prostor, ale mohl jsem se jen domnívat, co vlastně povezu. Vrtalo mi i to, že budu mít na palubě jakýsi doprovod, který bude na zboží dohlížet.

S těmito myšlenkami jsem se už přiblížil místu setkání. Netrpělivě jsem zpomalil loď a hledal prostor k přistávacímu manévru. Lehce mne znepokojil zalesněný terén, nebylo vidět příliš otevřeného prostranství k přistání...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Místo předání:
Držel ses instrukcí klienta, co nejlépe jsi mohl, což znamenalo spoléhat především na senzory, než na vlastní zrak, který v této tmě prostě neměl šanci pořádně vidět. Právě díky nim jsi nakonec mohl vědět, že jsi dorazil do správného místa a mohl jsi tam přistát na tak akorát velkém palouku.
I když jsi sestupoval opatrně a se vší grácií, přesto se ti povedlo škrtnout o několik stromů, které se pod vahou tvé lodě buď prohnuly, nebo mírně zakymácely. Naštěstí to nemohlo tvou loď nijak výrazně poškodit, pokud bys tedy do stromů nevletěl přímo a nezkoušel je vykosit.
Jakmile jsi přistál a otevřel nástupní rampu, chvilku jsi venku čekal, než jsi zaslechl mírné zašustění opodál. Chvilku se tě jímal pocit, jakoby tě někdo sledoval, než se konečně vynořila dvojice mandalorianů v plné zbroji, kdy jeden z nich vypadal pravděpodobně na tvého klienta. Zastavil toho druhého a vyrazil směrem k tobě - kdy pozitivem bylo, že zbraně nechal na svých pozicích.
Jsem rád, že jste dodržel slovo a já dodržím své - zde je 10 procent zálohy z platby, zbytek, jak bylo domluveno dostanete na místě. Klidně si je přepočítejte, mi začneme s nakládáním zásilky,
předal ti slušně naplněný váček a tys už dle odhadu mohl vědět, že by tam těch 500 kreditů zálohy opravdu mohlo být. Mezitím se dvojice mandalorianů vzdálila, aby se s dalšími dvěma vrátila a nesli spolu dva metry vysokou bednu, která měla do šířky zhruba něco okolo metru a půl. Už od pohledu jsi mohl vidět, že skupina má co dělat, aby to vše unesla a nevypadala při tom příliš bídně. Navíc se zdáli být ochotní se tebou nechat navigovat, protože se většinou soustředili právě na nesení bedny.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od East.Wood »

Ithull, místo předání

Přistání proběhlo bez potíží, čemuž jsem se v duchu sám divil.

Pak jsem se setkal s mými zákazníky a než bys řekl astronavigace, přinášeli mandaloriané náklad, přesnější řečeno velkou a zřejmě i dost těžkou bednu. Kvartet měl co dělat, aby ji neupustili, přičemž jim dost značné problémy dělala i tma, jíž jsme museli použít k maskování.

"Díky za peníze, jste solidní obchodníci. Náklad bude na vámi určeném místě v určený čas a nepoškozen, za to vám ručím svou hlavou," ubezpečil jsem jejich šéfa. I když jsem si sám těmito slovy nebyl jistý...
Nemám rád překvapení... napadlo mě, když můj zrak znovu spočinul na objemné zásilce.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro East.Wooda(Oryn Boith)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ithull, Místo předání:
Nebyl sis úplně nejjistější svým rozhodnutím a slovy, kdys nabídnul v případě neúspěchu i svou hlavu, ale navenek jsi nesměl jako protřelý obchodník a přepravce dát nic najevo. Naštěstí tma ti v tomto pomáhala, i když jsi nemohl tušit, čím vším byli vybaveni mandaloriané ve svých helmách. Ať už tomu bylo jak chtělo, náklad byl za chvilku naložen a před tebou už zůstala jen dvojice mandalorianů. Velitel, s kterým jsi domlouval obchod a jeden v brnění modré barvy, čímž se řadil mezi klasické pěšáky.
Tohle je Miv'nek a poletí s vámi. Zná přístupové autorizační kódy, pokud byste narazili na mandalorianskou hlídku a případné náhradní trasy pro případ nouze. Jak bylo řečeno, potřebné zásoby má sebou a hlavním úkolem je dohlédnout na náš náklad,
představil ti mandaloriana po tvém boku, který se jen tak uklonil, aby neurazil, i když jsi na něm mohl vidět, že nadšený z vašeho setkání rozhodní nebyl.
A teď k destinaci - cílem je planeta Phindar v mandalorianském prostoru. Neměli byste natrefit žádnou hlavní cestu, kde by se mohl objevit někdo z Republiky, i když budete muset překročit Perlemian. V jakém místě, to už nechám na vás, nicméně Miv'nek vám může některá místa doporučit, byl o tom spraven,
dozvěděl ses konečně i místo, kam jsi měl letět, byť ti nejspíše mnoho neříkalo.
Nějaké otázky? Pokud ne, tak můžete vyrazit,
zeptal se tě ještě mandalorian a dal ti poslední šanci získat nějaké informace od něj, jinak by ses už musel obracet na Miv'nek, který se zatím nezdál být nějak extra přátelský.
--------------------------
A protože umíš jistě číst hyperprostorovou mapu, tak nechávám pouze na tobě, kudy si naplánuješ trasu :D
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“