4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
No, jednu porci polévky jsem už vylila. Nechtěla jsem mít na svědomí podobnou nehodu během jedné hodiny, protože by si někdo mohl myslet, že to dělám naschvál. Navíc jsem se ani nepostarala o uklizení a jenom jsem utekla. Takže jsem si na polívku nechala zajít chuť. A těžké to nebylo, protože jsem pořád ještě neměla na jídlo ani pomyšlení.
Jakmile jsem se připlazila ven a uviděla jsem ten mumraj, tak za své vzal i ten poslední zbyteček dobré nálady, který snad ve mne dřímal. Bylo fakt super vědět, že všichni pracují, zatímco já se jen tak válela. U Sitha, měla jsem to vydržet. Vypadám jako největší padavka. Nejenže jako padawan stojím za velké kulové, ale ani nevydržím tolik jako ostatní. Ta slova, kterými jsem v duchu zaklela, vám zůstanou utajena, protože pisatelka tohoto příspěvku je nechce ani vypisovat.
Děcek jsem si ani nevšimla. Dokonce jsem na ně ani nezvýšila hlas, pokud by se mi pletly pod nohy. Ne že bych nebyla v náladě někoho pořádně seřvat a ulevit si, ale měla jsem strach, že pokud bych začala ječet, nemusela bych se ovládnout a děcka by to schytala opravdu fest. A co si budeme povídat, byly to prostě děcka a ty blbnou. Raději jsem držela pusu na zámek a klela jsem v duchu.
Svou zcela originální chůzí jsem došla až k Ninnovi.
Rytíři, je tu něco, co mohu udělat?
Zeptala jsem se. Ačkoliv jsem se snažila o neutrální tón, byla jsem opravdu podrážděná a nepodařilo se mi to úplně zamaskovat. Nejenže se mi zdál fakt hnusnej sen, ale obecně vzato mi ten odpočinek vůbec nepomohl a já se cítila ještě bolavější než pžed ulehnutím.
Chci říct, že vám ráda pomohu. Nechci tu jen okounět,
dodala jsem ve snaze zmírnit ten podrážděný tón. Sice by se dalo polemizovat o tom, zda zvládnu něco víc než stát a případně se velmi pomalu pohybovat... ale to byla už věc druhá. V každém případě jsem byla celkem slušně nastartovaná, díky Sall a všemu ostatnímu jsem spíše jenom čekala na příležitost k tomu, aby se můj vztek snad na celý svět projevil. I když případné odmítnutí by asi nevedlo k žádnému výstupu, protože tu bylo až příliš nechtěných svědků. Nějakými následky svého chování jsem se momentálně vůbec nezabývala a byly mi totálně volné.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
Ani pohled na události venku ti na náladě nepřidal, i proto, že se probudil tvůj Jediský smysl, který ti říkal, že bys taky měla něco dělat. S tímto vědomím jsi dorazila až k Ninnovi a vyčkala na moment, kdy nebude někomu říkat, že má zrovna nastoupit do toho zeleného landspeederu a že opravdu není možné vyrazit později, protože ještě neměl možnost mluvit s tamhletou místní dívkou, která právě myla okna na svém domku, nebo spíše domku svých rodičů.
Další člověk do organizace lidí by nám způsobil možná více chaosu než užitku, o zásoby se stará Sall. Ale pokud si s tím poradíš, tak můžeš zkontrolovat stav našeho landspeederu - mám dojem, že to ještě nikdo neprovedl a řekněme, že ty lepší jsem radši dal ostatním, abychom je nemuseli někde sbírat,
zauvažoval na moment, aby jeho pozornost upoutala jedna žena, která šla suverénně ke špatném landspeederu. Gestem tě požádal, abys vydržel a doběhl k ní, aby ji nasměroval správně a hlavně ji vysvětlil, že šla úplně špatnou cestou. Po chvilce se nakonec vrátil na své místo, odkud ostatně mohl dobře vidět veškeré dění, zatímco Hey byla na úplně opačném konci a kontrolovala odjíždějící vozy.
Pokud se v tom tolik nevyznáš a stejně by ses na to chtěla podívat, tak by k tomu stroji měl být manuál někde v palubní přihrádce. Teoreticky by mělo stačit postupovat dle instrukcí tam,
řekl nejistě Ninn a čekal, jestli se rozhodneš tohohle úkolu zhostit, nebo ti to nepřijde jako dostatečné. I když otázkou bylo, co jiného kromě výše zmíněného by se zde ještě dalo dělat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
Začátek rytířova řečnění moc povzbudivý nebyl. Dokonce to vypadalo, že mne odmítne. Jen jsem si vydechla.
Ať tě Sith sežere.
Popřála jsem Ninnovi v duchu, ale velmi rychle jsem zjistila, že jsem se asi unáhlila a něco se tu pro mne najde. Takže jsem netrpělivě vyčkala, dokud rytíř nedoběhl za tou pomatenou ženštinou a neupřesnil, co se po mne bude chtít.
Áhá. A jsme doma. Takže další úkol vymyšlený ryze pro mne, bez kterého celé naše úsilí půjde do háje.
Takže vy si myslíte, že ten stroj je ve špatném stavu? Co vás k té domněnce vede?
Cítila jsem se vyloženě pobaveně, což mohlo být trochu iracionální, ale byla jsem vyčerpaná, spánek to všechno jenom zhoršil a možná na mne nějakým způsobem ještě působil ten doktorův sajrajt. Měla jsem sto chutí se začít Ninnovi vysmívat, ale ten jeho nejistý pohled, kterým mi připomínal neprávem nakopnuté štěně, mne přiměl k tomu, abych se chovala aspoň trochu slušně. Takže zatím jsem byla jenom pobavená a nic víc, nic míň.
Abych věděla, na co bych se měla zaměřit,
dodala jsem na vysvětlenou, ale obecně vzato jsem rytířovu obavu ohledně špatného technického stavu landspídru hodila za hlavu. Jednak, pokud se stroj rozbije, přeživší by přišli o část doprovodu. A druhak... který rozumně uvažující jedinec by svěřil opravu či kontrolu vozidla, které se může rozbít někomu, kdo je na tom v podobné fyzické kondici? Vlastně ani nevím, co mne bolí víc. Jsem na tom blbě, co si budeme povídat. Fyzicky i psychicky. A je více méně jasné, že něco přehlédnu.
Sice jsem se původně chtěla Ninna zeptat, zda to není další ehm.. malá diverze, ale co bych změnila, kdyby byla má domněnka potvrzena? Spíše bych se s Ninnem jen dorafala, případně by cítil potřebu mne seřvat a tentokrát bych si to asi nenechala líbit. A na nějaké zbytečné konflikty jsem skutečně neměla náladu. Takže po rytířově odpovědi, pokud tedy nezměnil názor, jsem se začetla do manuálu (který jsem si vyhrabala) a začala jsem postupovat přesně podle instrukcí. A to konkrétně po jedné instrukci, abych něco náhodou nevynechala. Nebyla jsem ve stavu, kdy bych se odvážila číst delší úseky. I tak jsem ale kvalitě své práce nevěřila ani já, byť že jsem se snažila soustředit a nevnímat své tělo, které protestovalo proti jakémukoliv pohybu.
Vzato kolem a kolem... má nálada byla o kapku vylepšena. Bavila jsem se tím, jak se mne Ninn zaměstnal jen další zbytečností, byť že k smíchu to asi moc nebylo. Ale na truc jsem svěřenou práci chtěla udělat tak nejlépe, jak ve svém stavu jenom zvládnu. Chci mu totiž říct, že vozítko bylo úplně v pohodě. Jen jsem tedy netušila, zda Ninn tuší, že já tuším...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
Svému úkolu jsi moc nevěřila, ale dařilo se ti to tak nějak nedávat najevo, nebo jsi o tom byla alespoň přesvědčená. Přesto jsi se zeptala, zda-li má Ninn nějaké podezření nebo konkrétnější důvod k obávám o stav tohoto vozidla a potřebuje ho tedy kvůli tomu nechat zkontrolovat.
Když ho přivezli, tak měl divný zvuk a už na pohled je dost starý a otlučený. Je tedy jenom prozíravé ho zkontrolovat, když na nás ostatní budou čekat v hlavním městě kvůli poradě, která je dohodnutá na nějaký čas,
vysvětlil nakonec své odůvodnění Ninn a nic dalšího již neříkal, protože přišel nějaký muž, kterého zajímalo, zda-li by nebylo možné změnit posádku, s kterou měl jet do hlavního města. Utrousil několik nelichotivých slov na adresu jedné z žen, s nimiž měl jet a nastínil, že by to mohlo skončit velmi násilně.

Manuál jsi našla relativně bez potíží a už předtím jsi musela připustit, že ze všech strojů, které zde byly, tento už na první pohled působil nejhůře.
Postupovala jsi tedy postupně a otevřela jsi kapotu, která odhalila starý a notně zamazaný motor, kde se nacházelo i nebývalé množství "polních" oprav. Přesto se ti dařilo postupovat podle návodu do doby, než jsi narazila na přívod nějaké směsi do motoru. Ta byla vedena protrženou hadicí a veškerý prostor okolo byl čerstvě umazaný od oné kapaliny nebo toho, co tam tudy vlastně teklo. V knížce to označovali jen jako příměs do motorové soustavy T-54c7 - nezbytná pro plynulý chod motoru. Jako něco tou hadičkou do motoru protéct muselo, ale nemohla sis dělat iluze, že by toho bylo hodně - spíše většina končila všude okolo. Ani ostatní hadičky a přívody nevypadaly nejlíp, ale u těch se nezdálo, že by měly někudy prosakovat a zatím držely.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
Ohledně toho, co si o mě myslí rytíř Ninn, jsem si starosti nedělala vůbec žádné a bylo mi zcela jedno, jak mou změnu nálady pochopil. Ne že bych se mu prvoplánově chtěla vysmívat, ale... jaksi mi bylo zcela jedno, jak mé chování na ostatní působí.
Aha, jasně. Divný zvuk,
kývla jsem na srozuměnou a nedozvěděla jsem se vlastně vůbec nic. I kdyby mi Ninn ten zvuk dokázal zcela přesně napodobit, já jsem byla takový znalec, který dokázal landspídr akorát řídit a to jsem v tom ani nijak neexcelovala. Prostě Jedi na baterky, no. I v tomto ohledu.

Prohlížení motoru bylo děsivé. Opravdu. Nejenže mne všechno bolelo, dělalo mi potíže se aspoň trochu soustředit a práce ubývala jen pomalu (hlavně proto, že jsem považovala za nutné všechno zkontrolovat aspoň 2x), ale celý motor byl pokryt jakýmsi svinstvem. Vlasy mi padaly do obličeje, takže stačil jeden neopatrný pohyb a já tu hnusnou látku měla i za ušima. Doslova.
Tohle byl skutečný očistec. Kdyby mi to nebylo vyloženě trapné, skučela bych před i po každém pohybu, díky kterému jsem se musela zohnout. Ale o divadlo jsem nestála, beztak by si na mne jen každý začal ukazovat prstem a vysmál by se mi. A o to jsem stála ještě míň. Jako už poněkolikáté, i teď se mi chtělo umřít. Aspoň bych měla od všeho a od všech pokoj.
Ne, já o žádné komplikace už nestála. Strašně bych si přála, abychom dorazili na tu poradu, já bych se někde v koutečku pokusila ulit, a pokud by to bylo na mne, úplně celou poradu bych prospala. Bylo to zodpovědné? Ani náhodou. Leč mne už hodně věcí netrápilo a tohle byla jedna z nich.
Jenže pak jsem objevila tu prokletou hadičku. Pěstí jsem praštila do kapoty.
U Sitha!
Byla jsem navztekaná, navíc mne začala bolet i ta pěst a musela jsem si ji promnout. Tohle opravdu nebylo fér. Jsem úplně mrtvá a teď tu mám jakousi hadičku, se kterou absolutně nevím, co si počít.
Přemýšlej, sakra, přemýšlej... nejsem snad úplně blbá...
Trvalo mi o chvilku déle než obvykle, než mi docvaklo, že když byl uvnitř vozítka manuál, určitě tam bude nějaká sada na základní opravy.
Pokud už teda není úplně vybraná...
Co jsem zatím zažila, vždycky uvnitř každého landspídru nějaká taková sada byla. Včetně balíčku s první pomocí. Ale ten jsem momentálně nepotřebovala. Jo, kdyby tam byl balíček poslední pomoci...
V každém případě jsem se pokusila najít něco jako opravnou pásku, kterou bych to dokázala zaplátovat. A to nejen místo, které se provalilo, ale obalila bych páskou celou hadičku a poté bych ještě upevnila spoj. A podobně bych si počínala i u těch ostatních hadiček, které držely spíše silou vůle. Tímto způsobem bych se to pokusila aspoň trošku zpevnit.
Jestliže by to vyšlo, ještě bych zkontrolovala množství oné kapaliny, pokud by to šlo, protože jsem neměla nejmenšího tušení, jak dlouho tu landspídr stojí a zda už směs stačila stéci. Ale doufala jsem, že tu nebudu muset lítat jak pošuk a shánět ještě tohle. Pokud s tím ovšem někdo nepočítal a nevybavil touto směsí náš landspídr také.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
Nalezení technického problému ti příliš velkou radost neudělalo a nejprve ti jazyk přišla nadávka, než ses rozhodla upřít svou snahu k nalezení řešení. Pustila ses tedy do prohledávání landspeederu ve snaze nalézt něco jako náhradní díly nebo sadu na opravy. V přední části, kde se ti povedlo nalézt manuál, jsi již neuspěla a objevila pouze prázdný zásobník do blasterové pistole něco jako náhradní lumu do předního světlometu a to bylo vše.
Další k prohledání byl nákladový prostor vzadu, kde jsi se nejprve musela dostat přes několik prázdných nádob od všeho možného, až jsi narazila na jakousi krabičku vzadu. V ní se ti z části poštěstilo - nebyla tam plnohodnotná opravná páska nebo snad náhradní hadička, ale jakési "náplasti" pro landspeedery. Prostě malé oválné lepící proužky, které spolehlivě utěsnily různé díry všeho druhu nehledě na povrch nebo materiál z něhož byl. A k tvému štěstí jich tu bylo hodně a snad i více než dost na to, abys mohla některá místa přelepit i dvakrát.
S náhradní náplni jsi nepochopila úspěšně, ale kontrola ti ukázala, že nádržka byla tak nějak z půlky plná a totéž platilo i o ostatních. Zbytek kontroly pak neodhalil už nic dalšího závažného a mohla jsi vozidlo prohlásit za schopné dojezdu do nějaké střední vzdálenosti, aniž by hrozila předem odstranitelná porucha.

Jakmile jsi dokončila svou kontrolu a opravu, akorát odjížděl poslední landspeeder s civilisty a k tomu tvému se vracel Ninn s Hey a z druhé strany se vynořila Sall s nějakou bednou. Jak se později ukázalo, tak se jednalo o nějaké zásoby, které by se vám cestou mohli hodit - od tekutin, až třeba i po něco k snědku, včetně nějakého místního pečiva.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
Jak to slušně říct a neklít. Ve vozidle sice byl nějaký manuál, bez kterého bych se nakonec možná i obešla, ale o nějaké vybavenosti nemohla být ani řeč. Naštěstí tam aspoň byla ta páska, kterou jsem všechno oblepila, jak jen to šlo. Bylo mi zcela fuk, že to po mě někdo bude muset před opravou celé odlepit, protože díky mé snaze ani nebylo vidět, která hadička a kde praskla. Kdyby někdo udělal to samé mé maličkosti, budu nadávat, ale momentálně jsem byla ve stavu, který jsem chtěla jen přežít a rozhodně jsem nad čímkoliv moc nepřemýšlela.
Nestačila jsem se ani opřít o bok landspídru, protože má kontrola byla konečně hotová a ostatní Jediové se začali slízat k mé pozici asi jako mouchy na med. Byla jsem nejen vyčerpaná, zraněná a celá od krve. Nyní jsem byla i zamazaná od oleje a kdo ví, jakého svinstva. Sice jsem si snažila otřít ruce do oblečení, ale moc mi to nepomohlo. Pocit špinavosti a skutečné ulepenosti a mastnosti zůstával.
Snad dojedem,
informovala jsem Ninna, sotva přišel.
Celý je to zalepený páskou, mohlo by to vydržet. A pokud ne, ve vozidle náhradní díly vlastně ani nejsou, tak pošlapem pěšky,
informovala jsem všechny zúčastněné.
Za sebe jen doporučuju opatrný styl jízdy,
dodala jsem a zkřížila ruce na hrudi. Nějaké jídlo mne ani trochu nezajímalo. Pořád jsem neměla hlad a spíše jsem doufala, že si při jízdě budu moct zdřímnout. Pak jsem si jenom počkala na další instrukce. Nechtěla jsem se hrnout do vozidla, abych pak zase musela vystupovat. Na to jsem byla příliš bolavá a vyčerpaná.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vesnice:
Jakmile byl Ninn dostatečně pozorný, sdělila jsi mu své hlášení o stavu vozidla a provedených opravách. Pokýval chápavě hlavou a viděla jsi, že z toho nebyl až tak nadšený, ale nakonec nic proti použití tohoto vozidla nenamítal.
Dobrá práce Hay, snad to vydrží až do města. I podle tvého výrazu vidím, že bys radši hledala něco v lepším stavu, ale zdroje téhle vesnice jsme už dost vyčerpali a mechanik je k naší smůle také někde ve městě,
shrnul stav vašeho vozidla a sám se trochu opřel o landspeeder, aby vás přejel pohledem.
Jestli si ještě potřebujete odskočit nebo něco, tak máte poslední možnost. Řízení se chopím já a vy se rozmístěte dle libosti, do konce cesty máte v podstatě volno, otázky?
zeptal se ještě naposledy Ninn, než zavelel k finální přípravě a sám si šel zkontrolovat místo řidiče, protože Hey ani Sallwits žádné námitky neměly. Samozřejmě byl připraven na ty tvé vhodně reagovat.
Kdyby ses chtěla omýt, tak v té kantýně je slušná umývárna včetně mýdla a podobných věcí,
navrhla ti Sallwits a umístila bednu se zásobami do speederu. Hey se na vás mezitím podívala s tím, že by si ráda vzala místo vepředu, pokud by tedy nikdo nic nenamítal. V opačném případě byla ochotná se podrobit, naopak Sall bylo víceméně jedno, kde měla sedět, pouze na vršek krabice přidala složenou deku, kterou jsi předtím již spatřila. Netrvalo by ti dlouho, aby sis uvědomila, že to byla tatáž, pod kterou ses dříve probudila.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vesnice:
No, já se o přední sedadlo rozhodně neprala. Ještě bych musela dávat pozor na cestu, nebo by se po mě chtěla nějaká pomocná navigace... a ne, díky. Normálně by mi to samozřejmě nevadilo, protože podobné hovadinky jsou v podstatě maličkostí, ale poloha v sedě je tak trošku uspávající a asi bych neudržela oči. Nějaká ta komplikace se mohla vyskytnout, že jo.
No, Ninnův postřeh mne přinutil k úsměvu, protože já bych nic v lepším stavu rozhodně hledat nechtěla. Já si chci lehnout či sednout a spát. Mé přání jsou momentálně velmi skromná a stav našeho landspídru mne až zas tolik netížil. Když bude řídit Ninn, tak případné komplikace půjdou na jeho zodpovědnost. Já dělala, co jsem mohla. A i kdybych se ukázalo, že jsem to spravila špatně, opět by to byla Ninnova zodpovědnost, protože snad jen slepý by neviděl, v jakém stavu momentálně jsem. Jen mi přišlo úsměvné, jak každý Jedi si myslel, že zcela přesně odhaduje mé rozpoložení, pocity a přání.
Jsem si jistá, že jedna hadička na výměnu by se zde zcela jistě našla, ale je to vaše volba,
namítla jsem a kupodivu jsem to nemyslela nijak drze ani ironicky. Jen jsem konstatovala, že hadiček a podobných nesmyslů se v každé dílně válí mraky a něčím podobným bychom vesnici na buben nepoložili. Jestli zmeškáme tu slavnou poradu, či co to mělo být... tak moje chyba to nebude.
No, asi se půjdu trochu umýt,
přikývla jsem. Vlastně jsem ani nevěděla, jak mám na Sall reagovat. Navíc při pohledu na tu deku...
Ech, Sallwits... to tys mne přikryla dekou, nebo tam už ležela? Jaksi si to nedokážu uvědomit...,
promnula jsem si čelo ve snaze si vzpomenout, jakým způsobem jsem usnula. Ale tento detail jsem si nemohla ani za nic na světě vybavit.
Jestlis to byla ty, tak díky, ehm,
na odpověď jsem si přirozeně počkala a poté jsem odpajdala do umývárny, abych se tím mýdlem přeci jenom trošku vydrbala. Nechtěla jsem vypadat jako špinavá bantha a má touha po čistotě překonala mou bolest a mé vyčerpání. Jakmile jsem dopackala k tekoucí vodě, pustila jsem si ji na hlavu. Možná to nebylo moudré vzhledem k počasí, nějak extrémně teplo nebylo, ale zase na druhou stranu, na umývání obličeje pomocí rukou jsem se necítila. Tohle bylo daleko jednodušší. Poté jsem se spíše pokusila vydrbat si ruce mýdlem, ale nějak jsem to s tou snahou nepřeháněla, nehledě na to, že fleky od toho svinstva asi stejně nepustily.
O dost mokří a jen o málo čistější jsem se vrátila ke skupince. Kapala ze mne voda a bylo mi to šumák. Ani jsem to pořádně necítila... a jestli onemocním... vlastně i to mi bylo jedno. Navíc můj mistr je prý jeden z nejlepších léčitelů v Chrámu, tak týdny bych na marodce určitě neležela. Usadila jsem se vzadu a byla jsem připravená na jízdu. Na nějaká další slova jsem moc nereagovala, protože prakticky ihned jsem začala opět usínat.

---
777 :yoda:
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Správní město:
Na otázku ohledně deky Sall přikývla a jen slušně opětovala, že není zač. Nijak hlouběji se v tom nepitvala a neřešila, stejně jako k tomu neřekl nic nikdo další. Díky tomu jsi dostala možnost se trochu omýt a dostat dolů aspoň část té povrchní špíny, kterou jsi stihla na sebe nasbírat během opravy. Podle předpokladů ta nejzažranější nepustila, ale i tak jsi při následném pohledu do zrcadla vypadala o poznání lépe a mohla se tak vydat nazpět na zadní místo vedle Sall.

Do žádné větší diskuze jste se nepouštěli a záhy jsi upadla do spánku, i když cesta nepatřila mezi nejkvalitnější. Každopádně Ninn se prokázal jako slušný řidič a provázelo vás tak spíše houpání než nějaké kodrcání.

Probrala jsi se až tehdy, když jste jeli po rovném povrchu a i když spánek v landspeederu nepatří mezi pohodlnější, pořád to dovedlo dostatečně doplnit energii. Tím částečně odpadla starost o padnutí únavou, ale stále to neřešilo tvé další základní potřeby. Nicméně v bedně u vás vzadu se stále nacházeli zásoby, které jste s sebou vezli včetně čerstvého pečiva. Sall sama vyhlížela město, do kterého jste se blížili.
Srovnávat s Coruscantem, nebo čímkoliv větším se samozřejmě nedalo, ale v porovnání s předchozími vesnicemi to byl výrazný rozdíl. Byly vidět i nějaké vyšší budovy a náznak něčeho, co by mohla být jakási průmyslová čtvrť.
Za chvíli tam budeme, poradu zahájíme hned po příletu, ať to sfoukneme co nejrychleji,
oznámil Ninn a podělil se tak o informaci, že před chvílí nejspíše mluvil komlinkem s jedním z mistrů, kteří na vás už čekali. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že se tenhle den už blížil ke konci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Správní město:
No, ta deka byla od Sall pěkným gestem. Opravdu. Musela jsem ocenit, že se mne vydala hledat a postarala se o mé pohodlí. Ale nelíbilo se mi, jak se ke mě zachovala. Vyjela na mne a popřela to. Což mi vadilo daleko víc než to, že se mnou nesouhlasila. Omlouvat jsem se jí nehodlala a netušila jsem, jak na tom to naše slavné přátelství vůbec je.
Tentokrát se mi žádný hnusný sen nezdál. To bylo fajn. Když jsem se probudila, už jsem nebyla vyčerpaná, jen trochu unavená a bolavá. Hladná jsem nebyla, jen jsem se už pomocí Síly dokázala natáhnout pro trochu vody a napila jsem se.
Jak je to ještě daleko?
Zeptala jsem se a vypadala jsem jak vyoraná myš. Mhouřila jsem oči do nebe.
No, žádné velké panoráma se přede mnou nerýsovalo, ale líbilo se mi to. Nebylo to tak obrovské.
Pěkná planeta, že? Příroda a tak,
pronesla jsem spíše do éteru. Nějakou dobu bych zde vydržela, líbilo se mi tu.
Moc mne nezajímalo, s kým to Ninn hovoří. Já jen vyhlížela konec cesty a doufala jsem, že porada bude opravdu krátká. Nechtěla jsem nikde tvrdnout. Ohledně toho, že jsem se asi nechovala úplně nejlépe a čeká mne asi pořádné seřvání či něco horšího, jsem si starosti nedělala.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Správní město:
Z Ninnovo reakce se dalo říci, že doražení do cíle je otázkou už jen pouhých minut, takže ti to jako odpověď na tvou první otázku muselo pro tuto chvíli stačit. Fakt, že jste už vjížděli do města, to jen o to více potvrzoval.
Venkov je tu opravdu hezký, takový uklidňující,
odpověděla ti možná trochu nečekaně Hey, ale ostatní připojili souhlasné pokývnutí nebo jakákoliv jiná gesta souhlasící s vyřknutým názorem. Mezitím ses mohla více rozhlédnout do města, které sice vypadalo živě, ale od Coruscantu se lišilo snad vším. Lidé neměli oblečení dle posledních trendů, nebylo tu tolik reklam, které mnohdy osvětlovaly ulici více než veřejné osvětlení a hlavně všechno to zalévalo světlo jasné oblohy.

A zatímco ses kochala, projeli jste okolo jakéhosi hlavního náměstí a za chvilku jste zabočili k budově, které měla jasné znaky místních bezpečnostních složek. Ninn bez nějakého váhání zastavil na jednom z parkovacích míst určených pro příslušníky těchto složek a pokynul vám k vystoupení. O něco později jste kráčeli vstupní halou stanice až směrem k turbovýtahu, který vás následně dostal do čtrnáctého patra. Tam na vás ve velké zasedací místnosti čekali zbylí členové vaší výpravy - mistři Siliin a Renmir a s nimi i poručík Cal, u něhož jsi mohla zaregistrovat, že mu přes kraj ramena vykukoval obvaz. Ale z jeho pohybů se nezdálo, že by to mělo být něco vážného.
Rádi vás tu vidíme všechny v pořádku ... dle možností tedy,
přivítal vás mistr Siliin a zarazil se trochu při pohledu na tebe. Nic dalšího ale neříkal a gestem vám naznačil, abyste se posadili. Na stole byla připravena lahev s vodou a Sall vyndala pečivo z vesnice, abyste měli k dispozici občerstvení. Následně začala porada a to přednesem mistrů Siliina a mistra Renmira, kteří popsali průběh své části mise. Jak se jim povedlo zaskočit protivníka a získat naprostou většinu zajatců, díky čemuž by měli být schopni položit celou tuhle zločinnou organizaci na kolena.
Jako další se slova chopil rytíř Ninn, který popsal svou část úkolu, včetně toho, jak tě potkal a potom jste postupovali společně až dovnitř a následně do bodu, kdy ses od něj oddělila pro odvrácení pozornosti. Navázal, kdy jsi utíkala směrem k němu a on rychle zasáhnul a zastavil tvé pronásledovatele, než jste po nějaké době vyrazili nazpět. Zmínil i zajatce, které tam ponechal relativně volné k útěku a domněnce, že by jim mohli posloužit jako další volavky. Následně se pozornost přesunula k Sall a ta popsala vaši část, včetně tvých vstupů. Jako poslední dal mistr Siliin slovo tobě, abys doplnil části, kdy jsi jednala na vlastní pěst a jakže jsi se vlastně oddělila od skupiny.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Správní město:
Popravdě, čekala jsem odpověď od Sall, nikoliv od Hey. Takže jsem jako ostatní jenom trochu pokývala hlavou. Nevěděla jsem, jak si to pořádně vysvětlit a dost jsem pochybovala, že jedna „společná“ mise mohla v našich vztazích něco změnit. Tedy kromě toho, že jsem byla na kordy snad s každým Jediem. Což mi ale ani teď nevadilo. Na podobný stav jsem byla za ty roky zvyklá, byl nádherný den a já se rozhlížela po lidech a dokonce jsem se dívala i vzhůru na oblohu. Opravdu pěkná planeta a tak trošku jsem nechápala, jak by mohl někdo tento krásný svět někdo vyměnit za „lesk“ Coruscantu.

Z landspídru jsem vystupovala s mírným obtížemi. Přeci jenom, všechny ty odřeniny, naraženiny a ztuhlé svaly udělaly své. Dokonce jsem jednu chvíli ani nevěděla, na jakou nohu mám pajdat dřív. Ale naštěstí jsem se rozhýbala a už se mi šlo snadněji. I když v duchu jsem probrala všechna sprostá slova ve všech jazycích, které jsem znala a jedno po druhém jsem opakovala. Holek ani Ninna jsem si moc nevšímala. Za normálních okolností bych se držela blízko Sall, ale naše přátelství asi neprošlo zkouškou ohněm, nebo tak. Ale to se stává, sith to vem.
Když jsem spatřila svého mistra a jeho výraz, nedalo mi to a zakřenila jsem se. Tohle prostě stálo za fotku. Jenže to byl také jediný okamžik, při kterém jsem se bavila. Následně jsem musela vyslechnou celou horu keců nudnějších než kdejaká hodina v Chrámu. Navíc jsem pod přímým dohledem svého mistra musela dávat pozor a soustředit se. Už tak jsem měla dost problémů. Ale že bych se kvůli tomu cítila nějak blbě? To ani náhodou.
Co se zasedacího pořádku týče, uhnízdila jsem se v podstatě kdekoliv bez nějakých hlubších důvodů. Nesnažila jsem se ukořistit si místo vedle Sall, protože víme, že.
Když se chopil slova rytíř Ninn, zakoulela jsem očima a vůbec, kdekoliv zmínil moje jméno, trochu jsem si poposedla. Mé vstupy totiž byly všelijaké, ale povedené či chvályhodné rozhodně ne. Cítila jsem se trapně a jako pořádný matlák.
Kéž by mi bylo dvanáct a toto by byla moje první mise...,
pomyslela jsem si, ale mé přání splněno být nemohlo. Mládnou nejde, ách jó.
Jenže pak se pozornost upnula na mne. Zcela viditelně jsem se ošila a dokonce jsem i parádně zrudla.
Mým úkolem bylo provést malou diverzi k odlákání nepřátel od útěku zajatců,
začala jsem shrnutím a na chvíli jsem se odmlčela. Potřebovala jsem zformulovat slova tak, aby to neznělo, že jsem úplný debil, což možná i jsem, ale proč to přiznávat? Tak trošku se mi prášilo od pusy. Trošku víc, ale rozhodně jsem se neplánovala přiznat. Také jsem se pokusila kolem sebe vystavět nějaké ty mentální bariéry. Tedy, můj mistr zřejmě lež pozná... ale to je jedno, hlavně jsem své selhání nechtěla probírat přede všemi.
Nicméně rytíř Ninn všechno podstatné řekl a já nemám moc co dodat. Došlo jen k malé potyčce a odvážím se tvrdit, že bych situaci zvládla i bez rytířova zásahu a nakolik bych celkově byla úspěšná je irelevantní, protože bychom se pohybovali na poli předpokladů a dohadů, nikoliv faktů,
beze studu z té lži jsem se klidně podívala do očí všch přítomných. Jen Siliinovi jsem se vyhla, protože prostě... byl to můj mistr. Tak trošku jsem doufala, že to Ninn nebude chtít rozebírat, protože jemu jsem něco málo prozradila... ale s rukou na srdci, byla to částečně i jeho chyba. Já vyjádřila své pochyby o účelnosti této minimise, on mne přesvědčil o její nezbytnosti a já jednala ukvapeně na jeho popud. Kdybych se držela svých předpokladů, raději ustoupím.
Ano, měla jsem co hlásit. Třeba to, že jsem přišla o světelný meč. Ale takto veřejně... ne, prostě ne. To ať se na mě nikdo nezlobí. Odmlčela jsem se a doufala jsem, že se pozornost přesune k něčemu důležitějšímu, protože jedna bezvýznamná událost někde v tunelech... prostě nemohla být hlavní náplní programu.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Správní město:
Své hlášení jsi pojala velmi stručně a příliš jsi ho nepitvala. Při tvém zhodnocení, že by sis i tak nejspíš sama nějak poradila se tvůj mistr podíval Ninnovým směrem, ale ten jen pokrčil neurčitě rameny a hlouběji se k tomu nevyjadřoval. Poznámky k tomu všemu neměl ani nikdo další, jen mistr Renmir si nakonec rozhodl vzít slovo.
Padawanko, opomněla jsi část, kdy ses oddělila od holek, protože dle původního plánu jste se měly nechat zajmout společně. A pokud dovolíte, tak by nás zajímalo trochu více ohledně diverze, kterou jsi prováděla, případně o průběhu. Tato hlášení provádíme i proto, abychom se mohli od sebe navzájem poučit nebo zjistit něco nového,
pronesl nakonec a vyjádřil zvědavost nad větší části průběhu tvé mise. Byla pravda, že vzhledem k ostatním tvé shrnutí nebylo fér, protože holky popsaly svou cestu do vězení, vztahy zajatců a jak se snažily je udržovat na půl v rezignaci, ale zároveň i v naději. A takto to předtím říkali všichni přítomní, kteří doposud řečnili. Možná i proto si Sall občas udělala nějaké poznámky do datapadu, jak si nejspíše zaznamenávala některé postřehy.
Máme tu minimálně zmínku o skupince, které se povedlo uprchnout s tím, že s sebou původně měli nějakou problémovou holku, která se až nečekaně zarputile snažila vrátit k přepadeným, místo aby se se skupinou pokoušela uniknout a obstarat pomoc,
připojil se k žádosti o více informací i tvůj mistr a předložil ti část zprávy, která se k nim dostala. Určitě ti nedalo nějaké větší potíže si domyslet, od koho mohla tato zpráva původně pocházet. Každopádně tu nyní panovalo jisté očekávání od toho, co jim v následujících momentech sdělíš. A co jsi mohla tak nějak vnímat, převládala spíše neutrální zvědavost, než cokoliv jiného. Navíc tvá zranění mohla tuto zvědavost jen podněcovat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Správní město:
Prohrábla jsem si vlasy a znovu jsem vydechla. Nebyla jsem sice přímo vyčerpaná, ale bolavá a blbě se mi sedělo. Všechny ty odřeniny a škrábance... takže jsem se nejdříve postavila a chytila jsem se opěrátka židle. Paradoxně to pro mne bylo momentálně pohodlnější.
Ano, tu část jsem skutečně vynechala. Vím, proč se tyto hlášení dělají mistře, nicméně ta krev je má vlastní a myslíte si, že je mé opomenutí, alespoň z části, omluvitelné?
připustila jsem s pohledem upřeným na Renmira. Opravdu jsem milovala podobná poučování, obzvláště, pokud byla takto zbytečná a spíše vzbuzovala dojem, že je tam řečník vložil spíše proto, aby toho druhého mohl lépe usadit. V určitých ohledech nastoupila stará Hayasan a rozhodně jsem nemínila dovolit ostatním, aby ze mne dělali pitomce. Toho ze sebe zvládnu udělat sama.
Ale abych vaše slova uvedla na pravou míru, od nikoho jsem se neoddělila, protože jsem byla oddělena. Seděla jsem v landspídru s řidičem neobvyklých schopností, který dokázal zachovat chladnou hlavu a vlastně bez větších problémů se z obklíčení dostal,
rozhodla jsem se splnit Renmirovu žádost a začala jsem tedy podávat úplnější hlášení. Alespoň té první části.
Na vyhodnocení situace jsem měla vteřiny, ne minuty a rozhodně jsem neseděla v teple a s občerstvením po ruce. Takže než abych jednala nelogicky, donutila svého řidiče k nějakému nečekanému chování, které by mohlo vést k hromadné havárii a ztrátech na životech, například, rozhodla jsem se, že zůstanu na svém místě a pokusím se k děvčatům připojit v průběhu boje,
mluvila jsem dál a můj tón byl skoro normální, protože Renmir mne svými poznámkami trošku nastartoval. Jen jsem tedy byla trošičku úsečnější, než by bylo nutné a připojila jsem poznámku, kterou jsem mohla vynechat.
Pokud by vás zajímalo, mistře Renmire, proč jsem třeba za nejbližší zatáčkou nevyskočila z landspídru a nehnala se holkám na pomoc, tak vysvětlení je jednoduché. Příliš vysoká rychlost a má neochota položit život při podobném kaskadérském kousku. Byla jsem tedy přinucená počkat, dokud jsme nezastavili. Poté proběhla vášnivá diskuse, jejímž výsledkem byl můj návrat k děvčatům, ale bylo již dobojováno,
ani teď jsem si neodpustila možná trošku nevhodnou poznámku. Vlastně před svým vlastním mistrem jsem se podobným způsobem chovala vůbec poprvé. Ale má snaha ohledně stoprocentního chování, které se mi stejně nedařilo, šla do kytek a já si už neplánovala na nic hrát.
Ohledně té diverze... no, můžu říct i poněkud obsáhlejší verzi, ale všechno podstatné jsem již řekla,
prohlásila jsem a mozek mi opět začal šrotovat na plné obrátky. Je jasné, že jsem se tak styděla, že takto veřejně o svém selhání nebudu, ale musela jsem říct něco, co by bylo aspoň z části pravdivé a lež velmi opatrně zaobalit do pravdy.
Jakmile jsem se oddělila od rytíře, plížila jsem se chodbou. Cestou jsem narazila na jakéhosi týpka. Nechtěla jsem ho mít v zádech, tak jsem ho zneškodnila,
tu část o světelném meči jsem vynechala. Tedy aspoň prozatím. Ninnovi jsem o své ztrátě již řekla a nechtěla jsem mu dát příležitost k nějaké dodatečné otázce, která by byla krajně podezřelá.
Poté jsem se plížila dál. Byly tam bedny s nějakými oleji, či co to bylo a něco jako kasárna. A zrovna tam jsem uklouzla,
schválně jsem použila toto slovo. Mohlo mít více významů a já rozhodně nemyslela na ten, který napadl asi všechny ostatní. Tedy, že se mi stala nehoda. Jistě, znělo to taky blbě... ale uklouznout může i ten nejzkušenější mistr. Ale tak strašně blbě se rozhodnout a vsadit na probíjející světelný meč... který stejně nakonec nefungoval a ještě jsem o něj přišla... tohle bylo tak debilní, jak nic před tím a nic potom. U Sitha, měla jsem ustoupit!
Takže výsledkem mého snažení byl zničený světelný meč, který zůstal v tunelech, a vibronůž v mém boku. Poté jsem už jenom utíkala, samozřejmě. Pak následovala mála potyčka a svou diverzi jsem mohla završit úspěchem, protože se všichni soustředili na mne a zajímalo je spíše mé zadržení než nějací uprchlí zajatci,
jo, teď by to snad mohlo být v pořádku. Dokonce jsem ani nelhala s tím světelným mečem. Skutečně tam byl zničen a opravdu zůstal v tunelech. Jen jsem tedy neřekla všechno. Opravdu to bylo šíleně trapné, nebo se mi to aspoň zdálo. Pocit, že selžu při každé misi (protože mistr měl neustále nějaké výhrady), opravdu nebyl nic super a toto já pobanthtila opravdu dokonale. Zatleskala bych si, kdyby to nebylo ještě trapnější, než ten můj výkon v tunelech.
Jak jsem řekla. Malá potyčka, podařilo se mi získat dokonce nějaký náskok a se situací bych si poradila, byť že rytíř Ninn mi to značně ulehčil,
trvala jsem na svých předešlých slovech, byť že má předešlá formulace byla kapánek nešťastná.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“