FAQ

Zde najdete pravidla, ale také info, jak se on-line hry zúčastnit. Nachází se zde i informace, které mohou pomoci při řešení problémů s Akademií.
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

FAQ

Příspěvek od Jordi Linx »

Otázka: Jak si mám zařídit výcvik, potom co jsem udělal solidní přihlášku a čekání nezabírá?
Odpověď: Pokud vidíš některého z moderátoru on-line, tak zkus napsat na chat a chvilku vyčkat. Jinak mu napiš do osobní pošty.

Otázka: Mám přehled o technologii/biografii/galaxii ve světě Star Wars. Jak se mám stát archivářem?
Odpověď: Buďte aktivní, komunikativní a kontaktujte hlavního archviváře, administrátora Jordi Linxe, který prověří vaše znalosti a případně vás zahrne do svých plánů.

Otázka: Co mám dělat, když chci napsat nějakou recenzi na knihu nebo hru ?
Odpověď: Pokud již není v seznamu všech her a knih klikatelná(to jest není už na ní napsaná recenze), tak jenom založte nové téma a tam napište recenzi, administrátor ji brzy přidá do seznamu. A nezapomeňte se držet nějakých pravidel, co by recenze měla obsahovat.

Otázka: V pravidlech jsou zmíněna nějaká dovolená a zakázaná povolání, nejsem si jistý, jestli to přesně chápu ...
Odpověď: Jistě mluvíš o pravidle 9. To je zavedeno například kvůli tomu, aby si hráči nevytvářeli postavu Sitha, když v tom období žádný nebyl - držíme se tím kanonu(oficiální podoby světa Star Wars dle filmů, knížek a her). Povoláním je myšleno, že chceš být Jedi, Sith, pašerák, voják atp. - která přesně můžeš vybrat závisí právě na konkrétním období. Stačí se podívat do daného období do sekce přihlášky a tam hned nahoře je téma Hratelné postavy. V něm je vše potřebné řečeno, případně konzultuj s některým z moderátorů či administrátorů.
Naposledy upravil(a) Jordi Linx dne 10.6.2010 16:38:51, celkem upraveno 1 x.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

How To návod, aneb jak a co od začátku až po první příspěvky.

Otázka: Eh, právě jsem zaregistroval, nějak, a kde začít ?
Odpověď: Určitě si pročíst sekci Pravidla a Návod, před tím, než se odhodláte dělat cokoliv dalšího >> rychlý odkaz http://forceacademy.net/hra/viewforum.php?f=4

Otázka:Dobře, pravidla jsem si pročetl, co dál ? Jak začít hrát ?
Odpověď: Před samotným hraním je tu několik procedur, které jsou nezbytné, tou první je volba období, kde chceš hrát(momentálně jsou tu 4 - Mandalorianské války, Stará Republika, Impérium a Nová Republika). Když už si vybereš období, tak je potřeba si udělat přihlášku právě do daného období do podsekce přihlášky.

Otázka: No, super, tohle chápu. Ale jak to teda myslíš s tou přihláškou ? A jak si mám nějakou udělat ?
Odpověď: Jistě jsi si už domyslel, že Akademie je textová hra podobná Dračímu Doupěti(nebo Dungeons & Dragons, Unaskému doupěti a dalším podobným parafrázím), kdy je tu postava Moderátora(Pána Jeskyně, Vedoucího hry apod.) a tvoje postava. A právě pro tuto postavu je potřeba si udělat přihlášku. Samozřejmostí je, že povolání postavy se bude vztahovat k danému období a tématice SW. A jak na přihlášku ? No jednoduše, zde je vzorová verze, takže té se doporučuju držet >> http://forceacademy.net/hra/viewtopic.php?t=1324

Otázka: Takový detail, jak vůbec poznám moderátora ? Administrátora a další tento něco hodnosti ?
Odpověď: To je prosté, okamžitě je poznáš pokud jsou přihlášeni, protože dole na stránce je seznam on-line uživatelů, kteří se často liší barvou. Admini jsou červení, modeři zelení atd. máš to tam dokonce i označeno barevně, kdo kdo je. Pokud by jsi chtěl samotný seznam, tak ten je umístěn v patřičné sekci(Moderátoři) na webu Akademie včetně rozdělení moderátorů do jednotlivých období. V samotném fóru jsou pak označeni u jejich avataru(obrázku uživatele) a také mají speciální hodnost(ve formě odlišného světelného mečíku).

Otázka: Pěkná přihláška a užitečná, takže teď už mám podle toho i svoji, ale kam s ní ? A jak ?
Odpověď: Do sekce přihlášky v období, které jsi si zvolil. Nad seznamem topiců je tlačítko New Topic, na to klikni, do těla zprávy vlož svou přihlášku a do předmětu vyplň svůj nick a za pomlčku jméno tvé postavy, usnadňuje to přehlednost. Např. ( Jordi Linx - Tess Aoni , tedy já Jordi Linx uvadím přihlášku pro svou postavu jménem Tess Aoni)

Otázka: Ha, povedlo se ! Takže už můžu hrát ? Kde ?
Odpověď: Moment, ne tak rychle. Nejdřív si tě musí nějaký moderátor vybrat a zkontrolovat tvou přihlášku, tady to chce občas trochu trpělivosti. A kdyby se náhodou po nějakých dvou/třech dnech nikdo neozýval, tak napiš osobní zprávu někomu z moderátorů nebo lépe administrátorů, my už se postaráme, aby se ozvali a začali jednat.

Otázka: Měl jsem kliku a ozval se docela rychle, jenže ... řekl mi, že to mám celý špatně a že to musím předělat ! Jenže jak, o Star Wars toho vím akorát co jsem viděl na Nově ?
Odpověď: To upřímnou soustrast, Nova není nejlepší zdroj informací, ale nezoufej, i na to jsme tu připraveni. Moderátoři ti většinou napíšou co je špatně a co potřebuje upravit, můžeš se s nimi i domluvit na nějaké radě či pomoci. Ale to není vše, navíc tu máme obsáhlou a neustále se zvětšující sekci Galaktických archívů! Takže před tím, než se vůbec vrhneš na přihlášku, tak se mrkni tam, můžeš tam najít spoustu inspirace a hlavně informací, které v české podobě jen těžko najdeš někde jinde. Navíc se snažíme o nějakou přehlednost a slušnou úpravu.

Otázka: No tys mi dal, víc jak dvě hodiny jsem to tam pročítal a to ještě nemám přečtený všechno! Ale hlavní je, že jsem upravil přihlášku a moderátor je spokojený! Takže, můžeme už začít hrát, nebo je tu zase nějaké ale?
Odpověď: No ... ještě je tu jedna taková malá drobnost. Jedná se o přezkoušení hráče ze znalosti pravidel fóra, ale pokud jedeš podle tohoto How to návodu, tak už sis pravidla jistě přečetl anebo víš, kde je hledat, takže by to neměl být problém. Snažíme se tak donutit nové hráče, aby měli pojem co dělají a měli také jistou kulturu svých příspěvků.

Otázka: No, to se dá pochopit, takže jsem odpověděl správně, tak co musím ještě udělat, abych mohl začít hrát?
Odpověď: Ještě? Tak přehnaná byrokracie to zase není, žádně ještě už není. Blahopřeju můžeš začít hrát! Tvůj moderátor ti totiž po správném zodpovězení kontrolního testíku založí výcvik, který bude v období, které sis vybral(a kde máš také přihlášku) v sekci Výcviky. Takže se tam proklikej a začni hrát.

Otázka: Paráda, už se to rozjelo. Díky moc, nebo je tu ještě něco?
Odpověď: Jak jsem řekl, není! Jenom doporučuju být zdvořilý na adminy, protože když se naštvou, tak dokážou být hodně zlí! (mě nevyjímaje) Klidně se o tom můžeš přesvědčit diskuzí s někým na SB.

Otázka: Počkat, počkat, co je to SB?
Odpověď: To je ShoutBox(nyní také jako Mini-Chat nebo mChat), interaktivní chat, který je umístěný dole na hlavní stránce akademie. Místní obyvatelstvo tam rádo diskutuje, když čekají na odpovědi, nebo si prostě chtějí jenom pokecat s ostatními uživateli, proto tu taky není žádný topic spam nebo něco podobného, od toho tu je ShoutBox.

Otázka: Moment, ještě. Vzpomínám jsi, že jsi zmínil něco o nějakém mečíku, nebo tak něčem ... co když chci taky jeden takový? Co pro to mám udělat?
Odpověď: Tyto mečíky se vztahují k jednotlivým hodnostem hráčů, více o tom se můžeš dočíst zde >> http://forceacademy.net/hra/viewtopic.php?t=1904 , kde je i popsáno, jak je lze získat.

Otázka: Ještě mě napadlo, že jsem si tu všiml spousty dalších topiců, u nichž nevím, co jsou přesně zač?
Odpověď: No, protože moderátoři nejsou on-line boti a mají více než jednoho hráče(měli by mít, jestli si váží své pozice - ehm, nechal jsem se trochu unést, toho si nevšímej), tak tu máme další sekce, kde se mohou hráči zabavit.
  • ■ V sekci Recenze a Rubriky si můžeš pročíst o recenzích ke knihám a hrám týkajících se SW, dalším Sci-Fi, ale také moje oblíbená s povídkami od členů Akademie, kam můžeš přispět i ty, případně se něco naučit. A nepotřebuješ na to být žádný Arthur C. Clarke, Ray Bradbury nebo jiný světoznámý autor. Lidé z Akademie se ti k tomu rádi vyjádří bez zbytečných okecávek a také ti pomohou.
    ■ Už jsem zmínil Galaktické Archívy, které si můžeš procházet a rozšiřovat si vědomosti, či hledat pokud se snažíš najít něco specifického.
A pak je tu samozřejmě sekce Soutěže a multimise - zde se rozepíšu o několika sekcích:
  • ■ MPM - Mise, kde hraje najednou více hráčů společně a přináší tak nový rozměr hraní, mnohdy hodně zábavný, když je doplněný interakcí s ostatními živými hráči.
    ■ Bojová aréna - Tady si můžeš vyzkoušet své bojové schopnosti a po nalezení soupeře se střetnout v psaném souboji na meče, blastery, Sílu a další ... někteří to využívají i k vyřizování si účtů, jiní pro zábavu
    ■ Projekty - A zde je vše ostatní, co se jinam nevejde a určitě tu najdeš spoustu dalších zajímavých věcí. Sám osobně se tam snažím aspoň dvě věci držet naživu i pro ostatní hráče a společně se snažíme něco vytvořit. Občas se tam objeví nějaká šílenost, která nadchne spoustu duší a pobaví, to vše závisí od nápadů jednotlivých uživatelů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Pravidla, návod ke hře, pomoc“