Alain Iglesian(Jordi)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Alain Iglesian(Jordi)

Příspěvek od Elinor Yall »

Jméno: Alain Iglesian

Rasa: člověk

Planeta původu: ??? (na palubě korvety Foray „Arion“)

Titul: padawan

Životopis:

Alain se narodil jako výsledek několikaletého důvěrného přátelství rytířky Jedi Talie Morgan a plukovníka Gordona Iglesiana roku 25 BCT/ 3,678 BBY. Matka byla ve velícím postavení a akce se ve vrcholných fázích těhotenství neúčastnila. Po porodu chlapce poslala na Coruscant. Vzhledem k tomu, že měl Alain nadání v Síle, vyrůstal mezi ostatními younglingy a dostalo se mu patřičné jedijské výchovy.
Přestože otec projevil sklony se k dítěti hlásit a dokonce se i oženit (proto také Alain má příjmení po něm), jeho kontakt s dítětem byl po odchodu Alaina na Coruscant nulový. Sice se snažil získat o synovi alespoň nějaké základní informace, ale řád to dost sabotoval, přístup matky byl podobný, a navíc Gordon Iglesian v průběhu bojů o Agamar dosáhl statutu KIA.

Jako dítě – a později ani jako padawan – neměl Alain s ostatními Jedii nějaké výraznější problémy.
Působil vzorně, vychovaně a měl určitý smysl pro „nedělání problémů“. Zároveň byl vždycky dost nadšený a komunikativní, se smyslem pro humor a sklonem nebrat se příliš vážně, takže byl u ostatních vcelku dost oblíbený.
Moc se na tom nezměnilo, ani když se v jedenácti stal padawanem, a ani později, když se začal sám účastnit některých misí mimo Coruscant (nutno si ale uvědomit, že šlo o mise, na které se dá brát padawan mladšího věku a teprve získávající zkušenosti). Pod vlivem okolností se jen jeho chování stalo... dospělejším? Vážnějším? Zodpovědnějším? I tak by se to dalo říct.

Pokud jde o samotnou válku, tak jako pro většinu jeho generace znamenala něco, co prostě existuje, trvá a musí se s ní počítat. Bylo mu jasné, že pokud se nestane nějaký zázrak, zapojení do konfliktu se nevyhne. A i když se mu ta představa právě nezamlouvala, dost určovala i konkrétní náplň jeho výcviku.

Hlavní zbraň: jednoduchý jednočepelový světelný meč;
krystal je zlatožluté barvy (resp. žlutý krystal, který v průběhu růstu začal zlátnout, ale změna barvy se během „dozrávání“ zastavila na takto hybridní) – Alain ho získal v průběhu jedné z výprav, kterých se účastnil se svým mistrem, a nahradil jím původní „standardně-zelený“ krystal

styl boje se světelným mečem: soresu, niman;
obecně se o jeho taktice dá říct, že je dosti defenzivní a zejména obranná složka je mnohem, mnohem silnější a brilantnější než útočná – ostatně klasické duely v chrámu řešil většinou tak, že protivníka „utahal“ a počkal, až začne dělat dost velké chyby

záložní zbraň:
blasterová pistole;
získal ji a naučil se s ní zacházet v průběhu akcí se svým mistrem;
pokud se dá předpokládat průšvih, který by vyžadoval nějaký agresivnější styl boje, dává přednost střelné zbrani

Schopnosti v Síle (obsahuje to i věci, na které se bude chtít specializovat):
Bojová mysl(Battlemind) - Technika pro navýšení bojového ducha a morálky skrze maximální soustředění, což vedlo k celkovému zvýšení schopností uživatele
Silové Vylepšení(Force Valor) - technika, která umožnila uživateli dočasně zlepšit svoji rychlost, přesnost, sílu v závislosti na jeho schponostech, zkušení uživateli mohli povzbudit i své přátele, častá technika uživatelů formy IV - Ataru pro posílení jejich akrobatických prvků
Léčení(Force Healing) - Techika jež umožnila urychlit přirozené léčení jedince pomocí Síly, v rukách zkušených a silných Jedi mohla zachraňovat i smrtelná zranění či různé těžkoléčitelné choroby
Jediská Hibernace(Hibernation Trance nebo Jedi Hibernation) - Jedi kontrolovaně zpomalil svůj metabolismus na minimum, tak že pro neuživatele Síly vypadal i mrtvý, vsuchém prostředí vydržel asi týden, v mokrém měsíc bez vody, bylo možno oužívat ködové slovo na vyrušení Jediho ---> Morichro(Morichro) - Náročná a nebezpečná technika při níž uživatel mohl přerušit(obvykle pozastavit) životní funkce seeb nebo na toho na niž techniku použil, v tomto stavu mohla osoba přežít i více jak rok bez potravina vody, ne však vzduchu, tato technika však mohla být užita k smrtelnému zastavení funkcí - což bylo zakázáno a ne každý mohl techniku ovláda

Schopnosti:
--> první pomoc a jakési „doktorské minimum“
--> dobré jazykové znalosti
--> střelbu si osvojil velmi rychle a na hodně dobré úrovni
--> dobře si rozumí s počítačovými a bezpečnostními systémy
--> dobré logické, analytické a kombinační myšlení
--> techniky na ovlivnění mysli a vůle na něj prakticky nefungují a to i v případech, kdy by teoreticky fungovat měly

Poznámky:

vzhled:
Pokud jde o podobu, Alain se velmi podobá svému otci. Vysoký (187 cm), atletické postavy, s šedozelenýma očima (ty má po mámě).
V chrámu a obecně v jedijském prostředí nosí oblečení typické pro všechny členy řádu.
Pokud má fungovat někde jinde, což se týká i výprav, dává přednost jednoduchému civilu.

povaha:
Alain je – upřímně řečeno – nadšený dobrodruh, který se na svět navzdory všemu, co se kolem děje, dívá s nezdolným optimismem. Snadno navazuje kontakty s novými lidmi, nejen díky přirozené empatii si rychle dokáže získat důvěru, ale na druhou stranu taky nemá problém s tím, aby někomu začal důvěřovat on. Má svou představu o tom, co je správné, a to se taky snaží dělat. Součástí toho je i pomáhání ostatním a pořádná dávka obětavosti. Vzato kol a kolem, přestože žije v době velké galaktické války, zatím se na život mohl dívat z toho lepšího úhlu pohledu. A i když se už nachomýtl k věcem, které mu mohly ukázat druhou stranu, v tomhle ohledu se toho v něm moc nezměnilo.
V průběhu několika misí, které měly sklon se komplikovat, prokázal schopnost zachovat si chladnou hlavu a nezmatkovat. Vedle toho... něco v Alainovi funguje jako čirý plamínek světla. Něco, co se dá hodně těžko popsat, ale co někde uvnitř je a občas dost intenzivně probleskuje na povrch a dokáže to na druhé povzbudivě zapůsobit. Jeho mistr se o tom vyjádřil, že Alain umí na lidi působit jako pevný bod (tenhle dar patrně vznikl kombinací povahových dispozic po tátovi s jedijským tréninkem), což je sice obdivuhodná věc, ale rozhodně mu to nezávidí.

kontakt: nejlépe PM

znalosti SW: věřte mi, že značné... 8)

poznámky: ne že bych tak neměla co dělat, ale bylo by fajn si zahrát postavu, která se nezvrhne ve velkou epickou ságu (ad. Corriolanové a Tavisové, Tarmien) :D či existencionální drama. :D
Nic proti ságám, ale dynamika vymýšlení příběhů je jiná než odpovídání ve výcvicích, hlavně když dochází k výpadkům pobytu na netu.
Jinak pokud vám to připomene jisté CP z dob, kdy jsem moderovala - věřme na alternativní reality a to, že se mi nechce příliš vymýšlet jména. :D
Naposledy upravil(a) Elinor Yall dne 17.6.2011 12:34:11, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... takže je to opět na mně :D Za to však budu přísný, tedy :

1, Když se Alain narodil, tak již tři roky zuřila válka - tedy, jak to jeho matka zvládala, kde byla apod. ?
2, Opět válka - jak ho ovlivnila během jeho výcviku padawanství apod. ? Protože, co si budeme nalhávat, tohle se do člověka musí promítnout.
3, Schopnosti schvaluji s tím, že Léčení bude na zhruba střední úrovni a Morichro velice, velice minimální ...
4, Otázka mistra - je to čistě v mé moci, nebo tam již nějakou představu máš a pak je tu ještě jedna věc, pokud je tedy mistr na mně. Jakou míru zapojení mistra do války mám aplikovat, protože to se Alainovi do života dost hodně promítne.

Test dávat nebudu, i když nepopírám, že mě to lákalo :P
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Jordi Linx píše: 1, Když se Alain narodil, tak již tři roky zuřila válka - tedy, jak to jeho matka zvládala, kde byla apod. ?
pokud bych vyšla z precedentů, co jsou v období klonových válek (nemyslím tCW seriál) - do docela vysoké fáze se dá těhotenství prostřednictvím Síly maskovat a dotyčná Jedi se zvládala účastnit přímých bojových operací. Dokonce se podařilo celou kauzu ututlat před řádem Jedi.
K něčemu podobnému by tady jaksi nebyla zrovna vůle.
Otázkou je "včasné neodchycení" matky do bezpečnějších oblastí. Jestliže máš ale loď působící ti někde na vnějším okraji, Jedi s funkcí "poradce" (v praxi to znamená, že Jedi kecá do toho, do čeho kecat chce, a podílí se na velení lodě) a ta Jedi na sebe jiný stav neprokecne dostatečně včas... no, domysli si to. :) Problémy to každopádně může nadělat, v řádu ji rozhodně nepochválí, ale není to nezvládnutelné.

Jordi Linx píše: 2, Opět válka - jak ho ovlivnila během jeho výcviku padawanství apod. ? Protože, co si budeme nalhávat, tohle se do člověka musí promítnout.
Předpokládám, že myslíš vcelku unikátní situaci, kdy máš řád v dlouhodobé válce. No, ona až tak moc unikátní není, ve starší historii (a v novější myslím taky) jsou taky dlouhá válečná období, kde se angažovali Jediové... ale jo, chceš popsat, jaký posun čekat od někoho, kdo vpodstatě prožil celý život s tím, že je nějaká válka a že je vysoce pravděpodobné, že se do ní zapojí, jakmile to bude možné.
Především bych řekla, že bude mnohem větší důraz na pojetí řádu jako bojovníků, i s určitým vojenským aspektem. Bude snaha o praktičnost, o to, aby padawané byli schopní se o sebe postarat, kdyby se něco stalo, a to v různých situací. Rozhodně nejen, že jsou vedení k větší míře zodpovědnosti, ale taky tu zodpovědnost vnímají jako něco skutečně reálného a do značné míry zatěžujícího. Alespoň u Alaina máš tyhle aspekty od doby, co začal nějak brát rozum. :)
Otázkou jsou pochopitelně "venčící mise", ty si v prostředí celogalaktické války představuju dost špatně, ale i ty venčící mise můžou být docela adrenalinové i když je snaha držet padawany mimo (přednější) frontu.
Jordi Linx píše: 3, Schopnosti schvaluji s tím, že Léčení bude na zhruba střední úrovni a Morichro velice, velice minimální ...
zcela souhlasím, tak nějak jsem si to i představovala :)
Jordi Linx píše: 4, Otázka mistra - je to čistě v mé moci, nebo tam již nějakou představu máš a pak je tu ještě jedna věc, pokud je tedy mistr na mně. Jakou míru zapojení mistra do války mám aplikovat, protože to se Alainovi do života dost hodně promítne.
Mistra nechávám zcela na tobě a nechám se překvapit.
Jenom bych měla připomínku - se zdravým rozumem. Chápu, že když je v NJO a v tCW normální, aby se padawané účastnili války velmi aktivně... osobně tento názor příliš nesdílím a přijde mi na úrovni "ve dvaceti člověk zachrání Republiku, v třiceti vytvoří sithské impérium..." :D :D :D
Moje představa je ta, že padawané do určitého věku a zvládnutí výcviku nejsou k frontě prostě puštěni, a úkolem mistra je především cvičit padawana a ne pendlovat mezi bojištěm a chrámem, kde probíhá výcvik.


POZN: pokud jde o hodně velké plánování budoucnosti, možná bych se snažila Alaina směřovat kamsi ke spolupráci se SIS. :)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

1, Eh, dobře - představení možných teorií je hezké, ale chtěl jsem jednoduše říct - byla ve velícím postavení a akce se ve vrcholných fázích těhotenství neúčastnila. Po porodu chlapce poslala na Coruscanta. s tím, že by to bylo doplněno do životopisu.

2, Opět se na to tváříš moc obecně - chtěl jsem něco typu: Alain bral válku prakticky jako samozřejmost, stav, který se nemění a trvá. nebo Alain nebyl z válečného stavu nadšený a ani toho, jak mu to pravidelně narušovalo výcvik, přesto věděl,že se konfliktu nevyhne a přípravu se snažil směřovat tímto směrem, vše s požehnáním svého mistra. a opět do životopisu. Aneb tohle je daň za to, že se rozepisuješ až tolik k určitým věcem, takže se na to ptám.

4, ... výtka "se zdravým rozumem a ne podle TCW" mě do značné míry uáží už kvůli tomu, že víš, jak se k TCW stavím. (připomenu: "Zkáza univerza Star Wars, kvůli které Electric Judgement na Lucase a jeho bandu povedou k opětovnému nastolení rovnováhy v Síle a to samozřejmě jen za využití světle strany Síly)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

ad. 4 - neměla jsem na mysli výhradně tCW, i když tam je fenomén čtrnáctiletých generálů dohnaný ad. absurdum, proto jsem je uvedla. Stejně tak jsem mohla rozebírat NJO a aktivity Jacena, Jainy a Anakina. :D
Navíc jestli se koukneš po spoustě výcviků, lidé bývají překvapení, když v období MW funguje padawanský výcvik tak, že se čtrnáctiletý padawan nedostane do větší a serióznější akce. Proto apeluji na zdravý rozum. :D :D :D

jinak upraveno :)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... dobře, tohle je tedy rozřešeno, v nejbližší době to založím :)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

a ještě jedna poznámka - prosím, vynechat z toho Mandaloriany tak, jak je to jenom možné v tomhle období :D :D :D

Zamčeno

Zpět na „Mandalorianské a Sithské války“