Artas Nostra (GK)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Artas Nostra
Učedník
Učedník
Příspěvky: 203
Registrován: 09.7.2012 00:05:55
Bydliště: Korriban

Artas Nostra (GK)

Příspěvek od Artas Nostra »

Jméno: Artas Nostra

Titul: učedník

Rasa: jedná se o bytost, která ve všech ohledech vypadá jako člověk, tedy až na pár drobností. Přesto má některé fyzické a mentální vlastnosti mimo lidská měřítka. Např. oplývá silnými reflexy, mrštností, silou, ale i nadměrnou dávkou intelektu. Důvodem je genetická příbuznost s původními Sithy.

Rok narození: Omlouvám se, ale nevím přesně jak to datujete. Protože nemám s tímhle stylem hry, pražádné zkušenosti.

Věk: 18 let

Planeta narození: Karriban

Životopis postavy: Za jedné hrozivé písečné bouře, které brázdí dnešní Karriban, se narodil chlapec. Hned po porodu ho otec vynesl ven do písečné bouře, protože mu prý chtěl ukázat život jeho rodné planety. Ve chvíli kdy se chlapce dotkli první závany větru, utišil se a přestal křičet. Kdo ho viděl, zcela jistě by tvrdil, že si užíval nespoutanost oné bouře. Jako by byla jeho součástí, jeho dalším údem. Pár let od té doby uplynulo a chlapec rostl a sílil. Vždy se hodně lišil od svých vrstevníků, protože v době kdy si ostatní neuměli ani zavázat tkaničky. On už pomáhal otci v obchodě, a dokonce zvládal základní matematické úkony, stejně jako psaní a čtení. Jeho rodina sice nebyla příliš bohatá, přesto patřila k jedné z nejstarších a nejváženějších rodin na Karribanu. V den Artasových pátých narozenin si ho otec vzal do soukromí a řekl mu pravdu o jeho rodokmenu. Prozradil, že rod Nostra sahá až k prastarým pánům ze Sithu, kteří byli před staletími vyhnáni. Proto musí ono rodinné tajemství držet v tajnosti. Artasův otec totiž moc dobře věděl, že i když se mu síla vyhnula. V jeho synu proudí ohromná síla, se zuřivostí písečné bouře a dříve nebo později to bude odhaleno. Věděl, že ho budou nutit zvolit si stranu a rozbít tak šeď jeho nestrannosti. Proto mu začal alespoň teoreticky vštěpovat základy o síle a kodexech (Sithů i Jedy), stejně jako praktické znalosti. V té době se také projevilo Artasovo nadání pro jazyky, které úspěšně rozvíjel. Takto proběhl necelý rok a vskutku se objevil zástupce akademie, který si chtěl Artase odvést. Ač s notnou dávkou nevole, vydal mu svého syna. Tehdy se viděl Artas se svou Rodinnou naposled. (Jen je neviděl, nejsou mrtví xD)

Jeho první dny na Akademii, byli poměrně krušné. Protože si mistři všimli jeho probouzejícího potenciálu, který ještě v takové míře neviděli. Nakonec však ruch utichl a on začal s výcvikem. Den zad dnem pronikal hlouběji a hlouběji do tajů síly. Čím hlouběji pronikal, tím více si jeho bystrá mysl uvědomovala, jaké skrytá nebezpečí v síle dřímají. Navíc si začal všímat zajímavého fenoménu a tím byla jeho schopnost ovlivňovat lidi ozvěnou své rostoucí síly. Sice se to snažil kontrolovat, ale prozatím to probíhalo většinou podvědomě. Možná, že to byl mimo jiné taky jeden z důvodů, proč se kolem něj začali shlukovat další studenti. Tehdy se seznámil s twileckou dívkou Ariou, se kterou si poměrně rychle vytvořil blízký vztahy. Proto nebylo nic neobvyklého, když se za ním v noci Aria proplížila na ubikace. Léta výcviku ubíhaly jako horská řeka a tak brzy dospěl do věku, kdy se měl stát plnohodnotný učedník. Ovšem kvůli mocenským pletichám a soupeří se jeho jmenování zpozdilo. Nakonec byl přidělen jedné mentorce, která si libovala v trýznění ostatních a mocenských hrách. Z nějakých mu neznámých důvodů však pro něj měla slabost, takže v tomhle ohledu unikal jejímu zájmu. Pod jejím dozorem pokračoval ve výcviku až do dnešních dnů...

Barva čepele: fialovo-karmínová

Světelný meč: Jeden jednočepelový meč, později speciální meč se zahnutou, černou, žebrovanou a štíhlou rukojetí, kterou prochází mnoho krvavě rudých žilek. (Rodinné dědictví - Sithský artefakt)

Styl boje se světelným mečem: Ataru, Niman

Schopnosti: Velký cit pro ovlivňování a čtení v myslích, stejně jako schopnost přímo vytáhnout a osvojit některé znalosti. (třeba jazyky, schopnost řítit loď,...) akrobatické dovednosti, empatie, zvýšená citlivost vůči síle, ...

Schopnosti jako Sith: pokročilé ovládání blesků, pokročilejší ovládání mysli (viz. výše) Další věci bych zatím nevypisoval, přeci jen nemám v tomhle ohledu žádné zkušenosti, takže bych to nechal vyplynout z příběhu.

Vzhled, poznámky: Vysoký, štíhlý, svalstvo vyvinuto přiměřeně (spíš je hezky vyrýsované), středně dlouhé, stříbrné vlasy, smaragdové oči. Již od přírody charismatický, přesto však klidný typ. Většinu emocí se naučil držet v sobě, čímž prohluboval svůj vztah se silou. Má rád šelmy všeho druhu, za kterých nemá nejmenší strach. Občas na něj přijde náladovost a zahálčivost. Během boje se může stát, že ztratí kontrolu. V tu chvíli mu nedělá větší problém zabít, nebo zmrzačit druhé. Když později nabývá vědomí, svých činů více, čí méně lituje.

Rozsah znalostí o SW: Všechny filmy,hry KoTOR I a KoTOR II, Republic comando, články o světě Star Wars

Odhadovaná častost hraní: minimálně jednou a více za den.

Kontakt: Skype: t_tiger07, PM
Obrázek

Elinor Yall

Re: Artas Nostra

Příspěvek od Elinor Yall »

Ahoj, měla bych pár poznámek...

1. Nejsem si z přihlášky jistá, jestli si to uvědomuješ, tak to radši napíšu natvrdo: původní Sithové jsou tohle - http://starwars.wikia.com/wiki/Sith_(species). To, co popisuješ, bych viděla spíš na genetickou příbuznost s vypovězenými Jedii, co po druhém velkém schizmatu přišli na Korriban a zabavili si tam svoji niku - sithové jako rasa tam tedy budou taky. Čili pokud bych si tě vzala, počítej s aspoň jedním zajímavým a časem zavátým předkem... (váhám, váhám, ta četnost je na mě hodně vysoká a mám za sebou období silného nestíhání, chodím do práce a tak vůbec :) )

2. naprosto si nejsem jistá obdobím, respektive kvůli vymyšlení výcviku to dost zoufale chce, abys přišel s pevnějším časovým vymezením. Plus by mě zajímalo, proč zrovna "nové sithské války a pád Republiky", a ne třeba předchozí období.

3. měla bych i jisté poznámky k "vyhnaným sithským pánům" a celkovému vnímání rodinného dědictví ve chvíli, kdy máš přímo na Korribanu akademii a kdy by nadání v Síle a s tím spojené věci mohly dítěti zajistit mnohem lepší budoucnost (respektive lepší pozici), ale tohle se dá příběhově okecat a dost dobře k tomu.

Pokud bude mít Gnost další poznámky, jenom dobře. :)

Uživatelský avatar
Artas Nostra
Učedník
Učedník
Příspěvky: 203
Registrován: 09.7.2012 00:05:55
Bydliště: Korriban

Re: Artas Nostra

Příspěvek od Artas Nostra »

Kód: Vybrat vše

2. Tohle období jsem si vybral spíše pro to, že u něj mám asi nejhlubší znalost. Samozřejmě znám i další etapy z filmů a povídek, ale tohle mám více vstřebané z KOTORU I. a II. a celkově mi bylo svou atmosférou nejbližší. 
Tušila jsem, že ti půjde o KOTORy - které jsou v předchozím období. (Nové sithské války začínají kolem 2000 před Yavinem...)

Kód: Vybrat vše

3. No chtěl jsem tuhle postavu vytvořit stylem, že ne každý Sith musí být zarytý zločinec. Zkrátka nechat téhle postavě nestrannou šeď, která bude více, či méně ovlivněna vývojem příběhu. Proto jsem jsem nechal tuhle postavu vytvořit jakýsi vnitřní štít vůči svodům temné strany síly a perspektivní náhled na celé Sithské učení. Protože jsem měl vždy takový pocit, že 99% sithů bylo vedeno bezmyšlenkovitým fanatizmem a jen pár špiček této frakce si dokázalo zachovat odstup, ač to byli nelítostní vrazi a intrikáni. xD
zapomněla jsem, že jsi nemohl zažít žádný z mých postřehů na téma "druhé velké schizma, aneb jak si Jediové vyrobili vlastního nepřítele :wink: aneb každý sith, který není "sithče" (to, co si většina lidí představí jako sitha, ehm), je fajn. Jo, začínám mít sto chutí si tu postavu zabavit, ale dám čas kolegům, co by byli schopnější odepisovat častěji. :)

omlouvám se za odpověď přímo do příspěvku, ale chyba se vloudila :( El.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Artas Nostra

Příspěvek od Gnost Kohn »

Nevím co bych mohl ještě dodat.
Akorát k časování výcviku nevídím kam jinam by se to tak nějak dalo dat z důvodu vyrůstání na akademii a předchozí sithové se moc dlouho vždycky neudrželi. Spíš bych to viděl na upřesnění v rozmezí 2000-1000 BBY.

Zmiňoval jsi že nevíš jak je to s datováním, takže data v SW se dělí na BBY (před bitvou o Yavin) a ABY (po bitvě o Yavin) (film Nová naděje je 0 ABY) jako před Kristem a po něm.

tady je přeložená timeline star wars: http://www.forceacademy.net/hra/viewtop ... =65&t=2424

Pro upřesnění rozmezí toho 2000-1000 BBY bych to viděl takhle.

Máš na výběr ze dvou sithských.. organizací
http://starwars.wikia.com/wiki/New_Sith_Empire
http://starwars.wikia.com/wiki/Brotherhood_of_Darkness

V podstatě moje rozdělení:
2000-1043 BBY, což sithské impérium fungovalo
1042-1011 BBY, druhá sithská občanská válka, to taky může být zajímavý
1010-1000 BBY, funguje bratrstvo temnoty, končí 7. bitvou o Ruusan, je založen nový sithský řád na základě pravidla dvou, Darth Bane je jediný přeživší sith, vlastně ještě jeho učednice, ale Bane je tady hlavní.

EDIT:
Jestli to chceš v době kotorů, tak by byla potřeba minimální úpravy životopisu, protože jak jsem zmínil dřív, předchozí sithové se neudrželi moc dlouho a zrovna v období KOTORU se udrželi jenom 3959-3956 BBY, což jsou 4 roky.
Jestli to teda chceš v době Kotorů, tak napiš a já to téma přehodím do MW, pak bych se na to podíval znovu a dostali bysme to do ideální formy pro období KOTORU.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Artas Nostra
Učedník
Učedník
Příspěvky: 203
Registrován: 09.7.2012 00:05:55
Bydliště: Korriban

Re: Artas Nostra

Příspěvek od Artas Nostra »

Vidím že ohledně ideologie Sithského řádu, mám velmi totožné názory. Avšak tento obecně rozšířený názor, že Sith = zločinec. Zavinila hlavně prezentace filmových zpracování, kde nám bylo podsouváno, že Sithové, potažmo Impérium, je ztělesnění všeho zla ve vesmíru. Republika s jádrem, které tvořila rada jedy, byla zase striktně dobrá. Sice to byli všechno filmové trháky, ale naprosto vynechali, nebo jen velmi okrajově ukázali, šedou zónu tohoto konfliktu. Protože řada jedy byla kolikrát mnohem horší než nějaký sith a naopak.


Jinak jsem se chtěl zeptat na názor ohledně zpracování postavy. Nebyl jsem si zcela jistý, jak to pojmout, protože jsem to dělal prvně. Hodně mi s tím však pomohl ten návod, který si sepsala. xD

Období nemusí být přimo z Kotorů, stačí i o trochu pozdější. Navíc jsem psal, že rodina téhle postavy žila mimo frakci Sithů, takže se jich události Kotoru přímo nedotkly. Tím je myšleno, vládnutí Sithů na Karribanu a jejich opětovné vyhnání.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Artas Nostra (GK)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Kód: Vybrat vše

http://www.forceacademy.net/hra/viewtopic.php?f=23&t=3730&p=58104#p58104
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Zamčeno

Zpět na „Mandalorianské a Sithské války“