Katnir Tavis (Artas)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Katnir Tavis (Artas)

Příspěvek od Elinor Yall »

Jméno: Katnir Tavis

Titul: Mandalorian

Rasa: Mandalorian (člověk)
(poznámka: klany jsou svět samy o sobě a solidní genetická směska near human k tomu, takže nemá moc smysl to popsat jinak než "Mandalorian")

Rok narození: 3 996 BBY
Planeta narození: Ilmarin

Životopis:

Někteří lidé v sobě mají kus manda, aniž by měli co společného s klany nebo je potkala ta správná výchova. Jedním z takových byl i můj otec. S matkou se seznámili v průběhu tažení klanů vnějším okrajem, potom, co způsobil Mandalorianům dost problémů a skončil v dost nezáviděníhodné situaci válečného zajatce. Dalo by se říct, že následně přeskočila jiskra - v praxi to byla spíš série velmi opatrného oťukávání se, zjišťování pevné půdy, hledání možných a nemožných kompromisů. Tavisové vždy byli hodně konzervativní a tím pádem dost otevřený klan, ale z toho, co vím o tátovi, si říkám, že musel mámu zatraceně milovat. Protože se nakonec rozhodl vzdát všeho, co bylo předtím, a přidat se k Mandalorianům.
Nejsem si jistá, jestli bych se ho na pár věcí zeptala, i kdyby byl naživu. Stejně je to jedno. Padl pár měsíců předtím, než jsem se narodila, na Foerostu.

(Je to poněkud komplikovanější.
Za prvé, Katniřin otec byl rytíř Jedi a vztah s její matkou, nebo spíš, vycházení s Katniřiným dědečkem, by bylo na dlouho. Arithon Ryan a polní maršál Ergil Tavis si křížili cestu opakovaně. Že to nakonec skončilo Arithonovým náhodným přizabitím při mandalorianském útoku na Athos, shodou okolností vedoucím k poznávání mandské kultury zevnitř, úzkému vztahu s Ergilovou dcerou, určitou změnou strany a následným počínáním si v druhé bitvě o Foerost, na jehož základě byl posmrtně Ergilem adoptován s lakonickým konstatováním: "Arithon byl příliš dobrý na to, abych ho bral do rodiny jenom za zetě."
Za druhé, Ergil Tavis vyrůstal v dost striktně tradičním duchu vztahujícím se k otázkám cti, chápání nepřátel, atp. A v určitém ohledu byli s Arithonem neobyčejně na jedné vlně, ve spoustě ohledů byl Arithon "víc Mandalorian" než nezanedbatelné procento lidí z klanů. A zrovna tohle je jeden z faktorů, které Ergila na budoucím zeťovi dost znervozňovaly.
Za třetí, jak velkou roli v tom hrál vývoj politiky a to, že se přidali Mandaloriané k silám Ulica Qel-Dromy, je otázka. Stejně jako, co přesně a jak vlastně se Arithonovi honilo hlavou, protože s Ulicem se znali až moc dobře z řádu Jedi.
Za čtvrté, Katnir dost věcí neví a dost si domýšlí. Rozhodně neví, že její otec byl Jedi, ty informace, co má, jsou spíš zlomkové.)

Vyrůstala jsem v rámci klanu fungujícího v rámci crusaderů a mám za sebou dost tradiční výchovu. Jsem zvyklá nosit zbroj, zacházet s vibročepelí a střelnými zbraněmi, umím pilotovat a ne zrovna špatně. Vyrůstala jsem v prostředí, kde resol´nare bylo bráno jako zcela přirozené, stejně jako určité koncepty cti a odpovědnosti, které - aspoň mám ten pocit - mnohým (nejen mých vrstevníků) z řad NeoCrusaderů solidně unikají. Natolik, že si občas říkám, proč jsem měla potřebu se zapojovat.

Vzhled:
179 cm, atletická postava, delší tmavě hnědé vlasy, modrošedé oči. Dalo by se říct, že tak nějak by vypadal Arithon Ryan, kdyby byl dívka. Pokud výsledný dojem nezkresluje zbroj, tak by se dala popsat jako "sportovní typ".

Vlastnosti:
Na Katnir se hodně podepsala tradiční výchova. Je tvrdohlavá, s velmi intenzivním vnímání cti (které se poněkud liší od neocrusaderského nebo toho, co projevuje Cassus Fett) a odpovědnosti. Možná až moc náchylná k modelům chování typu "challenge accepted" (což ji ostatně dostalo k neocrusaderům, Tavisové jsou, jako většina tradičních klanů, vůči současné politice spíše zdrženliví) a vlítávání do věcí po hlavě. Určitá averze na fanatiky a fanatické pojímání reality. A potřeba něco dělat.
Má dobrý postřeh a vhled do hloubky problémů, což u Neocrusaderů také není právě nejobvyklejší. Stejně jako černý humor. To, že z výchovy plyne určité pojetí vlastní hodnoty a sklon dívat se skrz prsty na výsledky náborové politiky Cassuse Fetta, který bere nové lidi přímo z ulice a bez ohledu na jejich osobní kvality a "vhodnost pro bytí Mandalorianem", je další věc. A dalo by se říct, že v tomhle si rozumí spíš s veterány velké sithské války, než se svými vrstevníky.
U těch by se dalo se říct, že výsledná kombinace nechává některé na ni nechápavě zírat a říkat si "co tohle, sakra, je", a na jiné jedince působí velmi atraktivně.

Zbraně:
na blízko - vibromeč
na dálku - mandalorianský blaster
poslední instance - vibrodýka, bojový nůž (lepší klasického armádního typu), kloubová vibročepel ve zbroji

Styl boje: dosti ofenzivní, leč ne prostý taktizování.
Své dělá i pasivní nadání v Síle - kdyby někdo udělal Katnir test na midichloriany, asi by se dosti divil. :) Každopádně tato stránka rodinného dědictví se drží zpátky a projevuje se jenom podvědomě (reflexy, vcelku dobrá intuitivnost, občas zajímavé noční můry).

Schopnosti:
- mandalorianský bojový výcvik
- výchova a la tradiční klan před mandalorianskými válkami, nebo, přesněji řečeno, u klasických crusaderů zakotvený klan, který na neocrusaderské hnutí kouká dost skepticky
- základní zdravotnický přehled
- základy techniky (umím si dát dohromady věci kolem zbraní a zbroje)
- pilotování, byť s výraznými sympatiemi pro "konvenční stíhačky"

Uživatelský avatar
Artas Nostra
Učedník
Učedník
Příspěvky: 203
Registrován: 09.7.2012 00:05:55
Bydliště: Korriban

Re: Katnir Tavis

Příspěvek od Artas Nostra »

Hmm... no sice si tím nejsem úplně jistý, ale beru to.
Potom se dohodneme na výcviku
Jinak otázky jsou asi opět pasé, když si moderátor. xD
Obrázek

Elinor Yall

Re: Katnir Tavis

Příspěvek od Elinor Yall »

Well. Očekávám otázky. 8) :mandalorian:

Zamčeno

Zpět na „Mandalorianské a Sithské války“