Jacen Ma'ase [LANCE]

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Sealen »

Jméno: Jacen Ma'ase

Titul: Padawan

Rasa: Kel Dor

Rok narození: 33-1BBY


Planeta narození: Dorin


Životopis postavy: Narodil jsem se na Dorinu, rodina vedla technologický kartel, původně jsem se měl stát mudrcem Baran Do což se v naší rodině pokládalo za čest, ale z mně neznámých důvodů jsem byl odveden k řádu Jedi.

Po mém příchodu do řádu jsem cítil strach z ostatních studentů a z strach z pro mě neznámých lidí, přestože se ke mě všichni chovali mile, nikdy jsem se nespřátelil s ostatními studenty. Což bylo také zjevně zapříčiněno mou introvertní povahou a tak jsem se vždy snažil vyhýbat společnosti ostatních. Mistr který mi byl přidělen, byl velmi přísný člověk a nikdy nepochopil mé motivy, ani můj individualizmus. Později jsem zjistil, že jsem schopen částečně vycítit co si ostatní myslí, nebo jejich nejzákladnější motivy, avšak s touto schopností jsem se nikdy nikomu nesvěřil, protože jsem ji chtěl využívat proti lidem ve svém okolí, nemohu však vědět zdali oni tuto schopnost u mne neodhalili sami a nikdy jsem ji nebyl schopen využít v takové míře jak bych si přál.

Během mých studií můj mistr zjistil, že zjevně nejsem neobvykle nadán v používání síly, což ještě zdůrazňovala má nevole učit se, ani v ostatních teoretických oborech jsem nikdy nevynikal, domnívám se však že to nebylo z toho důvodu že jsem hloupý, ale že mne to nikdy nezajímalo. Přes tento nezájem mne vždy přitahovalo zakázané vědění, ne však jako cestu k moci, nebo prosazení vlastních názorů, ale k ochraně demokracie a službě republice. Avšak uvědomoval jsem si jakého zla je temná strana schopna a z toho důvodu jsem byl vůči ní ostražitý.

Také mne vždy fascinovalo umění vládnout mečem a vždy jsem snil, že jednou se stanu tak dobrým bojovníkem jako je Mistr Windu. Včera my bylo 14 let a můj mistr zemřel, rada by měla již brzy rozhodnout kdo se stane mým novým mistrem a já se nemohu dočkat na vše co mne v galaxii čeká.


Barva čepele: Modrá

Světelný meč: Jeden jednočepelový meč

Styl boje se světelným mečem: Ataru, učím se Soresu

Schopnosti: Kel Dorské reflexy, nadprůměrné ovládání meče

Schopnosti jako rytíř Jedi: pokročilejší jedijské reflexy, schopnost vycítit motivy organických bytostí, základní ovládnutí Síly, využití síly v duelech,

Vzhled, poznámky: : Vysoký 1.7 metru, žlutá pokožka, černé oči se stříbrnou duhovkou, drobnější postavy.

Rozsah znalostí o SW: Filmy, seriál Clone Wars, hry KoTOR I, KoTOR II, SW:TOR, Jedi Academy.

Odhadovaná častost hraní: Pravidelně denně, případně ob den.
Naposledy upravil(a) Sealen dne 03.1.2013 17:40:57, celkem upraveno 3 x.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Tak sa ťa teda ujmem. Životopis sa zdá byť v poriadku len mám zopár otázok:

-Rok narodenia ako 33-1BBY mám chápať ako že ti je jedno kedy v tomto období budeš hrať alebo ako to mám chápať?
-Pokiaľ viem Kel Dor nemali žiadne schopnosti týkajúce sa predpovedania budúcnosti alebo nebezpečenstva, iba prirodzene väčšie reflexy ako napríklad ľudia tým pádom boli schopní napríklad pretekať na klzákoch a podobne... rád by som presne vedel ako to myslíš "Kel Dorský vzhled"
-Ešte jedna vec máš tam viacero gramatických chýb prosím prečítaj si to po sebe a skús si nejaké opraviť napríklad "reflexi" sa píše s tvrdým Y (Ak je tomu v češtine inak ospravedlňujem sa)

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Sealen »

Ahoj, tak reflexy jsem opravil (reflexe by byla s měkkým myslím) :), s tím rokem narození jsi to pochopil správně je mi jedno kdy v tomto období budu hrát.
Co se týče Kel Dor tak Baran Do mudrcové (force-sensitive Kel Dorský řád) dokázal předpovídat budoucnost. Nejprve začali s počasím, protože to je na Dorinu nebezpečné a potom údajně byli schopni předcházet i válečným konfliktům. (Zdroj starwars.wikia)
V angličtině tomu říkají insight, tak jsem to přeložil jako vhled a s těmi reflexy máš pravdu
The Kel Dors also had heightened reflexes, a result of the extrasensory organs in their heads.
(opět zdroj wikia).

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Máš samozrejme pravdu. Zvýšené reflexy boli potrebné pre prežitie na Dorine, no jasnovideckými schopnosťami disponovali iba Baran Do, a podľa životopisu ty nie si ani Baran Do ani ich učedník - treba na to celoživotné štúdium a prax - takéto silné Silové schopnosti sa nedajú len tak zdediť. Prosím u úpravu inak je to veľmi prijateľný životopis.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Sealen »

Okey tak to se omlouvám :) opraveno.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Lance Skywalker »

V poriadku. Z pravidiel fóra ti týmto nahadzujem vstupný test:

1. Koľko účtov a koľko postáv môžeš mať na akadémií?
2. Čo musíš urobiť, aby si získal hodnosť "Rytier Jedi" ?
3. Čo hovorí druhý odsek pravidla 15, Základných pravidiel fóra?
4. Uprav text podľa predpísanej štruktúry (vybral som ti český text):

Coruscant, Chrám Jediů
V místnosti panovala tma tmoucí, cítil jsi však, že jsou přítomní další Jediové a je jich spousta. Mučivé ticho prořízlo sborové zabzučení zažehnuvších se světelných mečů, které zářily všemožnými barvami. Fialová čepel mistra Windu, zelená čepel mistra Fista, modrá čepel mistra Kenobiho, žlutá čepel mistra Gazliho. Zelená čepel mistra Yody, o poznání kratší než ty ostatní.
Páni, tak tohle bylo to překvapení, pomyslel sis.
Všichni mistrové stáli v kruhu s kápěmi na hlavách a jako jeden sklonili své meče k zemi. Pak mistr Yoda promluvil.
Přistup blíže, Padawane. Jménem Rady Jediů, z vůle Síly, tě prohlašuji Jediem.
Skokem se vymrštil ze svého křesílka a čistým sekem ti useknul padawanský copánek, který ti spadnul k nohám.
Rytířem Republiky, dokončil velmistr Řádu svými slovy ceremoniál.

(text by Shisco©)

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Sealen »

1) § 1a je zakázáno mít více postav v jednom období, v jiných obdobích si hráč může vytvořit postavu, až po dokončení výcviku nebo po souhlasu moderátora, který ho vede v prvním výcviku s tím, že je natolik způsobilý, aby mohl mít více postav.

2) Rytíř Jedi - Právo na tuto hodnost má ten, kdo úspěšně absolvoval výcvik a jednu misi, přičemž jeho hlavní charakter je Jedi


3) (2) V případě prezentace vlastní tvorby ji autor propůjčuje fóru na dobu neurčitou s tím, že ji nebude mazat bez domluvy s administrátory a bude jasně uvedeno, že se jedná o jeho vlastní dílo (postačí to tak, že autor je autorem příspevku s tímto obsahem).

4)

Coruscant, Chrám Jediů
V místnosti panovala tma tmoucí, cítil jsi však, že jsou přítomní další Jediové a je jich spousta. Mučivé ticho prořízlo sborové zabzučení zažehnuvších se světelných mečů, které zářily všemožnými barvami. Fialová čepel mistra Windu, zelená čepel mistra Fista, modrá čepel mistra Kenobiho, žlutá čepel mistra Gazliho. Zelená čepel mistra Yody, o poznání kratší než ty ostatní.
Páni, tak tohle bylo to překvapení, pomyslel sis.
Všichni mistrové stáli v kruhu s kápěmi na hlavách a jako jeden sklonili své meče k zemi. Pak mistr Yoda promluvil.
Přistup blíže, Padawane. Jménem Rady Jediů, z vůle Síly, tě prohlašuji Jediem.
Skokem se vymrštil ze svého křesílka a čistým sekem ti useknul padawanský copánek, který ti spadnul k nohám.
Rytířem Republiky, dokončil velmistr Řádu svými slovy ceremoniál.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Počkat, stop! Ty mu dovolíš Juyo? To bylo v období Klonových válek zapomenuto a zachovaly se z něho jenom střípky, když Windu dělal Vaapad, tak vlastně Juyo rekonstruoval. A i kdyby, tak Juyo ve 14 letech?
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Sealen »

Smím vědět zdroj těchto informací docela by mne to zajímalo? Myslím to zapomenuté Juyo, vše co jsem na to téma našel bylo že jen pár částí mohlo být zapomenuto a to, že Vaapad (podle wikia) vznikl jen jako jeho modifikace. Darth Maul ho údajně používal, a co se Jedi týče tak jestli čtu správně Anoon Bondara který zemřel 32 BBY. Nevidím problém proč by se nedalo začít trénovat ve čtrnácti letech, nebo dokonce dříve, píši tam že "
Stále však nemohu považovat tuto formu za zvládnutou.


A v rámci webu jsem našel informaci, že Vaapad nebude povolen, žádnou zmínku o Juyo jsem nenašel (hledal jsem ji pro jistotu)

Nakonec jsem si myslel, že to platí pouze pro Vaapad, (vzhledem k tomuto tvrzení)
Zde si vyberte ze sedmi forem boje se světelným mečem

Pokud je v tom problém, klidně to edituji jen bych byl rád informován :) , a pokud jsem zmínku o Juyo přehlédl tak se omlouvám.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Gnost Kohn »

Za 1. schopnost předvídání budoucnosti/jasnovidectví nebo jak to chcene nazývat neovládali jenom baran do, ale byla to Silová technika, vzácná ale byla možná, to že se ji Baran Do dokázali naučti bylo něco jinýho, oni fungovali bez přerušení desítky tisíc let. Jo... nikde není psaný že to uměli všichni, ale někteří z nich to dokázali a patřičně to využívali.
2. Juyo v té době stále extisovalo ale skoro se nevyučovalo "...Juyo v období Staré Republiky se dalo považovat za nekompletní Vaapad..." dále "Tento styl se však během let vytrácel a jeho uživatelé byli vzácní." Takže Juyo exitsovalo, ale učil se ho málo kdo. Ale na druhou stranu musím Shisca podpořit, tohle nemůžeš nechat učit padawana. Protože: "uživatel balancoval na hraně Temné Strany, protože si doslova musel souboj užívat, proto jej mohli ovládnout pouze ti, kteří měli velkou disciplínu, a další blbosti" Tohle platilo i pro Juyo, tohle by padawan nedokázal aniž by padl na Temnou Stranu, tenhle styl uměl většinou jenom Jedi Battlemaster a několik jediů, které se rozhodl to naučit, takže minimum a ti jediové umírali, navíc si každý svůj styl nějak přizpůsobí, proto se juyo skoro nedochovalo.
3. Ano Maul ho uměl, Palpatine, Vader a Marek taky, ale oni byli sithové, Palpi měl přístup k sithským holocronům, kde se to dochovalo takže ho Maul mohl zvládnout na nesrovnatelné úrovni s tím co se učili rytíři jedi, navíc jenom sithové ho mohli dokonale ovládnout.. aspoň podle mě.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Shisco on si môže vybrať aký štýl chce (okrem Vaapadu) to že je náročnejší už zohladním vo výcviku a samozrejme ho nebude perfektne ovládať už v 14 rokoch ale ak na ňom chce pracovať a ovládať práve tento štýl prečo by som mu mal brániť?

Gnost má prakticky vo všetkom pravdu ale on sám napísal v životopise že má tendenciu siahať k zakázaným štýlom a technikám a tým Temná strana bola vždy blízka. Toľko k tomu nevidím v tom žiadny zásadný problém Juyo určite neovláda na začiatku dokonale ale možno jeho základy a vo výcviku na ňom bude pracovať.

Inak čo sa testu týka nemám výhrady iba v tej štvrtej otázke má nejaké chybičky prejdi si to ešte raz - na konci je ešte priama reč, myšlienky stačí písať kurzívou iba priame myšlienky a nie aj "pomyslel som si" a podobne.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Sealen »

Klidně to změním pokud chcete, právě to balancování na hraně dark side mne vždy zaujalo :twisted:, ale vy jste tady šéf :-)

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Rád si nechám poradiť od starších a skúsenejších moderátorov avšak s tým Juyom naozaj nevidím žiadny problém prečo by sa ho nemohol učiť. Z pravidiel zakázané nie je.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Gnost Kohn »

Lanci on totam sice napsal, já to beru, dokonce se mi takový "vzor" jediho líbi, ale on by ho to neměl kdo naučit, neměl by se to z čeho naučit. Jediové v tom období byli většinou však to víte... idioti, kteří se báli temné strany tak že to ani skoro nechtěli přiznat že by sithové mohli přežit Ruusan, ale jo... padawana to mohli začít učit ale ne ve 14ti letech, to je ještě děcko, jak jsem psal to ho rovnou můžou odepsat jako darksidera, udržet se na LS se nedokázali ani určití mistři, kteří ovládali Vaapad. Vos a Burlq jsou toho příkladem, dobrá Vos nepadl na DS přímo kvůli tomu ale Burlq ano a to byl Mistr Jedi, kterýho si všichni vážili.

Ano v pravidlech není zakázané, ale jak jsem napsal je to tam kvůli sithům a kvůli učení POZDĚJI až se stane aspoň rytířem jedi.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase [LANCE]

Příspěvek od Lance Skywalker »

Toto beriem ako rozumný argument, súhlasím.

Týmto ťa bohužiaľ musím požiadať aby si ten štýl boja zmenil na niečo prijateľnejšie - prosím vyber si základný štýl alebo ich kombináciu, ďakujem za pochopenie.

Zamčeno

Zpět na „Nové Sithské Války a Pád Republiky“