Doporučte film/seriál

Debaty o záležitostech ze Star Wars, tématech v rámci fóra, či jiných věcech

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od UPIRIK2 »

Z osobní zkušenosti můžu doporučit seriál Doctor Who z produkce Britské televize BBC. Můžu říci že zpočátku mě to taky nebralo a myslel jsem si že je to kravina, ale pak jsem na to jednou omylem klikl a tak mě to polechtalo bránici a také jsem byl potěšen, takže opravdu doporučuji každému sci-fi maniakovi.
Obrázek


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od Gnost Kohn »

Původně jsem si chtěl přičíst jenom další příspěvek, ale pak jsem o tom přemýšlel a tak to tady trošku rozeberu.
Chtěl bych doporučit seriál Lovci duchů (anglicky Supernatural). Jedná se o.. no wiki to popisuje jako drama, horror, fantasy, action/adventure, thriller.
Tento seriál je o dvou bratrech Samovi a Deanovi, Kteří hledají svého otce, a který se stal lovcem duchů. Lovcem se stal, protože jeden z démonů zabil jeho ženu. Po této události je jejich otec začal cvičit v boji, naučil je falšovat kreditky, různé průkazy, odemykat zámky atd. Později chtěl Sam žít normální život a tak odešel studovat na univerzitu. Sam jen nepočítal s tím, že ho všechno stejně dožene.
Takhle se dá popsat děj první řady aniž bych vyzradil to hlavní. Většina českých popisů totiž zahrnují i spoiler z pilotu.
Tenhle rok se vysílá už 8. řada, která seriál vrátila z mého pohledu na úroveň vynikající, důvodem byla místy dost nudná 7.
Seriál se točí hlavně kolem dvou bratrů, jak jsem psal výš. Dean (Jensen Ackles) a Sam (Jared Padalecki) ve 4. řadě se k nim ale přidává další úžasná postava anděl Castiel (kvůli němu jsem se na to začla dívat... ta postava je geniální). Castiel střídá svůj status jako hlavní a vedlejší postava a v průběhu seriálu se jeho postava vyvine jako málo postav v seriálech, které jsem viděl.
Vrátím se ale k seriálu jako celku. Seriál je dobře natočený, efekty i hudba (hlavně pro seriál nyní už přirostlá písnička Carry on my wayward son od skupiny Kansas) a styl kombinace nadpřirozena, záhady, komedie a místy hororu je geniální. Koho by to zajímalo tak doporučuji shlédnout prvních řekneme 5-6 epizod. V prvních sedmi epizodách uvidíte zástupce hlavních záporáckých druhů, tedy různé druhy duchů, démona a dvě monstra (jak kdy se to dá popsat jako monstrum někteří vypadají normálně). Později se přidají i andělé, pohanští bohové, jezdci apokalypsy a další starší bytosti. Hlavními záporáky a teď myslím postavy jsou ale hlavně démoni, později i andělé... kdo by to řekl, ale i andělé jsou dost velcí zm*di. Někdo se může zeptat.. andělé a démoni.. je tam Bůh? Ano je, ale zdá se že ho vůbec nezajímá co se děje, zato Ďábel, archanděl Lucifer je docela sympaťák.
No.. rozepsal jsem se trošku víc. První dvě řady mají celkem jasný a jednoduchý úkol, třetí a čtvrtá jsou závod o čas, pátá je doslova apokalypsa. Původně bylo plánováno jen pět řad, ale seriál byl obnoven na šestou, poté sedmou a osmou. Šestá řada si stále drží svoje kouzlo sedmá si to neudržela spoiler ->(z mého pohledu je to absencí Castiela) a většina dílů sedmé řady je v podstatě to co už tady bylo, ta druhá polovina je na druhou stranu celkem dobrá. Osmá řada, kterou zrovna točí, překonala po sedmé řadě očekávání a produkuje opět vynikající díly. spoiler -> hodná Carterová z Hvězdné brány hraje zlýho anděla :)
Každopádně.. .zase jsem se rozepsal.. dávám seriálu následující hodnocení:
1. řada 9/10
2. řada 10/10
3. řada 9/10
4. řada 10/10
5. řada 10/10
6. řada 7/10
7. řada 6/10
8. řada 7/10
9. řada 8/10
10. řada 8/10
11. řada 8/10
12. řada 8/10
13. řada 7/10
takže celkově taková ta krásná 7/10 pro mě jako fanouška tohohle typu seriálů je Supernatural prostě geniální.
ps. doporučuji se na to dívat v angličtině s titulkama či bez.. podle toho jak kdo umí anglicky.. nadabovaných je jen 5 řad a ted dabing je teda strašněj.
Edit: po zhodnocení posledníh řad, tj 10-13 jsem hodnocení ubral, spadlo to na 7/10 (editnuto nahoře) prostě už je to natahované. Dá se na to pořád dívat, ale buďto si pořídí lepší scénáristy, nebo ať seriál ukončí.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od Lance Skywalker »

Keď už ide o to, určite by si mal každý pozrieť seriál z produkcie HBO s názvom Game of Thrones (Hra o tróny). Je natočený na motívy rovnomennej knihy od George R.R. Martina, ktorý má momentálne už 5 zo siedmych avizovaných dielov. Celá séria nesie názov Song of Ice and Fire (Pieseň Ľadu a Ohňa). Na HBO už vyšli prvé dve série, ktoré mapujú prvé dve knihy od Martina s názvami Game of Thrones (1. séria) a Clash of Kings (2. séria). Ďalšie knihy Storm of Swords, Feast for Crows a Dance with Dragons plánuje HBO spracovať tiež. 3. séria, bude niesť názov Storm of Swords a začne sa vysielať 31.3.2013. Ďalšie dve avizované knihy budú niesť názvy Winds of Winter a Dream of Spring a George Martin verí, že ich dokončí do roku 2020 (predchádzajúce diela vychádzali niekedy aj s 5-ročným rozostupom). Príbeh sa odohráva v mystickej krajine Siedmych Kráľovstiev, v ktorom bojuje o Železný Trón niekoľko veľkých a starobylých rodov. Ak chcete vedieť viac, rozhodne si prečítajte alebo pozrite tento seriál na HBO.

Zároveň odporúčam aj iné seriály z produkcie HBO, ako napríklad Spartacus: Blood and Sand, či The Pacific, ktoré sú veľmi dobrým a reálnym spracovaním historických tém.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dnes vám velký G doporučí dva sci-fi seriály.

Defiance

Tenhle seriál dokonce má i MMO střílečku, která je tie-in, takže jsou tam úkoly, ve kterých vystupují hlavní postavy a úkoly se odehrávají (ty hlavní teda) i mezi epizodami. Jinak je to takovej průměr. Ale to hlavní, seriál se odehrává v roce 2046 po napadení země unií mimozemských civilizací, které mezi sebou taky bojovaly a částečně teraformaci. Takže část Země mají emzáci a část lidi, ale v jednom městě... Defiance vznikla taková neutrální půda. A to je dá se říct i ten problém. Hlavní hrdina je ex voják, má adoptivní emzáckou dceru, de-facto se stane šerifem Defiance, docela cool chlápek.
Osobně bych řekl, že seriál dobře pracoval s hlavníma postavama a rozhodně byly zajímavé. Občas se nebál zabíjet ty hlavní (vedlejší hlavní - mimo hlavní duo). A celkově práce s postavama, jejich vývoj.

Seriál jel 3 série - 38 dílů, jak víme, Syfy rádo ukončuje dobré seriály a nechává jet dál sračky. Na druhou stranu dostal seriál poměrně důstojný a logický konec. Netrpěl zbytečným natahováním. Takže doporučuji. Celkem se v seriálu vyskytuje 8 inteligentních mimozemských druhů, z čehož 4-5 jich je prozkoukaných poměrně dobře, co se týče kultury a zvyků, ten zbytek... no, byly tam důvody proč to nešlo.

Celkově bych seriál hodnotil poměrně kladně, mě osobě se líbil... Na jednu stranu jsem rád, že skončil bez natahování, na druhou bych uvítal ještě alespoň jednu řadu, pokud by ale třetí skončila jinak samozřejmě, protože seirál ukočnili až dlouho po odvysílání posledního dílu, takže si nedokážu představit, jak by další řada pokračovala. Ale osobě myslím, že to stojí za shlédnutí.


Killjoys

Tohle je poněkud novější seriál. Každá řada má 10 dílů a během pár dnů má být poslední z druhé řady. Je poněkud jiného rázu, než ten Defiance. Neodehrává se na Zemi, ale někde jinde, vesmír, galaxie. Hlavním dějištěm je určité seskupení planet a měsíců, které vlastní a ovládá jistá firma, ale všechno je dost daleko od míru. Naši hrdinové - zmetci jsou členové organizace Killjoys, která loví lidi, věci apod za peníze. Jsou posazeni v určité rovině mimo zákon, mimo armádu, policii a tak. Celkově dostávají určité zakázky a pod.
Hlavní hrdinové jsou technik - lovec odměn, jeho bratr voják a buchta zabiják. Jo a taky mají loď "Lucy" s umělou inteligencí.

Zatím jsem shlédl jen první řadu, ale myslím že si seriál vede obstojně. Tři hlavní postavy a pár dalších dává seriálu dost prostoru k tomu nahlédnout do postav, což se podlě mě celkem podařilo, protože všichni dostávají dost prostoru. Pokud se chcete podívat na seriál, kde jsou hlavní postavy... no řekněme narovinu docela zmetci, jako co chcete čekat od lovců odměn, tak si rozhodně myslím, dejte tomu šanci. Je to spíš taková oddechovka, než typ, jako je třeba Galactica.

Jo a nečekejte mimozemšťany, tady žádní nejsou a taky vás seriál nezatěžuje miliardou technoblábolů, po čem přemýšlíte, co to vlastně znamená a proč to tam bylo.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dnešní tři seriály se nesou ve víru DC komiksů a jejich adaptací.

Constantine

Hellblazer běžel 13 dílů, nbež ho předčasně ukončilo NBC jednou se objevil v seriálu Arrow (CW) a dostane vlastní animovaný seriál, který může dát šanci obnovení seriálu pod CW.

O co jde, kdo neví? John Constantine je exorcista, demonolog a mistr temných umění, což rozhazuje na svých vizitkách, kde se objeví. Unaven ze své práce se nechává zavřít do blázince, ale sled událostí jej donutí vrátit se do práce.
Seriál má daleko blíže ke komiksové předloze, než film s Keanu Reevesem. Dost se podobá seriálu Supernatural ale zároveň je dost odlišný. Má solidní příběh, který dobře kombinuje a střídá vážnou atmosféru a humor. Takže pokud se chcete podívat na arogantního brita v kabátu, co kouří jednu za druhou, chlastá a loví při tom démony, duchy a jiný potěr, můžete dát šanci Constantinovi.

Mezi pilotem/prvním a druhým dílem se změní postava Constantinovy společnice, takže si na tu první moc nezvykejte. Z hlediska postav argumentovali, že nechtěli vést příběh směrem, kterým by šel s první postavou a příběhově je to odůvodněno poměrně dobře.



Lucifer

Lucifer má ke své předlože oproti Constantinovi dost daleko. Nadpřirozené drama s všemocným Světlonošem to přímo není, ale spíše kriminální nadpřirozená alegorie, která si zvládá při tom všem udržet vážnost. Lucifer momentálně jede do třetí řady s tím, že první řada měla 13 a druhá 18 dílů.

Lucifer má oproti Constantinovi, či Supernaturalu blíže ke komedii, což z něj ale nedělá horší seriál. Lucifer se prostě v Pekle nudil, tak zavřel bránu, zahodil klíč a odjel do Los Angeles plnit lidská přání.... za určitou cenu a otevřel si vlastní klub, ve kterém trávil až do prvního dílu většinu svého času hraním na piáno, pitím a důvěrnou mezilidskou interakcí.



Gotham

Všichni to známe, rodiče Bruce Wayna umřeli a po letech výcviku s honbou za pomstou (spravedlností) se z něj stal Batman. No, ale co se dělo v těch letech mezi? Jak vznikli záporáci, jako Riddler, Penguin, Two Face, Joker, Mr. Freeze, Catwoman?

Seriál se zaměřuje na několik postav. Primárně je to James Gordon s tím, že v určitých dílech dostává více prostoru Bruce s Alfrédem. Mimo to se seznámíme s Penguinem a Riddlerem poměrně brzo v příběru s tím, že postupně dostávají více prostoru, jak se blíží ke svým komiksovým předlohám.

Tady není moc co více říct... pokud máte rádi Batmana a hlavně jeho záporáky, rozhodně stojí za to vyzkoušet Gotham, protože s každou řadou přibude nějaký další záporák.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od Gnost Kohn »

Penny Dreadful

Hororové drama, co se dočkalo rozuzlení po třech řadách po ukončení scénáristy, kteří již svůj příběh řekli (tvrdí to). Seriál má svůj začátek a konec ve 27 dílech. Seriál bere osudy postav z klasických hororů a zamotává je do jednoho příběhu, kdy se spolu setkávají postavy, jako Lawrence Talbot, Viktor Frankenstein, nebo Dorian Gray.

Jede zde několik dějových linek s tím že epizody jsou dost centrické, takže máte díl zaměřený z 80% na Frankensteina a jeho monstra, nebo 50:50 Doriana Graye a Vanessu Ives (hlavní postava - Eva Green).
Seriál postupně odkrývá příběh a hlavní část rozvine ve druhé řadě. Minulost většiny postav se však dozvíte úplně až v poslední řadě, i když si myslíte, že už víte vše. Neplýtvali sexem a zvrhlostí, což může někomu vadit, ale ve třetí řadě probíhá už jen hustý a napínavý příběh.

Za mě měl seriál solidní efekty, příběh, atmosféru a práci s postavami. Hlavními favority jsou samozřejmě Frankenstein a jeho monstrum, jehož charakterový růst je možná největší ze všech ostatních postav. Každá postava zvládala určitým způsobem překvapit ať už činny, nebo minulostí i ve třetí řadě, která byla podle mě nejlepší. Seriál rozhodně stojí za zkoušku. Jednou z nejlepších scén bych spoiloval, ale šlo o scénu ze třetí řady, kdy se spolu baví dva hlavní záporáci, přičemž jedna z hlavních postav jen přihlíží.


Hannibal

Hannibal, jak již název napovídá je seriál založen na knížní předloze postavy Hannibala Lectera. Seriál má stejně, jako předchozí tři řady, ale o 39 dílech. Dvě řady mají vlastní příběh, příčemž první půlka třetí řady adaptuje knihu Hannibal (druhá kniha, druhý film) druhá půlka adaptuje Rudého Draka (první kniha, třetí film).
O příběhu moc nemusím vyprávět, většina lidí bude znát Hannibala. Primárně jde o vztah "detektiva" Grahama a jeho psychologa Hannibala Lectera. Kdy Graham je hlavním hrdinou a Lecter pendluje mezi záporákem a něčím mezi.

Seriál nešetřil solidními zvraty, hraním si s vnímáním psychóz a halucinacemi hlavního hrdiny, kterého ovlivňuje někdo, od koho by to nečekal. Práce s postavami opět vynikající.

Pro slabé žaludky, či povahy tento seriál určitě nění, protože "jen" mrtvé tělo se zde asi nevyskytuje... minimálně jde o krvavou vraždu a to minimálně.... ale co očekávat od seriálu, kde je hlavní postava kanibal co?
Vlastním názorem je, že všchna ta krev a zvrácenost jednotlivých vražd, které zde vyšetřují jsou vedlejší, hlavním tématem je psychologie a vztahy postav, motivy vrahů a podobná témata... takže pokud hledáte něco takového, rozhodně zkuste zkouknout.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ve dnešní "Hodince s Gnostem" vám Gnost po dlouhé době doporučí několik dalších seriálů.
Začneme asi tím, co mám zkouknuto už delší dobu.


Taboo

Osmidílná série v čele s Tomem Hardym se odehrává v Londýně, roku 1814. James Delaney se vrací do Londýna na pohřeb svého otce, samotný James měl být už několik let mrtvý. Vše, co jeho otec vlastnil byl kus půdy v Severní Americe, který je mezi GB USA ve sporu a zároveň bránou k trhu s Čínou. Východoindická obchodní společnost se ho snaží získat a tak se odehrává drama plné... intrik, dekadence a špinavých praktik.

Seriál se hodně povedl. Není dlouhý, osm dílů tomu opravdu svědčí, příběh tak není nataženej, ale hlavně ani ne zdrclej do něčeho. Rozhodně je tam dost dějových linek, který stojí za to, občas zvrat a hlavně poslední díl stál za to, ale to jakoby seriál jako celek.


Billions

Seriál, který brzo dostane třetí řadu. Narozdíl od Taboo je tohle nenásilné drama o penězích a podvodech. Hlavním "protagonistou" je Bobby Axelrod, přeživší s 11. září, který na tom udělal solidní peníze, když byla burza v chaosu. Pomocí ne úpně legálních praktik tak svoji firmu dostal na vrchol. Což se nelíbí státnímu návladnímu Chucku Rhoadesovi, který mu usilovně jde po krku. Není to ale jen profesní spor, ale i osobní, Rhoadesova žena Wendy dělá psychiatričku v Axově společnosti a Chuck samozřejmě žárlí, což Axe ví a občas ho tím manipuluje.

Celkově seriál o penězích, burze, politice. Je to inspirováno reálnými událostmi, ale jen tak asi... tohle se stalo, na něco takového bychom mohli udělat seriál. Všechny hlavní postavy jsou prakticky zmetci, asi až na Wendy, ale i ta to umí, ale mají k tomu důvody a snaží se prakticky jen přežít a nedostat do vězení.


Orville

Parodie Star Treku, která mě ze začátku oslovila víc než nový Star Trek Discovery, protože má ten starý feel ST... a to jsem neviděl víc jak 2 díly star treku po sobě ať už z jakékoli série. O co jde, U.S.S. Orville je loď, kterou dostává do rukou kapitán Ed Mercer a jeho trošku idiot kamarád Gordon, který se ujímá pilotáže. Jako prvního důstojníka ale vyfasují Kelly Grayson, Mercerovu bývalou ženu, která ho podvedla s modrým mimozemšťanem. V posádce je potom taková silná roztomilá holka z planety s vysokou gravitací, super robot a jednopohlavní... mostrum klingon.

Seriál je parodie a komedie. Ale jakoby tu parodii tam úplně necítíte, je to jen jako... co kdyby star trek vypadal takhle a mě se to opravdu líbilo. Humor, postavy, efekty i děj je poměrně solidní. Jednotlivé epizody se většinou věnují nějakému členu posádky, popřípadě vztahu Kelly a Eda.


Star Trek Discovery

Původně jsem se tomu vyhýbal, protože to vypadalo jen na další SJW, Woman Power, korektní sračku a klingoni vypadají jako nějaký rybí lid. Poté, co jsem přežil první dva díly a vážně nechtěl sledovat dál přišel na řadu kapitán Lorca. Ale abych neutíkal... hlavní postava je Michael Burnham, kterou vychovával Spockův otec, takže je nesnesitelná napůl ovlivněná vulkánskou výchovou a vlastně mi ani půl seriálu nepřišla, jako zajímavá postava. Dále zde stojí za míňku Paul Stamets, což je věděc, poměrně sympaťák a celkově lepší postava seriálu a Saru, což je mimozešťan, něco jako ryba, kůň a medůza dohromady. A ano, kapitán Lorca, jasně... jakou jinou postavu by si mohl Gnost oblíbit, než drsného muže, který ví co chce. Lorca je asi ta nejlepší část seriálu a jeho dějová linka je nejlepší věc na seriálu a rozhodně stojí za to ty první dvě epizody shlédnout. Po asi sedmi dílech přichází na palubu... nevím hodnost, Ash Tyler, kterého věznili klingoni a jeho linka je asi druhá nejlepší, protože tam má určitý zajímavý zvrat.
Pokud se chcete dívat jen na jedno scifi a chcete humor a oddech, volte Orville, pokud zajímavější vývoj postav s tím že první díly msuíte přežít a potom to stojí za to, tak volte Discovery.


Altered Carbon

Třetí futuristický seriál dnes a nejnovější věc, co jsem objevil. Je to cyberpunk podle knížky, prošlo to pár změnama, viděl jsem je a myslím že k lepšímu. Ještě jsem to nedokoukal, ale rozhodně pecka.

Příběh se odehrává o 350 let v budoucnosti v roce 2384, kde se lidské vzpomínky dají uložit na speciální disky zvané "cortical stack". Ty se nachází v jednom z krčních obratlů a dají se vložit do jakýchkoliv lidských či syntetických těl, která se nazývají "sleeves". Hlavní postavou je Takeshi Kovacs, který se probudí po 250 letech v jednom z těl a jsou mu nabídnuty dvě možnosti. Buď stráví zbytek času ve vězení (čip v krabičce), nebo pomůže vyřešit vraždu jednoho z nejbohatších mužů světa, Laurense Bancrofta, který přežil jen kvůli tomu, že si mohl dovolit vzdálenou zálohu svého vědomí.

Seriál se zabývá tématy, jako co dělá člověka, jestli je normální umřít jen pokud vám dojdou peníze, nebo kvalitou života, pokud je nemáte a něco se vám stane. Například, osmiletá holčička umře při nehodě, ale protože rodina nemá peníze, tak ji dají do prvního volného těla, které mají... což je asi 70ti letá stařena. Samotný Takeshi není ani náhodou hrdina, ale týpek v obleku, nabitou zbraní a dalšími v růžovém baťůžku Hello Ponny, která má přes rameno. Jde po něm policistka Kristin Ortega, která na něj má z nějakého důvodu spadeno. Dále je zde majitel hotelu Crow Poe (Ano, E.A.Poe), který je vlastně jen AI hologram, který se stará o svého jediného zákazníka.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od Gnost Kohn »

Už to bylo dlouho od hodinky s Gnostem. Čekal jsem, že pošlu další seriál dřív, takže některé jsou už o dost starší, ačkli jsme je viděl před dlouhou dobou, ale jiné jsem zkouknul až teď. A na jeden jsem zapomněl, vzhledem k tomu, že jsem myslel, jak to všichni viděli, ale třeba takový Jordi mi řekl, že to neviděl. HERESY!!!!

Farscape

Ano, tohle je ten seriál, co Jordi neviděl. Je to staré.... 1999-2003, tj... 4 série + závěřečný film, který odvysílali jako minisérii.
Pokud jste si někdy říkali, odkud se vzali ve Stargete Cameron Mitchel a Valla, tak přišli přesně po konci tohoto seriálu. Jakkoli lidé neměli Camerona rádi, jako náhradu za O'neilla, tak je dobré tuto spojitost ignorovat. Ale k tématu.

Farscape je určitá parodie na sci-fi. Na druhou stranu je to seriál brán více... logicky? Jde o to, že "aliens" a lodě zde nevypadají tak jak by člověk očekával.ů.. tj například Star Wars, Stargete, Star Trek... tam pořád lodě vypadají, jakoby je udělal člověk... mimozemšťani jsou... pořád týpci se silikonem na hlavě... ano, Farscape se tomu určitou mírou nevyhnul, ale některé kousky jsou opravdu bizardní. A to myslím hodně. Kdybych to popsal, tak řeknu "Divné sci-fi". Na druhou stranu, vesmír tady nemluví anglicky... a některé technologie jsou opravdu založené na "what the fuck". Ale celkově je to jeden z lepších seriálů.

Zkráceně k ději.... Projekt Farscape je dostat jednomístnou loď do vesmíru, otevře se červí díra a hodí hlavního protagonistu na druhou stranu galaxie, kde náraz zničí jinou stíhačku. Musí přistát na lodi, která je vězeňský transport. Jde o živou loď s pernamentně přidělaným chobotnicovým pilotem, pseudo Worfem, žravou žábou na létajícím trůnu a modrou ženskou, která je květina. V první mdíle se přidá ještě pseudo-člověk zástupkyně "zlé" rasy lidí, Claudia Black. V průběhu seriálu se přidá pár dalších ať už dočasných, či dlouhodobých členů posádky.
Střídají se zde záporáci, kdy máme občas teamup s klaďasi za poměrně dobrých důvodů. Celkově máme velitele dozorců pro první řadu, vyššího velitele, který je trošku kříženec pro druhou-třetí a pak ultra zlou dozorkyni a císaře cosi-plazoidní rasy pro čtvrtou.

Čtvrtá řada má trošku odlišný feel od ostatních, ale pořád je dobrá, jen... je trošku jiná. Film potom zvládá ukončit seriál poměrně dobře. Knížky a myslím komiksy po konci filmu existují, ale co jsem koukal, tak děj je trošku... divný, ale to nemusíte vnímat... hlavní je seriál.

Pokud si chcete trošku oddychnout od tradičního pojetí vesmírných seriálů a podívat se na něco lehce bizardního, co buďto hodnotíte jako slátaninu, nebo genialitu, tak jen do toho. Ehm... většina lidí to hodnotí spíše jako to druhé.

Stranger Things

Celkem dobrý seriál, horor mi to zas tak nepřišel, ale snaží se. Parta dětí se potýká s nadpřirozenem, máme tady příšery z jiné dimenze, holku co má... telekinezi a pod... Někdo by to popsal, jako trošku investigativní drama. Nevím, jak lépe bych to popsal... najdětě si to na internetu. Ale poměrně solidní seriál, který většina lidí žere. Je to dobré, ale zas tak bych z toho neskákal.

Patrick Melrose

Benedict Cumberbatch v hlavní roli v pětidílném seriálu (viděl jsem zatím čtyři). Jde o chlápka z vyšší vrstvy, který letí do Londýna, aby se postaral o pohřeb svého otce. Je závislý na drogách, neúspěšně se z toho snaží dostat. Herecký výkon prvního dílu je... na takové úrovni, že je až bolestivé se na některé scény dívat. Když se díváte, jak se snaží hlavní hrdina dostat na toalety, aby si mohl šňupnout kokain, nebo když se probudí se stříkačkou zapíchnutou v ruce. Popřípadě si stříkačkou pro koně píchne heroin vedle žíly, když mu vypne světlo. První díl je podle mě naprosto dokonalý. Ve druhém se podíváme do protagonistova dětství, což se vleče a vleče, až jsem přemýšlel, jestli se podívám na třetí díl. A abych pravu řekl, tak žádný další díl už nedosáhl na zábavnost prvního, ale rozhodně nelituji dalšího sledování. Je to spíše o tom, jak si člověk snaží dát dohromady život, který strávil většinu času na dávce a nezajímal se o nic jiného.

The Young Pope

Jude Law je zvolen papežem a.... máme někoho, komu hrozí jeden čas i exkomunikace z církve. Papež, který zavádí prakticky diktaturu, dělá si co chce a přesto je zbožný, jako nikdo jiný ve Vatikánu. Celý seriál jsem skoukl, za chvilku, 10 dílů a nelituji toho. Hlavní hrdina jistým způsobem snoubí nesympatičnost se sympatičností, což bych lépe popsal, jako... je to kripl, arogantní zmetek, ale to, co dělá je ke konci strašná psina. Postupem času tošku ubývá na aroganci a začíná poslouchat lidi až se z něj ke konci seriálu stává docela.... milá osoba. Seriál končí zajímavý zvratem, na který má navazovat druhá řada s názvem "Nový papež".
Co mi na seriálu vadilo bylo to, že konec určitým způsobem uspěchali a přišlo mi, že by se hodily ještě dva díly, ale jsem spokojen s tím, jak to nakonec dopadlo.

Westworld

Zábavní park ve stylu westernu se spoustou robotů, kterým můžete udělat co chcete. What could go wrong. Seriál sleduje několik hlavních postav, které mají jistým způsobem stejný cíl, ale každý na to jde jinak. Ať už je to člověk, robot, nebo cokoli jdou po stejné věci. Jo, hraje tady Anthony Hopkins... super. První řada byla celkem dobrá, zvrat je poměrně předvídatelný a to asi od druhého dílu, ale pořád je to dost dobré. Roboti jedou svůj scénář a tak vidíte stejný den několikrát dokola a jeho různé...výsledky. Víc asi nebudu říkat. Druhá řada vypadá zajímavě.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvek od Gnost Kohn »

Další zamíchání kotlíku s Gnostem. Na srazu jsem o pár věcech mluvil, tak vám to sem dám ke všemu ostatnímu, aby to bylo pěkně pohromadě.

Medici: Masters of Florence + Medici: The Magnificent

Asi bych to nazval historickým seriálem. Poměrně se drží reálií, ale samozřejmě si je částečně v drobnostech upravují pro dramatičnost. Což není vůbec na škodu a něco to seriálu přidává. Momentálně se točí třetí řada s tím že první řada nese název Masters of Florence a druhá The Magnificent. Přímo na sebe nenavazují, nicméně se hodí podívat se na obě. Protagonista druhé řady je vnuk protagonisty té první a určité postavy se ve druhé objevují znovu.

No, asi něco víc k seriálu? Rodina bankéřů ve Florencii za roku 1429, řeší stav bakny, postavení ve Florencii a radě, která jí vládne, vlastní problémy. Někomu by se mohl seriál zdát táhlejší, nicméně mě osobně to nevadilo, protože se tam taky pořád něco děje. Odporuje si to? Někdy běží víc postavových linek zaráz a chvilku trvá, než se vrátíte k té první a tak dále, ale pořád je to celistvá věc, u které jsem po dodívání a posledním zvratu nechápal jak jsem mohl těch pár věcí přehlédnout. První řada za mě perfektní a nasadila laťku vysoko a tu druhá překonala na plné čáře. Druhá řada dává prostor více postavám, neboť první byla centrovaná na jednu postavu a všechny ostatní hrály druhé housle, zatímco druhá řada dává víc prostoru ostatním postavám. Tady vám možná trošku uškodí znát historii, popřípadě nehrát Assassins Creed 2, abyste nevěděli jak řada dopadne. Každopádně jeden z nejlepších seriálů, co jsem v posledních letech viděl, možná nejlepší.

Od obsazení po soundtrack perfektní záležítost 2x8 epizod... pokud máte čas, rádi politiku, historii... rozhodně do toho.


Good Omens

Tentorkát podle stejnojmenné knihy z rukou dua Terry Pratchett (Zeměplocha) a Neil Gaiman (Lucifer, American Gods).
Anděl a Démon/Padlý Anděl se snaží společně zabránit příchodu antikrista a zničit svět. Proč? Protože se jim na světě líbí a bez něj by to byla nuda. Ale když vás původní plán nevyjde a zjistíte, že po 11 letech vychováváte špatné dítě?

Perfektní 6 dílná minisérie zabíhá i do minulosti našeho dua a rozhodně nešetří na komedii. Pokud máte rádi dílo kteréhokoli autora, tak se vám seriál, popřípadě kniha bude rozhodně líbit.


Goblin Slayer

Pro změnu zavítáme do světa anime a ne jen tak ledajakého. Goblin Slayer je brutální a docela "realisticky" pojaté anime, ať už od přístupu hlavní postavy k... překvapivě zabíjení goblinů, tak tomu co člověk vydrží. V podstatě jde o DnD z pohledu postav. Někoho může odradit první díl, ale ten je svým způsobem nejbrutálnější a... nejdivnější. Tady se diváme na 12 dílů určitého progresu samotářského zabíjáka goblinů do osoby která si zvládne říct o pomoc a spolupracovat s ostatními, jako trpaslík šaman, lidská kněžka, ještěří kněz a elfí hraničářka.

Já osobně do anime zavítám jen ojediněle, ale 12x20minut jsem zvládl za den a osobně se mi to líbilo, příjemná změna a takový popcorn and chill.


Krypton

Něco podobného jako výše zmíněný Gotham. Pro jistotu nejde o origin story Batmana, ale ... origin.. Supermanova dědečka? Ano zní to divně a takové to je. Cestování v časem není sranda a paradoxy se špatně žehlí. Je to spíše scifi než komiksovka. Kryptoňané jsou na své domovské planetě naprosto bez schopností a obyčejní lidé. Militantní náboženská společnost, která postupně projde změnou za pomoci záporáků jako Brainiac, který byl perfektně ztvářněn a ke kterému se později přidá také Lobo, Zod a Doomsday.

Dvě řady, 2x10 dílů, což bych řekl že je akorát. Pokud máte rádi Supermana, asi bych to zkusil první řada dobrá, druhá lepší. Nevyrovná se prvním dvěma seriálům na dnešním seznamu, ale řekl bych že ani neurazí.


Heavens Workers / Nebe S.R.O

A nakonec spíše taková ztřeštěnost. Anděl Daniel Radcliffe (Harry Potter) a Bůh Steve Buscemi (spousta filmů). Pokud vám stačilo přečíst tyhle dvě jména spolu a jdete do toho, tak jste jako já. Popcornová slátanina která si dělá prdel ze všeho co by mohl Bůh být, protože je jen "děcko" s projektem který už ho nebaví a analfabet k tomu. Na druhou stranu přání plní už jen jeden anděl a ten zvládne tak 2-3, pokud si dá pauzu tak jen 2 za den, protože abyste našli klíče tak musí chudák rozpouštět jednu sněhovou vločku za druhou.

Bůh se rozhodne odpálit planetu a poté jede sázka s několika anděly, kteří se naši milovanou modrou planetu snaží zachránit. Je to šílenost, možná bych řekl stupidní slátanina... nicméně dost dobře koukatelná slátanina.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Odpovědět

Zpět na „Diskuze“