Curtis Anchelis (Výcvik pro Funnyho)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Díky postavení v hloučku obklopujícímu tě se tvému okřiknutí dostalo výrazné pozornosti, většina tváří sice získala rozhořčený výraz a naprosto jasně jsi cítil jak se celá tato hádka obrací proti tobě, ale alespoň se přestali hádat mezi sebou. Nečekané reakce se ti dostalo i od Malena a ostatních stormtrooperů, kteří na tebe nyní hleděli s neskrývaným obdivem a podřízeností, což jsi z potvrzného pokyvování Malenovi hlavy přisuzoval svému klidnému až chladnokrevnému řešení situace. Výrazy ostatních se trochu zklidnily a změnily ve zvídavé ve chvíli, kdy jsi začal opět vyslýchat vašeho zajatce. Jak jsi správně předpokládal Artela tvůj přístup velice pobavil, ale bohužel trochu jinak než sis přál.
Hele Kapitáne. Nechci rejpat, ale tomuhle řikáte rána.
Slova sice pronášel s širokým úsměvem odhalujícím jeho bílé zuby, ale přeci jen dost vážně, což jsi musel i přiznat, neboť tvá rána i když dobře mířená se v síle Artelovým úderům skutečně nerovnala, jak ti hned dokázal další tvrdou pěstí do agentova žaludku, jež si vyžádala další příval krve na podlahu a tentokráte i na Artelův rukáv, jenž ji okamžitě začal znechuceně utírat za velkého pobavení přihlížejících do hadru vytaženého z kapsy.
Tohle je rána. Sakra, fuj to je hnus!
Jak jsi právě pochopil, byla tato vaše debata jen způsobem odlehčení situace a navrácením klidu mezi přítomné, přesto jsi jí využil a důkladně agenta prohledal. U sebe neměl, kromě vámi již zadržených předmětů, nic a jedinou informací které se ti dostalo bylo sériové číslo jeho kombinézy, které ti zhola k ničemu nebylo. Ani na tvou opakovanou otázku se ti nedostalo tolik chtěné odpovědi, neboť váš zajatec se rozhodl nadále nespolupracovat a své projevy omezil na kňourání a opakování svého jména, hodnosti a zařazení.
Jsem poručík Kell Malris osmý důstojník dvaadvacáté skupiny Imperiální Inteligence.
Když jeho názor nezměnily ani dva další Artelovi motivační údery, tak jsi se raději začal věnovat Malenovi a zajištění bezpečnosti našeho srazu. Malen si klidně a pozorně vyslechl oba tvé návrhy a k tvému ohromnému překvapení se poté nejprve začal široce usmívat a pak vyprskl, spolu se třemi dalšími stormtroopery z davu, do otevřeného záchvatu smíchu. Po chvíli, kdy se k tvým nechápavým pohledům přidaly i další, se Malen v trochu klidnější etapě svého záchvatu pokusil o vysvětlení.
No... promiňte... pane... ale kdo... si myslíte, že se stará o hlídku... v tomhle sektoru?
Náhle se Artel, který do teď stejně jako vy nechápavě zíral na Malena a stormtroopery, rozesmál.
No jo já zapomněl... Asi sem vám měl říct, že tady Malen velí jednotce bezpečáků loděnice.
Což jak jsi si domyslel byl případ i ostatních, nyní se skoro po zemi válejících, stormtrooperů.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Ti Stormtroopeři, co chtějí taky utéct, ale nejsou tady.
odpověděl jsem si v duchu na Malenovuu otázku a také jsem se neubránil smíchu.
„Jo, Artele, to jsi asi měl. Ale abych ti udělal radost, tak můžeš omráčit Kella“
odpověděl jsem svému wingmanovi stále se trochu smějící a řekl mu, aby omráčil agenta Imperiální rozvědky, což by mu mělo udělat radost. Neměl jsem v plánu ho zabít, jen ho omráčit a pak ho tady někde schovat... nechtěl jsem být jako ti z ÚIB.
„Ale zpátky k našemu útěku,“
nadhodil jsem opět téma našeho útěku z Kuatských orbitálních loděnic poté, co Kell klesl k zemi.
„Můj plán byl, že ukradnu nějakou VT-49tku Decimator, ale když nás je tolik-“
Na chvíli jsem se odmlčel, abych přidal na dramatičnosti situace, ale nakonec jsem se tajemně usmál.
„Tak mě napadlo, že bychom mohli ukradnout ten imperiální hvězdný destruktor, co se právě dokončuje v docích. Většina systémů včetně motorů, zbraní a štítů už je funkční a na lodi není žádná posádka, jen pár vojáků jako hlídka. Je nás dost na to, abychom loď obsadili a pak i ovládali. Je na čase vzít si zpět, co nám Impérium dluží. Nemůžeme dopustit, aby nějakou planetu potkal stejný osud jako Alderaan,“
přednesl jsem svůj plán všem přítomným pevným a odhodlaným hlasem a na tváři se mi objevil výraz naznačující, že si nedělám srandu a všechno myslím smrtelně vážně. Úmyslně jsem na konci svého proslovu řekl několik motivujících, povzbuzujících vět.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Situace ve skladišti se už uklidnila a z nemístné hádky se změnila na hromadný smích prakticky všech zúčastněných, tedy s výjimkou teď značně zamračeného Malrise v jehož očích jsi ale zahlédl ohromný záchvěv strachu, který po tvém návrhu Artelovi přerostl až k panice. Jak jsi správně vytušil, Artela tvůj návrh značně potěšil a následná rána do Malrisova obličeje byla doslova zdrcující, neboť již předchozí ranou načnutá levá tvář nápor dalšího úderu nevydržela a za velmi hlasitého zakřupání se takříkajíc sesunula. Nebyl jsi sice medik, ale rychle jsi usoudil že nejméně jedna čelist, levý pant a levá lícní kost Malrisovi tváře už trvale změnili svůj tvar, což způsobilo jednak Malrisovo takřka okamžité bezvědomí a zadruhé Malrisův asi metrový let vstříc podlaze, neboť sílu tohoto úderu už neustáli ani jeho "strážci", kteří aby nespadli spolu sním jej raději pustili. Následně se všichni, poté co hodili pohrdavým pohledem směrem k Malrisovu bezvládnému tělu, rozešli a usadili zpět na bedny, s výjimkou oněch dvou stormtrooperů kteří se usadili na bedny poblíž pro případ, že by se probral. Ty jsi se přesunul do jejich středu, kde jsi pronesl svou řeč, po níž nastalo takřka hrobové ticho, přerušené pouze pískavým zvukem komunikátoru Malenovi helmy ležící na bedně kus od něj, jež okamžitě vyslyšel. Tobě ale v poslouchání této komunikace zabránil jeden ze stormtrooperů, kteří jak jsi už pochopil mají v tomto "povstání" doprovázeni piloty hlavní slovo, byl to asi třicetiletý blonďák s výraznou jizvou přes levé oko, které bylo nahrazeno fotoreceptorem oblečený do stormtrooperského brnění se žlutými pruhy podél rukou.
Jmenuji se poručík Mace Netbers, pane.
Při těchto slovech vyskočil z bedny a málem zasalutoval ale nakonec se zastavil v pozoru a pokračoval.
Velím místním vojákům přiděleným vrchním velením coby pomoc bezpečnostním složkám, z toho do této akce sto-dvaceti-pěti loajálním vojákům.
Toto prohlášení mělo jednoznačně zdůraznit důležitost jeho osoby pro váš plán.
A rád bych řekl, že takovýto plán, i když uskutečnitelný na sebe váže velkou zodpovědnost výborného plánu, precizního provedení a výborného velení, pane.
V jeho hlase se objevil tázavý podtón vyzívající tě ke zodpovězení nevyřčené otázky, přesto pokračoval.
A vzhledem k nepřipravenosti našich jednotek bych možná navrhoval něco menšího s menším rizikem, pane.
Na což okamžitě zareagovala jedna z žen, byla asi ve tvém věku a asi sto-padesát centimetrů vysoká s mandlovitýma očima, oblečená v bílém pracovním plášti se znakem Kuatské loděnice na pravém rameni.
Co takhle ten Nebulon v doku sto-sedmnáct? Ehm, promiňte... já jsem... e... tedy Lara Chun... pane.
Lara se právě chystala, nebo spíše sbírala odvahu, aby ti nejspíše o sobě něco řekla, když jsi uslyšel známé klepnutí plast-oceli o dřevo bedny zpoza svých zad na něž jsi po předchozích událostech okamžitě reagoval prudkým otočením. Zdrojem onoho klepnutí byla, jak jsi uviděl, Malenova helma kterou právě odložil zpět na bednu a s podivným úsměvem ve tváři klidně prohlásil.
Macei, moc se nevytahuj. Možná velíš sví malý armádě, ale ty nejhorší pitomci co jdou s náma jsou právě v tý tví armádě a jak si sám řekl proveditelný to je.
Většina přítomných se rozesmála a jak jsi si všiml, Mace si zase s pokřiveným úsměvem ke straně tváře sedl na "svou" bednu. Ty jsi ale z Malenova pohledu vyčetl, že tento vtípek nebyl jediným důvodem jeho úsměvu, ale spíše cosi z jeho právě skončeného rozhovoru, ovšem cítil jsi také houstnoucí atmosféru skladiště, v němž všichni mlčky čekali na tvou reakci.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Pozorně jsem si poslechl všechny názory, které tu padly. Mace, velitel Stormtrooperů, stejně jako Lara Chun, inženýrka Kuat Drive Yards, navrhovali něco menšího, ale Malenovi se očividně nápad na ukradnutí imperiálního hvězdného destruktoru líbil, a tak mě podpořil. Poté, co Malen Maceovi srazil hřebínek a trochu si z něj udělal srandu jsem se na chvilku usmál.
„Souhlasím s podmínkami, které musíme splnit, abychom obsadili tak velkou loď jakou je imperiální hvězdný destruktor, ale myslím, že to dokážeme. Navíc Nebulon nemá tak silné štíty, aby pronikl přes obranu loděnic, pokud by se dozvěděli, že jsme zradili Impérium,“
ujistil jsem nejprve všechny o našem cíle, že je to nejlepší volba.
„Mohli by jste mi vypracovat seznam všech osob, jejich zařazení a u pilotů a vojáků i hodnost? Pak vám řeknu víc,“
obrátil jsem se s žádostí o pomoc na Artela, Malena a Mace, kteří měli nejlepší přehled o pilotech, vojácích, mechanicích i inženýřích Kuat Drive Yards. Pojal jsem je, i vzhledem k jejich hodnosti, jako své zástupce, a tak i uklidnil Mace, že nebude vynechaný z velení našeho útěku.
„Ještě jsem se chtěl zeptat, co se stalo?“
Zastavil jsem Malena, abych zjistil, co bylo zdrojem zlepšení jeho nálady a počkal na odpověď.
Poté jsem se otočil zpět k Laře, která mi před tím chtěla něco říct, ale nesebrala pro to dost odvahy.
„Laro, co jsi mi chtěla říct?“
zeptal jsem se a zadíval se do jejích mandlovitých očích.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Tvé odůvodnění proč chceš ukrást imperiální hvězdný destruktor většina přítomných mlčky odsouhlasila jako logické, až na některé včetně Lary kteří se tvářili spíše pochybovačně. Co však rozpoutalo ohromný rozruch byl tvůj požadavek na sestavení seznamu členů, který u mnoha vyvolal záchvat smíchu a u ostatních vesměs zoufalé pohledy. Nakonec se pomalu zvedl Artel a klidně pronesl s omluvným výrazem.
Pardon kapitáne, ale to bude asi problém. Ne že by to nešlo, ale je to na dost dlouho.
K čemuž se rychle přidal i Mace, již s mnohem podřízenějším tónem.
Víte, pane. My jsme z bezpečnostních důvodů nikdy nic takového nepořizovali. Každý z přítomných "velí" svým lidem a o nich má přehled, takže skoro nikdo nezná všechny, pane.
Artel okamžitě dodal.
A sepsat to, by fakt trvalo dlouho. Mluvíme tu z fleku o takovejch osmi devíti STECH lidech, možná i víc.
Malen zatím stál mimo stále si držíc svůj tajemný úsměv. Teprve při tvém dotazu se na tebe zahleděl a s širokým úsměvem řekl tak, aby ho všichni dobře slyšeli.
Právě mi volal Tero.. poručík Teressovnonn aby mne informoval, že spolu s MOJÍ jednotkou bezpečnosti zadržel Rebelského špiona...
Důležitě se odmlčel s pohledem na Malrise.
...velitele tady toho potkana, který tvrdil že okamžitě musí mluvit s velením rozvědky o schůzce aliančních rebelů na loděnici. Zadržení bohužel nepřežil, právě sepisují protokol.
V průběhu řeči se Malenův úsměv pravidelně rozšiřoval a na jejím konci se již široce zubil od ucha k uchu s jednoznačně hrdým pohledem, kterým jak ti nemohlo uniknout, žádal zaslouženou pochvalu. Jakoukoliv tvou reakci však přerušil Artel, který si tím vysloužil vskutku vražedný pohled ze strany Malena a který, snad aby prokázal i svou důležitost, vytáhl datapad a rychle do něj začal něco psát s hlasitým mumláním.
No ména si všechny nepamatuju ale počty a hodnosti bych snad...
Jak jsi si velmi dobře vzpomínal už z CPI, byl Artel výborná "sekretářka" jak jste mu rádi připomínali a jak bylo patrné i nyní z jeho neuvěřitelně kmitajících prstů, jimiž jsi byl tak fascinován, že jsi zapomněl i na pochvalu pro Malena stojícího nyní za tvými zády a proto když jsi uviděl na bedně za Artelem sedět Laru jsi jí připomněl že něco chtěla říct. Ta ale když jsi se jí zahleděl do očí tak znervózněla, že nebyla schopna ze sebe vydat jediné kloudné slovo.
Promiňte, pane. Ale myslím, že Paní Inženýrka Chun vám chtěla sdělit, že je zde na Kuatu vedoucí oddělení výstavby a konstrukce a že tudíž je zodpovědná za konstrukci všech zdejších lodí. Je to tak, madam?
Ozval se náhle Malen. Malenův rázný tón, jistě sloužící ke svému připomenutí, tě zdaleka neupoutal tolik jako uctivost jeho slov i jeho pohledu vůči Laře, která v odpověď jen lehce kývla hlavou, aniž by odlepila pohled z podlahy.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Chápal jsem důvod, proč dřív nepořizovali seznam osob zapojených do tohoto povstání, ale vzhledem k tomu, že jsme se chystali utéct každou chvíli, jsem ho potřeboval k sestavení plánu pro obsazení imperiálního hvězdného destruktoru.
„To bude stačit,“
odpověděl jsem Artelovi, který právě začal vypracovávat onen seznam.
„Výborně,“
řekl jsem, když jsem zjistil kdo je Lara Chun a na tvář se mi začal vkrádat úsměv zapříčiněný nápadem, jenž se mi začal rodit v hlavě.
„Dobrá práce, Malene,“
pochválil jsem Malena, nejen proto, že se stále připomínal, ale také proto, že si to zasloužil.
„Myslíte, že byste mohla odvelet všechny konstruktéry pracujících na imperiálním hvězdném destruktoru pryč, aby o tom nikomu neříkali?“
zeptal jsem se Lary a s podobnou otázkou jsem se obrátil i na Mace a Malena s tím rozdílem, že se jednalo o vojáky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Artel tvou odpověď nijak nevnímal a dál pokračoval ve zběsilém psaní, jen občas zvedl hlavu a zadumaným pohledem se zadíval na některého z přítomných. Podobné reakce se ti dostalo i od ostatních s výjimkou Malena, jež okamžitě získal výraz zadostiučinění. Začalo to vypadat, že i ostatní o vaši debatu začali projevovat vážný zájem zřejmě proto, že vytušili formování plánu který se týkal i jich a nyní pozorně hltali každé vaše slovo. Tvá otázka proto vyvolala ohromnou jásavou reakci, která ovšem záhy zmizela, protože na Lařině tváři se objevil doslova zděšený výraz.
To nepůjde, pane. Ne bez upoutání pozornosti. Na těch lodích se pracuje nepřetržitě na směny a stejné je to i s hlídkami, pane.
Ihned vyhrkl Mace, za Lařina přikývnutí.
A nás je málo aby jsme je vystřídali, pane. A myslím si, že jen z části by to bylo k ničemu, pane.
Dodal Malen předpokládaje tvůj plán s omluvným výrazem ve tváři. V nastalém tichu bylo u mnohých vidět zápolení myšlenek, snažíc se přijít s nějakým plánem, kterým by mohly přispět.
Tak a je to!!
Artelův polo-výkřik způsobil leknutí a nadskočení u téměř všech přítomných, za což si vysloužil mnoho velmi "příjemných" pohledů a dokonce dvě dost ostré nadávky, což ovšem jak se zdálo jeho vůbec nezajímalo a s pyšným pohledem ti podal své dílo. Datapad v němž jsi po jeho převzetí viděl.

Kód: Vybrat vše

Přibližné hlášení: Artel Limeril

Počet vojáků zvláštní akce:
Pěchota: 525 mužů | 25 poručíků | 30 poddůstojníků
Stormtroopeři: 257 mužů ( 17 poddůstojníků | 3 poručíci )
IN komanda: 168 mužů ( 14 poručíků | 14 skupin )
Mariňáci: 68 mužů (3 poručíci | 4 poddůstojníci )
Útočné týmy: 20 mužů ( 2 poručíci | 2 týmy )
Novatroopeři: 12 mužů (3 poručíci | 9 poddůstojníků | 3 týmy )

Piloti: 63 mužů | 7 poručíků | 17 s výcvikem na větší plavidla
Střelci: 86 mužů | 9 poručíků

Technici: 171 mužů | 18 vyšších | 1 šéf-konstruktér
(zařazení: hangáry; zbraně; senzory; obranné systémy; vnitřní systémy; motory; komunikační systémy; konstrukce trupu )

Inženýři: 9 mužů | 3 ženy

Dodatek: Snad to takhle stačí šéfe. Víc už nevím.
Artel ještě s lehkým zazubením dodal
Počty sou správě, kapitáne. Dvakrát sem to kontroloval, ale ména fakt nevim, snad to pomůže?
V tónu jeho hlasu jsi jasně postřehl nejistotu a očekávání, zdali budeš s jeho prací spokojen. Ty jsi si Data pozorně pročetl a pohledem přejel přítomné s pokusem přiřadit čísla ke tvářím. Náhle se však ozval Malen, který jak jsi si všiml stále klidně nad něčím uvažoval.
No myslím, že při našich možnostech by se dalo využít třetí střídání směn, co myslíte pane?
Tobě tento termín příliš neříkal, ale Malenův pohled si jasně žádal odpověď a nebyl zdaleka jediný. Do tvé nemilé situace se navíc ještě zamíchal Artel s jasnou otázkou.
A co uděláme s Valtonem? Ta piksla není zrovna dobrej obránce na TOHLE.
Tato otázka už ti říkala více a o to více tě tížila. Kapitán Adol Fyor Valton, mezi piloty známí jako "zabiják" a také velitel denní hlídky TIE Fighterů, člověk tak oddaný Impériu, že piloty vlastní letky kázeňsky trestá už jen za žerty o Impériu nebo něčem s ním spojeným, pilot tak nebezpečný, že jen s pomocí dvou letek TIE zničil rebelský MC80 a neváhal při tom obětovat tři-čtvrtiny svých letounů. Pro tebe to byl vždy nepříjemný a odměřený kariérista, ale nyní coby nepřítel v tobě probouzel velmi znepokojivé pocity, nemluvě o Artelově poznámce. Nemohl sis nevšimnout, že podobné reakce se projevily i u ostatních pilotů, kteří prudce znervóznili.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Artelův seznam byl úžasný, přesně tohle jsem chtěl. Pokud budeme muset převzít kontrolu nad lodí násilím, pak se to bude zcela jistě hodit. Do našeho povstání byli dokonce zapojení i Novatroopeři, elitní Císařovy vojáci. Zničení Alderaanu mělo zřejmě větší dopad, než jsem si myslel.
„Dobrá práce, Artele,“
pochválil jsem svého wingmana, který mi však zhoršil náladu svou další otázkou.
Adol Fyor Valton.
Kapitán Valton proslul mezi imperiálními piloty z jednoduchého důvodu: jen s dvěma eskadrami TIE Fighterů zničil povstalecký křižník MC80, asi nejlepší loď, kterou Aliance měla. A vzhledem k tomu, že při tom prý obětoval třič tvrtiny svých pilotů, kteří se skutečně nevrátili jsem tomu i věřil. Podstatné však bylo to, že to mohl klidně zopakovat i v našem případě. A protože už od začátku, co jsem byl převelen na Kuat, mě bere jako svého rivala, který je přesně jeho opak, především co se týče chování vůči svým podřízený, tak to bez váhání udělá.
„Pochybuji, že je někdo jiný takový fanatik jako Valton, aby se někdo sám anebo někomu jinému nařídil obětovat, takže bude stačit, když sestřelíme Valtona. Na imperiálním hvězdném destruktoru jsou TIEčka, tak je použijeme a až splníme náš úkol, tak se vrátíme zpět na palubu,“
rozhodl jsem nakonec, jak budeme problém ohledně Valtona řešit, pokud nastane a poté jsem se snažil rozpomenout, co to je třetí střídání směn.
„Můžeš mi vysvětlit, co to je třetí střídání směn?“
zeptal jsem se Malena, protože jako pilot jsem o tom snad nikdy v životě neslyšel.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Tvá odpověď ostatní piloty nikterak neuklidnila a ani Artel nevypadal z myšlenky leteckého souboje s hlídkou vedenou Valtonem příliš nadšený, ale nikdo nic neříkal. Zato Malen reagoval prakticky okamžitě a to omluvným výrazem doplněným širokým úsměvem.
No jo já zase zapomněl že jste ušatec, teda pilot. Omlouvám se pane. Třetí střídání směn je střídání techniků koncem druhé hodiny denního cyklu kdy dochází i ke střídání hlídek po noční dvanáctihodinovce, teda po hlídce nočního cyklu. Mezi bezpečákama se tomu říká "Velký bordel" a právem, střídají se statisíce lidí po celý loděnici. Vojáci, technici a kdoví co ještě, jenom vy piloti a oficíři jste dvě hodiny v postelích, ale na chodbách je boží dopuštění, pane.
Malen se na moment odmlčel a bylo vidět, že si v duchu rekapituluje své vysvětlení, nakonec lehce pokývl hlavou a pokračoval.
No a mě napadlo, že kdybychom se někam k destruktoru dostali a třeba se tam někde ukryli ještě před střídáním a uzavřeli vstupní koridory pro příchody nový směny, tak ty co mají vystřídat na ně čekat nebudou, ne po dvanácti nebo šestihodinovce, a mohli by nám vyklidit pole. Navíc by dost zdrželi ty příchozí, protože ty by neměli jinou možnost než jít odchozími koridory a tam to bude hodně horký. Je to teda jenom koncept a chce to doladit, ale...
Malenova slova se záměrně vytratila do prázdnoty a daly prostor k tvé reakci. Místo ní se však ozvala jiná.
Ale hodně nám to zkrátí čas!
Autorem, jak jsi zjistil, byl Linet Kiras nyní upřeně hledící na tebe a Malena.
Druhá směna všechno zapnutý vypne a jak se něco zapne před prvním hlášením třetí směny tak jim dojde vo co de a bude brajgl.
Malen se okamžitě ohradil s ukřivděným tónem v hlase.
Poplach by byl stejně, nebo myslíš že když naběhnem do destruktoru a vystřílíme hlídku tak si nás nikdo nevšimne.
Linetova tvář se svraštěla zamračením.
No to jo. Jasně že poplach by byl tak jako tak, ale vzhledem k tomu že moje "Madalire" měla vyplout až za tři tejdny, tak si u půlky systémů nejsem jistej že pofachaj a myslím že by sis nechtěl hrát s tima venku bez funkčních zbraní nebo štítů, vojáčku. A technici potřebujou čas, něco se dá dělat za letu, ale něco potřebujem hned.
Na to už Malen neřekl nic a s tázavým pohledem se obrátil k tobě.
Ale je fakt, že z lodí co tu máme to není nejhorší výběr, kapitáne. Že jo Laro?
Na Linetův dodatek Lara souhlasně kývla hlavou a s pohledem stále zabořeným do podlahy skladiště tvým směrem dodala.
E.. no myslím.... že, vzhledem k okolnostem,... jste vybral... dobře. Nebezpečně.... ale dobře.
Bylo jasně vidět, že tito dva se znají a spolupracují už velice dlouho, stejně tak jsi si všiml že jejich souhlas s tvou volbou vnesl mezi ostatní hodně uznání vůči tobě. Nyní však na tebe Malen i Linet upřeně hleděli vyžadujíc odpověď.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Linet Kiras, šéf konstruktér.
Promyslel jsem všechny plusy a mínusy Malenova plánu, i Linetovy poznámky a nakonec došel k závěru, že když jeho plán upravíme, tak bychom ho mohli úspěšně použít.
„No, řeší to náš problém, jak dostat všechny techniky a konstruktéry z lodi,“
začal jsem a prozíravě jsem se podíval na Lineta.
„Šéf konstruktér jsi ty, Linete, že?“
Důvody, proč jsem si myslel, že Linet je šéf konstruktér, jsem měl dva; zatím vystupoval jednoznačně jako vůdčí postava techniků a pak jeho slova: „moje Madalire“ mi zněla jasně. Poklepal jsem prstem na datapad.
„Nemohl by jsi společně s Larou ohlásit, že je část techniků už na svých místech a začínáte pracovat? To by nám mohlo získat trochu času. A co se týče hlídky, tak bychom ji mohli prostě vystřídat, ne? Je nás na to dost,“
řekl jsem své připomínky k Malenovu plánu, se kterým jsem v zásadě souhlasil, až na pár detailů, kdy bychom mohli využít našich hodností.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Ano to sem.
Zareagoval Linet na tvou otázku o jeho funkci a po vyslechnutí tvého návrhu se tázavě podíval na Laru.
No to já nevim. Já nikdy žádný hlášení, teda krom výkazů stavby, nedával možná tady Lara.
Lara Chun se podívala s trochu vyděšeným pohledem na Lineta a pak, s pohledem opět upřeným do podlahy odpověděla.
No... hlášení o třetí směně na Novo-destruktoru podává inženýr Chalco a protože si ho tam dosadil přímo... ON ...osobně... tak ho nemůžu ani nahradit nebo odvolat a ten hlášení podává až po kontrole nástupu i postupu, do té doby se nesmí pracovat. To si... ON ...výslovně vymínil, pane. Prý kvůli sabotážím.
Při jejích slovech ti, jako mnohým dalším, přejel mrazivý pocit po zádech a tvá ústa se pootevřela k vyslovení chybějícího jména, ale místo něj jen mlčky zalapala naprázdno.
Darth Vader
Ty jsi se s tímto Imperiálním kolosem zatím nikdy nesetkal osobně a nejblíže jsi mu byl asi na deset metrů, na přehlídce akademie, ale i tato vzdálenost ti plně stačila aby jsi ji nikdy netoužil zmenšit a jak z Lařiných slov a pohledu vyplývalo, ona byla jednou z těch "šťastných" se kterými mluvil osobně. Linet s obličejem zkřiveným výrazy strachu a nenávisti dodal.
Imperiální bastard! Vidíte, proto jsem říkal, že jak se něco zapne před prvním hlášením třetí směny tak bude brajgl.
První se z následků Lařiných slov probral Malen, který z výrazným odplivnutím pronesl.
Myslím, že to bez toho jeho cvičenýho psa půjde líp, pane. Nemluvě o tom, že hlídky už jsou na týden sepsané a tak velká změna by taky upoutala pozornost, takže by to šlo jedině s týdenním zpožděním a na to je tu moc rizik. Nemluvě o tom že až začneme, tak naši lidi budou zákonitě někde chybět a i to samo bude dost podezřelé. Nemyslíte pane?
Na vysvětlenou se podíval směrem k imperiálnímu špionovi, stále ještě ležícímu v bezvědomí kus od vás.
Ale mohli bysme udělat trochu bordel, pane. To by nám mohlo dát trochu času.
Vmísil se do debety náhle Mace, jehož rychle doplnil Artel, ovšem z další velice nemilou zprávou.
Ehm kapitáne! Nechci rejpat, ale už bude šest v noci a jestli chceme na něco vlítnout dneska tak se nám to krátí.
Opět ti nezbývalo než dát Artelově námitce za pravdu. Jak sis ověřil na svém chronometru, tak se již skutečně blížila polovina nočního cyklu a při velikosti loděnic a vašem množství se váš čas na akci krátil.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
Vaderův tah byl velice chytrý, bohužel, v tuto chvíli to jen komplikoval naší situaci a obejít ho by šlo pouze, kdybychom unesli Chalca, čehož by si taky nejspíš někdo všiml, a tak budeme muset doufat, že Imperiálové budou chtít destruktor víc získat zpět než ho zničit.
Času už moc nezbývalo, jen tolik, abychom provedli náš plán, jestli se tomu tak dalo říkat. Bylo načase si shrnout celý náš plán.
„Dobře, plán je takovýhle: Mace s několika svými muži odláká pozornost a my se mezitím během třetího střídání směn nalodíme na destruktor a uzavřeme všechny vstupní koridory. Poté zlikvidujeme hlídky na lodi, zapneme všechny potřebné systémy, abychom mohli odstartovat a rozmístíme naše vojáky u vstupů na loď, kdyby se Imperiálové zkoušeli na loď dostat ještě než odletíme, Maceova skupina se mezitím taky nalodí a zaujme obranný postavení. Střelci dostanou rozkazy později, my, piloti, nasedneme do stíhačů TIE nebo se ujmeme ovládání destruktoru. Pak se rozdělíme na dvě skupiny, jedna bude bránit můstek proti sebevrahům od Valtona a druhá mě bude krýt, až půjdu po Valtonovi. Až ho zneškodníme, vrátíme se na destruktor a skočíme do hyperprostoru,“
řekl jsem všem ve stručnosti svůj plán, kdy jsem počítal s tím, že ti, co tady nejsou, se vše potřebné dozvědí od svých velitelů.
„Tam, kde býval Alderaan, by mohl směřovat náš první skok, Impérium tam žádné lodě nemá, a pak na Vnější okraj najít povstalce.“
Zrakem jsem pomalu přejel všechny přítomné, jestli někdo nemá nějaké námitky, abychom mohli spustit náš velkolepý plán.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Tvůj plán byl sice akceptován, ale podle pohledů bylo jasné že spíše důvěrou v tvé vůdcovství, nežli v onen plán. Nicméně žádných vyslovených námitek se ti nedostalo, snad až na jedinou a tou byl Malenův komentář směřovaný na Maceovi.
Hele Macei pomalu, tohle není Kashyyyk tak ať to tu neskončí podobně!
Nedokázal jsi s jistotou říct jestli se jednalo o žert, nebo o skutečné varování, ale Mace na něj zareagoval jen kyselým úšklebkem a tak ses mu více nevěnoval. Většina přítomných začala samostatně plánovat svolání svých lidí do doku a proto se po chvíli ozval Malenův rozhodný rozkaz.
Dobře vážení, čeká nás hodně práce tak se rozejdeme a sejdeme se v doku stotřináct za tři hodiny, vemte všechnu výstroj a výzbroj co poberete tak abyste nebyli moc nápadný, rozchod!
Malenova rozhodnost udělala opět dobrý dojem a většina se zvedla a postupně vytratila ze skladiště.
A kruci! A co uděláme tady s netopejrem? Veliteli.
Náhle položená Malenova otázka byla dost zřejmá, přesto ji doplnil kopancem do špionova těla a tázavým pohledem na tebe. Než jsi stihl odpovědět, tak tě ovšem někdo oslovil.
Promiňte, ale potřebovala bych pomoc pár vojáků,.. pane.
Byla to ta druhá žena ze schůze, inženýrka, jak jsi zjistil když jsi se otočil.
Promiňte jsem Atril Narcassanová a pracuji ve výzkumu a vývoji, od doby co jsem se přidala k... tomuto uskupení... tak sbírám informace o technice a flotile Impéria a o rozmístění základen a tak. Tyhle informace by mohli být pro Rebeli stejně užitečné jako váš destruktor, ale nečekala jsem že se věci vyvinou tak rychle. Ty data mám na datakartě v laboratoři a odtamtud se nesmí nic vynášet, sama jsem už přemýšlela jak je odtamtud dostat, ale nic mě nenapadlo a teď když odcházíme, tak mě napadlo, že s pomocí pár vojáků... Jsou tam jen inženýři a asi deset vojáků, prosím ty data jsou opravdu nedocenitelná.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:
„Dobře,“
okomentoval jsem krátce potěšující novinku od Atril Narcassanové a svoji pozornost obrátil zpátky ke Kellovi, imperiálnímu špionovi, který téměř zhatil celý náš útěk. Snažil jsem se ve skladišti najít nejlepší místo, kam bychom ho mohli schovat, protože jsem ho už ze zmíněných důvodů nechtěl zabít. Navíc o našem útěku téměř nic nevěděl, jen znal obličeje některých z nás a vzhledem k době, která zbývala do spuštění našeho plánu, nám nemohl příliš ublížit.
„Myslím, že v jedný bedně by pro něj mohlo být dost místa. Jen mu zacpěte pusu, kdyby se probudil, tak aby nekřičel, kdyby šel náhodou někdo kolem ještě, než budeme pryč.“
Otočil jsem zpět k Atrile a rychle zhodnotil situaci. Informace obsažené na datakartě, kterou zmiňovala, byly pro povstalce nevyčíslitelné ceny. Mohli bychom na sebe upozornit ještě dříve, ale zisk se víc než jen vyrovnal riziku.
„Malene, vyber dvanáct svých mužů. Ještě tady máme jednu prácičku,“
odsouhlasil jsem plán inženýrky Kuat Drive Yards a jemně se usmál. Všechny věci, které jsem si s sebou chtěl vzít jsem měl u sebe, a tak jsem chtěl jít společně s inženýrkou a vojáky pro datakartu. Jediné, co mi chybělo, byl oblek pro pilota stíhače TIE, který se stejně nalézal na každém imperiálním destruktoru a pokud tam už byly TIEčka, pak tam určitě budou i obleky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Kuat, Orbitální loděnice – Nákladní zóna, skladiště 215:

Malen tvůj rozkaz komentoval jen pohledem v němž se mísilo pobavení a výčitky, přesto se hned pustil do práce a i když zde nyní neměl pomoc dalších vojáků, ocitl se brzy Malris s pruhem hadru přes ústa v jedné z beden nutričních doplňků, z nichž jeden právě Malen konzumoval zajišťujíc zpět víko. Atril tvé rozhodnutí očividně velice povzbudilo, neboť na tebe nyní hleděla se širokým úsměvem jasně sdělujícím, jak jsou pro ní tyto záznamy důležité.
Není to moc, aby jsme neudělali víc rozruchu než je nezbytný.
Zazněl opět Malenův hlas, stále trochu tlumený zbytkem tyčinky.
Myslím, že šest bude stačit. Eee teda... mohlo by... stačit, pane.
Zasekl se Malen ve svém dodatku a omluvně se na tebe podíval. Atril tato situace evidentně pobavila, což potvrzovat její tichý krásně zvonivý smích.
Je vidět, že díky vám už začínají přičichávat ke svobodě, pane.
Dodala nakonec s jasně úsměvným tónem.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“