Temno nad Ossusem - výcvik pro Mikea Stalkera

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

orbita Coruscantu

Na odpověď ve vysílačce jsi nemusel čekat příliš dlouho (ono když se na povrch obrovské městské aglomarece řítí neovladatelný letoun a ať se zřítí kdekoliv, všude nadělá škody nejen na majetku...).
Ozvalo se lehké zašumění a poté jiný hlas, než který mluvil prve: "Tady velitel základny Daroas Celven, poslouchejte mě pozorně, padawani! Náš počítač nám vykreslil vaši polohu a pomocí výpočtu jsme schopni určit přibližné místo vašeho dopadu. Měla by to být průmyslová oblast, kde není příliš vysoká hustota osídlení. Ale hrozí vám nebezpečí výbuchu, jelikož jsou zde nádrže s chemickými látkami!! Proto musíte navést své plavidlo na souřadnice, které vám zasíláme... Jedině tam můžete s troškou štěstí přistát tak, aby vaše loď neexplodovala hned po doteku se zemí. Máte nějaké přídavné motory? A co naváděcí systém, je v pořádku? Protože pokud se vám nepodaří změnit místo pádu lodi, museli byste vyskočit, jinak vám bude na povrchu pořádně horko!"

Situace tedy byla příznivá čím dál tém méně...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

orbita Coruscantu

Při slovech velitele Celvena jsem naprázdno polknul.
Jak mám tohle vědět? Nikdy jsem nezkoumal stavbu jakékoliv lodi, stačilo, když mě dopravila tam, kam jsem potřeboval. A stejně všechno věděl mistr.
„Máme něco takového jako jsou přídavné motory? Nevíte?“ otázku jsem směřoval ke svým dvěma společníkům. „Johne, co ten naváděcí systém, ty u toho sedíš.“
Prosím, ať něco podobného máme. Nerad bych rozbil loď paní Jade zrovna na její pohřeb.
Se suchým pocitem v krku jsem se jen koukal na Theeka a Johna a čekal na jejich odpovědi, doufal jsem, že dobré.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

orbita Coruscantu

John celou urychlenou konverzaci poslouchal se zatajeným dechem, ale hned, jak padlo slovní spojení 'naváděcí systém', počal se rozhlížet po přístrojové desce a za chvilku hlásil: "Myslím, že to mám! Naváděcí systém je vcelku funkční, ale když nemáme motor, nemůžeme loď navést jinam, než je dráha našeho pádu... Takže?" obrátil se na Tebe a Theeka.

Theek se zadíval pozorně kolem sebe, jako by Silou zkoumal každičkou píď lodi. Zdálo se, že je mimo sebe, jen stál a otáčel hlavou na všechny směry, kterými šlo hlavu otočit...
Konečně se napřímil, obrátil k vám a promluvil: "No, je tady jedna možnost. Jeden z nás se musí dostat do strojovny, nahodit zaseklý přídavný motor a s jeho pomocí domanévrujeme do bezpečí..."

Úkol zněl zdá se jasně: "Hlásí se někdo?" znělo z Johnových úst.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

orbita Coruscantu

Pozorně jsem oba poslouchal.
Takže navádění funguje. Motor někdo musí nahodit. Půjdu tam já? Nebo se obětuje Theek. Ne udělám to.
Chvíli jsem se hádal sám se sebou, doku jsem nevydechl: „Theeku, kde to je? Půjdu tam. Mezitím, co půjdu, propočtěte rychlost, za jak dlouho dopadneme a hlaste mi to.“ S těmi slovy jsem si nasadil na hlavu sluchátka a čekal jsem kam mi Theek ukáže.
Jen ať se to prosím povede.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

orbita Coruscantu

Theek se na Tebe zadíval, poté zas nasadil ten svůj upřený výraz a zadíval se někam dozadu k nákladnímu prostoru lodi: "Je tam šachta při zemi, asi metr na metr, ta vede tak padesát metrů podél vodících kabelů. Ty na konci šachty zahýbají doprava, vlevo je pak ovládací panel přídavných motorů. Musíš odblokovat pojistku a nahodit je tam." řekl, pátrajíce Silou ve své mysli. John jej pozoroval a jakmile Theek nadhodil, kam že se to máš vydat, polknul na sucho, neboť on měl menší klaustrofóbii.

Když jsi vyslechl instrukce, přiskočil k Tobě, dal ruku na rameno a pravil: "Buď opatrný, ano? Věřím, že Ty to zvládneš!"

Theek mezitím rychle přešel k řídícímu pultu a s vráskami na čele poznamenal: "Víte, nechci kazit dojemnou chvíli, ale do vstupu do atmosféry Coruscantu už moc nezbývá a jakmile ta chvíle nastane, máme nějakých 10 minut, než se na povrchu planety setkáme s tím svinstvem v průmyslové oblasti" poznamenal chmurně a John už Tě nechal být a jen zvedl palec nahoru na důkaz bezmezné víry v Tebe.
Poté se otočil k Theekovi, jehož tvář se na chvíli zcela vyjasnila a vzrušeně promluvil: "Co kdybychom kontaktovali velitele Celvena, aby zpravil mistra Skywalkera a ostatní??? Jen pro jistotu..."

John jen nevěřícně sledoval Theeka, načež poznamenal: "Ty snad pochybuješ, že Mike to dokáže včas...?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

orbita Coruscantu

Když jsem vyslechl Theekova slova o mé cestě, objevil se mi knedlík v krku, ale snažil jsem se, aby to nešlo znát: „Tak to tam bude tma, měl bych si vzít nějaké světlo.“ Vzal jsem tedy menší baterku a přidělal jsem ji ke komunikátoru.
Plácl jsem Johna po ramenech: „Neboj se, já to zvládnu.“

To, že nám zbývá nějakých deset minut mi na náladě nepřidalo a tak jsem vysoukal přes onen knedlík v krku: „Tak to bych měl už jít. Vy mezitím pomoci Síly spomalujte pád, i když jen trochu.“
Při Theekově dotazu jsem ihned zareagoval: „Radši bych to nikomu neříkal, nezapomeň, že ten útok byl veden Aliancí, ta může mít své lidi všude.“

Už jsem s nimi nechtěl dále mluvit, jen jsem se naposled podíval na Johna: „Neboj, zvládnu to. Ať vás provází Síla, přátelé.“
Potom jsem ihned šel tam, kam Theek ukazoval.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

orbita Coruscantu

Theek Tě ještě zadržel a poplácal Tě po rameni: "Baterku s vysílačkou tu nech, jen by Tě zdržovaly a měl bys zbytečně plné ruce. Máš svůj meč a Síla Tě povede. Budu Tě v mysli navádět. Tak do toho!"

Tohle bylo poslední, co jsi slyšel, protože v lomozu a hučení motorů, tedy spíše poškozených motorů, jsi neslyšel už vůbec nic. Šachta byla necelý metr nad zemí, zamřížovaná. Což ovšem někomu cvičenému v Síle a obratnému v zacházení se světelným mečem nemohlo dělat žádné potíže. Po překonání mřížky jsi musel lézt oněch padesát metrů dopředu, abys narazil na pramen kabelů a ovládací panel přídavných motorů, které vás měly zachránit.

Aktivovat pomocné zdroje by bylo lehké, ovšem musel jsi dávat pozor na nechtěné přerušení kabelů, protože ty byly jistě od něčeho důležitého...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

orbita Coruscantu

Než jsem vlezl do šachty zhluboka jsem se nadechl a se zavřenýma očima jsem vlezl dovnitř.
Tam mne přepadl tísnivý pocit.
Vždyť klaustrofobii nemám, ale radši to nepokoušet a rychle vylézt.

Jak jsem se rozhodl, tak jsem udělal. Potom, co jsem vylezl, jsem se napřed pořádně rozdýchal a teprve potom jsem se podíval, co to vůbec je ten pomocný motor.

„Hm, ty kabely by radši měly zůstat tak, jak jsou. Jenže to se nedostanu k nahazovací páce. Raději použiji sílu,“ huhňal jsem si pod nosem a také jsem se rozhodl.
Pomalu jsem se začal soustředit na páku, která startuje motor. Když jsem byl na ni plně soustředěn, udělal jsem gesto rukou, jako bych tlačil.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

orbita Coruscantu

Šup tam, zatáhnout za páčku, šup ven - tohle bylo Tvé motto, týkající se obtížného úkolu, jenž souvisel se záchranou vašich životů.
Ač bylo původně vašim úkolem najít mistra Sywalkera s ostatními, teď se zdálo, že nakonec by oni mohli hledat vás - jenže v troskách lodě Jade Shadow.

Síla byla ale i ve vypjatých situacích Tvým mocným spojencem, proto se páčka přídavného motoru příliš nevzpouzela a pohnula se směrem dolů, čímž aktivovala motor samotný. Teď již jen, aby John nahodil záložní pohonný systém a s troškou štěstí jste se mohli vyhnout nepříjemné havárii.

"A je to, honem zpátky! Teď už to zmákneme a jen díky Tobě, Miku!" slyšel jsi v podvědomí Theekův hlas.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

orbita Coruscantu

Při onom zacházení se silou jsem se soustředil, div že jsem si nepřekousl jazyk.
A teď pomalu… a je to. Pomalu jsem si oddechl, když jsem zaslechl zvuk motoru.

Na Theekovu zprávu jsem jen stihl v mysli odpovědět: „Jupí, takže přežijeme.“

Rychle jsem se ovšem z radostného opojení probral, ještě nebylo vyhráno.
To by mne zajímalo, jestli se mi zde podaří otočit.
Trošku jsem se zmáčkl, abych se dostal do polohy dřepu a pomalu jsem se otáčel.
„Au,“ procedil jsem mezi zuby když jsem se bouchl o stěnu šachty. Nakonec se mi podařilo přetočit a lézt zpátky.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Nad Coruscantem, Jade Shadow

Když jsi z úlevou dokázal ovládnout Sílu a pohnout páčkou, radost byla nemalá, protože jsi v tu chvíli s největší pravděpodobností zmírnil možnou nehodu. Loď se nyní dala částečně ovládat a byl opravdu nejvyšší čas, protože jste právě vstoupili do atmosféry planety a do kontaktu s povrchem Coruscantu zbývalo sotva pár minut.

Když jsi byl skoro na konci úzké šachty, slyšel jsi vzrušené hlasy z řídícího stanoviště. Byl to John: "Slyšíme vás, veliteli!"

To musel být Daroas Celven, který se s vámi opět skontaktoval: "Poslyšte! Teď se pokuste co nejvíce zbrzdit váš pád! Manévrujte směrem na východní část aglomerace, je tam mnoho prostoru na relativně bezpečné přistání! Pošlu vám dvě doprovodné stihačky, aby byla zajištěna vaše bezpečnost po havárii... tedy přistání... končím!" a vysílačka zmlkla.

Theek jen sevřel pěsti a poté se chopil řízení. "Přistaneme..." sykl.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

Nad Coruscantem, Jade Shadow

Vylezl jsem ze šachty, a abych trošku odlehčil atmosféru, jsem pronesl: „Ty šachty jsou nějaké úzké, zajímalo by mně, jak by se tím protáhl někdo s trošku větší tělesnou konstrukcí.“

Tvářil jsem se, že jsem tu zprávu neslyšel.
„A jak se teda daří? Přistaneme?“ Přešel jsem k Theekovi a přátelsky jsem ho plácnul do ramena: „Já svoji část úkolu splnil, tak s tou plechovkou přestaň, ať se mám s kým hádat.“
Pak jsem se šel posadit a pro jistotu jsem se připoutal.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

nad Coruscantem, Jade Shadow

Nyní jste již nemeškali a každý z vás zaujal pozici, která měla nějaký smysl a účel při nebezpečném manévrování s lodí, která byla jen těžce ovladatelná a hrozilo, že se rozbije o povrch Coruscantu. Jen důstojník letového střediska Daroas Celven vám neustále dodával odvahu a snažil se pmoci k vyřešení prekérní situace, jak jen to bylo možné.

John udělal vše proto, aby nastavil kurz přesně dle instrukcí, které vám Celven sdělil vysílačkou a Theek se připravoval na zřejmě nejsložitější manévr své dosavadní pilotní kariéry...

Najednou se odněkud ozvalo dunění motorů a znenadání se v průzoru pilotní kabiny zjevily dva stroje místních leteckých sil - přesněji řečeno dvě stíhačky s typovým označením "Defender". Proletěly těsně kolem řítící se Jade Shadow a pokračovaly ve svém kurzu někam dolů k povrchu planety.

Theek se ve vteřině rozhlédl po kabině: "Tak, jdeme na to?" a s těmito slovy začal ovládat loď nejlíp, jak to jen šlo.
Kabina se roztřásla a vy, ač připoutaní, jste se začali zmítat v turbulencích...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

Nad Coruscantem, Jade Shadow

Snažím se sedět co nejpevněji. Loď sebou poněkud hází, a tak promluvím k Theekovi hlasem, kterým v něm chci vzbudit sebedůvěru: „Uklidni se, pokud se uklidníš ty, tak i loď bude klidná. Pamatuj Síla je přece základ všeho, proto když budeš klidný ty, i to co ti pomáhá bude klidné.“
Sám nevím, proč jsem mluvil jako Mistr.
Naplní mě jakoby odpudivý pocit. To už jsem tak starý nebo co, mluvím tu o Síle, jakobych byl víc než Padawan.
Zapudím takovéhle myšlenky a jen zahuhňám pod nosem: „Doufám, že ty moje kecy k něčemu pomohly.“

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

nad Coruscantem, Jade Shadow

Theek sice viděl, že mu něco říkáš, ale kvůli hluku už toho moc neslyšel. Turbulence způsobovaly, že Jade Shadow se roztřásla a vypadalo to, že když se nerozpadla v atmosféře, dojde k tomu každou chvíli...

Theek směroval loď co nejblíže místům, která nebyla obydlena. Jen tak se dalo zabránit nulovým ztrátám na životu civilního obyvatelstva. Speedry, které vás měly doprovázet, neuhýbaly ze svého kurzu a naváděly vás přesně na ty souřadnice, kde jste se měli střetnout s povrchem Coruscantu. A vy jste museli udělat všechno proto, aby to nebyl střet smrtelný...

Najednou jsi něco ucítil.

Nebo spíše někoho...

Otočil jsi se na Johna a ten měl oči zavřené a soustředil se jen na letící koráb a pokusil se jej propojit se svým vnímáním v Síle.
A jako by Ti podvědomě říkal: No tak Miku, pomoz mi přece, sám to nezvládnu...!
Theek mezitím vší silou řídil loď, tedy pokud se krkolomný pád může vzdáleně podobat řízenému letu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“