Výcvik pro Lucase Barefoota (LuInk)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Výcvik pro Lucase Barefoota (LuInk)

Příspěvek od Mandalorian »

Hvězda smrti, 2180. patro

Tvým prvním umístěním po výcviku se stala Hvězda Smrti. Hvězda Smrti, mistrovská a skoro dokonalá zbraň tak kolosálních rozměrů že se naprosto vymykala běžným a zavedeným konvencím. A nebylo to jen jejímy rozměry. Tato stanice nejen, že dokáže cestovat nadsvětelnou rychlostí, ale je vybavena zbraní dosud nevídané síly. Po tisíce let se planety dokázaly ubránit flotilám a flotilám velících lodí díky svým mocným planetárním štítům. Ale tato stanice nejen že dokázala tyto štíty prorazit jedním jediným výstřelem. Ba co víc, dokázala celou planetu se vším na ní, se všemi inteligentními bytostmi, droidy, faunou a flórou, domečky a tak podobně zničit a její kousíčky volně rozptýlit po oběžné dráze. A velká zbraň potřebuje velkou obsluhu a velká vyžaduje ekvivalentní ochranu. A proto zde byl umístěn jeden z nejpočetnějších kontingentů ISB. Mnoho lidí by kvůli umístěnce sem vraždilo, ale tys nemusel. Dostal jsi se k tomu stejně jako k celé ISB, bez nějakého zvláštního přičinění.
Tvým posláním bylo ještě s jedním vojákem, TK-2088, střežit "areál" ISB před každým, kdo tam neměl co dělat. Již pár dní jsi střežil vstup v 2180. patře a největší vzrůšo co jsi zažil byla srážka dvou droidů série MSE-6 na chodbě. Dovnitř a ven proudily doslova zástupy důstojníků v krémových uniformách, černých kalhotech a čepici s rukavicemi jak jinak než v erární černé barvě zastrčené za černém páskem se stříbrnou přezkou. Dny ubíhaly stejně a na chodbách panoval slabý ruch droidů a uniformovaných příslušníků armády či námořnictva. Ale jednou jsi dokonce na chodbě zahlédl Lorda Vadera.
Narušení bezpečnosti ve zbrojnici na 2180. patře
narušilo dnešní monotónost neobvyklé hlášení. A o chvíli později jsi uviděl někoho bez obvyklé imperiální uniformy, jak se krčí v chodbě nalevo od vás.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Hvězda smrti, 2180. patro

Otočil jsem hlavu ke svému kolegovy, TK-2088.
Takhle jsem si službu na hvězdě smrti ve skutečnosti nikdy nepředstavoval - jako hlídka u obyčejných dveří. Každou sekundou jsem doufal, že se něco zajímavého přihodí, že se rozezní poplach po celé lodi s tím, že někdo útočí, že nás někam zavolají, protože vznikl problém, kteří nedokážou sami vyřešit...že se dostanu konečně do akce, kterou jsem zažil naposled jako civilista, když jsem utíkal z místa činu. Místo toho jsme ale dlouhé hodiny hlídali, aby se někdo nechtěný nedostal tam kam nechceme my. Nehorázná, dlouhá služba a na první dojem nekonečné vlny ISB důstojníků se jako voda v řece valily sem a tam, než jsem je začal ignorovat, abych si zachoval mentální zdraví. Ze všech těch stejnooděných důstojníků už mi přecházeli oči a začali splývat dohromady. Občasné spestření, jako bílí stormtroopeři byly příliš žídké.
Nebyly tady ale pouze členi ISB, při jedné službě, když už sem málem unávou padal na zeď za mnou, zahlédl jsem z dálky samotného a jediněčného Dartha Vadera!
Jeho černá zbroj se nedala přehlédnout a byla mezi všemi těmi bílými zbroji a krémovými uniformami klenotem. Ještě chvilku po tom, co odešel jsem přemýšlel, jakou ctí by bylo bojovat po jeho boku. Darth Vadera jsem si ctil dokonce víc než Imperátora samotného.
Pokud ovšem budu tady, na boj můžu zapomenout. Jsme na Hvězdě Smrti, symbolu moci Impéria, ultimátní zbrani, která všem dokazuje, jak je Imperium mocné. Bylo snem hodně lidí, aby se dostali právě na Hvězdu Smrti, a mohli zde sloužit. Ale já, stejně jako celé ISB, jsme se sem dostali bez přičinění. Trochu mi to připomíná mé začátky, kdy jsem se právě k ISB dostal bez větší snahy. A zde je to stejné. Snad jsem měl štěstí, nebo si se mnou osud hraje.

Pevně jsem v ruce svíral svojí zbraň a rozhlížel jsem se kolem. Opět se před mýma očima míhali početné davy.
Dvěstěpadesátédruhé patro, dvěstěpadesátétřetí patřo, dvěstěpadesáté páté...teda dvěstěpadesátéčtvrté...
Přeříkával jsem si, abych tady nespadnul a neusnul. Potřeboval jsem něčím zaměstnat mozek, abych byl v pohotovosti. A tohle mi pomáhalo, protože jakkoliv tu bylo hodně pater, složité názvy těch vyšších mi daly práci a hlídání, abych nevynechal jediné číslo zanechávali moje smysly ostré.
Urgh, co tady vůbec děláme, tady by stačily kamery, bylo by to stejné a ušetřily by dva vojáky, kteří tady pouze ztráci čas.
Opět jsem pohlédl na svého kolegu vedle. Potěžkal svojí zbraň a pro jistotu zkontorloval zásobník. Takhle jsem udělal ještě spěšnou kontrolu zbroje, když nikdo kolem nešel, a každé pohyblicé části jsem věnoval extra pozornost, aby jsem se nerozpadal, až přijde na nějákou akci. Dobře jsem věděl, že se to nestane, ale nic lepšího jsme na práci neměl.

Rozumím!
Odpověděl jsem do comlinku vzrušeným hlasem. Narušení bezpečnosti, ještě k tomu ve zbrojnici mohlo znamenat mnoho. A mezi tím "mnoho" bylo i slůvko, které jsem si nechtěl připustit. To slůvko bylo "nic".
Pohlédl jsem na všechny strany chodby a tu se objevila v chodbě skrčená postava. Na první pohled neměla uniformu, ale už to že to něco je skrčené dávalo najevo, že tu asi nebude zvaný.
Podezření na vetřelce, levá chodba. Žádám o povolení prozkoumat oblast!
Zahlásím, protože ze svého stanoviště jen tak odejít určitě nemohu. Takhle bych totiž nechal otevřenou mezeru v obraně, a aniž by byly připraveni vevnitř, mohl by vejít kdokoliv.
Současně kývnu na druhou hlídku a rozlhédnu se pro jistotu po chodbě znovu.
Kryj mně...
A pomalu se zdviženou zbraní jsem se chystal přiblížit k podezřelé osobě v chodbě, pokud teda budu moct.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Hvězda smrti, 2180. patro

Komlink v tvé helmě jedenkrát krátce "lupnul", a TK-2088 ti dal najevo že rozumí, načež podřepl a namířil hlaveň svojí E-11 do chodby vlevo. Neznámý subjekt už ale na nic nečekal a odběhl chodbou pryč, co nejdál od vás.
Zamítá se TK-3800, sbor na to posílá své muže, držte pozice a vyčkejte příchodu posil.
rozeřval se ve tvé helmě hlasem váš nadřízenéhý poručík Kmorr, který velel ostraze, a který měl pracoviště hned za vámi hlídanými dveřmi. A ač poručík řval sebevíc, nepřeřval čilý ruch. Dusot, co se poručík snažil přeřvat mohl pocházet tak od jedné pochodující čety. Četa pochodujicí parade marš byla dost hlučná na volném prostranství, co teprve ve stísněném prostoru kontrolního stanoviště. A dost dobře možná jsi zaslech zvuk smontovávaného E-webu. V tom ruchu bylo těžké to říct jistě. V každém případě byla na kontrolním stanovišti koncentrováná mocná palebná síla. Jen vy dva jste zůstávali stále na ráně přede dveřmi.
Hlídané dveře s tichým zavrčením servomotorků vyjely vzhůru a zpoza nich se ven vyhrnulo jedno družstvo. Osm stormtrooperů z ISB (z toho dva s lehkými opakovačkami) a jejich velitel se rozmístilo poblíž dveří tak, aby byli připraveni na útok z jakéhokoliv směru.
Rozmístění "řadového" družstva se zdálo být spolu s neznámou osobou jediným vytržením z nudy všedního dne. Dokud se z levé chodby neozvaly slabé výstřely a z ventilačního systému zvuky boje. Boj se zdál být dosti vzdálen, dokud se z levé chodby nevyřítila raketa a se ticým zvukem "šššššššššššššššš" charakteristickým sobě a jiným raketám proletěla neškodně mezi jednotkou a okolo vás a pak vletěla do chodby vpravo, kde o pár sekund později explodovala. Velitel raketu sledoval jakoby něvěřícným pohledem a s někým něco řešil přes komlink. Když s vysíláním skončil, strčil komlink za opasek, vytáhl svoji "čtyřiačtyřicítku" a zaujal místo hned vedle jednoho z vojáků s opakovačkou.
TK-3800 a TK-2088, sbor má s řešením situace problémy a sbor nyní čeká na podporu od pětsetjedničky. Je však možné, že se situace mezitím rozšíří až k nám a proto se vydáte na průzkum. TK-3800 povelí průzkumné akci. Doporučuji taktiku "průzkum bojem" a udržovat rádiový kontakt.
ozval se v tvé helmě hlas poručíka Komma a opět vyřvával. Vyřvával přestože to vypadalo, že je na druhé straně ticho.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Hvězda smrti, 2180. patro

Urgh, strašný!
Pomalu jsem se vrátil na své místo, a kývnul hlavou na TK-2088, který mně kryl. Doufal jsem v nějákou pořádnou akci, nakonec jsem opět odsouzen zůstat na svém tolik nenáviděném místě a čekat na nějáké posily. Zklamaně se postavím ke dveřím a i když jsem stále v pohotovosti, cítím, jak ze mně všechno vzrušení pomalu vyprchává. Stále jedním očem sleduju chodbu, jestli někdo nebo něco náhodou nebude chtít zaútočit.
Za sebou jsme slyšel kroky, přibližující se šelest pochodujících bot, které nemohli patřit nikomu jinému, než družstvu zbytečných posil, o čemž jsem se přesvědčil hned jakmile se otevřeli dveře a osm mužů předemnou vytvořilo ukázkový perimtr jak z učebnice. Dva z nich byly vyzbrojeni dokonce těžšími zbraněmi, zbytek měl klasické blasterové zbraně, které se fasovali po desítkách.
Už jsem se smiřoval, že seržant odvolá družstvo, a oznámí, že to byl celé planý poplach. Bál jsem se, že budu opět odsouzen k nudné hlídce na zbytečném místě, kde se snad nic nemůže stát. Byl jsem o tom pomály už přesvědčen, když tu se ozval zvuk boje! Vzdálené výstřely z levé chodby značily, že vetřelec se uplně tak neztratil a svého úkolu, který zná jen on a jeho zaměstnavatel, se jen tak nevzdá.
Z nenadání kolem nás přeletěla raketa, a já si připadal jak v nějákém holofilmu, kdy se kolem mně doslova zpomalil čas. Hladina adrenalinu v krvi mi stoupla na maximum a já až chvilku po tom, co explodovala v protější místnosti, začal vnímat co se kolem mně děje. Lehce jsem si oddychl, když jsem si všiml, že raketa opravdu pouze proletěla.
Velitel tomu stejně, jako my všichni, nechtěl uvěřit, a jakmile si něco vyřídil přes komlink, poznal jsem jeho hlas v komlinku svém. Přiložil jsem si dva prsty na stranu přilby, do míst, kde mám ucho a na tváři se mi objevil skrytý úsměv. Oči se mi zablýskali, když jsem si zpětně uvědomil, že budu velet průzkumné akci.
"Průzkum bojem". To je prakticky útok. Není to žádná průzkumná akce, kde bych se krčil za krabicí a sledoval nepřítele. Můžu na něj naběhnout a klidně ho zničit, pokud budu mít štěstí, a jeden vetřelec z chodby se nerozroste na četu.
Dobře, TK-2088, budeme se krýt navzájem. Já budu mít pravou stranu chodby, ty levou. Budem postupovat obezřetně, přesto rychle. Zjistíme co proti nám stojí! Udržuj se mnou vizuální kontakt a drž se mnou krok.
Tak do toho! Na tohle jsem čekal hodně dlouho!
Dám "rozkazy", i když opravdu pouze v úvozovkách. S namířenou zbraní se pomalu přesnu přes chodbu k pravé stěně a na chvilku k ní přitisknu. Počkám až se ke mně připojí TK-2088, a od zdi se opět odlepím, pomalým krokem se vydám přes chodbu. Trochu zrychlím krok a půjdu tak hluboko do chodby, dokud nenarazím na nepřítele nebo nedojdu ke křižovatce, kde mi nebude jisté, kudy se vydat dál.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Hvězda smrti, 2180. patro

Devět vojáků zůstalo na svých stanovištích, dva vojáci se vydali na průzkum levé chodby. Vojáci si mezi sebou rozdělili strany strany a obezřetně postupovali rychle vpřed, každý po své straně. Chodba byla dosti široká a čistá, neskýtala tedy mnoho prostoru ke krytí jak vám, tak i nepřátelům. Na vás však zatím nikdo nevystřelil, ani nevyskočil.
Po zhruba pětatřiceti metrech jste narazili na první známky boje, ožehlé stopy po blasterových zásazích na stěně. A jen dva prázdné blasterové zásobníky do pistolí dávali tušit, jaká se zde odehrála přestřelka. Zničeho nic jste byli oslněni ostrým zábleskem, chodba se lehce otřásla a rozezvučel se požární poplach. Byli jste na kratičký zlomek sekundy oslněni i přes vyspělé filtry. Když jste přestali mrkat, všimli jste si, že konec chodby nyní tone ve tmě.
Co to kruci bylo?
ozval se TK-2088 a váš postup vpřed se zpomalil. Čím dál jste byli v chodbě průzkumu, tím více byli její chody poškozené blasterovou střelbou a světla ubývalo. Ale ač počet vypálených střel musel být značný, stále jste nenašli žádné tělo, ani krev. TK-2088 se na chvíli zastavil u atypické černé šmouhy na jeho straně stěny a přejel po ní rukou. Šmouha se stala rozmazanější a podařilo se mu černé něco rozpýlit ve vzduchu. Část mu zástala na rukavici a an si ji pozorně prohlédl.
Plamenonet...
řekl jakoby mimochodem bez jakékoliv známky nějaké emoce v hlase. Chodba nyní končila pravoúhlou zatáčkou vpravo a čím blíže zatáčce jste byli, tím větší panovala tma, začerněnější stěny byly a i podlaha získavala jiný barevný odstín. Či spíše, barva možná zůstavala stejná, ale ztrácel se lesk... TK-2088 opět přejel rukou po stěně, ale nyní se nic nestalo. TK-2088 přejel ještě jednou a silněji. Bez nějakého výsledku.
Plazmový hořák? Proč? Kdo by přejížděl plasmovým hořákem obě stěny, strop a podlahu?
zeptal se sám sebe a ke konci se mu hlas trošku zachvěl. Došli jste k zatáčce a zde již stěny byly černé jak podlaha a povrch stěn a hlavně stropu byl zvrásněn. Nyní jste byli zhruba sto, sto dvacet metrů od výchozího stanoviště a stáli jste před tmavou zatáčkou. Část zatáčky byla osvětlena světelnými zdroji z nepoškozené části chodby, ale vám to nevadilo. Již pár desítek metrů jste byli odkázáni na noční vidění vašich helem, které však za roh neviděli. A právě za rohem mělo být epicentrum toho všeho.
Dveře nalevo.
prolomil ticho TK-2088 a když ses pozorně podíval nalevo, všiml sis hodně slabého světelného zdroje, ovládacího pultu dveří, a když jsi věděl, kde se dívat, uviděl jsi i dveře samotné. Dveře byly bez jakéhokoliv rámu instalovány přímo do stěny a povrch stěny i dveří byly zvrásněny stejně, tak že splývaly v jedno a nebýt toho světýlka, nevšimli by jste si jich. Poloha dveří byla několik málo metrů od odbočky a na stěně nebyl viditelný jakékoliv označení, které by vám napovědělo co za nimi můžete čekat.
Dveře, nebo vpřed?
zeptal se tě tvůj podřízený na váš další postup.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Hvězda smrti, 2180. patro

Tak odsuď se ozývaly ty výstřely.
Objasním si, jakmile spatřím na stěnách stopy od blasteru, a na zemi dva zásobníky. Ještě před chvilkou sem šel chodbou, která vypadala jako každá jiná, nyní stojím na místě boje. Žádná těla na zemi jsou ovšem více než matoucí. I když stopy ukazují na přestřelku, nezůstala tu žádná těla, takže jedna strana nejspíš někam ustoupila.
Nebo si uvědomili že je blbost po sobě střílet a rozešli se v dobrým.
Zasměju se pro sebe svýmu né moc vtipnýmu vtipu. Vlastně po chvilce mi to přijde jako ta největší blbost, kterou jsem mohl vymyslet. To už se mi zdálo vtipnější, když jsem při jedný partičce pazaaku dostal dohromady přesných 18. Normálně bych stál, ovšem nyní bylo v banku tolik kreditů, že sem dostal nápad a přihodil ještšě více. V našich hrách se totiž mohlo přihazovat prakticky neustále. Přihodil sem velkou částku, a čekal co mi příjde za kartu. V tom vlítl do pokoje seržant, a vyhnal nás ven.
Když jsem se vrátil do pokoje, kredity už na stole nebyly. Obrátil sem sem kartu a na ní byla hodnota "dvě". V tu chvíli jsem měl stejný pocit, jako když jsem právě před chvilkou šel chodbou, kde nebylo žádné krytí a jakýkoliv útok pro nás mohl být fatální. Prostěji řečeno, bylo mi zle, měl sem chuť utýct a někomu něco udělat, nicméně jsem to nedal najevo.
Joo, to byly časy...ku...
...rva!!
Přešel jsem z myšlenek do řeči a i když potichu, přesto zřetelně jsem zařval. Záblesk, který mně oslnil mně i vyděsil. Světelné filtry v přilbě se jen těžko s touto změnou vyrovnávali a já měl co dělat, než jsem si pořádně uvědomoval co se dělo. Když jsem si jak já, tak moje přilba, zvykly na novou situaci, uslyšel jsem i požární poplach.
Uff...nevím a doufám že už se s tím nesetkáme!
Odpovím na otázku, i když odpovědi potřeba nebylo. Jenom sem nechtlě, aby tu bylo takové ticho. Oba jsme zpomalili a já začal čím dál tim víc sledovat polohu kolegy. Čím dál tim víc jsem byl nervozní. Hlouběji byly patrnější znaky bitvy a můj (ne)vtipný nápad se ukázal jako opravdová blbost. I když byla ale střelba silná a zběsilá, známky po mrtvých či jenom zraněných jako by nebyly.
Plamenomet?
Zopakoval jsem konstatování kolegy, když přejel rukavicí po černé šmouze a rozmazal jí po zdi. Já sám bych si jí ani nevšiml, proto jsem se na ní pouze podíval, kývl na kolegu a šel s ním dál. Čím jsme postupovali dál v chodbě, tím temnější byla a tím větší byly stopy boje. Opět přejel rukou po stěně, ovšem nyní bez rozmazání čmouhy. Já měl vedle sebe podobný flek, proto jsem po něm přejel rukou také, ovšem se stejným výsledkem.
Otázkou je, kdo by to vůbec dělal na HVĚZDĚ SMRTI!? Ale tvoje otázka je taky dobrá. Asi budeme muset pokračovat, abychom zjistili důvod.
Opět odpovím na otázku, na kterou nebyla třeba odpověď a uvědomil jsem si, že chodím se zapnutým nočním viděním, neboť v chodbě už byla totální tma.
Oba jsme došli k zatáčce, která byla z části osvětlena z protější chodby, bylo to ale stále málo na to, abychom mohli pracovat naplno bez nočního vidění.
Instinktivně jsem zvedl ruku v pěst, abych dal singál k zastavení a podíval se, jak to s námi je. TK-2088 mně upozornil na dveře, což mně vedlo k delšímu zamyšlení. Bez žádného označení, vlastně bez ničeho, neboť bez ovládacího pultu se ho ani nedalo všimnout. Chvilku jsem si propočítával, co bych asi měl udělat, až mně z přemýšlení vyvedl kolega, se svojí otázkou na další postup.
Podíváme se, jak to vypadá za zatáčkou, a pokud tam nebude bezprostřední nebezpečí, podíváme se do dveří. Musíme je zajistit, aby nám nemohl nepřítel vpadnout do zad! Nevíme co nás za nima čeká, stejně jako nevíme co nás čeká za odbočkou. Nemáme moc na výběr.
To už se připravuju, abych se opatrně podíval, c se v zatáčce děje. Pokud tam bude přestřelka, a budu mít dobrý výhled na nepřítele, spustíme palbu, pokud tam nebude, nebo nám budou v cestě stát stormtroopeři, vydáme se ke dveřím, které opatrně otevřeme a zajistíme.
Žádný riskování, vezmeme to pěkně pomalu...
Opatrně natočím hlavu, abych odkryl co nejmenší část těla a přitom měl pěkný výhled...

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Hvězda smrti, 2180. patro

Opatrně jsi nakoukl za roh a už na první pohled byly jasné dvě věci. Nikdo zde není a, že ač zvrásnilo stěny cokoliv, mělo to svůj zdroj zde. Stěny byly pokryté částečně roztavenou permaocelí, která pomalinku stékala, dokud nevychladla a doteď bylo ještě pár metrů podlahy slabě rožhavených. Ten malý kousek byl přímo uprostřed chodby, zhruba osm metrů od tebe, která zde patrně křižovala jinou chodbu. A uprostřed toho všeho bylo něco částečně do podlahy zapuštěno. Až na druhý pohled jsi v tom odhalil trojnožku pro E-web a ten dříve kvádr musel být jeho generátor.
Odvrátil jsi od E-webu zrak a více jsi se soustředil na detaily v chodbě. A jediné co stálo za zmínku byl kus ožehlé ruky, dalo-li se seškvařenému kusu dlaně s třemi prsty, které držely už spíše silou vůle než silou těla něco, co vypadalo jako spoušť E-webu a nějakému blíže nespecifikovanému kusu seškvařené a kouřící tkáně obklopující humanoidní kostru. Tyto dva kusy těla, možná stejného, možna různých byly asi vše co zbylo z obsluhy E-webu a až na to vše byla oblast prázdná a žhnoucí střed chodby už jakoby zdálky říkal, že přes něj cesta nevede.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Hvězda smrti, 2180. patro

Co se tady dělo??
Zašeptám na kolegu, když vidím všude tu spouť.
Rozhžavená chodba svítila, i když osvětlení bylo zničené a bývala trojnožka i se zdrojem energie byly roztaveny že na první pohled ani nebylo poznat o co jde. Lehce jsem udeřil do přilby, jestli se mi tohle všechno nezdá, protože uvěřit tomu se dalo jenom z těží. V tuhle chvíli jsem si nedokázal srovnat v hlavě, co všechno za tím mohlo stát.
Zatraceně, jsme na hvězdě smrti!
Opakoval jsem si dokola. Pokud by na nás někdo útočil, dokázal bych se s tím smířit více, než když na této nejnovější chloubě Imperia, bitevní stanici, která už svým zevnějškem budí dojem nedobytné pevnosti zničeho nic tajou stěny.
Vedle trojnožky jsem si všiml i ruky, která držela snad spoušť. Nebyl jsem si úplně jistý co to bylo, a nechtěl jsem to ani blíže zkoumat. Z tkáně se ještě stále kouřilo a já sem byl čím dál tim víc zmatený.
Takže tudy rozhodně ne. Dveře jsou to, kudy se vydáme...
Podíval jsem se na Tk-2088 a rukou jsem dal signál, že se vydáme ke dveřím. Zanedlouho jsem už byl připláclej na jedné straně, na straně s ovládáním a na chvilku jsem se opět zapřemýšlel.
Hlavou mi zmateně lítaly myšlenky a já se v nich ztrácel stejně tak, jak jsme trácel zdravý úsudek. Zdálo se mi, že se nedokážu soustředit a najednou sem pocítil tíseň. Ještě sem ani nebyl v akci, ale situace která nastála byla horší. Při jiných podmínkách bych to přežil, ale...
...né na Hvězdě Smrti zatraceně!
Promlouval jsem si do toku myšlenek.
Zatřepal jsem hlavou a vzpomatoval jsem se. Podíval jsem se na Tk-2088 a kývnul na něj.
Vyčistíme místnost. Nevíme co se tam skrývá, proto nebudu riskovat s granátem. Otevřu dveře a budu za tebou. Budeme se držet při sobě. Tři...dva...jedna...
Ted!

Bouchnu do ovládání dveří a hned jak se otevřou, po TK-2088 tam vlítnu a zabezpečím oblast. Kvůli situaci budu nejspíše nejdřív střílet než se ptát, Imperiální uniformy ale poznám a tak k neštastným náhodám nedojde.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Hvězda smrti, 2180. patro

Praštil jsi do tlačítka a dveře začaly zajíždět do stěny. Přestože jejich pohyb byl o něco málo omalejší než bývalo obvyklé, v této situaci se zdál být žalostně pomalý. Oba jste zatím stáli po stranách dveří a čekali co se bude dít. TK-2088 se připravoval, že když se nic nestane, že tam vletí, když budou dveře kompletně zajetý do horní stěny a jeho prsty netrpělivě bubnovaly po hlavni jeho E-11. Dveře byly zatím v polovině své cesty, ale z druhé strany nepřiletělo nic. Žádná střela, granát, kletba či kus bílého hadru, prostě nic a TK-2088 sebou trhnul, když se dveře začaly zadírat.
Jak byl povrch dveří zvrásněn a zčásti rozteklý, začla pracovat gravitační síla a horní vrstva začala pomala pomalinku stékat. Bylo to však moc pomalé a než došlo k většímu přesunu permaoceli, permaocel zchladla. Jenže nad dveřmi byly další tři metry permaoceli, které byly roteklé o neco více. A tak začal materiál z vnější vrstvy permaoceli stékat dolů k podlaze. Stékal o něco rychleji než ze dveří a dostal se k hornímu prahu, kde začal tvořit kapky a odkapávat dolů, kde dopadl na spodní polovinu dveří. Jak kov chladl, přestaly se nahoře na zárubni tvořit kapky a začaly se tvořit krápníky. A jak množství kovu v krápníku rostlo, došlo k tomu, že jeho hmotnost překonala jeho "soudržnost" a celý kráník, nebo jeho část se odlomila a spadla dolů. Nakonec kov ztuhl a vytvořil jakési avantagrní bodce na horni zárubni dveří, kterýžto útvar se však oblevil jenom u dveří. Tam kde záruběň nebyla kov stékal až k podlaze.
Odpadlý kov však nedopadl přímo na podlahu, ale díky jakýmsi zahadným okolnostem, které formovaly kapky a krápínky nahoře padal ne kolmo, ale pod mírným úhlem. Zda za záhadnými okolnostmi byl materiál permaoceli, slabý vánek klimatizace, či něco jiného bylo od oka zhola nemožné přesně zjistit. Každopádně kov dopadal na dolní část dveří. Kov se při pádu trošku ochladil a už nedokázal stékat, takže kapky a krápníky vytvořili na dolní části dveří jakousi kouli, která ztuhla. A když dveře začali zajižděť, začala se ona koule blížit k oněm bodcům a když se koule přiblížila k avantgardním bodcům, ztuhlý kov přes ztuhlý kov i přes výkon hnacího mechanismu neprošel. Ozvalo se krátké skřípaní kovu o kov a pak menší rána jak přetížený hnací mechanismus vyhořel, odpálil pojistky a zastavil dveře ještě když zhruba polovina zůstala "venku".
TK-2088 teď stál před problémem, zda proniknout do místnosti, když se vstupní výška dveří zmenšila ze dvou metrů na něco okolo metru a čtvrt, protože v tomto případě by znatelně vzrostla doba potřebná pro překonání kritického místa. V zamyšlení dokonce přestaly jeho prstvy bubnovat o hlaveň jeho zbraně. Nakonec se přece jen rozhodl pro průnik, udělal tři kroky zpět a zkusil překonat dveře kotoulem vpřed, kdy by poskytl případným nepřátelům co nejmenší čas, kdy bude ve dveřích.
TK-2088 se natočil ke dveřím, rozběhl a provedl kotoul vpřed...PRÁSK...ozvalo se zevnitř a TK-2088 to zastavilo a srazilo na zem, zrovna, když byl ve dveřích a když se otřeseně plazil za dveře pryč z místnosti zpátky k tobě, ozvala se další rána a okolo jeho trupu proletěla dveřmi navíc dvojice blasterových střel. TK-2088 však nezasáhly a ten se postavil na nohy a i když se potřeboval opřít o stěnu, vypadal v pořádku
Viděl jsem asi tři nebo čtyři lidi ve vězeňském mundůru...a moc prostoru ke krytí tam nemaj, obsadili totiž posilovnu.
řekl ti a ohmatal si hrudní část zbroje, která ve své spodní části měla pár kovových úlomků.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Hvězda smrti, 2180. patro

V pohodě?
Při prvním výstřelu sem se instinktivně schoval a v tu chvíli i převalil na bok, jak sem se nestihl zapřít rukou. Hned sem se snažil srovnat. Ránou do přibly jsem si jí srovnal, a podíval se na kolegu.
Takže čtyři vězni? Co to má být? Nemůžeme se se vším furt tak srat.
Popřemýšlel jsem, a nechal očistit kolegu své brnění.
Špatně otevřené dveře byly docela překážkou, a já sem měl vymyslet plán, jak se z toho dostat - respektivě jak tento problém vyřešit.
Rukou sem lehce nervozně strkal do krápníčků, který odpadli při otevírání dveří a přemýšlel nad nejlepší cestou. Neměli jsme moc možností, i když to, že se ukryli v posilovně nám přineslo lehčí taktickou výhodu.
Měli jsme lepší krytí díky dveřím, i když možná právě to byla i největší nevýhoda.
Jaký máš granáty?
Otočím se na kolegu, a sám se podívám jaké mám já. Můj plán je jednoduchý a právě tohle můžeme potřebovat.
Kdyby jsme měli nějáké oslňující granáty, hned by jsme je tam hodili a vyřídit čtyři oslepený cíle by nebyl problém.
Kdyby jsme takové granáty neměli, udělali by jsme stejnou věc, pouze by jsme udělali víc bordelu, a cíle by nebyly oslepeny, takže by se více střílelo.
Stejnej plán jako předtím. Teďka ale půjdu první já. Připraven?...
Posunu se blíž k rohu, abych měl lepší výhled a lepší možnost k hození granátu a zkontroluju kolegu, jestli je s granátem připraven taky.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Hvězda smrti, 2180. patro

Naprosto, i piloti dávaj tvdší rány.
klidně řekl TK-2088 a levou rukou se snažil smést ze své zbroje kovové úlomky, které tam nepatřily. Moc mu to nešlo, protože ty úlomky byly do zbroje opravdu hluboce zaklíněné.
Zavšivené projektilky.
řekl spíše pro sebe, když se mu nedařilo dostat ty úlomky ze své zbroje a pak trošku zaraženě odpověděl na tvou otázku.
Granátů? Stejně jako ty, dva termální detonátory, čtyři střepinové granáty a dva flash a žádný jsme ještě nepoužili.
Pak přikývl, že rozumí tvému plánu a vytáhl levou rukou z pásu flash granát. Podíval jses, jestli je připraven a když byl, zároveň jste do posilovny dvojici flash granátů a ony tři sekundy po dopadu explodovaly. Ozvala se směsice ostrých a nepříjemných zvuků a z posilovny se pár krát zablesklo. Hned na to se zevnitř ozvaly výstřely, jak se nepřátelé rozhodli střílet na slepo. Ozvalo se pár výstřelů a pak jekot nějakého zraněného, který nadával na "friendly fire" a střelba ustala.
To už ses dovnitř vehnal ty a kousek za tebou TK-2088 a začalo se střílet. Stříleli jste jak vy, tak i oni, ale oni vás neviděli a střelbou ohrožovali jak vás, tak i sebe navzájem. Vaše E-11 pár krát vystřelili a posilovna byla vaše.
Posilovna byla obdélníková místnost plná posilovacích strojů, které byly rovnoměrně rozmístěny po místnosti. U jedné ze stěn byly šatny a vedlejší stěna byla skoro celá pokryta zrcadlem u kterých stály činky. Stěna, ve kterých byly dveře kterými jste se "probojovali" dovnitř byla polepena hologramy a plakáty jak správně cvičit a teď jako bonus schytala pár zásahů od oslepených vzbouřenců. V místnosti byly ještě jedny dveře a to ve vedlejší stěně, která byla zároveň naproti stěně se zrcadly.
Vzbouřenců v místosti bylo více než TK-2088 původně viděl. Bylo jich sedm a jeden z nich měl projektilovou brokovnici. Ten s tou brokovnicí měl v plánu schovat se za dveře a vpálit vám pár broků dozad. Naštěstí pro vás jej zásahli stál moc blízko dveří, když jste dovnitř hodily oslepovací granáty a tak se jednomu z nich podařilo jej zasáhnout do ruky a TK-2088 jej pak dorazil výstřelem do hlavy z bezprostřední blízkosti. Další dva měli E-11 a ostatní byli vyzbrojeni SE-14R. Všechno, až na tu brokovnici erární výzbroj Stormtrooperů navíc zářicí novotou. Tou zářilo i jejich oblečení. Všichni byli oblečeni do vezeňskýho mundůru a jen dva znich na sobě měli části zbroje. Zbroje z Imperiální zbrojnice.
O co tady sakra jde?
zeptal se TK-2088, když si důkladně prohlédl všechny mrtvoly.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Hvězda smrti, 2180. patro

Jo jasně...
Kývnu na něj, když mi odpoví na granáty, a praštím se do hlavy. Všichni by byly v tuto chvíli nervozní - minimálně všichni ti, pro které je tohle první pořádná akce. Ale nic mně nemohlo připravit na chvíli, když jsem vstupoval do dveří. Strach stoupal a krví mi proudili doslova litry adrenalínu, který z mého srdce udělal pulsující bombu, právě před výbuchem.
Hodili jsem dovnitř granáty, zvuk výbuchu se dostavil přesně kdy měl. Nečekal sem jejich střelbu, spíš jsem si představoval, že nebudou dělat nic, ale aspoň jsem se poučil pro příště. Jejich střelba ale nakonec vyustíla v náš prospěch, protože nám pomohli od jednoho jejich kamaráda.
Hmm. Friendly Fire. Výkřik, co slyším od nepřítele nejradějí. Hned po "Vzdáváme se".
Jak sem vbíhal do dveří, všechno ze mně najednou odpadlo a s prázdnou hlavou jsem dovnitř vlítl a snažil sem se zapadnout do co nejlepší pozice. Střelba netrvala dlouho - slepé cíle byly snadné cíle a naše E-11 si s nima za chvilku poradily.
Pomalu jsem se narovnal, oklepal se a rozhlédl se. Několikrát jsem tady byl. Rukou jsem přejel přes kotouče na čínkách a vydal se ke dveřím.
Zkontroloval jsem je, ale to bylo tak všechno, co jsem udělal. Spíš než dveře mně zajímalo mrtvoly. Jejich uctihodná palebná síla byla signálem, že před náma navštívili zbrojnici.
Poklekl jsem k jednomu, který měl na sobě kousek zbroje. Chytl sem ho za kyrys u krku a zvedl jeho trup lehce nahoru.
Kéž bych to věděl...
Otočím se na TK-2088 a pustím zbroj, která i s jeho majitelem udeří o zem.
Asi by jsme měli dát průběžný hlášení velení, co říkáš?
Zaktivuju vysílačku a snažím se o spojení s velením. Až jej navážu, povím o šarvátce, a hlavně se zmínim o oblečení a o předmětech ze zbrojnice.
CHodím po posilovně, jak čekám než se s někým spojím, zbraň ale stále nosím lehce v pohotovosti s prstem na spoušti.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Hvězda smrti, 2180. patro

Zatímco jsi byl ve spojení s velícím důstojníkem, TK-2088 střežil oblast, ale nikdo na vás nezaútočil.Velící důstojník pečlivě poslouchal co jsi mu řekl. Zatímco jsi hlásil, co vše jste zjistili, TK-2088 se opatrně vydal ke dveřím, kterými jste vstoupili dovnitř. Když jsi skončil s hlášením, byl už TK-2088 u nich a vypadalo, že se kryje před něčím co je na chodbě, a váš nadřízený důstojník ti na tvé zhodnocení prozatímního průběhu mise odpověděl
O tom, že získali přístup ke zbraním víme, ale to, že začínají používat zbroj je novinka. Dobrá práce TK-3800. Pokračujte dále v průzkumu.
Po těchto pár větách důstojník ukončil spojení a TK-2088 tvým směrem vyslal gesto „tiše“. Chvíli jsi zůstal stát a pak jsi to uslyšel i ty. Dva hlasy, dva dosti tiché hlasy dvou lidí, jednoho muže a jedné ženy, bavíce se mezi sebou skoro šeptem.
Gde to jen může bét? Říkaly pedesát metrů a prvné dveře. To už je víca než pedesát metrů, ne? A to na tějch stěnách se mi nelíbí…
Říkal ten muž
Myslíš? Mě se to ani nezdá. Ty chodby vypadají všude úplně stejně a dosti matou odhad vzdálenosti. I když takovou úpravu stěn bych u plastových hochů doma nečekala. Ale ta úprava vypadá úplně stejně jako doma na Narr Shaddaa, nemyslíš?
Odpověděla mu žena, se kterou se bavil a muž si jen povzdechl. Jeho povzdech zněl trošku hlasitěji, než jeho předešly hovor a TK-2088 ti gestem poslal, že slyší několik přibližujících se lidí.
Ha, už vidím ty dveře. Maj otevřeno…
Zvolal muž radostně
No právě, mě se to nechce líbit…
Zhodnotila své pocity žena a pak hlasy utichly. Ale pohyb na chodbě ne, TK-2088, který byl hned za dveřmi hlásil na chodbě pohyb minimálně dobrého půltuctu nepřátel.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Hvězda smrti, 2180. patro

Kývnu na kolegu a vypnu vysílačku. Co nejpomaleji a tedy nejpotišeji se zkusím přesunout ke dveřím.
Chvilku poslouchám rozhovor a už bych chtěl vyskočit a zakřičet něco jako "Vzdejte se!", ale naštěstí jsem vydržel a ulyšel kroky dalších přijduvších.
Nyní jsem začal trochu litovat, že jsem zapoměl zavřít dveře.
Argh, až sem vejdou a uvidí všechny ty mrtvoly, pochopí co se stalo.
Tohle pro nás nemusí dopadnout tak dobře, jako předešlá akce, protože nyní jsme v nevýhodě my. Dovnitř mohou vkročit každou chvíli a stát tu takhle nebyl nejlepší nápad.
V hlavě jsem měl nyní milion nápadů a všechny mi připadali jako dobré. Na kolegu jsem vydal několik gest.
První bylo "tiše", ale pak jsem pokračoval několiak různými gesty, který jsem rychle spojil do sebe.
Byly to gesta "příprav se", "nestřílej" a "odstup"
Poté jsem si sundal helmu, abych neměl zkreslený hlas a rychle jsem bouchnul do tlačítka, které otevírá a zavírá dveře. Já je samozřejmě chtěl zavřít.
Kdo je tam? To ste vy?
Zakřičel jsem a užíval si svůj nezkreslený projev, který jsem douho neslyšel, doufajíc, že tohle nám dá čas se připravit.
Kolegovy sem vyslal další ruční signály. Několik mých mávnutí obsahovalo "Skryj se", "Připrav granát" a "Čekej"
Tohle ať raději vyjde...
Kdyby chtěli otevřít dveře a vejít dovnitř, hodil bych jejim směrem granát a zasypal bych je střelbou a snažil bych se nechat dveře zavřený.
Kdyby se chtěli vybavovat, tak bych času využil k přípravě, možná i k zavolání posil - což uděláme i když budou chtít dovnitř a bude jich hodně...

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

Hvězda smrti, 2180. patro

Tiše ses snažil dostat ke dveřím a gestem jsi rozkazoval svému podřízenému, který udělal co jsi chtěl. TK-2088 potichu ustoupil dále od dveří a zůstal stát asi tři metry od nich. Nyní každý z vás stál na jedné straně dveří a ty jsi udeřil do ovládaní dveří ve snaze je zavřít, ale nic se nestalo. Hnací mechanismus dveří vyhořel jak jsi je otvíral a nebyl ještě nehrazen novým kusem. Takže dveře zůstaly pootevřené a přes ně jsi na příchazející zahulákal
Kdo je tam? To ste vy?
tvým hlasem nezkresleným stísněným prostorem přilby. Tichý pohyb na chodbě jakoby zázrakem ustal a zatímco jsi přikázal TK-2088 aby vyčkával, ten muž na tvé zvolání odpověděl
Nee, tedy impcké komandos ty inťošu... co že tedy svéťéš jak ňáký ponocnej?
zahulákal na tebe z druhé strany. Ale do toho se ozvalo i tiché syknutí a ke dveřím a vaší pozici se rozběhlo pár nohou. Neznámí se zastavili pár metrů od dveří a ty jsi slyšel jejich přerývavý dech. Tk-2088 neslyšel nic a začal svými prsty nervózně bubnovat po hlavni své E-11.
Jak to u vás vypadá?
zařval do posilovny ženský hlas o nepříjemné výšce a TK-2088 rázem přestal.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“