Irvin Tavis (výcvik pro Elinor)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Irvin Tavis (výcvik pro Elinor)

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – tvůj pokoj:

Ucítil jsi známé šimrání ranního slunce na tváři a pomalu otevřel oči, bylo krásné ráno a skrze otevřené okno byla vidět sytě modrá obloha bez sebemenšího mráčku a cítit nasládlá vůně Kaluthinových plání. Klidně jsi se posadil na posteli a promnul si oči, v rychle se probírající mysli se ti začaly rojit myšlenky a pomalu jsi si začal vzpomínat že dnes tě čeká úkol. Velice důležitý úkol, úkol nad jehož promýšlením jsi strávil celý včerejší večer. Musíš porazit toho namyšlence s rohama jménem Rult, jenž tě včera vyzval na partii dejariku. Nevedl si špatně a zahnal tě dost do úzkých, ale teď po několika hodinách strávených promýšlením jsi konečně znal cestu jak ho porazit, byl si tak jistý svým vítězstvím že postavil svého Molatora příliš dopředu. Tato strategie mu vycházela dobře, včera jsi si toho nevšiml, až při přemýšlení na pokoji a dnes za ní zaplatí, tvůj Monnock je dost blízko aby mu znepříjemnil život. Jistě nebyl to zrovna úkol záchrany galaxie a v této době, době války to bylo zvláště malicherné ale přece, ten jeho samolibý výraz ty jeho provokativní řeči, to jak do tebe rýpal před tou pěknou padawankou, to jak si dovoluje a uráží všechny zde na akademii. To vše si žádá satisfakci a tato navíc bude v souladu k kodexem. Ale na to byl čas, v zahradách se máte sejít až za tři hodiny.

________________________
Začneme trochu zlehka pokud nemáš námitky.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, akademie Jedi

Ráno zdánlivě jako každé jiné.
Zdánlivě, protože mě za pár hodin čeká dořešení nepříliš příjemného rozhovoru s osobou, která se dá velmi snadno definovat jako "arogantní-pako-přesvědčené-o-vlastním-patentu-na-pravdu-které-tak-dlouho-vymetalo-archivy-až-je-posedl-Micalův-duch".
(Od doby, co jsem byl ještě na Coruscantu seznámen v rámci naší tehdejší studijní skupinky s osobou tohoto historika a člena Rady z dob obnovy Řádu Jedi, si o dotyčném mistrovi myslím své. Třeba to, že to s ním jeho okolí nemohlo mít snadné a svým chováním musel na temnou stranu dohnat množství nebohých padawanů.)
Nejspíš jsem to včera odpoledne trochu přehnal.
Když jsem viděl Rultovo usměrňování, vytočilo mě natolik, že jsem ho rovněž usměrnil z pozice v akademii staršího. Zcela diplomaticky. Stále ještě. Alespoň tak diplomaticky, jak je možné u člověka, který se zrovna vrátil z nudné a úmorné hlídky.
Dostalo se mi napomenutí, že nedodržuji kodex a tradiční jedijský způsob oblékání se.
Na to jsem poznamenal cosi o maskovací bílé a hnědé (divně nepřirozeného odstínu).
Následovala rozprava o tom, jak funguje akademie na Almasu (že krom normálních úkolů máme v kompetenci i dozor nad tím, aby skupinky kultistů nepořádali v ruinách pikniky spojené s rozvíjením folklóru jako jsou třeba rituály temné strany) - a jaké jsou události v galaxii a jak to má působit na členy řádu Jedi.
(Rád bych viděl, co by to pako dělalo, kdyby potkalo nějakého z Rivanových kultistů - nedej Sílo ty jím protěžované sithské lordy a jejich temné akolyty. Co jsem tak mohl zjistit na základě různých informací, tak kultisté a akolité byli jedno za osmnáct, druhé bez dvou za dvacet, oboje stejné mrchy.).
Nakonec jsme se shodli na tom, že se naprosto neshodneme, a Rultova snaha dosáhnout toho, abychom se shodli na něčem jiném vedla k tomu, že nakonec pronesl větu "Muži řeší své spory pomocí dejaricu."
Pronesl to dokonale arogantním tónem galaktického šampiona, takže jsem potlačil chuť si to s ním vyříkat na šermířském tréninku a omezil se na "Aby sis nestěžoval na nevýhody, máš modré."
To jsem ještě nevěděl, jak to s výhodami a nevýhodami dopadne v praxi.
Na stařičkém herním počítači pamatujícím snad založení akademie se totiž mezitím projevil vliv Rivanovy pevnosti, protože jeho "náhodné rozmístění figurek" nešlo ničím jiným vysvětlit.
Na Rultově straně přistál k’lor’slug, molator, ng’ok - a v rámci jakés takés spravedlnosti i ghhhk (mohlo být hůř, kdyby dostal sivripa, monnoka nebo stridera - a s těmi se hrát dalo. NĚJAK.).
Jeden by taky řekl, že sithové by mohli podporovat stranu se svojí barvou - tedy červenou -, a ne ji takhle sabotovat po stránce ofenzitních možností. Asi jsem se měl na hlídce zdržet komentářů na téma architektonický vkus Darth Rivana.
V každém případě večer dopadl tak, že se potvory vesele a zarputile honily po všech třech orbitách hrací desky, jednotlivé výpočty útoků málem zavařily počítač (do nějž se patrně přestěhoval Rivanův duch, protože tak mizerně a nedynamicky fungující randomizér snad galaxie ještě neviděla), a k závěru mi rohatcův molator skolil houjixe.
Což se neobešlo bez komentářů a protikomentářů, ty následovala další série složitých tahů a protitahů, a nakonec došlo i na známou tradici, totiž že nás v nejlepším poslali spát.
To mi dalo prostor se nad vším důkladně zamyslet a vyhodnotit uplatněné taktiky. Bez iluze, že protivník nedělal to samé. Pokud měl v hlavě alespoň trochu šedých buněk, bezpochyby se zamýšlel nad hrou taky a nejspíš u toho vylovil část svých mušek - a postřehl několik mých chyb a opakovaných tendencí, na které si budu muset dát při pokračování hry zatracený pozor.
Ale hlavně jsem dostal plán, co s řešením molatorské otázky. Nic proti kostnatému pseudonetopýrovi s pterodaktylí hlavou, staví se na něm úžasně efektivní strategie, ale sabotování právě těchto úžasně efektivních strategií mě začínalo štvát.
Na tom, co mě napadlo, byla nejgeniálnější jedna věc. Rult si molatora jistí k’lor’slugem. A jestli se mi podaří jeho figurku sejmout jednou ze svých nejsilnějších figur, mohl by to vzít jako uvolnění situace pro protiútok. Jenže když se ještě v rámci tahu použije jako štít strider, otevře se mi v dalším tahu možnost sivripem odrovnat ghhka. A v dalším postupu...
Rultovy potvory uprostřed desky, rychlá likvidace k´lor´sluga - a pak nahnat někam ke koutu ng´oka. Sice je to nejlepší obranná figura, ale dva útoky na kolo, jeden monnočí a jeden sivripí, nedá ani s očividně nadržujícím počítačem.

Tohle pomyšlení dokáže víc než dostatečně zvednout náladu.
Sice mám ještě dobré tři hodiny času - ale kdo si počká, ten se dočká.
Zatím se stihne nasnídat a zapojit do ranní části výuky; díky klonovým válkám v kombinaci s našimi běžnými povinnostmi momentálně almaská akademie fungovala víceméně na principu holubníku a tak se mistr Lanius snažil využívat při vzdělávání všechny zdroje, které byly momentálně k dispozici.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi:

V klidu jsi vstal a došel na se nasnídat, celou dobu jsi čekal kdy někde narazíš na Rulta ale nic. Dokonce ani ve chvíli kdy jsi vstoupil do "třídy" mistra Laniuse a kdy už vaše setkání bylo takřka neodvratitelné, nic. Zdálo se že Rult se dnes někam vypařil, nikdo však nevěděl kam a protože váš včerejší "zápas" si získal dost pozornosti, nebyl jsi zdaleka jediným kdo se o něj zajímal. Další "rány" se ti ovšem dostalo od mistra Laniuse, ten totiž vrazil do velké prostorné haly jež vám sloužila za třídu a kde jste trpělivě čekali na ranní výuku, ale dnes jinak než obvykle. Většinou sebou měl několik mistrů nebo alespoň rytířů, jež si vás takříkajíc rozebrali k výuce, ale dnes byl sám. Chvatným tempem došel do středu haly kde se prudce zastavil.
Skoro-rytíři přistupte!
Pokyn to byl jasný a i přes jeho ráznost laskavý a volal z davu jež se v hale nacházel asi třicet z vás, mistr tohoto pojmenování užíval pro starší padawany jejichž výcvik byl téměř u konce, takže i tebe. Když jste se prodrali skupinkami younglingů a nastoupili před mistra, dostalo se vám od něj podezřelého úsměvu v němž se mísila škodolibost s upřímností a pokynů.
Dnes máme trochu podstav, takže ranní výuku nechám na vás. Uvědomte si že jste nyní autoritami a myslete na to při svých krocích. Věřím že tento úkol zvládnete se ctí, rozvahou...
následoval přísný pohled na dvojici asi šestnáctiletých Balosarianek stojící opodál,
...a hlavně vážností. Jasné Nino a Zink.
Obě padawanky po jeho dodatku nadskočily, poté se hbitě postavily do pozoru a jednohlasně odpověděly.
Naprosto jasné ó všemocný mistře!
Načež se na sebe podívaly a opět se s vyprsknutím daly do smíchu jemuž se věnovaly i většinu předchozího času. Mistr jen zakroutil sklopenou hlavou a dodal pro všechny.
Dobře, každý si vyberte nějakou skupinu a učte. Co učit vám říkat nemusím, sami si jistě vzpomenete na něco co jste se učili a co ovládáte natolik abyste to mohli předat dál. Snad za ty dvě hodiny nenapácháte moc škody.
Poslední slova směřoval již spíše k sobě, neboť je doplnil hlubokým povzdechem a odebral se k odchodu. Než zmizel ve dveřích haly, jsi ještě zaslechl několik poznámek k oněm Balosariankám a jeho rozhodnutí přijmout dvojčata podobného druhu na akademii a jeho přirovnání k Sithským válkám. Mezitím ovšem v halu nastala situace též válce v lecčems podobná, když se začaly rozebírat skupinky younglingů, než jsi se stihl rozkoukat už jsi "vedl" výuku skupinky dvaadvaceti v průměru asi sedmiletých studentů, kteří tě teď obklopili a upřeně na tebe hledíc čekali co se bude dít.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas; Akademie Jedi:

Zatím co Rult někde asi ještě vyspával svou budoucí prohru, život šel dál a nezbylo mi než vymýšlet výuku pro dvaadvacetičlennou smečku younglingů.

Skvělé, příliš velký počet, než aby je mohl učitel-amatér jako já přimět k něčemu serióznímu.

Rychle zhodnotím, cože přesně mi to bylo přiděleno, či spíš co na mě zbylo.

Jo, bude to ještě zajímavé, se známým sklonem mistra Lania opečovávat problematická mláďata.

Zároveň mě při mistrových poznámkách na adresu vlastně i celé akademie napadlo, co s výukou. Nakolik to bylo vážné, toť otázka, ale není snad jedno z pedagogických hesel "škola hrou"?

Takže, obrátím se na své studenty. Máte na výběr: buď normální trénink základů šermu, nebo si pocvičíte, co už umíte, v menší bojovce, co by vycházela z jedné z bitev sithských válek. Konkrétně myslím čtvrtou bitvu o Ruusan.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi:

Hleděl jsi na skupinku představující nemalý výčet z atlasu ras galaxie, a pomalu rozmýšlel co dál. Nakonec jsi přeci jen přednesl svůj spíše návrh než povel. Tak jako u všech younglingů i u těchto byla reakce stoprocentně předvídatelná. Během okamžiku, kdy si srovnávali tvůj návrh v hlavě, se všichni rozjařeně rozkřičeli a téměř začali skandovat.
Bojovku! Bojovku! Bojovku!
Nakonec se ale přeci jen ozval jeden malý Nautolan, který místo skandování klidně stál a očividně hloubal.
Mistře? ...tedy... pane?... Co to bylo za bitvu? Nebo co to bude za bojovku?
Nebylo těžké si všimnout, že by ho mnohem více zajímalo zodpovězení první otázky a druhou dodal spíše aby nevypadal divně před ostatními. Ostatní, vytušíc důležitost otázky, zmlkli a čekali na odpověď jak nejukázněněji dokázali.

_____________________
Pardon za zkrácenou verzi, ale tvým návrhem jsem trochu překvapen, nutno dodat že mile. ;)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, akademie

Ano, milé děti - přesně tuhle reakci jsem chtěl slyšet, usměju se.

Takže ruusanská kampaň je několik bitev, které se odehrály na konci nových sithských válek asi tak před tisíci lety na planetě, kupodivu, se jménem Ruusan. Střetla se v nich republiková armáda a později jedijská skupina zvaná Armáda světla s bandou magorů, co si říkali Bratrstvo temnoty a byli to sithové. Celkový výsledek kampaně je zřejmý z toho, že od těchto bitev zhruba do současnosti o sithech nikdo neslyšel a tak byli poněkud předčasně považováni za vyhubené, pustím se do hrubého vysvětlování.
Než se na to někdo zeptá - ti různí temní kultisté, co se čas od času objeví na Almasu, jsou paka, co chtějí být jako sithové.
Ale zpátky k Ruusanu...

Stručně a tak, aby to mládež zaujalo, rychle prolétnu první tři bitvy a podobně je seznámím s bitvou čtvrtou a zejména s jejími událostmi. S tím, jak lord Gale a generál Charny podnikli výpad, kterým zbavili sithský tábor obranných palebných věží a tím de fakto rozhodli, jak to s Ruusanem a bitvami bude vypadat dál.
Co nejpoutavěji, tak, aby je to zaujalo.
K bojovce - v nejstručnějším nástinu: určitě víte o té besídce v severozápadní části zahrady. Rozmanitý terén, malé rybníčky, rákosí, křoví, trávníky... a hlavně, ta besídka je obklopena kruhem kamenných luceren. Tedy ideální místo pro sithský tábor s palebními věžemi, které hrdinní Jediové musí vylikvidovat.
Základní myšlenka - rozdělíte se na dvě skupiny, na obránce a sabotéry. Obránci musí hodinu a půl udržet pevnost. Sabotéři mají stejný časový interval na to, aby zneškodnili alespoň čtrnáct z dvaceti "věží".
Ty budou všechny s vršky zakrytými červenou fólií - zneškodněná věž bude fólie zbavena.
Takže sraz na severozápadním nádvoří; tam se rozdělte, jak chcete, já zatím skočím pro rekvizity a pak vysvětlím pravidla.

S těmi slovy jsem poslal younglingy směrem k bojišti, rychle navštívil sklad, kde si zajistil dostatek červené fólie, tréninkový světelný mečík pro svou osobu, dvě obrovské krabice míčků, pět chronometrů, nějaké barevné fáborky v množství více než značném, a osm tréninkových droidů.
S touto výbavou jsem vyrazil na místo srazu se smečkou.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi:

Všichni younglingové užasle poslouchali tvé vyprávění a prakticky okamžitě, někteří i o chvilku dříve, jak jsi popis akce dokončil se rozprchli s jásavým křikem do zahrady. Bohužel ti cestou stihli trochu zavařit, když se prohnali chodbou a srazili právě tady stojícího mistra a dva rytíře, samozřejmě jako správní budoucí rytíři stihli všichni zmizet z dohledu než se kterýkoli z nich zmohl na reakci. Ten se moc nerozmýšlel a hned jak tě uviděl vycházejícího ze skladu s "rekvizitami" vaší akce, rychle pochopil že ona smečka patří tobě a rázně k tobě přikročil.
Ta skupinka dvounohých minigundarků co tudy proletěla před chvílí, vy za ní máte zodpovědnost? Málem mě ušlapali, měl byste na ně dohlížet a ne je tu nechat pobíhat jako zvěř.
Oba rytíři, jež situaci brali evidentně mnohem lehčeji a dokonce s pobavením stáli opodál a jednoznačně dávali najevo že to podle nich mistr trochu přehání, nicméně on byl mistr a od pohledu jeden ze starších, hodně starších. Jemu situace připadala velice vážná, možná až příliš uvážíme-li nynější stav fungování akademie. Byl to ale nejspíše jeden z mistrů jež se zde na akademii nestarali o výchovu mladých ale spíše akce starších, několik takových zde bylo vždycky ale od začátku války jich ještě přibylo. Mistr Lanius tyto "dohlížitele" neměl příliš v lásce, ale byli zde z vůle Řádu.
A jakto že vůbec vedete skupinu padawanů? Na to jste mladý. Kdo vás tím pověřil a co to tu vůbec děláte? Ten Lanius, je tak nezodpovědný. Co si myslí, to budou budoucí rytíři ale vypadat když je nechá v rukou takovýhle..
Starý mistr očividně nepotřeboval druhého k vedení dialogu, ale přesto se nakonec odmlčel. Tato odmlka, způsobená jeho urputným přemýšlením nejspíše nad pokračováním svého proslovu, nicméně představovala šanci na tvou reakci.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, akademie

Ups!
Pomohu si Silou, aby dveře lépe zaklaply, a odložím rekvizity. Přece jen, je lépe, když se člověk může při rozhovoru dívat tomu, kdo jej seřvává, do očí.
Omlouvám se, mistře, nenapadlo mě, že to místo poklidného přesunu vezmou přes akademii jako stádo splašených gizek... odpovím tónem, který dává dostatečně najevo, že celého incidentu lituji.
Ještě abych nelitoval... potvory jedny malé, bitva ještě nezačala a už kvůli nim dopadám jako lord Gale!
Tuhle poznámku spolknu a v Síle ještě navíc dostatečně zamaskuji.
Klid... nejsou žádné emoce, ten proslov dozoru mě vůůůůbec nevytočil... vše je v nejlepším pořádku - a v ještě lepším pořádku to bude!
To, co za omluvu stálo, již omluveno bylo.
Nastal tedy čas na ospravedlnění se a cosi, co by se možná dalo nazvat plánem B.
Odpovědět na vaše otázky bude trochu složitější - ale dalo by se říci, že se jedná o situaci analogickou situaci v sithských válkách, kdy pod tlakem nepříznivých okolností musely osoby krajně nekompetentní nést odpovědnost za osoby mnohem více nekompetentní... v této situaci jde naštěstí jen o rozsah dnešní dopolední výuky.
Nezbývá tedy, než z této prekérní situace vytěžit to nejvíc pozitivních prvků, totiž postarat se o takový program, který by younglingům neuškodil, ale naopak by jim i mohl být prospěšný.
V průběhu bojovky vycházející ze scénáře čtvrté bitvy o Ruusan se nejen seznámí s důležitou kapitolou historie řádu, ale také si budou moci pocvičit své schopnosti v Síle, schopnost organizovat, sestavit plán a usilovat o jeho dosažení...
Což mě přivádí k otázce: nechcete se k celé akci připojit? Mohli byste tak snáze předejít případným excesům, a krom toho i padawanům předat něco z vašich znalostí a dovedností.

Upřímně jsem doufal, že by na to Coruscantská hlídka mohla kývnout, nebo alespoň část z ní. Přece jen, víc Jediů lépe dohlédne na smečku, lépe se rozdělí síly, mláďata se mohou naučit víc nových věcí a budou méně ponechána sobě napospas...
A navíc jsem neměl co skrývat.
Máloco by mi mohlo udělat větší radost, než kdyby se náš "oblíbený" dohlížitel ujal role lorda Kaana. Dispozice k tomu rozhodně měl, pokud šlo o bystrost, schopnosti a aroganci. Nepochyboval jsem, že zapojení více rytířů či dokonce jednoho mistra by přineslo hře pěkné grády - a navíc mi umožnilo se do ní přímo zapojit také.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi:

Na tvé vysvětlení se starý mistr tvářil podivně (nejpřesnější výraz by byl vlažně), ovšem na tvou nabídku takřka vyprskl.
No co to.. co.. to..
V podobně smysluplné odpovědi ještě chvíli pokračoval a pak se bez jediného slova komukoli z vás otočil a odebral k odchodu. Chvíli ještě bylo slyšet několik jeho poznámek pronášených cestou.
Hrát si s younglingy, kdo to kdy slyšel? Tihle Laniusovi učedníci, ano učedníci to jsou. Jestli je tohle budoucnost tak nás všechny Sílo chraň!...
Naštěstí i při svém značně pomalém pohybu zašel mistr za roh chodby a ušetřil vás tak pokračování jeho monologu. Po chvilce k tobě ale přistoupili oba rytíři.
Z mistra Ulretta si nic nedělej. On je takovýhle pořád. Ta bojovka zní zajímavě, pokud tvoje pozvání platí i pro nás tak se připojíme rádi. Narozdíl od mistra jsme už zjistili že výchovné styly mistra Laniuse mají své a nutno říci že nemalé výsledky.
Oba byli dost mladí lidé a podle stále ještě se trochu projevujících padawanských copánků, dost nový mezi rytíři. Narozdíl od mistra brali celý incident klidně, což dokazovaly i přátelské a vřelé úsměvy jejich tváří. V klidu ti pomohli sebrat všechny rekvizity a jeden, pro případ že bys souhlasil, zmizel ve skladu pro další dva cvičné meče.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas; Akademie Jedi:

...minimálně v provokování zarytých milovníků ruusanské reformy, dokončím snahu mi nějak spravit náladu po Ulrettových poznámkách.
Jo, kdybychom výsledky neměli, tak by almaská vybočení z normy Rada na Coruscantu zatrhla velmi rychle - a místo toho akademie už druhou generaci funguje jako akademie, namísto strážní pevnůstky, kterou to tady bylo předtím.
V pohodě, průšvihy byly, jsou a budou, to je jeden ze základních zákonů galaxie.
Pozvánka samozřejmě platí pro všechny, kdo se chtějí zapojit.

Rychle shrnu organizační detaily, aby si mohli připojivší se rytíři udělat konkrétnější obrázek.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi:

V doprovodu rytířů jež se představili jako Males a Jutren jsi došel konečně do zahrad. Jelikož byla doba výuky a zahrady dost rozlehlé nebyl nikdo v dohledu, tedy krom smečky younglingů pobíhajících kolem besídky luceren ve dvou skupinách a pokřikujíc na celou zahradu. Jakmile tě zpozorovali okamžitě se všichni vrhli směrem k tobě a jediný důvod proč tě svým "uvítáním" nesmetli byli oni dva rytíři kteří nyní klidně došli k vám, poté co se po cestě zdrželi obdivováním jakéhosi keře se žluto-modrými květy. Smečka je nejspíše okamžitě poznala a díky vidině průšvihu se prakticky na místě zastavila s omluvnými a velice diplomaticky dětskými výrazy, což oběma rytířům přišlo dost zábavné.
Koukám že bychom mohli krotit divou zvěř až nás mistr Ulrett vyloučí z Řádu.
Všichni younglingové teď zaujali neutrální postoj s tázavým výrazem aby alespoň trochu vytušili jestli jsou v maléru nebo ne a hleděli směrem k tobě a hromadě vybavení zda-li tvůj návrh bojovky pořád platí.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, akademie (dle mínění jistých mistrů) potenciálních sithů

A mě rovnou zlikviduje jako škodnou, připojím se k obecně vtipkovací náladě, protože dítka vypadají vskutku... obezřetně.
Což mě přinutí zase se věnovat výchovným úkolům.
Bod číslo jedna - průšvih nemáte, ten budu mít já, až se dnešní program dostane na patřičná místa.
Bod číslo dva - bojovka se neruší. Tohle si zapamatujte do budoucna - když už jednou máte průšvih kvůli něčemu, co vám přijde dobré, tak se z toho nesnažte vykroutit. Jednak vám to nepomůže, jednak to znamená, že vám vaše projekty nestojí ani za trochu zodpovědnosti se vším všudy. Vždycky je fajn si stát za tím, co děláte... a dělat věci, za které stojí si za nimi stát.
Bod číslo tři - cestou se přidali další zájemci.

Kývnu hlavou směrem ke své "eskortě".
A bod číslo čtyři - teď chci vidět ty skupiny a slyšet, jak jste se dohodli ohledně obránců a sabotérů.
Tohle je velmi zásadní, protože podle počtů a síly bude třeba přidělit rytíře - a případně i mou osobu.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi:

Padawani se po tvé odpovědi, nu jak to jinak říci, rozzářili. Chvatně se začali míhat až do sebe někteří vrazili a během okamžiku před tebou stály dvě skupinky. Rozdělení to bylo pochopitelné, neboť zástupců sabotérů, tedy Jediů bylo patnáct a počet obránců se tak smrskl na sedm, ale i tak to bylo více než by se dalo předpokládat. Coby vysvětlení tohoto stavu vystoupil z řad obránců onen Nautalanský padawan který se tě v hale ptal na bitvu.
My jsme se nějak nemohli dohodnout kdo budou sithové. Tohle jsou všichni co se učí soresu, myslel jsem že na obránce se to hodí víc než na útok.
Jeho hlas sice nezněl nijak přesvědčeně, ale očividně to ostatním stačilo. Nicméně on sám na tebe teď hleděl ohromnýma očima s nervózním výrazem a otázkou vepsanou ve tváři, jíž se po chvíli odvážil i potichu vyslovit.
Bylo to tak dobře, nebo to byla pitomost?
Chystal jsi se mu odpovědět, když jsi ucítil známý pocit očí přejíždějících tě po zádech pohledem. Tyto oči patřili oběma rytířům kteří vypadali celou situací fascinováni a tvou reakci očekávali snad ještě dychtivěji než padawan, opět jsi si uvědomil že to nejsou "zdejší" rytíři a že vlastně pozorují tvůj dnešní výkon k čemuž jsi je sám pozval.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, Akademie Jedi

Trochu problém, já soresu neumím, mrknu na nautolana.
Ale třeba by to nemuselo být na škodu... i když... Malesi, Jutrene, máte nějaké preference ohledně začlenění se? Protože ty věže půjde ubránit i v osmi lidech, tak máte doopravdy na výběr.
Popravdě, moc si to neumím představit, ale jestli se sithové budou moct oživovat v táboře a oživovací místa Jediů se posunou o poznání dál, než jsem původně plánoval, tak by to mělo i jít. To všechno byla otázka strategie.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi- zahrady:

Tvá odpověď vyvolala ve tváři nautolana nechápavý výraz, očividně mu nedocházelo zdali jeho rozdělení bylo správně či ne a tvá narážka na tvé neumění soresu ho zmátla ještě víc. Rytíři se na tvou nabídku také zatvářili všelijak, ale přeci ti nakonec Males odpověděl.
No když myslíš, my soresu taky neovládáme takže zkusíme štěstí na druhé straně barikády, tedy z útočníky.
Aby jsi poznal že jde o lež, nebo aspoň lest, jsi nepotřeboval ani Sílu. Stačilo bystré ucho a oko a to jsi měl, neboť rýpavý podtón Malesovi odpovědi ani ironický úsměv obou ti neunikl a doplněné zpozorovaným mečem jednoznačně upraveným k maximální efektivitě stylu soresu, jež se houpal Jutrenovi u opasku vše sloužilo jako stoprocentní vodítka. Oba se pomalu přesunuli ke skupině útočníků, což se neobešlo bez velkého jásotu younglingů.
Tak co? Jak to vlastně bude probíhat? Tedy myslím... no prakticky.
Zeptal se nakonec Males a očima si přejel útočící skupinku, v jeho pohledu bylo cosi zvláštního co jsi bohužel rychle pochopil. Malesův pohled prozrazoval vojenské zkušenosti, pomocí nichž právě analyzoval svou "armádu". Jistě šlo jen o hru, ale nebylo těžké si domyslet že něco podobného je stejně automatické jako dýchání a vám to přinášelo další potíž nemluvě o nautolanovi, který na tebe pořád koukal s pohledem plným nechápaní, hloubání a nejistoty.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“