Výcvik pro Marxaduse (Marxadus)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

MC18, Akademie Jedi, Yavin IV

Jo tak že se nemusím bát, čistá formalita, menší potyčka.. pomyslel jsem si a u pojmu "menší potyčka" se mi vyjevila bitva několika stovek tisíců strojů a vojáků kdesi v odlehlé části galaxie u planety, jejíž jméno jsem si samozřejmě nezapamatoval, z vyprávění několika kadetů, kteří mi tuhle historku vyprávěli před pár týdny.
Jaká ironie! Nicméně se při své odpovědi Mistryně posunula na sedadle a to mě přimělo si myslet, že mi neřekla vše. Proto jsem se na ni podíval a pozvedl obočí, čímž jsem chtěl naznačit něco jako: Tak povídej! nebo No, poslouchám.. v domnění, že mé gesto pochopí a řekne mi vše. Pak jsem se ještě uvelebil na křesle vedle ní v téměř ležící poloze, abych si mohl zdřímnout, když ta cesta bude trvat tak dlouho.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

MC18, Akademie Jedi, Yavin IV

Probudil jsi se až na pokyn mistryně, s vědomím, že tvé gesto buď nepochopila, či ignorovala. Tak či tak ti nedala čas na vyřešení tvé otázky, neboť před tebe položila baťoh a společně s ním jste vyšli z lodi, bez řečí, naprosto tiše.
Troufáš si na svůj první úkol? Kousek od kosmoportu je kantýna "Late Nite". Náš kolega vybral místo na setkání a touto dobou by tam měl čekat. Dojdi a zabav ho, než si něco vyřídím...
Jemně se na tě usmála a po krátké rozmluvě se správcem doku se vydala hlavní bránou pryč, do města. Tebe nechala stát na místě, ale neměl jsi moc místa k improvizaci, nicméně vždy by se něco našlo.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Totální ignorantka... pomyslel jsem si poté, co mě mistryně probudila. Poté, co mi popsala situaci se zmínila o tom, že si půjde něco vyřídit.
Tak ona se jde projít do města a já musím jako nějaký bavič zabavovat jakéhosi "kolegu". A navíc mi může číst myšlenky, takže teď je to úplně v háji...To je ale zase den... pomyslel jsem si a pak jsem se tedy vydal směrem, kde by se mělo "Late Nite" nacházet. Během toho jsem ještě přemýšlel nad tou ochlazovací technikou.
Co kdyby mě mistryně naučila, jak nepřítele zmrazit v jedné sekundě? To by bylo dost hustý pomyslel jsem si ještě a nepatrně jsem se usmál.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Propletl jsi se, se svými myšlenkami, městem, a bar opravdu nebyl daleko. Byl vlastně přímo před tebou a když jsi se usmíval nad pomyšlením o zmrzlým nepříteli, byl jsi vlastně už před hlavním vchodem.
Ten hlídala dvojice bouchačů, ale ani jeden nevypadal, že by si tě nějka extra všímal, nejspíše si pro ně nepředstavoval větší orhožení. Vevnitř to bylo naopak velice rušné a všiml si tě každý, kolem koho jsi prošel. Někteří ze zvědavosti, někteří vypadali celkem nervozní, jeden člověk dokonce bar urychleně opustil, když jsi se dostal do jeho zorného pole.
Neměl jsi naprosté tušení, kde je váš "kolega", jak vypadá, a kdo to je, to už vůbec. Nakonec si tě, jako obvykle v podobných "ztracených" scénách,, našel sám kolega.
Ucítil jsi jeho ruce na ramenou a klidný hlas, jak k tobě promlouval.
Nejseš ty ten Jedi, na kterého čekám? Akorát sem čekal spíš někoho...s trochu větším hrudníkem.
Plácl tě do ramen, aby tě obešel a sedl si k jednomu z mála prázdných stolů. Hned u něj byla barmanka s otázkou, co si přeje.
Takže, pro mně vodu a předpokládám, že tady přítel si dá také vodu...
Opětujou si úsměvy, a muž se k tobě nakloní.
Jsem Hanz Sho'shan, těší mně, takže...čekal jsem špatně, nebo ta na kterou jsem tu čekal se někde zdržela?
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Octl jsem se před barem a vrhl jsem pohled na dva bouchače.
Chtějí vypadat důležitě.. pomyslel jsem si a prošel jsem kolem nich do baru bez jakýchkoliv problému. V baru jsem se ale cítil už trochu hůř. Všichni si mne všimli a jeden trochu komický moment nastal, když jeden dokonce ihned opustil bar, jakmile jsem se na něj podíval.
Hmm, co tohle mělo znamenat.. pomyslel jsem si.
Trochu jsem se lekl, když mi položil ruce na ramena, ale to už tak bývá, když nemám moc rád žádná překvapení. Na jeho otázku odpovím prostým Ano. Jeho poznámku jsem radši nekomentoval. Poté, co si sedl, barmance řekl, že si oba dáme vodu, mně voda osobně nevadila, ale vadilo mi, když někdo objednává za mě. Raději jsem to ale nechal tak. Přisedl jsem si tedy k němu a on mi sdělil své jméno a optal se po mé mistryni.
Ano, potřebovala si ještě něco vyřídit. Mám vás prý zabavit. odpověděl jsem a aby se neptal pořád on, položil jsem mu také pár otázek.
Proč tedy vlastně jsme tu? Jak vy souvisíte s prošetřením té potyčky? Souvisíte vy s naší misí vůbec? A byl jsem zvědavý, jak mi odpoví, jestli mi však vůbec odpoví.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Né, vůbec nesouvisím, jsem tu jen pro to, aby jste se nenudili, než začnete...
Pověděl trošku sarkasticky a dal si trochu načas, než opět promluvil. Mezitím tě nechal tiše dívat a srovnat si v hlavě co vlastně řekl a jaký to má smysl. Servírka se naopak ukázala jako velice rychlá a už pokládala před vás sklenky s vodou, které byly, na to co jsi o podobných barech slyšel, překvapivě čisté. Nejdříve se z ní bohatě napil, pak obratem servírce zaplatil.
Řekněme, že já jsem tady něco jako šéf vyšetřování té potyčky...potyčky? Jak komplexní byl vás briefing, když tomuhle říkáte potyčka?
Zarazil se muž když jsi uvědomil, že jeho operační znalosti se neslučují se slovem "potyčka".
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Asi mě nebere moc vážně... pomyslel jsem si po jeho odpovědi. Hmm, trochu divné.. napadlo mě při pohledu na čisté sklenice s vodou, které nám na stůl servírka položila. Ze sklenice jsem se po Hanzovi trochu napil také. Zatím jsem neměl moc žízeň.
Briefing? Tomu, co mi řekla mistryně, se briefing říct nedá. A proč se vlastně takhle zastavujete nad pojmem potyčka? Je to snad něco většího? Já si to myslel.. zeptal jsem se jej po jeho druhotné odpovědi a taky jsem utvořil první závěr. Ale i tak jsem byl celkem zvědavý, co to vlastně je, když podle něj ne jen potyčka. Jediné, co mě napadlo většího než potyčka, bylo něco jako soukromá válka. Někdy jsem snad o nich něco zaslechl nebo četl, ale proč by to dávali na vyšetření Jediům a navíc Padawanovi a Jediovi? Nedává to moc smysl.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Muž se lehce usmál nad tvým závěrem i stížnost, jak pochopil. Ale podíval se na tebe vážně, tak ti dal najevo, že teďka bude mluvit vážně a že bude mluvit potichu ti zas naznačil nakloněním k tobě, což by bylo správné napodobit.
Zase si nepředstavuj meziplanetární konflitky.
Začne na tebe pomalu.
Řeknu ti to takhle. Za poslední měsíc se tu zvedla agresivita můžů, konkrétně farmářů z jedné jisté oblasti o pomály 100%. A nezvedala se postupně, ale prakticky ze dne na den. Nebylo to jenom násilí na majetku, ale i na obyvatelstvů, jejich rodiny také nezůstali nedotčeny. Ale to není všechno...jednou se prostě jen tak sebrali, se svými rodinami a společně se zásobami se zabarykádovali v jedné staré štole. Počítáme že je tam odhadem třicet mužů a kolem 80 žen a dětí. A máme zprávy i o ztrátách, to když jsme se s nima pokusili vyjednávat.
Nevíme co je s nima. Jestli jim prostě přeskočilo z farmářského života? Vliv neznámého artefaktu, neznámého organismu? Nějáká církev? Máme spoustu teorií. Ale...nevíme si s tím rady, proto jsme požádali o pomoc republiku. Snad chápete naší situaci. A proto jste tady.

Dokončil proslov a konečně zvlažil svůj vyschlý krk dalším douškem vody. Mohl jsi si být jistý, že tohle už JE komplexní briefing, přesto byly v příběhu nějáké mezery - na muži ale šlo vidět, že ti řekl vše, co věděl.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Muž se ke mně naklonil, což zřejmě znamenalo pokračování konverzace, takže jsem se k němu naklonil také. Pak mi vylíčil situaci. Připadlo mi divné, že by se tak rychle zvedla agresivita mužů, i když inkubační doby některých mikroorganismů to nevylučovaly. Zase na druhou stranu, existuje málo takových, které by zapříčinily něco, co by mělo za následek zvýšení agresivity, jako například větší aktivita v určité části mozku nebo třeba nějaký nádor.
A církev? Tady? Na Tatooinu? Možná i ano, ale ne tak škodlivá, aby donutila farmáře mlátit se mezi sebou a zabarikádovávat se v nějakých štolách. Nedávalo to souvislost. A artefaktů není moc, které by snad dokázaly manipulovat s lidmi.
Při té myšlence mě ale napadlo něco jiného. Třeba to nedělalo něco, ale někdo. Jediné, co se mi takhle vybavilo, byla Temná strana Síly. Pořád ale nedávalo spojitost, proč by to někdo dělal záměrně.
A je mezi těmi teoriemi i ta, že by to mohl zapříčinit někdo další? Ale proč by to vlastně dělal? Nevadí tu farmáři na Tatooinu někomu? vychrlil jsem na muže otázky jednu za druhou.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Ano, sou tu teorie že "někdo další". To právě obsahují ty verze o neznámém organismu a církvi. Církví máme na myslí chlápka, co si myslí že je svatý a polovina nevzdělaných farmářů mu to uvěří. Možná by byl lepší název sekta...
Udělal si přestávku na douško vody, náhodou poslední co ve sklenici bylo. Mávnul na servírku a ta ihned pochopila. Odskočila k baru a jak si to Hanz ověřil, pokračoval.
Nevíme vůbec nic. Jinak by jsme to vyřešili sami. Ona "vyšetřovací" práce je čistě na vás, My jsme, jak jsme ji řekli, nepostoupili nikam... našeho vyjednavače zabili, to už jsem taky řekl, ale asi sem neřekl, že zabili i pár žen a dětí, co byly uvnitř. Jejich těla jsou, jako výstraha, před vchodem. Od té doby jsme se o nic nepokusili...

Ach, vidím, že se situací jsi už obeznámen...nemohla jsem ti toho víc říct, protože jsem toho taky moc nevěděla. Ale teďka mám operační dokumenty takže můžeme začít...vy budete asi pan Sho'shan...

Vmísila se do diskuze mistrině a podívala se na tebe, jak zareaguješ...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

To by mě zajímalo, jak vlastně to naše vyšetřování budeme provádět. Je vyslýchat nemůžeme a jejich rodinu také ne, protože si je vzali s sebou. Možná se tak zeptat na někoho, kdo je viděl a komunikoval s nimi posledně, ale na tohle bude velmi těžké navázat... přemýšlel jsem, zatím co muž hovořil. Z přemýšlení mě vytrhla mistryně, která se u nás znenadání objevila.
...pokud tedy mistryně nemá operační dokumenty. dokončil jsem své přemýšlení poté, co se mistryně optala na jméno muže.
Tak kde teda začnem? zeptal jsem se mistryně zvědav, jak se tohle bude vyvíjet.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Oba si podali ruce a vzájemně se, ještě jednou představili. Mistryně se k vám posadila a muž jí jedním mávnutím objednal též vodu. Mistryně slušně odpověděla uznalým pokynutím hlavy a úsměvem, než se ti konečně začala věnovat.
No, nebude to těžké, ale musíme udělat dvě věci. Promluvit si s lidmi ve městě a okolí farem a promluvit si s nima.
Odpověď nebyla moc jistá, jakožto sama mistryně nevěděla, kde přesně začít. Vyšetřování bylo už rozběhlé, takže ty nejtypičtější body se splnily, stále se ale nebylo čeho chytit.
Nevím, čeho se chceš zhostit? Půjdeš do města a optáš se lidí? Nebude to dům-od-domu, ale budeš si muset zjistit jací jsou tu důležití lidé, které by mohli něco vidět, nebo s tím mít dokonce něco společného.
Mistryně uhasila žízeň vodou, která před ní stála už chvilku ale kvůli výkladu se k ní ještě nedostala.
A my se asi půjdem podívat k té štole, třeba nás to posune zpět.
Oznámila nakonec a muž na ní kývnul, že rozumí.
Doporučuju se poptat sběračů, obchodníků... ti vždy něco ví, a za malou úplatu i rádi řeknou...můžu vám přidělit osobní ostrahu, pokud by bylo třeba...
Zakončil muž s radou a nabídkou...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

A prý že to nebude těžké.. pomyslel jsem si po druhé větě mistryně, protože významově se podle mě vzájemně překrývaly.
A já budu dělat všechnu práci za ni, co? pomyslel jsem si ještě.
V každém případě musíme myslet ještě víc dopředu, než co udělat teď, řekl jsem poté, co mistryně ukončila svou řeč a napil jsem se vody.
Sice to závisí více méně na té příčině, kterou zatím neznáme, ale dalo by se předpokládat, že by byly tři způsoby řešení: v případě "někoho" bychom měli přerušit jeho vazbu s lidmi ve štole. V případě "něčeho", tedy jakéhosi artefaktu, bychom taktéž měli přerušit vazbu s těmi lidmi ve štole. A pokud by se jednalo o nějakou nákazu, pak by se samozřejmě musel najít nějaký lék. spekuloval jsem nahlas.
Vždyť Jediové sami jsou mnohdy používáni jako ochranka, takže myslím, že nebude potřeba, ale rozhodnutí je na mistryni. Nicméně nepůjdeme tedy? odvětil jsem muži na jeho nabídku a připravil jsem na odchod, protože jsem věděl, že na nás čeká ještě dost práce a vysedáváním někde u baru tomu moc nepomůže. Taky mě přepadla myšlenka na tu mrazící techniku.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Dobře... já se tedy vydám hned k té štole... máš pravdu, v každém případě musíme přerušit vazbu na všechny myslitelný původce...nejdřív ale musíme zjistit co jím je, takže zase naopak přílišné předbíhání nám nepomůže.
Odpověděla ti mistryně nat tvojí řeč, kterou jsi tu dal dohromady a všichni ti pečlivě naslouchali. Mistryně mimochodem ani nevypadala, že by chtěla nějak začít mluvit o technice, kterou by jsi si rád osvojil.
Já si vezmu tady pana Sho'shana a začnem. A ty se porozhlédneš zde po městě. Jen opatrně. Obyvatelé nepatří k těm nejpřátelštějším. Kdyby jsi potřeboval, vezmi si tenhle comlink, je napojen přímo na mně, takže se hned spojíme.
Kývnula s úsměvem, že jsi rozuměl a s mužem se vydala ven z baru, před čímž ale stihla ještě dopít svojí vodu.
A dávej pozor i na prostředí...
Varovala tě ještě, i když věděla že ti to bude jasné. Tebe nechala v kantýně, i když bylo jasné co musíš udělat. Co ale ještě nevíš, bylo kde začít, takže chvilku o samotě by jsi mohl využít k vymyšlení plánu.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Poslouchal jsem mistryni, zatímco jsem si dával comlink, který mi podala, na opasek.
Takže zas nechává všechno na mně. Krása. pomyslel jsem si poté, co mistryně domluvila a spolu s Sho'shanem odešla ke štole.
A kde teď mám jako začít? "Porozhlédneš se po městě"! Fakt super.. stěžoval jsem si ve svých myšlenkách a zkoušel jsem něco vymyslet. Vtom jsem na konci baru proti mě uviděl krásnou lidskou, černovlasou a mladou ženu. Chvíli jsem odlétl myšlenkami jinde.
Sakra, nemysli na to, na co zrovna myslíš! domluvil jsem sám sobě a otočil se zády ke slečně.
Oukej. Půjdu tedy do města a zkusím se zeptat každého, koho potkám, ohledně té události. napadlo mě. Primitivní plán, skoro mě překvapovalo, že jsem na něj nenarazil dřív. Bylo to asi tou slečnou. Vyšel jsem tedy z baru.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“