Výcvik pro Elinor(Alain Iglesian)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

Celé setkání s mistrem Linxem bylo ve znamení poněkud rozporuplných úvah. Už proto, že celkový jeho výstup připomínal určitou historickou situaci nějaké tři staletí zpátky. Rada z toho bude mít určitě "radost". Zvlášť, když se mu podaří to, co chystá, a strhne potřebné lidi se sebou.
Při prakticky poloprázdném chrámu by to znamenalo pěkný průšvih.
V zásadě se to celé v mé hlavě dalo popsat jako řetězec následujících reakcí
"Cože? Co prosím?"
...
...
Jak, nechat naše lidi za blokádou bez podpory?! To přece... to přece...
...
A moment! Světy jádra jsou na tom "docela blbě" už teď!
...
...
...

Poněkud mi to vyrazilo dech, stejně jako mistrynino vyjádření.
"Upřímně. Nevšiml jsem si, že bych byl momentálně v rozporu s Radou a ten rozpor měl narůstat. Zvlášť když ani nevím, co po mně Rada bude chtít," dostal jsem ze sebe trochu kousavější odpověď.
Stále jsem se snažil strávit informace, které nejen, že byly jaksi v nesouladu s obecně prezentovaným stavem války na holonetu, ale dokonce dost veřejně prezentovaných stanovisek stavěla na hlavu způsobem, z kterého mi nebylo zrovna nejvolněji.
Sílo, to je dnešek ve znamení "a bude hůř"? Jestli jo, jsem skutečně zvědavý na úkol od Rady.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Mistryni Aliman Cill nemohlo ujít tvé aktuální rozpoložení a položila ti rodičovsky své tříprsté ruce na ramena. To samozřejmě doprovodila vřelým a povzbuzujícím úsměvem.
Takhle jsem to nemyslela, Alaine. Alespoň ne až tak doslovně, protože navenek se může zdát, že mistr Linx je dost agresivní a aktivní, ale to je do značné míry zástěrka. Vše má promyšleno, ale dost mladých padawanů a rytířů tohle není schopno vnímat.
rozhodla se Aliman trochu více osvětlit, jak přesně myslela ono nebrání si Mytha Linxe za vzor, až se jí na tváři objevil možná i pobavený úsměv.
A netvař se tolik pesimisticky. Ano, situace je složitá a v krátké době se nezlepší, ale pesimismus a odevzdání nám nepomůže.
dodala ještě mistryně, která dobře přečetla směr tvých úvah, když se otevřely dveře a v nich se objevil Jedi, který před chvílí vešel. Pokynul, že je nyní řada na vás.

Nechal jsi vejít mistryni první a poté jsi ji následoval dovnitř, kde jste se postavili do středu půlkruhu okolo sedaček určených pro členy rady. Živě byl však přítomen pouze jediný mistr Jedi, zatímco na ostatních místech byly vidět hologramy. V čele jako obvykle seděl kel'dorský velmistr Zym.
Oba vás vítáme. Mistryně Cill, můžete prosím rovnou začít se svým hlášením ?
pronesl velmistr Zym a vybídnul tvou mistryni k proslovu.
Je to prosté, mistři. Zahájili jsme útok na mandalorianské síly ze dvou stran, dle plánu mistra Kallera, ale informace o počtech nepřátel byly chybné. Stejně jako o technice nepřítele, která nebyla zastaralá, jak bylo uvedeno v předběžném hlášení. Během boje jsme ztratili více než polovinu našich sil a ještě nyní se několik pohřešuje. Většina pilotů ne-Jediů padla. Mistr Kaller, mistr Gem, rytíři Q'ohon, Tsatsa a mnoho dalších, všichni tito Jediové již nejsou mezi námi.
začala tvá mistryně s podáváním hlášení a upustila od optimistického výrazu k čistě vážnému. Po krátkém nadechnutí pokračovala:
Mnoho dalších bylo zraněno a to vše za pouhého zničení několika lodí. Osobně považuji náš útok za absolutní fiasko a neměl být takhle proveden. Objevila se podezření, že útok mohl být předem vyzrazen, ale nebyly nalezeny žádné relevantní důkazy. Na další rychlý útok nejsme ještě připraveni a to jak z hlediska techniky, tak především lidí. Ale je potřeba provést něco rychle.
Nastala odmlka, kdy si hologramy mistrů vyměňovali zamyšlené pohledy.
Jsme si toho vědomi a rozhodneme o tom v dohledné době, nyní se uzdravte, brzy bude vašich schopností opět potřeba. Padawane Iglesiane, jak jsi seznámen se současnou situací ohledně zásobování potravin na Coruscantu ?
přešla mistryně sedící téměř na kraji vlevo plynule k tobě. Nepředložila rovnou úkol, ale nejprve otázku, která však mohla mnoho prozradit. Tvá mistryně přelétla členy rady, protože neměla možnost se jakkoliv dále vyjádřit, ale nic nenamítala a ustoupila o krok dozadu, aby jsi nyní stál vpředu ty. Co se možnosti přehledu o zásobování týkalo, tak se většina tvých aktivit týkala především Chrámu a zde jsi pocítil pouze to, že výběr jídel v jídelně se zúžil na polovinu, stejně jako byly zrušeny ty méně obvyklé. Ale vzhledem k nízkému aktuálnímu stavu obyvatel v Chrámu to nepůsobilo až tak nezvykle.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

Spíš by prospělo vymyslet něco, co by se dalo dělat,
pomyslím si.
Což o to, to samo o sobě nemusí být až takový problém, člověk si vždycky něco užitečného najde...

Při vstupu do místnosti jsem rychlým pohledem přelétl po okolním prostoru a po Radě. Většina přítomných byly "pouze" hologramy. Nepříliš překvapivě, ale stejně mě to trochu zarazilo.

Pro jistotu jsem se rozhodl přímo soustředit na informace, které létaly v průběhu mistrynina hlášení vzduchem.
...špatné informace o počtech a technice, v takhle drastickém rozsahu? POZORUHODNÉ. Tohle znamená buď velké selhání Republiky, nebo výrazný úspěch Impéria. A nebo mix obého.
O Mandalorianech jsem v tomto kontextu ani neuvažoval; z toho, co se vědělo o jejich novém vůdci, jsem upřímně pochyboval, že by byl schopný čehokoli vzdáleně podobného strategickému myšlení. Každopádně Mandaloriané jako celek museli být v opravdu pořádné krizi, jestli byli ochotni uznat za nového vůdce... gladiátora bez zkušeností s jiným než arénovým bojem.
Taky ho všichni můžeme zatraceně podceňovat.
A nebo je to jenom figurka, na kterou se dobře kouká a která má zajímavý příběh, a ve skutečnosti rozhoduje a velí někdo jiný.


Hlášení mistryně Cill a její analýza celé situace bylo stručné a dosti drsné. Rada to opravdu nemá jednoduché, když podobné a i horší informace přichází v poslední době v počtu nemalém a s problémy značnými... každopádně otázka, s níž se na mě obrátili, mne překvapila.

"Podle svého názoru minimálně. Veškeré informace, co se ke mně dostaly, vychází z pozorování a z veřejných zdrojů, které z pochopitelných důvodů působí optimističtěji, než jaká je realita. Možná výrazně optimističtěji, ale to bych se dostal na půdu spekulací postavených jen na odhadech."

Pochopitelně se na dané téma dalo mluvit déle, ale nějak se mi nechtělo pouštět se do přesnějších analýz, které by nebyly podložené konkrétními daty a přesnými čísly. Zvlášť, když jsem si nebyl jistý, jestli bych byl schopný si udělat o skutečném stavu situace efektivní obrázek, i kdybych měl všechna potřebná data a přesná čísla k dispozici. Problém s interpretacemi a co co konkrétně znamená a jak se to promítne do celkového stavu věci. Už ze svých praxí jsem se naučil, že některé věci mohou na obrazovce či foliopapíru vypadat docela dobře či alespoň přijatelně, ovšem ve skutečnosti znamenají pěkný průšvih a spíš než něco, nad čím jásat, jsou důvodem, proč si dělat starosti.
Otázky kolem dostatečnosti rezerv kolta toho budiž důkazem. Ale tohle je náhled člověka, který zhruba tak ví, jak se kolto ve skutečnosti používá, jaká množství jsou na co potřeba a v jaké koncentraci.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Na položenou otázku jsi odpověděl bez výraznějšího promyšlení a nějakého delšího váhání. Z výrazů holografických podob mistrů jsi však mohl vyčíst, že očekávali něco poněkud odlišného.
Stačilo říci, že prakticky nic, padawane. Ostatní informace jsou pouze byrokratickou omáčkou okolo.
pronesl hologram jednoho z mistrů, který zde byl vidět i ve svém bojovém brnění, což nasvědčovalo, kde se zhruba mohl nacházet. Zároveň jsi pocítil takové drobné ťuknutí od své mistryně, které ti znělo jako "opatrně" nebo něco v podobném smyslu.
Ale to jsme očekávali, proto svůj nadcházející úkol nebudeš plnit sám.
pronesl další z mistrů, tentokráte z opačné strany půlkruhu. Signál jeho hologramu patřil k těm nejslabším a občas trochu zazrnil, což by v jiné situaci působilo nanejvýš komicky.
Vybrali jsme k tobě padawana, který je v této věci sběhlý. Ilessa je trvalou součástí zásobovacích jednotek Chrámu.
pronesl jediný mistr Jedi, který byl přítomný v reálu. Jeho lidské rysy se ti četly nejlépe a nešlo v nich zahlédnout nic více, než naprostou vážnost.
Vaším úkolem bude výpomoc v nově zřizovaném zásobovacím centru, které počínaje dnešním večerem bude rozdělovat potraviny na Coruscantu v přídělech. Kromě potravin budou rozdělovány i další komodity, které se mohou v blízké době stát nedostatkovými. S podrobnějšími úkoly budete seznámeni tam.
promluvil hologram mistra hned po levé straně od toho jediného fyzicky přítomného.
Je dost pravděpodobné, že bude potřeba občany uklidňovat, když bude dnes na Coruscantu vyhlášen výjimečný stav, ale jsme přesvědčeni, že dvojice padawanů by to měl zvládnout.
promluvil znova "živý" mistr a osvědčil další důvod přítomnosti člena Řádu na podobném místě.
Místo, kde se máte nahlásit, a zodpovědná osoba jsou uloženy v tomto datapadu. Začínáte dnes před pátou večerní. Připomínám, že prioritou je udržení pořádku a bezpečí na Coruscantu. Jsou tedy nějaké dotazy ?
zeptal se mistr Zym, jehož hologram byl přesně uprostřed, jak je běžné pro nejvýše postaveného Jediho v radě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

CO-
reakce skončila pečlivě zamaskovaná ještě dřív, než se mohla nějak rozvinout.
Takže přechod na přídělový systém a výjimečný stav k tomu.
Hm, tak to byl holonet nejspíš ještě mnohem víc optimističtější, než jsem odhadoval.

Jestli na to budou dva padawani skutečně stačit, byla otázka, každopádně se to dalo celé přeložit jako "dva padawani na to budou muset stačit". Pravda, jeden se zkušeností ze zásobovacích jednotek a jeden se specializací rázu MedCorps. Vypadalo to skutečně zajímavě.
Každopádně při zmínce o spolupráci na úkolu s někým ze zásobovacích jednotek se mi ulevilo. O Ilesse jsem sice slyšel poprvé, ale dalo se předpokládat, že vybrali někoho dostatečně kompetentního, což jsem si o sobě zrovna nemyslel.
...jen aby to nebylo oboustranné.
Situace byla povážlivě vážná a že ji budeme muset zvládnout - budeme ji muset zvládnout a také zvládneme. Jsou přece horší a náročnější věci, a za námi stojí výcvik, který nás na jejich řešení měl připravit.

Instrukce mi připadaly jasné a situace v zásadě také tak. Pro jistotu jsem se zamyslel, a usoudil, že nějaké dotazy by mě sice napadaly, ale položit je před Radou se mi jednak nechce, jednak by to ani nebylo vhodné.
"Ne, rozumím," odpověděl jsem tedy.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Když jsi neměl žádné další otázky, tak ti jediný přítomný mistr naznačil, aby sis došel pro onen datapad s několika dalšími informacemi.
Kdyby nastaly nějaké vážnější potíže, tak informujte Chrám nebo kohokoliv zkušenějšího, ale jsme přesvědčeni, že si poradíte. Jednou za dva dny nám postačí i nějaké běžné hlášení o stavu situace.
podotkl mistr Zym a de facto tím uzavřel tvé slyšení před radou. Jediný přítomný mistr si už chystal vzít další datapad, ale ještě se k tobě natočil.
Ilessa bývá touto dobou v kuchyni. Jinak to bude vše, co jsme s vámi oběma chtěli probrat. Provázej vás Síla.
propustil vás mistr a po krátkých úklonách jste opustili místnost a pomalým krokem vyrazili od místnosti rady. Mistryni se opět vrátil její optimistický úsměv, byť se ti při větší snaze povedlo vycítit jisté pochybnosti.
Abych řekla pravdu, tak se Mythovi ani moc nedivím, že vymýšlí vlastní akce. Ale my se spokojíme pouze s tím, že to necháme splynout s obědem. Co jsem ráno odletěla ze základny, tak jsem neměla možnost nic sníst a nemoci se nejlépe zahání vydatnou stravou. A ty máš taky zájem se tam stavit, nebo ne ?
zhodnotil Aliman Cill vaše předvolání před radou a nabrala jasný kurz směrem k jídelně Chrámu. Tys měl možnost se najíst již před příletem mistryně, protože nyní se blížila druhá hodina odpolední a to jídelna pomalu zavírala hlavní výdej jídla a nechávala pouze jeden na vyčkání. Mnoho Jediů se v běžné době chodilo stravovat různě, ať už kvůli výcviku, návratům z jednání nebo misí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

Kdyby v datapadu, který jsem převzal, byly všechny potřebné informace a bylo by rozumné se s nimi seznámit předtím, než půjdu za Ilessou.Ale podle toho, co říkali mistři, tam bylo "jenom" místo srazu a zodpovědná osoba, nic, co by se nedalo nastudovat během několika málo minut.
Rozhovor s Ilessou byl tedy přednější, už proto, že jsem doufal, že by z ní mohly vypadnout věci, co by bylo užitečné vědět před zahájením mise.
"V jídelně ne, v kuchyni ano," upřesnil jsem mistryninu poznámku a usmál se na ni.
"Doufám, že mě Ilessa stihne poučit o všem pro úkol důležitém, protože jak jsem říkal, moje informovanost o současném stavu praktické logistiky je prakticky nulová."

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Svou odpovědí jsi mistryni prozradil, že oběd jsi již měl dnes za sebou a využiješ této příležitosti pouze k informativnímu a organizačnímu účelu. Zároveň vyjádříš svou naději v to, že vše, co bys zdánlivě mohl potřebovat, bude ve znalostním repertoáru Ilessy.
Opravdu ? Vybav si jaký přesně jsi dostal a úkol a jaké přesně schopnosti proto potřebuješ. Teprve poté by ses měl Ilessy vyptávat na to, co potřebuješ a nemáš.
poznamenala mistryně s úsměvem, zatímco jste scházeli schody do chodby s jídelnou. Oproti předchozí cestě do místnosti rady zde bylo mnohem více živo. Ne nadarmo by se dalo uplatnit přísloví, které kolovalo mezi younglingy "jestli někoho nemůžeš najít, tak si na něj počkej v jídelně". Hodně se používalo především při oněch úkolech, kdy starší younglingové dostali za úkol najít toho nebo onoho mistra doručit mu zprávu. Jedna z obecných částí výcviků, kterou mnoho mistrů nemělo moc v oblibě, ale přesto ji trpělo.
Když jste vešli do jídelny, tak zde bylo v poměru k místům dost prázdno, ale i tak tu bylo více než třicet Jediů. Otevřena byla ještě dvě výdejní okna a u jednoho z nich stála farghulská dívka, která právě nandavala jídlo lidskému Jedi u druhého malý sullustan. Mistryně zamířila přímo k dívce a nechala si nandat plátek nerfa s několika brambory, zatímco tě poslala vybrat stůl.
Za chvilku přijde, jen jí skončí služba.
poznamenala poté, co se posadila k tebou vybranému stolu a pustila se do jídla. Ty sis zatím farghulskou dívku mohl prohlédnout, její krátkou zlatavou srst, delší zrzavé vlasy uvázané do copu, aby se jí nepletly při práci. Příchozím nandavala s nadšením a občas i zastřihala ostrýma ušima, až svým úsměvem připomínala tvou mistryni.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

„Hm,“ trochu rozpačitě se poušklíbnu.
Radši se ani nesnažím tvářit, že tady vlastně vůbec nejsem.
Tenhle den se nějak nevyvedl a mám takový špatný pocit, že bude hůř.
„Úkolem má být výpomoc v zásobovacím centru,“ vrátím myšlenky zase k misi. „nástup v pět večer, dohlédne na nás odpovědná osoba.
Na druhou stranu, víte, mám divný pocit z toho, že v tom všem pořádně plavu, že mi chybí podklady a v zásadě se nemám o co pořádně opřít. Mám za sebou praxi z nemocnice a při vší úctě si myslím, že bych tam byl i užitečný. Už proto, že se nějak orientuju, jak co tam funguje. Doufal jsem, že Ilessa se svými zásobovacími znalostmi by mi mohla do hlavy vtlouct ty zásadní věci než se budeme v pět hlásit v zásobovacím centru.“

Svým způsobem se snažím obhájit svoje stanovisko, ale také mistryni naznačit, že si z toho připadám tak nějak nesvůj.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Vyjádření tvých starostí, které se týkaly úkolu, jenž byl tobě s Ilessou přidělen tvoji mistryni příliš nerozhodilo. Chvilku na to nic neříkala a věnovala se s nebývalou chutí svému soustu, než se k tobě přeci jen natočila.
Občas přemýšlím, jestli jsi vůbec vnímal, co jsem ti říkala.
poznamenala a opět se začala věnovat jídlu, aby ti nechala čas na analyzování toho, co ti bylo nyní sděleno. Bylo to jednoznačně míněno jako výtka, to jsi mohl vycítit, ale nic dalšího nebylo z výrazu tvé mistryně čitelné.
Uvědom si, že tě tam posílají jako výpomoc ne hlavní organizační složku.
dodala po chvilce mezi sousty a do konce svého jídla již nic dalšího neřekla. V ten moment se k vám již blížila Ilessa, která na sobě ještě měla kuchyňskou zástěru v níž nandavala porce jídla. Bylo možná trochu překvapivé, že nebyla příliš špinavá či neobsahovala výrazné stopy jídla. Ilessa se s úsměvem zastavila u vašeho stolu a uklonila se.
Mistryně Aliman Cill, padawane Iglesiane, ráda vás poznávám.
představila se slušně a vyčkávala na další instrukci. Mistryně ti jednoduchým gestem naznačila, že toto setkání máš na starosti především ty a to se vším všudy. Sama se s úsměvem ujala role pozorovatelky a to samozřejmě poté, co opáčila Ilesse zdvořilý pozdrav.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“