Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Nar Shaddaa

Rukou jsem mu pokynul a ihned se i s obálkou vydal na cestu. Povedlo se mi to a já dostal jak zálohu, tak hlavně posunutí na žebříčku známosti opět trochu výše.
Začíná se mi dařit...
Co nejrychleji jsem se vydal do svého úbytku pro loď, abych mohl ihned vyletět. Vyzvednul jsem důležité zásoby a naložil je na loď, se kterou jsem se posléze odpoutal od planety a vydal se na planetu Corellia. První věc, co tam udělám však nebude okamžité stopování mého cíle. Už dávno jsem byl rozhodnut, že jsi musím koupit astromecha.
A na Corellii budou jedni z nejlepších...
Na oné planetě jsem dlouho nebyl a tak nemám ani představu, jak to tam bude vypadat s přístupem, ale doufám že nebude problém a ihned dokážu přistát maximálně kilometr od cílového sídliště mého cíle.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trivi »

Corellia

Len čo si vstúpil do atmosféry planéty Corellia, tak si zbadal jej hornatý povrch. Bolo to úplne niečo iné ako mestský život na Nar Shaddaae. Skoro všetko tu bolo rozdielne. V datapade si mal zapísané miesto pristátia a tak si ho vyhľadal. A tak sa aj stalo. Pristál si presne tam kde si to mal naplánované. Nebolo to presne to miesto, ktoré ti Očko určil. Pristál si zhruba o dva kilometre ďalej. Len čo si vysupil cez plošinu zo svojej lode tak si sa poobzeral po okolí. Videl si mnoho obchodov. Niektoré boli naozaj veľké a naopak, niektoré boli až veľmi malé. Taktiež si videl mnoho rozličných rás, ktoré sa promenádovali medzi obchodmi. Boli tam aj bary, kaviarne. Bolo to také menšie mestečko, ktoré vyzeralo že má širokú ponuku rozličného tovaru.
Jeden obchod ti ale udrel do očí viac, ako ktorýkoľvek iný. Bol na ňom totižto obrovský nápis "Predaj a výkup droidov".

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Corellia

Jo, měl jsem pravdu, tady dostanu víc, než na Nar Shaddaa...
Vstoupil jsem ihned do obchodu, kde prodávali droidy. Droidy tam i vykupovali, nicméně já neměl ani jednoho, viděl jsem to však jako potencionální výdělek. Droidů je všude dost a znehybnit je, následně promazat pamět, to není nic těžkého.
Ten chlápek tady má ústřednu, takže i dost droidů. Možná by nebylo těžké je hromadně přeprogramovat a navést je sem. Pár tisíc by to určitě hodilo...
Jak se říká, lovec nikdy nespí a součástí mého úspěchu byla i stálá pracovní nasazenost. Ve všem jsem musel vidět výdělek a ze všeho se také dalo profitovat.
Před vchodem jsem se chvilku zastavil a poté vkročil dovnitř. Zběžně jsem si prohlédl základní nabídku, nicméně jsem se hned vydal k prodejci, neboť mám rád osobitější přístup.
Potřeboval bych astromecha. Žádnej starej šrot. Samozřejmě před platbou si ho zkontroluju...
Vyvalil jsem na něj, aniž bych ho pustil ke slovu a poté pouze čekal na nabídku.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trivi »

Corellia

Vošiel si do obchodu a narýchlo si si ho očami prebehol a prezrel takú štandartnú ponuku droidov, ktorú by som mohol vidieť v hoci akom inom obchode s týmto tovarom.
Hneď potom si sa vidal za predavačom, ktorý stál za pultom a niečo tam šrúboval, a požiadal si ho o droida.
"Máte na mysli niečo konkrétnejšieho? Ak nie, tak určite v sklade pre vás niečo solídne nájdeme."
Prehovoril predavač tak isto rýchlo na teba, ako ty naňho. Rozhodne to bol už skúsený predajca a v tejto brandži už vedel chodiť, takže čokoľvek naňho skúšať nebolo veľmi zmysluplné.
Tu na Corellii sa traduje že je to najkvalitnejší obchod široko ďaleko. Nie tak službami, ako tovarom. Pri vchode si to ho veľa nevidel, ale dúfam si že v sklade bude "pokladov" omnoho viac.

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Corellia

Vypadá to, že si tady opravdu vyberu...
Podívám se po obchodě a vrátím se k obchodníkovi, který se na první pohled zkušeně zeptal na mé přání. Sice bych od profíka čekal ještě něco víc, potkal sem však spoustu horších prodejců. Obchod byl svým sortimentem nejkvalitnější v okolí, prostředník mezi mnou a droidem nebyl vůbec důležitý.
Řada R8...
Odpověděl jsem opravdu jednoduše a počkal si, až mi udělá nabídku, z které se posadím na zadek.
A ono to zas takový nebude, R8ičky sou moderní a užiteční droidi, jedna taková jednotka mi ušetří spoustu práce. Vždy jsem potřeboval někoho, kdo by se postaral pilotáž, když já si potřebuju odskočit.
Opřu se rukama pevně o pult sleduju prodejce, s čím příjde.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trivi »

Corellia

Obchodník sa poškrabal na brade a chvíľu mlčal, no potom sa ozval.
Hmmm... Po r8čkách je veľký dobyt a tak ich na sklade nemáme, ale vedel by som sa za vás prihovoriť k môjmu známemu.
Povedal obchodník a tváril sa dôležito akokeby zjedol celú múdrosť sveta, no pravda bola trochu inde. Potom ešte dodal:
No a samozrejme za mneší príplatok, veď vieme aká je dnes situácia.
Tento obchodník si zrejme myslí že si prišiel z inej dimenzie a že ťa prekabáti ako mále dieťa a tak chcel vyjednávať.

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Corellia

Lehce polknu a podívám se obchodníkovi přímo do očí. Možná jsem se ho snažil probodnout pohledem, ale hlavně jsem si v hlavě potřeboval urovnat, co mi to vlastně řekl.
To myslí vážně?
Ustoupil jsem pár kroku od pultu, udělal jakoby kolečko a vrátil jsem se zpět.
To si děláte prdel?
Bouchl jsem rukou do pultu a ohlédl se kolem sebe, jestli jsem neaktivoval nějaký bezpečnostní systém. I když bych nyní mohl prostě odejít a podívat se do jiného krámu, přece jenom jsem si usmyslel trochu si s obchodníkem "pokecat".
Mohu se vás zeptat, na jakou obchodní školu jste chodil?
Lehce jsem přilil oleje do ohně.
Nevím jestli vám něco říká marketing, ale v tomhle podniku je to nejspíše pojem naprosto z jiné galaxie...
A další olej. V tuto chvíli mně už nezajímalo, jak dopadne náš rozhovor, jediný, o co jsem se snažil, bylo dokázat mu mojí naprostou nadvládu a autoritu.
Vysvětlím vám to ale více primitivněji. Pokud nemáte zboží na skladě a budete po mně chtít úplatek, aby jste mi vůbec řekl, kde nějakého seženu, míříte s vaším podnikáním přímo do prdele.
Přiostřil jsem, abych ještě upevnil svojí pozici, přesto obchodník stále slyšel můj monotónní hlas. Křičet nebylo žádoucí, spíše jsem mohl být tišší, nicméně šeptání přišlo na řadu až teď.
Víte, to vám sem člověk už potom nezavítá, protože si o vás bude myslet, že jste zasraný arogantní hovado, který chce rejžovat na tom, že zákazník něco potřebujete a vy to na skladě nemáte.
Tiše jsem mu podal svojí provokaci zabalenou do rady. Celou dobu jsem ho pečlivě sledoval, abych dokázal případně ovládnout jeho reakce a jakkoliv jej mohla má řeč rozhodit, nedej bože rozzuřit, já sám to podával jako nevinnou kamarádskou diskuzi.
Víte, vy si nepotřebujete za každou cenu vydělat, potřebujete si udělat dobré jméno. To je základ každého podnikání. Poté budou lidé přicházet sami. Vy dobré jméno už máte, tak proč si ho kazíte, co? Proč si kazíte pověst, kterou jste určitě dlouho budoval?
Vítězoslavně jsem bouchl prsty do pultu a udělal si odstup.
Doufám tedy, že mi dokážete sehnat prvotřídní jednotku R8 za nejlepší ceny na planetě, stejně jak praví vaše pověst, nerad bych, aby vám jí někdo zkazil jen proto, že si chcete vydělat pár kreditů...prosím vás, jste přece chytřejší, tohle je pod vaší úroveň...
Konec. I když v ohni byli litry oleje, nyní jsem to všechno uhasil a opět se opřel o pult jako když jsem sem přišel.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Příspěvek od Trivi »

Corellia

Len čo si začal hovoriť provokačným tónom, bolo očividné že sa v predavačovi niečo pohlo a začalo to v jeho vnútri vrieť. Chlap sa pomaly začal začervenávať a svoju ruku nechal smerovať pod nepriehľadný kový pult. Bolo hneď jasné čo má v úmysle, ale rozhodne nevyzeral na človeka, ktorý by mal odvahu niekoho streliť. Skôr ťa chcel len nejako zastrašiť a vyviesť z obchodu, no v tom do shopu vošiel nejaký ďalší zákazník. Predavačom jemne myklo. Svoje ruky okamžite vybral z pod pultu a zašmatral ňou do jedreného z vrecák, ktoré mu jeho outfit ponúkal. Vytiahol s neho akýsi zdrap papiera, nahol sa ponad pult a niečo tam načmáral.
Tu je ID bossovho datapadu. Kontaktujte ho, ten vám toho zasraného droida určite zoženie ešte dnes.
Predavač prehltol slinu a potom ešte neodvážne dodal:
A teraz, ak by som vás mohol poprosiť, opustite obchod.
Hneď potom sa vydal za zákazníkom, ktorý nedávno vošiel do obchodu aby sa vyhol ďalšiemu rozhovoru s tebou.

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Příspěvek od LuInk »

Corellia

Děkuju vám, určitě toho nebudete litovat, že jste mi dal takovou nabídku.
Vzal jsem si kontakt na prodejce a lokálnímu obchodníkovi ruku. Samozřejmě mně už ignoroval a začal se starat o dalšího zákazníka, který nebyl tak prostohubý jako já. Kontakt jsem sbalil, nicméně jsem se rozhodl ještě trochu poškádlit obchodníka, i když nepřímo.
Dobrý den, jsem rád, že jste zavítal do našeho obchodu. Určitě si zde vyberete ze širokého sortimentu a velice nízkých cen zboží vysoké kvality. Pokud budete mít nějáký problém, nebojte se čehokoliv zeptat zde pana obchodníka. A nebojte se - jsme nejdoporučovanější obchod v okolí a druhý nejlepší obchod na planetě, takže pokud něco nesežente zde, těžko to seženete někde jinde...přeji příjemný nákup a buďte s pozdravem.
Plácal jsem sice nehorázný věci, ale nešlo mi o to nic prodat, jen trochu dorazit obchodníka, který se rozhodně netvářil moc mile v tuto chvíli. Nevím jak to zapůsobilo na zákazníka, nicméně vypadal jsem jako celkem normální člověk a nijak jsem ho neurážel, mohl to brát jako takový motivační proslov, či něco v tom smyslu.
Dál mně už v obchodě nic nedrželo tak jsem se prostě vydal na odchod a přímo do lodi, abych mohl kontaktovat obchodníka a domluvit se s ním na droidovi.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Příspěvek od Trivi »

Corellia

Chcel si ešte raz rýpnuť do obchodníka a taktiež ho nejako doraziť. Spraviť nejakú tú bodku za celým tímto incidentom. Nebolo reči o tom že obchodník je neschopný a takýmto prístupom nič nepredá a tak si ho dorazil. Zákazník samozrejme nepochopil o čo ide a usmieval sa od ucha k uchu, no predavač rozhodne vedel o čo ide. Len čo si spustil svoj preslov tak zčervenal ako paprika a žila na čele sa mu zvýraznila. To o čo ti išlo sa ti rozhodne podarilo.
Keď ťa už v obchode nič nedržalo tak si sa rozhodol že pôjdeš naspäť do svojej lode a s nádejou že riaditeľ bude mať trochu viac rozumu ako jeho zamestnanec, si ho kontaktoval. Netrvalo dlho kým svoj komlink zdvihol a v reproduktore sa ozvalo.
Shapic. Počúvam.

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Příspěvek od LuInk »

Corellia

Darsk. Dostal jsem na vás kontakt s tím, že dokážete sehnat astromecha typu R8 ještě dnes. Doufám, že váš zaměstnanec nelhal...
Promuvil jsem na šéfa společnosti a utvořil jsem slušnou úvodní řeč. Představil jsem se, takže muž ví s kým mluví, vlastně má mé jméno, takže to trochu zvedne důvěryhodnost. Pak jsem ho hned zasvětil do problému - obchodníci měli vždy na spěch a každý chvíle, kdy nic neprodali znamenalo, že prodělali. A nakonec jsem apeloval na jeho čest, čest jeho řetězce a vlastně jsme i prozradil, odkuď jsem na něj dostal kontakt.
Doufám, že se předvede, rád bych se už vrhnul na svůj úkol. Přece jenom koupit droida nebylo to, proč jsem letěl na Corellii.
Mezitím, než mi muž odpověděl, jsem prováděl na stole základní údržbu své projektilové pušky, která vyžadovala jinačí péči než klasické laserové zbraně.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Příspěvek od Trivi »

Corellia

Riaditeľ obchodu odpovedal okamžite na tvoju otázku.
To máte štastie. Práve dnes mi do apartmánu priviezli dvoch týchto droidov. Jedného vám dokážem dohodiť do hodiny? Aj skôr ak si poň prídete priamo do môjho apartmánu.
Riaditeľ ti nemal problem dať jeho adresu. Bolo to asi preto, že to nebol žiadny zločineč a tak nevedel čo sa mu môže stať, ak svoju adresu bude rozdávať kade tade.
A boli ste v mojom obchode? Dúfam že ten nový vám poskytol maximálnu ochotu a preukázal na kvalitu našich služieb.
Dodal ešte riaditeľ. Bolo zjavné že zamestnanec bol v obchode nový a tak sa od neho očakávli lepšie výkony ako podal dnes tebe.

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Příspěvek od LuInk »

Corellia

Dobře, dokážu se k vám do apartmánu dostat do dvaceti minut.
Podíval jsem se na adresu a ještě si to ověřil v palubním počítači, čímž jsem dokázal odhadnout čas potřebný k doražení do cíle. Položil jsem svojí zbraň na stůl a nechal si pouze blaster, který mně nikdy neopouštěl.
Co se týče vašeho "nového zaměstnance"...tak to vám raději řeknu osobně...
Zkončil jsem hovor a vyrazil na cestu. Loď jsem zabezpečil, znovu ověřil adresu, abych nešel špatným směrem a připravil si kreditní chit. Na cenu jsem se sice nezeptal, nicméně taková jednotka mohla stát jeden až dva tisíce kreditů, což mi nádherně vycházelo.
Tak, zatím se člověku daří, snad to takhle půjde i při samotném lovu. A až dostanu zaplaceno od pana Očka, konečně se vrhnu na vylepšování lodi.
Cestu k obchodníkovi jsem si krátil vytvářením "nákupního seznamu", všeho co jsem si myslel, že by se mé lodi a vlastně i mé práci mohlo hodit.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Příspěvek od Trivi »

Corellia

Netrvalo dlho a dorazil si k obchodníkovmu apartmánu. Ten ťa už očakával a len čo si pristál tak sa otvorili dvere na hangári a z nich vykráčal obchodník. Za nim "kráčalo" milé prekvapenie. Čierno-biely astro droid, ktorého si požadoval. Presne takto má vyzerať obchodné jednanie dvoch inteligentných mužov. Obchodník dorazil k tvojej lodi.
Dobrý deň.
Povedal obchodník a potriasol ti rukou.
Tak tu je vaša er osmička. Bude to 1 350 kreditov.
Len čo to dopovedal tak sa milo usmial. Bol očividne rád že predal svoj tovar bez akýchkoľvek komplikácií. No potom mu do hlavy dorazila myšlienka o novom zamestnancovi a tak ten svoj milí úsmev zahodil a nahodil opäť vážnú tvár.
A čo ste mi to chceli povedať o tom novom chlapíkovy v obchode?

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: Výcvik pre Therion Darsk (LuInk)

Příspěvek od LuInk »

Corellia

Rád se s vámi setkávám osobně...
Potřesu muži také rukou, jak se sluší a patří. Když jsem přistal v jeho hangáru a on vyšel ze svého bytu s droidíkem za sebou, neovládl jsem se a na tváři se mi objevil lehký úsměv, zkušený pozorovatel by dokonce řekl, že jsem se přímo rozsvítil. Nedokázal jsem zakrýt svojí řeč těla, o což jsem se vždy pokoušel. Zkušený obchodník to nicméně dokázal prokouknout, proto můj vnitřní "výbuch" radosti mohl být ku prospěchu. Ukázal jsem své nadšení a jak se líp obchoduje, než když je zákazník nadšení. Poté, co oznámil svojí cenu jsem pocítil zadostiučinění. Vytáhl jsem kreditní chit, který jsem rychle nabil na 1350 kreditů. Podal jsem mu chit do ruky, předem, aniž bych se bál podvodu. Byl jsem u jeho bytu, nebylo se ani čeho bát a určitě si musel všimnout, že jsem ozbrojen, i když můj blaster byl skryt v pouzdře. Takových věcí si obchodníci všímaj úplně nejdříve.
Mohl bych do budoucna počítat se podporou a servisem?
A co se týče dalšího sortimentu, prodáváte i jiné zboží, než droidy?

Doplnil jsem uzavření obchodu posledními otázkami a počkal si na předání droida. Samozřejmě hned na to následovala otázka, která už padla při "telefonátu".
Ihned se začal tvářit vážně, neboť šlo o jeho živnost. Chtěl jsem k němu být upřímný a tím posílit i naše vztahy.
Nebudu vám lhát, pane Shapic, má málo zkušeností s obchodováním, spíše žádné. Nemá proto správný cit. Neumí komunikovat se zákazníkem - to znamená, že nedokáže prodat vaše zboží. Když droida neměl na skladě, za kontakt na vás požadoval kredity, ještě vás k tomu referoval jako "známého". Nemyslím, že toto je správný způsob, jak odkazovat na svého nadřízeného. Víte, kvůli svému zaměstnání jsem obchodování trochu studoval, stejně jako psychologii. Snaží se sice tvářit zkušeně, ale vašeho zaměstnance bych doporučil maximálně k doplňování zásob...
Zmlkl jsem a čekla na dokončení obchodu.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“