Výcvik pro Alaina (Elinor)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, Chrám Jedi

Právě jsi se účastnil pohřbu hrdinů kteří padli v boji při pokusu o prolomení Mandorianské blokády když jsi zachytil pohled svého mistra. Tichou tragickou hudbu nic z okolí nenarušovalo, jako by se celý Coruscant pohroužil do mrtvolného ticha nad tragickou ztrátou desítek mistrů, rytířů a padawanů kteří se útoku účastnili. Mistrův přemýšlivý pohled ti jasně naznačil co tě po pohřbu čeká.
Vždy když se na tebe díval tímto stylem, věděl jsi že tě čeká tvrdá zkouška ve výcvikové místnosti. Nevěděl jsi proč právě tobě přidělili tohoto mistra, snad aby zmírnili dopad tvému tvrdohlavému odmítání učit se jiné technice než obrané a abys ty zmírnil jeho neopatrné jednání. Každopádně se tvůj mistr snažil velmi bolestivým způsobem vštípit vztah alespoň k jedné trochu útočnější technice a jeho nutkání vštěpovat ti svou filozofii boje proti Sithům přicházela vždy když do chrámu dorazily zprávy o smrti některého z členů řádu.
Na chvíli jsi se pozastavil studováním svého mistra. Arden Koral měl štíhlou postavu která jej přímo předurčovala k pověsti jakou si dokázal vybudovat v chrámu jako jeden z nejlepších šermířů řádu. Více než čtyřicetiletý Zabrak byl znám svou agresivnější formou boje řídící se pravidlem boje první mrtvej prohrál. Jeho agresivnější přístup k boji kdy je až neopatrný mu vysloužil v boji se sithy několik jizev a kybernetickou levou paži. Na druhou stranu, je jeden z mála kteří se mohou pyšnit tím, že byl přítomen několika přímým ztečím na ležení sithů a stále žije.
Po skončení ceremoniálního pohřbu na kterém nemohla být žádná z obětí jelikož padli při vesmírné bitvě si tě mistr vyhledal
Alaine tahle tragická událost mi připomněla tvůj nedostatek v boji světelným mečem, sice naši přátelé nepadli v boji na meče, ale ta tvá defenzivnost mě tak nějak dráždí.
Zvesela se na tebe ušklíbne ale veselý výraz jej opustí hned jak mu padne pohled na odcházející pozůstalé členy řádu.
Očekávám tě za hodinu ve výcvikové místnosti v prvním patře u jídelny.
Otočí se zády a s poněkud smutkem shrbenými zády odejde.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi

...Co prosím?...
Věnuji mistrovi poněkud skeptický pohled, a pro jistotu spolknu několik poznámek. Mám velmi konkrétní představu, jaký "nedostatek" má na mysli, a z jeho vyrývání tady (a hlavně teď) skutečně nejsem nadšený. Stejně jako z dalšího soubojového tréninku, ačkoli tam to bylo složitější. Arenovy postupy mi pomáhaly být efektivnější. Věděl jsem, že ze stále dokonalejšího vybrušování mé obranné taktiky nemá ani tu nejmenší radost - ale i tak mohl uznat, že "nedostatek" je spíše výraznou předností. A to i z pohledu jeho militantního pohledu na Sithy. Protože díky pokračující sérii tréninků s mistrem Koralem rozhodnutým, že mi ty agresivní techniky prostě vtluče do hlavy, když to nejde jinak, jsem si začal být vcelku jist, že v praxi bych přežil nejspíš leccos.
Podstatně horší to ale bylo s mým současným rozpoložením. Ať už to mistr prožíval sebehůř, nebyl jediný, kdo ztratil dobré známé, ale i kamarády a přátele. V tuhle chvíli jsem víc než co jiného potřeboval klid. Klid se s tím vnitřně srovnat. Na druhou stranu, pořád bylo lépe, když se rozhodl věnovat mému výcviku, než kdyby se sebral a šel nakopat Mandalorianům zadky. Když jsem pozoroval jeho současné duševní rozpoložení, těžko jsem se bránil dojmu, že by to dopadalo podobně jako Revanova iniciativa před více než třemi staletími.
"Proč až za ho..." pokusil jsem se mistra zeptat, ale to už bylo jisté, že se odpovědi nedočkám. Dokončovat otázku bylo zbytečným plýtváním dechem.
Takže za hodinu.
Otázkou bylo, co mezi tím budu dělat, časová pauza byla tak akorát na to, aby se mi nechtělo celou dobu v tréninkové místnosti čekat, a aby se zároveň nedala využít k nějaké na pozornost a čas náročnější aktivitě. Půl hodiny čistého času na takový archiv je totiž málo.
Na druhou stranu, vycházelo mi to jako nejkonstruktivnější řešení, jak zprovodit ze světa třicet minut času. A do studia materiálu se můžu pořádně zabrat až po tréninku.
Jo, to je dobrý plán.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, Chrám Jedi

Vykročil jsi rázným krokem přímo k archívu, rozhodnutý strávit konstruktivně svou půlhodinu volného času. Tragická událost a ztráta mnoha členů řádu byla znát i v samém chrámu. Bylo to jistě tvým spojením se sílou, že jsi vnímal tu tichost a prázdnější sály chrámu jako smutek samotné budovy.
Zatímco ty by jsi se raději uzavřel do ústraní a vyrovnával se se ztrátou přátel po svém, tvůj mistr volil jinou techniku vyrovnávání se se ztrátami.
Vkročil jsi do objemného sálu ve kterém se nacházel archív. I tady byl citelně znát úbytek Jediů, někteří se už nikdy nevrátí, jiní se uzavřeli do samoty ticha a do meditací tak, jak jsi to chtěl udělat i ty.
Přeješ si něco konkrétního? Oslovil tě mistr Gnost´Dural.
Nebo jsi sem přišel jako obvykle tápat a prohlížet materiály tak, jak ti přijdou pod ruku nehledaje nic konkrétního?

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi

"Micalovy Zápisky o historii řádu Jedi, sedmý svazek?" obrátím se na mistra a zadoufám, že to nebude vyznívat... divně. Popravdě řečeno, neznám moc příčetných Jediů, kteří by dobrovolně četli Micalovy rozbory. Nicméně pokud kapitoly věnované osobě Exara Kuna a Bratrstvu Sithů nedopadly katastrofálně. Vlastně - když si odmyslím historikovy emotivní výlevy, v nichž se odráží jeho osobní zkušenost z pozdějších událostí spojených s občanskou válkou rytířů Jedi a následného temnějšího období - jsou asi nejlepším materiálem, jaký jsem k Exarovi v archivech našel. Rozhodně nejkomplexnějším. Navzdory jistým nedostatkům si aspoň neliboval v záznamech typu

Kód: Vybrat vše

"Darth Muckus - zabrak, 1,8m vysoký, pravák, styl boje Shien - slabiny, špatné krytí levé strany, rychlé vyčerpání se, malá schopnost předvídat protivníkovo pohyby ...
... zajímavosti: ... úchylné prase, rád zneužíval neplnoleté občanky galaxie a šířil to na HoloNete
... byl ukončen k datu ..."
jimiž pro změnu oplývaly záznamy zhotovené Jordim Linxem zhruba v téže době, co Mical kompletoval Zápisky o historii řádu Jedi a jejichž existenci se snažil mistr Gnost Dural před většinou řádu úspěšně tutlat.

Ulovit si některý z Micalových spisků znamenalo solidní záruku, že to v archivech bude, bude možné si to půjčit a ROZHODNĚ to nebude něco, po čem by byla ze strany ostatních studia chtivých padawanů sháňka.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, Chrám Jedi

Pojď tedy za mnou.
Gnost dural na sobě nedal znát žádné emoce, což nebylo těžké přes jeho dýchací masku zakrývající téměř celý obličej a vykročil směrem mezi regály.
Poslední dobou se velice zajímáš o sithy.
Je to pochopitelné vzhledem k době v jaké žijeme, ale neměl by jsi se na to příliš upínat
.
Zvedl jen ruku aby zarazil tvé případné otázky.
Ano znám tě a vím o většině spisů které si procházíš, jsi tu velmi často a studenti kteří se opravdu zajímají o vědění mi stojí za trochu námahy abych si o nich něco zjistil.
Zastavil se mezi regály blízko východu.
Tady najdeš většinu spisů mandorianských válek a toho co po nich následovalo. Ale to ty jistě víš.
Řekne dutým hlasem který ti i přes dýchací masku přišel pobavený.
Sáhne na jistotu a vyloví datakartu.
Tady to máš, kdybys se chtěl na cokoli zeptat víš kde mě najít.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, archivy

„Říká se tomu „poznej nepřítele“,“ odpovím vcelku stručně na mistrovu výchovnou poznámku.
Protože, vzato kol a kolem, o sithech nevíme prakticky o moc víc, než se dá najít ve zprávách na holonetu. Pro Jediho situace poněkud tristní.
Poslouchám poznámky mistra Durala, stylem, který by se dal u jiného padawana popsat jako „jedním uchem dovnitř, druhým ven“. Až na přesnější nasměrování totiž neslyším nic nového a vlastně ani zajímavého. Snad krom toho, že se Kel-Dor na mě poněkud informoval. Kupodivu je mi to lhostejné. Mělo by mi to polichotit. Asi.
Za normálních okolností by polichotilo, v poslední době se na něco podobného sešlo až příliš starostí.
„Proč je mistr Koral v poslední době tak...“ na chvíli se zarazím a pátrám po vhodném výrazu.
Mimo?
Nevrlý?
Nervozní?
V depresi?
To všechno a ještě něco navíc.
„...málo ve své kůži?“ vypadne ze mě. Stejně jako dodatek: „I na to, že jsme ve válce a že ji zrovna nevyhráváme.“
Takovou otázku mistr Dural asi nepředpokládal, ale když už nechal prostor pro dotazy, proč toho nevyužít.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, archivy

Dural se zarazil při odchodu a na chvíli se zamyslel.
Přesnější slovo by bylo v depresi. Koral ve válce ztratil spoustu přátel. Důvodem jeho deprese jsi vlastně ty.
Dural vypadal při svých slovech velmi zamyšleně a tobě bylo jasné že ti neříká vše ale loví ze svých myšlenek jen část kterou ti říká.
Chce být v předních liniích, chce pobít co nejvíc nepřátel a vrhá se do nebezpečí hlava nehlava. Proto jsme ho stáhli zpět a dali mu jako padawana jednoho z nejrozvážněji a nejdefenzivněji zaměřeného žáka jakého jsme mohli. A to se mu samozřejmě nelíbí.
Nesluší se ale mluvit o jiných v jejich nepřítomnosti, víc ti nemohu říct, jestli chceš vědět další věci, měl by jsi si promluvit se svým mistrem.

Dural ještě chvíli zamyšleně postával.
Musím se jít věnovat zprávám o signech a jejich aktivitám, ještě nějaké otázky?

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, archivy

Znělo to tradičně zamlženě.
Netěšilo mě to, tím spíš, že jsem se nedozvěděl nic nového. Mistr Dural jen nahlas řekl věci, které mi byly víceméně jasné a s nimiž jsem si dost dobře nevěděl rady.
Radši jsem si odpustil poznámku, že celá historie, zpravodajství a tři čtvrtiny holozpráv stojí na tom, že mluvíme o jiných v jejich nepřítomnosti. Stejně tak jsem nedodal, že ptát se přímo mistra na věci týkající se jeho emocionálního rozpoložení je asi stejně rozumné jako se ho zeptat na jeho náhled na otázku takzvané ethairanské hereze v době druhého velkého schizmatu v řádu Jedi. V obou případech z něj vypadne podobně smysluplná odpověď točící se kolem „He?“.
Čili ano, hlavní otázkou bylo, jestli se se mnou mistr bude ochotný o „dalších věcech“ bavit a to jsem nepovažoval za příliš pravděpodobné. Celá záležitost se tím zdála být až příliš jasně vyřízená a to se mi ani trochu nelíbilo.
„Ne, to bylo všechno,“ odpověděl jsem mistrovi Duralovi, protože nemělo smysl ho dále odvádět od důležitějších povinností. Měl jsem před sebou odhadem asi dvacet minut na společnost materiálů o Exaru Kunovi a jeho „jedijské archeologické kariéře“. Dostatečné množství dostatečně depresivně podaných důvodů, proč nenechávat padawany samotné v archivu ani na pět minut, zejména pokud se tam nachází nějaký ten sithský holocron.
V tuhle chvíli mě však zajímaly jiné materiály, Mical totiž přímo citoval deníkové zápisy Sylvar, konkrétně z jejích analýz šermířských technik. Přestože její vlastní styl byl velmi ofenzivní, dokázala si vést skvěle v soubojích s jinými ofenzivními šermíři své doby – už z toho důvodu byly její postřehy k juyu, ataru a djem so naprosto dokonalé. Poskytovaly pohled, jak se ofenzivní šermíř dívá na nasazení konkrétních a dosti rozmanitých technik, což dávalo možnost vše pochopit ve větších souvislostech.
Ve chvíli, kdy uplyne vyhrazený čas, srovnám si materiály do úhledné hraničky a připravím si je k dalšímu studiu, až mi skončí trénink s mistrem. A vyrazím na místo srazu s mistrem.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, archivy

Polkl jsi zklamání a hořkost z toho že jsi se vlastně nedozvěděl nic co by jsi už nevěděl a nechal jsi mistra Durala odejít aby jsi se mohl vrhnout na kýžené materiály. Tvůj zájem o ofenzivní techniky by tvého mistra jistě za normální situace a kdyby tě viděl potěšil.
Ale za této situace kdy tě čekal trénink s ním. By jej spíše rozčílil, jelikož by předpokládal že hledáš jeho slabiny. V určený čas jsi vše urovnal a připravil k dalšímu studiu a urychleně jsi se rozeběhl k tréninkové místnosti.
Jestliže tvého mistra dráždila tvá defenzivní taktika, nedochvilnost mu přišla přímo nesnesitelná.
Nemůžeš přijít pozdě, to je jako by jsi přišel pozdě do bitvy. s oblibou říká když se o chvilku opozdíš.

Coruscant, chrám Jedi, výcviková místnost

Po vstupu do výcvikové místnosti tě čekalo překvapení. Mistr Koral tu nebyl sám.
Seděl v rohu místnosti na židli a vypadal velmi zamyšleně. Před ním stáli tři padawani které jsi znal spíše od vidění.
Ach dobře že jsi tady.
Vytrhl se Koral ze zamyšlení a pokračoval.
Dnes se na souboj necítím. A proto jsem si přivedl malou výpomoc která by mě měla nahradit. Tihle padawani mi pomohou s malou demonstrací sithské taktiky abych ti dokázal že obrana vždy nestačí.
Začínáš souboj s Majdi.

Twilecká dívka vstoupila do soubojového kruhu a aktivovala svůj meč. Místnost se zaplnila světlezeleným odstínem který vyzařoval její meč a ona se postavila do Makashi.

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, výcviková místnost

Při mistrově zmínce o sithských taktikách mimoděk povytáhnu obočí.
Pokud by šlo o pokus o sithskou taktiku ve stylu "férovka: jen ty a já a moji učedníci!", tak by mi útočné taktiky byly... pěkně, pěkně na houby.
Upřímně řečeno, tuším podraz. Se kterým neudělám nic jiného, než že budu ve střehu a až na něj dojde, tak ho zvládnu. Nebo se o to aspoň pokusím.
Pro jistotu rychle (a co nejnenápadněji) přelétnu pohledem po okolí, předpokládám, že klasický soubojový kruh nebude na duel stačit a dost možná se to hezky roztahá všude možně. Pokud je moje místo tak, že v zádech budu mít mistra a ostatní padawany, dám si v duchu jako quest se přesunout v průběhu souboje co nejdříve na druhou stranu.

"Tak jo," odsouhlasím změnu programu, stoupnu si do své části soubojového kruhu, trochu ležerně zapnu světelný meč na minimální intenzitu a zatím, co zaujímám základní postoj soresu, věnuji Majdi široký úsměv.
"Jsi na tahu."
Zkusil bych dodat "sithové si začínají", ale mám pocit, že vzhledem k současné situaci by to bylo krajně provokativní a nerad bych komukoli stoupl na kuří oko.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, výcviková místnost

Mistrovi se nad tvým klidným odsouhlasením jeho cvičení jen lehce rozšířili oči
protože postřehl mírně podrážděný podtón tvého hlasu.
Zůstal ale sedět a pokynul Majdi aby začala.
Majdi se na tebe mile usmála a lehce se zhoupla v bocích jen aby vzápětí zaútočila.
Dva kroky dopředu a vzápětí rozvířila vzduch rychlou sérií úderů zatímco druzí dva
padawani tiše stáli u stěny a sledovali vývoj zápasu

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, výcviková místnost

Makashi na určité úrovni je, pro obránce se soresu, nepříjemné zhruba stejně jako aspoň středně zvládnuté juyo.
Netušil jsem, jestli Majdi onu určitou úroveň má či se kolem ní aspoň pohybuje, ale rozhodl jsem se vyjít z předpokladu, že nejspíš jo. Jemně se natáhnu po Síle, nechám jí prostoupit svoje vnímání.
Soustředím se; podstatou soresu je fungovat jako oko v hurikánu - a při zastavování nepřátelského útoku využít sílu, s jakou je úder veden.
V tuhle chvíli se omezuji na zablokovávání twi´leččiných útoků, a na snahu v průběhu jejího tlaku-mého odražení změnit pozici, kde stojíme, tak, abychom se "prohodili" a já tím pádem neměl ostatní padawany za sebou. Přece jen, jistota je jistota a budu se tak cítit přece jen o něco... bezpečněji.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, výcviková místnost

Majdi zaútočila na tvou hlavu, vzápětí provedla otočku aby s vyšší silou zaútočila na paži,
hned poté následovalo bodnutí na hruď, úkrok stranou aby tě přinutila v pohybu udělat chybu a hned další útok.
vše zbytečně, tvé oko hurikánu se pro ni zdálo nedostupné a její snaha prorazit tvou obranu byla dalo by se říct nedostatečná.
Ustoupila o krok zpátky aby tě nervózně sledovala a dala si prostor ke zjištění jak proniknout tvou obranou.
Tím dala prostor k tvé změně pozice, zatímco jsi měnil své postavení mohl jsi si povšimnou
že začíná mít problém s dýcháním a meč nedrží tak jistě jako na začátku vašeho souboje.

Hezké, Alaine máš teď šanci, doraž ji, vydíš že už je unavená.
Ozve se teď tvůj mistr.

Elinor Yall

Re: Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, výcviková místnost

Na celém souboji se mi něco nelíbilo. Vše sice šlo podle plánu a normálního průběhu, jenže až příliš rychle.
V hlavě zvonil poplašný signál.
Tohle NEBYLO normální, takhle by se neutahal ani Jedi se cvikem v boji světelným mečem, který se poprvé snaží o ataru, natož pak někdo, kdo makashi používá jako svůj primární styl.
Sice byla ve hře možnost, že se prostě ještě nesetkala s obrannou taktikou vypilovanou na hranu dokonalosti a teď prostě nevěděla, co s ní, jenže i tak mi přišla až PŘÍLIŠ utahaná. Mistrova poznámka pocit čehosi sithského jen doklepla.
Pro jistotu jsem se na Majdi zaměřil v Síle, předpokládal jsem, že únavu předstírá ve snaze o získání taktické výhody.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Výcvik pro Alaina (Elinor)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, výcviková místnost

Mistr ucítil tvé zaváhání a natáhnutí v síle a lehce zavrtěl hlavou.
Tvá pochybnost ohledně Majdiny unavenosti byla správná, byla sice skutečně lehce zadýchaná a kdyby souboj
ještě nějakou dobu pokračoval zcela jistě by se unavila brzy. Ale pocit že to dělá pro taktickou výhodu byl chybný.
Mistr mávl rukou na Mirialana který aktivoval svůj meč.
V tuhle chvíli tvého zaváhání jeden sith zabil tvého přítele. Možná by jsi mu mohl pomoci svou defenzivní technikou
kdyby jsi svého nepřítele včas porazil. Ale ty jsi zaváhal, tvůj přítel padl a ty stojíš proti dvěma protivníkům.

Mirialan se napnul k síle a přeskočil vás aby se ti ocitl za zády a mohl zaůtočit. Zatímco se Majdi usmála a zanovu proti tobě vystartovala.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“