Tvrdá škola

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Tvrdá škola

Příspěvek od MrTukan »

Coruscant - Chrám Jedi - jídelna

Bylo všední ráno a chrámová jídelna byla zaplněna všemi možnými obyvateli chrámu, kteří přišli na první jídlo dne. K snídani byla kaše. Jako obvykle. Seděl jsi trochu stranou od ostatních v části, kde sedávali mladí padawani jako jsi byl ty. Tvoje mistryně tě před několika dny zanechala samotného v Chrámu, protože musela odjet na misi, kterou si zřejmě vlekla sebou z minulosti, a tak tam byla třeba její osobní přítomnost. Víc ti neprozradila. Věděl jsi jenom to, že to byl takový druh mise, na který jsi zřejmě ještě nebyl přípravený, alespoň tak usuzovali mistři z Rady. Náplní tvých dní teď tedy mělo být zejména samostudium, meditace a cvičení. Mistryně věřila, že svůj výcvik nebudš odbývat, a tak tě nechala samotného s tím, že pokud bude třeba, můžeš vyhledat Colemana Kcaje, mistra tvého spolubydlícího.

Z poklidného pojídání tvé snídaně a přemýšlení tě náhle vyrušil varovný pocit a následně jsi jen tak tak stačil ucuknout hlavou před prolétávající kaší, kterou po tobě pomocí své lžíce a možná trochu i Síly vrhl o něco málo starší padawan sedící u vedlejšího stolu.

Ty bys netrefil ani wookieho!

Uchechtl se druhý z party, která si z tebe sem tam utahovala stejně jako z jiných mladých padawanů a naložil na svou lžící trochu kaše, aby jí po tobě vzápětí také vrhl jako jeho kolega předtím. Evidentně si krátili dlouhou chvíli s pokrkmem, kterého zřejmě měli už po krk. Všichni tři mladící byli lidé a přesto že sis nevybavolal jejich jména, jejich tváře opravdu nepatřili k těm, které bys mohl řadit mezi své přátele.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Dingo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 28.12.2011 23:50:28

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od Dingo »

Coruscant, Chrám Jedi – jídelna
Tak co budu dělat dneska? Tělocvična nebo archívy? Spíš tělocvična. Mám chuť do něčeho praštit. K sakru. Zajímalo by mě proč letěla mistryně beze mě. Neměl bych snad jako Padawan být pořád s ní? Pokazil jsem něco? Ne určitě ne. Co by taky? Jen se uklidni Jacku. Jen je to moc náročná mise pro takového nekňubu, jako jsem já. Jo… Moc uklidňující.
Eh. Pardon.
Vytrhnu se ze zamyšlenosti a konečně se posunu ve frontě na kaši, kterou jsem doteď brzdil.
Vážně pardon.
Omluvím se ještě jednou učedníkům kteří jsou v řadě za mnou, vezmu si svůj nášup a urychleně se přesunu k nějakému zastrčenému stolu.
Ufff… Měl bych si dát na tyhle záseky pozor. Stává se mě to moc často. No tak s chutí do toho.
Zakroutím očima a zanořím lžíci do kaše.
Deset let to samý. Beztak toho mají někde obrovskou hromadu z které se jí už těch deset let.
Pomyslím si než první sousta vklouznou do mého zažívacího traktu.
Už jsem dlouho neslyšel nic od Ralea. Možná, možná že bych se za ním dneska mohl podívat. Ne… Posledně mě skoro chytil. Radši si vystačím s poštou.I když moc nechodí. Auu.
Trhnu sebou trochu když se pokusím moc sevřít lžíci ale ruka mě to nedovolí.
Neměl bych tak vyspávat. Kdyby tu byla mistryně jel bych už dvě hodiny… Ostatně mohl bych to dohnat večer. V noci je chrám tak krásný. Tak klidný.
Ze zamyšlení mě však vytrhne závažné narušení Síly napovídající, že k mé hlavě se blíží bledavé Síla ví co a není to zepředu. V poslední chvíli uhnu hlavou a následně se přes rameno ohlédnu kdo to je.
Zase tihle otrapové? Že je to baví… Tak co s nimi?
Hlavou mi proběhne hned několik nápadů co by se dalo v dané situaci dělat. Okamžitě zavrhnu tu možnost že bych jednomu z nich Sílou vrazil misku do obličeje tak že by měl na ksichtě už nadosmrti její obrys. Přeci jen by to bylo o něco nápadnější než využití lžíce jako katapultu. Nakonec zakroutím hlavou a přes rameno na ně ukáži nezdvořilé gesto a budu předstírat že je ignoruji a vracím se ke svému jídlu. Ve skutečnosti si ale počkám až druhý z nich namíří svou lžící a vypálí projektil. Jakmile to udělá pokusím se pomocí síly změnit dráhu tak aby nejenže netrefila mě ale trefila některého z kumpánů onoho útočníka.
Třeba si to příště rozmyslí. Hmmmm zajímalo by mě, jaké by to bylo hodit jejich věci do nižších pater Cthonům?

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od MrTukan »

Coruscant, Chrám Jedi – jídelna

Svým gestem vůči vtipálkům jsi je rozhodně neodradil od dalšího nabití lžícového vrhače, vlastně jen chvilku po něm se již ve vzduchu ocitl další chuchvalec kaše. To byl moment pro tvůj pokus v Síle. Ovšem protože jsi na ten lepkavý objekt neviděl a ani se na něj předtím nijak zvlášť nesoustředil, byl to tak pro tebe trochu oříšek. Přesto jsi nakonec částečně uspěl a pomocí Síly jsi odklonil střelu ze směru na tvou hlavu. Bohužel se ti však nepovedlo ji úplně obrátit proti jednomu z inkriminované skupiny a kaše tak nabrala směr k vedlejšímu stolu, kde seděly dvě o něco starší lidské padawanky, jenž byly zabrané do nějaké hluboce filozofické debaty dost možná ohledně něčeho jako jak se která stará o svoje nehty a vlasy či něco podobně duchaplného. Kvůli tomu zřejmě nepocítily "nebezpečí", které se k ním vzduchem, popohnané Silou vyslanou tebou, řítilo. S lehkým plesknutím kaše dopadla do úhledně učesaných vlasů jedné z nich a z části odpadla na její rameno. Dívka sebou leknutím škubla a sáhla si na zasažené místo. Když zjistila, že má kaši ve vlasech, tak se se zamračeným výrazem začala rozhlížet po okolí. Ty jsi mohl vše pozorovat díky perifernímu vidění, protože dívky seděly na tvé úrovni, což tě také vyřazovalo z okruhu podezřelých. Do toho se však velice rychle dostala skupinka vrhačů, která byla z části udivená změnou směru kaše, ale z větší části se chlapci pohihňávali.

Jste úplně blbí nebo co?! Jak malý děcka, fakt!

Vypískla na trojici kluků sedících za tebou rozčileně dívka, zvedla se a rázným krokem vyrazila pryč z jídelny, zřejmě aby se znovu umyla a učesala. Její kolegyně vrhla na partičku opovrhavý pohled a vyrazila za první dívkou.

Koukám, že dneska je tu zase docela sranda.

Ozvalo se z protějšku stolu, kam si v průběhu celého incidentu přisedl tvůj spolubydlící Askel Nur Ebion, který byl sice o něco mladší než ty, ale pubertální výstřelky tohoto typu ho nechávaly také chladným. Askel vstával každé ráno ve stejnou dobu, v tomhle čase kdy jsi měl pryč mistryni tak o mnoho dřív než ty a denně před snídaní z vlastní iniciativy trénoval svlečený do půl těla v zahradách. Teď na něm bylo vidět, že už má za sebou ranní sprchu a byl evidentně nabitý pozitivní energií. Zdálo se podle jeho výrazu tváře, že má něco za lubem.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Dingo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 28.12.2011 23:50:28

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od Dingo »

Coruscant, Chrám Jedi – jídelna
Když spatřím výsledek své odvetné akce tak rychle skloním hlavu div že nestrčím nos až do kaše a trochu zrudnu.
Jejda… Neměl bych se jim omluvit? No to by nebylo moc nenápadný.
Pořád trochu zrudlý zvednu hlavu od kaše a podívám se co že se to tedy vlastně děje abych zapůsobil trochu nenápadně. Nakonec, po chvíli sledování vzniklé situace, odmítavě zavrtím hlavou a vrátím se ke své kaši.
Chudáci holky…
Pomyslím si tak upřímně, jak jen jde si něco pomyslet. To už si ale všimnu svého spolubydlícího Askela.
A hele ranní ptáče. Jak je?
Pozdravím ho a posunu svůj tác blíž k sobě abych mu udělal místo.
Zítra mě vzbuď. Zacvičím si s tebou. Teda jestli ti to nebude vadit. Nerad bych vybočil z denního režimu, protože si to ještě nějakou chvíli asi nebudu moct dovolit. Každopádně mě probuď.
Řeknu Askelovi a dám si další pořádné sousto univerzální kaše.
Ten Askel je stejně zvláštní chlapík. Někdy mám pocit že ho trápí stejné věci jako mě. Toho se sotva ještě od někoho dočkám.
Hele nechceš si se mnou dneska zacvičit? Mám spoustu volna a nevím co s tím. Teda pokud nemáš na mysli něco lepšího…
Zarazím se na chvíli a pohlédnu na něj. Potom se od srdce zasměju a dám si další sousto.
Tak co je? Vypadáš jak kdyby ses dozvěděl že budeme v Chrámu slavit Shelovskej Týden.
Zeptám se ho na rovinu když zpracuji své sousto a s jiskřičkou nadšeného očekávání v očích budu čekat co z Askela vypadne.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od MrTukan »

Coruscant, Chrám Jedi – jídelna

Trojice za tebou se po daném incidentu trochu zklidnila a už zřejmě neměli dál v plánu házet na lidi kolem kusy své snídaně, což znamenalo, že ses mohl plně věnovat Askelovi, který se s chutí začal ládovat kaší jako by to bylo to nejlepší jídlo na světě. S plnou pusou ti sem tam zamumlal nějakou odpověď.

Já se mám fajn, ranní cvičení v zahradách mě vždycky nabije energií na celej den a klidně můžeš jít zejtra se mnou, mě to vadit nebude. Jen jestli zvládneš vstát tak brzo.

Pousmál se Askel a naložil si další lžíci, kterou si vychutnal stejně jako ty předchozí. Když ses zmínil o dnešním cvičení nebo nějaké další činnosti, tak k tobě zvedl tázavě věci.

Co jinýho bych měl dneska dělat? Navíc mistr říkal, že jestli chceš, tak že by nás rád viděl cvičit spolu s mečem. Aspoň poznáme navzájem svoje slabiny, když už spolu nějakej ten pátek bydlíme, tak by to mohla bejt docela sranda.

Pokrčil rameny na znamení že je to na tobě a naládoval si zase plnou pusu kaše. Druhou rukou nenápadně smetl kousky, které nechtěně vyprskal na stůl, když mluvil a instinktivně se rozhlédl kolem, jestli ho nikdo neviděl.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Dingo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 28.12.2011 23:50:28

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od Dingo »

Coruscant, chrám Jedi, jídelna

To rozhodně jo kámo. Najíme se a můžeme mistra Kcaje najít.

Kývnu na Askelovu nabídku a vrátím se k jídlu. Když se všimnu co se mu děje s jídlem divže tak nevyprsknu ale nakonec jídlo v puse udržím a všechno ho polknu takže se mi v hltanu utvoří knedlík. Rychle to zapiju a když už jsem zase v pohodě tak se znova zachectám.

Pro Sílu… Rád bych tě viděl na nějaký diplomatický večeři.

Usměju se na něj.

Nevadí. Dojez to a jdeme. V polosytosti se bojuje nejlíp.

Řeknu mu a dám si poslední sousto kaše. Položím lžíci do misky a spokojeně se opřu.

Dnešek by mohl být celkem fajn den. Zacvičím si, pak se naobědvám a pak bych si mohl jít zameditovat do zahrad. A pak bych se mohl zase zavrtat do archívů. Zrovna mám rozdělanou Ruusanskou kampaň. No a pak půjdu brzo spát. Vstanu před Askelem a než vstane zacvičím si v tělocvičně. Nikde není takovej klid jako brzo ráno v Chrámu Jedi. Inu to vypadá slibně.

Takto si přibližně naplánuju dnešní den a pak už se zas zaměřím na přítomnost.

Můžeme? Nějak mám dneska fajn náladu… Je čas cvičit naplno.

Řeknu Askelovi a pokud i on je již připravený zvednu svojí misku a odnesu ji. Pak už se i s Askelem vypravím vstříc novému dni padawana.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od MrTukan »

Coruscant, chrám Jedi, jídelna

Když jsi pronesl větu naznačující, že Askel neumí slušně jíst, tak se na tebe zatvářil trochu uraženě, následně se rozhlédl, jak měl ve zvyku a položil ti hloubavou otázku, na kterou si v zápětí také odpověděl.

Vidíš tady snad nějaký diplomaty? Ne? Tak vidíš.

Následně se zase jal bagrovat lžící svou kaši a na tvou poznámku o polosytosti jen nesouhlasně zakroutil hlavou a zdálo se, že se svého jídla v půlce rozhodně nehodlá vzdát. Poté, co vyprázdnil vlastní misku se ještě mlsně podíval do té tvé a když zaregistroval, že tam je ještě nějaký zbytek a ty už nejíš, tak ti položil, spíše řečnikou, otázku.

Budeš to ještě jíst?

S čekáním na tvou odpověď se nezdržoval a jenom se na tebe koukal, zda nebudeš mít něco proti, když se po misce se zbytkem kaše natahoval. Evidentně byl Askel hladový nebo nenažraný.
Po chvíli dojedl i tvoji kaši a labužnicky se poplácal po břiše, které se mu díky množství kaše, kterou snědl, malinko zvětšilo. To už jste se však sebrali, vrátili prázdné misky a vyrazili chodbami, které byly plné padawanů, ale i starších jediů, směrem k větší tréninkové místnosti, kde měl podle Askela čekat jeho mistr.

Říkáš že máš dneska formu, jo? To jsem teda zvědavej jak to dneska půjde. Já už mám pořádnou rozcvičku za sebou, ale trochu se bojím, aby sis ty něco neudělal, když jsi před chvílí vstával.

S hranou starostlivostí si do tebe Askel přátelsky rýpl. Celkově se však zdálo, že už teď, i přes to že jste přátelé a znáte se dlouho, se tě snaží odhadnout na nastávající souboj, aby získal nějakou výhodu.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Dingo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 28.12.2011 23:50:28

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od Dingo »

Coruscant, chrám Jedi

Pod neexistujícími vousy se pousměju Askelově popíchnutí a ihned přejdu do protiútoku.

To se stane ledaže bych si dával pozor abych tě náhodou nepraštil do břicha když ses tak naplácal.

Zasměju se a rádoby opatrně popleskám Askela po břiše. S úsměvem na tváři kráčím chodbami chrámu, zdravím všechny známé
starší Jedie a tu a tam se ohlídnu po nějaké té pěkné padawance.

Už to taky nějaká chvilka je... Nějaká chvilka od jednoho z mých útěků z chrámů. Při cestě za otcem jsem se ztratil a zabloudil jsem v Coruscantu dost hluboko. Leccos jsem tam viděl. Nakonec jsem cestu za otcem našel ale to co jsem viděl mě dlouho vrtalo hlavou. A mnoho otázek zůstalo nezodpovězených. Jako například kdo jsou ti lidé okolo. Co si ty šuškají když se dívají na mě na mě a moje oblečení. Kdo jsou tyhlety čekající postavičky dlouhých pláštích podupávající na rohu temných uliček. A kdo jsou tyhlety četné, spoře odděné dámy v těch samých uličkách. Korespondence s otcem a dlouhé hledání v archívech přinesli odpověď. I tajemství dam na rozích nakonec různé položky archívu zaobývající se faunou rozkryly. To je něco úplně jiného než tady chrám. Chtějí po mně abych vyrostl a chránil ty lidi tam venku ale jak jen to mám dělat když je nemůžu poznat.

To všechno mě projde hlavou po letmém pohledu z jednoho z mnoha chrámových oken cestou do tělocvičny. Příchod tam mě ale ze vzpomínek a uvažování hned vytrhne. Pach potu, zvuk úderů, odpalů, skoků a dopadů a hekání spojující všechny tyhlety činnosti mě ihned přepne do úplně jiného režimu a projede mnou vlna energie.

"Tak fajn. Vidíš mistra Kcaje?"

Zeptám se Askela zatímco sám mistra Colemana vyhlížím. Mezitím si také odepnu od opasku meč a přepnu ho na tréninkový režim.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od MrTukan »

Coruscant, chrám Jedi

Jen se o mě neboj.

Pousmál se pěkně najedený Askel, který byl nadmíru spokojeným po své ranní rozcvičce a pořádném jídle. Velice rád by vyhrál nastávající cviční souboj, ovšem věděl, že to nebude mít nikterak snadné. Mouse byl menší, ale přitom také mrštnější, což mohlo poměrně velkému a vypracovanému Askelovi dělat drobné potíže. Navíc byl jeho kolega starší a tudíž logicky taky zkušenější. Askel se každopádně těšil a chtěl se předvést svému mistrovi, že je už docela šikovný a zvládne přinejmenším vyrovnaný souboj, i kdyby na jeho konci neměl vyjít jako vítěz.

Aby sis tu hlavu neukroutil.

Zamudroval Askel, přičemž jeho hlava obvykle opsala stejný půlkruh jako tvoje. Jak jsi už věděl, i Askel měl trochu slabost pro dívky. To v Řádu bylo sice naprosto nemyslitelné, ale nějak se zatím nikomu nepodařilo vytlouct mu z hlavy tu chuť podívat se na pěknou prdelku, kterých v chrámu bylo skutečně požehnaně. Vlastně, jak jste o tom mohli oba přemýšlet, dívky v chrámu byli všechny obvykle velice hezké nebo alespoň průměrně hezké. A hlavně byly vypracované do těch správných křivek a jejich zadky byly pěkně pevné od přiměřené dávky cvičení.

Shrnuto a podrtženo, hormony se projevovali i u Jediů a puberta musela přijít tak jako tak. Byla to právě jedna z těch zkoušek, které člověk musel zvládnout a nebylo to nic záviděníhodného. Ovšem jak čas následně prokázal, Askel nepatřil k těm, kteří by dokázali myšlenky na ženy ze své hlavy zcela vymazat. To už byl však jiný příběh.

Teď jsi však zabloudil do vlastních myšlenek a Askela jsi přestal vnímat. Touha poznat svět tam venku, být v kontaktu s lidmi a poznávat je byla přirozená pro většinu obyvatel chrámu zhruba ve tvém věku. Ovšem u tebe se zdála být silnější. Možná i díky tomu, že ses sem tam potají dostal ven z chrámu. Potíž byla taky v tom, že jsi zatím nemohl vyjít z chrámu oficiálně, po boku své mistryně na nějakou misi, kde by ses jistě s lidmi setkal. A teď tě dokonce mistryně nechala trčet doma, zatímco si sama užívala někde daleko.

To už jste však dorazili do tréninkových prostor, kde již několik padawanů se svými mistry začínalo dnešní lekce. Byl tedy čas přestat přemýšlet a začít se soustředit na nastávající souboj. Askel na tvou otázku hbitě odpověděl.
Jasně, je támhle vzadu, ještě s mistrem Ruadem.
Lehce ti ukázal směrem, kde byl ongreejský mistr Coleman Kcaj se zhruba třicetiletým lidským mistrem. Askel jméno druhého mistra pronesl s lehkým obdivem, ale z jeho hlasu jsi cítil i obavy a měl jsi dojem, že se Askel snad i trochu zatřásl. O mistru Ti´Aqim Ruadem jsi toho zas až tak moc neslyšel, ovšem co se k tobě doneslo byly zkazky o jeho velkých schopnostech, železné morálce a obrovském smyslu pro řád a zodpovědnost. Bylo známo, že se mistr nikdy nesmíří s neúspěchem nebo nedokonalostí a také bylo známo, že tento muž nemá snad žádné city. Jeho šedé, ledově studené oči na kamenné tváři budily zároveň respekt a strach ve většině lidí, které potkal. O to horší bylo, že jeho mimika se měnila pouze v momentech, kdy mluvil. Proti němu byl Coleman Kcaj velmi veselým a příjemně působícím chlapíkem, k čemuž nahrávala i obecná podoba přílušníků jeho rasy.

Askel vyrazil k obou mistrů, oboum se následně uklonil a velmi zdvořile oslovil svého mistra, kterého si zjevně velmi vážil a měl s ním za těch několik let vybudován dobrý vztah.

Dobré ráno mistře Kcaji. Dobré mistře Ruade. Vzal jsem sebou Mau.. ehm Jacka, jak jste si přál mistře Kcaji. Jsme připraveni na společný trénink.

Mistr Ruade tvému příteli pouze lehce pokynul hlavou což měl v úmyslu udělat i v tvém případě. Za to mistr Kcaj byl vstřícnější.

Dobré ráno! Jsem rád, že jste oba dorazili.

Obrátil se rovnou i tobě a potom pokračoval.

Pozval jsem mistra Ruadeho, aby se se mnou podíval na váš výcvik a pomohl mi zhodnotit vaše schopnosti. Takže doufám, že nám předvedete všechno, co ve vás je!

Ač svůj projev věnoval vám oboum, přeci jenom se zdálo jako by významně pomrkával tvým směrem. V jeho pohledu bylo zejména to, co říkal. Chtěl vás, zejména tebe, vidět bojovat. Ale vycítil jsi a i z jeho očí se to dalo vyčíst, pokud by ses dost soustředil, že tady jde možná ještě o něco jiného. Vycítil jsi, že se stalo něco špatného. Vlastně sis uvědomil, že tě tento pocit pronásledoval už několik dní, ale až teď tváří tvář těmto dvou mistrům se ti toto vkrádalo na mysl. Něco bylo v nepořádku, Síla byla v nepořádku a ty jsi to teď věděl, i když jsi zatím nemohl zcela rozpoznat příčinu této nepříjemnosti.

To už vám však mistr Kcaj pokynul na znamení, že můžete začít až budete připraveni a Askel velice rychle, aby mistři nemuseli čekat, zaujal obrané postavení kousek od tebe. Jeho meč byl již přepnutý do tréninkového režimu a svíral ho v levé ruce, ovšem zatím neaktivoval svou čepel. Úsměv na jeho tváři a postoj, který zaujal, jasně dávali najevo, že čeká, až zaútočíš.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Dingo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 28.12.2011 23:50:28

Re: Výcvik pro Dinga - Mouse Essoda

Příspěvek od Dingo »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Na Askelovo popichování se opět jen usměju a zbytek cesty už strávím ve vzpomínkách a myšlenkách. Po vytržení příchodem do tělocvičny a nasměrování na mistra Kcaje se na malou chvilku zastavím a překvapeně se zahledím na mistra Ruadeho. Ihned se ale zase rozejdu a doběhnu Askela.

„Dobré ráno i vám mistře Kcaji. I vám mistře Ruade.“

Pronesu zdvořile a mírně se ukloním.

„Ongreeové… Dost špatně se jim dívá do očí. A tomu mistru Ruademu zrovna tak. Kolik toho co se o něm říká je asi pravda? Pokud by byla pravda jen polovina rozhodně tu není jen protože by neměl co dělat.“

Přes všechno uvažování bych si málem ani nevšiml všech signálů, které ke mně mistr Kcaj vysílá.

„Takže to určitě není obyčejné cvičení. Měl jsem to tušit. Ale o co může jít? Zvlášť když ej tu i mistr Ruade. Já přeci mistra už mám. Nebo že by si mě chtěla vyzkoušet Rada a mistr Ruade je tu kvůli posudku? Ale ne… Na to by stačil mistr Kcaj.“

Potom mě ale v Síle “dojde“ ono neblahé tušení a já se tak tak přemůžu, abych se neotřásl. Zahledím se do očí mistra Ruadeho jako bych tam měl najít odpověď, ale nakonec jeho pohled nevydržím a sjedu svým pohledem dolů maskujíc svoji nervozitu tím, že si mistra Ruadeho prohlížím. S úlevou pak přijmu Askelovu výzvu. Pokusím se vytěsnit neblahé pocity, jak nejlépe to dovedu a soustředit se na boj. Na chvilku se zadrhnu, zapřemýšlím a nakonec rozjedu plán jak zvítězit nad Askelem v psychické rovině. Začnu tím že když se postavím proti němu rádoby nervózně se na něj usměju. Nechám ho myslet si že jsem nejistý. Dle řeči jeho těla poznám, že očekává můj útok. To bych normálně udělal já, ale nakonec asi budu muset využít jinou strategii. Jak nejpřesvědčivěji dovedu, začnu předstírat rychlý útok. Budu se tvářit nervózně a také podle toho jednat. Předpokládám, že vzhledem k tomu že Askel vyčkával, začne souboj defenzivně. To je v zásadě i má normální strategie. Teď ale provedu nějaké ty klamné výpady v Ataru, než abych rovnou začal Soresu. Nechám Askela je odrazit a nechám ho přejít do protiútoku. Se zrovna tak nervózním ciferníkem přejdu na ono Soresu a budu předstírat, že má Askel navrch. Tak se ho pokusím ukolébat a počkám si na vhodnou příležitost, kdy bude mít pocit, že už má souboj téměř v kapse. Pak teprve napnu své síly a pokusím se přejít do drtivého protiútoku. Takto si to dopředu naplánuji a pokusím se podle toho také zachovat.

„Ať zvítězí ten lepší.“

Pronesu tak nějak nesměle a vrhnu na Askela další letmý úsměv. Hluboce se nadechnu a zaútočím.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Tvrdá škola

Příspěvek od MrTukan »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Z Askela byla cítit jistota, klid a sebevědomí. Bylo to pro něj ale jenom obyčejné cvičení s přítelem. Neměl se čeho bát a navíc mohl dokázat jak je dobrý. Samozřejmě v něm byla zdravá soutěživost a chuť vyhrát. Zdálo se, že zaregistroval tvou nervozitu, což podle něho mohlo znamenat jediné - snadnější cestu k vítězství, když bude postupovat s rozvahou. To už jsi však pronesl větu, která značila začátek souboje. Askel na ni jenom s úsměvem přikývl.

Vrhl ses na svého soupeře v silném a rychlém útoku stylu Ataru, který měl rozptýlit jeho pozornost a dokázat mu, že skoro ani nevíš co vlastně děláš. Povedlo se ti útok provést skutečně tak roztřeseně a neohrabaně, že z toho Askelovi šla až hlava kolem. Tvůj první úder efektně odrazil když se těsně před tvou čepelí rozzářil tyrkysový ohěň jeho meče. V obraně byl poměrně dobrý, a tak bez jakýchkoli potíží odvracel tvoje pokusy a evidentně obezřetně sledoval stav tvých sil a postupů, což se snažil vyčíst z tvé tváře. Ke tvé smůle se však zatím neměl k žádnému většímu útoku a evidentně tě nechával na začátek vybouřit a unavit. Pouze sem tam svou obranu proložil výpadem nebo ti vrátil úder po té, co tvůj meč odrazil. Kdyby byl Askel droid, tak by se dalo říct, že právě teď jel na úsporný režim, protože jeho obrana vyžadovala skutečně vynaložení jenom velmi malého množství energie na to, aby se ubránil tvým provokativním fingovaným úderům.

Mistr Kcaj se usmíval zatímco tvář mistra Ruadeho zůstala naprosto stejně kammenná a nikdo nemohl tušit, co si vlastně myslí. Nicméně souboj byl na samém začátku, a tak nemělo cenu zatím hodnotit jeho průběh. Askel měl ve tváři soustředěný výraz a bylo jasné, že se snaží zbytečně neriskovat.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Dingo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 28.12.2011 23:50:28

Re: Tvrdá škola

Příspěvek od Dingo »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Ale ale… Tuhle rybku asi tak snadno nechytím.

Prolétne mi hlavou zatímco Askela zasypávám spoustou nepodstatných úderů. Na to že Askel je všechny hravě odráží se právě tvářím, jakoby mi oznámili, že řád Jedi ve skutečnosti neexistuje a je to jen jeden velký vtip. Přidám trochu na intenzitě ale to jen kvůli hranému zoufalství. Pokud budu mít jenom chvilku vrhnu zoufalý pohled i na mistry. Podívám se na kamennou tvář mistra Ruadeho a rozhodnu se zariskovat.

Teď si bude myslet, že jsem vyjukanější z mistra Ruadeho ještě víc než on. To je dobře. Bude čekat že se pokusím zapůsobit. To značí že udělám nějakou zbrklou blbost.

Mezi pár údery se rozhodnu, co to bude. Počkám až mi Askel zase jeden úder vrátí a pak se rozhodnu vsadit vše na jednu kartu. Naschvál udělám šermířskou chybu číslo 1: Oženu se po něm vší Silou. Připravím se co nejlíp na naráz meče o meč, který mi vymrští ruku dozadu, abych byl schopen uhnout Askelově protiútoku který po takové chybě zákonitě musí přijít. S očima vykulenýma se napřáhnu a udeřím.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Tvrdá škola

Příspěvek od MrTukan »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Askel začínal být očividně trochu nervózní z tvého mizerného stylu i přístupu k celému souboji. I přes to, že jste již nějakou dobu bojovali a zásoby tvých sil se sice nijak zvlášť rychle, ale přeci jenom trochu tenčili, Askelovi se to stále nezdálo dost na to, aby přešel do pořádného protiútoku. Liboval si v dobré obraně a čekal na tvou chybu, kterou by mohl využít. Kromě lehké nervozity měl v obličeji stále vidět velké soustředění. Zdálo se, že kdy dojde na souboj, tak Askel dokáže dostat z hlavy všechny ostatní myšlenky a napne všechny smysly k tomu, aby zvítězil.

Po tvých několika dalších směšných útocích Askel opět udělal poměrně nebezpečný výpad, který jsi však hravě odrazil, což ti poskytlo dost prostoru na svůj "Hlupákův úder", jak by se tento pokus klidně mohl jmenovat. V tuto chvíli byl i obyčejný dělník s lopatou nebezpečnější než ty s mečem, což si myslel alespoň Askel. Úderu se k tvoji smůle totiž nepostavil čelem, bleskurychle ukročil pravou nohou a dostal se tak do bočního postavení, které mělo být brzy čelem k tvému boku. Askel se rozhodl využít tvé vlastní energie vložené do úderu proti tobě samému. Tyrkysová se setkala se žlutou jenom lehce, aby jí i tebe, majitele žlutého meče, usměrnila ve ztrátě rovnováhy směrem v před. Jen moment na to tvým tělem proletěla bolest, kterou způsobil velmi tvrdý zásah kolenem do tvého boku, což zapříčinilo že ses rozplácl na podlahu dva metry od Askela, kam tě zásah odmrštil s pocitem, že tvůj pravý bok už nikdy nebude mít ten správný tvar a bolestí, kterou mohla předčít už jenom rána do koulí. Tělocvičnou se rozneslo několik pošklebků na tvou adresu.

Aniž by Askel deaktivoval svůj meč, podíval se tázavě na svého mistra. Ten se usmíval vševědoucím úsměvem. Mistr Ruade se tvářil stále stejně, ovšem jeho šedé oči byly teď možná ještě ledovější než prve. Klidným mrazivým hlasem prohlásil jen několik slov.

Tohle je ztráta času.

Ti Aqi Ruade si sundal svůj plášť, odepnul světelný meč a aktivoval ho v běžném bojovém módu. Tělocvičnou se rozzářila sytě žlutá dlouhá čepel meče.

Část cvičících padawanů i několik dalších přihlížejících rytířů či mistrů sledovalo tvůj souboj již od začátku, avšak v momentě kdy si Ruade sundal plášť a odepnul svůj meč, začali sledovat všichni co se to vlastně děje. Ruade pohlédl nejdříve na mistra Kcaje, který se na okamžik zamračil, potom však jenom kývl hlavou a oslovil Askela.

Moc pěkná obrana, pojď sem hochu, váš souboj skončil.

Askel poslušně deaktivoval svůj meč a zaujal svoje místo vedle mistra Kcaje. Po vašem několikaminutovém souboji na něm nebyly vidět známky únavy ani potu. Narozdíl od tebe. Bolest v boku jenom velice pomalu ustupovalo a nebylo tak zcela jisté, jestli je tam všechno tak, jak by mělo být. Na to však mistr Ruade zřejmě nedbal. Stál zhruba pět metrů od tebe a tvrdým hlasem tě oslovil.

Vstávej, padawane! Souboj ještě neskončil a ty bys radši měl začít bojovat jako Jedi a ne jako vystrašená krysa!

Ruade se z tvé pozice na zemi jevil ještě daleko vyšší a nebezpečnější. meč v jeho ruce výhružně syčel a byl připraven utínat končetiny i hlavy. Zdálo se, že se mistr nijak nezajímá o to, aby ho přepnul.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Dingo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 48
Registrován: 28.12.2011 23:50:28

Re: Tvrdá škola

Příspěvek od Dingo »

Coruscant, Chrám Jedi, tělocvična

Moje strategie se evidentně neosvědčí tak jak jsem plánoval. Určitě bude chtít ještě vylepšit. Tak jako tak si nyní musím vyžrat její následky. Tvrdě dopadnu na zem a chvíli jen zavřu oči a drtím bolest mezi zuby. Potom zatřesu hlavou abych se trochu probral a začnu se pomalu zvedat. Ignoruji okolní posměváčky. Přes bolest v boku se stejně jeví dost bezvýznamní.

Nic jinýho bych od vás ani nečekal.

Potom co se s bolestným syknutím zvednu do podřepu, podívám se rovněž jako Askel na mistra Kcaje a vzdorovitě ignoruji pohled mistra Ruadeho. Koukám na něj a kdyby to šlo vysílal bych mu teď do mysli žádost aby souboj ještě nekončil. Moje pomyslnou telepatii ale v zápětí ukončí mistr Ruade.

Ztráta času? To si ze mě snad děláš pr… A teď se chystá na…? A jé.

Stejně jako Askel a nyní už i mistr Ruade se podívám na mistra Kcaje a už se chystám nahlas protestovat, když najednou pohasne i poslední naděje. Mistr Kcaj odvolá Askela a mě už je jasné že dalšímu a ještě těžšímu soboji se nevyhnu. Na mistrův urážlivý příkaz sice zareaguji ale dám si trochu na čas a vzdorovitě mu koukám do očí. Na chvíli se mrknu na Askela a mrknu na něj. Ihned potě mě napadne jestli to bylo abych mu sdělil že je vše v pořádku a nebo abych o tom přesvědčil sám sebe. Hned jak souboj skončil na mě totiž opět dolehly ony nepříjemné, tíživé pocity. Pokusím se je ale opět vytěsnit a začnu si znova připravovat strategii na nadcházející souboj.

Je vysoký, má dlouhou čepel. Bude těžké se k němu přiblížit ale útok na nohy by mohl přinést ovoce. A ačkoli jsem o své neschopnosti nepřesvědčil dostatečně Askela u mistra Ruadeho se mě to nejspíš povedlo. To by mě mohlo ze začátku dát nějakou tu výhodu. Navíc je odpočatý a já jsem teď bojoval s Askelem. Mám šanci jen když to ukončím rychle. Nesmím mu poskytnout výhodu delšího souboje. Takže rychlý, pravdědobně nečekaný útok, nejlépe na nohy. Pokusím se Silou odchýlit jeho čepel ať je snazší se k němu dostat.

Takto si to rychle naplánuji a připravím se na souboj. Zaujmu pevné postavení, napřímím se a zažehnu svou také žlutou čepel. Lehce kývnu na mistra Ruadeho odhodlán předvést na rozdíl od něho trochu té zdvořilosti. Stále se snažím vydržet jeho pohled a celkově se zatvrdím. Předstíraná nervozita rázem odpadla a já doufám, že to mistra alespoň trochu zmate. Potom, pokud on neučiní stejně vyrazím dopředu. Máchnu mečem a pokusím se zasypat mistra několika rychlými údery, které bude muset vyblokovat a mezitím, budu sbírat Sílu k náporu na jeho ruku. Až přijde vhodná chvíle zatlačím Silou doleva na ruku ve které drží meč. To se mi buď povede a já budu mít volnou cestu k seku po jeho nohou a nebo se pokusí ubránit se tomu tím že podpoří Silou svou ruku z druhé strany. V takovém případě svůj nápor povolím s tím, že budu doufat, že nestihne zareagovat tak rychle a rukusi sám trochu vychýlí. Potom by opět měl následovat sek na nohy. Pokud by však stihl přejít do protiútoku a začal mě tlačit zpět, pokusím se ho Silou odhodit trochu dozadu, abych měl čas změnit svůj postoj na obranné Soresu a získal tak prostor pro vytvoření nového plánu.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Tvrdá škola

Příspěvek od MrTukan »

Coruscant, Chrám Jedi, tělocvična

Askel na tvůj pohled reagoval jenom trochu nešťastným pokrčením ramenou. V jeho očích jsi mohl spatřit že tě možná trochu lituje. Každopádně ti zřejmě držel pěsti, aby ti mistr Ruade neusekl hlavu nebo tak něco. Bylo známo, že mistr Ti Aqi Ruade nemá rád selhání a kdo v jeho očích selže, obvykle ještě nějakou dobu cítí následky. Otázkou však bylo, jaké bylo mistrovo očekávání z tohoto jasně nerovného souboje a co bude považovat za selhání. Neměl jsi moc šancí nad ním zvítězit, vlastně nikdo v sále by si na tebe nevsadil ani ustřižený nehet, ovšem dalo se předpokládat, že jsi měl nějakou šanci mistra Ruadeho nezklamat.

Mistr, stojíc stále na svém místě se zažehnutým žlutým mečem volně spuštěným podél těla čekal až se vyškrábeš na nohy a zaujmeš jakous takous bojovou pozici. Ladným pohybem potom pozvedl meč k obličeji na pozdrav, jak byl zvyklý a následně spustil ruku do původní pozice. Na jeho tváří lpěl stále stejný výraz, avšak ty jsi měl pocit, jako by se slabě usmíval. Od té chvíle kdy ses vyškrábal na nohy, věnoval mu vzdorovitý pohled a setřásl ze sebe předstíranou i pravou nervozitu, se zdál být lehce potěšen. Ovšem toto dovedně skrýval pod svýma ledově šedýma očima a zřejmě čekal, až zaútočíš, aby si ověřil svou teorii. Možná se mu v předchozím boji nelíbil tvůj přístup "budu hrát neschopnýho" a teď cítil, že do toho dáš všechno, co umíš. A na výsledek nemusel čekat dlouho, protože přišel tvůj útok.

Mistr Ruade bez větší námahy blokoval a odrážel tvoje drobné výpady a evidentně čekal s čím se vytasíš, protože se nikterak zvlášť nehnal do vlastního útoku. Po jednom tvém obzvlášť povedeném seku, na který musel vynaložit o trochu více úsilí, se zdálo že je ta pravá chvíle. Opřel ses do jeho ruky plnou Silou, kterou jsi byl schopen ve svém stavu za takovou chvilku zkoncentrovat. V první okažik se zdálo, že jeho ruka začne ustupovat, ovšem ta se pohla jenom o nepatrý kousek a následně už nejevila známky jakéhokoli pohybu. To však stačilo k upoutání mistrovy pozornosti natolik, aby ses mohl pokusit o výpad na nohy bez většího rizika pro sebe.

Ruademu se blízko v očích, možná lehkým překvapením a pocit spokojeného drobného úsměvu jsi z něj měl stále větší. Zřejmě by tvůj úder na nohy, i přes drobné vychýlení koncentrace i ruky, zvládl odrazit mečem, on ovšem zareagoval velice pohotově jiným způsobem. Pomocí Síly vyskočil jednoduše vysoko do vzduchu daleko dřív než místem, kde prve stál, proletěl tvůj meč. To už se na tebe ovšem začal pomalu seshora snášet s mečem připraveným k úderu, který měl využít síly jeho pohybu k zemi. Pravda, byl to zcela jednoduchý postup, ale preciznost, kterou jsi mohl pozorovat v jeho provedení tě mohla až děsit. Na reakci, ještě mírně rozhozený ze seku po nohách, který bez zastavení prosvištěl vzduchem, jsi neměl příliš mnoho času, ovšem správně využít tento čas bylo klíčové pro tvé další působení v tomto souboji, protože Ruadeho postup, ač velmi jednoduchý, mohl být klidně i velmi smrtící.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“