Křest ohněm (Lan)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

Není smrt, je jenom Síla.

V posledních několika měsících přišlo o mistry hodně padawanů, tvůj případ byl ale poněkud specifický. V smrti tvého mistra měli separatisté prsty tak málo, jak jen to bylo v této neklidné době možné. Šlo o misi v huttském prostoru, která se poněkud zvrhla, a než jste se nadáli – a vlastně než jste jen mohli zjistit proč –, šli po vás žoldáci ve službách Zorgy Hutta. Mistr to nerozchodil, tebe podcenili a podařilo se ti utéct i s lodí zpátky na Coruscant.
Nikdo tě z ničeho neobviňoval, všichni se naopak snad přehánět s ujišťováním, že to nebyla tvoje chyba. Na druhou stranu, připadalo ti, že je to do značné míry zbožné přání – protože jsi byl vzorný padawan a ti přece nedělají osudové chyby.
Ostatně, o tvé vzornosti a perspektivnosti svědčila i rychlost, s jakou tě Rada přidělila k jinému Jedimu.

Tvůj nový mistr. Males.

Odhadoval jsi, že mu může být tak kolem třiadvaceti, pětadvaceti – čili jen o něco starší, než Anakin Skywalker, kterému kvůli nedostatku mistrů rovněž svěřili padawanku.
Byl to vysoký Jedi s očima i vlasy v barvě lískových oříšků, povětšinou v lehké zbroji. Znal jsi jej od vidění a věděl si, že ještě nedávno se účastnil přímých bojů v první linii s 32. klonovou brigádou pod svým velením. Posledních pár týdnů jej nicméně zaměstnávala diplomatická mise v Cularinském sektoru, jíž se účastnil s mistrem Ulrettem a jeho bývalým padawanem Jutrenem. Vrátil se včera, nevypadal zrovna zrelaxovaně, ale ten dojem dělala hlavně pořádná modřina kolem oka, která pořádně nestačila zmizet. Váš rozhovor byl vcelku rychlý, vpodstatě jste se domluvili na druhý den ráno při snídani v jídelně chrámu.

A tak se také stalo.
Ráno se ti podařilo sice trochu zaspat a nabral jsi tak menší zpoždění, ale ukázalo se, že to bylo spíše dobře. Tvůj nový mistr se o něčem bavil s jinou rytířkou Jedi, s Etain Tur-Mukan. Soudě podle výrazů a gestikulace to vypadalo, že mu co nejdřív přibyde pár dalších modřin, nebo se aspoň vznese jeho talíř s ovesnou kaší a ta mu přistane na hlavě. Nakonec se Etain obrátila na podpadku a vystřelila jako střepinový granát z hlavně granátometu, čímž pádem jsi mohl být velmi rád, že jste se minuli a v zásadě jsi byl celého rozhovoru ušetřen.
Nezdálo se, že by si Males z toho dělal nějakou těžkou hlavu, jen co tě uviděl, přátelsky na tebe zamával, že ti drží místo. Počkal, až dorazíš, a ještě než ses mohl pustit do jídla, vybafl: „Původně jsem plánoval menší trénink, abychom si o sobě mohli udělat lepší obrázek, ale byli jsme pověřeni velením republikových jednotek v sektoru Abrion. Generále.“
Z celého tvého kariérního postupu měl podle všeho dobrou náladu a očividně se těšil, jak dá Coruscantu vale a bude se moci věnovat nějaké aktivnější činnosti.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi

Není jen smrt, je jen síla.

Tahle myšlenka mi kolovala hlavou stále dokola zatímco jsem si hrál se dřevem. Malým nožem jsem pravidelnými pohyby stále řezal do kusu dřeva bez nějakého záměru či myšlenky, jen ta jediná mi stále zněla v hlavě.
Pak se ozvala konečně jedna nová.
Mistr zemřel kvůli mně, zcela jistě, chtěl se jim postavit abych měl šanci utéct. Jinak to ani být nemůže, jak jinak by padawan přežil zatímco jeho učitel zemřel.
Ruce mezitím dokončili své dílo a já se překvapeně díval na malou sošku Hutta.
To vy za to můžete.
Vztekle jsem vyhodil sošku do vzduchu aby jsem vzápětí vytáhl meč a přesekl ji ve vzduchu. Po dopadu jsem ještě do dvou kusů rozmrzele kopl až se odrazili od stěny mého pokoje.
Jen vy !
Tentokrát si ulevím nahlas.

O chvíli později jsem byl předvolán k radě která mi přidělila nového mistra. Po rychlém průzkumu a překvapení že mi přidělili jako mistra chlapíka který byl sám ještě nedávno padawanem jsme se rozloučili jen s dohodou že se sejdeme v jídelně zítra. Zapadl jsem tedy urychleně zpět do svého pokoje kde jsem pohlédl znovu na zbytky sošky a vážně zapřemýšlel jestli je mám spálit.
Nakonec jsem tu myšlenku hodil raději za hlavu a zbytky sošky do koše.
Ještě pyromanie, to by mi scházelo.
Posadím se do meditační polohy a pokouším se i přes svůj zármutek meditovat. Nakonec to ale vzdám a senu si znovu ke stolu kde uchopím další kus dřeva a s myšlenkou na památku mistra začnu vyřezávat jeho postavičku snaže se o co nejvěrohodnější podobu. Po pár hodinách práce ale usínám s hlavou na stole.

Uff.
Vypadne ze mě po probuzení když jsem se příliš rychle pohnul a mé ztuhlé tělo od ležení na stole zaprotestovalo proti tomuto zacházení. Hodil jsem teda jen očima na hodin, abych zjistil kolik je. Pozdě, zaspal jsem vyskočím od stolu na což mé tělo znovu zareagovalo bolestí. Tentokráte jsem to ale ignoroval a vyběhl v pomuchlaném oblečení rovnou do jídelny.
Vpadnu do jídelny kde se hned za vchodem zastavím na místě a sleduji malý spor mezi velitelkou jednotky omega a mým novým mistrem.
Tak do tohohle nejdu, možná od ní má ten monokl, vypadá to jako by jí udělal neslušný návrh který se jí rozhodně nelíbil.
Dojdu se tedy raději postavit do fronty pro jídlo vyčkat na svůj gáblík.
Po chvíli se Etain obrátí a vyrazí pryč, ještě stihnu rychlým pohledem zhodnotit její pozadí než mi zmizí z dohledu a vyrazím ke svému mistrovi už s jídlem.
Položím si jídlo na stůl a začnu se chystat ke svému prvnímu soustu když to z něj vypadlo. Ruka se mi zasekla s jídlem na půl cesty k ústům a znovu si raději přehraju v hlavě co že to vlastně řekl.
Obvyklé řeči někoho kdo právě dostal padawana a Generále?
Moment, Generále?
Vyhouknu s vidličkou stále před pusou.
To snad ne, já ale nejsem připravený, nebo ano? Spíš pobočník by znělo věrohodněji.
Nebo zelenáč.

Pak si všimnu jeho pobaveného pohledu což mě trochu nastartuje ale raději si ponechám své další komentáře pro sebe.

Elinor Yall

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

Males se nad tvým výrazem neubránil úsměvu.
"Nepřeslechl.
Byl jsem jmenován do pozice velitele sektorového operačního uskupení, prakticky jsem díky tomu na stejné úrovni v armádní hierarchii jako třeba Argilan Zey, co velí jednotkám vyčleněným do speciálních sil.
Technicky vzato bys měl být v hodnosti jedijského velitele, jenže protože jsme v rámci osmé sektorové armády jediní Jediové, navrhl jsem Radě, aby se to nekomplikovalo a měl jsi rovnou generálskou hodnost. Už proto, že máš prakticky před zkouškami a co jsem se díval do tvých záznamů, nebýt téhle neklidné doby a nebýt tě potřeba jinde, tak bys je v dohledné době skládal. Takhle to musí chvíli počkat."

Na chvíli se zamyslel a pak dodal:
"Chápu, že je to nezvyklé a v rámci GAR jsi ve výjimečné pozici, nicméně situace si to žádala. A i když to někteří jedinci chápou jen obtížně, Rada Jedi to akceptovala. Jako generál máš víc pravomocí než jako velitel, a je vhodné, abys v případě potřeby mohl vydat rozkaz i klonovým velitelům. Třeba u speciálů tohle vůbec nemusí řešit, ale stačilo by, kdyby se separatistům podařilo mi sestřelit LAAT, a nastal by problém s velící posloupností. Takhle tě budou MUSET poslechnout jako nadřízeného. A vzhledem ke krizi, které v sektoru Abrion před pár dny vypukla, to považuji za nezanedbatelnou výhodu.

Krize v sektoru Abrion.
Males narazil na něco, co sice zapadlo v holovizních zprávách mezi desítky dalších událostí, ale stejně to dokázalo vyvolat vrásky.
Nešlo o to, že většina sektoru byla separatistická a že v zbývající části začínala koncentrovat Republika své jednotky. Problém způsobovala vláda v systému Varristad, donedávna velmi prorepubliková. Nástup nového guvernéra na Varristad 5 ale provázelo silné napětí související se smrtí vůdce klanové koalice.
Na místo zesnulého nastoupila jeho dcera a Varristaďané se obrátili o dobrých sto osmdesát stupňů. Výsledek - vyhlazení Calodu, vesmírného přístavu symbolizujícího pro místní dobré vztahy mezi Varristadem 5 a Republikou. Armáda vzbouřenců získávala na síle a o podpoře CIS se nešeptalo, to už ani nebylo veřejné tajemství.
Guvernér volal o vyslání a zmobilizování GAR, a vyslání rytířů Jedi. Jak se ukazovalo, odpovědí na jeho prosby jste měli být ty a tvůj nový mistr.
Pro holozprávy to nic až tak zajímavého nebylo, dramatické události se v poslední době děly snad po celé známé galaxii. Ale přesto se ti jen obtížně nevybavovala poznámka, že Calod byl doslova a do písmene srovnán se zemí - navzdory "hrdinské obraně čtyř jednotek Velké Republikové Armády", které obranu Calodu nerozchodily.
"Prostě nás tam čeká spousta tvrdé práce," poznamenal Males tiše.
Otázku tvé připravenosti nejspíš ani pořádně nepostřehl, nebo jí nevěnoval adekvátní pozornost.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi

Takže co tu máme, nezkušeného padawana bez průpravy.
Mrknu na svého nového mistra.
Jednoho mladíka který sice má už jistou zkušenost ale určitě ne s padawanem.
A pěkně velkej průšvih.
Tady bude ještě veselo.

Takže, kdy vyrážíme?
Řeknu a položím konečně vydličku s jídlem zpátky na talíř protože mě úplně přešla chuť k jídlu.
Musím si ještě skočit do knihovny vypujčit si nějaké záznamy o taktice a tak podobně když už jsem to takhle dopracoval.

Elinor Yall

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

"Chceš tu zůstat na oběd?" zeptal se Males nevinně.
"Měl jsem v plánu vyrážet kolem poledne, aby bylo dost času zařídit všechny náležitosti a sbalit se na cestu. Jestli zůstaneme nebo nezůstaneme i na jídlo, nechávám na tobě. Jaký je tvůj vztah k MRE, totiž nevím. A delší dobu nic jiného k jídlu nebude."
Co jsi pozoroval, jemu to všechno skutečně bylo naprosto jedno.
Dokonce jsi nebyl schopen zaznamenat jediný stín pochybností týkající se tebe a postu generála.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi

Obočí nad pravým okem mi překvapeně vystřelí nahoru.
No tak dobře, tohle je čím dál větší kaše. Z toho Buď nevylezu živej, nebo se zdravým rozumem.
Dobrý, nějak mě přešel hlad.
Pronesu a snažím se ignorovat mručivý zvuk signalizující že lžu.
Nebo spíš chuť.
Zašklebím se snaže se napodobit veselý úsměv nedávaje najevo svůj strach.
Mám ale pocit že se tvářím tak nějak všelijak, něco mezi člověkem snažícím
se zamaskovat plynatost a naprostým idiotem.
Takhle by to nešlo, kromě svého hledání taktických materiálů se budu muset mrknout i na
záznamy svého nového mistra, nějaká veřejná tajemství, zdá se až moc bezstarostnej na to
že se žene sám do války s naprostým zelenáčem co se právě tváří dost tupě.

Což mi připomene můj přiblblý úsměv který raději shodím zas dolů.
Myslím že vojenský jídlo mi nebude vadit, nejsem právě vybíravej, jestli je to všechno jdu se raději začít balit.
vstanu od stolu a seberu svůj plný tác s jídlem.

Elinor Yall

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

Males tě nechal vzdálit se bez jediného komentáře, jen jsi mohl postřehnout jeho výraz – soudě podle něj, byl na tebe hrdý až běda. Vypadalo to, že podle mistra se se svou novou rolí sžíváš skvěle.
Odnesl sis jídlo a zamířil shánět informace. Taktických materiálů byl bohatý výběr. A pokud šlo o veřejná tajemství o tvém mistrovi...
Rytířem Jedi se stal poté, co přežil bitvu o Geonosis - nic výjimečného, to platilo o většině padawanů, co tam bojovali a přežili.
Stejně jako jejich následné zapojení do činnosti republikové armády, v případě Malese přidělení k 32. brigádě, s níž operoval opravdu pozoruhodně. Skončilo to až na planetě Kabal. Tvůj mistr měl za úkol vést invazní obranu – vylodit se na konkrétním místě, zajistit je a udržet coby velitelství, podpůrné stanovičtě, nemocnici... následovalo obsazení jedné ze středně velkých metropolí a podle dokumentů se i se svými muži stal v očích místních jejich zachráncem před CIS. V následujících týdnech ale došlo k drtivé ofenzivě ze strany CIS. Během necelých dvou týdnů zbylo z 32. brigády něco kolem deseti klonů, a pokud by se na orbitě neobjevily posily GAR, nejspíš by nepřežili ani ti.
O jeho dalších zkušenostech dostatečně mluvila účast v bitvě o Basilisk, kde spolu s dalším rytířem Jedi a několika desítkami klonů bránil republikový destruktor třídy Victory před invazními silami droidů, magnaguardů a několika žoldáků – vyznamenal se v ní natolik, že byl oceněn coby „hrdina Republiky“. Zdálo se, že právě to mohlo podnítit Radu, aby mu svěřili padawana - podobný případ, jako Anakin Skywalker, zdálo se.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi

Při pročítání informací o mém novém mistrovi mi unikne z úst pochvalný hvizd.
No páni, tak tenhle chlapík toho zvládnul celkem dost.
Pravděpodobně by jsem měl cítit hrdost z toho ke komu jsem byl přidělený. Mě ale místo toho jímaly obavy z jeho bezstarostnosti.
Klučina co zažil hodně a hodně si o sobě může myslet, vždyť by se dalo říci že je ve své podstatě nesmrtelný podle toho co přežil a mohlo mu to hodně vlézt do hlavy.
Buď je to taktický génius, nebo má takzvaně z prdele kliku.
Podoba jeho vojenských akcí až nápadně připomínala Anakina, o kterém se vědělo že je až příliš kurážný. Který se vrhá po hlavě do nebezpečí a aby zmírnil ztráty na straně Republiky riskuje vlastní život s myšlenkou že nikdo to neudělá lépe nežli on.

Ne, tohle nemůže dopadnout vůbec dobře. I kdybychom neumřeli mi dva, lidi tady prostě umírat budu a s tím nic nenadělám.
Se smutným výrazem se otočím od hlášení o úspěších Malese a začnu se hrabat v taktických materiálech. Vytáhnu si nějaké záznamy Hraběte Dooku z Mandalorianské občanské války která je nejbližší válečnou událostí a hrabě se účastnil vítězného tažení. Na chvilenku se pozastavím i nad záznamy ze sithských válek a jen pro zajímavost si uložím i záznamy o boji se sithy s myšlenkou.
Hrabě má přeci jen nějaké akolity.
A dostanu se až k velké válce a Mandorianským válkám kde mě rozhodně zaujaly Revanovy taktiky pozemního boje s Mandoriany a jejich vybavením.
Znovu si lehce hvízdnu.
Panejo, tenkrát věděli jak se vypořádat s hrozbami. I když v té době se řád oficiálně nechtěl zapojit pár odvážlivců to zvládlo bravurně. Jen je to přivedlo na opačnou stranu.
Což mě znovu zavedlo k myšlenkám na ,,hrdinství‘‘ nového mistra a vzpomínce na původního.
Nejsem si jist jestli by s tím mistr Aibarra souhlasil. Určitě by nesouhlasil s mým novým postavením v hierarchii armády. A hrdinství jej přivádělo k šílenství přesto že sám nakonec hrdinně zemřel.
Podívám se na čas a rozeběhnu se s nově nabytými poznatky do svého pokoje.
Tak ještě náhradní oblečení pro případ že si pustím do kalhot. Nic víc zřejmě nepotřebuji jen svůj nožík a pár kousků dřeva ačkoli na to moc času mít asi nebudu.

Elinor Yall

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Elinor Yall »

Na cestě

S myšlenkami rozličnými, převážně hrajícími na poněkud depresivní strunu, ses stihl připravit na nadcházející misi – aspoň tak, jak to bylo možné.

Informací z mandalorianské občanské války příliš nebylo. Zdálo se, že většinou věcí se zabývali dva mistři, Ulrett a Dooku, přičemž závěry obou se dosti podobaly závěrům Revanovým. Ale zatím, co Dooku odešel z řádu a nyní vystupoval jako hlava CIS, Ulrett řady Jediů neopustil. Někdo by mohl sarkasticky dodat, že snad proto, že prokazatelně nešlo o strategického ani taktického génia.
Ovšem krom základních principů a skutečností, jak strategie a taktika (taky) může vypadat v praxi, ses toho moc nedozvěděl. Přece jen, mezi Mandaloriany a droidy bylo několik zásadních rozdílů, i když se to mnozí Jediové zoufale snažili nevidět. To ti napovědělo několik zatoulaných hlášení z dob pozdějších, vlastně takřka současných.

Smířen s osudem a Silou jsi vyrazil na sraz, jen aby tě v hangáru čekala další ťafka osudu.
Tentokrát v podobě dvojice naleštěné a blýskající se Delty-12. Skyspritka hrdě nesla znak znak řádu Jedi a Velké republikové armády a tvůj mistr do právě zvesela nahnal astromecha a zrovna se nervozně ohlížel, jestli nemáš zpoždění, když tě uviděl.
"Pokud jsem to pochopil dobře, správce hangáru ti přidělil R2-D8, aby se nemuseli zabavovat astromechové z řádných armádních zdrojů. Doufám, že se s ním srovnáš, ale nemělo by to být těžké, pokud se nebudeš snažit z něj odstranit ten červený nápis MYŠBOT."
Podle mistrova ušklíbnutí se dalo soudit, že ON to asi kdysi zkusil, a nedopadlo to dle jeho představ.
V první chvíli ses lekl, přece jen, představa myšbota v stíhačce byla vcelku surrealistická. Vzápětí ti ale do zorného pole vplul klasický astromech, šedivý, s červenou kulatou špičkou, mírně oprýskaný – a s nepřehlédnutelným nápisem, který nějaký padawánek či snad youngling barvou vyvedl přes celou jeho zadní část. „MiŠBOT.“ Sotva zaregistroval Malese, něco vzrušeně zatrylkoval a s dalšími komentáři zaplul do dvojmístné stíhačky.
„V navigačním počítači jsou souřadnice stanice, kde se nalodíme na palubu křižníku Republikové vítězství. To by bylo, myslím, vše, je čas vyrazit!“
A tak byl čas vyrazit.

Males ti se suverénností sobě vlastní nechal pilotování, droidi se klidili co nejvíc z vašeho dosahu, aby nepřekáželi.
Delta-12 se ukázala být skvělou stíhačkou, navíc v perfektním stavu. Vstup do hyperprostoru se obešel bez jakéhokoli náznaku komplikace a teď vás čekalo jen pár hodin sezení v „ponorce“.
„Aleku?“ přerušil mistr trochu tísnivé ticho. Poprvé za tu krátkou dobu, co jsi ho znal, na tebe působil... skoro unaveně a skoro ustaraně.
„Jestli se chceš na něco zeptat k misi a celkové situaci v sektoru Abrion, tak teď je na to ta dobrá doba. Nebo klidně i k něčemu jinému.
Chápu, že tě vývoj situace dost zaskočil, ale Republika je v nouzi a potřebuje jakoukoli pomoc, jakou jí může řád Jedi poskytnout. A není to kvůli tomu, že Mandaloriani se snad nikdy nepoučí.“

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Na cestě

Po doběhnutí mě čekalo několik překvapení. První z nich byla Delta - 12 a zjištění že budu pilotovat vzhledem
k mému druhému překvapení když Males říkal že přidělili MĚ R2-D8. Třetí zjištěným překvapením byl MYŠBOT.
V tuhle chvíli jsem už měl chuť praštit něčím, S něčím nebo s někým do zdi a musel jsem se hodně přemlouvat
aby jsem myšbota nehodil do odpadkového kontejneru nebo se nepokusil s našim hrdinou vymést podlahu což by
velmi pravděpodobně vedlo k mé naprosté potupě.
Tak nejenže tu budeme umírat, ale navíc vyrážíme na cestu s kočovným cirkusem.
Ruce mi ochraně zamířili k mému batohu ve kterém jsem ukrýval svůj meditační prostředek.
Kéž by jsem měl chvilku na vyřezávání.
Bez zbytečných řečí které by mě ještě víc narušili mou auru vyběhnu do kokpitu a připoutám se aby jsem mohl započít startovní sekvenci.
A během chvilky protočím oči v sloup.
S cirkusem a neporazitelnym se nalodíme na Republikové vítězství (kdo dal pro sílu křižníku tak stupidní název.
Asi předpokládali že přiletí neporazitelný a vše dokáže sám.)
Tam se při pohledu na můj zkroušený výraz a našeho Myšbota od srdce zasmějou a pošlou nás domů.
Máme důležitý úkol a vyrážíme na cestu s takovouhle ostudou.
No nic
.
Připravím loď ke startu a po povolení vzlétneme aby se ukázal vstup do hyperprostoru jako bezproblémový.
Myšbot vykonával svou práci za neustálého trilkování které by mě snad mělo uklidnit.

No dobrá nemám moc rád létání, ale s touhle hračkou to bylo celkem jednoduché.
Konečně se s jedním úspěchem poprvé skoro usměju pravděpodobně už nadopovaný adrenalinem z očekávání věcí dalších.
Načež mi zas úsměv smaže mistr s téměř ustaraným hlasem.
Tak kde začít, otázky? na co by jsem se měl ptát, deme do války. Co je na tom těžkého na pochopení.
čeká nás boj ve vesmíru, boj na zemi, zákopy, umírání střely všude kolem, na co by jsem se sakra měl ptát. Není na tom zas nic tak těžkého
kromě přežití samotného.
Nebo proč nám dali na krk právě Myšbota? Proč nám nemohli dát nějakého nepopsaného a psychycky stabilnějšího droida?
Správnej droid by si nechal nápis odstranit na údržbě a nehájil by si ho hrdě.
Nebo se snad mám ptát na to jak dokázal přežít to co dokázal ve zdraví aby se mohl chvástat nebo mi říct že měl prostě obrovské štěstí?
Ne, nemám asi dobré otázky na které by jsem mohl slyšet odpovědi.
Snad jen všeobecnou, jasnou, stručnou.

Co nás tam vlastně čeká?
Jasně, Breefing bude až na místě, moc toho o situaci asi nevíte, kromě toho všeobecného. Každou hodinu, ba co hodinu, každou
minutu se to mění, ale alespoň nějaké přiblížení by se hodilo.

Elinor Yall

Re: Křest ohněm (Lan)

Příspěvek od Elinor Yall »

Na cestě

Males přikývl.
„Začnu s obecným seznámením s naším působištěm.
Sektor Abrion. Vnější okraj, přes 200 zemědělských světů, pokud jde o průmysl a podobné věci, tak výhradně pro vnitřněsektorovou potřebu. Nic extra zajímavého.
Hlavní systém, Abrion Major, se trhl od Republiky krátce po začátku války. Celý sektor s ním nicméně neodešel; došlo k roztříštění na jednotlivé systémy. Část z nich byla separatistická, část republiková, část zachovávala důslednou neutralitu. V praxi to znamená, že většina planet je v občanské válce a do sektoru se stahují nejrůznější pirátské a žoldácké skupiny, co se tváří jako bojovníci za nezávislost. Liga neutrálních států se to snažila mírnit, ale spíš na oko. Vůdčí silou Ligy je přece jen planeta Mandalore a podle informací z rozvědky v sektoru operovala nejméně jedna mandalorianská žoldnéřská skupina na straně CIS. Vláda ze Sundari se od nich pochopitelně distancuje, ale to nic nedokazuje. Upřímně by mě zajímalo, jak rozlišit mandalorianské pořádkové síly, co jsou na některých světech na mírové misi, a ty vyvržence, co jsou najímáni CIS, ale podle našich politiků to rozlišit lze. Když v tom vévodkyni Kryze věří, budu se muset tvářit, že tomu věřím taky.
Ale zpátky k problémům.

Nejvýznamnějším světem na naší straně byl Varristad 5. A vlastně celý systém Varristad, krom pětky jsou obydlené ještě Varristad 3, 6 a 7. Co se přesně stalo, netušíme. Po smrti guvernéra najednou vláda změnila kurz. Poslední zpráva před zničením Caladu, od našeho zmocněnce, byly, že vše je v nejlepším pořádku; sice zpochybňoval loajalitu nástupkyně, ale tvářil se, že jde jen o dílčí problém, s nímž si místní elity poradí. Pak... následoval obrat o sto osmdesát stupňů. Týden poté. Vedle toho mají republice loajální varristaďané svého guvernéra a ti se okamžitě obrátili o pomoc k řádu Jedi. Proto se také věci daly tak rychle do pohybu.
Události na Varristadu totiž fungovaly jako rozbuška celé řady dalších vzpour a povstání proti Republice. Dokonce se začalo formovat celosektorové hnutí podporující CIS, a hrabě Dooku mu na podporu poslal své spojence, co má mezi mandalorianskými skupinami. Zcela otevřeně a veřejně. Samozřejmě, i od těchto skupin se Sundari rozhořčeně distancují.
Pokud jde o naše plány. Připojíme se k republikové armádě, převezmeme kontrolu, a budeme se muset postupně pustit do likvidace požárů.

Co vím od Etain, v oblasti operuje i několik týmů ze SOBDE. Sice se mi je nepodařilo dostat pod naši kontrolu, ale možná se dočkáme i nějaké podpory z velících struktur speciální brigády.“
U toho posledního jsi mohl zavnímat, že z tohoto vývoje situace Males rozhodně nadšený není. Spíše znepokojený; jako by měl určitou představu a věci se zde nevyvíjely podle jeho představ. Spíše způsobem, který mohl jeho představy i potenciálně ohrozit.
„Požádal jsem tedy mistra Zeye, aby nám převelel všechny v terénu nezainteresované SOBDE pro daný sektor na Republikové vítězství, kvůli brainstormingu a abychom se mohli lépe seznámit se situací. Pochopitelně, jen ty, co nejsou přímo zainteresováni na misi, již nemohou přerušit.“
Tohle byl spíš povzdech, určitá snaha se uklidnit. Jako by se nad touto oblastí spolupráce v rámci republikových jednotek vznášel potenciální černý mrak a ten tvého mistra znepokojoval podstatně víc než všechny špatné zprávy vztahující se k událostem v Abrionu.
"A potom je tu ještě série výzkumných stanic instalovaná CIS, kde probíhá zbrojní a výzkumný program, jejichž přesné lokace neznáme, a Dookůvi političtí poradci vyslaní na celkem osm prokonfederačních světů. Prostě - nudit se skutečně nebudeme."
Malesovo poušklíbnutí nebylo z nejpříjemnějších.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“