Pomocná ruka (Sul)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Pomocná ruka (Sul)

Příspěvek od Marinho »

Almas, Akademie Jedi, hangár

Ta moje kobka se najednou nezdá tak malá a neútulná.
Pomyslím si při pohledu na "To", co nás má dopravit stovky kilometrů daleko, v horším případě nás dostat i zpátky. Ztěžka jsem polknul.

A kávovar funguje?
Chtěl jsem si rýpnout, ale raději jsem to nevyslovil nahlas. Nechtěl jsem riskovat nepochopení vtipu a následné ochladnutí vztahů hned na začátku. Se zájmem jsem pozoroval trup lodi a přemýšlel, jakým způsobem to drží pohromadě. Když jsem viděl každý nýt a kus plechu jiný, litoval jsem, že jsem loď zkoumal blíž.

Stav této lodi asi odpovídá ceně života toho Hutta ne?
Neuhlídal jsem se poznámku jsem vyslovil nahlas. Snad jen potichu, pro jistotu jsem na závěr přidal nenápadné zachrmlání.

S trochou štěstí se naučím létat dříve, než se podaří nastartovat. S prvními lekcemi můžeme začít už teď, cestou ne? Když nebudeme a vlastně ani nemůžeme používat cestování hyperprostorem.
Chytal jsem se každé příležitosti použít jakýkoliv jiný prostředek. Kdyby to bylo možné, asi bych raději šel pěšky. Moje naděje pohřbil poměrně svižný let proti obloze. Chvíli jsem váhal, jestli se mám připoutat nebo ne, nakonec jsem se rozhodl pro druhou možnost. Představa, že v případě nehody proletím čelním sklem mi byla milejší než uhořet přivázaný ke křeslu.
Alec, Saren, Lanius ...
To není zrovna málo nových jmen, na to, že jsem ještě ani pořádně neopustil akademii. Seděl jsem pohodlně usazen v křesle a čekal jsem, zda se mistr odváží mi dát lekci v ovládání frachťáku. Sám v jeho případě bych se neodvážil, ale touha si to vyzkoušet mi stále nedala pokoje.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Elinor Yall

Re: Pomocná ruka (Sul)

Příspěvek od Elinor Yall »

Na cestě

Při tvé poznámce o huttově ceně života se Darrus Jeht tlumeně uchechtl - ale také to mohl být jen kratší záchvat kašle, na Luckybirdu nebylo divu.
"Spíš bych řekl, že se ten hutt ještě pěkně plácl přes kapsu, kdyby to měl brát doslova, tak nejspíš Jedie obšťastnil... radši nepřemýšlím, jakým kouskem z vrakoviště."
To bylo, aspoň pro onu chvíli, vše, co k tomu hodlal dodat.
Když seděl v pilotním křesle a díval se na tvé hemžení se po kokpitu, dost těžko se bránil určitému usmívání se.
"S lítáním pořádně začneme, až se vrátíme a bude k dispozici lepší loď. Lekce číslo jedna - najeď na navigačním počítači na program výpočtu skoků. A zkus vyhledat trasu na... hm, dejme tomu... Coruscant. Tyhle naprosté základy vám už museli v astrogaci vysvětlovat."
Pár vteřin lovil v paměti, jestli je o tom skutečně tak pevně přesvědčen, a konstatoval, že asi ano.
"Mělo by ti vylézt několik tras. Zredukuj to na tři nejvhodnější a pak mi je nahlas."


--------------------------------------
jen taková poznámka pro hráče, postava se v tom ztrácí zcela dobře, protože Jehtovi nedochází pár věcí, třeba že Sul si nemusí uvědomovat a být informován o osobních záležitostech mistrů, s nimiž si Jeht dlouhodobě tyká - Lanius je totiž křestní jméno mistra Qel-Beltruka, současného ředitele akademie a člověka, co stojí v čele almaské rady Jediů.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Pomocná ruka (Sul)

Příspěvek od Marinho »

Na cestě Almas-Dorumaa

Plácl přes kapsu? Takže kdyby to spočítal správně, tak sedíme v loďce s vesly?
Mistrova slova mě trochu zarazila a s obavami jsem čekal, jaké typy osobností během mé služby Řádu potkám. Snad to nebude tak zlé. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval v navigačním počítači, přeci jenom toto není činnost, kterou trávím svůj volný čas. Dalším problémem byla nepřítomnost samotné hyperprostorové jednotky. S tímto problémem si nedokázal poradit a tvrdohlavě mě bombardoval hláškami, co všechno mu chybí. Od chybu v napájení jednotky, po nezavřený kryt jednotky. Musel jsem využít nezávislý plánovač tras. Sice jej nešlo použít přímo pro skok, ale to mi v tomto případě nevadilo. Po zadání výchozí polohy, cíle a použité třídy hyperpohonu si navigační počítač za otravného a nic neříkajícího pípání chroustal data a poté mi začal sázet všechny možné trasy, včetně odhadované doby a délky trasy. Zaměřil jsem se na první tři.

Takže podle počítače bude nejvhodnější letět přes Merren, Gamor a dále po Corellianské dálnici ...
Nechal jsem chvilku pauzu.
nebo přes Aridus, Allanteen a opět na Corellianskou dálnici ... nebo
Opět chvíli pauza.
Barcana, Milagro a zase po stejné hyperpostorové trase.
Nahlásil jsem poslední vybranou trasu a čekal jsem, co mi mistr odpoví.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Elinor Yall

Re: Pomocná ruka (Sul)

Příspěvek od Elinor Yall »

Na cestě Almas-Dorumaa

Darrus Jeht spokojeně přikývl.
"Základy navigace na jedna s hvězdičkou. Přesně takhle hvězdné mapy fungují. Prostřednictvím algorytmů ti vyhodí to, co jim přijde jako nejlepší kombinace stabilní trasy a rychlosti."
Při těch slovech se zvedl z křesla, došel k navigačnímu počítači a začal se vrtat v nastavením prostřednictvím klávesových zkratek, co jsi nestačil odpozorovat. Komp šrotoval. Podle zvukového doprovodu se snažil zavařit.
"Ale někdy prostě potřebuješ být... nebýt vidět," opravil se mistr. Kopnutí ve správný čas na správné místo přimělo obrazovku se rozzářit podivnými kombinacemi číslic a písmen.
"Hyperprostorové bóje. Mimo hlavní cesty. Až se vrátíme na Almas, půjčíme si něco lepšího a naučím tě s tímhle systémem pracovat. Jak najít kratší trasu, jak se napojit na zkratku, a podobné vylomeniny. Nikdy nevíš, kdy se ti budou hodit."
Na to, že se procházel po lodi, kterou by měl správně pilotovat, neřešil detaily, zjevně měl vyzkoušené, na jak přesně dlouhou dobu se loď bez jeho bezprostředního dozoru obejde, protože po tomhle se urychleně vrátil zase na pilotní křeslo.
"Jo. TYHLE vylomeniny tě učit nehodlám, na ty si přijdeš sám, až budeš mít nalítáno pár tisíc hodin," okomentoval svoje procházkové extempore.
"Normální hyperprostorovou souřadnici tvoří písmeno a číslo. Bóje je nějaká kombinace čtyř a více pomlčkami oddělených číslic a písmen," vrátil se k teoretickému výkladu. "Když se v tomhle budeš pohybovat déle, budeš na jejich základě schopný odhadnout stabilitu trasy, překřižování hyperprostoru... mimochodem, skok na slepo se dělá tak, že najedeš do tohohle módu a dáš enter. Pokud nejsi v silném spojení se Silou a navíc v pořádném průseru, tak to nikdy nedělej."
Modrozelená koule Doruumy se stále přibližovala.
"Přistaneme na hlavním kosmoportu na Ostrově bílého písku a obejdeme místní kantýny. A to by bylo, abychom náš cíl nenašli. Lovec odměn by tomu řekl - easy credits. Takže být ve střehu a čekat nečekané komplikace."

Doruuma, Ostrov bílého písku
První, co jsi zavnímal, když jste s Darrusem Jehtem opustili palubu Luckybird, byl závan slaného vzduchu. Kosmoport byl na vyvýšené plošině, od obzoru po obzor jsi viděl nejrůznější odstíny modré a zelené. Budovy kosmoportu působily skoro všedním, nevtíravým dojmem.
"Osada je na terasách pod náhorní plošinou, blíž moři," vysvětlil ti mistr, ale to už se proti vám po přistávací dráze hrnul blahobytný gungan v nepřehlédnutelné uniformě z šarlatové látky.
"Vítejte na Doruumě v naší skromné destinaci! Jistě..."
Při pohledu na Darruse Jehta se zarazil. Ten se usmál. Velmi přívětivě.
"...se nám tu bude líbit, nezdržíme se dlouho, přístavní poplatky jsou stále ještě pětadvacet kreditů na den?"
"Třicet."

Mistr vylovil kreditový čip.
"Zaokrouhlíme na sto."
Takže to vypadalo na třídenní výlet. Gungan s děkováním odešel zpět k budově.
"Sule? Myslím, že se rozdělíme. Můžeš to pojmout jako bojovku. Kdo dřív najde v baru podnapilého Jediho. A nikdo z nás nebude podvádět, tedy, já nebudu podvádět, protože tobě by stejně žádný alkohol nenalili."

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Pomocná ruka (Sul)

Příspěvek od Marinho »

Doruuma, Ostrov bílého písku

První nádech na planetě byl pro mě opět něco nového. Slaný vzduch, valící se na nás od moře je něco, co si nikde nenačtete. Když se říká, že galaxie skýtá nekonečné množství nových a neznámých věcí, chutí, barev a podobně, nikdo, nebo spíše málokdo si dokáže uvědomit, co to vlastně znamená. A to jsem navštívil jen měsíc mě poměrně známé planety. Mistr v rychlosti zařídil ubytování pro naši loď a seznámil mě s dalším postupem.

Jak mi dáte vědět, že jste ho našel? A nějaké znamení, podle kterého ho poznám?
Zeptal jsem se. Sice to vyznělo možná tak, že zde čekám zástupy opilých mistrů a rytířů, ale líp jsem tu otázku nedokázal zformulovat.

A jak víte, že je zrovna na Doruumě a přímo zde?
Nedalo mi se zeptat. Přeci jenom by měl pocházet z Coruscantu a tady je to dost z ruky. Pak se již snad mohu vydat na svou první misi "Najdi si svého rytíře". Pokusím se pátrat v Síle a během toho se budu procházet uličkami města. Spíš než zběsilým hledáním se budu kochat a seznamovat s novým prostředím.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“