Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Příspěvek od Atalon »

Střed světelných mečů… Souboj na život a na smrt… Prudký výpad temného válečníka tě minul jen o vlas. Ale to stačilo aby tvá čepel pronikla černým pláštěm i brněním pod ním a našla svůj cíl. Temná zjizvená tvář zkroucená smrtelnou křečí na tebe teď hledí žlutě žhnoucíma očima. Pomalu odlepí vyschlé rty ke svým posledním slovům…
Vstávej… Vstávej!

Mlžný obraz před tvýma očima se konečně zaostřuje a získává tvář tak dobře známou. Tvář postaršího muže s vřelým úsměvem. Mistr Jinn má vždy takový. Dokonce i když říká co říká vždycky.
Ahh, Stanley, už zase? Já vím že nám má meditace uvolnit mysl a nahradit spánek. Ale kdy už pochopíš, že to neznamená, že máš spát při ní.

Dantooine; Enkláva Jedi:

No nic. Stanley.
Řekl mistr po chvíli.
Asi tě potěším. Poletíme na výlet, tedy pokud už jsi se vys… pokud už jsi domeditoval.
Dodal s úsměvem.
Budeme pryč jen pár dní, tak se moc nebal. A sejdeme se na přistávací ploše… řekněme za dvacet minut.
S tím se mistr otočil a zamířil ke dveřím meditační místnosti. Jen pár kroků od dveří se ale zastavil, jako by si na něco vzpomněl.
A Stanley, nezapomeň si vzít meč, ano.
Dodal s přátelským úsměvem než odešel.

____________________________
Co a jak ti říkat snad nemusím, takže hezkou zábavu.

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Příspěvek od Stanley »

Dantooine; Enkláva Jedi:

Jooj... tak neznášam keď už človek sníva a musí za zobudiť.
Je to prirodzené. Každá zdravá bytosť potrebuje minimálne 9 hodín zdravého spánku. No Jedi nie.
Jasne majster. Chápem. Viem že ste to už počuli veľa krát ale budem sa snažiť aby sa to viac krát nestalo.
Odvetil som na majstrovú poznámku s veľkým zívnutím.

No hneď som sa prebudil keď som započul, že ideme na misiu.
Supeeeeeer! Misia! Zachraňovanie! Bojovanie! Adrenalín! Mám rád keď mi majster nosieva takéto správy.
Pomyslel som si. Vtedy som si ešte neuvedomoval že častokrát misie niesú len tak. Spája sa to s veľkou dávkou nebezpečia ale chalanovi v mojom veku je to práve to, čo mu chýba. A taktiež aj tie nové skúsenosti.
Fajn. Tak v tom prípade sa idem pripraviť ihneď.
Hmm nezabudnúť si meč. Kto vie, že ako to myslel. Či to myslel vážne a tým mi vyjadril že som schopný si zabudnúť aj jednu z najdôležitejších vecí, alebo to myslel zo srandy.
Hneď ako opustil miestnosť, tak som sa postavil a šiel ku dverám. Bolo vo mne veľké očakávanie a preto som sa ponáhľal.
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Příspěvek od Atalon »

Dantooine; Enkláva Jedi:

Stanleymu příprava netrvala nijak dlouho, ale tomu se šlo jen těžko divit. Jeho nadšení bylo výbornou hnací silou a pár denní mise si nežádala velké balení, jen myšlenka na mistrovu připomínku mu nedávala pokoj.
… nezapomeň si vzít meč, ano. Nezapomeň si vzít meč?
Čím víc si o tom přemýšlel, tím víc se ti vkrádal pod kůži pocit, že to mistr nemyslel ani jako kárání tvé neschopnosti, ani jako žert. Někde uvnitř jsi to cítil, takový studený nepříjemný pocit, pocit strachu, nebezpečí. Pocit, že jeho slova byla přátelským varováním, aby sis nezapomněl vzít něco co nejspíše budeš potřebovat.

Tento pocit se ještě umocnil, když jsi dorazil na přistávací plochu enklávy a našel tu mistra Chaara vedle lodi, která rozhodně nepatřila mezi standartní transporty řádu. Byl to starý, dost omlácený a podle všeho upravovaný transportér třídy Conductor. Byla to malá a zřejmě čistě transportní loď nenesoucí barvy ani označení Republiky nebo řádu. Vlastně mimo svého označení, CX-42 a jména, Koros, nenesla na svém modro černém plášti žádné znaky.
Ahh… Už jsi tu. Výborně, hned vyrazíme. Nastup si.
Pronesl mistr hned, jak si tě všiml a okamžitě se hnal ke spuštěné zádní nástupní rampě.
Mimochodem letíme na Quelii.
Dodal ještě rychle alespoň střípek informací, než se nalodil.

Koros byl zevnitř snad ještě menší než se zdál zvenčí. Byl to jednoznačný transportér designovaný pro přepravu nákladu na krátkou nebo velmi krátkou vzdálenost a podle toho vypadal. Žádné kajuty, žádný společenský prostor, žádné pohodlí. Strohé plastocelové sedačky s bezpečnostními pásy ve dvou řadách na stranách nákladního prostoru a malé kovové schůdky na konci vedoucí do kokpitu. Dalo se poznat, že loď byla původně uvnitř o něco větší, ale někdo na ní dost zapracoval a už tak malý vnitřní prostor ještě osekal dodatečným vybavením. Bylo zde šest míst pro pasažéry, i když s trochou snahy a ignorováním bezpečnostních rizik se sem dalo nacpat ještě tak šest dalších, pokud by jim nevadilo, že už na někom sedí. Mimo to tu ještě byli dvě místa v kokpitu, jedno pilotní a druhé vzadu u nových přístrojů. To by se s notnou dávkou schovívavosti a nejspíš i nějaké lihoviny dalo nazvat improvizovaným místem druhého pilota. Ve skutečnosti to ale byla pletivová sedačka z nějakého transportéru hodně nízké třídy navařená na ocelovou konstrukci čouhající z nově zkonstruovaného puzzle, s velkou fantasií považovatelného za palubní desku. Ale podobně vypadala celá loď a asi každého, od technických laiků jako ty, až po profesionální pilotní esa republiky, by asi napadlo označení, tuto loď dokonale charakterizující, kupa šrotu.
Pojď sem a sedni si tady.
Zavolal na tebe mistr z kokpitu.
Cestou musíme probrat pár věcí.
Dodal na vysvětlenou, když zahájil předstartovní test systémů.
Tak co jí říkáš?
Zeptal se tě hned, jak se tvá hlava objevila v průchodu kokpitu.

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Příspěvek od Stanley »

Dantooine; Enkláva Jedi:

... aha tak toto tiež mám. Fajn takže ďalej nohavice mám, sveter mám, dlhý kabát s kapucňou mám, uterák mám, ... hmmm čo ešte takého by som potreboval...
Zamyslel som sa a ako záblesk zo Sili ma napadla tá silná myšlienka, aj keď som na ňu stále aj predtým myslel.
MEČ!
Keď som mal už konečne všetko zbalené, vydal som sa do hangáru. Dorazil som tam celkom rýchlo aj keď počas cesty som stretol zopár známich ale väčšinou som sa len každému pozdravil a povedal že sa ponáhľam lebo idem na nebezpečnú misiu. Áno, použil som slovíčko nebezpečnú, lebo tak to znelo nebezpečne a vedel som sa s čím chváliť.
Po 2-3 minutách som dorazil do hangáru a majster tam už na mňa čakal. Poobzeral som sa po lodiach a hádal že ktoré žihadlo bude naše.
Zdravím. No hej snažil som sa poponáhľať.
Zrazu sa spustila nástupná rampa jednej lode ktorá vyzerala ako pravý domov pre hlodavce a inej hávedi.
Hmm.... Quelii... ani neviem že čím môže byť tá planéta zaujímavá.
Vchádzal som do lode a poobzeral som sa okolo seba. Bolo vidieť že táto loď moc ďaleko nepoletí a rozhodne by som si to ani nechcel vyskúšať s ňou na ďaleké vzdialenosti. To by ani nevadilo, kebyže tam sú aspoň nejaké kajuty. Proste nič. No kokpit bolo asi jediné miesto čomu sa dalo nazvať že je to skutočne kokpit. Ale neprekvapil by som sa keby tu chýbali nejaké základné veci na bezpečné riadenie ľode.
Na majstrové volanie som došiel do kokpitu a do rohu som si hodil svoj ruksak kde som mal svoje veci a sadol som si do jedného z kresiel.
Ahmm no ako by som vám to povedal. Táto loď je vykopávka....
snažil som sa ho nejakým spôsobom neuraziť
...Chápete... starožitnosť...
no napokon som sa už neudržal na uzde
Majster.... nemyslíte si že táto loď patrí skôr do múzea ako sem?
To už čo je toto? Pritom Dann vždy hovoril o toľkých fenomenálnych lodiach ako z rozprávky... Prečo práve toto?
Joooj no nič... Musíme sa uskromniť a prispôsobiť...

Pomyslel som si.
No nič... asi to bude na tú misiu postačujúce keď ste ju vyberali.... Ozaj... Akú úlohu sme dostali?
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Příspěvek od Atalon »

Transportní loď Koros:

Jen co jsi se usadil, nastartoval mistr motory Korosu a všechen personál plošiny se rázem zastavil. Oba lodní motory ze sebe vydraly dech beroucí řev dalece přesahující tovární možnosti takové lodi.
Tahle loď sice nevypadá nic moc, ale neučil tě snad nikdo, abys nehodnotil bantu podle srsti?
Mistr odlepil Korose plynule od přistávací plošiny a bez sebemenšího varování zarazil akcelerační páku až nadoraz. Lodní motory opět silně zařvaly a loď se s ohromným rázem prohnala atmosférou. Inerciální tlumiče neměly sebemenší šanci, všechno na palubě se nejkratší možnou trajektorií přemístilo k zádi. Pro tebe, usazeného v improvizované sedačce druhého pilota, nešťastně otočené po směru letu a bohužel nepřipoutaného, kdo by se také v takovém vraku připoutával, to znamenalo velmi nepříjemné a velmi kontaktní seznámení tvého čela s přístrojovou deskou, které po sobě zanechalo na tvém čele rostoucí rudý flek.
Jo a možná by ses měl připoutat.
Dodal mistr když na vás konečně pominul poslední tlak přitažlivosti Dantooine.
Může to trochu házet.

Připraven? Zapínám hyperpohon.
Zavolal po chvilce a ty jsi už jen poslouchal, neuvěřitelnou směs pískání, ťukání, ale i skřípání ze zadní části lodi, jak nabíhal nadsvětelný pohon rozhodně nepatřící do tohoto typu lodi. Koros sebou znovu cukl, tentokráte ještě silněji než předtím a zmizel ve víru hyperskokového okna jako by tu ani nikdy nebyl. Byla to neuvěřitelná rychlost. I s tvými takřka nulovými technickými znalostmi jsi věděl, že podobné transportéry nedosahují vyšší rychlosti než třetí třídy, ale to čím jste letěli teď odpovídalo zhruba jejímu dvojnásobku.
Tak, teď máme chvilku…
Začal mistr a otočil se v pilotním křesle na tebe.
Sílo! Co se ti stalo? Vypadáš jako Dantooinský nosoroh.
Vyhrkl ze sebe a neubránil se výbuchu smíchu.
Radši ti to ošetříme, ať se tě Tanartay nelekne.
Dodal mistr se smíchem a chopil se lékárničky. Bezděky ti tak ale naznačil střípek informací z vaší budoucí akce. Jméno Tanartay ti bylo více než známé, patřilo totiž rytířce řádu, mistryni Roba Jasta.

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Příspěvek od Stanley »

Transportní loď Koros:

No keď takto budem lietať stále tak to nebude prechádzka ružovou záhradou.
Horko ťažko som sa vyhrabal z tej kopi bordelu čo všetko odhodilo.
No ďakujem pekne že ste mi to pripomenuli. Lepšie neskôr než nikdy, však?
Došiel som zase ku kreslu a teraz som sa už pripútal. Po dôkladnejšej kontrole, či som sa pripútal správne som bol už relatívne v pohode. Ale mal som pocit že túto misiu uŽ hneď teraz nemám rád.
Viete čo? Budem to brať ako kompliment.

Pri prestupe do hyperpohonu som mal pocit že polku lode za sebou necháme.
Jeeeej ono sa to nerozpadlo... ono to ide...
A ešte k tomu celkom rýchlo ale aj tak som mal z tej lode zlý pocit.
Tanartay? Hehe Rob zase niečo pokazil a ja to po ňom musím cele spraviť, toto sa na neho presne hodí...hehe
zasmial som sa a keď som uvidel ten vážny majstrov ksicht, tak som hneď stíchol a šiel radšej k veci.
No a akú sme dostali misiu?


------------------------------------------------------------
Sorry že som teraz dlhšie neodpovedal. Mal som nejaké osobné záležitosti...
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Příspěvek od Atalon »

Transportní loď Koros:

Mistr pro podobný humor nikdy moc nebyl, ale jinak to byl člověk velmi otevřený a vtipný, takže i přes svůj kárný pohled se nad celou tobě zatím zcela neznámou situací zamyslel a nakonec se s úšklebkem rozesmál.
No vlastně ani tak daleko od pravdy asi nejsi.
Na čelo ti nalepil baktovou náplast a pokračoval.
Jak už jsem říkal, právě míříme na Quelii. To je svět ve vnějším okraji, vcelku nezajímavý, běžná zemědělská kolonie jakých jsou v galaxii tisíce, pokud to nevíš. Problém ale je, že zrovna s tímhle jsme ztratili veškerý kontakt a to právě když na něm byla mistryně Tanaray s padawanem. Co vím, tak tam pomáhali při dojednávání nějaké obchodní smlouvy o dodávkách potravin do… no řekněme do horkých oblastí, chápeš?
Horké oblasti, krásné a v poslední době tak často užívané označení v podstatě válečné fronty formující se ve vnějším okraji galaxie. Bylo snad až směšné jak málo osob, zvláště pak těch odpovědných, se odvážilo v těchto dnech tuto situaci označit válkou. Většina se prostě snažila tvrdit a snad i věřit, že nejde o víc než pouhou přihlouplou šarvátku co se přežene stejně rychle jako se objevila, ale s každou další zprávou o tom každý s byť jen špetkou rozumu musel pochybovat. A vy jste teď mířili právě tam někam. Tedy, žádné informace o vojenských aktivitách mandalorianů v sektorech kolem Quelii nebyly, vlastně nejbližší byly vzdáleny takřka šest sektorů, takže byla větší šance že jde opravdu jen o poruchu, ale v těchto dnech se nedalo předpokládat s jistotou nic.
Naším úkolem je zjistit co se stalo. Proč se mistryně ještě neozvala, co se tam děje. A co mi to neřekli.
Mistr se najednou zarazil. Právě mu vyklouzlo něco co nemělo, něco co ti říct nechtěl, ale už bylo pozdě. Nezbývalo tedy než ti říct všechno. Mistr se zhluboka nadechl než pokračoval.
Od doby co mě Rada tímhle úkolem pověřila se nemůžu zbavit tušení, že mi něco neřekli. V sále rady byl Revan, ale nikdo mi nechce říct proč. Ale nemůžu se zbavit tušení, že je právě on nějak přesvědčil abychom tam letěli právě my. A pak to jak ochotně mi nabízel pomoc kdyby se něco vymklo? Zkrátka něco mi na celé té věci nesedí, tak si dávej pozor, ano?

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajná bitva nespočetných slz (Stanley)

Příspěvek od Stanley »

Transportní loď Koros:

No keď to hovoríte práve Vy tak to určite nebude bez ... ostrej pointy.
Cítil som neistotu v jeho hlase. Aj keď som nechápal ako mohol byť taký zmätený niekým takým ako je Revan.
...ale dobre. Dám si pozor ....a aj na vás.
usmial som sa.
Revana som vlastne ani raz nevidel ale počul som o ňom niekoľko vecí a už aj to stačilo aby som ho nemal príliš v láske. Bol to taký ten pocit, že keď človek neurobí nič zlé, a zdá sa mi byť nepríjemný. Preto moje predstavy o ňom neboli veľmi dobré.
Každopádne som bol zvedaví na názor majstra.
Povedzte mi niečo o Revanovi...
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“