Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Elinor Yall »

Stanice Flashpoint, doky

Jsou věci, které se prostě stávají. Třeba okamžik, kdy se Rada Jediů rozhodne některému younglingovi přidělit mistra. Tebe to potkalo pár měsíců po bitvě o Geonosis a rozhodně to nebyla ta nejméně překvapivá věc v galaxii. Ve chvíli, kdy mnoha starším padawanům najednou chybí mistr, se Rada rozhodla k nějakému přidělit tebe.
Samozřejmě, mělo to nějaký ten háček, ale ne takový, jaký bys očekával. Ten háček totiž spočíval v tom, že si jednoho krásného rána na Coruscantu sbalíš svoje věci a pod dozorem skupinky Jediů vyrazíš na lodi do vesmíru - a pak, po několika přestupech mezi republikovými vojenskými loděmi, se ocitneš, už sám, na transportu zásob na stanici Flashpoint. Kde na tebe bude čekat tvůj mistr Tre Jayen.
O systému Flashpoint jsi něco slyšel, jednu malou zmínku v hodinách historie, ale hlavně jsi viděl většinu holoseriálu situovaného do začátku mandalorianských válek, takže něco rozvitějšího sis dokázal poskládat - a mohl se divit, proč zrovna stanice v tomto systému je republikovou základnou v sektoru a jak tam vůbec může někdo z rytířů Jedi dobrovolně vlézt. Pohled na stanici byl odpovědí sám o sobě. ROZHODNĚ to nebyla "ta ona původní", tohle muselo vzniknout maximálně dvě, tři staletí zpátky, a pohled na doky naplněné loďmi se znaky GAR a řádu Jedi byl naprosto, naprosto... uklidňující.
Stejně jako laskavý dozor klonového velitele Spira, který, když jsi mu byl svěřen do péče coby Jayenův nový padawan, sice rozhodně neskákal radostí dva metry do vzduchu, ale rozhodně se projevil jako osoba schopná dohlédnout na devítiletého younglinga poprvé cestujícího vesmírem a to na tak dlouhou trasu. A přestože Spire s tvým budoucím mistrem podle všeho spolupracoval prakticky celých těch pár měsíců od Geonosis, pokaždé se dokázal z rozhovoru o Tre Jayenovi vykroutit s diplomacií vpravdě neklonovskou - jak jsi začínal mít dojem při bližším pozorování dalších klonů.

Přistávací manévry se ukončily a tobě se naskytl pohled do obrovských staničních doků - a přímý výhled na dva rytíře Jedi. Nejspíš jsi nedorazil právě vhod, protože působili dojmem dvou vornskrů, co kolem sebe opatrně obchází a vrčí při snaze vymezit si teritorium. Ten starší, s černými, notně prošedivělými vlasy a v klasickém jedijském rouchu, vypadal, že se vlastně skvěle baví a neví pořádně, co se tomu mladšímu hnědovlasému ve zbroji na celé situaci příliš nezamlouvá.
"Takže vás vítám na stanici Jayen," odpojil se sebevědomě od hádky starší Jedi a věnoval posádce křižníku něco, co by bylo na místě u younglinga chlubícího se prvním sestaveným světelným mečem.
"Stanici Flashpoint," polohlasně ho opravil kolega.
"To vyvolává negativní kontext. Demagol a tak."
"Však se od něj Dorian tolik zas neliší."
"Bereš si všechno moc osobně. Přece nebudeš používat na někoho ze SOBDE anestetika, Zey a Camas z toho dělají klub drsných chlapců, tak musíte něco vydržet. A prostě je to tady stanice Jayen, když už ji mám na starost, a..."

"...a 87. klonový batalion je taky Jayenův batalion?"
"Samozřejmě. Velím tomu."
"Jsem zvědavý, kdy po sobě přejmenuješ i tenhle zatracenej sektor."

Muž, který byl zjevně tvým novým mistrem, se zatvářil zamyšleně. Sith ví, jestli to v zásadě nepovažoval za dobrý nápad. Každopádně si všiml tebe a to mu myšlenky od Jayenova sektoru vrátilo zpátky k Jayenovu padawanovi, tedy tvé osobě.
"Ty budeš určitě Nathaniel. Rád tě poznávám," usmál se a napřáhl tvým směrem ruku.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Stanica Flashpoint, pristávací hangár

Bol som akoby omámený že môj výcvik začína a nevedel som na ktorú stranu sa mám skôr pozerať. Bol som rád že sme konečne vystúpili z lode, pretože k medziplanetárnym lodiam som ako veľký obdiv, tak choval aj hlboký rešpekt a tak som sa pri vystupovaní trochu zatackal a keď po krátkom rozhovore, z ktorého som nezachytil ani slovo ktorému by som rozumel, na mňa majster prehovoril, zostal som ako obarený. Zrejme som zabudol vypnúť titulky ktoré prezrádzali ako som bol nekonečne zmätený. Po chvíľke som potriasol rukou ktorú podal mojím smerom, pričom jeho ruka bola asi o tri čísla väčšia. Pokúsil som sa zo seba dostať nejakú neurčitú hatlaninu.
"A... áno pane. Tedaa... majster", vypadlo zomňa a evidentne som sa aj začervenal. Pokúsil by som sa aj úsmev, ale zrejme by sa podobal na vycerený úškrn Corelliánskeho psa, tak som to radšej nechal tak.

Elinor Yall

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Elinor Yall »

Stanica Flashpoint, pristávací hangár
Chytat se v tom, co se dalo nazvat výměnou názorů mezi délesloužícími Jedii, nebylo zrovna jednoduché. Rozhodně ne pro velmi mladého padawánka. Mistr si to příliš neuvědomoval, jeho kolegovi to bylo v zásadě jedno, protože v konečném důsledku šlo o jakési komunikační problémy mezi nimi a na tebe se nevztahovaly a navíc se ukázalo, že mnohem víc než přílet Jayenova padawana jej zajímá přílet týmu komand, s kterým se dal hned do řeči.
Tre Jayen nad tím jenom zavrtěl hlavou.
"Jo. Brigáda speciálních operací, tu nám tady byl sith dlužen."
Pokud by si mohl odplivnout, asi by si i odplivl.
"No nic. Provedu tě po stanici, aby ses mohl lépe zorientovat, kde tu co je. A ty mi zatím povíš něco o sobě. Abych nebyl za největšího egoistu v galaxii."

_______________________________
Stanice Flashpoint je obrovská vesmírná stanice dlouhá několik desítek kilometrů, u projití nehrozí víc než relativně malý okruh kolem doků plus následně pak centrum stanice. :) Tolik k varování předem, stejně mi jde hlavně o to "povíš něco o sobě".

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Stanica Flashpoint, Nat práve vôbec netuší kde je

Zo srdca mi spadol obrovský kameň v podobe toho že sa konečne začne niečo diať. Trochu som najprv zaostal no potom som sa rozbehol aby som dobehol preňho príliš veľké kroky majstra Jayena. Keď ho konečne dobehol, dal sa trochu do rečí. Ach, prečo je tu všetko také obrovské... pomyslel som si smutne. Prvú vetu čo majster povedal som absolútne nerozumel, tak som ju len vypustil von druhým uchom a počúval ho ďalej. Keď som konečne pochopil čo odo mňa chce, začal som hovoriť.
"Pochádzam zo systému Alderaan a moje meno je Nathaniel Organa. Mám deväť rokov a... mal by som byť vaším padawanom" povedal som úctivo na zároveň trochu rozpačito. Snažil som sa neznieť ako malé dieťa ale zrejme sa mi to nedarilo.
"Chcete vedieť ešte niečo viac, majster?", dodal som rýchlo, keďže som presne nechápal čo majster myslí pod pojmom "niečo o sebe". Stále som sa ešte celkom nespamätal z cesty a keďže som nikdy na žiadnej vesmírnej stanici nebol, neustále som sa obzeral na všetky strany a skúmal pohľadom aj najmenšie detaily.

Elinor Yall

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Elinor Yall »

Stanica Flashpoint

Stalo se, co se muselo stát, protože Tre Jayen se po "systému Alderaan" a při zaslechnutí tvého jména zarazil.
"Organa... Organa..."
Ano, znělo to povědomě, možná až příliš povědomě. A spíš než vzpomínání to působilo jako předstírání vzpomínání, protože spojitost Alderaan - Organa mu zapadla dohromady hned. Patrně následována několika dosti neslušnými výrazy.
"Chceš říct, že mám za padawana mýdlovýho prince? Rado, co jsem ti udělal... teda, to tuším naprosto přesně. Ale že poženou svou pomstu tak daleko a svěří mi na výcvik někoho prudce nadaného a z královského rodu. Co se dá dělat."
Ne, nebylo v tom nic nasvědčujícího o tom, že by mistr dělal něco jiného než si (podle svého názoru) jemně rýpl.
"Fajn, Nate. Doufám, že na rozdíl od vaší rodinné tradice nejsi nesnesitelný snob a dokážeš mi říct, co tě baví a tak."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Stanica Flashpoint

Zostal som trochu v rozpakoch po tom čo mi majster povedal. Až neobvykle podozrievavo zopakoval moje meno. Mal som síce dosť málo rokov no nejaké súvislosti som si dokopy dal. Bohužiaľ - zrejme nesprávne. Myslí si že pochádzam z hlavného mesta Alderaanu a vychovávali ma ako tie slečinky z dvora? Tak to nie! pomyslel som si trochu nahnevane ale nedal som to na sebe poznať.
"Narodil som sa v horách a v Hlavnom Meste som bol dvakrát v živote. Ja a moja matka nepatríme do kráľovskej rodiny!" povedal som trochu nahnevane no majster pokračoval a tak som sa rozhodol to nechať tak.
"Nie s kráľovskou rodinou Organa nemám nič spoločné! Mám rád tréning so svetelným mečom a... jedlo. Hlavne jedlo! Nerád chodím skoro spávať pretože to je strata času ktorý môžem venovať tréningu!" hovoril som majstrovi Jayenovi a pritom som sa už doširoka usmieval, "a teším sa keď budem môcť nakopať pár droidích zadkov!" dodal som ešte veselým tónom a pri tej predstave som si skoro až povyskočil.

Elinor Yall

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Elinor Yall »

Stanice Flashpoint

Tre Jayen se na tebe úkosem podíval, jako by přemýšlel, jestli ti to věřit.
"No, dejme tomu, princátko," cuklo mu v koutcích a spokojeně přikyvoval nad výčtem věcí, co tě baví a v kterých nacházíš potěšení.
"Když už jsme u těch droidích zadků, těch si užiješ víc než dost. Chystáme ofenzivu přes celej sektor. A pokud jde o to ostatní - podařilo se mi narvat do automatu na jídlo algorytmus na vanilkovej pudink. Navrhuju spáchat generální test, jestli to skutečně funguje, a zamířit do jídelny v sedmém patře a... a ještě předtím si tě vyzkouším."

Mistr zahnul doleva, doprava, doleva a ještě jednou doleva, a vpadli jste do tréninkové místnosti. Takové tréninkové místnosti, jakou jsi ještě neviděl - aby ne, protože tohle byl labyrint z lávek, posuvných stěn a celkově to vypadalo... zvláštně. A prázdně, což bylo okomentováno jen dalším spokojeným kývnutím.
"Když si s tím poradí RCčka, Jediové to zvládnou taky," poznamenal Tre Jayen a rychlým datlováním zanesl nějaké údaje do konzole.
"Nachystej si meč a nástup, za pět minut nás to pustí dovnitř. A nakopeme pár plechových prdel... zadnic."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Stanice Flashpoint, Tréningová miestnosť

Nálada mi stále stúpala a začínal som dúfať že si s majstrom Jayenom budem rozumieť. Rozmýšlaľ som čo si asi pre mňa pripravil no keď spomenul vanilkový puding, oči sa mi rozžiarili ako supernovy a akoby mi v tej chvíli narazil na čelo cedulku s týmto nápisom ktorá mi automaticky blokovala všetky ostatné myšlienky. Zvyšný jeho výklad som počúval len zbežne a nasledoval ho ako duch mysliac len na vanilkový puding. Zarazil som sa až v momente keď sme vstúpili do miestnosti s labyrintom. Zrazu som zostal ako obarený a začínal som si myslieť že som asi majstra mal počúvať celou cestou. Tak toto bude zlé... pomyslel som si. Napadlo ma priznať sa k mojej imbecilite ale radšej som si zahryzol do jazyka a poobzeral sa okolo seba. Začul som akúsi zmienku o meči a inštinktívne ho zovrel v ruke.
"Päť minút? Ale... ale..." vyjachtal som zo seba a zamrazilo ma. Takže na WC to už asi nestihnem, pomyslel som si zúfalo a od strachu preglgol. Zovrel som meč v oboch rukách a postavil sa do klasickej pozície, no ešte som ho radšej nezapínal.

Elinor Yall

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Elinor Yall »

Stanice Flashpoint, tréninková místnost

"Ale?" povytáhl mistr obočí a to bylo tak jediné, co stihl, než se vám se otevřel vstup do labyrintu.
"V chrámu jste nikdy netrénovali s droidy? Tohle je to samé. Jenom jsou větší."
Pod tím se dalo představit leccos.
"Jdeme a kryj mě!"
S těmi slovy a se světelným mečem připraveným k akci vyrazil kupředu a tobě nezbylo než jej chtě nechtě následovat.
Vpadli jste do malé místnosti vytvořené posuvnými stěnami, asi šest krát čtyři metry, a do soustředěné palby čtyř B-1ček rozestavěných po ochozech z jakéhosi pochybného materiálu. Před vámi byl kovový plát otvíracích dveří, za vámi vstup do tréninkového objektu, a lehkost, s níž mistr odrážel energetické výboje droidů, se nedala než nazvat obdivuhodnou.
Počet nepřátel se redukoval, aniž bys dostal šanci se pořádněji zapojit.
Na tři.
Na dva.
Koutkem oka jsi zahlédl kovové zablesknutí. Vypadalo to, že droidům došly posily.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Stanice Flashpoint, Tréningová miestnosť

Nezostávalo mi nič iné len zatnúť zuby a vbehnúť do miestnosti za majstrom. Jayen začal ľahkými výpadmi odrážať strely droidov na každej strane. Nezostával mi ani čas na obdivný pohľad pretože jedna strela z blasteru letela priamo na mňa. V okamihu som zapol meč a na poslednú chvílu odrazil strelu do steny. Skôr než stihli droidi znova zareagovať prudkým pohybom sa s mečom pred sebou vymrštil k najbližšiemu droidovi. Nikdy predtým som bojového droida obchodnej federácie typu B-1, ktorých pre ich jednoduchú a lacnú výrobu Separatisti hromadne využívali, nevidel. Nebolo mi jasné odkiaľ ich tu na tejto stanici majú a ani som nepoznal ich štruktúru a slabé miesta, preto v momente keď som sa ocitol tesne pri ňom som ho radšej presekol na polovicu a kusy jeho tela použil na chvíľku ako štít pred strelami druhého droida. Vtom som čosi zachytil kútikom oka a tak som radšej prudko vyskočil späť k majstrovi, zanechajúc zneškodneného droida na mieste. Počas letu som sa snažil odraziť strely posledného droida do jeho hlavy aby som ho zneškodnil, no nepodarilo sa mi to a dosadol som tesne vedla majstra Jayena, pričom som okamžite znova zapol meč a čakal čo bude ďalej.

Elinor Yall

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Elinor Yall »

Stanice Flashpoint, tréninková místnost

"Skvělá práce," zazněl mistrův tón. Spokojenost byla nepředstíraná a upřímná.
Zvědavě se díval směrem, kde jsi zahlédl kovový záblesk a pak si naprázdno povzdechl.
"Nate? Když tě budu krýt, zvládneš se prořezat tím plátem a pak prokličkovat spodním patrem ke konzoli a tu vypnout? Neměl bys cestou potkat víc než pět droidů, samostatně rozptýlenejch. Zbytek totiž bude posílanej na ty ochozy..."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Stanice Flashpoint, Tréningová miestnosť

Chvílu som tam stál a premýšlal o tom čo mi majster oznámil. Mal pravdu. Bol som malý a rýchly, určite to nečakali a a prišlo mi to logické.
"Dobre... skúsim to majster" povedal som potichu a snažil som sa neznieť vystrašene. Otočil som sa k stene na ktorú majster ukázal a vrazil som do nej meč tak hlboko ako to šlo. Hrubá ocel nebola pre laserovú čepeľ žiadny problém a meč prešiel cez stenu ako cez papier. Urobil som kruh a keďže som zďaleka nemal fyzickú silu aby som ho vykopol, použil som Silu aby som ho vytrhol zo steny. Vliezol som do diery ktorú som tam zanechal. V miestnosti bolo niekoľko droidov B-1. Musím nejako odlákať ich pozornosť... možnože si budú všímať skôr meč ako mňa, pomyslel som si a hneď sa mi v hlave zrodil plán. Skôr ako ma droidi zachytili, hodil som celou silou meč tak aby sa krútil a letel cez miestnosť. Musel som sa naň plne koncentrovať aby som ho udržal pod kontrolou a zapnutý. Rozbehol som sa popri ste kde droidi neboli a snažil som sa čo najskôr nenápadne dostať na druhú stranu aby som chytil svoj meč a začal odrážať výpady značne zníženého počtu droidov. Celý čas som pri tom hľadal ovládaciu konzolu ktorú mám vypnúť.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Historie se (ne) opakuje (výcvik pro Nata)

Příspěvek od Wrait »

Založen nový výcvik - Lock

Kód: Vybrat vše

http://www.forceacademy.net/hra/viewtopic.php?f=20&t=3869
Wrait

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“