Rayben Matura - Výcvik

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

A long time ago, in a galaxy far, far away...

RAYBEN MATURA - EPIZÓDA 0

Rok pred Bitkou o Yavin. Galaktické Impérium sa zmieta v konflikte známom ako Galaktická Občianska Vojna. Aliancia Rebelov predstavuje najväčšiu hrozbu akú impérium počas osemnástich rokov svojej existencie zažilo. Cisár Palpatine a jeho najvernejší služobník Lord Darth Vader sa snažia čo najviac zmobilizovať miliardové armády Impéria aby zasadili Rebelom silný a konečný úder. Preto prebieha široký nábor kadetov do Imperiálnych Akadémií a tak aj Rayben Matura vstúpil pred pár mesiacmi do menej známej akadémie na planéte Selonia v Corelliánskom systéme.
Akadémia so vznešeným názvom Darth Bane Imperial Academy bola posledným zdrojom Imperiálnej moci v nepokojnom Corelliánskom sektore. Rebelské a pirátske útoky v tejto časti Galaxie boli na dennom poriadku a práve DBIA bola prostriedkom na udržanie systému. Ray prešiel s perfektnými výsledkami väčšinu výcviku a teraz ho čakali už len záverečné skúšky a priame nasadenia do boja v obrovskom Galaktickom konflikte...

Selonia, Darth Bane Imperial Academy
Sedel si spolu so svojimi kolegami-kadetmi v bare. Bol to večer pred záverečným testom na akadémií Imperiálneho Námorníctva. Za tvojím stolom sedeli ďalší traja kadeti. Nízky a trochu neschopný Kev Lansford, tvoj kolega z kokpitu, ktorý sa dostal na akadémiu iba kvôli svojej inteligencií a šťastí na fyzických testoch. Oproti vám sedeli Jazen Thegas, kadet z Alderaanu s vychýreným zmyslom pre humor a jeho kolega Rogmi Duann, kadet, ktorý prišiel z planéty s tak zložitým názvom, že si si ju stále nepamätal a bol naozaj silný flegmatik, ktorý trpel chronickým nezáujmom o čokoľvek. Jazen práve hovoril akýsi vtip o Huttovi, ktorý šiel po prvý krát sám na záchod a všetci naokolo sa očividne dobre bavili. Čašníčka, zotročená Selonianka s hnedastou srsťou, vám priniesla ďalšiu várku piva. Keď pred každého z vás položila plné a vzala prázdne poháre, podala vám účet.
"Bude to osem kreditov" povedala ustrašene a čakala kým jej zaplatíte. Jazen jej dal peniaze a nejaké drobné navyše.
"Chudáci títo Seloniani, počul som že ich držia v továrňach na zbrane po celej planéte a musia pracovať bez akejkoľvek mzdy až šestnásť hodín denne a to nerátam..." začal hovoriť Kev ale Jazen ho prerušil.
"Na tamtej by som si teda zajazdil aj tridsať hodín denne!" vyhlásil Jazen a ukázal kamsi pri bar. Kev ho chcel opraviť ale keď uvidel kam ukazuje, aj jemu spadla sánka. Pri bare sedela asi najkrajšia žena v celej akadémií, vlastne v celej tejto všivavej diere - Myri Sunfell. Dievča okolo dvadsiatky, s dokonalou postavou, dlhými a jemne kučeravými blond vlasami a zelenými očami. Sprevádzal ju Owen Cass, seržant 28. "Červenej" TIE letky, Selonianskej Flotily. Bol to vysoký a svalnatý atlét s krátkymi a upravenými hnedými vlasami a niekoľkými vyznamenaniami za účasť vo veľkých bitkách. Jeho letku teraz prevelili do Corelliánskeho systému a ich základňa bola na Selonií - tu sa aj spoznali s Myri a začali spolu chodiť. Owen zo zásady kadetmi pohŕdal a po dvoch rokoch služby v dôstojníckej funkcií akosi zabudol že sám ním kedysi bol.
"To je ale žena!" vyhlásil Kev a nadšene si ju obzeral.
"Len si daj pozor večer na zápästie, Kev, nezabudni že zajtra sú skúšky!" uzemnil ho Jazen a okolie opäť vybuchlo do nekontrolovaného smiechu. Rogmi si z toho ako obvykle nerobil nič, dokonca sa ani neotočil aby si obzrel Myri.

Uživatelský avatar
Kosta
Kadet
Kadet
Příspěvky: 23
Registrován: 20.3.2012 20:07:29
Bydliště: Habalaga Bagala

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Kosta »

Selonia, Darth Bane Imperial Academy

Zabilo by Vás trochu slušnosti? Pozriem na svojich kolegov z akadémie a zakrútim hlavou, hneď po prvej nemiestnej narážke na dievča pri bare.
Práve teraz mám zase ten pocit, ako keby som sedel s tlupou Gamorreanov.... Fakt inteligentná konverzácia, to myslia všetci len na jedno a musia to dávať takto jasne najavo? Pýtam sa v duchu sám seba.
Na moju otázku reagujú kolegovia ako vždy, mávnu rukou ktoré sprevádza bučanie a venujú sa ďalej svojmu objektu pozorovania.
Len tak ďalej Rayben, len tak ďalej! Týmto si stále viac a viac buduješ skvelú povesť naivného balíka.... Skonštatoval som odozvu mojich kolegov. Poškriabem sa na čele a prezriem si ich.
Kev, Jazen a Rogmi. Moták, frajer a pán "nič ma nezaujíma", to je partia. No, ale nemal by som ich súdiť a povyšovať sa nad nich, predsa ja nie som tiež žiadne eso a výhra a v podstate sú v pohode, len v niektorých veciach sa nezhodneme. Kev je síce moták, ale snaží sa a v podstate je dobrák. Jazen, niekedy až moc sebavedomý a vtipný, ale tiež v podstate dobrák, no a pokiaľ hovorí nejaký normálny vtip a nie nejakú kvázy vtipnú opĺzlu príhodu, tak je fakt vtipný. A Rogmi, síce má všetko v paži a nestará sa do ničoho, no keď je treba pomoc tak pomocnú ruku podá, o tom som sa už pár krát presvedčil. Tak že v podstate, je to dobrá partia. Ale som rád, že nie som úplne ako oni, som rád že som iný, tak ako mi to kedysi Slana povedala.... moja Slana....
Povzdychnem si, po dlhšej úvahe o svojich kolegoch zdvihnem pohľad od pohára, pozriem ponad osadenstvo baru až k pultu. Zameral som svoj pohľad na najpopulárnejší pár na celej Akadémii, skvelú wingmanku Myriu a seržanta Cassa. Prestávam vnímať hukot a smiech okolo seba.
Myri Sunfell, to je pilot a wingman.... Jasné, je to aj kus ženy, ale tie jej pilotské schopnosti to je fakt trieda. Videl som ju už veľa krát pri trénovaní na trenažéry alebo pri cvičnom lete a to čo dokáže s TIE stíhačom, je neskutočné. Takéhoto wingmana si za sebou aby mu kryl chrbát, praje každý pilot.... nie takého, akého mám ja, Keva. Nie je zlý, snaží sa, ale skrátka to nie je ten, na ktorého by som sa chcel v plnom boji naozaj spoliehať. Ale tak snáď konečne prekvapí, zajtra je záverečná skúška kde bude mať možnosť sa ukázať.
Záverečná skúška! Vyprsklo zo mňa, pozriem sa na ostatných kolegov a dúfam, že si toho nik nevšimol. Našťastie sú plne zamestnaný smiechom, zrejme zase nejaký vtip alebo opĺzla poznámka. preletí mi hlavou, preto že som im posledných pár minút nevenoval pozornosť a tak neviem, čo rozoberali.
No nič, zajtra je skúška a ja by som nemal nechať veci na náhody. Spomeniem si na to, že som ešte chcel niečo vybaviť.
Chalani, budem sa musieť rozlúčiť. Postavím sa od stola a pokračujem.
Chcem ešte zájsť do hangára a pred skúškou ešte raz znova skontrolovať stíhač a zoštelovať poprípade systémy odznova, nech je zajtra všetko v top stave.
Pozerám na kolegov a očakávam, aký výraz v tvári tento krát nahodia, teda okrem Rogmiho, ten žiadny výraz nenahodí.
SEMPER FIDELIS

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Selonia, Darth Bane Imperial Academy
Jazen vyzeral byť celkom prekvapený ale nakoniec len ľahostajne mávol rukou.
"Rob ako chceš... Rog skontroloval náš stíhač ešte predtým takže by to malo byť v poriadku" skonštatoval a ďalej sa venoval svojmu nápoju.
"Uvidíme sa neskôr" povedal Kev a vstal od stola. Vyzeral že mu je zle ale niet sa čomu čudovať - na to že bol dosť nízky a chudý, vypil toho celkom dosť. Rogmi ti len kývol na rozlúčku ale viac sa tým nikto nezaoberal. Vonku bolo počasie veľmi príjemné. Teplý letný večer dopĺňal príjemne chladivý oceánsky vánok a blízkosť oceánu znamenala aj príjemnú vlhkosť vzduchu. Vysoko nad tebou sa na bezoblačnej nočnej oblohe vynímal obrys blízkej planéty Crollia a tisícok hviezd celej Galaxie. Bol to naozaj krásny večer. Kúsok za tebou vyšli z baru dve dievčatá. V jednom z nich si okamžite spoznal wingmanku Myri Sunfell a tá druhá bola jej kolegyňa pilotka Ada Abram. Tá bola akoby presným opakom Myri - nie že by nebola príťažlivá, bola však ako muž natesno napchaný v koži ženy a ešte k tomu s tým aj nespokojný. Okrem toho mužov a hlavne kadetov príliš neoblubovala. Pomaly sa blížili tvojím smerom a vyzeralo to že smerujú do ubytovacej časti.

Uživatelský avatar
Kosta
Kadet
Kadet
Příspěvky: 23
Registrován: 20.3.2012 20:07:29
Bydliště: Habalaga Bagala

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Kosta »

Selonia, Darth Bane Imperial Academy

Mávol som kadetom, kolegom, na pozdrav a vykročil som von z baru. Vonku je pekný teplý večer. Zdvihnem hlavu k oblohe.
Aha, tam je Crollia. Piata planéta našej Corellianskej sústavy. Vlastne šiesta, zas som zabudol na Talus a Tralus, niektorý ich rátajú ako jednu.... Rozhliadnem sa po oblohe, či neuvidím niekde Corelliu, ale nikde. Teraz v tomto ročnom období je na oblohe vidieť iba skoro ráno a i to len na pár minút. Corellia.... V hlave sa mi roja myšlienky a povzdychnem si.
Urobil som zle, že som odišiel? Kto vie ako sa má Slana, čo teraz robí. Kvôli tým prekliatym renegátom a pirátom čo si hovoria odboj, vraj Aliancia, nelietajú kuriérske lode tak často a dokonca sa nedá posielať korešpondencia tak často ako by som chcel. Naposledy čo mi prišla správa od Slany, koľko tomu je? Už skoro dva mesiace, kto vie či dostala moju správu a kto vie, či mi bude zajtra držať palce pri záverečnej skúške....
Z myšlienok ma vytrhne len ženský smiech, otočím sa a vidím ako z toho istého baru vyšli dve dievčatá, rovnako ako my, ja a Kev, pilotky. Jedna je Myri a druhá Ada.
Dve pilotky plné rozdielov a protikladov.
Mierili k nám dvom, otočím sa na Keva a vidím, že to zrejme v bare trochu prebral. Položím mu ruku na rameno, aby som ho pridržal, keby náhodou a prehovorím k nemu.
Kev, si v poriadku? Ak chceš, tak si kľudne choď ľahnúť, keď skontrolujem svoj TIE, tak potom pozriem ešte aj tvoj. Keby si v takomto stave niečo na ňom šteloval, mohol by si niečo skôr rozštelovať.
Nečakám ani na jeho odpoveď a otočím sa k dievčatám, no Keva stále pridržiavam a zamávam ich smerom.
Pekný večer prajem slečny. Vidím že idete do ubikácii, mohol by som Vás teda poprosiť, aby ste odprevadili môjho kolegu? Rád by som ho odviedol sám, ale mám namierené ešte do hangáru skontrolovať stroj pred zajtrajšou skúškou.
Kev chce čosi povedať, ale skočím mu do rečí.
Nemusíš mi ďakovať. Otočím hlavu ku Kevovi a usmejem sa.
I keď je Ada úplne iná než ostatné dievčatá a nemá rada chlapov a kadetov a najviac nemá rada túto kombináciu, chlap kadet, všimol som si už dávnejšie že sem tam na Keva hodila očko. Hold, nemá rada chlapov kadetov, ale tak ako sa hovorí výnimka potvrdzuje pravidlo.
A hlavne sa nechovaj ako somár. Poviem mu než stihne čokoľvek povedať a znova sa otočím k dievčatám, aby som videl či mieria stále k nám.
SEMPER FIDELIS

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Selonia, Darth Bane Imperial Academy
Ada a Myri sa pri vás zastavili. Ada na teba najprv vrhla naštvaný pohľad a potom vzala Keva a pomohla mu na ceste do ubytovne až po chodbu kde sa delili ich cesty. Myri tam chvíľu zostala a len sa milo zasmiala na situácií. Potom sa jej pohľad vrátil k tebe.
"Práve som si chcel ísť vziať svoju tašku do hangáru C-4. Odprevadíš ma?" spýtala sa ťa a zase sa zasmiala. V svetle mesiaca bola naozaj krásna a vlasy jej príjemne rozfúkaval oceánsky vánok. Vyzerala ako skutočná bohyňa vojny, ozbrojená a v uniforme, nebezpečná a krásna.

Uživatelský avatar
Kosta
Kadet
Kadet
Příspěvky: 23
Registrován: 20.3.2012 20:07:29
Bydliště: Habalaga Bagala

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Kosta »

Selonia, Darth Bane Imperial Academy

Hangár C-4, idem tam tiež tak prečo nie. Poviem a usmejem sa, potom sa otočím a pozerám na Keva a Adu.
Ako dve Corelliánske hrdličky....
Keď sme vykročili, nastalo ticho.
Trápne ticho, asi by som mal niečo povedať nech si Myria nemyslí že som stratil reč. Keď budem celú dobu ticho, len to posilní moju povesť vidieckeho balíka z Corelliskej farmy niekde na okraji civilizácie a to nechcem. Nechcem mať túto povesť, kvôli nej som odišiel z farmy a vstúpil k letectvu Impéria.
Pripravená na zajtrajšie záverečné skúšky? Vyletelo zo mňa a v zápätí si v duchu odpovedám.
Hlúpa otázka, veď je to tá najlepšia pilotka z ročníku, najlepšia wingmanka. Každý útoční pilot by si prial takého wingmana, aby mu kryl chrbát počas misií. Každý pilot by ju chcel, dokonca i ty Rayben.... ale ty jediný by si ju chcel fakt len ako wingmana. Spomeniem si na Jazenovu poznámku v bare, ktorú adresoval Myrii keď ju zbadal pri pulte, potom zdvihnem pohľad a znova márne hľadám Corelliu planétu kde som nechal svoju bývalú snúbenku.....
SEMPER FIDELIS

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Selonia, Darth Bane Imperial Academy
Myri sa usmiala a trochu jej zasvietili oči.
"Áno myslím že som pripravená. Dosť sme s Adou trénovali a myslím že zajtra to zvládneme... Škoda že ani približne nevieme aké presne budú tie skúšky. Nechápem prečo sa to drží až v takej tajnosti..." posťažovala sa a zároveň pochválila Myri a pritom očami hľadali hangár C-4.
Po krátkej nezáväznej debate po ceste ste po pár minútach dorazili ku vchodu do hangáru. Bola to obrovská miestnosť v ktorej boli po oboch stranách odparkované štyri Twin Ion Engine stíhačky, známejšie ako TIE fightery. Všetky boli špeciálne upravené tréningové modely pre kadetov. Váš bol model číslo osem, úplne vzadu napravo a ten ktorý patril Myri a Ade bol číslo sedem, čiže oproti vám, naľavo vzadu. Spolu ste prešli uličkou medzi stíhačkami a ona bez slova zabočila doľava a začala sa hrabať v skriniach s náradím ktoré boli pri stene.

Uživatelský avatar
Kosta
Kadet
Kadet
Příspěvky: 23
Registrován: 20.3.2012 20:07:29
Bydliště: Habalaga Bagala

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Kosta »

Selonia, Darth Bane Imperial Academy

Chvíľu ju pozorujem, ako prehľadáva skrine. Potom sa otočím a idem k svojmu tréningovému stíhaču. Zapozerám sa skrz kokpit na prístrojovú dosku.
Tak, kde začať.... zbraňové systémy, riadenie, motory, stabilizátory.... mám toho ešte veľa pred sebou. Preletí mi hlavou a povzdychnem si. Vykročím smerom k skrini a vytiahnem debnu s náradím. Chvíľu sa v nej prehrabujem.
Kde je ten diagnostický počítač? Kde ho len ten Kev zase zapatrošil?
Hrabem sa v krabici s náradím a zároveň i vo svojich myšlienkach.
Dúfam že prejdem zajtrajším testom. Ak ho zvládnem, potom už nebudem kadet, ale skutočný pilot. Pýcha Imperiálneho letectva.... Á, tu je! Poteším sa keď vytiahnem diagnostický počítač.
Otočím sa a vidím, že Myria je ešte stále pri skrini.
Nemôžeš nájsť svoju tašku? Alebo sa tu snažíš niečo sabotovať? Poviem a zasmejem sa, aby bolo jasné že to bol vtip.
SEMPER FIDELIS

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Selonia, Darth Bane Imperial Academy

Myri sa chvílu ešte hrabala v skriniach, asi ťa nepočula. O chvíľu vytiahla svoju tašku a vložila do nej nejaké drobné prístroje, ktoré vybrala zo skrine. Obišla ich stíhač a zastavila v uličke pred vaším.
"V poriadku mám svoju tašku", povedala ti s úsmevom od ucha k uchu, "už pôjdem. Chceš ma odprevadiť na ubytovňu?" spýtala sa a nenápadne na teba žmurkla. Vtom ti zapípal diagnostický počítač. Všetky systémy sa zdali byť v poriadku, iba jedno chybné hlásenie pípalo. Ukazovalo chybné tesnenie prívodu chladiaceho dusíka v pravom iontovom motore. Chyba to nebola zásadná, ani akútna, no ak bolo tesnenie chybné, mohlo sa počas letu pretrhnúť a vyradiť celý pravý motor a dokonca celé pravé krídlo lode.
Myri tam len stála a čakala, čo jej odpovieš. Vtom jej čosi vypadlo z tašky. Položila ju na zem, otočila sa k tebe chrbtom a sklonila sa pre akúsi malú kovovú vecičku.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Rayben Matura - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Výcvik uzavretý pre neaktivitu, prosím kontaktujte moderátora v prípade záujmu o obnovu výcviku.
+LOCK+


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“