Psala mi Temnota (Rinnes)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Psala mi Temnota (Rinnes)

Příspěvek od Sealen »

Píše se rok 3960 před Bitvou o Yavin, Mandalorianské války skončily, rozhodující bitvou o Malachor V, kde Republiková vojska zvítězila díky obětování velké části vlastních sil a konečně zastavila mandalorianskou agresivitu. Po odzbrojení mandalorianských klanů se galaxií rozšířila touha znovu vybudovat vše co bylo ztraceno s nadějí na mír a prosperitu. Tyto naděje však neměli být splněny.
Rytíř Jedi Revan společně s třetinou republikové flotily a jemu loyálními jedi, zmizel kdesi v Neznámých Regionech jen aby se mohl znovu vrátit jako Darth Revan.
A jeho návrat se blížil.

Trandoshanský lovec Kadvark cestuje na Korriban, reagovat na výzvu, kterou obdržel. Výzvu která slibovala znalosti a moc, ale především mnoho Jagganath bodů.
Kadvark však rychle zjišťuje, že první problém vzniká ještě vůbec před tím než na Korriban dorazí.


Město Roche, Planeta Phu, sektor Phu
V pohledu dvou podivných tmavě zelených očí se zračilo nepochopení. Stejně jako většina Phuii i tenhle jedinec byl zhruba metr a půl vysoký, zeleno-žluté pokožky a stejně jako každý další Phuii vypadal velmi křehce. Problém byl, že tenhle jeden konkrétní Phuii měl jediné provozuschopné plavidlo s hyperpohonem ve městě a to konkrétně novou zásobovací loď třídy Quartermaster přímo z linky Corellia StarDrive.

Co se města týče, jediný faktor zajímavosti na samotném městě byl fakt, že město samo o sobě vůbec zajímavé nebylo. Šlo v zásadě o shluk budov sloužících jako ubytování a sklady pro Phuii, jenž se zde živily jako farmáři.
Produkty jejich práce se váleli všude kolem, zřejmě zásluhou nadměrného růstu v této sezoně bylo potřeba skladovat část zemědělské produkce na ulicích, k upřímné radosti mladých Phuii jenž pobíhali po ulicích a konzumovali velké množství zmíněné produkce.Toto byl další faktor a důvod proč první zmíněný Phuii hleděl s nepochopením a nyní kýval hlavou na znamení nesouhlasu.
"Vidíš to! Todle všecko musíme vodvést a prodat! Víš ty vůbec kolik je to zatracenejch letů?! Prostě nemám místo! Musím to vodvést než to vechno zežerou! Nemluvě o tom co bych dělal na takový podělaný pustině jako je Korriban!"
Phuii stojící na rampě k lodi, tak aby vyrovnával výškový rozdíl, zagestikuloval svými tenoučkými ručičkami.
"Stejně bych tranda nevozil ani kdybych mohl!"
"Sežeň si jinej vodvoz!"
Ulicí se k rampě tlačila skupina dvou mužů prorážejíc si cestu výškově menšími Phuii.
Phuii vrhnul zděšený pohled na skupinu mužů a poté si tě změřil pohledem s novým zájmem.
"No vono je tady něco co bys pro mě mohl udělat hele.."

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Rinnes
Učedník
Učedník
Příspěvky: 26
Registrován: 26.2.2013 08:29:52

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Rinnes »

Město Roche, Planeta Phu, sektor Phu

Dorazil jsem do města...

Moment, město? tomuhle říkají město? Spíš vesnice, a to jen tak tak.

Ušklíbl jsem se a šel zkusit najít loď která by byla schopna mě z téhle díry dostat. Velice záhy jsem zjistil, že jediný dostupný transport je loď třídy Quartermaster přistavená nedaleko. Vydal jsem se proto najít majitele nebo alespoň kapitána lodi. Po chvilce cesty, naplněné snahou nezašlápnout kolem pobíhající mrňata, jsem se dostal k lodi, a naštěstí identifikoval pravděpodobného majitele a kapitána lodi v jedné osobě. Tady mé štěstí ale končilo. Nejenž neměl rád mojí rasu, ale navíc se hnal za vidinou zisku ze zboží které se povalovalo všude kolem a bylo pomalu konzumováno pobíhajícími mrňaty.
.
.
.
Sledujíc jeho pohled, zaznamenávám dvojici lidí, kteří se protlačují k nám přes větší množství Phuii kolem
Pomůžu ti, pokud mě dovezeš prvním transportem na Korriban. Zaplatím ti za cestu.
Syknu dostatečně nahlas, aby mě slyšel, ale zároveň tak, aby to přes hlahol kolem zaručeně nedolehlo až k blížící se dvojici.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Sealen »

Město Roche, Planeta Phu, sektor Phu
Na první pohled bylo patrné, že tito pánové neměli vyjma drancování a pálení farmářských příbytků s farmařením nic společného.

Obraz muže více nalevo se ti navždy vryl do paměti, plěť bledá jako po smrti, jeho pravou tvář hyzdila jizva zřejmě způsobená popálením zasahující až do jeho oka jenž, kontrastujíc se zbytkem jeho pleti, bylo převážně rudé a krví podlité. Holé temeno jeho hlavy bylo zjizvené šklebící se jizvou podobně jako prasklé vejce. Jeho tvář celkově působila dojmem, že mu boj není nic cizího o čemž také svědčila zvláštní modro-stříbrná puška s teleskopickým puškohledím, v tuhle chvíli zacvaknutým uvnitř pouzdra nad hlavní pušky. Pokud by došlo na vytažení zbraní, velikost jeho pušky by ti poskytovala zřejmou výhodu, problém byl však že na jeho levé noze v koženém pouzdře visela, sice běžná, leč stále nebezpečná blasterová pistole. Byl oblečen do zablátěné hnědé kožené vesty, dlouhých zelených kalhot a pevné obuvy stejně jako jeho společník.

Druhý muž kontrastujíc s jeho společníkem, působil dojmem člověka jenž se snadno ztratí v davu. Mastné černé vlasy v krátkém sestřihu, slizký pohled a neoholené strniště na špinavé tváři tvořilo dojem všedního člověka jehož by jste nechtěli potkat po půlnoci na temné ulici, dojem ještě doplňoval zubatý vibronůž zavěšený na jeho šedivém opasku. Problematický také mohl být cinnagaranský výrobek, který právě držel v rukou. Konkrétně šlo o lehkou karabinu.

Blížili se pomalu leč vytrvale k vám.
"Fajn ! Fajn! Bratránek tě tam zaveze ze stanice! Jedno nebo dvě místa na Laroze ještě mít stejně budu."
Zagestikuloval znovu krátkými ručkami k lodi.
"Spát budeš s nákladem. Ale teď pro mě musíš něco udělat. Hlavně je nenech mi ublí" Rozhovor utnul bledý muž, který se během vašeho rozhovoru přiblížil se svým společníkem na dosah paže.
"Zae!" Zahřměl ledovým hlasem. "Snad si se nechystal odletět bez rozloučení."
Upřeně se zadíval na třesoucího se Phuiie.
"A především bez zaplacení lodě kterou jsi rozbil panu Frelancy."
"Já... totiž.... samozřejmě že ne... Zaplatím panu Frelancy hned po vyřízení tohohle obchůdku."
Druhý muž ze sebe vydal hrdelní zachrčení a rychlým pohybem jedné ruky vytasil krátký vibronůž, jenž mu visel na opasku, druhou rukou stále svírajíc svou karabinu.
Nůž výhružně namířený na třesoucího se Phuiie znovu zavrčel.
"Řekl jsi vůbec svému ještěrčímu příteli, že tahle loď není tvá? Neřekl? Protože v tuhle chvíli opravdu není tvá! Pan Frelanc ti ji zabavuje a abys příště nezapomněl platit své dluhy půjdeš teď s námi."
Původní barva phuie v tuto chvíli nebyla vůbec patrná, jakoby strachem celá jeho pokožka zšedla.
"Co? Ne, to nemůžete!"
Jeden pár tmavě zelených se prosebně upřel na tebe.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty tečky mě krajně iritují, doufám že z toho nehodláš udělat zvyk :-).

Kód: Vybrat vše

.
.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Rinnes
Učedník
Učedník
Příspěvky: 26
Registrován: 26.2.2013 08:29:52

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Rinnes »

Město Roche, Planeta Phu, sektor Phu

Ten vlevo by možná stál za Jagannath body, zjistíme jestli bude bojovat. Dám jim najevo, že jestli chtějí bojovat, budou bojovat se mnou. Za oponenta který umírá a neví co ho zabilo žádné body nejsou

Pomyslím si, otočím se k nim čelem a jedním rychlým krokem urazím zbytek vzdálenosti který nás dělí, zastavím se těsně před dvojicí.

Máte smůlu pánové, právě jsme uzavřeli s tímhle skrčkem obchod.

Jsou to obyčejí lidé,při boji beze zbraní mám výhodu síly a výšky. Udělali chybu, přišli příliš blízko. Když budou chtít použít jakékoliv zbraně, musí ustoupit aby získali prostor.

A moje obchody nebude nikdo, NIKDO rušit.

Zahřmím jim nad hlavou, připraven reagovat úderem na jakýkoliv rychlý pohyb z jejich strany.



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tečky jsem použil pouze pro odělení mé reakce na město, přišlo mi to jako příjemný způsob oddělení textu, neboj běžně je nepoužívám. Zvlášť když vím že ti to vadí. :-)

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Sealen »

Město Roche, Planeta Phu, sektor Phu
Po tvém zásahu do situace na tebe muži chvíli tiše hleděli. Vzduch byl nabitý napětím hrozícího konfliktu. Nezdálo se pravděpodobné že by vás někdo z kolem jdoucích Phuii poslouchal a přesto se vaše okolí nějak podivně vyklidilo a právě teď jste v protáhlé ulici před přístavní rampou k quartermasteru stáli jen vy. Dokonce ani děti, dříve čile pobíhající od jedné hromady zemědělských produktů k druhé se neobjevili.

Na otevřené ulici se ve tvém dosahu nenacházel žádný použitelný kryt, snad jen jedna přibližně metr a půl vysoká hromada zeleniny, která by poskytovala přinejlepším pochybné krytí.
Bylo zřejmé, že si muži uvědomují, že souboj bude rychlý a především v krátké vzdálenosti. Přesto se nějak nezdálo, že by byli nebezpeční na tuto vzdálenost, snad až na onen jeden vibronůž.

Zdálo se, že zvažují své možnosti, kterých evidentně neměli mnoho. Ten více napravo si začal prohlížet svoji karabinu, bylo jasné nad čím přemýšlí.
Byl bych schopen zvednout hlaveň dřív než by mi utrhl hlavu těmi drápy?
Nakonec asi usoudil že ne, jelikož stáhl svůj nůž a s hraným pobavením se usmál.
"Možná se nějak dohodneme.." Pronesl úlisně.
Druhý muž se na něj podíval a vážně řekl.
"Ne.."
Muž který se před chvíli rozhodl že nemá smysl bojovat stihl jen překvapeně pozvednout obočí, když jej jeho společník strčil proti tobě. Ten se stihl ještě ohnat vibronožem ve tvém směru, připraven na jeho rychlý pohyb jsi však vlastním úderem vyrazil vibronůž z jeho ruky, karabina v druhé ruce mu však zůstala, alespoň do chvíle než jej do ruky v níž ji držel zasáhl modrý výboj vystřelený z blasterové pistole, původním cílem jsi byl evidentně ty.
Zasažený muž vykřikl bolestí, chytil se za zraněné rameno. Bolest ho přitlačila k zemi, takže teď před tebou klečel.

Muž, který před chvílí zradil svého kamaráda, v mezičase vytáhl blasterovou pistoli a ustupujíc zády k hromadě zeleniny se stáhl do krytu, rána která zasáhla jeho společníka pocházela z kouřící se hlavně jeho pistole.



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud ti to nějak pomáhá, nebo se ti to zdá lepší tak s tím určitě pokračuj :-), zase tak moc mi to nevadí, jen je to takové netradiční :-).

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Rinnes
Učedník
Učedník
Příspěvky: 26
Registrován: 26.2.2013 08:29:52

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Rinnes »

Město Roche, Planeta Phu, sektor Phu

Budeme bojovat, dobrá, dobrá.

Prolétlo mi hlavou ve chvíli kdy výstřel zasáhl chlápka vpravo. Poté už mě pohltilo čisté potěšení z lovu.

Zjevně bojuje pouze střelbou, nablízko bude mít větší problémy

Ušklíbnu se v duchu. Ve chvíli kdy se můj cíl začal stahovat k hromadě zeleniny, jsem sebral vibronůž a hodil ho ustupujícím. Hned v zápětí chytím za oblečení zraněného kolegu a mrštím jím směrem k cíli.

Při troše štěstí povalí střelce, nebo alespoň rozvalí hromadu a tím připravím střelce o krytí. Navíc letící tělo poskytne kryt před jeho výstřely mě

Běžím za letícím tělem a v běhu tasím meč.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Sealen »

Město Roche, Planeta Phu, sektor Phu
Vibronůž se neškodně zarazil do kulatého kusu ovoce, ne nepodobnému sladkému štětinovému melounu, kde vlivem vibrací způsobených jeho interním generátorem a gravitace vyřezával větší díru.

Musel jsi vynaložit značné úsilí aby jsi hodil klečícího muže před sebou po jeho nepříliš loyálním kolegovi, toto úsilí se ti však vyplatilo, když letící tělo před tebou zasáhl velký rudý výboj smrtící energie, z kouřící hlavně podivné blasterové pušky jenž měl kryjící se muž právě v rukou. Letící muž byl okamžitě mrtev s patnácti centimetrovým propáleným průstřelem v oblasti levé ledviny a tebe zasypala sprška krve a pevných kousků čehosi co ještě před chvíli zřejmě byla žebra, které výboj nestihl spálit, nýbrž je jen odhodil tlakovou vlnou.

Tělo dopadlo jak jsi chtěl a srazilo kupu zeleniny na muže jemuž vypadla zbraň z ruky. Se svým chalonovým mečem v ruce jsi doběhl k bezbranému muži, zavalenému pod devadesáti kily mrtvé váhy jeho kolegy a slušným množstvím zemědělských produktů.
"Zabij mě a budeš toho litovat" Zavrčel zpod hromady čekajíc na tvůj ortel.

Phui doteď stojící opodál na rampě vedoucí k Quartermasteru k tobě přihopkal na jeho drobných nožičkách, jeho dlouhý krk houpající zleva do prava.
"Hahá! Dobrá práce trando! Ty jsi ale pěkně tuhej zmetek! Asi se přece jenom dohodnem! "
Zaujatě se zadíval na zbraň ležící na zemi a obdivně písknul.
"Fí, to je pěknej kanón, pokud ho nechceš pak si ho vezmu, takováhle modifikovaná hračka vynese pěknejch pár tisíc kreditů"
Pak upřel pohled na špatně viditelnou postavu pod hromadou zeleniny.
"S tímhle zločincem si dělej co chceš, počkám na tebe na Laroze, vezu na orbitální stanici stejně další dva pasažéry. Bratránek tě odtama hodí na Korriban, vozívá tam občas nějaké pomatence, kteří dobře platí."
Odcházejíc od tebe po rampě se malý Phuii ještě jednou otočil a zavolal na tebe.
"Hlavně si pospěš! Musíme zmizet než dorazí lokální autority, zdrželi by nás a to nesvědčí obchodu! Jo a nezapomeň vzít ten kanón"!

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Rinnes
Učedník
Učedník
Příspěvky: 26
Registrován: 26.2.2013 08:29:52

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Rinnes »

Město Roche, Planeta Phu, sektor Phu

Zabij mě a budš toho litovat? Naopak, Scorekeeper bude souhlasit.

Klidným pohybem zvednu meč a probodnu ležícího střelce v oblasti srdce.
Poté očistím meč o oblečení muže ležícího nahoře. Seberu modifikovanou pušku a přehodím si ji přes rameno.

Zajímavá zbraň, na palubě ji prozkoumám, zjistím jak pracuje a čeho je schopna, pokud nebude použitelná, nechám si ji jako trofej nebo ji prodám.

Vyrazím k lodi. Po cestě se zastavím, seberu vibronůž i s kusem ovoce do kterého se zabodl, nožem si rovnou kus ukrojím a po cestě zpátky začnu jíst. Po rampě vejdu do lodi, a jen syknu na Phuii:

Letíme. Startuj.

A v klidu odkráčím se posadit na nejbližší bednu a pokračuji v konzumaci ovoce.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Sealen »

Loď třídy Quartermaster Laroza, Planeta Phu, sektor Phu
Nastoupil jsi do Quartermasteru po rampě společně s Phuii, který nepřestával mluvit během celého procesu nastupování do lodi a jenž pravděpodobně z vzrušení přestával mluvit plynným basicem a začínal dělat čím dál víc chyb.
"Hele ještěráči, víš ty vůbec že nejsi špatnej? Co dyby ses vykašlal na tu banthovinu s Korribanem a začal si vydělávat se mnou? Budu ti platit dobře a spát budeš moct dycky s nákladem, to si myslím že je docela vobstojnej kšeft na to jakou reputaci má tvůj ještěrčí národ, však víš doba je dneska těžká a malej poctivej vobchodníček se neska neuživí bez vochrany, vození těchdle sraček taky zrovna moc nevydělává, ale rozumíš je to alespoň bezpečný, dybych se chtěl začít vozit něco drsnějšího nevím jak by to moje holka zvládla však víš nemá vod výroby žádný zbraně a rychlostí taky zrovna nevyniká.."
"Taky se mě na tobě ještěrkáči dost líbí jak málo toho nakecáš, určo si budeš rozumět s mým bratránkem, ten je taky takovej zamlklej, teda vona mu chybí spodní čelist takže to je možná ten důvod ale stejně."
Dorazili jste až do kokpitu kde Phuii nastavil na navigačním počítači cíl cesty orbitální stanici nad Phui.
Znovu se k tobě otočil, výraz napnutých tváří by se dal nejpodobněji nazvat zamračením.
"Já se ti vlastně ještě nepředstavil a dyž nad tím teďkom přemejšlím tak ty mě taky ne"
Podal ti drobnou ručku.
"Já su Zae"
"V zádu na lodi bys eště měl najít jednoho poblblýho ithoriana co koupil tendlecten náklad co tedkom vezem prodat a eště jednu bábů co se zavřela ve svý kajutě, je tak trochu šiblá, ale platí dobře!"
Najednou si všiml zbraně, jež jsi sebral, teď již mrtvému útočníkovi a hladově se mu zalesklo v očích.
"Ukažto. To je snad Zersium?" Zaujatě poklepal na zbraň prstem a v jeho očích se objevily hvězdičky.
Né tak to sem se spletl, to je nákej staréj krám.. Se vůbec divím, že ti stála za braní"
Zbraň se modro-stříbrně leskla a působila dojmem prvotřídní práce, zdálo se že teleskopická optika nebyla součástí původní zbraně a byla pouze modifikací, přiadnou později.
"No pokecaly sme dost."
"Laroza má náky problémy s atmosférickejma motorama, takže nám potrvá nákou půlhodinku než vystoupáme ke stanici zatím se můžeš jít prospat k nákladu, určitě seš unavenej po té přestřelce, to je toudle chodbou furt rovně a až ucítíš zemědělský sračky tak doprava.. "
Pověděl stále sledujíc zbraň, jenž si před krátkou dobou získal.

----------
Dělej si na palubě co uznáš za vhodné :-).

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Rinnes
Učedník
Učedník
Příspěvky: 26
Registrován: 26.2.2013 08:29:52

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Rinnes »

Loď třídy Quartermaster Laroza, Planeta Phu, sektor Phu

Při nástupu na Larozu se skrček rozjel jak mašina. Počkal jsem až skončí. Díky bohu to dlouho netrvalo.

Pracovat s tebou skrčku? Máš smůlu, mám zajímavou nabídku na Korribanu, a jejich nabídku se svými výdělky nepřeplatíš.Teď se soustřeď na loď, ať se to pocestě atmosférou nerozpadne, když zlobí motory.

Otočím se a vydám se do nitra lodi. Jen vse ještě ve "dveřích" kokpitu zastavím a ohlédnu se zpátky za Phuii

Kadvark

A bez dalšího vysvětlování pokračuji do hlubin lodi. Najdu si dostatečně čistý a velký prostor na klidné posazení se. Malou část své pozornosti věnuji zvukům z okolí. Nemám rád nečekané návštěvy, zvlášť v prostoru který přesně neznám.

S touhle lodí se musím seznámit, a brzy. Ale nejdřív...

Nejdřív sáhnu do skryté kapsy pod zbrojí a vytáhnu černý kulatý kámen, symbol náklonnosti Scorekeeper. V duchu jí poděkuji za výzvy které přede mne staví. Poté kámen zase rychle schovám a začnu se věnovat nové zbrani. Pokusím se odhadnout její dostřel, průměrnou sílu výbojů, velikost zásobníku, jaký druh nábojů zbraň využívá, jestli se dají její výstřely přebíjet, náchylnost na poškození a celkově zjistit její silné a slabé stránky.

Poté co zjistím o zbrani vše co se dá, vyrazím na obhlídku prostoru lodi, abych si alespoň trochu udělal představu o prostoru ve kterém se nacházím. Při chůzi se mi vrátí staré myšlenky.

Už mířím na Korriban. Co mě tam asi čeká? Slibují mnoho Jagannath, ale pokud vím na Korribanu nežijí žádné druhy zvěře které by byly z pohledu Scorekeeper cenné. Takže lov lidí. A musím uznat že někteří tvorové za Jagannath stojí. Zvládnu to? Budu mít dostatek sil takovým výzvám čelit?

Ovoce, zelenina, ovoce, zelenina, Ithorian, ovoce, zelenina, ...

Od chvíle kdy na Korriban dorazím, musím být stále na pozoru, dokud nezjistím jak velké je nebezpečí. A doufám že to bude stát za body. Třeba...třeba mi tahle práce pomůže dostat se do lepších vrstev lovců, a zajistí mi lepší vybavení, abych se mohl vydat lovit rancory nebo krayty. Třeba si jednou vydělám tolik abych se mohl naučit létat s kosmickými bitevníky a překonat tak legendárního Skarrkara, který získával obrovská množství bodů ve vesmírnách bitvách. Snad. Všecho tohle leží tam...v dáli za Korribanem...

Když se proberu z myšlenek, zjistím že stojím na místě kde jsem začínal. Odfrknu si a vydám se na prohlídku znovu, tentokrát už se nenechám rozptylovat myšlenkami.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Sealen »

Loď třídy Quartermaster Laroza, Planeta Phu, sektor Phu
"Copak nevíš že představit se je slušnost, ty přerostlá ještěrko!"
Zařval na tebe Zae nasupěně po té co jsi vkusně odmítl jeho nabídku, ještě než jsi se zastavil před dveřmi kokpitu a pověděl své jméno, když jsi to udělal stejně to nepomohlo.
Zae nechápajíc co jsi to vlastně řekl, stál a sledoval tvůj odchod z kokpitu, dlouhý krk houpajíc zprava doleva.


Procházejíc lodí, jsi zaznamenal hned několik prázdných místností, zdálo se, že loď by byla schopna ubytovat snad až deset humanoidních bytostí, proto bylo krajně nepochopitelné, že tobě vyhrazená kajuta byl nákladní prostor.
Po cestě lodí jsi potkal Ithoriana, o kterém se Zae zmínil. Zrovna vycházel z kajuty, jenž mohla být docela dobře jeho ubytováním, zpoza něj jsi zahlédl dobře vybavenou místnost, kde vyjma postele leželo také občerstvení v podobě láhve průhledné tekutiny a kus steaku z banthy, jídlo ti připomnělo, že jsi vyjma ovoce v Roche nic nesnědl již přes dvanáct hodin. Ithorian tě zaznamenal dvakrát vyděšeně zamrkal a poté rychle se zasyčením zavřel dveře.
Dorazil jsi do nákladního prostoru, nákladní prostor byl z velké části zaplněn zemědělskými produkty poskytující jen málo prostoru k příjemnému posazení a prozkoumání zbraně.

Stisknutím tlačítka na boku zbraně se ti podařilo vysunout její puškohledí. Zjistil jsi, že čočka je vyrobená z nereflexivního materiálu, tedy že neodráží, nýbrž pohlcuje, světlo a proto jejího uživatele není možné zahlédnout díky odrazu světla.
Samotná puška vypadala ne-nepodobně jako disruptorové pušky jenž jsi viděl dříve, šlo však evidentně o blasterovou pušku jak jsi viděl v akci. Nebylo těžké vybavit si rudý záblesk blasterové energie, který svou sílou jedním výstřelem propálil díru skrz lidskou bytost. Co bylo matoucí byl materiál z kterého byla zbraň vyrobena, samotný povrch byl zřejmě duraocelí, ale jak Zae poznamenal části zbraně byli z materiálu jenž vypadal jako Zersium, vzácná ruda, jejíž specifické vlastnosti jsi neznal, také jsi nikdy neslyšel, že by zbraň s využitím této rudy byla někdy v minulosti vyrobena, ani její možné vlastnosti. Vzhledem k obecně podivné stavbě zbraně jsi nebyl schopen odhadnout dostřel, ani její jiné stránky. Podařilo se ti však ulomit část, jenž mohla docela dobře být zásobníkem s Tibannovým plynnem, který běžně mohl vydržet až pět set výstřelů.

Po průzkumu zbraně jsi znovu vyrazil na lov, zkoumal jsi prostory lodě a zjišťoval že jde vlastně o relativně malou loď, jejíž obdelínkový tvar z největší části vyplňoval nákladní prostor a kajuty pasažerů, nepodařilo se ti však najít vchod do strojovny nebo jiného místa se strojním vybavením lodě, jako by snad žádné takové místo na Laroze nebylo, a tak jsi nezjistil technické parametry lodě. Po několika minutách bloudění lodí, jsi zaslechl hlas, vycházející z jedné z kajut. S určitostí šlo o ženský hlas, zněl unaveně, unaveně a nějakým divným způsobem vystrašeně, jakoby každé slovo vyvolávalo šanci na další nezměrný příval bolesti, byl jsi ale příliš daleko abys slyšel celá slova.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Rinnes
Učedník
Učedník
Příspěvky: 26
Registrován: 26.2.2013 08:29:52

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Rinnes »

Loď třídy Quartermaster Laroza, Planeta Phu, sektor Phu

Zvláštní zbraň si rozhodnu ponechat, dokud nebudu mít příležitost ji vyzkoušet v praxi a rozhodout se, co s ní.

Začíná mě trápit hlad, měl bych najít nějaké pořádné jídlo. Na stanici na orbitě by měla být alespoň malá kantýna, obchodující kapitáni lodí budou také potřebovat jíst. Skrček tvrdil že poletíme kolem půl hodiny, nemělo by to trvat obzvláště dlouho.

Rozhodnu se po setkání s bratrancem skrčka zajít do kantýny.

Při cestě po lodi jsem zaslechl hlas. Ženský.

Zní unaveně, a vyděšeně. Do jejích věcí mi nic není, ale pokud by její problémy měly ohrozit tuhle loď, musím tomu zabránit.

Vydám se směrem k hlasu. Ve chvíli kdy jsem schopen rozpoznat většinu slov, se opřu o stěnu lodi a poslouchám.

Snad zjistím o co jde, a jestli to je důležité pro naši cestu nebo ne.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Sealen »

Loď třídy Quartermaster Laroza, Planeta Phu, sektor Phu
Hlas zněl stále velmi zastřeně, takže jsi nebyl schopen rozeznat jednotlivá slova do chvíle než jsi objevil kulatou díru, o rozměru tři a půl centimetru, před vchodem do jedné z kajut, původ díry byl zřejmý a to zásluhou otisků zubů na okrajích plechu. Šlo o otisky zubů * "kovového vrátka", přímo houf "kovových vrtáků". Brouci, kteří své ostré zoubky nejraději zabodávali do kovových trupů lodí a proto byli běžnou obtíží všech větších vesmírných přístavů a loděnic, vyhubit je na lodi však nebylo obtížné, pokud na tom člověku záleželo.

Skrze díru jsi konečně slyšel zřetelný ženský hlas, byl však táhlý únavou, postava zřejmě byla k díře otočená zády, protože vlivem špatné akustiky nebyla slyšet všechna slova, natož slova druhé osoby, jenž patrně ani nebyla v místnosti.
"Ano mistře, je na palubě "
"Přesně tak mistře, oba jsou mrtví"
"Phuii mu slíbil odvoz na orbitu mistře"
"S Zaem mluvil o Korribanu mistře, zřejmě tam skutečně hodlá cestovat"
Najednou jsi zaslechl ránu, těžký předmět zřejmě dopadl na podlahu lodi ve vedlejší místnosti.
Chvíli bylo ticho, ticho rušené jen tvým dechem a hukotem atmosférických motorů.
Pak se znovu ozval ženský hlas.
"Jsem v pořádku mistře, ten poslední souboj mě vyčerpal, svůj úkol splním nemějte strach"
"Nesmíme ho nechat, nevěřím že s ním hraje fér"
Pípnutí zřejmě oznamovalo konec holokomunikace, stál jsi uprostřed chodby a slyšel už jen motory.

-----------------------
*Metal Borer - v AJ.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Rinnes
Učedník
Učedník
Příspěvky: 26
Registrován: 26.2.2013 08:29:52

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Rinnes »

Loď třídy Quartermaster Laroza, Planeta Phu, sektor Phu

Sleduje mě, zajímalo by mě proč. A kdo se mnou nehraje fér. Musím si s ní promluvit, a bude lepší dřív než později. Dokud je unavena, bude mít menší tendence mi lhát. Nesnáším lži.

Zkusím dveře. Skrček říkal že je zamčeno, ale co kdyby. Zamčeno.

Dobrá zkusíme to jinak.

Dojdu do kokpitu.

Zhu, máš přístup k zámkům dveří na palubě? Potřeboval bych si promluvit s tou ženou co vezeš. Hned.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro Kadvark (Rinnes)

Příspěvek od Sealen »

Loď třídy Quartermaster Laroza, Planeta Phu, sektor Phu
Došel jsi do kokpitu, Zae se zrovna točil na pilotním křesle, jeho dlouhý krk vlál a působením lodního generátoru gravitace a vytvářel velké kruhy, pokaždé trochu blíž k palubnímu počítači. Mohli vzniknout pochyby o důvodu proč je vlastně tenhle malý Phuii na palubě lodi, když všechno zvládá nagivační autopilot. Otázkou však zůstávalo, jestli to on sám ví.
Přistoupil jsi k němu a Zae dokončil poslední okruh.
"Je to ZAE, ne ZHU zatraceně, ještěráči!"
"A jestli ti na tom tak hrozně záleží tak jo, můžu odemknout všechny dveře na palubě."
Natáhl jednu ze svých malých ruček a stisknul tlačítko na palubní desce.
"Hlavně mi ji nevystraš! Platí zatraceně dobře, na to jakou ránu asi dostala do hlavy!"
Na horizontu již byla viditelná orbitální stanice, loď opouštěla atmosféru.
Orbitální stanice, kupolovitého tvaru byla postavená na několika docích, v nichž právě teď kotvilo značné množství lodí.
Podobnou stanici jsi dosud neviděl. Důvodem pro to mohl být také věk stanice, duraocelové plátování na bocích kupole se drželi spíše silou vůle a syntetitckým gravitačním polem, než technologií plátování. Kupole měla hned několik oken, okna byla z nějakého neznámého důvodu zatemněna. Laroza se pomalým tempem přibližovala.


------------------------------------------------------------------------
Prosím aby jsi si dával pozor na chybky s písmenkama a ještě jednou si to vždy přečetl :-).

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“