Xilas a Seager Cessidyovi - Requiem za svobodu

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nar Shaddaa, v ulicích

Ujížděli jste s větrem o závod. Xilasovo rozhodnutí za žádnou cenu nezpomalit se vám málem vymstilo, jakmile jste dojeli na konec rovné ulice a museli zatočit. Nechybělo mnoho a skončili byste jako barevná skvrna na stěně, protože při takové rychlosti - tachometr ukazoval 250 kilometrů za hodinu - se nedá o nějakých možnostech manévrování moc mluvit. Seager sedící vzadu na motorce cítil, jak se rukáv jeho bundy vlající ve větru odřel o dotyčnou stěnu. Tohle bylo skutečně o vlásek.
Mapa, kterou měl Seager před očima, naznačovala, že se dostáváte do oblasti hustší zástavby a menších a klikatějších uliček, ze kterých zcela jistě nevyjedete živí, pokud bude bratr pokračovat tímto šíleným stylem jízdy. Naváděcí šipka přes mapu se vás stále snažila vést někam pryč, na pozici, kterou jste falešně ohlásili.
A pak se na mapě objevila zelená tečka. Ne jedna, několik zelených teček znázorňujících několik swoopových motorek gangu Vzteklejch prasopsů rozprostřených v uličkách kolem vás. A z toho dvě letěly za vámi. Nebyly na dohled, ale i tak bezchybně kličkovaly ulicemi tak, jako by kopírovaly vaši stopu.
Seager si mohl všimnout, že když Xilas s motorkou zatočí, naváděcí šipka nad mapou se také otočí, přesně tím směrem, jako kdyby si helma myslela, že honíte sami sebe.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
vodovod
Učedník
Učedník
Příspěvky: 29
Registrován: 30.11.2010 20:23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Xilas a Seager Cessidyovi - Requiem za svobodu

Příspěvek od vodovod »

Nar Shaadaa - v ulicích -Xilas

Môj plán s maximálnou rýchlosťou mi vychádzal. Síce sme sa skoro vybúrali, no zvládol som to. Všetko vychádzalo podľa plánu. Myslel som si že nás čaká bezproblémová jazda domov. No niečo sa posralo. Falošný cieľ sa zmenil na cieľ pravý. Vynorili sa ako roj v čiel. Neboli na dohľad no boli bližšie ako to mám rád. Keďže pravdepodobne neišli tak rýchlo ako mi, bola väčšia šanca že nám odrežú cestu pred nami ako že nás dobehnú. Pred nami bola zástavba. Ideálne miesto na únik, no menej ideálne na rýchlu jazdu. Pred zástavbou som povedal bratovi: " Vyber si môj blaster. Ten tvoj kanón je slušný, no teraz je dosť nepraktický. S malým blasterom môžeš strieľať do všetkých smerov". Pred zástavbou som spomalil natoľko aby som mohol jednoducho prejsť do driftu a tie úzke uličky predriftovať.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Re: Xilas a Seager Cessidyovi - Requiem za svobodu

Příspěvek od Pear »

Nar Shaddaa, v ulicích - Seager

I když nás bratr několikrát málem zabil, byl jsem přesvědčen, že zvládne stroj ukočírovat. Nedalo se zpomalovat, museli jsme uniknout jak nejrychleji to šlo. Ale byl tu jeden háček, někdo si všiml motorky, která jela na opačnou stranu a došlo jim jak to ve skutečnosti je. Bratr mezitím zpomalil a začal driftovat, čímž mi sice případnou střelbu nijak neulehčil, ale minimálně nás v nejbližších minutách nezabije jeho agresivní jízda.
"Nemůžou nám uzavřít všechny ulice, dostaň se nejrychlejac co nejblíž domu. Až bude střetnutí nevyhnutelné, pošli tenhle krám někam do zdi, nebo do jednoho z nich. Budeš muset zpomalit pod třicítku, zeskočíme a půjdem pěšky, takhle je zavedem přímo domů a to právě nechcem, nebo nevím jak ty, ale já ne, rozumíš? Nedáme se tak snadno, vem si tu svojí pistolu, já můžu z pušky střílet na všechny strany, stačí si hlaven opřít o rameno, i když při tvým řízení stejně nic netrefím. Takže nás z toho dostaň a sleduj mapu, brato!"
Snažil jsem se vyjádřit svůj plán co nejjasněji, ale nemohl jsem popřít frustraci z toho, že to už byl minimálně třetí nový plán, který jsem kvůli prasopsům musel vymyslet a nebylo to nic příjemného sledovat, jak nám to podřadná sebranka největší lůzy vesmíru kází propracované plány. Jedem dom!
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nar Shaddaa, v ulicích

Další ulička. Další odbočka. Šipky znázorňující ostatní vozidla gangu začaly na výřezu mapy okolí ubývat. Nejkratší cesta pryč si žádala stočit řízení mimo zónu určenou výhradně vznášedlům a když Xilas strhnul airspeederovou motorku dolů ze schodiště, po němž se šoural hlouček různorodých bytostí, mnozí museli hodit rybičku k zemi, aby je nesrazil.
Xilas mohl zahlédnout jakousi seschlou bytost, jak za vámi naprázdno hrozí berlou. Jakmile ale postava spatřila zbraň v Seagerových rukou, zatrnulo jí a zůstala stát s otevřenou tlamou. Ve zpětném zrcátku se velmi rychle zmenšovala, až se z ní stala jen nepatrná tečka kdesi v dálce za vámi.
Brzy však Seager zjistil, že to není jediná tečka za vámi. Zakrátko vás zezadu prudce osvítil kužel dálkového světla dalšího stroje, objevivšího se jakoby odnikud asi patnáct metrů od vás.
Vzápětí se ozvalo zaštěkání zbraně a vám kolem uší prosvištělo několik modrých energetických střel. Ani pro druhou stranu zřejmě nebylo zase tak lehké střílet při takové rychlosti, takže vás ani jedna střela s docela velkým přehledem netrefila, byl to však naprosto jasný signál, že si osádka druhého swoopu rozhodně nechce povídat.
Svištěli jste vstříc tržišti. Okolo stánků s relativně čerstvým pečivem a zeleninou, neznačkovým oblečením a drobnou elektronikou pochybné kvality zpracování na poslední chvíli s vylekaným výkřikem uskakovali trhovci i zákazníci. Další zatáčka byla prudší, než by se Xilasovi zamlouvalo, což zapříčinilo, že při driftu zádí převrátil stánek s ovocem. Pokropila vás sprška lepkavé ovocné šťávy a do ulice se zakutálely hromady plodů rozmanitých druhů.
Možná tomu pomohl i Seager svou střelbou, váš pronásledovatel zatáčku nevybral a ozval se prudký náraz.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Re: Xilas a Seager Cessidyovi - Requiem za svobodu

Příspěvek od Pear »

Nar Shaddaa, v ulicích

Setřel jsem rukou ovocnu šťávu z hledí helmy a přitiskl jsem se k bratrovi.
"Jeď, dělej! Nemůžem ke zavést k nám a s touhle motorkou se jim neztratíme!"
Začal jsem uvažovat, jak skutečně realizujem náš únik. Bylo potřeba zmizet nenápadně, ale zato na dlouhou dobu. A to ještě nemůžu ohrozit naší rodinu, nesmím je spojit s mojí osobou. Máme víc práce, než by si dva uprchlíci přáli, ale zatím nám vše hraje do karet. Co potom? Dál budem prodávat drogy? Nebo jen odletíme dost daleko, aby jsme mohli začít nový život? Nemá cenu nad tím ztrácet čas, přemýšlet nad tím bude aktuální až ve chvíli, kdy vzlétnu s nákladní lodí fotra. Tak daleko možnosti Prasopůs nesahají. Nar Shaddaa funguje jinak. Tam se každý propadává jen dolů, nakonec všichni stejně leží na stejné zemi a prosadí se jen šelmy. Civilizace? Na takových místech neexistuje. Je to jen taková skořápka, která nám dovoluje odlišit se od zvířat. U stánků s nudlema stál zástup lidí, jak u koryt, ani jejich chování se nedalo odlišit od dobytka při krmení. Zas ale neserem před dveře a netřem si pdel o roh. I když to jsem taky viděl.
"Tak sto metrů před našim domem odboč vedle a zbavíme se motorky! Známe to tady líp než oni, vezmem to našema zkratkama pěšky! Do toho, brácho, je to na tobě!"
Svojí přilbou jsem udeřil zezadu do jeho přilby a jako znamení podpory dostál bratr poplácání po ramenu. I když bylo stále potřeba sledovat okolí, ulevilo se mi, protože náš domov byl stále blíž. Vyprávěli o tom legendy, i příběhy dobrodruhů a vrahů. Nám se to teď dělo. A byl to skvělý pocit!
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nar Shaddaa, v ulicích

Xilas setřel zbytky nudlové polévky z řídítek a strhnul řízení do úzké uličky, načež opět prudce zakroutil akceleračním kroužkem a motorka s tichým zakvílením repulzíny uložené v konstrukci pod vámi opět vystřelila kupředu. Několikerým zhoupnutím jste se vyhnuli popelnicím, z nichž odpadky přetékaly na ulici, neboť je patrně už dlouho nikdo nevyvážel, a zmutované krysy s dlouhými lysými ocasy vám s charakteristickým piskotem uskakovaly z cesty.
Tečky hemžící se na head up displeji tvojí helmy zřídly. A o pár úderů srdce později na mapě nesvítila už ani jedna jediná. Jen vy a výřez mapy dopravní sítě ve vašem okolí.
Xilas proletěl skrz dírou ve zdi rozbořené zchátralé budovy a motorku posadil na podlahu poblíž hromady suti a rozdrolené omítky, načež jste jako jeden vyběhli směrem k protějšímu oknu.
A tam, na konstrukci z potrubí a tlustých kabelů, která tvořila jakýsi most táhnoucí se rovnoběžně s ulicí níže, stála postava. Nevábné větry spodních úrovní Nar Shaddaa si pohrávaly s jejím šedým pláštěm, přes jedno oko měla tlumeně svítící holografický vizor a na rameni dlouhou odstřelovací pušku.
Xilas si ho zdá se všiml jako první. Běžel první a najednou se otočil a přirazil tě ke zdi.
"Seag-"
Vyštěkl výstřel a okolo zavoněl ionizovaný vzduch smíchaný s pachem spáleného masa.
"-are..." vydechl bratr, kterému se vyztužená bojová kombinéza na pravé straně hrudníku zbarvovala krví, načež klesnul k zemi a zmocnil se ho šok a třas...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Re: Xilas a Seager Cessidyovi - Requiem za svobodu

Příspěvek od Pear »

Nar Shaddaa, v ulicích

Čas jako by se zastavil. Ještě jsem před očima viděl laserový výboj, který zrovna projel tělem mého bratra. Čas jako by se zastavil. Držel jsem ho v náruči, přitom to byl před chvilkou právě on, kdo mně držel a teď se to obrátilo. Jeho tělní tekutiny mi obravovali oblek a nedostatek kyslíku donutil jeho tělo třást se v hrůzostrašně vypadajícím záchvatu. Smrt sama o sobě nebyla tím nejhorším, byl to můj bratr, kterému ubíhali poslední vteřiny života a já s tím nemohl nic dělat.
Bylo to jasně vypočítané rizitko. První pomoc by možná dokázala prodloužit život mého sourozence, ale nechat ho ležet na místě by tak či tak znamenalo smrt. A dopravit ho do nemocnice bylo v tento okamžik nemyslitené. Bylo to naše rozhodnutí. Udělali jsme chybu a teď se s ní musíme vypořádat. Pokud by byla situace opačná a já byl nyní na místě Xilase, chtěl bych, aby si zachránil svůj život, protože přesně kvůli tomu bych ho pro něj položil.
"Xile... Kvůli tobě se nikdy nevzdám a dám si záležet, aby jsi měl v naší budoucí firmě vždy čestné místo. Povedu jí za nás, navždy bratři Cessidyovi, budeš na mně hrdej!"
Nebyl jsem ale zrovna idealista a i když to byl můj brácha a chtěl jsem mu toho ještě tolik říct, furt jsem se bavil s mrtvolou. Rukou jsem mu zavřel oči a v duchu si odříkal modlitbu, kterou jsem kdesi slyšel. Né že bych byl věřící, ale bylo to jediná věc, která mně napadla. Jediná věc, která se v tento moment hodila.
Nebyl čas mrhat ho ještě víc lítostí nad smrtí. To jsem mohl, až budu v bezpečí. První krok, dostat se dom. Začal jsem si promýšlet všechny možný cesty, kterýma se dá nepozorovaně dostat dom. Čas teď byl spíše na mé straně, proto jsem se mohl doslova plazit a vyhnout se jakémukoli nebezpečí. Nechtěl jsem něco podcenit. Cesta byla stále nebezpečná a nejhorší by bylo zavést kohokoli z nich dom. Musel jsem si nechat jenom svoje zbraně a vydat se na cestu.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nar Shaddaa, v ulicích

Xilas se přestal třást a do výrazu v jeho obličeji nyní vstoupil klid a smířenost. Typická jiskra v jeho očích se vytrácela, až zmizela docela a tys pocítil, že to, co držíš v ruce, už není tvůj bratr. Jen chladnoucí tělo, mrtvý kus masa, který byl kdysi tvým bratrem, a Xilas samotný už zamířil na jiné, lepší místo.
Ne tak jako ostřelovač na protější střeše, jemuž jsi při posledním loučení s Xilasem nedopatřením opět vstoupil do palebného úhlu. Periferně jsi ho zahlédnul, jak přebil zásobník a znovu zacílil, načež další modrý energetický projektil proříznul vzduch a prosvištěl asi deset centimetrů kolem tvojí hlavy.
Tohle bylo těsné, trochu pomalejší reakce a mohl jsi teď být na cestě za Xilasem.
Z patra zpola rozbořené zchátralé budovy, v němž ses nacházel, vedlo dlouhé klikaté schodiště na vnějším obvodu budovy, na straně kolmé od té, kterou si hlídal sniper na střeše, a tedy bys před ním mohl být teoreticky krytý. Další možnou únikovou cestou, již tvé zraky odhalily, byla výtahová šachta otevřená dokořán a v ní žebřík. Ze své pozice jsi viděl tyhle dvě cesty, nebylo ale pochyb o tom, že tady jsou i další.
Tak jako tak, pokud nechceš, aby tě odstřelovač také sundal, budeš muset být rychlý. Stejně jako kvílení repulzních jednotek několika rychle uhánějících speederových motorek blížících se z několika směrů svědčilo o tom, že cokoliv uděláš, raději by sis s tím neměl dávat moc na čas...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“