Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Postradatelný

Píše se rok 19 BBY. Od začátku Velké Jedieské čistky uběhly necelé dva měsíce. Přeživší členové řádu jsou pronásledováni a zabíjeni. Do tohoto lovu na bývalé strážce míru se zapojují i námezdní lovci z celé galaxie. V sázce jsou vysoké odměny. Z každého, kdo dopomůže dopadnout Jedie, Impérium slibuje udělat bohatou bytost. Naopak zamlčování důležitých informací, napomáhání v útěku, skrývání hledaných je přísně zakázáno pod trestem smrti. Rodiny a známí členů řádu se právem bojí o své životy. Někteří z nich zkouší hledat nové štěstí v systémech ovládaných Hutty. Mezi tyto přistěhovalce se řadí také rodina Jaxe Hawka, která by se měla mít za pomoc padawance obzvlášť na pozoru...




Tatooine, Mos Espa, byt Luciuse Hawka


Bezmála dva měsíce jste žili pod jednou střechou s Luciusem Hawkem. Ožralou, gemblérem a bratrem Malcolma Hawka. Přestože Tatooine nepatřil mezi bohaté planety, dovolit si tady byt či dům mohl jen málokdo a tak nikoho nepřekvapilo, když se v jedné bytové jednotce tísnily dvě rodiny. Tvůj strýc byl rozporuplný člověk. Přes prvotní nevraživost vás překvapivě vstřícně ubytoval u sebe doma. Tímto krokem byla zaskočena i tvá matka, která Luciuse popsala jako černou ovci rodiny a budižkničemu. Brzy jste pochopili, že za překvapivě laskavým gestem se neskrývalo nic jiného než čirá vypočítavost. Tíže placení poplatků a brzy i dluhů dopadla na vaše hlavy. Což v praxi znamenalo, že jste si museli rychle najít nějakou práci.
První, kdo zaznamenal úspěch byla Bethany. Díky svému lékařskému vzdělání získala místo zdravotní sestry v nedaleké ordinaci. Zde byla brzy konfrontována s tvrdou realitou života na chudé planetě. Zastaralé vybavení, nedostatek medikamentů a hlavně nemocní, kteří nemají na zaplacení. Nejednou se také stávalo, že obyvatelé města a nedalekých farem přivedli do ordinace zvířata, jež byla sužována parazity či jinými neduhy. Výplata stačila tak tak na zaplacení poplatků, na dluhy ze sázek, sabaccu a pití už nezbylo.
Tvá matka si našla místo jako prodavačka na trhu. Vedle toho se samozřejmě starala o domácnost. Její mzda byla tvořena převážně naturáliemi - potravinami.
Pokud si nechtěl, aby se tvá sestra či matka dostali do otroctví, nezbývalo než začít pracovat pro skupinu, které Lucius dlužil kredity. Byla jí Kairn'Koyi. Twi'lecká zločinecká organizace působící na Hutty ovládaných světech. Nebylo těžké je najít a nabídnout jim své služby. Pravidelně se u vašeho bytu objevovali její vymahači a hrozili uřezáváním konečků prstů, znásilněním Bethany nebo prodejem tvých orgánů. Členové Kairn'Koyi se vyznačovali tetováním Uroborose, hada jež požírá vlastní ocas.

Probudíš se v pokoji, o který ses dělil s Bethany. Její postel byla prázdná a ustlaná. Do práce chodila časně ráno a mnohdy se vracela pozdě večer. V Mos Espa bylo málo zdravotníků a tak si na nedostatek pacientů nemohla stěžovat. Práce ji nepřinášela pouze peníze a uspokojení z toho, že pomáhá potřebným. Jak ses před nedávnem dozvěděl, začala chodit s doktorem Dustym. Jen co se oblečeš, zamíříš do kuchyně. Na stole tě jako každé ráno čeká připravená snídaně. Z ložnice k tvým uším doléhá strýčkovo hlasité chrápání. Večer se opět vrátil silně podnapilý a tak se dalo očekávat, že dluh v kantýně u Patnácti Banth opět vzrostl. Naštěstí od chvíle, kdy si začal pracovat pro Kairn'Koyi se u vašich dveří neobjevili žádní vymahači, krom tvého kolegy, který tě vyzvedával. Dalo se očekávat, že je Firith Jela již na cestě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže začínáme. Přestože už si tu jednou hrál, raději pravidla zopakuju:
- nehraj za jiné postavy, než za tu svou
- posuň děj vždy o kousek dopředu, ale nemusíš se bránit návratu do minulosti v myšlenkách
- dodržuj pravidla a tvar příspěvků
V úvodním příspěvku máš nejvíc volnosti. Můžeš zavzpomínat na uplynulé dva měsíce. Na život v Republice, Klonové války, cokoliv.

Hezkou zábavu :-)
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, byt Luciuse Hawka

Běžím v temnotě nevím proč vím jen že nejsem sám najednou záblesk. Běžím chodbou Carver a Cassandra běží se mnou. Blízko se ozývá střelba chodba se zdá skoro nekonečná. Další záblesk už vidím loď. Střelba se blíží už jsou za námi stihneme se jen tak tak krýt u vrat hangáru. Sleduji Carvera vím co se stane chci ho zastavit, ale nemůžu se pohnout. Kývne na mě a vyráží do posledního boje. Další záblesk jsem na stejném místě sám. Zvednu klepající se ruce jsou celé od krve. Odtrhnu hlavu od rukou a přede mnou se objeví Carver, Bethany a matka.
Proč jsi mě tam nechal.
Je to tvoje vina že je Carver Mrtvý.
Moje ďěťátko.
Hlasy pokračují a jsou čím dál hlasitější všichni ke mě natahují ruce a blíží se......

... Skoro spadnu z postele jsem propocený a celý se třesu . Rychle zvedám ruce a prohlížím si je. Jsou čisté, ale stále se nepřestávám třást. V poslední době každé ráno vypadá stejně. Rozhlédnu se po pokoji. Bethany tu není jsme rád, že odchází do práce tak brzy. Nechci aby mě takhle viděla vlastně nechci aby mě takhle kdokoli viděl. Chvíli jen tak sedím na posteli a čekám než se přestanu klepat. Hned jak se uklidním jdu se opláchnout a obléct. Oblečený vejdu do kuchyně slyším strýce jak chrápe.
Naše velké dítě snad nepotřebuje přebalit . Chvílemi si říkám jak vůbec trefí domů.
Pousměji se a jdu rovnou k strýcovo "tajné" skrýši s pitím. Hned si naliji. Smrdí to otřesně a ani to nevypadá moc dobře. Ale za tu dobu co žiji v téhle špinavé díře jsem se radši na některé věci přestal ptát.
Touhle dobou jsem mohly být v našem starém dobrém domě na Onderonu. Možná jsme se neměli plést do věcí kterým ani nerozumíme. Carver by žil a ..... Sakra. Nejraději bych si jednu vrazil za to na co jsem teď myslel Carver by to určitě udělal.
Dojedl jsem snídani a vrátil strýcovo láhev na místo. Došel jsem do pokoje vzal vibronože a DL-44. Pomalu jsem se chystal čekat před dům každou chvíli čekám, že mě Firith vyzvedne.
Mohlo by to být i horší mohli jsme skončit jako otroci nebo i hůř. Tady je vlastně docela dobře. Skoro nevěřím že si tohle myslím.
S úsměvem vycházím před dům byl nejvyšší čas.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa

Byt tvého strýce se nacházel ve druhém patře. Jakmile si otevřel dveře, záře dvou sluncí tě donutila zastínit si oči dlaní. Dny na Tatooinu byly velmi jasné a horké. Obzvlášť, když se blížilo poledne. Na tuto skutečnost sis stále zvykal. Stejně jako na absenci zeleně a většího množství vody. Po úzkém schodišti sestoupíš na ulici, kde tě již čeká mladý Twi'lek. Jako vždy opřený o zeď vedle vchodu do bytu domovnice. Přestože si svým vzrůstem převyšoval nejednu bytost, vedle dva metry dvacet vysokého Firitha sis připadal titěrný. Jeho oranžovou pokožku "zdobila" řada jizev. Památek na bitky, na které byl mimořádně hrdý. Ke každé měl připravený příběh, jež oslavoval jeho hrdinství a statečnost. Mohl ses pouze domnívat, na kolik jsou ony historky pravdivé a na kolik smyšlené. Nicméně jedna odpovídala skutečnosti do nejmenších detailů. Asi před pěti lety přepadla Firtha a další tři muže skupina Tuskenů. Mladík jako jediný vyvázl živý. V boji s písečnými lidmi však přišel o polovinu pravého lekku. Ztráta jednoho z "chapadel", sloužících Twi'lekům také jako prostředek k dorozumívání, nemusí být smrtelná. Nicméně čím blíž k hlavě je lekku amputován, tím větší je šance, že to na jedinci zanechá trvalé následky v podobě psychických problému. Tvůj kolega naštěstí žádné změny, až na bolest v pahýlu při blížící se bouřce, nepozoroval.

No to je dost, že jdeš!
Usměje se na tebe Firth a ukousne si z ovoce Jogan. Kulatého fialového plodu s bílými svislými pruhy a červenými lístky na vršku. Sladké ovoce se nejčastěji používalo v kuchyni jako surovina při přípravě dezertů. Na Tatooinských tržištích se objevovalo jen zřídka. Twi'lek ho získával od svého bratrance, který dovážel potraviny z Rodie.

Nehodláš tady s těma párátkama chodit jen tak... Zastrč je do pochvy. Všichni nemusí hned vědět, že pracujeme pro hrdlořezy.

Mladík narozdíl od jiných bytostí z branže nerad předváděl své zbraně. Zastával názor, že jen ten, kdo se o sebe neumí postarat nosí na odiv blaster jako prostředek k zastrašování. Jako vždy měl na sobě Firith prosté oblečení a pončo, pod kterým skrýval svůj arzenál.

Tak brácho, dneska máme za úkol obejít a zinkasovat naše zákazníky... Jedl si? Můžem se stavit na trhu pokud chceš? Beztak bude nejlepší začít tam. Poblíž je Bekkův krámek. Tenhle Toongu už nám dluží za dva měsíce. Šéf chce, abychom mu připomněli, že pořádek dělá přátele. Haha! To mi připomíná. Slay a Nogul dostali včera nakládačku. Slyšels o tom? Ten nadrženec Nogul neudržel péro v kalhotách a hupsnul na jednu prima slečinku. Jenže nevěděl, že ta holka má doma čtyři bratry a dost vostrýho papínka. Takže, když se včera vraceli z tahu, počkali si na ně. Nemusím jistě říkat, jak to dopadlo. Slay ten ubožák nevinná přišel o přední zuby. Xicht má zrychtovanej, jak kdyby po něm přešla bantha. No a Nogul je na neschopence. Slay říkal, že dostal takovou ránu do kulí, že mu budou muset znovu sestoupit. Toho snad odnaučí lítat za každou sukní.
Firth se během vyprávění zajíkal smíchy. Strhával tak na sebe pohledy kolemjdoucích bytostí, kteří nad jeho pobavením jen nechápavě kroutili hlavami.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa

Už to nebude dlouho trvat a určitě vyschnu. Potřeboval bych na chvíli vypadnout.
Projedu si prsty ve vlasech a sejdu ze schodů u posledního schodu, který je poškozený, málem zakopnu. Naštěstí na poslední chvíli nešlápnu do díry. Zakroutím hlavou.
Do hutta někdo se tady jednou přizabije než se konečně někdo rozhodne ho opravit.
Otočím se od schodu a jdu k parťákovi. Když jsem ho viděl poprvé tak mě hned napadli dvě možnosti jak mohl přijít k jizvám. První byla taková, že to byl smolař, který se často dostával do problému. Druhá zase, že se ve své práci vyznal, protože nedopadl hůř. Po tom co jsem ho lépe poznal jsem odhadoval něco mezi oběma možnostmi , ale spíše tu druhou možnost. Druhá možnost vyplývala i z jeho historek, ale většině z nich jsem nevěřil. I když jsme si o něm ze začátku myslel že je to hlavně kecal, tak netrvalo dlouho a získal si můj respekt. Při jeho přivítání se taky usměji a odpovím.
Já a pozdě? To není možný. Já chodím vždy v pravou chvíli.
Když zahlédnu Jogan vzpomenu si Onderon miloval jsme dorty z tohoto ovoce. Z Carvrem a Bethany jsme se často tak přecpali až nám bylo zle.
Musím mu říct aby mi ho taky sehnal.
Z myšlenek mě vytrhl jeho komentář k mým vibronožům. Na truc si s nimi chvíli hraji.
Jasně mami.
Ušklíbnu se a neochotně vibronože schovám.
Jako by to nepoznali jen když se na nás kouknou.
Z války jsem byl zvyklí mít zbraně po ruce. Musel jsem ale uznat že Firith měl pravdu kdyby se něco podělalo je lepší aby si nepřítel myslel , že má navrch. Firith říká co nás čeká pozorně ho poslouchám. Když mluví o večeru Nogula a Slaye tak se neudržím a chvíli se směji.
Už jsem jedl, ale na tržišti bych klidně začal.Ale radši bych se vyhnul matce výš, že se jí moc nelíbí co dělám.
Pokrčím rameny a usměji se.
A ani se jí občas nedivím, ale musím si nějak vydělávat.
Jo a mimochodem nebyl jsi včera večer náhodou u Patnácti Banth? Já jen jestli si neviděl Strýce doufám, že nic neprovedl. Znáš ho. Jo a nezapomeň mi připomenout až potkáme Nogula ať se ho zeptám jak si stojí.
Začnu se zas smát.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa

Firithovi na okamžik zmizel úsměv z tváře a s porozuměním na tebe pohlédl. Zřejmě si nebyl jediný syn, jehož matka nebyla smířená s povoláním, které si vybral. Poznámka o Nogulovi, však veškeré chmury zahnala a na tvé rameno dopadla mladíkova dlaň. Opíral se o tebe, zatímco se prohýbal v záchvatu smíchu. Jen co popadl dech, narovnal se a odpověděl na tvou otázku:

Strejčka sem neviděl, ale buď bez obav. Majitel kantýny by si netroufl stěžovat si na vyšších místech. Takže dokud chlastá U Banth, tak je to v cajku. Mezi námi, Lucius je pěkný hovado, ale neni blbej. Ví, kde může využívat tvá privilegia.
Práce pro zločineckou organizaci měla v mnoha ohledech své výhody, vyvažovala tak nebezpeční z ní plynoucí. Ve "spřátelených" podnicích si buď dostával slevu nebo neplatil vůbec. Mnoho obchodníků si tě předcházelo malými dárky v podobě ovoce, tabáku, drobných předmětů, sem tam i nějaké té drogy. Této skutečnosti si byl tvůj strýc vědom a jako parazit se přiživoval na tvé moci. Nicméně každého cizopasníka je nutné dřív nebo později odstranit.

Širokou ulicí jste zamířili na jih, směrem k největšímu tržišti v Mos Espa. V dálce se jako fata morgana rýsovala budova známé Velké Arény. Místa, kde se již desítky let konaly nejrůznější závody. Tribuny této stavby dokázaly pojmout až sto tisíc fanoušků a za nedlouho se měly opět naplnit během závodu kluzáků. Město bylo v tuto ranní hodinu plné života. Všichni obyvatelé se snažili vyřídit své nákupy a jiné pochůzky před polednem. Dřív než obě Tatooinská slunce dosáhnou svého nejvyššího bodu a zalijí pouštní svět svými nemilosrdnými paprsky. A čím víc jste se blížili k tržišti tím dav houstl a ruch nabýval na intenzitě. Vznášedla i tažná zvířata přivážela nové zboží na prodej či směnu. Ze všech stran k tvým uším doléhali nejrůznější nabídky. Po pár minutách si věděl, že nejlepší cenu na kožené výrobky nabízí Rodianská žena u malého stánku nalevo. Ještěří muž, tobě neznámé rasy, nabízel lovecké trofeje a z nich vyrobené předměty - šperky, nože. Prostorově výrazná Togruta lákala na akci jedna plus jedna zdarma. Jejím sortimentem byli drobní živočichové - místní specialita. Mezi stánky sedělo i několik bezdomovců, kteří stahovali ruce ke kolemjdoucím a prosili o almužnu. Tvůj společník tě nenápadně upozornil na pětici dětí, z nichž čtyři zaměstnávali dobře oblečeného muže a páté ho právě připravil o několik kreditových plíšků.

To jsou šikulové! S kámošema jsem taky takhle začínal. Nouze twi'leka naučí ledacos. Jóóó, to byly časy!
Zavzpomíná mladík s notnou dávkou nostalgie a zavede tě ke dveřím jednoho z kamenných krámků. Poté se k tobě otočí s povely:

Běž první, tebe Bekk ještě nezná. Zkontroluj, zda je obchod prázdnej a postav se někde poblíž něj. Je to hroznej posera a nerad bych, aby ho přemohly zaječí úmysly. Já vejdu za chvíli.
Tvůj kolega tě povzbudí poplácáním po zádech a postrčí ke vchodu. Sám se postaví stranou, aby na něho nebylo zevnitř vidět. Jen co dveře se zasyčením zajedou do stěny, naskytne se ti pohled na několik typů vypařovačů, patch-in droidy a náhradní díly. Krámek byl obdélníkového tvaru o rozměrech přibližně 5x7 metrů. V zadní části prodejny se nacházely dveře, kam však vedli si netušil. Zpoza jednoho z regálů vystoupila bytost s pískově žlutou pletí, o málo vyšší než ty. Dlouhé ruce a nohy zakrývala kombinéza, jakou nosili technici. Baňaté tělo bez krku přecházelo v hlavu, na jejímž vršku se nacházeli drobné, zapadlé oči. Celkový bizardní vzhled korunovala trojice tykadel zakončená stopkou. Ta se k tobě nyní natáčela, zatímco se tvor přibližoval.

Vítejte, pane! Jak Vám mohu pomoci? Jmenuji se Bekk a tenhle skromný byznys je můj. Nechte mě hádat!
Zvedne ukazováček k ústům a dlouze si tě prohlíží.

Farmář nebudete. Ledaže byste pro nějakého nakupoval. Takže sháníte nějaký menší vypařovač do domácnosti, že je to tak? Nebo pouze náhradní díly? Tyhle věci se hodně zanášejí. Musíte je často čistit nebo se zničí, ale na naší krásný planetě se bez nich nikdo neobejde!
Usměje se a ukáže na jeden z přístrojů.

Tenhle je ve skvělém stavu. Používaný, ale naprosto funkční. Sám jsem ho opravil. Cena je příznivá, jak už to u bazarového zboží bývá. 1.400 kreditů. Mohu Vás ujistit, že levněji tenhle typ neseženete... Jakou máte přesně představu?
Otočí se k tobě Bekk s přátelským výrazem ve tváři. V místnosti až na tebe a Toonga nikdo nebyl.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa

Firith se mi ukáže úplně v jiném světle.
Takhle jsem ho ještě nikdy neviděl.
Po chvilce porozumění se, ale zase oba smějeme tak, že sotva stojíme. Pro lidi kolem to musel být zajímavý pohled. Počítám s tím, že Nogulovo reakce bude jiná.
Teď když jsme to řekl Firithovi tak už z toho nevycouvám. I když to bude možná bolet.
Znovu se rozesměju nad představou jak na mě Nogul vyjede.
Doufám, že Firith nepřeháněl a je fakt na neschopence . Jestli ne jeden z nás na ní určitě skončí.
Po chvilce smíchu mi Firith odpověděl na mou otázku o strýci.
Ten zkur... Promiň babi. Ten hajzl by potřeboval jen trochu postrašit asi si s ním promluvím. Dřív než fakt něco provede.
Musím nám zařídit nové bydlení než se něco stane
Pomalu kráčíme k tržišti. Jestli se mi na Tatooinu něco líbilo bylo to tržiště. Tolik vůní a barev. V dálce se tyčila aréna. Rád chodívám na závody kluzáků. V dětství jsem si představoval,že ze mě jednou bude závodník. Bohužel nejsem moc dobrý pilot. Docela jsem toho litoval v závodění se dalo vydělat dost kreditů.
Na příští závody si musím vsadit třeba budu mít štěstí.
Čím déle jsme na tržišti tím mám větší chuť porozhlédnout se po novém vybavení.
Po téhle prácičce něco určitě koupím.
Cestou mě zaujme stánek Togruty u kterého se ještě dnes zastavím. Dále mě zaujali místní bezdomovci. Do natažených rukou jim hodím pár kreditů. Ani se neotočím a pokračuji. Firith mi ukáže malé zlodějíčky. S údivem sleduju jak mají vše promyšlené. Skoro ani nevěřím s jakou rychlostí to provedli. Došli jsme k Bekkovu krámku. Vyslechnu si Firithovo plán.
Jasně žádný problém.
Přikývnu a jdu dovnitř. za dveřmi se mi naskytne pohled na krámek plný technických věcí. Rozhlížím se po krámku nikoho nevidím. Zaujmou mě zadní dveře. Hned mě napadá že by to mohla být úniková cesta. Než se stačím rozmyslet co udělat objeví se Toong. V dětství jsme se těmto zvláštním rasám smáli, ale když jsem dospěl naučil jsem se nevěnovat takovou pozornost vzhledu. Toong šel ke mně předpokládal jsem že to je Bekk, což po chvilce potvrdil. Moc jsem nevěnoval pozornost tomu co říká přemýšlel jsem jak ho dostat co nejdál od zadních dveří. Skoro hned mě napadl nápad zahrát bohatého zákazníka.
Jmenuji se Kelen musím říct že máte opravdu hezký krámek. Děkuji za vaší skvělou nabídku, ale já přišel nakoupit pár náhradních dílů a pár nových vypařovačů. Mohl by jste mi ukázat a něco říct tomhle typu.
Ukážu do rohu co nejdál od zadních dveří. A doufám, že mou improvizaci neodhalí a skočí po vidině zisku.
Naposledy upravil(a) samcro dne 26.11.2013 16:27:19, celkem upraveno 1 x.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

V Bekkových očích se rozhořely jiskřičky štěstí. Vypařovače, navíc zbrusu nové, se neprodávali každý den. Většina zákazníků přišla pouze pro náhradní díly nebo dát do servisu svého patch-in droida. Nebylo se čemu divit. Cena nových přístrojů se pohybovala od dvou do deseti tisíc kreditů.

Jistě, jistě!
Odpoví muž a přidá navíc i dvě drobné úklony. Poté se přesune k přístroji, který tě zaujal. Postaví se vedle něho, k tobě čelem.

Takže tohle je model GX-8, střední velikosti. Stejně jako ostatní zařízení, vyžaduje pouze malé množství energie. A to díky solárním panelům, které jsou umístěny zde...
Ukáže prstem a pokračuje v proslovu:

Úplně na vršku přístroje se nachází senzor vlhkosti. Je zde zabudovaný jednoduchý, ale výkonný počítač, umožňující regulaci iontového pole. Obsluha tohoto vypařovače je snadná, přesto bych Vám doporučil zakoupit patch-in droida.
Poklepe dlaní po polokouli s anténkami.

Podzemní skladovací jednotka... ta tu samozřejmě není teď nainstalovaná... pojme dost vody pro dvě až tři osoby. Záleží na tom, jak s ní dokážete hospodařit.
Jen co Bekk domluví, otevřou se dveře a vejde Firith. Toongova dobrá nálada je ta tam. Očima nervózně těká po místnosti. Na sucho polkne a zvedne pravý ukazováček.

Promiňte, hned jsem zpět.
Omluví se bytost roztřeseným hlasem. Místo toho, aby vyrazil vstříc novému zákazníkovi, zamíří Bekk k zadním dveřím. Avšak dříve než se k nim dostane, musí projít kolem tebe.

..................................................................................................................................................
Ok, zatím jsem s tvými příspěvky spokojená. Jsou bohaté jak na myšlenky, tak na vlastní postřehy. Ale přeci jen je tu něco na co tě musím upozornit. Nepatřím k těm moderům, kteří by nějak zásadně lpěli na dodržování gramatiky a správného tvaru slov, ale na často se opakující a do očí bijící chyby tě upozorním. Takže čeho si všímám delší dobu jsou přivlastňovací zájmena, viz Firithovo plán X Firithův plán, Nogulovo reakce X Nogulova reakce. Pak píšeš hovorovou češtinou, ta by se měla objevovat jen v myšlenkách a přímé řeči. Ale to je alespoň pro mě více méně drobnost.

Co mě ale zajímá je tvá první přímá řeč v tomhle (tvém předchozím) příspěvku: Ten zkur... Promiň baby. - Jestli tím baby myslíš, babičku čili matku tvého otce a strýce, tak okamžitě smaž to tvrdé Y. Jinak budu tvrdá já.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Když jsem zahlédl jeho až šťastný výraz, tak jsem věděl, že jsem za vodou. Pomalu přecházíme k vypařovači, který mě zajímal. Po tom co k němu dojdeme si stoupnu tak, abych mu odřízl připadnou ústupovou cestu.
Problém by byl kdyby za těmi dveřmi měl své lidi. To je, ale podle mě nepravděpodobné. Nemá ani na zaplacení ochrany. Co když si, ale našel jinou ochranu? I kdyby jo pochybuji, že by tu někoho nechali. Na tohle je podle mě tohle místo moc nepodstatné. Člověk, ale nikdy neví
S úsměvem přikyvuji a snažím se vypadat zaujatě, když Bekk ukazuje na patch-in droida.
Samozřejmě mám v plánu zakoupit minimálně jednoho, ale když nabídnete dobrou cenu možná doporučím nákup více kusů.
Snažím se působit přesvědčivě. I přes to, že se v tomto odvětví moc nevyznám.
Doufám, že neříkám nějaké blbosti.
Chvílemi je mi i Bekka líto. Jeho projev je na tolik poutaví, že bych dokonce i ten vypařovač koupil. Naštěstí se ukáže Firith. Je až úsměvné jak Bekk rychle změní výraz. Rychle kouknu na zadní dveře jestli z nich náhodou někdo nevychází. Nevidím tam pohyb, ale i kdyby tam někdo byl, tak je na jejich reakci příliš brzy. Otočím se zpět na Bekka má v plánu jít k těm dveřím.
Kam ten spěch?
Stojím na místě a jsem připraven po prodavače zastavit.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Překvapený a roztřesený Toong se zarazí. Zvedne ruce, dlaně otočí směrem k tobě, aby si tak udržel osobní prostor. O krok couvne. Jeho tvář pobledne a usadí se na ní vyděšený výraz. Tykadla na vršku hlavy se divoce natáčejí ze strany na stranu. Nepříjemné ticho nakonec přeruší twi'lekův hlas:

Neříkala ti máma, že je neslušné neodpovědět na dotaz? No? Kam si měl namířeno? Předpokládám, že přivítat mě.
Firith se postaví vedle tebe s vítězoslavným výrazem ve tváři. Zkříží ruce na prsou a čeká na odpověď.

Já... já... ne... tedy, ovšem!... Já... Rád. Rád vás vidím, pane Firithe. Vypadáte dobře, nezhubl jste?
Ze začátku je Bekkův hlas roztřesený a pisklavý. S každým dalším slovem se však usazuje zpět na snesitelné tónině. Nebyl by to však Firith, kdyby tento okamžik nadvlády nevyužil s úmyslem potrápit Toonga, co to jde.

To má být narážka na mé lekku? Myslíš, že je to prča, když tě někdo připraví o část těla? Jak by bylo tobě, kdybych ti ufikl jednu z těch antének, co?!
Zamračí se a prsty pravé ruky napodobí nůžky. Poté se otočí zády, poodejde několik kroků a hlasitě si oddechne, předstíraje, že se uklidňuje. Podobné scény ti byly dobře známé. Částečně amputované lekku využíval Firith k tomu, aby se vydával před dlužníky za psychicky nestabilního jedince, který nejde pro ránu daleko. Tyto výstupy měly nemalou úspěšnost. Nicméně byli i tací, kteří se nedali oblbnout a ke slovu pak přišli činy. Bekk naštěstí patřil k těm prvním. Přísahal bys, že se během mladíkova proslovu zmenšil a nabral nezdravou barvu.

Uff, dobře... Pojď sem, Bekku. Neboj! Dyť mě znáš, já ti neublížím, když mě k tomu nedonutíš.
Toong kolem tebe neochotně projde, aby se vzápětí postavil vedle tvého kolegy. Ten ho chytne kolem ramen a společně se natočí k tobě čelem.

Jsem to ale nezdvořák!..
Plácne se volnou rukou do obličeje.

...Tohle je můj nový parťák. Jax! Víš, tady Jax má doma hrozně nemocnou ženu. Mají spolu dva haranty a tak bys určitě nechtěl, aby byli najednou bez matky, ne?... Myslel jsem si to. No a jak sám víš, léky jsou děsně drahý! A aby si je mohl dovolit, musí dostat výplatu. A aby dostal výplatu, musí mít šéf srovnaný účty s takovýma darmošlapama jako si ty. Rozumíme si?
Firith stočí pohled k bytosti po svém boku. Jakmile dostane odpověď v podobě souhlasného přikývnutí pokračuje:

Hodnej toong.
Jemně poplácá Bekka po mohutné tváři.

Připrav mi peníze plus... jsou to dva měsíce, takže... dvaceti procentní úrok.
Přepočítá v hlavě výši úroku a pustí bytost ze svého obětí. Ta zoufale pohlédne nejdřív na twi'leka a poté na tebe. Padne na kolena a začne kňučet.

Pánové! Kde bych vzal takové jmění?! Doba je zlá! Nikdo nechce investovat do nových vypařovačů. Raději kupují použité nebo pouze náhradní díly! Dejte mi ještě čas. Určitě ty peníze seženu! Na mou duši!
Spojí ruce v prosebném gestu. Na to tvůj kolega zakroutí nesouhlasně hlavou.

Víš kolikrát za den tohle slyším? Už mě to nebaví! Jaxi? Vem to za mě.
Pokyne ti Firith a posadí se na nejbližšího patch-in droida.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Chvíli čekám jestli se Bekk pokusí o útěk, nebo o jinou blbost.
Být na jeho místě tak bych určitě nějakou blbost udělal.
Chvíli i přemýšlím jestli nevyndat zbraň. Nakonec jsem tuhle možnost zamítl, rozhodně nemám v plánu udělat něco co nebudu muset.Když vidím jak Bekk bledne chvíli čekám, že omdlí. Když po chvíli ticha promluví Firith, tak jsem tu už opravdu čekal. Naštěstí se, tak nestalo. Bekk ze sebe stěží vykoktá pár slov. Věděl jsem, že si v ní Firith najde nějakou záminku jak na Bekka přitlačit a Bekk mu jí samozřejmě dal. Firith začal jeho starou dobrou hru s lekku. Hodně jsem se snažil, abych se nesmál. Jako vždycky jsem se do jeho výstupu nepletl. Jen jsme chvíli čekal než se "uklidní".
Parádní kdybych ho neznal, tak bych nepoznal, že to hraje. Teda alespoň doufám, že to hraje.
Je mi jasné, že Bekk je přesvědčený o tom, že to hrané není. A když k němu, už klidný Firith přijde a obejme ho kolem ramen. Tak už málem vyprsknu smíchy. Takový výraz u Toonga vidím poprvé. Pozornost se přesune ke mně. Usmívám se na Bekka a udělám k němu přehnanou poklonu. Potom ještě Firith spustí dojemný příběh o mé nemocné manželce a dětech.
Kdyby mu řekl o mém strýci vyvolalo vy to stejné emoce.
Když mluví o mé "rodině" tak chvíli smutně koukám do prázdna, abych tomu dodal na věrohodnosti. Konečně se řeč přenesla k penězům.
Nevím sice kolik dluží, ale určitě to bude balík i bez těch 20%. Teď je řada na Bekkovi s jeho dojemný příběhem jak nemůže zapaltit.
A přesně to se stalo. Stejná reakce je skoro u každého, ale většina lidí to jen zkouší a peníze mají připravené.
Stačí ho trošku postrašit a určitě to z něj dostaneme.
Když mi Firith přenechává Bekka pokusím se tvářit co nejvážněji. Stoupnu si před něj a podívám se mu do očí.
Máme několik možností jak ty prachy z tebe dostat. Já nejsem ani pro jednu z nich, ale udělám co je nezbytné. Můžeme to tady rozmlátit, ale to by náš problém nevyřešilo. Můžeme tě mučit odřezat ti nějaké prsty, nebo vydloubnout oko. Ale podle mě by z toho byl jen bordel a ty bys měl problém pracovat a vydělávat. Napadá mě ještě jedna možnost uděláme z tebe odstrašující příklad. Osobně bych se mohl postarat o každého koho máš rád a postarat se o to, aby už je nikdy nikdo neviděl. No aspoň většinu z nich. A nebo jediná možnost, pro kterou jsem. Nezabere moc času ani nikoho nebude bolet. No vlastně možná jen trošku tebe. Dáš nám peníze, které dlužíš a nestane se nic z toho co jsem říkal. Tak příteli, kterou možnost bereš.
Páni ani jsem nevěděl, že tohle v sobě mám. Doufám že vezme tu poslední možnost.
Nespouštím z Bekka oči.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Bytost tě po celou dobu nespouští z očí. Jakmile domluvíš, nasucho polkne a roztřeseným hlasem promluví:

Ne... nemám dost peněz. Dám vám všechno, co mám, ale není to dost. Víc...

Víc ti nezbylo. Tak to vyklop! Myslíš, že jsme úplně vypatlaný? Mos Espa je velký město, ale ne dost! Co sis myslel? Že se nedozvíme, žeš sázel a prohrál? Jenže to nebyly tvoje prachy cos vsadil!
Skočí Firith Toongovi do řeči. Poté se otočí k tobě s otázkou vepsanou ve tváři.

Co s ním uděláme? Nemůžeme vzít ty drobný a odejít. Nejsme laciný coury s kterýma může každý vyjebat dle libosti. Nabrousil sis párátka?
Významně na tebe pohlédne a pevně stiskne Bekkovo zápěstí. Toong bolestně zasténá, na útěk je však již pozdě.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Čím víc vím tím spíš počítám, že to nedopadne dobře.
Taky my mohl Firith říct dřív jak to s ním je nemusel bych mít ten předchozí proslov.
V hlavě si probírám několik možností jak to vyřešit ani jedna zatím nevypadá pro Bekka dobře. Kmitám pohledem od Firitha k Bekkovi.
Nikdy jsem nečekal že klesnu na samé dno. Ve válce jsem nikdy neměl problém se zabíjením a mrzačením nepřátel, ale tohle není válka..... I když v podstatě je to to samé jediné o co my teď jde je přežití a k přežití potřebuji peníze.
Vzdychnu a pomalu vyndám nůž. Pomalu se blížím k Bekkovi. Hlavou se mi honí spoustu myšlenek nakonec přetrvá jediná.
K tomu abych povstal se musím odrazit ode dna.
Na obličeji se mi objeví úsměv kouknu se na Firitha.
Co myslíš pravý nebo levý oko? A nebo jedna z jeho antének?
Stejně bych nic nezměnil, kdybych se mu teď rozhodl pomoct jen bych to podělal sobě a zbytku rodiny.
Pohrávám si s nožem oči mi už nekmitají pozoruji jen Bekka.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Z toonga se měl v nejbližších minutách stát odstrašující případ. Pocta vykonat tento "spravedlivý" čin připadla tobě, přestože bys ji s největší radostí přenechal svému kolegovi. Představa mrzačení jiné bytosti ti nebyla příjemná. Před tím, než vyndáš nůž, naposledy pohlédneš na Firitha. V jeho tváři hledáš náznak hrané agrese, cokoliv, co by tě zachránilo před vykonáním trestu. Nic. Ani stopa po zaváhání, pochybách, smilování. Mladík se v podobné situaci ocitl již tolikrát, že ho tento moment nechával zcela klidným. A nyní byl zvědavý na to, jak zareaguješ ty. Jestli máš žaludek na to, živit se jako žoldák.

Ne! Ne! Ani jedno! Prosím! Vzpomněl jsem si na něco, co by vás mohlo zajímat. Tahle informace má cenu zlata!
Zakřičí v odpovědi Bekk dřív, než se stačí ujmout slova twi'lek. Ten na tebe pohlédne, pokrčí rameny a poté promluví přátelštějším hlasem:

Pokud dovolíš, hodnotu té informace posoudíme sami. Spusť! Ohrom nás!
Mladík pustí Bekka a pokyne mu, aby začal. Baňatá bytost si začne třít bolavé zápěstí a mezitím si utřídí myšlenky.

Je to asi čtrnáct dní, co se tady stavili dva muži. Lidi. Říkali, že se jejich vypařovače rozbili. Sháněli náhradní díly a vyptávali se, jak je namontovat a podobně. Nakonec jsme se domluvili, že se pro mě druhý den zastaví a já jim je opravím. Něco mi na nich nesedělo. Byli hrozně nedůvěřivý, furt se rozhlíželi. Už jsem si dokonce začínal myslet, že z toho kšeftu sejde. Ale nestalo se tak. Cesta trvala dlouho. Schválně nejeli přímo, asi abych si nezapamatoval trasu. Nicméně netušili, že se v okolí vyznám... Před pár lety jsem se živil hlavně servisem a to sem jezdil za zákazníky i na odlehlé farmy. Ale to odbíhám... Dorazili jsme k jednomu domu. No spíš pevnosti. Obrovská vrata, silné zdi. Udělal jsem svou práci a zas mě odvezli. Za pár dní přepadla skupinka ozbrojenců jednoho obchodníka. Ta samá, co okradla i huttovy lidi. Vsadím se, že to byli oni!
Jen co toong domluví, věnuje ti Firith tázavý pohled. Očividně byl zvědavý na tvůj názor, co se důvěryhodnosti příběhu týče.

Na tvém místě bych se už víc nevsázel.
Neodpustí si mladík ostrou poznámku. Poté se opět otočí k tobě.

Tak co na to říkáš?
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Už jsem měl v plánu mu uříznout anténku, když se Bekk rozhodl dát nám podle jeho slov informaci ceny zlata. I když jsem čekal, že se jen vymlouvá, tak jsem si docela oddechl. Otočím hlavu k Firithovi a pokrčím rameny. Stačilo by, aby jen naznačil a já bych pokračoval. Naštěstí se, ale rozhodl Bekka vyslechnout.
Za vyslechnutí si ho nic nedáme.
Jen doufám, že nám nedá typ na závody kluzáků.
Mezitím schovám nůž a čekám na co si Bekk tak náhle vzpomněl. To co říkal znělo jako celek zajímavě, ale něco se mi na tom nezdálo.
Spousta lidí na Tatooinu je paranoidní, proč si myslí, že to byly zrovna oni. Kdyby nebyl Bekk tak blbej tak bych si myslel, že to je past.
Zajímaví příběh jen by mě zajímala jedna věc. Proč si myslíš, že to jsou ty lidi, kteří okradli obchodníka a Hutta. Někdo blbej jako ty by si to jen tak nespojil. Nesnaž se mě přesvědčit o opaku. Nevyvrátíš mi to, že jsi blbej. Muselo být něco čeho sis na těch lidech všiml a pak jsi o tom zaslechl ve vyprávění o přepadení..
Mohl jsem se zmínit o mém nepatrném podezření z toho, že je to past. Ale i přes to jak jsem o tom pochyboval, proč bych dával Bekkovi jakoukoli známku, že jsem jeho lest odhalil.
Firith mu podle mě taky moc nevěří a pochybuji o tom, že si myslí něco jiného než já. No tak jako tak to s ním proberu až odsud odejdeme.
Jo a než se rozpovídáš připrav všechny peníze co máš. A ještě jedna maličkost jestli zjistíme, že jsi nám lhal aby sis zachránil prdel a zdrhneš. A nebo ta informace nebude mít takovou cenu. Přecházíme k plánu B. A to přesně k tomu co jsem ti už popisoval. Odnese to za tebe někdo koho máš rád. A to nepůjde jen o odříznutí anténky, ale o pořádnou řezničinu.
Otočím se na Firitha po tváři mi prolétne úsměv a zvednu obočí.
Zapomněl jsem na něco?
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Toongové se rádi a často obklopovali početnou rodinou. Nejednou ses setkal s rasistickým přirovnáním, že se tato rasa množí stejně rychle jako gizky. Díky této skutečnosti tvá výhružka nalezla úrodnou půdu. Bekk přikývl na srozuměnou a levou rukou ukázal k pultu.

Pe... peníze mám tam.
Vykoktal a pomalu vyrazil splnit tvůj požadavek. Firith na nic nečekal a okamžitě k bytosti přiskočil.

Půjdem spolu. Aby tě náhodou nenapadlo sáhnout místo pro kredity po blasteru.
Přestože twi'lek nepovažoval toonga za hrozbu, nehodlal ponechat nic náhodě. Kontroloval každý pohyb, který Bekk učinil, připravený okamžitě zasáhnout. Za nedlouho byly na pultě vyskládány dvě hromádky kreditových plíšků. Jakmile byla kasa prázdná bytost se postavila stranou a tvůj kolega obnos přepočítal.

Sedmnácetpadesát?. No, lepší něco než nic.

Poznamenal mladík, uklidil kredity a poté se v doprovodu Bekka vrátili k tobě.

Všímám si detailů. Ti muži udělali tu chybu, že nechali svědky. Mluvil jsem s tím obchodníkem a jsem si celkem jistý, že ho přepadli oni! Nezmínil jsem se o tom, protože...

Zarazí se, aby našel správný výraz.

...jsem s nimi nechtěl mít problémy.

Neříkal jsem to? Je to posera. Pohlídej ho chvilku, zavolám šéfovi a zeptám se, co s ním.
Na Firithově tváři se usadil široký úsměv. Během řeči vytáhl z kapsy komlink a významně ho potěžkal v ruce. Poté se otočil k odchodu a zamířil ven z krámu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud bys chtěl Firithovi ještě něco říct můžeš. V dalším příspěvku na to zareaguji. Jinak počítej s tím, že odešel z místnosti a jste tam jen vy dva
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“