Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Vše probíhá tak jak jsem předpokládal a Bekk si nedovolil ani zaprotestovat. Pomalu vyrážel k pultu, když se k němu rychle přidal Firith. Chvíli jsem nechápal proč, ale pak mě to trklo. To co pak Firith řekl mi jen potvrdilo mojí chybu.
Já jsem, ale blbec. Zaměřuji se tady na každou maličkost co by mohla znamenat problém, ale Bekka bych nechal dojít samotného k pultu. Mám kliku, že Firith je tu se mnou. Musím si na tyhle věci dávat pozor, i když nepočítám s tím, že by se o tohle Bekk pokusil. Ale příště to může být někdo jiný, někdo komu se neklepou ruce.
Zatímco počítají peníze nespouštím z nich oči. Přeslechl jsem konečnou sumu, ale Firith nevypadal moc nadšeně. Oba se pomalu vrátili ke mně. Bekk konečně odpověděl na moje otázky. Většina toho co říkal mi dávalo smysl, až na tu poslední věc.
Nějak se mi nezdá, že by nevyužil možnosti, jak si vydělat. Na tyhle lidi bude velká odměna, když si dovolili okrást Hutta. Moc se mi nelíbí ani to jeho odmlčení.
Snažím se se všimnout si nějaké reakce u Firitha, ale nevidím na něm cokoli co by naznačovalo, že by Bekka podezříval.
Nezapomeň vyřídit, že ho pozdravuju.
Řeknu Firithovi, když jde zavolat šéfovi.
Je možný, že Bekk je takový pořád a proto ho Firith nepodezřívá, teda alespoň to tak vypadá. A nebo jsem jenom až moc paranoidní.
Když sleduji Bekka hlavou se mi honí jedna myšlenka za druhou.
Mám pro tebe jednu radu. Na kredity na ochranu nesahej s ostatníma si dělej co chceš, ale jestli se ještě budeme muset vrátit, už ti nic nepomůže. Neříkám, že mi na tobě nějak záleží, vlastně nezáleží. Ale jak jsem už říkal z jistých věcí je jen bordel a já bych se jim pokud možno rád vyhnul. Doufám že si rozumíme.
Pořád nevím jestli mu mám věřit, nebo ne. Doufám, že Firith to ví.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

To víš, že jo!
Křikne v odpovědi Firith než zmízí na ulici. Jen, co stočíš pohled zpět k Bekkovi, povšimneš si v jeho postoji znatelné úlevy. Stále byl bledý jako stěna, nicméně v očích se mu již nezrcadlil takový strach. Nervozita opadla, třes se uklidnil. V momentě, kdy se na jeho tváři objeví neznatelný úsměv promluvíš. Při zmínce o penězích Toong souhlasně přikývne.

Měla to být tutovka. Známí mi přísahal, že výhra je jistá. Kurz 8 ku 1! Zbavil bych se dluhů a ještě by mi dost zůstalo pro rodinu. S Kairn'Koyi spolupracuji už dlouhou dobu a nikdy jsem nebyl se splátkami v prodlení. Až nyní. Měli jsme nečekané výdaje s léčbou mého syna. Ale však to znáte, dyť jste taky otec.
Muž ve tvé tváři hledá jakýkoliv náznak porozumění. Nakonec svou snahu vzdá a nešťastně zakroutí hlavou. Před tebou stála zoufalá bytost, která se nechala zlákat vidinou rychlého zbohatnutí. Podobných případů bylo po celém Tatooinu nespočet. Různí chytráci zneužívali těžké životní situace ostatních k vlastnímu obohacení. Podvedení se dali označit jedním slovem za hlupáky. Nutno dodat, že Bekkovi se nedal upřít dostatek sebekritiky, což mu v každém případě sloužilo ke cti.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Čím déle Bekka poznávám tím více chápu to co udělal. Podezřívavost pomalu mizí a spíše převládá lítost.
O tutovkách slýchávám v poslední době často. A i přes to jak je moc jsou všichni přesvědčeni že vyjde, tak ve většině případů to dopadá opačně. Zvlášť u těch co se zdají tak výhodné.
Před odpovědí o své vymyšlené rodině se chvíli odmlčím, abych vypadal věrohodněji.
Taky mohlo Firitha napadnout něco jiného než, že mám nemocnou ženu a dvě děti.
Chápu, že mohou být neočekávané výdaje kvůli rodině a kdyby to šlo a já bych ti mohl zařídit na splátky víc času, tak se stejně nic nevyřeší jen se přidají další úroky. Když budeš mít štěstí a tvůj tip bude dobrý, tak se možná dočkáš nějaké úlevy splátek. Zdůrazňuji to možná, protože o tom nerozhoduji, ale mohl bych se přimluvit.
Jestli nelže, tak alespoň má důvod k tomu, aby riskoval v sázkách. Já bych pro rodinu také udělal vše. Doufám, že jestli dostane druhou šanci, tak ji využije a nepodělá si to dalšími sázkami.
Jo a jen tak mimochodem jak dlouho znáš Firitha.
Dodám s úsměvem.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Během rozmluvy se na tebe Bekk přátelsky usměje. Tíživá atmosféra strachu je pryč. Stejně jako ty i toong pochopí, že proti němu nestojí nepřítel. Nýbrž člověk, který jen dělá svou práci proto, aby chránil své blízké. Za jiných okolností byste si nad sklenicí dobře vychlazeného ale jistě výborně popovídali. Jakmile se zeptáš na Firitha, bytost se ušklíbne.

Znám ho už několik let. Ještě z doby, kdy jsem jezdil provádět údržbu na farmy mimo město. Kvůli písečným lidem a různým gangům swoopařů to byli mnohdy dost nebezpečné cesty.
Swoopy byla dlouhá prohnutá repulzorová vozidla. Mohly vést dva cestující, byly rychlé a manévrovatelné, ale ovládaly se těžko. Speederová motorka byla proti plně vybavenému swoopu hračka pro děti a proto tento dopravní prostředek velmi často využívali různí vyvrhelové ke své nelegální činnosti - jeli v koření, pašovali zbraně, dělali příležitostné prácičky pro nejrůznější zločinecké frakce a obecně vnášeli zármutek kamkoli se hnuli.

Když mě swoopaři přepadli poprvé, tak jsem měl štěstí. Zbili mě do bezvědomí a nechali smrti na pospas nedaleko jedné osady. Kouř ze zničeného speederu přilákal farmáře a ti mě zachránili. Po návratu do města se zpráva o útoku na mou osobu rychle rozkřikla a za dva dny se u mě zastavil Firith. Nabídl mi jménem Kairn'Koyi ochranu. Nechtěl jsem o tom ani slyšet... Víš. Tehdy jsem považoval každou bytost, která se neživila pořádnou prací za vyděrače a zločince. A svým způsobem to tak skutečně je... Nicméně, žena mě přesvědčila, ať do toho jdu. Následující tři zakázky mě Firith doprovázel. První dvě proběhli bez problému a já si říkal, že to před tím byla jen náhoda a teď kvůli tomu zbytečně platím. Na potřetí se ale ti samí lumpové vrátili. Tvůj kolega se o ně postaral, že jsem to jaktěživ neviděl. Nikdo v Mos Espa, možná i na celém Tatooinu, netasí tak rychle jako on!
Při vzpomínce na onu událost se Bekk zatřese, jako by mu přejel mráz po zádech.

Nakonec se ukázalo, že ti parchanti dělali pro Jabbu. Slizkej parchant, tfuj!..
Odplivne si.

...Od té doby platím tvému šéfovi, jak mourovatej. Pravda. Se swoopaři ani zdejší chamratí už nemám žádné potíže. Takže nelituji.
Díky tomuto příběhu dávalo nyní všechno větší smysl. Již nebylo pochyb proč toong neinformoval nikoho z Jabbových lidí. Ani ne za pět standardizovaných minut se tvůj kolega vrátil. O vývoji situace vás oba okamžitě informoval.

Ty šťastnej mizero, máš dobrej den! Pokud se potvrdí, cos nám říkal a najdeme ty muže, je Aeron ochotný prominout ti část dluhu. Jak velká ta úleva bude, záleží na hodnotě lupu, který si ty krysy nashromáždili. Tady. Vyznač mi na mapě jejich pozici.

Mladík položí na pult datapad, na jehož displeji je zobrazena mapa. Zatímco se Bekk věnuje své práci, Firith se k tobě otočí s úsměvem.

Pro dnešek máme obcházení dlužníků z krku. Za chvíli by nás měl vyzvednout Slay a společně to poletíme obhlídnout.
Twi'lek nyní nejvíce připomínal dítě, které se těší na festivalový týden. Nebylo pochyb, že mu práce vymahače nepřinášela uspokojení. Naneštěstí i takovéto "nudnější" úkoly vaše pozice vyžadovala. Jakmile je pozice banditů vyznačena, rozloučíte se a opustíte krám.


Tatooine, Mos Espa

Před budovou tě mladík odtáhne stranou rušného tržiště a společně se posadíte na schody vedoucí do prvního patra.

Poslouchej Jaxi. Vím, že tahle práce je pro tebe relativně nová. Ale jestli chceš přežít, musíš si dávat kurevsky větší pozor!
Začne mladík vážným, káravým tónem. V momentě, kdy mu z úst unikne nadávka, píchne do tebe dvakrát ukazováčkem.

V naší branži je životnost nízká. Víš, proč nemáme nic jako důchod? Páč by se ho 99% bytostí stejně nedožilo. Když budeš s někým jednat, vždy si hlídej jeho ruce. Musí je mít neustále na desce stolu nebo tak, abys na ně dobře viděl. Měli jsme tu jeden případ. Togruta měl odvést pašeráka k huttovi. Ten týpek tomu togrutovi tvrdil, že má děsný hemeroidy a tak strčil ruku do kalhot, aby se podrbal. Jenomže se ukázalo, že měl jen jeden hemeroid a to malý obranný blaster. Tyhle hračky většinou nenapáchaj moc škod, ale zblízka to je jiná. Hlava se tomu pitomcovi rozprskla do všech stran. Něco takovýho si ještě neviděl... No ale proč to říkám. I kdyby ti tvrdil, že má na přirození přisátýho pouštního červa, tak ať ho ta mrška klidně sežere. Jakmile začne s rukama něco dělat, varuj ho nebo rovnou střel. Tatooine a vůbec celej Huttskej prostor druhou šanci nedává. A já bych si nerad hledal zas novýho parťáka. Jasný?
Plácne tě povzbudivě po rameni a dá ti možnost se vyjádřit. O chvíli později oznámí pípnutí komlinku twi'lekovi Slayův příjezd. Zamíříte k okraji tržiště, kde už na vás čeká nastartovaný pětimístný, otevřený speeder. Červené šasi stroje bylo značně opotřebované. Na mnoha místech byl plech promáčknutý. Výjimkou nebyli ani očouzené stopy po zásahu blasterem. Škrábance byli tou nejmenší vadou na kráse tohoto, jinak vcelku novějšího typu vznášedla. Na místě řidiče seděl Er'Kitský muž, kterému nikdo neřekl jinak než Slay. Humanoid s popelavě šedou pletí, dlouhým krkem a výraznýma ušima na vás pro jistotu mávl. Jako vždy byl i tentokrát Slay oblečený do kožené vesty a kalhot. Na hlavě měl čepici a na očích ochranné brýle, jaké nosívali závodníci kluzáků. Jakmile jste přišli blíže, všimnul sis tmavých podlitin na mužově obličeji.

Mášvv to mísssto?
Zašišlal Slay skrze opuchlé rty a nabídl ti tak pohled na chybějící přední zuby. Firith měl co dělat, aby nepropukl ve smích. Koutky úst mu cukali, nakonec si odkašlal a se slzičkou na krajíčku odpověděl:

Jo brácho, mám. Na rozdíl od tvých zubů.
Neodpustil si mladík poznámku, a zatímco ho Slay s bolestivou grimasou sledoval, s burácejícím smíchem nastoupil na místo spolujezdce. Tobě nezbylo než se posadit na zadní sedačku.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

V krámku panuje klidnější atmosféra. Bekk je mnohem uvolněnější a vrátila se jeho hovornost.
Možná jsme to mohli zkusit hned na začátku bez vyhrožování. Minimálně pro něj by to bylo jednoduší.
S úsměvem poslouchám Bekka jak vypráví. Snažím se vybavit nějaké informace o swooperech, ale v podstatě si nevybavím nic důležitějšího. Jenom drby, které jsem slyšel v kantýně a většina z nich byla pokaždé přikrášlena. Při zmínce o pořádné práci chvíli přemýšlím, jestli se náhodou nemám urazit, ale odhaduji, že to Bekk nemyslel tak jak to řekl. Alespoň teď už ne. Zmínka o tom, že na takovéhle obchůzky jako nabídka ochrany chodí Firith se mi zdála divná.
Myslel jsem, že tyhle věci dělá jenom proto aby dohlédl na zelenáče jako já. Čekal jsem, že zrovna on dělá nějakou důležitější práci.
Nad tím, Firith tasí nejrychleji na na Tatooinu jsem, se jenom ušklíbl. Já sám jsem se s ním nemohl rovnat i přes moji službu jsem byl oproti němu stále zelenáč. Ale určitě se na Tatooinu najde několik rychlejších než Firith.
Jde vidět, že Bekk se k jeho štěstí nepřiplete k přestřelkám moc často.
Díky další věci co zmínil jsem se úplně zbavil myšlenky toho, že to je nějaká past. Oproti swooperům jsme o Jabbovi slýchal docela často. Nebyly to zrovna krásné věci, ale došlo mi, že cokoli důležitějšího se stane, tak s tím má něco společného.
Práce pro něj není zrovna to co by mi vyhovovalo, ale člověk nikdy neví. V budoucnu by to mohl být dobrý výdělek.
Bylo my jasné, že teď o tom nemá cenu ani uvažovat takový zelenáč jako já nemá co nabídnout. Bekk povídá dál začínám litovat, že jsem se ho na Firitha ptal, ale po chvilce naštěstí domluvil. Už uběhlo docela dost času od té doby co Firith odešel. Říkal jsem si, že mě u Bekka nechal a sám odešel. Opak byl pravdou Firih vešel a chtěl po Bekkovi souřadnice a mě informoval, že informaci od Bekka půjdeme ověřit.
Konečně nějaká akce.
Při odchodu kývnu na Bekka. Vypadal, že se mu ulevilo.

Taooine, Mos Espat

Hned jak jsme vyšli jsem měl v plánu zajít k stánku Togruty, ale nikde jsem jí neviděl.
Škoda mohl jsem si dát něco malého k snědku.
Neměl jsem ani moc času se rozhlížet Firith mě hned odvádí pryč. Hned po tom co si sedneme na schody začne přednáška. Něco takového jsem čekal, ale nenapadlo mě, že bude až tak vážná.
Připomíná mi mého prvního velitele.
I když bych se jako skoro vždy nad jeho řečmi ušklíbl, tak teď jsem si to nedovolil. Tušil jsem, že má pravdu. Pozorně jsem Firitha poslouchal čím víc toho řekl, tím víc mi připomínal mého prvního velitele. Po první akci jsem od něj dostal skoro stejný proslov a navrch jsem se od něj dozvěděl, že se konce války nedožiji. Na rozdíl od mého bratra, který se řídí přesně rozkazy. Při třetí misi to, ale dostal nejspíš to byla moje chyba, protože jsem se nevrátil v čas z průzkumu, nebo to podělal doktor.
Tenkrát byla válka smrt čekala všude a dnes. Dnes je to stejné. Jenom nebojuji za ideály, ale pro kredity.
Firith vypráví dál. Při zmínce o hemeroidech jsem docela rád, že jsem si nic k jídlu nekoupil.
Jasný dávat bacha na hemeroidy. Hned si to zapíšu.
Usměji se na Firitha a poplácám ho po zádech.
Ne fakt díky za rady vážím si jich.
I když čekáme ve stínu setřu si z čela pot. Rozhlížím se po okolí je tu docela klid. Ticho přeruší pípnutí komlinku. Hned s Firithem vyrážíme na míso setkání. Jdeme pomalu za Slayem. Když promluví ucukávají mi koutky úst,ale nesměji se.
Koukám, že Firith nekecal.
Firith je na tom byl stejně jako já. A když mu na jeho otázku odpovídá tak jsem s ním vyprskl smíchy. Ještě než nastoupím tak se se kouknu na Slaye a pokrčím rameny. Stále se u toho směji. Když dosednu snažím se uklidnit.
Co máme v plánu. Jenom průzkum? Nemohlo by se zajet ke mně? skočil bych si pro pušku.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa

Pussska nebude poteeba...
Zašišlá Slay a pravou rukou se dotkne bolavé čelisti.

Nech to na mě. Zasvětím ho do podrobností. Vzal si všechno, co jsem chtěl?
Ujal se Firith slova. Následně se od řidiče dočká odpovědi v podobě souhlasného přikývnutí. Twi'lek se k tobě otočí a ukáže na kovový kufr vyplňující polovinu prostoru pro nohy v zadní části speederu.

Máme s sebou vše, co by se nám mohlo hodit. Měla by tam být i jedna puška s optikou, ale na tu snad nedojde. Naším úkolem je to místo z dálky obhlédnout. Zjistit jak moc je chráněné, spočítat únikové cesty a hlavně počet ozbrojenců. Podle toho se rozhodne, jak budeme postupovat dál. Kdybychom to tam jeli srovnat se zemí, tak na to nebudem jen tři.
Mladík pohodí lekku ze strany na stranu a počká na tvé případné dotazy. Posléze se otočí zpět k Er'Kitskému muži a jak jemu, tak tobě ukáže datapad s lokací základny.

Je to část Jundland Wastes. Myslím, že tam tomu říkají Žebrákovo pohoří. Ten dům by se měl nacházet tady v tom dolíku. Obehnaný skálou a s jedinou přístupovou cestou touhle úžinkou.
Názorně přejede prstem po displeji.

My se musíme dostat sem. Na tuhle stranu skaliska. Pro speeder by to SNAD neměl být problém a nám by se naskytl skvělý výhled dolu na budovu. Odhaduju, že bychom byli tak kilometr, kilometr a půl daleko. Co myslíte?
Zeptal se na názor vás obou, ale bylo ti jasné, že ho především zajímá Slayův pohled na věc jako řidiče. Ten s odpovědí chvíli váhal a studoval mapu.

Jo. Leila nass tam dosstane.
Pronese vítězoslavně a pohladí láskyplně speeder po přístrojové desce.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa

Když Slay odpovídá ze všech sil se snažím nesmát se. Kdyby se vysvětlovávání neujal Firith, tak bych se neudržel.
Jasně chápu. V podstatě tedy víme jen kam jet. Chceme se vyhnout otevřenému střetu a když už zabíjet, tak tiše, aby jsme na sebe neupoutali pozornost.
Na datapadu si na letmu prohlédnu mapu.
To místo neznám a jeho jméno mi neříká už vůbec nic.
Pousměji se a nechám Slaye aby studoval mapu. Oproti ostatním se v okolí ještě moc nevyznám jsem rád, že se vyznám v Mos Espa.
Takže víme jenom to kam jet. Netušíme jestli mají kolem hlídky. Minimálně u té přístupové cesty bych s nimi počítal. To místo cos ukazoval je v docela dobré vzdálenosti. Musíme jenom doufat, že se drží blíž u toho domu a nemají hlídky v okolí.
Chvíli se rozmýšlím, ale nic jiného mě už nenapadá.
Jasně že nás tam dostane.
Po tom co jsem to řekl jsem čekal že se Leila rozpadna, ale nic se nestalo už jenom to jsem bral jako dobré znamení.
Slay je fakt optimista, když si myslí že nás tam Leila dostane. Optimismus se,ale někdy hodí. Měl bych zmínit to podezření na Bekka co jsem měl? Nechce se mi mu zbytečně přitížit. Ale Firith ho zná lépe radši si poslechnu od něj, že to je blbost.
Firithe myslíš, že je nějaká šance zrady od Bekka? Já tomu sice nevěřím, ale neznám ho moc dlouho.
Vyhlídka toho, že by na nás byly připraveni se mi moc nelíbila.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa

Hlídek bych se nebál. Ne v nějaké větší vzdálenosti. Jundland Wastes často procházejí píseční lidé. Byl by risk nechávat někoho samotného venku. Řekl bych, že spoléhají na své utajení. A pravděpodobně bude ta budova dobře opevněná.
Pokusil se Firith rozptýlit tvé obavy, zatímco Slay studoval mapu. Přesto si na jeho tváři mohl zaznamenat náznak znepokojení. Nakonec mu to nedalo a znovu se k tobě otočil.

Pro jistotu mi z tý bedny vytáhni dalekohled. Budu to kontrolovat.
Promluvil a natáhl k tobě pravou ruku. Jakmile jsi otevřel kufr, naskytl se ti pohled na dva dalekohledy posazené na pláštích písčité barvy. Pod nimi se rýsovalo dlouhé tělo pušky a dalších zbraní. Zatímco si plnil twi'lekovo přání, rozhodl se zodpovědět ti tvou poslední otázku.

A pokud jde o Bekka. Nemyslím si, že by byl takový zrady schopný. Jednak nám hodně dluží... a teď nemyslím peníze... a jednak, kdyby se nás zbavil, tak by na naše místo mohl přijít někdo ještě horší. Třeba Jabba. Řekni sám, jestli bys vyměnil raracha za ďábla? Navíc by to nebylo jen tak. Pár by nás zařvalo, ale na Tatooinu je nás ještě dost. Nemluvě o tom, že Kairn'Koyi působí na více planetách Huttského prostoru. Velitelství organizace je na Nar Shaddaa. Takže by proti sobě poštval hromadu vostrejch chlápků. Jsem si jistý, že by s ním udělali krátký proces.
Osvětlil ti svůj pohled na věc a s vděčným výrazem přijal dalekohled. Poté pokynul Slayovi a ten uvedl speeder do pohybu. Městem jste kvůli čirému dopravnímu ruchu projížděli pomalu. Dopolední trhy vrcholily a ulicemi přicházeli nový a nový obchodníci. V momentě, kdy jste míjely jawskou karavanu Slay opět lehce přibrzdil. Důvodem byl ronto - velký čtyřnohý savec schopný nést břemeno vážící až několik stovek kilogramů. Tento majestátní tvor sloužil drobným bytostem jako ochrana před písečnými lidmi, kteří se ho pro jeho výšku báli. Nicméně on sám se snadno vyplašil, pokud kolem něho projelo vozidlo. Ani dnešek nebyl výjimkou a tak když jste karavanu míjely, ronto s sebou trhl a zvedl se na zadní nohy. Jawa, který živočicha vedl za uzdu se s lehkostí pírka ocitl v pěti metrové výšce.


Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Většinu cesty jste projížděli pouští. Nechápal si, jak se v tomto moři dun dokáže kdokoliv orientovat. Na horizontu se nenacházel žádný větší bod, jež by byl v takovém případě ku pomoci. K cestování po Tatooinu jste si nemohli vybrat horší čas. Bylo poledne, obě slunce dosáhla svého nejvyššího bodu a spalovala planetu pod sebou. Mírné osvěžení skýtal pouze vlahý vítr, který se vám otíral o tváře. Naneštěstí s sebou přinášel drobná zrníčka písku, která tě co chvíli nutila přivřít oči. Firith ani Slay nevypadali, že by jim cokoliv z toho vadilo. Jako správní synové pouště čelili všemu, co jim planeta přichystala s úsměvem na rtech. Minuli jste bílé kostry obrovských tvorů připomínajících draky a asi po čtvrt hodině se nad dunami objevila táhlá tmavá skvrna. Čím blíže jste byli, tím ta skvrna rostla a dostávala ostřejší obrysy. Bylo to rozlehlé, skalnaté pohoří.

Před námi je Jundland Wastes! Skrz něj vede trasa nejednoho závodu kluzáků, vznášedel, speederových motorek. Prostě všeho, co jezdí trochu rychle. V jednom z kaňonů se často prohánějí i swoopaři. Je to zrádný a nebezpečný místo. Proto ho adrenalínový nadšenci tak rádi vyhledávají.

Zakřičel na tebe Firith, abys ho přes hluk speederu a větru slyšel. Z jeho výrazu si snadno poznal, že se těchto závodů rád a nejednou účastnil. Netrvalo dlouho a vjeli jste na jednu z cest vedoucí údolím tohoto regionu. Světlou písčitou poušť vystřídala hnědá skaliska a prašné cesty. Nespočet stínů, zákoutí a jeskyní představoval dobrou skrýš, jak pro zdejší faunu, tak pro písečné lidi a bandity. Twi'lek ta nejrizikovější místa pečlivě prohlížel dalekohledem, nicméně dokud jste byli v pohybu nehrozilo vám žádné nebezpečí. Přesto ses nemohl zbavit tíživého pocitu a tvůj vnitřní hlas tě nepřestal nabádat k opatrnosti. Tvému zraku i pohledu tvých přátel zůstala skryta bytost, krčící se ve stínu pod jedním skalním výčnělkem. Dlouhá hlaveň zamířila na vaše vozidlo, jako prst smrti volící si svou další oběť. V momentě, kdy jste se přiblížili, dvakrát po sobě zazněl výstřel. Akustika v kaňonu tento zvuk nesla dál a znásobila ho. První výstřel se zaryl do kapoty speederu. Druhý se jako dychtivá milenka otřel o Firithovo zdravé lekku. Muž bolestivě sykl a okamžitě se skrčil.

Kurva!... Už zase!
Zanadával mladík a dotkl se postiženého místa. Speeder s sebou trhl a Slay začal s vozidlem kličkovat.

Šššiješ?
Zeptal se řidič, zatímco přidával plyn a uháněl do bezpečí.

Myslím, že jo!... Auuu! Furt sem na týhle díře, tak to ráj nebude. Leda očistec. Zasraný píseční lidi! Co ty Jaxi? Dobrý?
Twi'lek se opět napřímil a tobě se tak naskytl pohled na škrábanec blízko míst, kde se lekku pojilo k hlavě.

Těm šmejdům jedno nestačilo. Asi mi chtěli ustřelit i to druhý!
Pronesl Firith až překvapivě povzneseně.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa

Firith měl jako vždy pravdu. Jeho argumenty mě o tom přesvědčili. S písečnými lidmi jsem ve svých úvahách vůbec nepočítal.
Kdybych do toho šel sám tak by hned bylo po mně. Nechápu jak jsem mohl zapomenout na písečné lidi.
Za tu krátkou dobu co jsem na Tatooinu jsem se ještě s písečnými lidmi nesetkal, ale bylo mi jasné, že setkání s nimi končí krvavě. Firith se při zmínce o nich netvářil moc dobře. A to mě znepokojilo víc, než moje předchozí obava o setkání s hlídkou. Trochu jsem doufal, že to je jen jeho špatnou zkušeností s nimi. Mým obavám moc nepomohlo ani to, že si řekl o dalekohled. Natáhnu se ke kufru a otevřu ho.
Podívejme se na tu krásnou výbavičku doufám, že minimálně ty zbraně nebudeme potřebovat.
Chvíli si prohlížím pušku nejraději bych jí potěžkal a zkusil s ní zamířit. Nechtělo se mi jí, ale vytahovat ve městě a dělat zbytečný rozruch. Místo ní sáhnu po dalekohledu. Než jsem mu ho podal tak potvrdil to co jsem si myslel o Bekkovi. Když si dalekohled vezme tak na něj jen kývnu.
To samé jsem si v podstatě myslel. Díky za potvrzení.
V podstatě. Až na pár věcí. No možná na víc než pár.
Na tváři se mi mihne úsměv. Sám nevím jestli kvůli mé úvaze, nebo kvůli tomu, že Firith potvrdil to, že moje podezření bylo chybné. Doufal jsem v to, že naše cesta nebude moc dlouhá. Už jenom kvůli tomu horku. Když jsme míjeli Jawskou karavanu, tak jsem nemohl z očí spustit ronta. Když se zvedl na zadní tak jsem jen polkl a doufal, že se nerozhodne nás rozšlápnout. Nejspíš to byla jen hloupá myšlenka, ale i přes to jsem se trochu bál.

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Sakra to je vedro. Taky jsme mohli počkat a nejet v tom největším vedru.
Vyplivnu pár zrníček písku co mám v puse. Nejraději bych teď brblal a nadával, ale to bych měl akorát víc písku v puse. A tomu jsme se chtěl vyhnout.
Až se vrátíme na trh tak si koupím nějaký šátek. Tohle nebude asi moje jediná cesta do pouště.
Snažím se rozhlížet po okolí, ale moc toho nevidím. Nejspíš není ani co vidět. Všechno mi připadá stejné.
A k šátku přidám i brýle.
Jediná věc, která mě zaujala byly obrovské kosti. Přemýšlel jsem co něco tak obrovského mohlo zabít. Ať to bylo cokoli doufal jsem, že je to co nejdál. Po chvíli jsme už konečně zahlédli velké pohoří. Doufal jsem, že to je cíl naší cesty. Hluk speederu přeruší Firith, když říká něco o okolí. Na odpověď jen přikývnu. Nechce se mi zbytečně mluvit a při tom vdechnout další písek. S tím zrádným a nebezpečným místem jsem musel souhlasit. Bylo tu spousta míst odkud nás kdokoli mohl sledovat. Měl jsem z toho místa špatný pocit. Firith dalekohledem kontroloval okolí. Zrovna jsem si znovu odplivl, když jsem slyšel výstřely. První trefil jen speeder. Druhý, ale dostal Firith. Zaslechl jsem jeho nadávku a Slaye jak se ho ptá jestli žije. Na první pohled rána vypadala špatně. Dostal to do lekku. Nebyl na to hezký pohled, ale Firith vypadal docela živě. Nejspíš to tak špatné nebude. Natáhnu se ke kufru a vyndám pušku. Nepočítal jsem, že něco uvidím natož něco trefím. Kvůli rychlosti jakou jsme jeli to bylo nemožné. Ale radši jsem byl připraven.
Já jsem v pohodě. Nikde nikoho nevidím. Nevím ani odkud přesně vyšel výstřel. Předpokládám, že by jsme stejně nedopadli dobře kdyby jsem opětovali palbu. Určitě to byli píseční lidi?
Ještě jednou rychle prohlédnu okolí vím, že to je zbytečné, ale zvyk je zvyk.
Nemohla tohle být hlídka? Firith, ale ví o čem mluví. Kdyby to byla hlídka tak by padlo víc výstřelů a pochybuji, že by tu byli pěšky.
Za jak dlouho budeme na místě? Měli by jsme se kouknout Firithovi na zranění.
Počítám s tím, že Firith řekne, že to nic není a nebude chtít zdržovat, ale raději se zeptám.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Otevřeš kufr a poté, co odhrneš pláště se ti naskytne pohled na váš arzenál. Několik granátů, karabina DH-17 a puška A-280 s optikou. Zkušeně uchopíš zbraň, zapřeš se a skrz optiku zkontroluješ skály za vámi. Jak se dalo předpokládat, střelce nenalezneš. Tato skutečnost šla snadno vysvětlit. Jednak měl útočník dost času ukrýt se a jednak se váš vůz již dostal do bezpečné vzdálenosti. Slay se speederem již tolik nekličkoval a mírně zpomalil.

Pokud bychom se rozhodli opětovat palbu, museli bychom zastavit. Tím by sme se vystavili velkému nebezpečí. Ten střelec by byl ve výhodě. Jeho skrýš by se nacházela ve větší výšce a na rozdíl od nás má v těch skalách nespočet úkrytů. Oproti tomu my tu máme zrezivělý speeder a pár balvanů kolem cesty. Ne. Šlápnout na plyn je v tomhle případě nejrozumnější. A co se jeho totožnosti týče. Kdyby to byl pořádný odstřelovač, tak už nikoho nepoučuju. Vystřelil by pouze jednou a neminul by. Proto se nemyslím, že to byli banditi nebo swoopeři. Ti, ke kterým jedem by na sebe střelbou zbytečně upozorňovali. A jelikož tady poblíž mají skrýš. Nemyslím si, že by udělali takovou zásadní chybu. Navíc pokud by nás chtěli přepadnout, vrhli by se na nás z více stran a odřízli nám únikové cesty. Tohle vypadá na Tuskeny.
Domluví Firith a opatrně se prsty dotkne postiženého místa. Rána byla po škrábnutí blasterovou střelou vypálená a proto nekrvácela. Nebyla hluboká, nicméně zarudlá kůže, ožehnuté okraje rány a maso nevypadali vábně.

Zastavíme až tam. Už nepojedem příliš dlouho. To zranění není vážný. Třeští mi hlava, lekku mě pálí a cuká mi v něm, ale na umření nejsem.
Otočí se k tobě a věnuje ti povzbudivý, avšak křečovitý úsměv. Na twi'lekově čele se zablýští krůpěje potu. Ačkoliv se jednalo o lehké zranění, nebylo pochyb, že v této části těla svému nositeli způsobovalo velkou bolest. Jakmile si to uvědomíš, sjedeš očima k druhému, amputovanému lekku. Jeho ztráta musela Firitha neskutečně mučit, jak fyzicky, tak psychicky.
Asi po deseti minutách uhnete z cesty a zamíříte do skal. Zvolna jste stoupali a kvůli náročnosti terénu jeli bezmála krokem. Nyní měl pro jistotu v ruce zbraň i Firith. Svou S-5 těžkou blasterovou pistoli s dřevěnou rukojetí, optikou a dalšími vlastnoručně udělanými modifikacemi mířil do každého stínu, každé skulinky mezi skalami. Nehrozilo vám nebezpečí pouze ze strany Tuskenů a ozbrojenců, nýbrž také od zdejší fauny. V kantýně si slyšel nejednu historku o ještěrech, kteří jsou schopni ucítit krev na několik desítek kilometrů. O psovitých a kočkovitých šelmách, jejichž vytí děsilo děti, ale i mnohé dospělé bytosti. Velkých, krvežíznivých netopýrech, jež se pod rouškou noci krmili na dobytku a tažné zvěři. Dunové moře brázdili obrovští červy a ve skalních tunelech žili savci s dlouhými a jako ostří vybrodýky ostrými drápy. To byl jen krátký výčet živých tvorů, kteří s humanoidy sdíleli tuto planetu.

Jestli něco zahlédneš, nestřílej, dokud si nebudeš jistý, že nám hrozí nebezpečí. Zvíře, které si nás nevšímá, není potřeba odprásknout. Už tak děláme dostatečný rámus. Nechceme na sebe zbytečně upozorňovat.
Těmito slovy tě mladík upozornil na skutečnost, že jste již blízko cíle. Nyní už Slay jel, co nejpomaleji, aby tak omezil hluk vozidla na minimum. O pár standardizovaných minut později jste zastavili úplně a zbytek cesty šli pěšky. Přes oblečení jste si nasadili maskovací pláště a zamířili k nedalekému okraji skály. Poslední dva metry se oba tvoji kolegové plazili. Jakmile si i ty dorazil k okraji skalní římsy shlédl si dolu. Mezi skalami se nacházelo malé údolíčko, nepravidelného kruhového tvaru. Cesta do něj vedla pouze jediná a to úzkým kaňonem po vaší levé straně. Tento průchod byl dostatečně velký pro menší vozidla, případně banthu. Uprostřed údolí se nacházela stavba, která vzdáleně připomínala zdejší farmy. Lišila se od nich však vysokými silnými zdmi, které znemožňovali její dobití. Dovnitř objektu vedl jediný hlavní vchod – masivní garážová vrata. Kolem domu se nacházeli čtyři vypařovače střední velikosti. Pokud by ses na ně podíval blíže skrze dalekohled, mohl by sis povšimnout začouzených stop po zásahu zbraní. Zatím jste nezaznamenali žádný pohyb.

Co tomu říkáte?
Promluvil Firith tiše a podíval se na vás. Nejdříve na Slaye po své levici a pak na tebe.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Už převážně v klidu si vyslechnu Firitha. S tím co říkal jsem souhlasil. Střelec byl na dobré pozici, ale nevyužil toho moc dobře. A střelba šla jen z jednoho směru. Měli jsme štěstí. Musel jsem také uznat, že Leila se i přes svůj vzhled držela dobře. Docela mě , ale zneklidňovala představa, že kdyby nás někdo přepadl, tak by jsme nedopadli dobře.
Zrovna teď nás někdo může sledovat a my mu jedeme do pasti.
Následovalo Firithovo odmítnutí zastavit. S tím jsem počítal, ale zneklidnilo mě, že to zranění moc nezlehčoval. Nejspíš byl v šoku. Jen o kousíček vedle a přišel by i o druhé lekku. Ať se tvářil jakkoli musel trpět.
Nic jiného jsem nečekal. Až se vrátíme do města stavíme se k Bethany ať se ti na to koukne.
Doufám že tam bude ten její doktůrek rád bych si ho trochu proklepl.
Opětuji Firithovi úsměv a hned si otřu čelo od potu. Po deseti minutách jsem začal pochybovat, že nás Leila dokáže dostat na místo. Ale opět jsem ji podcenil. Nároční terén zvládala sice s potížemi, ale zvládala. V ruce jsem svíral pušku. Po tom co jsem viděl Firithovo opečovávanou S-5 se mi zaseklo po mé Isabele. Ani nevím proč jsem svoji DLT-20A pojmenoval zrovna Isabela. To jméno mi k ní prostě sedělo. Když jsem ji našel byla na odpis. Mohl jsem ji nechat ležet, ale já se ji rozhodl opravit.
Isabela by nebyla ráda, kdyby viděla že jí podvádím.
Pomyslím si a pousměji se když se koukám na pušku co zrovna držím. Kontroloval jsem okolí a nebyl jsem sám Firith dělal to samé.
Bylo by fajn si sem zajít zalovit. Dali by se tu najít pěkné kousky a trofeje z nich by se dali dobře prodat.
Už zase sem myslel na peníze. v poslední době jsme skoro na nic jiného nemyslel.
Jasně nebudu střílet dokud se nás něco nepokusí zabít.
Hned jak jsem to dořekl, tak se mi zdálo, že jsem zahlédl stín. Rozhlížím se v místech kde jsem ho zahlédl, ale nic nevidím.
Nedivil bych se kdyby jsme při našem štěstí narazili na nějakou hladovou potvoru.
Pohyb jsem už neviděl, předpokládal jsem, že to bylo jen nějaké malé zvíře, co se nás leklo. A nebo už mám vidiny. Cesta už mě pomalu začala nudit a byl jsme už přesezený. Naštěstí se zdálo, že jsme na místě. Hned co jsem si stoupl jsem se začal protahovat. Firith a Slay si nandali maskovací pláště. S velkým nadšením jsem si ho také nandal.
Proč na sebe ještě něco nenavlíct.
Zatímco na sebe navlékám plášť , tak oba mí společníci už jsou u skalní římsy. Se stejným nadšením jako při oblékání pláště se k nim pomalu přemístím. Plazím se vedle Firitha. To co jsem viděl mě moc nepřekvapilo. Bylo to přesně jak Bekk řekl. Jeden vstup, budova, která byla obehnána zdmi s jedním vchodem. Nevypadalo to moc dobře. Přímým útokem by jsme se dovnitř možná dostali, ale s velkými ztrátami. Prohlížel jsem si okolí domu dalekohledem a snažil se najít způsob jak se dostat dovnitř. Nejvíce mě zaujali vypařovače.
Nevypadá to dobře přímý útok by byl k ničemu. Nejlepší by bylo dostat někoho dovnitř. S tím by nám mohl pomoci Bekk. Koukněte se na vypařovače. Vypadá to, že jim je Tuskeni čas od času likvidujou. Kdyby jsme je oddělali, a měli štěstí dojdou zase za Bekkem. A Bekkovi by se určitě hodil asistent, který by to vyřídil. Nejlépe někdo kdo není na Tatooinu moc dlouho. Jedna skupinka našich lidí by odvedla pozornost útokem a já bych otevřel.
Vybalím rovnou celý svůj plán.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Zatímco nastiňuješ svůj plán, oba muži tě bedlivě sledují. Jakmile domluvíš, rozhostí se ticho, rušené občasným hvizdotem větru razícím si cestu skrz štěrbiny ve skalách.

To není špatný nápad...
Prolomí mlčení jako první Firith.

...Těm dole to určitě nepřijde zvláštní. A když jim je zničíme, donutíme je vylézt z té pevnosti a vyhledat pomoc. Je to rozhodně nejlepší možný plán.
Twi'lekovu tvář ozdobí široký úsměv. Uznale přikývne a poplácá tě po rameni. Poté se opět zahledí do údolíčka. Jeho výraz znovu zvážní. Svraští čelo a pravou rukou si začne mnout bradu.

Nebude to ale jednoduché. Ty vypařovače nám říkají ještě něco. Že tam uvnitř na nás čeká plus mínus třináct osob. Po zuby ozbrojenech a dobře vycvičenejch... Nic ve zlém Jaxi, ale to je na jednoho dost... Na druhou stranu bude na tvé straně moment překvapení.
Dříve než stačíš odpovědět, vaši pozornost zaujme hluk přicházející z kaňonu. Hukot motoru byl stále silnější. Nebylo pochyb o tom, že se k budově blíží nějaké vozidlo. Na průchozí zdi se rázem objevila ozbrojená osoba, poklekla na jedno koleno a zamířila před sebe. Trvalo to jen pár úderů srdce a ze stínu v kaňonu se vynořil swooper. Zastavil přibližně tři metry od vrat garáže a zatroubil. Krátce, dvakrát dlouze, krátce, dlouze. V reakci na to se vrata otevřela a střelec na zdi sklonil zbraň. Nově příchozího přišel přivítat lidský muž oblečený v lehké zbroji. Pohled dalekohledem ti prozradil, že byl přibližně ve tvém věku. Měl krátce střižené, tmavé vlasy, světlou, větrem a pískem ošlehanou tvář. Podél čelisti se mu na levé straně táhla dlouhá, ošklivě vypadající jizva.

Dohajssslu! To je Alvasss.
Zašišlal Slay a podal Firithovi dalekohled.

U huttský řiti! Je to on...
Mladík odloží dalekohled a mírně se stáhne od okraje římsy. Stejně tak učiní i jeho kolega.

Víš co to znamená? Když tu je Alvas, bude tu nejspíš i jeho kámoš. Sirlim. Zatraceně! Tenhle gotal nám tu ještě scházel!.. Náš plán se komplikuje a šance na jeho úspěch snižují. Jaxi? Už ses někdy setkal s gotali?
Obrátí se k tobě Firith s otázkou.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Docela mě překvapí, že Firith souhlasí s mým plánem a ještě víc mě překvapí úsměv, který se objeví na jeho tváři. Uznání mě nabylo novou energii.
Je pravda, že jsem nepočítal s tolika lidmi, ale kdybych ty co by nebránili dům dostal tiše....
Z myšlenek mě vyrušil hluk. Zvuk motoru. Na zdi okolo domu se někdo objevil a mířil směrem k jedinému vstupu do údolí.
Že by čekali potíže? Nebo je to takhle vždycky?
Vypadalo to na běžný postup. Když z kaňonu vyjel swooper. Zastavil před vraty a několikrát zatroubil. Nejspíš to bylo znamení, protože osoba co byla zdi přestala mířit.
Toho by se dalo využít při útoku.
Vrata se mezitím otevřela a ven vyšel člověk. Slay byl v šoku, protože ho poznal. Stejně tak Firith. Když Firith zmínil gotala nervózně jsem polkl.
Jo o Gotalech jsem slyšel jsou to empatici to by mohl být problém.
Chvíli přemýšlím co dalšího o nich vím. Pocházejí z Antaru 4. Jejich rohové výrůstky jim slouží jako elektromagnetické senzory. Díky nim mohly poznat záměry a náladu jiných osob. Elektromagnetické pole jim často rušili droidi.
Řekněme, že bych si s sebou vzal nějakého droida, který by byl nastaven tak, aby mu rušil ty jeho rohy. Možná by Bekk mohl upravit patch-in droida, nebo seženeme nějakého opravářského.
V mém plánu se počítá s tím, že všechno bude fungovat. Je mi jasné, že když se něco podělá tak je po mně. Mohlo se podělat cokoli droid by nemusel rušit Gotala, nebo by se jim to rušení nelíbilo a rozhodli by se mě prověřit bez něj.
Nejlepší by bylo odchytit si někoho od nich až pojedou do města a trochu ho vyslechnout, ale to by je mohlo vyděsit a akorát by byly podezřívavější
Kdo je sakra ten Alvas?
Zeptám se ještě než začnou reagovat na úpravu mého plánu.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Alvas je jedním slovem zmrd!
Odpoví mladík s neskrývaným opovržením v hlase.

Říká se, že za války dělal špinavou práci pro Separatisty. Asi na tom něco bude, protože takových jako on byla spousta. Navíc by to vysvětlovalo, jak přišel ke Sirlimovi. Gotalové neměli Republiku v lásce, potom co provedli během bitvy o Antar 4. Každopádně po čase začli dělat pro hutty a nejčastěji pro toho našeho. Na rozdíl od jiných lovců a žoldáků ale zůstávali svými pány. Byli dost žádaní a úspěšní...
Během Firithova vyprávění se řidič swooperu s druhým mužem rozloučí. Zatímco Alvas zamíří zpět do budovy, on nasedne na svůj stroj. Údolím se opět neslo burácení motoru. Za krátko zbyl po vozidle pouze zvířený prach a vzdalující se hluk. Pevnost pod vámi vypadala opět opuštěně. Nikde ani živáčka.

...A podle toho se taky chovali. Všem dávali na odiv své bohatství. Často a rádi vyhledávali společnost žen, chlastali a sázeli. Se Slayem jsme je pravidelně potkávali v kantýně U Arény. Jenže pak v jedné sázce přišli o loď a zůstali tu trčet. Jejich kšefty se omezili jen na Tatooine. Tím pádem přišli o značnou část příjmů. Přesto ze svých zvyků neupustili. Rozhazovali snad ještě víc. Možná chtěli díky chlastu zapomenout na to, že tu zkejsli... Divil jsem se, kde na to furt berou. Teď se to vysvětluje... Co se jejich nátury týče. Oba to jsou prvotřídní parchanti, rváči a hrdlořezové. O Fair play pravděpodobně slyšeli, ale už dávno se rozhodli, že s ní nechtějí mít nic společného. Rádi vyhledávají potíže. Jsou to provokatéři. Prostě si představ tu nejhorší chamrať. Pak to vynásob deseti a vyjdou ti tihle dva.
Jakmile twi'lek dokončí charakteristiku odplivne si. Slay souhlasně přikývne a pomalu se vzdálí. Společně zamíříte zpět ke speederu. Důležité informace jste získali, nyní byl čas pro návrat a přípravu vašeho plánu. Posadíte se do vozidla, ve kterém pro jistotu ještě chvíli setrváte, v souladu s rčením: Spěchej pomalu. Swoopař mohl být stále někde poblíž. Potkat se s ním nebylo pro tuto chvíli žádoucí.

My dva se vrátíme za Bekkem. Zasvětíme ho do plánu a zeptáme se, zda by nám byl schopný vylepšit toho droida... Mimochodem, dobrý nápad...
Mrkne na tebe Firith a pokračuje:

Slayi ty se stav za šéfem. Dejte dohromady pár chlapů a sežeňte zbraně, které nejčastěji používají píseční lidé. Odrovnáte ty vypařovače. Já s Jaxem budu hlídat Bekkův obchod. Dám vědět, jakmile se objeví. Měj neustále zapnutý komlink, pokud by se něco zkomplikovalo, tak ti zavolám. Jasný? Fajn... Nějaký návrh nebo připomínka?
Twi'lek ti dá možnost vyjádřit se k plánu. Po uplynutí dalších deseti minut konečně vyrazíte na zpáteční cestu.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Fakt barvitý popis.
Ušklíbnu se nad jednoslovným popisem. Pokračování popisu se mi už tolik nelíbilo. To, že já ho neznal, nemuselo znamenat, že on nezná mě.
Jak by mohl vědět kdo jsem. Byl jsem jenom obyčejný voják nikdo důležitý. Měl bych velkej pech kdyby zrovna mě znal.
I když jsem byl pořád trochu nervózní, tak jsem se na to snažil nemyslet. Radši jsem věnoval větší pozornost tomu co říkal Firith.
Jo na Antaru 4 to nedopadlo nejlépe zemřelo tam dost Rangerů a Jediu. Aby to nebylo všechno ta EMP zbraň docela dost nakrkla Gotaly. To co následovalo nebylo vůbec dobré. Teď by se, ale ta zbraň hodila.
Člověk se nemůže ani divit, že s jejich schopnostmi měli úspěch.
Zatímco swooper odjíždí tak ho sleduji a přemýšlím co asi řešil s Avalem.
Je jenom náhoda, že se tady ukázal zrovna když jsme tu. Co když byl předat zprávu o vetřelcích? I když, to by už bylo nejspíš po nás.
Nevypadalo to, že by Firitha odjezd Swooperu vyrušil a stále mluvil o Gotalech a jejich působení na Tatooinu.
Já mít svojí loď tak bych nikdy takovou blbost neudělal. Kdybych se naší rodinné nemusel zbavit tak bych jí Cassandře nedal.
Čím víc jsem o Gotalech věděl, tak tím víc se mi nelíbili. I když musím přiznat uvnitř mě nejspíš ještě přetrvávalo něco z vojáka republiky a byl jsem vůči nim částečně zaujatý.
To se hodí vědět odhaduji, že pokud se jim něco nebude líbit tak se mě pokusí vyprovokovat. To že to vím jim to snad ztíží.
Na snad dám větší důraz. Moc dobře znám svojí proříznutou pusu. Mrknu s úsměvem na Firitha a následuji ho se Slayem k speederu. Naposledy se ohlédnu na budovu.
Příště už si jí prohlédnu zevnitř. Doufám, že se z ní i dostanu.
Já ani jiné nápady nemám.
Skočím rychle Firithovi do řeči při mé chvále a pak ho nechám domluvit.
Návrhy a připomínky by se určitě našli. Měl bych na sebe u Bekka hodit nějakou technickou kombinézu a být tam ještě než se ukážou naši přátelé. A rozhodně by jsme ještě před odděláním těch vypařovačů měli mít připraveného toho robota v krámku, kdyby se náhodou ukázal ten Gotal. Jo a nakonec připomínka Firithe nezapomeň se stavit za Beth ať se ti koukne na lekku.
Snad jsem na nic nezapomněl a doufám, že se cestou zpátky vyhneme pouštním lidem.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“