Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Neboj! Plán nespustíme dřív, dokud nebudeme připravení. Ale s trochou štěstí bychom mohli vše za dnešek stihnout.
Zareaguje na tvoji připomínku Firith a natáhne se ke kovovému kufru. Z jeho útrob vyndá lékárničku.

Návštěva kliniky nebude potřeba. Vyčistit a zavázat ránu zvládnu sám. Je to jen povrchové zranění. Jak říkal můj učitel…
Během monologu se twi'lek usadí na místě spolujezdce. Natočí si zpětné zrcátko tak, aby lépe viděl na své zranění a otevře plastovou krabičku se znakem červeného kříže. Chvíli si prohlíží její obsah a poté uchopí malý, černý váleček. Nepotřebuješ lékařské vzdělání, abys poznal jeden z nejrozšířenějších typů dezinfekce ve spreji. Zatímco mladík začíná s ošetřením, Slay s blasterem v ruce sedí na nedalekém balvanu a sleduje okolí. Volnou rukou vytáhne z kapsy drobný předmět, jež si následně vloží do úst.

…Jestliže můžeš jít a udržíš zbraň, nic ti není. Doktora zavolám, až budu potřebovat někoho na ohledání těla… Haha! Budiž tomu starochovy země lehká.
Dezinfekce zbarví ránu a kůži kolem ní do červena. Mladík sprej opět uzavře a vrátí na své místo. Tentokrát si mezi množstvím krabiček, balíčků a dóziček vybere tubu s bactovým gelem. Jakmile si prsty nanese vrstvu gelu na postižené místo, zakryje ho vatovým polštářkem a poté obváže. Po celou dobu je Firith klidný. Nevydá sebemenší bolestivé syknutí. Skoro bys věřil, že přišel o cit v lekku. Opak je ale pravdou. Jakmile utáhne obvaz, cukne s sebou. Ukázka sebekontroly, až na drobné zaškobrtnutí, byla u konce. Lékárnička se vrátila na své místo a vy jste se mohli pomalu vydat na cestu zpět. Slay vrátil zbraň do pouzdra a opět se ujal řízení.

Návštěvu tvé sestry odložíme na jindy. Nepochybuju, že bude ještě příležitost. Teď máme, ale plné ruce práce.
Otočí se k tobě s úsměvem twi'lek. Obvaz na jeho hlavě působil provizorním dojmem. Na mnoha místech se kroutil a vatový polštářek částečně vyčuhoval. Nicméně držel a to bylo hlavní. Od někoho, kdo má v popisu práce zabíjet jiné bytosti se lepší výkon očekávat nedal. Mohl si trvat na svém a přesvědčovat svého kolegu, aby navštívil ordinaci tvé sestry, něco ti však říkalo, že by to byla marná snaha.
Jen co jste opustili pěšinu a opět se ocitli na „hlavní“ cestě, zamířil Slay opačným směrem než jste přijeli. Toto počínání vysvětlil slovy: Je to sice delsssí cesssta. Za to vsssak bezpecnejssi. Do Mos Espa jste dorazili asi po dvou hodinách.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cestou zpět se nic zásadního nestalo, takže pokud chceš, máš možnost ji nějak popsat. Případně požádat o to, kde bys chtěl ve městě zastavit. Pokud si nechceš nic zařídit, vystoupíš s Firithem až u Bekka. Tady ti dávám poměrně volnou ruku. Takže můžeš popsat cestu, město, cokoliv co si vyděl, případně se zamyslet nad tím, co vás čeká
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Jundland Wastes, Žebrákovo pohoří

Čím dřív to budeme mít z krku tím lépe.
Zatímco Firith hrabe v kufru a vyndavá lékárničku mi dochází , že nemá v plánu se stavit na kliniku. Jeho další slova mi to potvrzují. Zmůžu se jen na úšklebek.
Mohlo mi být už od začátku jasné, že ho nedonutím na kliniku zajít. Na to je moc tvrdohlavý. Stejně jako já.
Zatímco Firith desinfikuje ránu Slay sedí kus od nás na kameni a až skoro nezaujatě něco žvýká.
Nejspíš tenhle monolog už několikrát slyšel.
Pomyslím si když ho chvíli sleduji.
Proti tomu se nedá nic namítnout.
S úsměvem přikyvuji. Firith pokračuje v ošetřování. Vypadá, že se v tom už docela vyzná. Bylo mi jasné, že to není jeho první ani poslední provizorní ošetření. Mlčky sleduji jeho kamennou tvář. Jen jednou mu sebekontrola nevyšla, ale dělám, že jsem si toho nevšiml. Neodpustil jsem si krátké zasmání nad jeho současným vzhledem.
Jeden bez zubů a druhý s šrámem na lekku. Jak dopadnu já?
Jak si přeješ stejně nemá cenu tě přemlouvat.
Poplácám ho po rameni a nasednu. Tentokrát jsem už připraven na potíže. I když doufám, že žádné nenastanou. Vyrazili jsme podle Slaye delší, ale bezpečnější cestou.
A sakra to zas bude cesta doufám ,že není o moc delší než ta co jsem přijeli.

Tatooine, Mos Espa
Cesta zpět se obešla bez problémů. Stejně jako předchozí cestu jsem skoro pořád mlčel, kvůli drobným zrnkům písku, které jsem měl neustále v ústech. Kdykoli jsem otevřel pusu.
Zastav mi tady stavím se doma.
Hned jak mi Slay zastaví otočím se ještě na Firitha.
Sejdeme se za hodinu u Bekka.
Schválně jsem se nechal vysadit kus od domu, abych se trochu prošel a protáhl než tam přijdu.
Doufám, že strýc nebude ještě doma.
Pomalu procházím ulicí. Je tu poměrně živo nikdo si mě nevšímá. Mám v plánu dojít domů něco sníst a trochu se umýt. Potom se převléct a vyrazit na trh. Po pár minutách dorazím domů. Ještě je brzo a nepočítám, že by tam někdo byl. Vejdu dovnitř a rovnou se jdu umýt. Potom dojdu do svého pokoje zbraně co jsem měl hodím na postel a převléknu se. A jdu do kuchyně. Nic co bych si dal k jídlu jsem tam nenašel, tak se jen napiji. Vrátím se do svého pokoje vezmu si nože a blaster a vyrážím na tržiště. Jdu stejnou cestou jako jsem šel ráno s Firithem. Na tržišti se zastavím u jednoho stánku a koupím si jednu pečenou ještěrku. Pomalu jí ujídám a blížím se k místu setkání. Cestou se rozhlížím po stáncích, ale jen ze zvědavosti už jsem neměl v plánu nic kupovat. Když dojdu k místu setkání mám ještě trochu času. Opřu se o zeď a dojídám ještěrku.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa

Slay bleskurychle zareaguje a zastaví vozidlo. Naštěstí jste kvůli množství chodců nejeli příliš rychle a tak tento nečekaný počin neměl za následek žádné další, byť nicotné, zranění v podobě boule na hlavě. Vyskočíš ze speederu a otočíš se ke svým kolegům. Po tvém krátkém monologu mladík na místě spolujezdce přikývne na srozuměnou.

Tak za hodinu.
Rozloučí se twi'lek. Er'Kitský muž za volantem pouze pokyne hlavou a uvede vozidlo opět do chodu. Po vzdalující se dvojici zůstane oblak zvířeného prachu. Instinktivně přivřeš víčka, abys tak ochránil oči před podrážděním. Jakmile ti zmizí speeder z dohledu, vyrazíš postraní uličkou domů. Zatímco procházíš známou cestou, prohlížíš si kolemjdoucí bytosti a nápisy na domech. Byla zde hojně navštěvovaná pekárna rodianky Netty. O kus dál se nacházel obchod, kde saurin Gauron prodával lovecké potřeby. Tento postarší, ještěra připomínající muž, byl vyhlášený lovec široko daleko. Dokonce kolovala fáma, že holýma rukama, pouze za pomoci klacku, kamene a kusu látky zabil jednoho z nejobávanějších zabijáků na planetě – rancora. O pravdivosti tohoto příběhu si měl nemalé pochybnosti, nicméně slyšel si i několik historek s mnohem reálnějším základem. Netrvá to dlouho a dorazíš do strýčkova bytu. K tvé nemalé radosti je prázdný. Umyješ se, převlékneš a zaženeš žízeň. Chronometr na stěně ukazoval půl čtvrté odpoledne. Ozbrojený vyrazíš směr tržiště. Zvolíš stejnou cestu, jakou si šel dnes ráno s Firithem. Všechno vypadalo stejně. Pouze zboží na pultech ubylo. Někteří prodejci již své stánky balily úplně. Čekala je dlouhá cesta domů, do některé z přilehlých vesnic a farem. Naopak pro početné kantýny, herny a obdobné podniky začínala nejvýnosnější část dne. Se soumrakem se do jejich prostor stahovali dělníci, piloti, prodavači…, prostě každý, kdo našel v kapse u kalhot nějaký ten vydělaný či uspořený kredit. Dalo se předpokládat, že se mezi nimi nachází i tvůj strýc. Vůně všudypřítomného jídla tě mučila jako droida zrezivělá součástka. Žaludek se hlasitě upomínal. Nebylo divu, naposledy sis něco dal ráno. Hladově těkáš očima od jednoho stánku ke druhému, až se nakonec rozhodneš ke koupi pečené ještěry. Askajianská žena ti s úsměvem podá dozlatova upečeného tvora a jako správná obchodnice ti nabízí i další pokrmy, zatímco si schová vydělané kredity.

Nedal byste si ještě sušené maso? Mám tu plátky z banthy, ronta i eopie. Taky tu mám dnes dovezenou, uzenou rybu z Rodie. Delikatesní!
Jakmile žena zaznamená, že o další nákup již nemáš zájem, obrátí se k jinému zákazníkovi. Bekkův krámek si měl již na dohled a jelikož ti zbývala ještě čtvrt hodinka nepospíchal si. V klidu sis vychutnával svůj pozdní oběd. Ještěrka byla z vrchu křupavá, dobře okořeněná. Nicméně byla trochu vysušená, což tě ve spojení s větším množstvím soli donutilo navštívit ještě nedaleko stojící stánek s pitím. Koupě jedné malé láhve vody tě vyšla dráž než celá ještěrka. Naneštěstí na písečných planetách to nebylo nic překvapujícího. Voda se zde vyvažovala zlatem. Občerstvený vstoupíš do krámku s vypařovači.

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Fajn, že deš! Posaď se u nás.
Přivítá tě se širokým úsměvem od ucha k uchu Firith opírající se o pult. Volnou rukou ukáže na jednoho z patch-in droidů. Během tvého výběru nejvhodnější sedačky se mladík přesune ke dveřím a stiskne tlačítko na stěně. Ozve se cvaknutí zámku.

Pro dnešek zavíráme.
Uchechtne se twi'lek a opět se přesune k pultu. Tentokrát se na něj posadí. Poté z kapsy vytáhne komlink a netrpělivě si s ním začne pohrávat. Uklidí ho až v momentě, kdy se otevřou zadní dveře a do místnosti vstoupí Toong. V jeho těsném závěsu popojížděl patch-in droid. Bytost v pravé ruce držela krabičku s nářadím, a jakmile tě zahlédla kývnutím tě pozdravila.

Taaaak! Tenhle droid pojede s vámi. Ještě ho trochu doladím, ale větší část úprav je hotová. Naštěstí to není nic složitého.
Společně se zastaví metr od pultu. Toong odloží kovový kufřík a skloní se nad robotem. Opatrně sundá jeden kryt šasi a pustí se do díla.

Droid by měl být, alespoň tady podle mistra, do hodinky hotov. Ještě chce udělat nějakou údržbu. Pak nějakým přístrojem změřit, jestli vše funguje jak má. Už sem informoval Slaye. Co se týče jeho části úkolu, tak zbraně jsou. Organizace má několik kusů ve skladu. Teď shání chlapy. Potřebujem někoho, kdo se tam vrátí v noci. A takový blázni se těžko shánějí. Přeci jen je to v noci o něco nebezpečnější.
Informuje tě Firith o přípravách na nadcházející misi.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Hned jak vejdu do krámku přivítá mě Firith, jako vždy s úsměvem na tváři.
Jako vždy přesně.
Odpovím mu s stejným úsměvem. Dlouho se nerozmýšlím a sedám si nejbližšího patch-in droida k pultu, na který si Firith po uzavření krámku sedne.
Stejně to nevypadá, že by se sem lidí nějak hrnuli.
Jak se rozhlížím po krámku nevidím, žádnou změnu od dnešní první návštěvy. Nakonec očima chvíli sleduji komlink, s kterým si hraje Firith.
Nevypadá moc trpělivě.
Neznatelně se pousměji. Sleduji ho do té doby než přijde Bekk. Pozdravím ho kývnutím hlavy. A svoji pozornost přesunu na patch-in droida.
Vypadá jako každý jiný. Rozhodně nebudí příliš pozornosti.
Bekk začíná ještě na droidovi pracovat a tak se věnuji Firithovi, který mi vysvětluje detaily k akci.
Jasně chápu nechtěl bych v noci narazit na nějakou hladovou potvoru, nebo ještě lépe na pravé písečné lidi. Nám to stačilo i ve dne.
Zadívám se při tom na zraněné lekku.
No a k tomu droidovi, nepočítám, že máme k dispozici nějakého Gotala k otestování. Takže musíme doufat, že taky budeme mít jednou štěstí. Největší štěstí by bylo, kdyby tam zrovna nebyl, ale s tím nepočítám.
Od Firitha se otočím k Bekkovi.
Jak moc ti věnovali pozornost, když jsi tam přišel. Prohledali tě? Kolik lidí u tebe nechali?
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Tvůj pohled Firithovi neunikne. Sáhne si na postižené místo a s úsměvem na rtech zareaguje:

To máš recht. Ale hlavní důvod proč na tu večerní párty nejdeme je ten, že si musíme trochu odpočinout. Před svítáním se tu oba sejdeme. Nesmíme delegaci z Žebrákova pohoří prošvihnout. Ty dostaneš montérky a budeš tady s Bekkem. Já budu hlídat venku. Předpokládám, že vypařovače budou chtít opravit, co nejdřív. Bez vody tady prostě nic dlouho nepřežije.

Nastíní ti twi'lek plány na zítřek. Na otázku, zda není k dispozici nějaký gotal, na kterém byste vyzkoušeli účinky droidova rušení mladík pouze zakroutí nesouhlasně hlavou.

Mám takové heslo: Doufej v nejlepší, připrav se na nejhorší.. A z vlastních zkušeností vím, že mise nikdy neprobíhá tak, jak sis ji naplánoval. Takže počítám s tím, že tam budou v plné sestavě.
Podělí se s tebou kolega o své dlouholeté zkušenosti z branže. Otočíš se a tentokrát zkusíš zjistit nějaké bližší informace od toonga. Opravář na okamžik přestane s prací a zvedne pohled, aby si v klidu vyslechl tvůj dotaz. Poté se opět věnuje údržbě, během níž ti popisuje průběh návštěvy.

Takže... jak jsem říkal již před tím. Přijeli sem dva. Popsali mi, co mají za problém a já si podle toho připravil nářadí a součástky. Hodili jsme to do speederu a vyrazili. Po příjezdu na místo zastavili u vypařovačů a řekli, ať si vystoupím. To ostatně učinil i ten, co seděl na místě spolujezdce. Pomohl mi vynadat věci a po celou dobu byl se mnou, zatímco jeho kolega odvezl speeder do budovy. Jen jednou se na okamžik vzdálil, ale to mě od hlavního vchodu zas pozoroval ten druhý.
Odpoví ti Bekk. Z kapsy vytáhne špinavý hadr a po chvilce hledání čistého místa na látce zastrčí ruku do útrob droida.

Jakmile bylo vše hotovo zas mě ti samí dva muži i se všemi věcmi naložili a odvezli domů. O nějaké pohostinnosti nemůže být ani řeč. Žádný dotaz jestli mám žízeň nebo jestli se chci umýt nepadl. A upřímně mi to ani nikterak nevadilo. Nemohl jsem se zbavit nepříjemného pocitu... jako když vám někdo neustále kouká na záda. Znáte to, ne?
Firtih pouze nepatrně přikývne. Jeho tvář byla nyní zamračená. Stejně jako ty nepřestával situaci vyhodnocovat a hledat možná slabá místa.

Jsou dost opatrní. Jestli to správně chápu, za celou dobu si zahlédl jen ty dva muže?
Zeptá se twi'lek. Jakmile mu toong přitaká, pokračuje:

Nechtějí, aby se vědělo, kolik přesně jich je ani jak to vypadá uvnitř. Dostat se tam nebude jednoduché. Musíš si připravit nějakou dobrou výmluvu.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

S ničím jiným jsem ani nepočítal. Odpočinek by fakt bodnul.
Ještěže jsem s tím gotalem ani nepočítal, jinak bych byl zklamaný. Aspoň montérky mi zvednou náladu.
Uchechtnu se nad představou své maličkosti v montérkách.
V podstatě mám očekávat neočekávávané. Takže vše při starém.
To bych měl radši čekat, že tam budou mít Rancorna.
Potom co Firith domluví přenesu svojí pozornost na Bekka, který se stále věnuje droidovi. Pozorně ho poslouchám a snažím se z toho co říká vytvořit plán mého postupu.
Z toho co říká, to vypadá složitě. Byl pod neustálím dozorem. Budu potřebovat odvést od sebe pozornost, abych se dostal dovnitř.
Po krátké odmlce se Bekk zase rozpovídá.
Dovnitř se nedostanu jen tak. Možná mě pár věcí už napadá, ale měl bych to probrat s Firithem. Bude to těžké určitě ho nesledovali jen ty dva. Bude tam určitě spoustu očí co mě budou sledovat
Když ti pomáhali s nářadím nekoukli se co tam máš? Nevšiml jsi si něčeho zvláštního, když jsi tam byl něco co se ti zdálo divné, nebo by jen stálo za zmínku?
Odmlčím se a snažím se vymyslet cokoli co by mě mohlo bez problémů dostat dovnitř, od absurdních nápadů jako nechat se postřelit až po výmluvy jako odchod na toaletu. Ani jeden z těch nápadů nebyl nijak dobrý. Otočím se k Firithovi.
Co takhle zase předstírat útok pouštních lidí, to by mě mohli schovat do budovy. Teda pokud nebude útok pouštních lidí tak brzo moc nápadný. Jestli jo tak mě napadá ještě jedna alternativa. Co kdyby se dostala informace o tom údolí k nějakému gangu swoopařů. Trošku upravená samozřejmě, aby se rozhodli pro útok. Nepochybuji o tom, že by je lehce odrazili, ale k odvedení pozornosti by to mohlo stačit.
Ta druhá možnost se mi celkem líbí, mohlo by to i vyjít a kdyby ne tak by i tak mohla být připravená i první možnost. Hlavní je se dostat dovnitř a nenechat se zabít. A také vzít si vlastní vodu, vypadá to že jsou to ke všemu ještě škrti, kam to ten svět spěje.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Bednu s nářadím mi nekontrolovali, protože jsem si do ní dával věci už tady před nimi. Ale je fakt, že mě po celou dobu nespouštěli z očí. Nedá se ani vyloučit, že se do ní podívali, když jsem si odběhl pro měřák vedle do dílny.
Ukáže prstem ke dveřím na protější straně místnosti.

Pro mě bylo zvláštní hlavně to, jak si drželi odstup a byli nepohostinní. Když jdu kontrolovat vypařovače na farmy, tak musím odmítat pozvání k obědu a podobně. Co by tě mohlo zajímat je fakt, že mě nešacovali. Takže, když budeš mít nějakou zbraň u sebe, tak je větší šance, že si ji nevšimnou, než kdyby sis ji dal do bedny. Případně by se dal i nějaký menší, obranný blaster schovat v droidovi.
Vypadne z něj krátce poté, co si prohlédne volný prostor uvnitř robota.

Jinak mě už nic zvláštního nenapadá. Bohužel na exkurzi mě nepozvali.
Pokusí se Bekk odlehčit situaci dobře míněným vtipem. Během mužova vyprávění si měl čas utřídit si myšlenky a vymyslet plán, jak se dostat do budovy. Následně se o něj podělíš s Firithem. Už po první větě je na tvém příteli znát pochybnost. Pevně sevře rty, svraští obočí a poškrabá se na bradě. Jakmile domluvíš, chopí se slova:

Na to s těmi pouštními lidmi by asi neskočili. V tak krátké době znovu neútočí. Navíc není jisté, zda by nezavřeli vrata a nenechali vás venku na pospas…
V momentě, kdy mladík vysloví poslední větu, toong vyděšeně vzhlédne. Jeho obličej je při představě smrti z rukou písečných lidí bledý jako stěna.

…To ostatně platí i pro tu variantu se swoopařema. Navíc nevím, jestli je v našem zájmu zburcovat celý objekt. Ne, dokud nebudeš uvnitř. Potřebujeme tam mít našeho člověka, aby pak ostatním otevřel vrata. Pojede nás víc, takže na přímý útok dojde, ale až v momentě, kdy budeš v objektu. Což nás opět dostává k otázce, jak tě tam dostaneme?
Twi'lek nechá otázku viset ve vzduchu. Pravou rukou si zapře bradu a zamyslí se, až se mu na čele objeví vráska. Dříve než však přijde s nějakým řešením, vloží se do diskuze Bekk:

Možná bych měl řešení. Samozřejmě je to jen nápad, takže to berte s určitou rezervou. Přeci jen nejsem profesionál jako vy, takže…
Začne nejistě mumlat. Firith vytočeně pohodí lekku a okřikne technika:

Tak už to vyklop!

Ano… jistě… promiňte.
Toong si odkašle a zpříma se na vás podívá.

V těchto přístrojích, zvlášť když jsou starší a často slouží jako terč, občas dochází ke kontaminaci vody. Někdy za to mohou různé bakterie, jindy je to vinna chemikálií. Mohli bychom říct, že je jeden z vypařovačů takto poškozený a pro jistotu trvat na kontrole zásobníků s vodou. Ty se nacházejí v budově.
Bekk domluví a v místnosti se rozhostí ticho. Pokud by ses nyní podíval na svého kolegu, naskytl by se ti pohled na horečně uvažujícího twi'leka. V myšlenkách rozebíral návrh do nejmenších detailů a hledal v něm chyby. Po několika standardizovaných sekundách konečně promluvil:

Samozřejmě jako u každého jiného plánu i tady existuje možnost, že to odmítnou a dovnitř tě nepustí. Nicméně je tu dost velká šance, že se tak nestane. Nejsou hloupý. Vědí, že mít pitnou vodu je otázka života a smrti. Alespoň, kdybych na jejich místě byl já, tak bych na to skočil. Jak to působí na tebe? Věřil bys tomu?
Otočí se k tobě Firith s dotazem.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Řekl bych, že má pravdu určitě tu bednu prohlédli, když odešel. Zajímalo by mě, co by udělali, kdyby jeden z nás byl neustále u bedny. No zbytečně bych to neriskoval i když je pravda, že bych tam mohl schovat jeden nůž . No a oběd hold oželím co se dá dělat.
Spolu s Firithem si také prohlížíme prostor v droidovi.
Bekk je rozhodně chytřejší než vypadá. Rozhodně bych tam schoval nějaký malý blaster, který by stačil na překvapení.
Dobrý nápad. Rozhodně tam něco schováme.
Po Bekkovo další poznámce se mi mihne na obličeji úsměv.
Tak si exkurzi uděláme sami.

Po to co jsem sdělil Firithovi svůj plán jsem na něm poznal, že se mu moc nelíbil.
Přesně jak jsem si myslel, ale měl jsem počítat i s možností, že by nás tam nechali.
Všechny argumenty proti mému nápadu se mi zdají logické a nezbývá mi nic než jen přikyvovat.
Podle mě by útok swoopařů odvedl pozornost a snadněji bych se vypořádal s těmi co by nás hlídali, ale je pravda že v tom plánu počítám, že by nás zavedli do budovy a kdyby se tak nestalo, tak by jsme na tom byli špatně. V tomhle případě věřím Firithovi a jemu úsudku.
Přemýšlím, nad další variantou, jak se dostat dovnitř. Když se stane něco nečekaného Bekk má další nápad. Firithovo reakce mě rozesměje.
Vybral jsi si špatnou práci, dneska z tebe padá jeden dobrý nápad za druhý.
Okomentuji jeho nápad, který zní jednoduše a logicky.
Tohle by mě nenapadlo, dobře že jsme to přišli probrat s Bekkem.
Nebudou mít na výběr, vodu potřebují. Pochybuji, že by poznali naší lež, pokud mezi sebou nemají někoho kdo se vyzná ve vypařovačích a to není pravděpodobné. U zásobníků vody nebudeme tak na očích, jako u vypařovačů, jednodušeji odstraním ty co na nás budou dávat pozor. Ale, kdyby to nevyšlo, tak budeme muset nějak zaimprovizovat. Rozhodně bych na tom místě, kde jsem dnes byli, nechal odstřelovače, pro případ, že by něco nevyšlo. Do droida bych schoval obraný blaster. Nezáleží na síle bude muset rozhodnou moment překvapení. Lepší zbraň si převezmu od našeho hlídače. Ještě mě napadla jedna věc. Jeden z nožů přidat k nářadí. Mohl by se tam mezi ním ztratit.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Toong se v reakci na tvou chválu dmul pýchou. Nepřestával se culit, jako malá školačka, která při vyučování dostala jedničku s hvězdičkou.

Dej pozor, aby ti to nezůstalo, kamaráde!
Zareaguje pobaveně Firith a otočí se k tobě.

Práci odstřelovače obstará Slay. Krom toho, že dobře řídí, je to i schopný lovec. Navíc hned v závěsu budeme mít kavalérii, ale než spustím vřavu, musíš být v budově. Dříve se neozve ani jeden výstřel.
Pronese mladík nekompromisně. Poté si palcem a ukazováčkem začne mnout bradu.

Dětský blaster nebude problém. Ve skladu zbraní jich máme celou řadu. Zastavím se tam a nějaký ti vyberu. Ještě dnes ho Bekkovi donesu, aby ho schoval do plechovky na zítřek.
Mrkne významně na droida.

Proti tomu noži nic nemám. Ale jeden měj pro všechny případy u sebe. Vem si vysoké boty nebo si ho pro mě za mě schovej v nohavici. Měj ho prostě někde po ruce, aby ses nedostal do situace, kdy ho budeš potřebovat a mezi tebou a krabicí s nářadí bude stát jeden z těch žoldáků.
Řekne twi'lek mírně poučným, přesto dobře míněným tónem. Krátce na to mu zapípal komlink. Firith bleskurychle vytáhl přístroj z kapsy a stiskl tlačítko. Ozvalo se zašumění a nesrozumitelný, povědomý hlas. Mladík kousek popošel, díky čemuž se signál zlepšil. Konečně si slovům porozuměl.

Slyšísv mě? Fikal sem, se mám ty chlapy. Chvíli sme smloufali o odměně, ale je to zassíssené! Zítra ráno jdem do akce!
Slay se ze všech sil snažil do mikrofonu mluvit, jak jen nejlépe dovedl. Přesto měl Firith, co dělat, aby se nezačal smát. Při vzpomínce na obličej Er'Kitského muže se nebylo čemu divit.

To je skvělá zpráva! Nečekal jsem, že to stihneš tak rychle!
Dostal ze sebe tvůj kolega, načež se opět rozezněl hlas v komlinku.
Ostatní sou taky informovaní. Ušš jen doladím detaily, jako ssbraně…

Dobře, že o tom mluvíš! Vyber mi ve skladu nějaký malý, ale silný obranný blaster. S co největším dostřelem a ať to nemá zásobník jen na dvě rány.
Skočil mu mladík do řeči. Na to Slay zareagoval trochu ostřejším tónem.

A ossedlat banthu bys nechtěl?!... No jo, kdyšš uš tam budu tak něco vesmu. Ale přijď si pro to, poslíčka ti dělat nebudu.

Jasný to už po tobě nechci! Ale sklad zbraní je od Bekka přeci jen trochu z ruky. Zavolej mi, až tam budeš hotový a domluvíme se, jo?

No jo, satím.

Měj se.
Rozloučí se tvůj kolega a ukončí komunikaci. Přístroj opět schová v kapse a vrátí se k vám.

Tak si to slyšel. Vše je zařízené. V noci to spustí a my se tu brzy ráno sejdem… Řekni manželce, ať s tebou zítra nepočítá s obědem.
Poslední část směřuje mladík k Toongovi. Ten se pouze zatváří kysele a opět se věnuje úpravě droida.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Ten už nemůže vypadat, více spokojeně. Určitě počítá s tím, že si tím u nás přilepší. A že mu škrtneme větší část dluhu.
Přemítám si tu myšlenku v hlavě, když pozoruji Bekka. Nemohl jsem mu, ale upřít zásluhu, nad jeho pýchou. Po Firithových slovech ho s úsměvem poplácám po zádech.
Kdyby ses takhle tvářil pořád, začalo by sem chodit víc lidí.

Po chvíli se náš hovor vrátí zpět k vážnějšímu tématu.
Jasně s tím jsem počítal, jen má člověk lepší pocit, když ví, že má podporu. Doufám, že je Slay lepší střelec, než rváč. Kdyby nebyl, mohl by napochodovat před bránu a požadovat její otevření, obránci by se určitě smíchem váleli po zemi.
Neodpustím si poznámku k Slayovi.
Řidič je dobrý ale střílet jsem ho pokud si dobře vzpomínám neviděl. Trochu mě uklidňuje, že o tomhle Firith většinou mluví pravdu.
Dětský nedětský, hlavně že odvede svojí práci.
"Dětské blastery" jsem moc často nepoužíval. Vždy jsem se držel zbraní s větším dostřelem, na blízko raději věřím svým nožům. Eso v rukávu se ale hodí.
Instinktivně sjedu rukou tam kde by mělo být pouzdro nože. Přejedu rukou po látce pod kterou mám nůž schovaný.
Staré zvyky.
Pousměji se a dál poslouchám Firitha.
Máš pravdu. Ten nůž by se dal určitě taky nějak ukecat, kdyby na to přišlo můžu říct, že ho používám často tak ho mám pro jistotu u sebe.
Jen přemýšlím, jestli se ho vyplatí schovávat. Vypadalo by to podezřele, kdyby si ho náhodou všimli. Možná, kdybych si vzal sebou nějaký opasek s nářadím a přidal ho k němu, tak by ho spíš přehlédli.
Náš rozhovor přeruší zvuk komlinku. Hned po prvních srozumitelných slovech poznávám, že je to Slay. Vší silou vůle se snažím nesmát a přemýšlet nad obsahem toho co jsem slyšel.
Vypadá to, že útočný tým je zařízený. Kde jsou ty časy, když jsem znal ty co mi měli krýt záda. Co se dá dělat musím jím věřit.
Čím déle Slay mluvil, tím těžší bylo se nesmát. Když jsem se koukl na Firitha byl na tom stejně. Pozorně jsem poslouchal všechny informace, ale v podstatě jsem se nedozvěděl nic důležitého. Zaujal mě až popis obranného blasteru.
Jo přesně takový by se hodil , jen ho sehnat. Doufám, že Slay vezme nějaký lepší. To že ho nechci použít neznamená, že ho nepoužiju.
Slay zareagoval podobně jako já přesně jak jsem čekal. Po tom co je vše domluveno, se Firith obrátí zpět na nás.
Vypadá to, že příprava jde dobře. Snad to půjde tak dobře i zítra. Přemýšlel jsem o tom noži, jak jsi říkal že bych ho měl mít po ruce. Co jim ho schovat přímo na očích, stačí si sehnat nějaký opasek s nářadím a přidat ho tam. Jestli tu Bekk nic nemá, neměl by být problém ho sehnat. Když o tom teď přemýšlím, nějaký starý by měl mít i Lucius doma a pochybuju, že by ho zrovna potřeboval.
Při posledních slovech se uchechtnu.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od Gwendolin »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Říká se, že pod svícnem je největší tma, takže proč ne. Ale každopádně si to doma zkus vzít na sebe a dát tam ty nože, abys věděl, jak to bude vypadat. Zavírací nůž, který je mezi techniky hojně rozšířený, nebude budit takovou pozornost jako třeba mačeta nebo nějaký ozdobný nůž. Musíš se zamyslet nad tím, na kolik jsou ty tvé břitvy nenápadné, aby příliš nenarušili tvůj převlek.
Překvapivě neměl Firith proti tvému návrhu žádnou námitku, nicméně si neodpustil drobnou připomínku. A jako vždy je na ní trocha pravdy. V celé galaxii se používali nejrůznější druhy nožů. Některé již z dálky vysílali do okolí informaci o tom, že jejich majitel je voják nebo, že jejich pořizovací cena byla srovnatelná s hodnotou lepší střelné zbraně. Bylo jen na tvém zdravém uvážení rozhodnout se, na kolik jsou tvé zbraně vhodné.

Už tě nebudu dál zdržovat. Můžeš se jít připravit domů a odpočinout si. Já to tady s Bekkem dodělám a pak ti vyzvednu zbraň. Zítra před svítáním se tu sejdeme. Dobře?
Ujistí se mladík, že nemáš žádné námitky, připomínky či nějaký dotaz. Poté se s tebou rozloučí. Stejně tak učiní i Bekk. Do večera bylo času dost, natož do svítání. Volný čas si mohl libovolně využít zábavou, přípravou, relaxací.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Máš volnou ruku rozhodnout se, co chceš dělat. Podle tvé volby budem pokračovat dál :-)
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Postradatelný - výcvik pro Jax Hawk (samcro)

Příspěvek od samcro »

Tatooine, Mos Espa, Bekkův krámek

Má pravdu sice to nejsou kdoví jak nové nože, vypadají i trochu omláceně, ale měl bych si sehnat nějaký víc nenápadný. I když by se dala vymyslet nějaká historka, odkud je mám. Určitě, ale bude lepší když budu mít jen jeden nebude to tak. nápadné.
Určitě se kouknu jak to s tím nožem vypadá, než se rozhodnu. Jeden nůž bude vypadat lépe než dva. Kdyby se jim nezdál, řeknu nějakou historku o tom jak jsem ho zdědil po svém tatíkovi.
Rozhodně neřeknu, že jsem ho na své první akci sebral mrtvole.
Jasně před svítáním mě tu můžete očekávat.
Kývnu na pozdrav a vyrážím ven z krámku.

Tatooine, Mos Espa
Po odchodu od Bekka se chvíli motám ulicemi a rozmýšlím se, jestli se mám vydat rovnou domů, nebo se ještě někde zastavit.
Je ještě brzy nechce se mi doma vysvětlovat, co se chystá. Nejraději bych zašel někam dnešek zapít. Mohl bych se stavit k Patnácti Banthám, Lucius se tam po včerejšku snad neukáže. Když budu mít štěstí, tak budou doma všichni spát, než se vrátím. Maximálně potkám Luciuse, který se bude vracet z nějaké díry
S nově nabitým cílem vyrážím k Patnácti Banthám. Po pár metrech mi ale dojde, že bych se neměl zbytečně moc ukazovat.
Sakra mělo mi to dojít dřív nebylo by dobré, kdybych narazil na někoho koho můžu zítra potkat. Tak teda domů.
Se sklopenou hlavou zamířím nejkratší cestou domů.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“