Quire Tann - Tnout do živého

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Artie

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Artie »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Nu, přirovnání k nadrženým fanynkám nemusel být až tak daleko od pravdy, konec konců byl Derek Nox svalnatý, bohatý a teď ještě k tomu i slavný, samo sebou se jistě začaly formovat dámské fan-kluby. Minimálně pánské osazenstvo však myslel spíše na obtěžkané měšce a probírali, zda se na Noxe vyplatí vsadit i v dalším duelu, po tomto souboji bude zřejmě jasým favoritem, což znamená, že kurz půjde dolů. Když jsem o tom uvažoval, zajímalo mě, jestli můžeme i my sázet,
'Musím se na to Faareta zeptat.'

Faaret mne odvedl mimo veřejnost do relativně klidné oblasti, spontánně jsem zkoukl výsledky a dozvěděl se jméno svého příštího soupeře, byl to pyšný šlechtic, zřejmě v mládí rozmazlovaný, bradu nosil vysoko a jeho pohled byl poněkud snobský.
Dostal jsem odpoveď na svou původní otázku a trenér odvedl řeč na Kefara, hltal jsem Faaretova slova a promýšlel řadu způsobů jak nad Burnoxm vyzrát, přechytračit ho a v koncové fázi ho zesměšnit. Představa dlouhé obrany se mi nelíbila, svůj styl boje jsem postavil hlavně na protiútocích a zdlouhavá obrana sice umožnila poznat soupeřovi výpady a plánování, ale také stačilo malé zaškobrtnutí a má cesta do finále by skončila, řekl jsem si však, že Faaretovu radu vemu vpotaz a pokusím se soupeře uskákat do unavenosti a chyb.

Pak jsem si vzpomnel na otázku, kterou jsem měl.

"můžeme sázet? Vím, že jsem všechno dali do startovného, ale jen se zajímám."

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Phate »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Tvůj mentor se trochu nervózně rozhlédl po okolí, ale nikdo vám nevěnoval větší pozornost. Většina haly stále sledovala Dereka Noxe, kterého nyní twi'lecký hlasatel vyhlašoval jako vítěze posledního souboje. Když ohromný potlesk, hvizd a výkřiky všeho možného od gratulací až po nabídky k sňatku, přehlušili okolní ticho, Fareet se k tobě lehce naklonil.

"Něco takového bys na veřejnosti neměl vůbec vyslovit. Kdyby nás někdo slyšel a poslal to dál, netrvalo by dlouho a dostalo by se to až k huttovi, který by to rozhodně bral jako snahu o urážku turnaje." řekl jen tak nahlas, abys ho slyšet pouze ty.
Nebyl jsi první, koho napadlo vsadit na sebe, nebo naopak na soupeře a pak záměrně prohrát.
"Něco takového je možné jedině přes opravdu diskrétní třetí stranu a když už by se to dalo, tak rozhodně né na turnaji této velikosti. Nehledě na to, že nemáme tolik, aby z toho bylo víc než tak dva tisíce." vysvětlil ti v rychlosti jak takové čachry s výsledky a výhrou fungují v této branži. V podstatě stejně, jako v každé jiné.

"K dalšímu a poslednímu souboji před velkým finálem, se připraví Kefar Burnox z Akranie a Quire Tann z Rylothu!" zaburácel hlasatel do vašeho rozhovoru a arénou se začal šířit potlesk.
"Sakra tady to jde rychle!" zaklel tvůj trenér a vyrazil směrem k bojišti.
"Nezapomeň. Snaž se ho utahat, ale hlavně v klidu. Tohle není sprint. Od finále tě dělí už jen tenhle zazobanec." dával ti cestou ještě poslední rady a slova povzbuzení.
"I kdyby to nevyšlo, udělal jsi pořádný kus práce a další pozvánky máme jisté! Hlavně opatrně." řekl nakonec a nahodil povzbudivý úsměv.

Postavil jsi se na jednu stranu kruhového bojiště a stanul naproti vysokému, ramenatému a od pohledu namyšlenému šlechtici v krásně zdobené barevné tunice, která dávala znát jeho postavení, ale plnila i ryze praktický účel jako bojová uniforma.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Artie

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Artie »

Dubrillion, Turnajová aréna:

V tu chvíli jsem byl rád za Noxovi ohromné schopnosti (ačkoli je budu možná později proklínat), jelikož na něj byla upřená veškerá pozornost a tak jsem nemusel čelit velké ostudě, pokud by se stalo to, co mi Faaret následně vysvětlil.
V tu chvíli mi bylo trochu trapně, protože to co řekl dávalo naprostý smysl.

„Byl to jen hloupý dotaz, tím by jsme si asi hodně srazili hodnocení, že?“

Zamžoural jsem očima proti světlu, abych se podíval co dělá Derek a snažil jsem se v davu zachytit svého příštího soupeře, bohužel však neúspěšně, pravděpodobně se někde připravoval nebo si leštil ego, možná obojí.
Za chvíli, když mi bylo sděleno, že mám nastoupit k souboji mi došlo, proč jsem Kefara neviděl v davu, zřejmě se připravil s předstihem a už jen očekával signál k nástupu.

„Hlavně nepolevit v ostražitosti, já vím.“

Usmál jsem se na něj, a byl i tak rád za každou radu, kterou mi dával, ať už jsem jí slyšel po tolikáté.

Trenér mě dovedl k vstupu do bojové části arény a já koutkem oka spatřil jak nastupuje arkanian do arény, sivé vlasy a načepýřené oblečení, marnotratný aristokrat, přesně jak říkal Faaret. Upravil jsem svou vestu a šátek si místo formálního uzlu nechal provokativně povlávat nad límcem. Vytáhl jsem z pouzdra meč a nakráčel na svou pozici.

Připravil jsem se do bojového postoje a vyčkal na signál oznamující začátek souboje. Když přišel, místo toho, abych se vrhl vpřed a pokusil se protivníka překvapit, jsem zaujal postoj s mečem u boku a hrotem směřujícím diagonálně od těla, bylo jednodušší se takto bránit a zároveň jsem měl dobré postavení nohou k manévrování, což se celé bude hodit k vyvedení protivníka z rovnováhy, chtěl jsem ho zároveň však trochu vyprovokovat, takže jsem držení spustil trochu níž, abych vybídl k útoku na horní část těla, chtěl jsem se však při ráně šoupavým pohybem otočit o sto osmdesát stupňů a využít promach ke klamnému pokusu o podražení nohy, kterou místo toho došlápnu na protivníkovu nohu, tedy pokud to vyjde, jinak se budu muset bránit a uhýbat, přitom to dělat s takovým klidem, aby to Kefara rozhořčilo, mohl bych i přidat nějakou slovní provokaci.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Phate »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Arénou se nesl šum, hovor a všeobecné nadšení z posledního souboje před velkým finále. Pořadatelé, v čele s twi'leckým hlasatelem vyčkávali, dokud se dav úplně neutiší.
Muž stojící naproti tobě si tě prohlédl od hlavy až k patě. V jeho pohledu bylo pohrdání nad tvým věkem a tím, jak daleko se někdo jako ty v turnaji dostal. Namyšlenost a povýšenost z něj přímo sálaly. Stejně jako ty zaujal bojový postoj, ale narozdíl od tebe se postavil tak, aby mohl okamžitě zaútočit. Jeho bohatě zdobený meč, za který dozajista utratil nemalou částku, mu teď spočíval nad hlavou, připraven k prvnímu útoku.

Když se konečně šum v sále utišil, zazněl signál zahajující souboj. Arkanian zaútočil první z rozmachu. Ránu nevedl přímo rovně, ale mírně z boku, jako by tě chtěl přeseknout ve dví od ramene po bok. Rána to byla prudká a silná. Udělal jsi rychlý úkrok a otočku se snahou dupnout nepříteli na nohu. Ten už byl však v pohybu a chystal se na další útok zespodu.
Ostrý střet mečů a typická ozvěna kovu brousící o kov se rozezněla sálem. Tvrdý úder tě donutil udělat několik kroků zpět.
Kefar se zastavil a obdařil tě posměšným pohledem.
"Jak se takový spratek mohl dostat tak daleko." procedil skrze zuby tak, aby jsi ho slyšel maximálně ty. Větu pronesenou se silným přízvukem doprovázel další výpad shora. Kefar se nyní chystal na sérii útoků zaměřených hlavně na horní část těla.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Artie

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Artie »

Dubrillion, Turnajová aréna:

V aréně se ozývala směsice zvuků, takové to obyčejné tlachání nad tím, který šermíř je lepší, jaký je kurz na to a to jméno, obdivné poznámky žen a oplzlé pokusy mužů, kteří vypili víc než zvládli. A proto trvalo celkem dlouho, než se dav utišil, a hlasatel tak mohl zahájit souboj. Muž naproti mně mne propaloval pohledem a zvedl meč nad hlavu s úmyslem to se mnou rychle skoncovat, byl jsem zřejmě na jeho poměry "podřadný" soupeř.

'Tak jo, plán je jasný, tenhle chlap se nechá snadno vyprovokovat, nádech, výdech, nádech, výdech. Hlavně klid a chladnou mysl.'
V půlkruhu jsem zatočil svou rukou sem a tam, abych povolil napětí a odstranil kapku potu, která mne mírně iritovala.
'Tak je to tady, poslední boj před velkým finále.'

Arkanian vedl řezavou ránu na horní část mého těla. Byla agresivní a v případě mé povolené obrany nebylo vůbec pochyb, že by útočník ránu nestihl zastavit a já ležel na písku mrtev. Prvně jsem se pokusil provést svůj plán, když jsem se však ráně vyhl, nezbylo moc času a ten jsem musel využít k obraně svého těla před úderem zespodu. Zatlačil mě o kus vzad a byla mezi námi tedy dost bezpečná vzdálenost na to, aby na mne mohl promluvit bez rizika, že ho zaskočím překvapivou ranou.

Rozhodl jsem se, že nejlepší bude protivníka ignorovat, to by ho mělo rozzuřit víc, neboť je pravděpodobně zvyklý dostávat odpovědi. A tak jsem teď již v klidu nechal jeho čepel sklouznout po svém meči, který jsem měl nízko u boku a tak při odklonu rány mířil přímo na krk, byla by však amatérská chyba se nechat na toto nachytat a ačkoli můj blok byl víceméně na poslední chvíli zapřel jsem se a vytyčil pravý loket vůči jeho nyní odkryté hrudi, pokud by se začal hned s krytím otáčet, nebylo nic jednoduššího než se skulit přes rameno a uniknout tak proti-výpadu, kromě toho jsem měl šanci, že mne hned při nízkoprofilovém úniku nezaregistruje a to mi mohlo dát prostor pro rychlou odvetu v podobě několika rychle za sebou vedených bodných ran na různé části těla za sebou. Poté jsem měl v úmyslu se opět bránit.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Phate »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Sekvence úderů, kterou jsi si v hlavě dopodrobna představil, se ti také povedlo uskutečnit. Tvé mlčení šlechtice vyprovokovalo a jeho útok nebyl úplně nejpřesnější. Podařilo se ti vykrýt všechny rány a z kotoulu se ti podařilo několikrát zaútočit. Nicméně se akranian obratně vykral všem ranám a o kousek odstoupil, aby opět získal přehled o situaci.

Pomalu jste kroužili po bojišti a čepelemi svých mečů rozčesávali vzduch nabytý hutnou atmosférou, která se okolo vás utvořila. Okolo stojící pomalu ani nedýchali v očekávání dalšího útoku.
Ten na sebe nenechal dlouho čekat a Burnox se na tebe vrhl s útokem vedeným z boku. Dával do úderů opravdu velkou sílu a mnohdy nebyl daleko od toho, aby tvou obranu prorazil.

Několik dalších minut jsi se pouze bránil a ustupoval. Nebyl prakticky žádný prostor pro protiútok. Šlechtic tě zasypával ranami ze všech možných směrů, s postupně klesající intenzitou. Útoky byly vedeny ve vzhledných piruetách, které dozajista potěšily okolní obecenstvo, ale tvého soupeře zcela jistě vyčerpávaly. Bylo vidět, že oddechuje velice ztěžka a ramena začíná mít lehce svěšená.

"Tak bojuj ty zbabělče! Přestaň utíkat a bojuj!" vykřikl na tebe, když mu začala z tvého neustálého bránění, docházet trpělivost.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Artie

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Artie »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Viděl jsem, jak se do tváří soupeře nahrnula zlostí krev a on na mne zpagresivně zaútočil. Ránu se mi však podařilo vykrýt a dalších 30 vteřin šlo vše podle plánu, zasadil jsem sérii rychlých ůderů, vyhl jsem se a pokračoval, arkanian zřejmě pochopil, že nejsem tak neschopný jak si myslel a stáhl se do ústraní, aby mohl naplánovat svůj další postup.

Kroužili jsme proti směru hodinových ručiček a já si měřil svého soupeře v očekávání dalšího útoku, sám jsem se chtěl nyní jen bránit. Prudký úder vedený z boku mě zastihl připraveného a ackoli mě mírně brnela ruka, mohl jsem dál odrážet přicházející údery. Mnohdy byly tak prudké, že se prodraly skoro až ke kůži, čímž by byl souboj ukončen, já ale vědel, že čím silnější úder je, tím musí byt i dynamičtější a rychlejší, čehož jsem chtěl využít ve svůj prospěch, neboť je težké takový výpad zastavit.

On mi však vhodnou příležitost nedal a zasypával mne ze všech stran, bylo však vidět, že ztrácí sílu a dýchá nevyrovnaně, ignorujíc jeho výkřik jsem počkal na další boční útok a u hrotu ho konfrontoval svou čepelí namířenou k zemi, abych mohl plynule pokračovat směrem vpřed, vedu řeznou ránu ze spoda namířenou na stehno a dál zasypávám soupeře přesnými výpady a seky v malých obloučcích tak, abych využil svou kratší čepel a tolik se neunavil.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Phate »

Dubrillion, Turnajová aréna:

I přes to, že se ti mohl zdát souboj poměrně krátký, ve skutečnosti se vlekl už dobrých deset minut. Únava byla znatelná na obou stranách, ale šlechtic už oddechoval opravdu ztěžka a na každou další sekvenci musel chvíli sbírat síly. Dal okolo vás na tom byl docela podobně, neboť většina z nich pomalu ani nedýchala v očekávání konečného výsledku a toho, kdo udělá první chybu. Ta chvíle na sebe nenechala dlouho čekat.

Boční útok, na který jsi vytrvale čekal, přišel po menší piruetě, ve které Kefar nezískal dostatečnou rychlost a ani síla útoku nebyla tak velká. Vaše čepele se setkaly zhruba v úrovni kolenou a arénou se ozval hlasitý zvuk potkávajícího se kovu. Arkanianova čepel se odrazila více než ta tvá a vydala se opačným směrem, než mířila. Šlechtic, který byl tou ranou vyveden z míry, se ještě ani nestačil pořádně otočil aby zaujal obranný postoj, když mu tvá čepel přejela od kolene až k raměni a zanechala za sebou několik nepříliš hlubokých ran. Ty však stačily na to, aby jeho bohatě zdobené roucho zbarvila krev.

Dav přihlížejích okamžitě vybuchl oslavným pokřikem. Samozřejmě až na ty, kteří vsadili proti tobě a přišli o menší jmění, nebo dokonce o všechen majetek. I to se na podobných turnajích stávalo. Burácení tleskajících rukou přehlušil Burnoxův prvotní výkřik a další hromadu nadávek, která z něj vzápětí vyletěla. Naprosto ztratil hlavu a nechoval se úctyhodně svému postavení ve společnosti. Dvojice jeho trenérů ho musela trochu zklidnit a odtáhnout na ošetřovnu.
"Vítězem předposledního duelu se stává dosud neporažený Quire Tann, který svým dnešním výkonem překvapil každého z nás a ukázal, že si právoplětně zaslouží bojovat ve finále tohoto turnaje!" přehlušil twi'lecký hlasatel uřvaný dav, který vzápětí začal ječet ještě víc. Následovalo obvyklé potřásání rukami, chapadly a laloky všech přihlížejících.
Tvůj trenér stál v ústraní a nechal tě užít si chvilku slávy.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Artie

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Artie »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Napětí ve vzduchu bylo skoro hmatatelné, byl jsem nervózní, to přiznávám, byl bych blázen kdyby ne, ne však nervóznější než soupeř, toho jsem očividně svými bloky rozzuřil natolik, aby se dopustil chyby v útoku, oba jsem byli unavení, až na to, že já nestrávil posledních... 'Pět minut? Nebo víc?' ...poskakováním při spíše okrasných než-li účelových výpadech. Uběhly čas se vzhledem k hladině adrenalinu v krvi opravdu špatně určoval, podstatnější však bylo, že moment, na který jsem čekal, byl tu a mé odražení bylo natolik dobře načasované, že jsem protivníka rozhodil do protisměru, čímž se mi otevřel prostor až k jeho tělu. Rozbbušilo se mi srdce a já na nic neváhal a ze spoda jsem ťalma zanechal mu přerušovanou řeznou ránu od stehna až k ramenům.

Nemohl jsem tomu uvěřit, budu ve finále a zajistil jsem nám minimálně vrácení nákladů plus dobrý peníz k tomu, hledal jsem v davu svého trenéra a jeho pochvalný výraz, kývl jsem na něj a šum nadšených a rozhořčených diváků vůbec nevnímal. Zajímalo mne, zda mí adoptivní rodiče ví, kam jsem to dotáhl a zda jsou i patřičně hrdí.

Prošel jsem přes dav až k Faaretovi a bujaře e rozesmál, potřeboval jsem uvolnit napětí z boje a konec konců, vyhrál jsem, mám na smích právo.

"Až tu skončíme a budem mít trochu nebo hodně vyděláno, mohli bychom se podívat na Ryloth, co myslíš? Rodice by určitě rádi slyšeli o tom, co jsme prožili."
Nadhodíl jsem a nechal se mentorem vést někam do klidu probrat velké finále.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Phate »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Prodrat se skrze dav ti chvíli trvalo. Dokonce jsi posbíral několik kreditových čipů jako poděkování a uznání za tvůj výkon při souboji. Nebyly to žádné velké částky, ale rozhodně se to hodilo do vašeho omezeného rozpočtu, který se tímto výletem značně ztenčil.
Faaret tě přivítal stejným smíchem a hrdě tě poplácal po ramenou. Pro vysloužilého šermíře byla úspěch vlastního studenta dozajista jako by vyhrál on sám.

"Výborný duel. Trval dýl, než bych čekal, ale nakonec se naše doměnka ukázala jako pravdivá." vyhodnotil ještě rychle a pomalu tě odváděl od gratulantů. Opět jste mířili k soukromým pokojům vyhrazeným pro účastníky turnaje.
"Myslím, že menší pauza po tak náročné šňůře bude určitě zasloužená. Nehledě na to, že by tě rodič určitě rádi viděli." zareagoval na tvůj návrh a obdařil tě úsměvem. Šňůrou měl na mysli množství větších, či menších turnajů, kterých jste se za poslední dobu zůčastnili. Neměli jste mezi nimi víc jak týden volno a i ten volný čas jste věnovali tréninku, kterého rozhodně nebylo nikdy dost.

Už jste dorazili do uzavřené sekce, když vám rozlehlou chodbu uzavřel Kefar Burnox se svým doprovodem, který se skládal většinou z bodyguardů a trenérů. Faaret se instinktivně postavil lehce před tebe, aby tě chránil, kdyby měl šlechtic nekalé úmysly.

"Ani jsem ti nestačil pogratulovat, mladý Tanne." řekl, tentokrát již klidným tónem, šlechtic a pomalu vyrazil k tobě. Jeho garda zůstala stát, ale bedlivě vás pozorovala.
"Nebudu ti zazlívat, že jsi mě připravil o velké jmění, ostatně ho zjevně potřebuješ trochu víc než já." pokračoval a upravil si zdobenou tuniku, kterou nahradil tu, jež jsi mu rozčísl ostřím.
"Ale to ponížení. To ponížení ti, chlapče, nezapomenu. Věř mi, že se budu bedlivě dívat až tě Nox ve finále naprosto ztrapní." nahodil jízlivý tón a pomalu vás obcházel. Tvůj trenér se měl na pozoru, ale nijak nezasahoval. Narozdíl od Burnoxe si dokázal udržet chladnou hlavu.
"Tenhle souboj byl možná první, ale rozhodně né poslední. A při tom dalším, se měj pořádně na pozoru!" zavyhrožoval a lehce se nad tebe naklonil, když dokončil okruh okolo vašeho malého dua.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Artie

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Artie »

Dubrillion; Turnajová aréna:

Byl jsem rád za úsměv, který se mu na tváři objevil, stejně jako měl on radost z mého vítězství jsem byl já rád za to, že jsem takto mohl vzdát hold jeho učení. Kreditové plíšky, které mi cestou davem lidé hodili či podali jsem strčil do váčku na pasu a nechal se Faaretem obejmout kolem ramen. Usmál se a vedl mě zpět k ubytovnám, cestou jsme si povídali.

"Bojoval dobře, několikrát mě skoro dostal..."
Odpověděl jsem na Faaretovo zhodnocení.
"Ale třeba se z toho i on poučí, i když o tom silně pochybu...
Zpoza rohu se vynořila známá postava a já zřejmě ještě kvůli reflexům z turnaje zaujal obranný postoj.

'My o vlku...'
Faaret se přede mě ochranitelsky postavil a já si Kefara podezřívavě změřil pohledem, měl s sebou strážce a nebyl jsem si jistý, zda bychom se ubránili. Naštěstí vypadal o dost klidněji, než na konci turnaje, poznámku o svém bohatství si však neodpustil a namyšleně upravil svou róbu. Na závěr přidal výhružku, já se ale rozhodl nedráždit hada bosou nohou a pokusil jsem se vztahy urovnat.

"Vím, že jsi nečekal, že bych mohl vyhrát, ale na čestné porážce po deseti minutách vyrovnaného boje není podle mě nic ponižujícího, pokud bude tvé budoucí vítězství čestné, přijmu ho s úctou a očekávám totéž i od svých soupeřů."

Poté jsem udělal gesto a napřáhl k němu ruku, upřímne jsem necekal, že by to šlo tak jednoduše s takovým nafoukancem, ale za pokus to stálo.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Phate »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Tvé, dalo by se říci, přátelské gesto vyvolalo reakci hlavně v Kefarových bodyguárdech. Ti se, nepříliš hbitě, vrhli po zbraních různě ukrytých pod vrstvami oděvu. Arkanian je velice rychle zastavil pohybem ruky a spražil tě tím nejpovýšenějším a nejopovrhovanějším pohledem, který ti kdy kdo uštědřil.
"Troufáš si, spratku!" zavrčel na tebe a lehce se nad tebe nahnul. Tentokrát to byl Faaret, kdo někoho zastavoval pohybem ruky.

"To stačí, vaše velebnosti. Myslím, že by jste měl jít. Určitě máte na práci důležitější věci." řekl klidně tvůj trenér a vysloužil si od vysokého šlechtice tentýž pohled. Faaret se tím nenechal rozhodit a zůstal klidně stát, dokud se šlechtic neotočil a rozzuřeně neodkráčel z dohledu, následován svojí eskortou.

"Tohle jsi zvládl výborně." pochválil tě znovu trenér.
"Tady je vidět, že né všichni to berou jako sport a né všichni jsou schopni ustát prohru. Z tohodle duelu jsi vyšel jako vítěz dvakrát." doplnil ještě a zasmál se nad arkanianovou reakcí. Na druhou stranu bylo potřeba očekávat, že se Kefar bude chtít mstít a dá si pozor na budoucí soupisky, aby ti tuto porážku vrátil.

Pomalu jste vyrazili k vám vyhrazeným pokojům, aby jsi se mohl upravit a hlavně aby jste probrali strategii na poslední zápas tohoto turnaje, který se bude odehrávat za dvě hodiny v jednom z hlavních sálů.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Artie

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Artie »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Sice jsem zrovna vřelé uvítání nečekal, ale Arkanianova reakce byla možná trochu přehnaná, jistě, moje vřelost byla zpola sarkastická, ale nedával jsem to na sobě znát, jeho to i tak rozčílilo a sice měl dost soudnosti na to, aby své strážce zastavil, sám se ale přiblížil až moc, a tak zasáhl Faaret.

'Kretén...'
Jiné slovo mě nenapadlo, ale nahlas jsem ho neřekl, daleko byl sice zřejmě dost, ale jeden nikdy neví.
„Tak to dopadne, když někoho rodiče rozmazlují. Nebo se mu naopak nevěnovali dost a teď si to kompenzuje. Ale máš pravdu, opatrnost bude třeba.“

Pokračovali jsme dál po chodbě, než jsme došli do pokoje, spokojeně jsem se rozvalil na pohovce a na chvíli jen zavřel oči a poslouchal, co mi trenér řekne, na obzoru bylo největší utkání, jaké jsem kdy zažil a odměna neméně velká, je nutností o všem pořádně zapřemýšlet a probrat všechny možnosti.

„Myslíš, že máme nějakou šanci? Zatím si s každým poradil tak hladce a skoro bez námahy...“

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Phate »

Dubrillion, Turnajová aréna:

Šli jste pomalu opačným směrem, než kterým se vydal rozzuřený Arkanina. Tvůj trenér pouze přikyvoval tvé snaze vysvětlit nepochopitelné aristokratovo chování. O jeho dětsví jste ani jeden nic nevěděli, ale nebylo těžké domyslet si co se s ním asi mohlo stát, že byl takový. Navíc přemíra kreditů už zkazila nejednoho tvora.

Faaret tě následoval do tvého pokoje a posadil se na bohatě zdobenou pohovku z toho nejlepšího hedvábí, které se v této části galaxie dalo sehnat.
Na tvou otázku nějakou dobu neodpovídal a vypadal zamyšleně.
"Upřímně Quire?" spustil a opřel se lokty o kolena. "Nikdy jsem takového šermíře nepotkal. Dokázal se přizpůsobit každému nepříteli aniž by ukázal jedinou slabinu. Ani jeho útočné sekvence se neopakují. Myslím, že mu dáš pořádně zabrat, ale nakonec příde na to jak tě porazit." řekl ti svůj názor a bylo vidět, že ho to ani trochu netěší, ale chtěl k tobě být upřímný a za svou dlouhou kariéru ještě nepotkal nikoho jako byl Derek Nox.

"Ale pokud tě opravdu porazí, nesmíš to brát jako velkou porážku!" pokračoval. "Jsi mladý, nemáš tolik zkušeností a on, byť se větších turnají nikdy neúčastnil, vypadá na neskutečně zkušeného šermíře. Skončit druhý na turnaji tohoto kalibru je velká výhra a zajistí nám to spoustu pozvánek na další akce na kterých můžeš a budeš excelovat." snažil se tě trochu ukonejšit vzhledem k tomu, co ti prve řekl.

"Zatím si odpočiň, najez se a podívej se na některé nahrávky Noxových soubojů, nechal jsem ti je nahrát do datapadu." zvedl se pomalu a ukázal na datapad ležící na nízkém konferenčním stolku. Přátelsky tě poplácal po raměni a vydal se ke dveřím, aby jsi měl svůj klid.

"Málem bych zapomněl." zarazil se v otevřených dveřích. "Na finále musíš mít čistě bílou tunikuu, bez jakýchkoliv ozdob. Mrkni se jestli něco takového máš, kdyžtak ti něco seženu. Dej mi pak vědět." dodal ještě a zmizel se zvukem zavírajících se dveří.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Artie

Re: Quire Tann - Tnout do živého

Příspěvek od Artie »

Dubrillion, Turnajová aréna:

„Pravda bolí, ale dá se s tím něco dělat. Hezká lež jen vede do záhuby.“
Poslechl jsem si ty nevelké naděje, které mi Faaret dával, ale nakonec na tom nezáleží, dostal jsem se tak daleko a má pravdu, pokud se Derek nerozhodne účastnit všech turnajů, budu excelovat jinde.

„Jasně, v pořádku, vždyť jsem to ve svém věku stejně dotáhl daleko a není hanba, že mě porazí někdo zkušenější.“
Bezděčně jsem se při zmínce o něm podíval na svůj datapad, vskutku mi oznamoval nové soubory.
„Díky mrknu na ně.“

Už jsem se zvedal a šel k němu, Faaret ale ještě neskončil.
'Jistě, formality.' Proběhlo mi hlavou.

„Dobrá, kouknu se do zavazadel, nějakou určitě mám, ale nevím jestli jsme jí s sebou brali.“
A tak jsem i udělal, prohledal jsem je, ale žádnou jsem nenašel, tak jsem Faaretovi poslal zprávu.

Kód: Vybrat vše

Tak jo, bílou tuniku s sebou nemám, budu potřebovat, abys mi nějakou obstaral.
A poté jsem Se rzhodl podívat na vide, od nejstarší po minulý zápas.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“