Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, Imperiální základna města Pandath:

Usoudil jsem si, že do této chvíle jsem toho řekl až dost. Noghi věděl skoro všechno, takže si musel vystačit s dosavadními pokyny a stručným doplněním. Rozhodl jsem se svůj poslední tah zahájení odehrát v utajení s výjimkou svého týmu.
Vše potřebné jsem s Noghim vyřídili skoro zároveň. Akceptoval jsem Noghiho stručné ujištění. Čtveřice mých mužů s dotazem na další rozkazy se objevila rychle. Ten dotaz jsem čekal. Zrux ještě nevěděl, že jsem změnil plány.
"Uvidíte. Zamíříme zpět k dokům. Další pokyny dostanete cestou," odpověděl jsem nevzrušeně, jako by nic. Ani tohle nebylo plně vojenské chování, ale Noghiho, pokud to byl jen údiv, mě nezajímal.
"Veliteli Noghi.... Potřebuji změnit plány a zúčastnit se zásahu. Návštěvu zadržených odkládám. Budu znovu potřebovat dvě vznášedla a v tom druhém čtyři muže! Vy přebíráte zodpovědnost za zadržené! Zůstaneme s vámi ve spojení." poskytl jsem Noghimu pokyny na které čekal. Druhé vznášedlo měla být pojistka. Mohl jsem se tak rozhodnout pro dvě varianty postupu. V první bych své muže a zálohy rovnoměrně rozdělil. V případě, že bychom zůstali pohromadě bych měl dost mužů na účinný zásah. Mohl bych třeba nechat obklíčit menší oblast.
Teď už zbývalo jen aby přiletěla vznášedla. Měl jsem v plánu zatím ostatní udržet pohromadě a říct jim o změnách po cestě. Všechny potřebné údaje jsem měl v datapedu a na nich závisel i další postup. Do datapedu jsem hodlal nahlédnout hned po startu speederu, Informace, které jsem chtěl, byla místa, kde je možné zasáhnout proti dvěma, mému týmu dosud neoznačeným cílům.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, Imperiální základna města Pandath:

Situace na základně se vyřešila během několika málo okamžiků, během nichž jsi vychrlil rozkazy směrem k veliteli. Ten, vzhledem k tomu v jakém rozpoložení jsi byl a o jakou šlo situaci, všechno vyřizoval ještě během tvého monologu. Takže druhý speeder s posádkou přiletěl během chvilky a byl schopen okamžitě reagovat na tvé rozkazy.
"Rozumím, pane. Na zadržené osobně dohlédnu." řekl ještě Noghi, než jste se začli soukat do transportu. Nečekal na žádnou odpověď a okamžitě zmizel v útrobách základny.

Čtveřice pomalovaných vojáků se usadila do jednoho z vozidla a počkala, až se k nim připojíš. Druhý speeder, se čtyřmi vojáky a pilotem, vyčkával za vámi.
"Takže, jakej je plán?" zeptal se Torn. Všem bylo jasné, že se situace změnila už jen proto, že jedeš s nimi. Také si nejspíš domysleli, že nepotvrzené spojení několika potencionálních vězňů se dnes potvrdí. Slečna Bela toho bylo zářným příkladem.

Pandath, někde v ulicích:

Zatímco jste se chystali na další akci, slečna Bela vytrvale utíkala imperiálním jednotkám a také dvojici z tvé speciální jednotky. Možnosti obyčejných stormtrooperů byly omezeny vzhledem k husté zástavbě. To neomezovala Vura a Werniho, kteří se za kořistí hnali přeze všechny překážky.
Werni udržoval náležitý odstup, aby tak nahnal kořist přímo do Vurovi náruče. Ten se pomalu blížil spolu s posilami, řítícími se ze severu.
Slečna bela proběhla okolo nízkého živého plotu, který lemoval vkusně zařízenou předzahrádku jednoho obytného domu. Zahla za roh a zmizela tak Wernimu na krátkou chvíli z dohledu. Jakmile trooper zopakoval stejnou trasu, po kořisti nebylo vidu ani slechu. Po jednom z chodníků šla dvojice s malým chlapcem. Nic nenasvědčovalo tomu, že by byli svědky prchající ženy. Následný výslech z úst velitele tvé jednotky to potvrdil.
"Šéfe, máme problém. Slečna Rona zmizela. Zasílám souřadnice posledního kontaktu. Spolu s posilami prohledáme okolní budovy." oznámil Werni na soukromé frekvenci, která zahrnovala tebe a jeho pět kolegů. Nečekal tedy na tvé rozkazy a okamžitě se jal velení nad poskytnutýmmi posilami a začal prohledávat přilehlé budovy.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, Imperiální základna města Pandath:

Než dorazilo první vznášedlo stihnul jsem jen naposled přeletět pohledem vstup na základnu a odcházejícího Noghiho.
Pak jsem rychle přistoupil ke vznášedlu a stejně rychle do něj nastoupil věděl jsem, že čas může hrát důležitou roli.
Vzápětí dorazilo i druhé vznášedlo, já na něj mávnul aby nás pilot následoval a pak pobídl našeho pilota, aby už nečekal.
"Okamžitě startujeme!" přikázal jsem úsečně. Sám jsem vytáhl dataped a velice rychle si ověřil jedinou věc, kde bych mohl najít Kostu Chej. Pokud by tato informace chyběla, ověřil bych stejně rychle Jestli vím, kde najdu Seryla, ale jeho profil obsahoval míň informací než profil Kosty a tak jsem bez většího rozmýšlení sáhl právě po ní.
Pokud jsem danou informaci našel, dal jsem další stručný příkaz pilotovi, aby věděl, kam má letět a fofrem tam zamířil.
Potom jsem hodlal dataped ukázat i ostatním hlavně Zruxovi. To samo znamenalo, že už toho nebude moc potřeba říkat,

Werniho hlášení o dalším neúspěšném kroku mě nepotěšilo. Werni mi ohlásil něco, co znamenalo blízkost krachu části plánu a raději se stáhl, bez reakce, bez rozkazů. Spojení jsem se ani nepokoušel protahovat. Rozladění v mé tváři snad ještě vidět nebylo, ovšem poměrně energicky jsem mávl rukou s komlinkem. Bylo to proto, že jsem si uvědomoval důsledky toho co by se mohlo stát, kdyby se Bela Wernimu a Vurovi zcela ztratila. Konec akce by neznamenalo, ale i tak by to znamenalo únik informací a poznamenalo naše snažení. Ale dokud jsem měl v rukou poslední vysokou kartu kola, nehodlal jsem ji nezahrát.
Tornovi jsem neodpověděl, Obrátil jsem se přímo na Zruxe. Podráždění v hlase jsem se ani nesnažil skrývat.
"Zruxi!" zavrčel jsem. "Budu potřebovat tvoje schopnosti. Když ti řeknu, že nemáme moc času, a že ubylo pár možností, můžu se na tebe spolehnout, že mi pomůžeš dostat se k cíli?! s těmi slovy jsem Zruxovi ukázal dataped.
Dal jsem mu tím jasně najevo, že pokud všechno neselže už dopředu, počítám, že hlavně on bude výrazným členem týmu a naznačil jsem mu i to, že si může říct, co ze zdrojů, které jsem měl k dispozici bude k takové pomoci potřebovat.
Pokud šlo o můj doprovod, právě on byl lovcem. Samozřejmě jsem měl k dispozici i všechny ostatní a hodlal je nasadit.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, Imperiální základna města Pandath:

Jak si poručil, tak se také stalo. Řidič nahodil repulzorové trysky a speeder se ladně zvedl o kousek výš, aby mohl okamžitě vyrazit. Šofér vyčkával informace o cíli vaší cesty a byl připraven ihned vyrazit. Stejně tak i druhá posádka, jejíž pilot si zapl navádění podle transpondéru vašeho speederu.
Z dat, která jsi si vytáhl toho bylo opravdu velice málo o Serylovi. Opravdu stručný popis a několik míst, kde byl spatřen. Všechna byla rozeseta po celém městě a ani jedno se neopakovalo. O slečně Chej bylo informací víc, ale místo bydliště bylo neznámé. Byla zde pouze adresa logistické firmy, ve které údajně pracovala. Předal jsi adresu pilotovi, který okamžitě vyrazil do kancelářského komplexu na jižní straně města. Druhý speeder vás následoval.

Posádka si mezitím sundala přilby a trochu si protáhla ztuhlé krční svalstvo. Tvé zavrčení vylekalo snad jen pilota. Zrux, kterému bylo určeno, byl ledově klidný a čekal, co bude dál. Přebral datapad bez jediného slova a rychle přejel poskytnuté informace.
"Slibit, že vás dovedu k cíli nemůžu. Ale můžu vám slíbit, že dotáhnu cíl k vám." řekl jenom a začal něco vyťukávat do vlastního datapadu. Zrux byl zvyklý pracovat sám a o informace se moc nedělil. Začlenění do tvého týmu mu chvíli trvalo a bylo to až nedávno, kdy se pořádně sehrál se svými kolegy.
Nyní seděl a projížděl veškeré informace o slečně Chej a organizaci, jíž byla pravděpodobně součástí, na chráněném, šifrovaném serveru imperiální rozvědky, který právě hacknul.
Pochopil také, že má k dispozici veškeré prostředky a instinktivně přebral velení.
"Řidiči, řekněte druhému pilotovi, aby pokračoval na určené místo, poskytněte mu popis hledáne osoby a a´t prohledá kancelářskou budovu ve které pracuje." řekl Zrux rychle.
"My se vydáme sem." podal ti datapad, na kterém byly dvě adresy. Obě na opačné straně města, než jste nyní mířili. Jedním byly opuštěné doky a druhým rozestavený bytový komplex.
"Jestli Bela stačila na chvilku zmizet, nejspíš varovala ostatní. Bokua a Torna vysadíme u doků a my se vydáme na staveniště. Pokud ovšem souhlasíte, veliteli." vysvětlil ti.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, Imperiální základna města Pandath:

Tušil jsem, že Zrux se nenechá tak snadno vykolejit. Byla by chyba, kdyby, tomu tak bylo, nehledě na to, že budit hrůzu nyní opravdu nebyl účel. Kromě toho za mým ostřejším tónem bylo primárně zklamání určité zklamání vývoje situace.
Musel jsem si ale přiznat, že za daným odhadem situace jsem stál z větší části sám. Bylo dobře, že si Zrux zřejmě uvědomoval, vážnost a možný vývoj situace. Jeho klid mě upozornil na to, že nesmím dovolit, aby se mi věci vymkli i v tomto ohledu.
)Na chvíli jsem zaváhal nad tím, jestli je Zruxův návrh v souladu s tím, co jsem měl původně v plánu. Pak jsem usoudil, že je to docela dobrý nápad. U obou těch míst byla pravděpodobnost, že by se na nich někdo mohl schovat a zároveň se touto variantou nesnižovala pravděpodobnost pod snahu dohonit zřejmě již upozorněné osoby. Takže jsem přikývnul.
"To je v pořádku, primárním cílem jsou stejně získané informace" Pronesl jsem smírně "A s tím plánem souhlasím."
Na torna a Bokua stačilo kývnout. Slova Zruxova plánu týkající se těch dvou jsem nemusel opakovat. Byla tu však ještě jedna věc, již jsem chtěl po zbytku cesty k dokům vyřídit. Chtěl jsem svoje přechozí pokyny uvést na pravou míru.
"Jak jsme se dozvěděli, máme už v této fázi co dělat s nepřítelem Impéria. Při případném zásahu na to pamatujte.
Smíte přijmout určitá opatření a jednat z důrazem. Jen ty, které potřebujeme nesmíte zabít,"
připomněl jsem.
Pokud šlo o další plán. Zruxovi jsem hodlal nechat volnou ruku ,sám jsme se hodlal prozatím chovat spíš jako trumf v záloze, co nejrychleji se po dostat na určená místa a vlastní rozhodnutí učinit podle toho, jak se začne vyvíjet situace.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, útroby města Pandath:

Speedery uháněly širokými ulicemi i užšími uličkami. Ve všech vířily usazený prach a rozháněly hbitě uhybající obyvatele města. Na jedné z větších křižovatek se druhý speeder oddělil a vydal se k budově, kde pracovala slečna Chej.
Před vámi bylo ještě několik minut, než prokličkujete městem k dokům. Boku a Torn pečlivě kontrolovali výbavu a funkčnost jednotlivých zbraní. Od relativně bezpečného zatýkání jste se dostali až k jedné z buněk místního odboje. Vzhledem k neúspěchu poslední dvojice se dalo předpokládát, že na zbylé členy buňky bude někdo čekat. Tím pádem i na vás.

Jednání s důrazem se zamlouvalo především Bokuovi, kterému chyběl nedostatek akce. Samozřejmě se choval jako profesionál a neměl nutkání zněužívat svého postavení a zastřelit každého, kdo se na něj divně podíval.
Všichni tři si ještě jednou pečlivě prohlédli dostupné portréty hledaných osob a nahráli si informace co systémů přileb.
"Jsme tady." ozval se řidič a zaparkoval speeder za větší dodávku, aby jste nebyli tak nápadní.
"Budeme na trojce." zahučel Torn, když s Bokuem vyskakovali na prašnou cestu. Myslel tím třetí z frekvencí, které měla vaše jednotky vyhrazené.

Řidič bez řečí nenápadně vyjel směrem k poslední zastávce a zrychlil až o několik ulic dál. Se Zruxem vás čekal menší průzkum jedné z rozestavených budov. Zrux si upravoval svojí DC-17, kterou ukořistil kdoví kde. Jeho společníci se ho několikrát vyptávali, ale bez většího spěchu. Bylo tedy záhadou, kde přišel lovec ke zbrani, kterou využívala komanda Republiky a to včetně veškerých nástavců a opravdu velkým dostatkem munice.
"Než se vrhneme do budovy, obhlídneme terén. Kvůli sniperům a pastem. Neni to příliš zalidněná oblast, takže se dá očekávat leccos. Pokud nemáte nic proti, tak se držte za mnou. A jestli dojde na nejhorší, tak klidně přede mnou." pronesl Zrux, který měl takových lovů za sebou stovky.
Speeder, který už byl poměrně zaprášený, se pomalu blížil ke staveništi. Řidič zastavil o dvě ulice dál u jednoho z odpadních kontejnerů, se kterým váš speeder krásně splynul.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, útroby města Pandath:

Plán byl jasný, tož ale neznamenalo, že budu během další cesty, nečinný, když mi zbýval nějaký čas. Stejně jako ostatní jsem se připravoval na to, abych co nejlépe splnil svou roli ve Zruxově plánu. Držel sjem se toho, že jsem z části opustil plošný náhled na věc a pro tuto chvíli se zaměřil na detaily situace. Nepokusil jsem se ihned vyřešit otázku, kde byla odchylka mezi mým a Zruxovým uvažováním, co víc našel. Jako první jsem opět pevně uchopil dataped a sám vyvolal podrobnou mapu města.
Zajímaly mě dvě věci. Ta první byla, co je přesně zvláštního na těch dvou místech, která vybral Zrux. Zrux musel mít nějaký důvod, proč vybral zrovna tyto dvě místa. Zajímalo mě, jestli se z celkového náhledu potvrdí mé tušení proč. Pokud to bylo možné, chtěl jsem si letmo prostudovat okolnosti těch míst, všechny které mapa ukazovala, ještě dřív, než tam přistaneme.
Chtěl jsem si ta místě trochu prohlédnout, předem se zorientovat.
Vedle toho jsem se urychleně zaměřil i na další lokace. Podobných míst muselo ve městě být daleko víc, ale pokud by některé z nich bylo podobně zřetelné, byl bych o něm ochotný uvažovat stejně, jako o těchto uvažoval Zrux. Někde něco muselo být.

Když jsem dorazili k dokům, neztrácel jsem s Bokuem a Tornem žádný čas. Frekvenci a začátek jejích dalších fáze jsem potvrdil rychlým gestem, počkal až vystoupí a pak jsem se opět věnoval mapě až do chvíle, kdy speeder začal brzdit.
V poslední chvíli, než speedr přirazil jsem schoval dataped a rychle pohledem přelétl okolí. V tomto ohledu měl Zrux pravdu. Čtvrt byla viditelně nelidnatá a přitom docela nenápadná. Přesně na takovém místě se mohlo něco nebo někdo schovávat a pokud to tu bylo, my jsme to museli najít. Na poslední chvíli jsem si ještě rychle sáhl k místu, kde byl z části pod oděvem skrytý jílec světelného meče. Věděl jsem, že pokud se něco stane, budu ho potřebovat.
Ve chvíli, kdy jsem snad pochopil o co zruxovi jde, ani já sám jsem nebyl tak docela bez zkušeností.

Dveře speederu jsem otevřel jen natolik, abych jimi mohl vyklouznout zdo krytu kontejneru a pak je rychle tište zavřel.. Schoval jsem se mezi kontejner a speeder, hledaje si pozici z které bych se mohl opatrně rozhlédnut po okolí. Pokoušel jsem se nahlédnut do každého rohu, do každé ulice, kam už dosáhl můj zrak. V případě potřeby jsme byl ochotný zlepšit stůj zrak Sílou. Pátral jsem, jestli uvidím cokoliv poutající pozornost, cokoliv podezřelého, jakoukoliv známku, že na nás někdo čeká.
Pátral jsem, po tom, jestli vůbec někoho uvidím a kam míří.
Zdaleka jsem nepátral jen směrem, kterým leželo označené místo, když Zrux řekl prozkoumat okolí, myslel tím celou oblast.
To bylo dost zřejmé stejně jako to, že budeme silnější, když se budeme držet pohromadě. Dva lovci už dělali skupinu....
Čekal jsem, co v další chvíli udělá Zrux. Byl jsem ochotný akceptovat jeho upozornění a aspoň ze začátku ho následovat.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, útroby města Pandath:

Ani na jednom z míst nebylo z hlediska geografie vůbec nic zajímavého. Šlo prostě o opuštěné doky, které se nepoužívaly už dobrých deset let a to díky nově vystavenému přístavišti, kde kotvil i Hunter. Druhou lokací nebylo nic jiného než rozestavěný komplex budov, které budou buďto sloužit jako prostorné kanceláře, nebo luxusní byty.
Z infromací, které Zrux vyšťoural z šifrovaného serveru Imperiální rozvědky, však vyplývalo něco jiného. A to, že tyto dvě místa byla uvedena jako potencionální základny místního odboje s častým výskytem podezřelých osob.
Obě místa byla odlehlá a opuštěná. Tedy na staveništi většinou někdo byl, ale menší úplatek určitě oslepil nejednoho dělníka. O droidech nemluvě.

Zapadající slunce, okolo kterého Taanab obíhal, pomalu, ale jistě halilo Pandath do tmy. Stmívání vám hrálo do karet, neboť dozajista pomůže vašemu postupu a dá vám výhodu v podobě tvé moci ovládat Sílu a Zruxovým senzorům.
Jediným osvětlením na staveništi byla světla ozařující nejvyšší z rozestavěných budov. Zbytek okolí pomalu pohlcovala tma.

Spolu se Zruxem jste pomalu obešli celý komplex, ale nenašli jedinou známku života. Stejně tak jste nenarazili na žádné pasti, nebo známky obrany. Buď se Imperiální rozvědka mýlila, nebo nebyli místní rebelové žádná béčka.
"Okolí vypadá čistě. Navrhuju prohledat přízemí a sklepy menších budov po stranách a zaměřit se na možné nesrovnalosti s plány." řekl Zrux a pomalu se vydal k menší díře v oplocení staveniště.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

TaanaImperiální b, útroby města Pandath:

Imperiální rozvědka označila většinu údajů jako domněnky. Těch domněnek byla celá řada a některé z nich byly pravdivé. Přesto se dosud na Taanabu nic moc nedělo, jakože dosavadní informace ukazovaly na to, že by se něco mělo dít. Jinak by se místní situace začít vymykat zpod imperiální kontroly. Zatím jsme se stále udržoval ve víře, že z údajů rozvědky se dá něco vyčíst. Podezřelých bylo hned několik míst. Tohle místo nemuselo být zrovna tím, které jsme hledali. Staré doky vypadaly minimálně stejně pravděpodobně a mohlo být potřeba prověřit ještě další místa.

Že jsme nikoho nenašli, ještě nemuselo být jasné svědectví špatné volby.. Rozhodně to neznamenalo jedině to, že zde nemůžeme nic najít. Stejně tak zo znamenalo, že se nikdo nepokusil o útěk přímo před našima očima. Nečekal jsem, že by se nějaký úkryt nacházel jen tak na ulici, nebo, možnost přistihnout celou skupinu přímo při útěku. Základna musela být dobře schovaná, jinak bychom zřejmě měli víc, než jen předpokládanou informaci. V podzemí by se určitě mohla nacházet a nemuselo by to být jedině ve sklepech, ačkoliv rozestavěné podzemní prostory v návaznosti nějaké starší objekty skrývaly celou řadu možností.

Za Zruxem jsem došel až k okraji staveniště. Tam jsem se zastavil a natáhl ruku, aby se zastavil i Zrux.
"Počkej," upozornil jsem ho. Chtěl jsem si vzít zpět část iniciativy a použít všechny přednosti Síly. Na chvíli jsem se do ní plně ponořil. Padala tma a já došel k závěru, že pokud chci vidět, bude to stejně nutné. Síla se dala využit i jinak, než jen k nočnímu vidění. Jistá upozornění mohla skýtat i na větší dálku, nebo v celkem nepřehledném prostředí. Do jisté míry byla o ještě lepší, než senzory. A právě to jsem teď potřeboval. Chtěl jsem svými schopnostmi pátrání co nejvíc urychlit. Pokračoval jsem postupně dál, dával si pozor na terén i na případné nástrahy, pokud by se nějaké objevily a co chvíli testoval nějaké podezřelé místo. Pokud bych brzy nic nenašel, pravděpodobně bych se na výpověď Síly spolehnul a vyzkoušel raději nějaké místo podobného charakteru, jako bylo toto.-
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, útroby města Pandath:

Už jste byli téměř u staveniště, když jsi Zruxe zastavil. Ten se po tobě rychle otočil, jestli se něco neděje, ale rychle dospěl k závěru, že se chystáš použít Sílu. Zaujal obranou pozici a skenoval okolí po případných útočnících, kteří by vás mohli nachytat.
Seděli jste v podřepu za hromadou durabetonových bloků, ze kterých byla skládána budova před vámi. Slunce ozařovalo už jenom nejvyšší z doposud vystavěných pater a oskytovalo vám tak příhodný stín.

"Podle senzorů tu neni ani noha." řekl ti ještě rychle Zrux, ale tahle informacce nemusela zdaleka nic znamenat. S trochou snahy se daly i sebelepší senzory oklamat a odstínit. V takovém případě nastupovaly roky získaných zkušeností, nebo ve vašem případě, Síla.

Po chvilce soustředění jsi se po ní natáhl a přivolal jsi si jí na pomoc při prozkoumání okolí. Dlouhé vteřiny jsi prozkoumával nejbližší okolí, kde byy životní formy tak akorát v hlíně. Rozšířil jsi pole okolo sebe i na stavbu a zachytil přítomnost několika bytostí. Nedokázal jsi určit přesný počet, ani kde konkrétně jsou, ale rozhodně tu někdo byl.
Zrux zaregistroval malou změnu výrazu v tvém obličeji.
"Kolik a kde?" zeptal se jenom.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, útroby města Pandath:

Ukázalo se, že průzkum s využitím Síly by nebylo dobré uspěchat. První fáze byla jednodušší. Pokud by někdo byl v naší blízkosti, pravděpodobně bychom o tom už věděli. Čím blíž by někdo byl, tím by byly informace o něm jistější.
Druhá fáze hlubšího průzkumu byla náročnější, ale také důležitější. Nakonec přinesla výsledek, v něhož jsem doufal.
Ve světle předchozích faktů bylo moje zjištění o to jasnější. Ten někdo tu byl, ale musel být schovaný opravdu důkladně, minimálně pod pořádnou haldou durabetonu. Neměl by být jen tak za zdí budovy, za tu Síla snad ještě dosáhla. Proto bylo potřteba přiblížit se. Uvnitř mi Síla mohla znovu pomoci, poskytnout přesnější představu. Další opatření stejně nemělo cenu přijmout, dokud si neověřímv íc věcí ohledně toho, s kým nebo s čím máme tu čest.

Dozvěděl jsem se, co jsem potřeboval, ale soustředění v Síle jsem hned nepřerušil. Chtěl jsem si ještě jednou věci usnadnit.
Proto jsem zůstal zaměřený na zjevně viditelnou část budovy a pokusit se její plošný náhled. Doufal, jsem, že tak získám plošný přehled o některých strategických bodech. Zaprvé bylo důležité, co jaké míry je objekt přístupný. Pokud by měl větší množství vchodů, bylo by dobré pojistit se tím, že si nějak ohlídáme další vchody. Dále byla důležitá bezpečnostní otázka.
Místní odpadlíci svoje doupě určitě nějak zabezpečili. Už prokázali, že invence na to mají dost. Nechtělo se mi věřit, že bych jich tu opravdu našel víc a oni se třeba ještě nestačili rozprchnout. Pokud tu stále bili, museli se spoléhat na nějaká vlastní bezpečnostní opatření. Připomněl jsem si mimo jiné to, že by měli umět slušně zacházet s pyrotechnikou.
Věřil jsem, že se o případných nástrahách mohu dozvědět co nejjvíc. Spojení se sílou jsem zcela nepřerušil, když jsem se rozhodl přímého užití zanechat, jen jsem ji odsunul více do pozadí.

"Je jich víc a nejspíš budou někde zašití," vyslovil jsem před Zruxem nahlas obsah svých zjištění a byl připraven pokračovat dál, ve stejně systematickém postupu jako dosud. Bylo potřeba neustávat v ohlídce a spírat drobné strategické
údaje. Ty vyhodnotit, abychom byli schopni vybudovat přesnější plán. V měla zásadní roli podoba bojiště na staveništi. Později mohla figurovat stejně dobře vysílačka, jako zbraně. Zrux opět dostal prostor. Bylo to výhodné, právě proto, že střežil okolí, pokud jsem byl zabrán do hlubšího průzkumu. Určitou iniciativu jsem si ale stále podržel, už jen proto, že mě Síla na část věcí upozorni.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, útroby města Pandath:

Slunce již vůbec neosvatlovalo okolí stavby a vás pohltila tma. Tvé smysly, umocněné použitím Síly, sice našly život v rozestavěném komplexu, ale na prozkoukání a udělaní si obrázku o půdorysu budovy, bohužel nestačily. Rozhodně to nebylo nedostatečnou snahou, nebo tréninkem, ale budova byla stavěna zcela atypicky a bylo velice těžké jednotlivá patra vůbec zakreslit, natož potom vycítit v Síle.

"Výborně, takže intuice nezklama." pochválil si Zrux, když jsi mu oznámil svá nejnovější zjištění. Lovec vyndal z opasku malou sondu s miniaturním repulzorovým motůrkem a vyhodil jí do vzduchu. Sonda se okamžitě aktivovala a vydala se skenovat přízemní patro budovy. Zrux tak měl na svém displeji v přilbě přibližný půdorys daného patra. Přesměroval signál na tvůj datapad, kde se pomalu začal rýsovat ten samý pohled. Sonda zkoumala i živé organismy a další faktory, ale nic z toho, kromě nářadí, se zde nenacházelo.

"Jsou tady tři větší vchody. Navrhuju vejít tím nejbližším, pak prohledat přízemní patro kvůli vchodům do podzemní části." řekl potichu lovec a ukázal ti na tři vchody vyzobrazené na malé mapě. Dva z nich byly blíže k vám. Třetí byl na druhé straně budovy.
"Taky jsem přinesl tohle." řekl ještě a ukázal na brašnu, kterou sebou nesl už z Huntera. Sáhl dovnitř a vytáhl malou minu.
"Zaminujeme vchody a až najdeme průlez, tak i ten. Kdyby se někdo snažil uprchnout. Neni v nich moc velká nálož, je to spíš jen na omráčení a způsobí lehčí zranění. Výslechu by se měli dožít." vysvětlil a opět minu schoval.

Společně jste se tedy vydali k jednomu z bližších vchodů a vklouzli do budovy. V té místy svítily lampy, ale zdaleka nebyla osvětlena všechna zákoutí. Šel jsi lehce napřed, zatímco Zrux zaminovával dveře.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, útroby města Pandath:

Od začátku jsem si toho nesliboval zjistit o mnoho víc, Pokud by se mi potvrdila pravděpodobná domněnka více vchodů, spolu ze zjištěním onoho nepřehledného uspořádání budovy, byl bych spokojený. Ale ani v tomto ohledu jsem nebyl zcela úspěšný.
Pak přišel na řadu Zrux a úřadování jeho smyslu pro technické vychytávky. Ne jen že těch užitečných bylo dost, ale Zrux měl i dobrou schopnost kombinovat jejich využití. A tak jsem díky nim mohl shlédnout kompletní přehled situace na svém datapedu. Teď jsem věděl nejen to, že se zde nachází víc vchodů, ale i kolik jich je a kde jsou umístěné. To byly vchody přízemního patra, kromě ale teoreticky mohl existovat ještě nějaký další, skrytý. Na získání takového vše zpřehledňujícího plánu s použitím Síly byla komplikovanost a rozlehlost budovy přílišná. Pokud šlo o nářadí, ne že by to bylo to co jsem hledal ale i to jsem vzal v potaz jako možnost, jak si nenápadněji usnadnit cestu dál, bylo-li by použití světelného meče varující a nápadné.
Dataped se schématem jsem nechal plně aktivní, abych se mohl dívat, kde jsou místa, na nichž se může nacházet vchody do podzemí a místa, kam se mohl někdo přesunout, nebo kam se daly ukrýt méně nápadné nástrahy.

Řešení s minami se taky dalo považovat za dobrý nápad, zvlášť pokud je Zrux měl, jak bylo obvyklé dálkově nastavitelné.
Daly by se spustit, pokud by nám někdo unikl a při variantě rychlého ustupu z budovy by nám samotným nic nehrozilo.
"Dobrá práce Zruxi," připojil jsem vlastní část pochvaly, jíž si Zrux zasloužil.
"Pokud to opravdu pomůže aspoň k částečnému úspěchu...," Nic konkrétního jsem sice nahlas neslíbil, ale uložil jsem si to do paměti k tomu, co jsem později hodlal ostatním započítat. Už bych našel nějaký způsob, jak Zruxovi přilepšit.

Místo dalšího slibování jsem si to namířil za Zruxem přímo ke vchodu do budovy. Vevnitř jsem udělal jen o pár kroků víc, než Zrux. Zastavil jsem se a nastražil smysly, včetně těch souvisejících se Síílou. Tady uvnitř jsem musel mít přeci jen větší možnost vnímat aspoň svoje bezprostřední okolí a zjistit co v něm je. Pro každý případ jsem tím také jistil Zruxe. Mohl se v klidu soustředi na nastavení správných hodnot a v nebezpečí bych mu mohl na pomoc přispěchat já.
Když byl Zrux hotový u tohoto vchodu, zbývaly k zajištění ještě dva další. Při tom jsem museli projít celou budovou. Během toho jsme mohli pátrat po vchodu do pozdzemí. Zaprvé se v budově pomocí plánku v datapedech zorientovat. Zadruhé, pokusit se na základě toho určit účel jednotlivých částí budov. Pokud měla budova větší počet skutečných podzemích podlaží,
nemělo být těžké najít první část cesty. nacházala by se buď přímo v nějakém koridoru, nebo v technických prostorách budovy. Kromě toho, ať už se šlo do podzemí kudykoliv, nebo byla třeba i podzemní skrýš vybudována zvlášť a její vchod utajený jiným způsobem, rozhodně nebylo od věci vědět, kudy to vlastně procházíme.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, útroby města Pandath:

Během následujících několika minut jste příliš daleko nepokročili. Přesněji řečeno jste se dostali do tří rozlehlejších místností, kterým Zrux zaminovával vchody. I když se snažil být co nejrychlejší, nehodlal nic zanedbat a pečlivě nastavil intenzitu a otestoval senzory jednotlivých min.
Zbytek přízemního patra byl již plně prosklen a případné útoky skrze tyto průhledné stěny by jste v takovém tichu zaznamenali. Vchody tedy byly jedinou možností tichého útěku. Zrux ještě rychle pootáčel rozestavěné svítilny, aby na miny nedopadalo světlo a vypadaly jako zbytky suti a dalšího nepořádku.

"Tady jsme hotoví, můžeme jít dál." řekl tiše lovec a ještě pro jistotu ztlumil reproduktor přilby na minimální hlasitost.
Lovec šel první, neboť měl na taktickém displeji přilby přesný půdorys budovy a nemusel přitom koukat na datapad jako ty. Šel velice obezřetně a malá sonda vlastní výroby ho předcházela do každého pokoje aby ještě jednou zkontrolovala přítomnost živých organismů.

Prošli jste čtyřmi navazujícími místnostmi než jste došli do prostorné haly, ve které se nacházelo několik stolů a dalšího vybavení, které tu měli architekti a stavitelé. Zruxovi senzory nezaznamenaly nic živého, ale ty jsi pocítil jemné zachvění v Síle. Nebylo to zaznamenání něčeho živého, jako spíš menší postrčení Síly v tvém hledání. Docela jistě jste byli blízko tomu, co jste hledali.
Na halu byla napojena dvojice výtahových šachet a několik menších místností, které budou sloužit jako kanceláře obsluhy a údržbářského personálu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, útroby města Pandath:

Projít další části sothoto patra zabralo přiměřenou dobu. Obhlídka nepřinesla cokoliv nad očekávání, ale ani proti němu.
Potvrdilo se prakticky všechno, co jsme se dozvěděli předběžným průzkumem. Všechno bylo na první pohled na svých místech, jak být mělo. Po několikerém prověření byla něčí přítomnost v místech, jimiž jsme prošli, prakticky vyloučena. Zatím se neobjevily žádné známky nástrah, bezpečnostních opatření, nebo znatelného pozorování.
Následoval jsem Zruxe, díval se na jeho další práci, pokaždé na něho čekal a teď už mi k jištění situace stačilo udržet běžnou míru pozornosti. Vnímat jestli se něco nezměnilo v Síle. Tak jsme prošli větší část místností přízemního podlaží budovy. Zrux většinu z nich zaminoval. Minami opravdu nešetřil a s každou další položenou minou se stále snižovala pravděpodobnost, že tudy bude moci bez našeho vědomí někdo utéct. Ty miny byly lepší, než kdyby to tu hlídal stejný počet lidí...
Akorát musely Zruxovi ještě nějaké zbýt na zabezpečení vlastní skrýše.

K najití té jsme se o krok přiblížili, ve chvíli kdy jsme se ze spleti menších místností dostali do velké haly. V ní byla další věc, již bylo potřeba najít, vchod do podzemních prostor budovy. Předpokládal jsem, že výtahové šachty povedou přímo dolů.
Tak bychom se hledanému úkrytu přiblížili o pořádný kus. Zároveň jsem to i ucítil. Ten impulz v Síle nebyl velký, ale na jistotě, že postupujeme správně mi přidal dost. Zrux opět nic nezaznamenal. Doplňování našich pátracích metod se také stále doplňovalo. A když jsme postupovali dobře, nebylo potřeba postup jakkoliv brzdit, nebo měnit.
Do místností kolem haly jsem pro jistotu nahlédl osobně. Nečekal jsem, že tam něco objevím, ani že se tam dočkám dalšího náznaku v Síle. Jen jsem tak zkontroloval, že zbývá jediná dosud patrná možnost, výtah. Udělal jsem také něco podobného jako Zrux. Zkontroloval jsem si komlink a přijímaný signál. Pokud by se měl ozvat s něčím nahléhavým, bylo by dobré, aby to udělal ještě teď. Později by to zřejmě také šlo, ale jeho pípání by bylo daleko nápadnější a proto se muselo také ztlumit.
Sám jsem jej nemínil použít. Odvoláním ostatních skupin bych snižoval jejich šance ještě něco udělat, zvlášť u Werniho a Vurka, i když oznámení, že už skončili bych dokázal využít. Zxuxova opatření mi zatím připadla dostačující.

"Prověř ten výtah," vybídl jsem potom Zruxe. Měl jsem tím na mysli hlavně jeho užitečnou sondu. Ta mohla zkontrolovat šachty a tu část techniky, která už v nich byla instalována., před tím, než se tam pustíme my dva. Svým způsobem by bylo logicky nejjednodušší ukolébat naši pozornost a potom něco nachystat právě tady, v dosahu cíle. S výtahovými šachtami se toho dalo provést hodně. I my bychom ji opatřili minimálně další minout. Pokud by vše bylo v pořádku, bylo ještě třeba vědět kolik má šachta podlaží. V případě více podzemních podlaží bych předpokládal buď ta nižší, nebo to, u něhož bych obdržel další náznak v Síle.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“