Adam Drake - Očistec (Marinho)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od Marinho »

Corellia

Rok zpět ...
Ještě občas slyšíš zvuk exploze a křik ...

Současnost ...
Pro Mrtvé oči jsi mrtvý, neviditelný. Začínáš si žít vlastním životem, od základu. Není to nic jednoduchého, živit se poctivě, ale tvá zkažená povaha ti dovoluje porušovat zákon a pašovat nelegální zboží pro pár kreditů. I tak ale odměny za přepravu jen s odřenýma očima stačí na tvou obživu, palivo a nejnutnější opravy. Některé jsi musel odfláknout, případně nahradit levnějšími díly, což se na lodi časem projevuje v mnohem větším rozsahu opotřebení a nutnosti oprav. Momentálně tě zlobí píst u nákladních dveří, kvůli kterým musíš rampu zavírat a otevírat z venku a do lodi vstupovat servisním průlezem. Nový píst tě vyjde na pár stovek kreditů, kterých ovšem nemáš nazbyt. Pokud sebereš své drobáky, smíříš se s tím, že budeš muset přežít se skrovnýma zásobama a za podmínky, že seženeš rozumný kšeft, nový píst koupíš a nebudeš muset loď prodat. Vzhledem ke stavu lodi bys za ni moc peněz nedostal.


Ráno ses rozhodl vydat k Baronovi. Bar u Barona byl docela slušný podnik, kde jsi měl vždy alespoň první drink zdarma vzhledem k pár kšeftům, co jsi pro majitele udělal a taky proto, že se tam scházeli ti, co potřebovali něco odvést nebo za hrst kreditů něco přepravit, dělal jsi tedy baru reklamu. Když jsi neměl co na práci, občas jsi vypomáhal jako vyhazovač, ale nikdy jsi při výkonu služby zatím neměl vážný konflikt. Vešel jsi do baru, kde se pomalu začali shromažďovat piloti a sem tam vešel nějaký zájemce s nabídkou. Kšefty se moc nehrnuly a nikdo nechtěl za převoz platit moc, vzhledem ke konkurenci museli jít všichni s cenama dolů. Sedl sis na konec bar, svoji oblíbenou stoličku a už ti na stole přistála sklenice s dvojitou Corellianskou whiskey a kostkou ledu. Vysmátý obličej Barona dal znát, že pro tebe má dobré zprávy.

Máš pár dní čas? Dostal jsem inzerát, shání schopného pilota na Nal Hutta. Je to jen pár desítek kilo křehkého zboží a potřebují to rychle a nenápadně převézt. Předem varuji, že v tom jedou i Huttové, ale dneska si bez nich ani neutřeš prdel, promiň mi ten výraz.
Přitom se rozhlédl, jestli jeho slovník nezaslechl nikdo ze zákazníků, přeci to byl slušný podnik a takové chování snižuje kredit.

To pití je na mě, promysli to, hned jsem zpět.
S těmito slovy se vydal k dalšímu zákazníkovi. Neuběhlo ani pět minut a už byl zase u tebe.

Tak co? Je to horká nabídka, když zaváháš, najdou si někoho jiného. Tobě to říkám ze známosti jako prvnímu a jen proto, že jsi tu tak brzo.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od samcro »

Corellia

Hned po probuzení hladový zamířím do skladu, kde si vezmu sáček se sušenou stravou, kterou sliji s vodou a dám se do jídla.
Hned po tom co budu mít pár kreditů navíc musím koupit nějaké pořádné jídlo.
Po jídle dojdu do své kajuty kde si vezmu a připnu pouzdro s S-5. Nakonec přes sebe přehodím kabát a zamířím k východu. Otevřu servisní průlez a soukám se ven.

Kam vyrazit jsem se nerozhodoval dlouho. Potřeboval jsem práci a něco čím bych spláchl pachuť dnešního jídla. Nenašel bych lepší místo než bar u Barona. I když bylo celkem brzy už tu pár lidí bylo. Pravděpodobně stejně zoufalí piloti jako já.
Je dobrý vědět, že na tom nejsem tak blbě sám.
Pomalu si jdu ke svému místu u baru a rozhodnutý si nejdřív dát drink a až potom začít hledat nějaký kšeft. Hned jak si sednu přistane předemnou sklenička. Vděčně kývnu směrem k Baronovi. Který mě hned s úsměvem informuje o jedné prácičce.
Tak tenhle den začíná dobře spojím příjemné s užitečným.
Pomyslím si zatím co poslouchám Barona a upíjím ze skelničky. Během toho co mluví se snažím zachovat neutrální výraz, ale neodpustím si ušklíbnutí nad jeho nervozním rozhlédnutí po tom co mu ujelo (na jeho způsoby) neslušné slovo. Než stihnu jakkoli zareagovat tak se odběhne věnovat jiným zákazníkům.

Sakra Huttové to by mohlo být nebezpečné, ale na druhou stranu kredity potřebuju. Musím to vzít pochybuji, že tu dneska narazím na lepší nabídku. Jaká je šance, že mě někdo na Nal Hutta pozná všichni si myslí, že jsem mrtvý musím začít riskovat.
Znovu usrknu ze sklenky a čekám na Barona. Ten se během chvilky opět ukáže a chce po mně odpověď.

Jsem rád, že na mně myslíš. Jsem skoro přesvědčený ji vzít. Zajímá mě jen pro koho konkrétně a za kolik kreditů budu dělat.
Odpovím a dopíjím skleničku.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od Marinho »

Corellia - bar U Barona

Baron se usmál. Neměl by nejmenší problém sehnat deset pilotů, stačilo by nabídku říci jen o něco víc nahlas. Tato nabídka byla ukázkou dobrého přátelství. Přes komlink s někým krátce hovořil a pak se vrátil opět k tobě.

Neznám nijak blíž toho, kdo si najímá odvoz. Není odsud a nevím, že by byl nějak blíže spojený s kterýmkoliv velkým hráčem tady na Corellii. Ale třetinu odměny nabízí předem. A i ta třetina je víc, než kolik bys dostal od někoho jiného za stejnou cestu. To značí dobrého obchodníka a nemám důvod mu nevěřit.

Na chvilku se vytratil do zadní místnosti a vrátil se s krabičkou, velkou asi jako rozevřená ruka. Položil ji před tebe na stůl a mohl sis všimnout, že je plná kreditů. Po krátkém výpočtu ses dostal k lákavému číslu, za které bys opravil píst u dveří a ještě by zbylo na nějaké drobné opravy, palivo na cestu tam a trochu zásob. Baron nechal ruku položenou na krabičce.

Než ti to předám, chci, abys věděl, že je ve hře moje prestiž, nevymýšlej žádný hlouposti. Jestli to bereš, pošlu jim číslo doku.
Nechá ti chvilku na rozmyšlenou a pokud to vezmeš, domluvíte se, kdy budeš připraven k odletu. Zákazník spěchá, proto je třeba odletět už dnes a čím dříve, tím lépe.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od samcro »

Corellia - bar U Barona

Zatímco Baron vyřizuje hovor dál zvažuji své možnosti.
Byl bych blbej kdybych tu práci nevzal. Na druhou stranu možná je lepší být blbej a živej.
I přes to, že o tom pořád přemýšlím je mi jasné, že to vezmu. Po tom co se vrátí Baron jsem se absolutně rozhodl, že to beru.

Po tom co od něj dostanu pár informací tak zase mizí. I když jsem si to nerad přiznal tak moje zvědavost rostla možná i trochu předčila touhu po kreditech.
Proč na mě ta práce pořád víc a víc křičí: Pozor past? Skvělá práce za hodně kreditů dokonce i se zálohou od neznámého zaměstnavatele. V tom musí být něco víc. Jaká je šance, že by při nabídce téhle práce natrefili zrovna na mě? Leda by v tom jel i Baron, ale tomu nevěřím. A hlavně pokud by po mě šli Mrtvé oči tak by to nebylo takhle nápadné. Takže zbývají dvě možnosti jsem paranoidní, nebo je to fakt něčí past na pilota kterých tu na práci čeká spousta. No tak tohle bych rád zjistil.
Než stihnu vymyslet něco dalšího vrací se Baron se skřínkou plnou kreditů. Stále se snažím držet svůj neutrální výraz, ale i přes to na tu skřínku musím pořád koukat. Dojde mi, že je tam dost kreditů na opravu pístu a pořád mi dost zbude.

Barone vždyť mě znáš jsem profesionál vždy plním dohody a hlouposti nikdy nevymýšlím.
Teda ne vědomě.
Jasně že to beru jen bych za tu zálohu nakoupil pár zásob a pár prkotin a můžu hned vyrazit.
Nemusí hned vědět, že mám zas něco rozbitého.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od Marinho »

Corellia - bar U Barona

Poté, co jste se dohodli jsi do sebe kopnul zbytek drinku a vydal ses směrem ke svému bytu, kde sis pobral pár svých věcí na cestu a krátce nato k dokům, kde jsi měl "zaparkovanou" svoji loď. Krabičku jsi měl v jedné z kapes a přestože jsi ji díky jejím rozměrům cítil, téměř neustále jsi kontroloval tuto vstupenku do lepšího života. Po této zakázce si budeš moci dovolit opravit nejdůležitější části lodi a téměř zdvojnásobit její hodnotu. Hlavou ti letěly nejrůznější myšlenky a než jsi se nadál, nohy tě donesly až k doku. V pátém sektoru stále čekala tvá loď a nezdálo se, že by se na ní něco změnilo. Nouzovým vlezem jsi se dostal dovnitř, z krabičky jsi odpočítal kredity na píst a zbytek schoval do bezpečnostní schránky. Poté jsi ručně spustil rampu, u které venku už čekal Vieren, mladší syn astromechanika, který ti ve volném čase pomáhá udržet loď pohromadě. Z jeho vyptávání jsi už dříve usoudil, že by se rád podíval mimo Corellii a užil trochu dobrodružství.

Zdarec, co máš v plánu dneska?
Pozdravil a jeho oči lítaly po lodi. Zastavily se krátce na rozbitém pístu a zamračil se, byla to velká vada v jeho očích a ani společně jste nedokázali přijít s nějakým řešením.

Po krátkém rozhovoru došel k rampě rodian, měl na sobě civilní tmavomodré oblečení, ale i přes to jsi rozeznal bouli, značíci skrytý blaster u opasku.

Komu z vás patří tato loď?
Podíval se na jednoho a poté na druhého a záhy došel k závěru, že ten mladý kluk nebude ten profesionální pilot s bohatými zkušenostmi.

//Omlouvám se za neoluvitelnou přestávku :) S klukem si muzes pokecat, v dalsi odpovědi dodám jeho odpovedi :) a rodiana se taky klidne zeptej, na co chces :)
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od samcro »

Corellia

Cestou od Barona jsem se zastavil ještě v menší bytové jednotce kterou jsem spíše než k bydlení používal jako odkládací prostor. Tam sem si vzal tašku a do ní naházel pár věcí které by se mohli hodit. Do doků jsem to vzal tou nejkratší cestou. Nemohl jsem si pomoci a podezřívavě jsem si prohlížel každého kdo procházel kolem. Pořád mi v hlavě křičela poplašná siréna. Ve své podstatě na tom nebylo nic divného , protože ve střehu jsem byl celou dobu co jsem na útěku. Po návratu k lodi jsem ji skoro něžně poplácal a tiše k ní promluvil.
Až tě opravím tak už bych ti měl vymyslet nějaké jméno.
Tenhle sentiment jsem si nemohl odpustit. I když to v současném stavu byla v podstatě jen hromada šrotu tak jsem si za tu dobu na tu loď už zvykl.

Corellia Adamova loď

Vyšplhal jsem do lodi a hned jsem si připravil kredity na píst. zbytek jsem schoval do tajného prostoru který jsem před pár měsíci objevil v pilotní kabině. Ještě jsem ve své kajutě odložil věci které jsem si vzal z bytu a šel jsem otevřít rampu každou chvíli měl dorazit Vieren.
Ten kluk by se mi tu hodil na stálo při mém štěstí mi po cestě zase něco odejde a tentokrát to něco bude něco co nezvládnu opravit sám.
Když jsem spustil rampu tak už tam čekal.
Je přesný jako hodinky
Nazdar Vierene ale to výš plánuji jednu obchodní cestu, ale před tím by se mi hodilo pár oprav.
Jako vždy si nadšeně přihlížel celou loď.
Koukám, že jsi si všiml pístu myslíš, že by jsi s tím mohl něco udělat. Nejlépe sehnat nový a to co nejrychleji.
Chvilku se odmlčím a ještě než stihne říct, že to nebude levná záležitost tak mu skočím do řeči.
A neboj se o kredity ty mám. Vlastně když na tom přemýšlím mohl bys mi kromě toho pístu obstarat ještě pár zásob a tentokrát klidně něco s chutí.

Během našeho rozhovoru se k nám blíží rodian. Nemůžu si vybavit, že bych ho už někdy viděl. První věc které si na něm všimnu je, že má blaster. Rozhodnu se, že budu dělat jako bych si toho nevšiml.
Majitel lodi jsem já proč vás to zajímá? Jestli si si přejete využít mé služby tak vás musím zklamat už jednu zakázku mám. Ale mohl bych vás případně odkázat na některého jiného pilota.
Prohodím jako by nic.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od Marinho »

Corellia Adamova loď

Když ses zmínil o své obchodní cestě, viděl jsi, jak se chlapci blýsklo v očích. Chvilku nervózně přešlapával a než stačil dát dohromady nějakou řeč, přenesl jsi téma rozhovoru na píst.

Jasně, taťka ho už má na skladě pár týdnů, co jsi přiletěl a začal zlobit, a už se několikrát rozčiloval, že je jestli na něj brzo neseženeš peníze, prodá ho někomu jinému a mně strhne z platu rozdíl, co na tom tratí. Hned jsem tu s ním zpátky, protože jsem to objednal a neřekl jsem mu o tom.
Věděl jsi, že kdyby to bylo v jeho silách, koupil by ten píst sám, ale bylo to nad jeho možnosti. Otcova dílna nevynášela tolik, aby si chlapec mohl dovolit podobné charitativní akce. Za několik málo minut byl zpátky i s repulsorovým vozíkem, na kterém ležel nový píst a řetězový kladkostroj pro zvednutí pístu pro upevnění.

Mezitím přišel rodian a na tvou odpověď se zamračil, rozhlédl se okolo a něco hledal ve svém datapadu.
Mám tady najít nějakého pilota s lodí, co odveze zásilku na Nal Hutta. Jak že se jmenuješ?
Zeptal se ještě. Bylo na něm vidět, že je rozčílený a jestli se situace nevyjasní, někdo to ošklivě odnese. Civilní oděv je podle všeho spíše "maskování" a rozbíjení hlav má jako zaměstnání na částečný úvazek.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od samcro »

Corellia Adamova loď

Už delší dobu jsem zvažoval možnost Vierena naverbovat, ale ze začátku to bylo příliš nebezpečné a potom jsem neměl kredity na to abych si ho tu udržel. To se teď změnilo.
Nevěděl jsem na jaké problémy si kvůli mě zadělává. Až se vrátí nabídnu mu jestli by pro mě nechtěl pracovat.
Než se Vieren vrátil tak jsem zatím do skladu šel udělat více místa na zásoby a potom také do skrýše kde jsem odpočítal část kreditů které jsem se chystal nabídnout Vierenovi.

Když jsem vyšel před loď už se vracel. Dřív než mu stačím cokoli říct objeví se rodian z kterého se vyklube můj zaměstnavatel, nebo přesněji poskok mého zaměstnavatele, alespoň podle mého názoru.
Jste tu dobře jen jsem vás tak brzy nečekal jmenuji se Adam Drake. Před odletem jsem plánoval sehnat pár zásob a....
Otočím se na Vierena a píst. Dojde mi, že by nevypadalo dobře kdybych zbytečně odhaloval problémy s lodí.
Mohl bych trochu zariskovat doufám, že mě Vierien neshodí.
A tohle je můj mechanik Vieren jeho otec tu má dílnu a zrovna dnes mu dodali jeden píst. Snažím se tuhle krásku co nejvíce udržovat.
Poplácám loď a při tom nenápadně mrknu na Vierena.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od Marinho »

Corellia Adamova loď

Rodian jen zběžně prohlédl loď, nezdálo se ovšem, že by astromechanika či technika něco říkala. Většinu času věnoval datapadu, kde stále ťukal nějaké zprávy. Při představování jen věnoval krátký pohled a opět se ponořil do displeye.

Za hodinu dorazí zásilka i s doprovodem a ihned odletíte.
Bez dovolení vlezl do lodi a po krátké obhlídce ukázal na jednu větší kajutu. Bylo to spíše smetiště plné prázdných krabic, neprodejných součástek a dalšího harampádí.

Toto vyklidit, bude tu ubytován doprovod a umístěn náklad.
Poté vystoupil z lodi a zmizel z dohledu. Venku stál nervózní Vieren, kterému se do pobledlého obličeje opět dostávala zdravější barva.

Doufám, že ten nepoletí s tebou.
Promluvil Vieren a stále kontroloval, jestli se rodian nevrátil. Všiml sis, že v ruce svírá nějakou kovovou páku či velký klíč tak silně, že měl úplně bílé prsty. Když zaregistroval tvůj pohled, položil páku na deaktivovaný vozík.

Pustíme se do práce?
V jeho hlase byl znát střet s realitou, když si uvědomil, pro jaké lidi by často musel pracovat. Jestli ho budeš chtít naverbovat do posádky, neměl bys čekat. Asi deset minut po odchodu rodiana jsi viděl přicházet Vierenova otce, Girchienova.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od samcro »

Corellia Adamova loď

Ulevilo se mi, když Vieren neprozradil moji lest. Ale pocit úlevy mě přešel stejně rychle jako se objevil.
Už za hodinu sakra doufám, že to Vierien zvládne.
Dřív než stačím cokoli odpovědět Rodian už vešel do lodi. Nejdřív jsem si říkal, že bych ho měl zastavit, ale na druhou stranu uvnitř není nic co by neměl vidět a také jsem neplánoval své nové a štědré zaměstnavatele nějak popouzet. A tak jsem ho pouze následoval.

Uvnitř vybral jednu kajutu pro náklad a... a doprovod.
O doprovodu Baron nic neříkal.
Chtěl jsem na Rodiana vychrlit proud otázek, ale ze stejného důvodu z jakého jsem nic nenamítal proti jeho průzkumu mé lodi jsem mlčel.
Dobře hned se vrhnu na to vrhnu. Do hodiny budeme připraveni.
Po té si to Rodian namíří z lodi. Chvíli nehnutě stojím a přemýšlím čemu jsem se to upsal.

Když vyjdu ven Vieren tam nervózně stojí jde na něm vidět, že se mu Rodian nelíbil.
Že by ho znal?
Myslím, že ne mluvil o doprovodu zásilky a ne o sobě.
Uvažuji jak se ho co nejlépe zeptat zda by nechtěl letět se mnou.
Jdeme na to musíme to stihnou do hodiny.

Po zhruba deseti minutách jsem zahlédl Girchienova.
Tak jo už to nemůžu oddalovat musím se ho zeptat než přijde jeho otec.
Vierene co bys řekl na to kdybys letěl se mnou schopný mechanik jako ty by se mi hodil. Nebylo by to zadarmo.
Sáhnu do kapsy a vyndám hrst kreditů.
Tohle můžeš brát jako zálohu po téhle prácičce bys dostal víc.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od Marinho »

Corellia, Adamova loď

Společně jste se dali do výměny pístu. Odmontovat ten starý byla otázka několika málo minut. Vzhledem k tomu, že byl už dávno na odpis a stálým používáním se poškodily i ostatní části, stal se z něj zbytečný kus šrotu. Poté jste na horní část lodi připevnili kladkostroj a začali postupně zvedat píst tak, aby jste jej mohli připevnit. Když se zahoupal nahoře, měli jste chvilku na vydechnutí. Tvá otázka Vierena překvapila, přestože se mu podobná scéna musela několikrát přehrát v hlavě. Už ti chtěl odpovědět, když si všiml přicházejícího otce.

Musím se domluvit s otcem.
Šeptl jen a dál se věnoval pístu. Když přišel Girchienov, beze slova přiložil ruku k dílu a dobře mířenými radami i silnýma rukama byl píst připevněn. Zatímco jsi dotahoval šrouby, všiml sis, že Vieren o něčem diskutuje se svým otcem. Nezdálo se, že by reagoval nějak bouřlivě, jak by se dalo v podobné situaci čekat. Po krátké chvíli se vrátili a na Vierenově tváři zářil radostný výraz.

Prej chceš mladýho vzít na nějakou fušku. Zakázat mu to nemůžu, stejně by letěl a takto vím, s kým poletí. Znám tě a vím, že nejedeš v žádných svinstvech a držíš se při zemi, takže na jednu trasu ho můžeš vzít.
Mohlo se to zdát nelogické, ale těžko odhadnout, jaké má známosti a čeho by byl schopný, kdyby se něco Vierenovi stalo.
A za ten píst mi dej zatím půlku, zbytek si dej jako rezervu, nechci, aby kluk byl o hladu jen proto, že nevyjdeš s prachama.
Nabídl ti výhodné podmínky majitel servisu. Zbývala slabá půlhodina do plánovaného odletu.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od samcro »

Corellia, Adamova loď

Sakra doufal jsem, že odpoví, než si ho všimne. Doufám, že Girchienov nebude nic namítat.
Girchienov byl stejně jako jeho syn dobrý člověk. Ani na vteřinu nezaváhal a hned nám pomáhal s pístem. Když jsem ho sledoval při práci tak mi na chvíli přišlo líto to, že bych ho chtěl odloučit od syna a také to, že bych ho mohl vlastně také ohrozit.
Neblázni nebezpečí už nehrozí.
Říkal jsem si, ale nevěděl jsem jestli si lžu, nebo ne.

Po výměně pístu Vieren pravděpodobně informoval o mé nabídce. Čekal jsem jasné odmítnutí a výbuch hněvu a tak mě překvapilo když nic z toho nenastalo. Poslední co jsem čekal bylo, že se ke mně Vieren vrátí s úsměvem na tváři.
Že bych přece jen začínal mít kliku?
Ještě víc mě, ale překvapili Girchienova slova.
Díky, že mi tak věříš hodně to pro mě znamená.
Popravdě jsem vůbec nečekal, že by mi důvěřoval natolik aby Vierena pustil.

Následně si při jeho nabídce odpočítám půlku původní ceny v kreditech a podám mu je.
Ještě jednou vám moc děkuji a zároveň vám slibuji, že se o Vierena postarám líp než o sebe.
Otočím se k Vierenovi.
Měl by sis jít připravit věci máme málo času.
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od Marinho »

Corellia, Adamova loď

Girchien zkušeným okem spočítal kredity v hrsti a pak si je se spokojeným výrazem nasypal do kapsy. Vieren se vydal směrem ke administrativní části doků, kde bylo také obytné křídlo s byty.

Řekni Evaline, ať ti pomůže sbalit, mámě to nějak vysvětlím. A hejbni sebou!
Povzbuzovat svého synka nemusel, než to dořekl, už zmizel mezi bednami, droidy a loděmi, zaparkovanými v hangáru. Kontrolou chronometru jsi zjistil, že ti zbývá jen něco málo přes půlhodiny a ještě pořád máš zaskládanou kajutu, kterou rodian zarezervoval pro náklad s doprovodem. Pokud by šlo jen o doprovod, vyklizení mohlo proběhnout během letu, přeci jen nebylo ještě ani poledne. Nezbývalo, než se vrhnout na vyklizení alespoň toho nejhoršího, na nějaké zametání a podobně rozhodně čas nebude.

Za čtvrt hodiny doběhl Vieren i s batohem a měl jsi tak další pár rukou k dobru. Když se vám podařilo největší bordel uklidit do nákladního prostoru v lodi, zkrz otevřené dveře jsi viděl přicházet skupinu čtyř postav, vezoucí několik beden. Rozeznal jsi mezi nimi rodiana, který s tebou mluvil před hodinou.

//kratší příspěvek, nechci to rychle hnát dopředu. klidně s rodianem promluv a přivítej ho, nebo ho nech čekat u lodi
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
samcro
Učedník
Učedník
Příspěvky: 71
Registrován: 14.7.2012 19:05:53
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od samcro »

Corellia, Adamova loď

Hned po odchodu Vierena a jeho otce jsem zbytek kreditů schoval k ostatním. V kabině jsem rovnou nechal kabát a zkontroloval jsem pouzdro s S-5. Za tu dobu co jsem byl na útěku jsem ji měl neustále u sebe a její váha mi dodávala klid. Po tom co jsem zkontroloval chronometr jsem se hned vrhl na vyklízení. Většinu lehčích věcí jsem rychle přesunul k dalšímu haraburdí do nákladového prostoru. I když by spousta lidí řekla, že je to vše jen nepotřebný odpad tak se překvapivě tyto věci hodily k mým improvizovaným opravám.
Fakt by mě zajímalo kdo bude ten tajemný doprovod mám z toho špatný pocit. I když je pravda z čeho ho já nemám.
Ze zamyšlení mě vytrhne Virenův návrat. Společně jsme větší část haraburdí odtáhly do nákladového prostoru. Ani nestihnu kouknout na chronometr když zahlédnu rodiana pravděpodobně se skupinou dělníků kteří vezou bedny.
Tak jo Adame buď okouzlující.
Seskočím z bedny o kterou jsem se opíral a vydávám se skupince naproti.
Zdravím vás většina kajuty je vyklizena zbytek ještě doladíme po odletu.
Pochybuji, že se mu tahle zpráva bude líbit.
Řeknete mi co se od téhle prácičky dá čekat, nebo se víc dozvím až po odletu?
Never be cruel, never be cowardly. And never ever eat pears! Remember – hate is always foolish…and love, is always wise.

Always try, to be nice and never fail to be kind.

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Adam Drake - Očistec (Marinho)

Příspěvek od Marinho »

Corellia, Adamova loď

Když jsi vystoupil z lodi a ladně přistál před přicházející skupinkou, zjistil jsi, že rodiana nedoprovází dělníci, ale trojice, pravděpodobně doplňující posádku lodi. To během několika okamžiků potvrdil i rodian.

Věřím, že si kajutu upraví ke svému pohodlí sami, je čas letět, seznamovací kroužek si uděláte jindy.
Utnul jakékoliv snahy o seznámení. Zatím jsi se musel tedy spokojit s tím, co jsi mohl vidět a odhadnout. Krom rodiana před tebou stál hodně velký zabrak. Už na první pohled moc rozumu nepobral, ale kdyby ses mu znelíbil, intelekt bude velmi slabá zbraň proti jeho síle. Vedle zabraka stál twilek a dále dáma, také twilečka. Všichni byli civilně oblečeni, twilekové měli u pasu blasterové pistole a zabrak krátkou automatickou blasterovou pušku a nehezky vypadající nůž. Dlouhý kabát sloužil k jejímu zakrytí, ale nyní ji spíše ukazoval na odiv.

Budeš sedět na prdeli a dostaneš tu loď i s nákladem a posádkou na Nal Hutta. Víc tě nemusí a ani nemá zajímat. Zbytek slíbených prachů dostaneš na místě.
Upřesnil dohodu rodian a poté se věnoval tvým novým přátelům.

Až bude kšeft uzavřen, dejte vědět a dostanete další úkol.
Trojice jen kývla a poté se bez okolků začala hrnout do útrob lodi. Zabrak si prohlížel otlouklou loď a kroutil hlavou.

Nezbývá, než abys to naložil, já se s tím tahat nebudu.
Vytrhl tě z pozorování skupiny rodian. Opřel se o stojícího droida a zapálil si cigaretu. Nezdálo se, že by měl v plánu odejít dřív, než zmizíš v atmosféře. Na vozíku byla velká, skoro dva metry dlouhá bedna a na ní šest menších krabic. Neměli žádné označení a vypadaly, že jsou od stejného výrobce. Jen v té velké spodní bedně byly větrací otvory zakryté mřížkou.
V lodi jsi potkal Vierena s krabicí součástek v rukách. Obyvatelé kajuty jej asi vypakovali a vynášeli věci do skladu sami.

S takovými pracuješ často?
Zeptal se Vieren a skoro se zdálo, že lituje toho, že na nabídku kývl. během chvilky naskládali naložené bedny do kajuty a zabrak vyvezl vozík z lodi a dále se nezabýval tím, jestli jej někam uklidit, aby nezavazel. Ty jsi mohl vlézt do kokpitu a začít se standartní přípravou ke startu a případně zaúkolovat Vierena buď v kokpitu, nebo kdekoliv v lodi.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“