Výcvik pro Caleb (SR)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republikaLeh

Příspěvek od Caleb »

Coruscant-Chrám Jedi

Zklamaně vzdechnu, když jsem takhle vyrušen a potlačím zklamání. Mírně vyčítavě se podívam na druhého chlapce. Pak jen pokrčím rameny a zavrtím hlavou, abych si ji pročistil.
Ach jo, už jsem byl tak blízko. Pomyslím si smutně. Vždyť já dělal to samé, když jsem viděl porvé rytíře Jedi zvedat věci myšlenkami. A teď alespoň vím, že i já to mohu dokázat.
S obnovenou sebedůvěrou znovu vrhnu pohled na kostku. Na Jedie se raději nepodívám. Ti mě teď znervózňují více než počátkem zkoušky. Vím, že mám poslední pokus, tak se pokusím udělat maximum.
Poslední pokus. Teď už to dokáži, musím... Prolétne mi hlavou myšlenka, co by se stalo, kdybych ani tentokrát neuspěl. Rychle ji raději zaženu. Nechci se tím zabývat, jen by mě to rozptylovalo. Vyčistím si mysl od všech myšlenek, jak to jen jde. Jenže jsem příliš nervózní, aby to bylo dokonale.
Opět natáhnu ruku ke kostce a opět svoji vůli napřu v Síle k ní.
Zavřu oči, abych od sebe odlouči všechny rušivé elementy. V duchu si představuji tu malou kostku. Představuji si jak se zvedá a konečně klouže vzduchem ke mě.
Nevím zda se tak skutečně děje, nechci se dívat. Jen se snažím ovlivnit Sílu kolem nás, aby mi pomohla...[/u]
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republikaLeh

Příspěvek od Heinz »

Coruscant-Chrám Jedi

Ten hoch má nezměrnou vůli, u jeho druhu a v jeho věku nevídanou. Šeptá Mistr Even Piell ostatním tak, abys to neslyšel, ale ty je stejně neposloucháš. Nejen soustředění ti v tom brání, ale i ty sám se snažíš dělat, že tam nejsou. Atmosféra v místnosti by se dala krájet, vždyť je to tvůj poslední pokus!
Ale ano, kostra si již zvedá, čistě, ani se neklepe, blíží se k tobě, sice mírně nejistě, ale blíží se.
Máš zavřené oči a víčka se ti klepou duševní námahou, ale kostka je už v půlce, ano, tvé představy ti nelhají. Konečně máš pocit, že by kostka mohla být u tebe, natáhneš opatrně ruku, povolíš koncentraci a skutečně, dopadne ti přímo na dlaň, zvládl jsi to!
Jediové chvíli jen koukají, velice jsi je překapil, to se moc často nestává.
O ano, tvá vůle i spojení se Silou je velmi, až překvapivě velké. To jsme již dlouho, dlouho neviděli. Ale jednu výtku mám, jen se netýká toho, co jsi nám teď předvedl. My poznali jsme, že ty sám jsi se pokoušel o spojení se Silou, to nemuselo dobře dopadnout, Temné straně Síly bys mohl propadnout, pokud by ses sám snažil porozumění Síle naučit . Měj trpělivost a bude z tebe velký Jedi.
Jistě sis všiml zde tohoto chlapce, je to též nováček jménem Heless. Vy teď svedete boj cvičnými světelnými meči, které vám teď pujčíme. Později si i vlastní vyrobíte, to nemějte strach, ale i k tomu se musíte nejdříve naučit.

Kelam-diim, pokynul rukou a mladý žáček vystoupil. Do rukou vám následně přiletěly malé meče a rytíř Kelam váš boj odstartoval.

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Coruscant-Chrám Jedi

Zvládl jsem to! Jásám v duchu nad svým úspěchěm, ale teď už se musí m zabývat další zkouškou. Stojím naproti druhému chlapci, v ruce držím malý meč. Hledím na chlapce a odhaduju jej.
Ve spáncích mi tepe krev, jak slyším Kelam-diima započít boj. Ukloním se uctivě svému protivníku a zaujmu postoj, který jsem viděl u rytířů Jedi.
Ruce spojené na jílci meče mírně před sebou, čepel natočenou k protivníkovi. Čekám nervózně na první chlapcův tah...
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Coruscant-Chrám Jedi

Chlapec uvažuje, jak se zdá, úplně stejně. Poté, co se uctivě ukloní, stoupne si, pro něj nejpohodlněji, levou nohou napřed a meč křečovitě sevře obouruč. Několikrát se nadechne a na chvíli zavře oči, trochu se uklidní. Krok za krokem se k tobě blíží a nakonec ti nemotorně, ale přesto silně zaútočí na nohy.
------------------------------------------------------------------------------------
Je toho málo, právě ve stylu akce - reakce, tak mi to promiň:)

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Akce teprve přijde. :D Čekal jsem na první soupeřův krok.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Coruscant-Chrám Jedi

Obezřetně jej sleduji. Při jeho útoku, spustím čepel dolů a snažím se zablokovat ránu. Zároveň o krok ustoupím. Sám mu zaútočím na hlavu, sekem zdola.
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Coruscant-Chrám Jedi

Chlapec se překvapivě mrštně vyhnul tvému útoku a o dva kroky ustoupil. Poté předstíral, že zaútočí z vrchu na hlavu, ale těsně před dopadem meče si nakročil pravou nohou a spodním obloukem zaútočil na tvůj pravý bok.

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Coruscant-Chrám Jedi

Stočím meč tak, abych odrazil a zablokoval ránu zboku. Napřu všechny síly proti čepeli a přetlačím jeho čepel svojí, tak aby nyní moje tlačila na jeho. Pak zaútočím na jeho odhalený bok.
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Coruscant-Chrám Jedi

"Aah" zakřičí chlapec a upustí meč, bolest ho vyděsí a překvapí. Trefil jsi ho!
"Skvěle padawane, hbitý i bystrý jsi, myslím, že tě čeká velká budoucnost, pokud budeš pilný a trpělivý. Promluvil k tobě rytíř Kelam-diim a ty jsi se uklonil. "I ty Helessi jsi předvedl nadprůměrný výkon, hlavně co se týče využití Síly, ale tvůj protivník byl zkrátka lepší, co se dá dělat. Teď běžte, máte volno" Heless se také uklonil, ale mistr se zamračil, toho sis všiml, avšak netušil jsi proč. Vyšli jste ven spolu a, jak jsi zjistil, měli jste i stejný následný směr. Myslel sis, že se teď konečně opravdu seznámíte, ale Heless jen zarytě mlčel...

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Coruscant-Chrám Jedi

Potěšen svým úspěchem, jsem odešel z místnosti spolu s druhým chlapcem. S Helessem. Jen mě trápil podivný výraz mistra a mlčenlivost druhého chlapce.
Proč ten chlapec tak mlčí? Vždyť jsme byli oba přijati.
Helessi, můžeme si spolu promluvit? Zeptám se jej.
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Coruscant-Chrám Jedi

Heless se na tebe podívá nezkutečně ošklivým pohledem, plným vzteku. Atmosféra byla prosycena nenávistným ovzduším. Polekal ses, jak to, že tohle cítí? A proč?
Co po mně chceš, pane bezchybný? Chceš abych ti přinesl oběd? To ses musel tak předvádět? Víš jak jsem se styděl? Každý den, od doby co jsem začal chodit, jsem snil o tom, že se stanu Jedim. Byl to pro mě největší sen. Konečně jsem se dostal, ale pak příjdeš ty a uděláš ze mě hlupáka! Víš jak se na mně mistři koukali? Jako když mi nepřísluší ani na tebe kouknout! Chlapec tě prošpikovával svýma výhružnýma očima a mírně cenil zuby, vypadal jak šelma, které se snažíš ukrást mláďata...
-------------------------------------------------------------------------------------
Ať nemusíš napsat jen dvě věty, klidně si udělej nějakou roztržku...nebo nemusíš, je to na tobě...

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Coruscant-Chrám Jedi

Překvapeně vytřeštím na Helesse oči. Tohle jsem nečekal. Veškerá eufórie z úspěchu ve zkoušce se rozplynula jako pára nad hrncem.
Helessi, poslouchej mě. Nechci aby ses na mě zlobil, chtěl jsem být s tebou kamarád. To co se stalo v té místnosti...já nevím. Nevím jak jsem to udělal nebo zvládl. Chceš-li budeme spolu trénovat.
Dívám se na jeho divoký pohled a vyceněné zuby. Šel z něj docela strach.
Doma na Corelii máme pořekadlo, že kvalitní drahokam se brousí dlouho, než ukáže své pravé světlo. Chci být s tebou kamarád, když mi dáš šanci.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Bylo to dostatečně dlouhé?
:)
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Coruscant-Chrám Jedi

Tvá slova, zdá se, Helesse ještě více naštvala.
"Tvoje moudra mě, Calebe, opravdu nezajímají, s tím si jdi vytahovat za někým, kdo tě bude poslouchat. Mě tím nenadchneš!" Strčí do tebe, až nalétneš na stěnu, zavrčí a nakvašeně odejde.
Absolutně to nechápeš, proč se tak chová? Svět, jako by ze sekundy na sekundu změnil z krásného snu na noční můru. Cítil jsi se vážně pod psa.

------------------------------------------------------------------------------------
Promiň, že je to tak krátké, ale chci, ať trochu rozvineš fantazii..teď máš volnou ruku, nechtěla jsem tě za ní pořád vodit. Nechť tvá fantazie na povrch vyplyne!

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Coruscant-Chrám Jedi

Nechápavě hledím za odcházejícím Helessem. Proč se tak chová? To není rád, že se dostal do řádu? Naprosto nechápu jeho náhlý výbuch emocí. napadá mě, že přece jen se Řád neliší od světa venku. I zde nejspíš panuje zášť. Ale ta přece vede na Temnou stranu. Rád bych si o tom s někým promluvil, ale nevím s kým. Za kým bych tak měl s tím jít? Přemýšlím. Třeba o mou pomoc Heless nestojí, ale to neznamená, že mu nemohu chtít pomoci. Rozhodnu se vahledat nějakého zkušenějšího člena řádu než jsem já. Vydám se tedy chodbami Chrámu na cestu. Chrám Jedi je velký, ale snad mi nepotrvá dlouho najít knihovnu. Tam jistě někdo bude, kdo poradí...

-----------------------------------------------------------------------------------------
Sorry, že sem se dlouho neozval, ale byl jsem na delší dobu odjetý pryč na služební cestě. A tam jsem se k internetu nedostal. :(
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

V pořádku, já nikám nespěchám:)
--------------------------------------------------------------------------------------
Coruscant-Chrám Jedi

Vydáš se zamyšleně hledat knihovnu. Procházíš kolem prosklených oken za kterými se odehrává všední život a nutí tě vzpomínat na tvůj bývalý život. Zamyšleně dojdeš do hlavní haly, je v ní jen pár malých padawanů, asi sedmiletých, kteří si něco potichu šeptají. Už na první pohled se ti něco nezdá – jak jsi vešel podezřele ztichli a začali na tebe zírat.
Nakonec k tobě jeden nakvašeně vykročil a za ním se šoural zbytek.
„Ty jsi Caleb?“ vykřikne na tebe a zvedne bradu. „Co tím, prosím tě, sleduješ?“

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Coruscant-Chrám Jedi

Zmateně se zastavím a sleduji blížící se skupinku. Co se děje? Bleskne mi hlavou myšlenka. Obezřetně je sleduji. Nevím sice, co máš na mysli, ale ano. Jsem Caleb. A ty jsi? Promluvím tak, abych dal najevo, že se nemíním nechat zastrašit a ani k ničemu vyprovokovat. A taky mi řekni, prosím tě, o čem to mluvíš.
Je možné aby byl za tím Heless? S nikým jiným se zatím do konfliktu nedostal. Co tím sleduje, pokud je za tím on? Mé myšlenky mi víří v hlavě jako uragán...
Caleb

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“