Výcvik pro Meanor Tarlang (SR)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Meanor Tarlang

Příspěvek od Meanor Tarlang »

meditační síň

Zdravím... mistře.

Posadil jsem se nejistě na polštář.

Ehh... a co teď budeme dělat...? Meditovat, že?

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

meditační místnost

Mistr se na tebe pousmál a pravil :

Ne,můj mladý učedníku, budeme si povídat. Nic o sobě nevíme, proto bych byl rád, kdyby jsi mi o sobě něco řekl, pak ti zodpovím veškeré tvé otázky. Na jedno tě však musím upozornit, musíme k sobě být naproto upřímní...
KLAP-BZZZZZZ

Meanor Tarlang

Příspěvek od Meanor Tarlang »

meditační síň

Také jsem se pousmál na mistra.
Samozřejmě, samozřejmě, upřímnost!
No, říct něco o sobě... hmm... pocházím z Naboo z rodiny obchodníků, hmm... co byste o mě rád věděl...?

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

meditační síň

...třeba jestli jsi někdy na někoho měl ohromný vztek ?

Zeptal se tě mistr a zvážněl.
KLAP-BZZZZZZ

Meanor Tarlang

Příspěvek od Meanor Tarlang »

meditační síň

Hmm... vztek!? Znám Kodex Jedi: ,,Nejsou žádné emoce, je jen klid", správně bych neměl, ale nebudu Vám lhát, mistře.
Ano... ano, jednou jsem měl na někoho nehorázný vztek, ale bylo to jen z dětské malichernosti, když jsem ještě žil s rodiči na Naboo, tak jsem se tam dost hádal se synem vrchního mechanika... už nevím kvůli čemu... hmm... ale vzpomínám si, že jsem si přál, aby... se mu stalo něco špátného. Ale to už je pryč... už jsem ho dlouho neviděl... A vím, že takovéhle city jsou zakázány, mistře...


--------------------------------------------------------------
Jen jsem se chtěl zeptat, kolik mi je asi teď let?

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

meditační síň

Mistr : Tvé pocity jsou naprosto přirozené,učedníku. To že jsi Jedi neznamená, že nemůžeš pocítit zášť a nenávist.....nebo lásku. Musíš se však vyvarovat těmto pocitům. Život Jedi není lehký. Já cítil nenávist i lásku. A obojí spolu souviselo. Žárlivost je jedna z nejsnažších cest k temné straně. Byl jsem zamilovaný, ale pak se objevil někdo jiný. Kdyby mi nepomohl můj přítel, asi už bych nebyl v řádu a neučil tě ! Dotknul jsem se temné strany a mohu ti říct, že to je velice nebezpečné. Jak pro Tebe, tak hlavně pro ty kolem tebe.

Když mistr mluvil, tvářil se posmutněle, ale potom se mu na rtech objevil malý úsměv...
KLAP-BZZZZZZ

Meanor Tarlang

Příspěvek od Meanor Tarlang »

meditační síň

Zatvářil jsem se překvapeně.

To jsem nevěděl, mistře. Prosím, povězte mi víc. Co jste pocítil? Jaká je Temná strana? Co se stalo? Vy jste chtěl zradit Jedie?

Najednou jsem měl hlavu plnou otázek.

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »


meditační síň


Mistr se pousmál a zakroutil hlavou.

Ne, to ne, ale hromadil se ve mě ohromný nával emocí. To proto není život Jedie jednoduchý. Musí se naučit kontrolovat. To jsem nedokázal. I přes to jsem dostal druhou šanci. Proto nám není dovoleno milovat. Když se to stane, vyloučí tě z řádu, pokud proti těmto pocitům sám nežačneš bojovat,....když se jim podřídíš, prohrál jsi.

Mistr byl opět smutný, ale viděl jsi na něm, že se to snaží co nejvíce skrývat.

Byla krásná, byl jsem s ní už druhým rokem, řádu jsem to samozřejmě tajil. Nikdo se nesměl nic dovědět, jinak by byl konec. Bohužel už to časem přestala snášet....já....chápal jsem ji. Chtěla mít šťastnou rodinu a manžela, který by se jí vracel každý den z práce. Proto se objevil někdo jiný. našel jsem si ho....a zranil. byl jsem na vyhoštěn z řádu na dva roky, později jsem byl opět povolán....a to k vůli tobě,můj mladý učedníku. Celou tu dobu jsem přemýšlel o svých činech....některých nelituji a měl bych, jiných zase lituji tak moc, že jsem se celou dobu užíral a nenáviděl se. Naštěstí je to dlouho a pocity nejsou tak silné...dalo yb se říct, že už jsem v pořádku.

Jednu věc se tedy budeme učit oba dva od sebe navzájem. Budeme se učit ovládat své pocity a kontrolovat Sílu. Spolu to zvládneme.


mistr domluvil a díval se na tebe.....
KLAP-BZZZZZZ

Meanor Tarlang

Příspěvek od Meanor Tarlang »

meditační síň

Vy jste byl povolán jen kvůli mně? Podivil jsem se.
Ale proč...? Tomu nerozumím? Zeptal jsem se, ale když jsem viděl, jak se mistr tváří, rychle jsem dodal. Eh... neberte si to nějak osobně. Jen jsem se zeptal. Já jen, že nerozumím tomu, že jste byl vyhoštěn a najednou si na Vás zase čirou náhodou vzpomenou a povolají Vás... Proč mi přijde, že mi neříkáte všechno?! Ohradil jsem se na mistra.
Ale potom jsem si uvědomil, jak jsem se zachoval. To jsem neměl. Pomyslel jsem si. Vždyť mi tu teď vylívá svou těžkou minulost a já na něj začnu řvát.
S neviným výrazem jsem se otočil na mistra. Omlouvám se, mistře. Strašně se omlouvám. Nechal jsem se unést. Ano, unést blíže k Temné straně. Zvážněl jsem. Máte pravdu. Budeme se muset opravdu učit ovládat své emoce.
A hlavně já!
Dodal jsem a nervózně se zavrtěl na polštáři.

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

meditační síň

Byl jsem povolán, protože jsem dostal druhou šanci. každý má právo na druhou šanci. A v jednom máš pravdu, musíme se naučit ovládat.

Mistr domluvil a vstal.

Pojď, jdeme se trochu odreagovat....


Šibalsky se na tebe usmál a dodal..

jdeme si vybít zlost !

U dveří na tebe počkal a společně jste opustili místnost. Po chvilce jste došli do tělocvičny. Uprostřed byl na podlaze vyznačen šestihran. Mistr ti pokynul, ať vstoupíš dovnitř, a ihned tě následovat.
Ani jsi nedošlápl na kovovou plochu šestihranu a uprostřed se objevily dvě holopostavy.

Tak, můj nový žáku, nyní se budeme učit bojovat se světelným mečem. Teď nás ale čekají bojové sestavy. Postav se proti holoobrazu a aktivuj cvičný meč. Budu ti říkat co máš dělat.
KLAP-BZZZZZZ

Meanor Tarlang

Příspěvek od Meanor Tarlang »

tělocvična

Wow! Pomyslel jsem si. Budeme trénovat boj se světelným mečem. Ten mě vždycky ohromně bavil.
Podíval jsem se holopostavám do očí. Byli tak cizí.
Stiskl jsem tlačítko na svém cvičném meči a s typickým bzukotem opět vyjela modrá čepel. Zamával jsem mečem před sebou, abych si protáhl a rozcvičil ruce. A zastavil jsem ho před tělem namířený směrem k těm postavám očekávajíc mistrovi pokyny.

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

tělocvična

V okamžiku, kdy jsi aktivoval svůj meč, zaujala postava naproti tobě bojový postoj. Tvůj mistr stál vedle tebe a hleděl na druhou postavu.

Zaujmi postoj podle mne. Budeš opakovat mé pohyby. A pamatuj, toto není rychlý boj. Budeme dělat pomalé pohyby. Tím se cvičí přesnost úderu.

Mistr zaujal široký postoj a paravou nohu měl napnutou. Meš měl v pravé ruce a držel ho ve víši ramen, v horizontílní poloze,namířený na postavu proti němu.
Zaujal jsi postoj podle něj. Začal nácvik. Zpočátku dělal velmi jednoduché údery. Meč vedl jemně,jako by s ním tancoval. Po chvilce dělal otočky a protáčel meč v ruce. I to jsi zvládal, i když s občasným škobrtnutím. Nakonec mistr zaujal vzpřímený postoj a vypnul meč. Postavy udělaly to samé a uklonily se vám, pak zmizely.

Svůj meč jsi ovládal výborně,učedníku. Překvapil jsi mě, šlo ti to lépe, než jsem očekával. Nyní půjdeme do zahrady, je to mé oblíbené místo.
KLAP-BZZZZZZ

Meanor Tarlang

Příspěvek od Meanor Tarlang »

zahrada

Bylo to úžasné. Pomyslel jsem si při vstupu na zahradu. Takový individuální výcvik. To se mi líbí.

Zahrada byla překrásná jako vždy. Čerstvě posekaný trávník, kam jen oči dohlédly, byly květiny zářící všemi možnými i nemožnými barvami. Dopoledne bylo překrásné.

Podíval jsem se na lavičku, na které jsme minulý den večer seděli a zeptal se.

Tak kam půjdeme? Mistře?

Uživatelský avatar
lexicz
Poručík
Poručík
Příspěvky: 526
Registrován: 30.10.2007 16:47:00
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lexicz »

zahrada

mistr : Ještě kousek dál a ukázal dozadu do zahrady.

zahrada se ukázala být velice rozlehlá. Došli jste k lavičce uprostřed skalky a mistr se posadil.

mistr : Vidíš tu krásu ? Jsem tu opravdu moc rád. Pojď, posaď se. Zavři oči a na nic nemysli, vnímej jen zahradu. Ne jen květiny, nebo trávu....vnímej úplně všechno. Naslouchej Síle.

Mistr zavřel oči a zhluboka se nadechl.....
KLAP-BZZZZZZ

Meanor Tarlang

Příspěvek od Meanor Tarlang »

zahrada

Dobře, mistře.

Posadil jsem se vedle něj a zkoušel napodobovat jeho pohyby. Potom jsem zavřel oči a snažil se pocítit vše, co bylo kolem mne. Zahradu, květiny, okolí; jen pocitem.
Cítil jsem slabý vánek v obličeji a v tom jsem ucítil i takový zvláštní pocit. Měl jsem ho zatím jen párkrát za dobu svého učení, ale nikdy nebyl, tak silný.
Pocítil jsem Sílu!

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“