5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Zde se odehravají mise hráčů.

Moderátor: Moderátoři

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 27.5.2017 19:48:08

Garqi, Vodopád:
Ani můj druhý pokus nebyl úspěšný. Nezbývalo mi, než chvilku počkat, než se vyplašené ryby kolem mne opět uklidní. Mistrovo poučování mi proti srsti ani trochu nebylo. Měl pravdu, chybovala jsem, tak co se budu rozčilovat, že. A o tom, že bude následovat třetí pokus, nemohlo být pochyb, neboť já se vzdát nechtěla. Kdyby přišlo na věc, mistr by se o jídlo určitě podělil a umřít hlady by mne nenechal, ale já chtěla chytit svou rybu.
Ze všeho nejdříve jsem postupovala stejně jako v předešlém případě. Studovala jsem svou vyhlédnutou kořist, sledovala jsem její reakce, zvyky, nedostatky i přednosti. Následně jsem se všechny tyto poznatky pokusila zasadit do kontextu v rámci okolí. Sledovala jsem proudění vody, zda říčka neunáší nějaké větve, listy a podobně. A pokud ano, jak na tyto podněty ryba reaguje. Stahuje se do svého úkrytu, nebo ji nějaké plavající předměty nechávají úplně klidnou a je na ně zvyklá? Co předměty v okolí? Nešlo by nějakým způsobem využít kamenů, částečně za nimi svou ruku skrýt a znásobit tak moment překvapení? Jako nějaký dravec, který startuje z úkrytu?
Teprve, až jsem si myslela, že jsem si jistá okolím i rybou, odhodlala jsem se k dalšímu pokusu. Opět jsem ponořila ruku do vody a tentokrát jsem se snažila využívat i přírody kolem sebe a částečně svou ruku krýt. Pokud by to jen trošku šlo, nechala bych rybu připlavat co nejblíže, aby ta vzdálenost mezi mou rukou a rybou byla co nejmenší. A pak nezbývalo než nechat se vést Sílou a doufat, že čtvrtý pokus nebude třeba.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 837
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 01.6.2017 22:09:13

Garqi, Vodopád:
Ani ze svého druhého neúspěchu sis nedělala hlavu a opět jsi se jala mistrových slov a rozhodla se upravit svou strategii pro třetí pokus. Ponořila jsi se ještě více do sledování svého cíle a snažila se vnímat snad všechno, co vnímala i tvá kořist a ještě mnohem více. Své vnímání jsi pak rozšířila ještě více a zahrnovala postupně další a další podněty, které snad všechny mohly mít vliv na rybu, ať už by to měla být sebemenší maličkost.
Pokračovala jsi v rozšiřování svého vnímání stále dále, až sis v jeden moment uvědomila, že už nevnímáš rybu, nebo přesněji, že nejsi schopna ji odlišit od všeho ostatního. Ba co hůře, začínala jsi být všemi těmi vjemy přesycená a začala jsi nad nimi ztrácet přehled.
Soustřeď se na můj hlas padawanko, pouze a jenom na něj,
ozval se tvůj mistr jasným a dominantním hlasem, který jsi nemohla nevnímat.
Známé pořekadlo, že kdo chce mít více jak hutt, jako hutt skončí to vykresluje ideálně. Snažila jsi se až moc vnímat všechny možné podněty, jít až moc do detailu a zahrnout snad úplně všechno, co by mohlo mít vliv. S větším množstvím zkušeností bys to mohla obsáhnout, nebo pokud bys to vše vnímala postupně, jen jednotlivé části. Ale zde je to zbytečné - šla jsi až moc do detailu, proti rybě nepotřebuješ nijak výrazně mnoho, stačí opravdu jen trocha,
pokračoval dál mistr a stále se držel jasného a výrazného tónu, aby ses oprostila od toho množství vjemů a opět se vrátila na svou "běžnější vlnu vnímání". Jakmile by bylo vše v pořádku, byl mistr se opět připraven stáhnout do ústraní, aby dále nepřekážel tvému úsilí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6415
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 02.6.2017 06:42:48

Garqi, Vodopád:
V rámci třetího pokusu jsem se ani k chytání ryb nedostala. Neúmyslně jsem se zahltila tolika podněty, že jsem se v nich začala velmi rychle ztrácet. Naštěstí jsem nebyla zmatená příliš dlouho, neboť mistr se rozhodl pro zásah, díky kterému se mé vnímání posunulo a začala jsem bez větších problémů vnímat jenom jeho.
Kdyby se mne někdo zeptal na mé prozatímní pocity, byla jsem dost rozčarovaná. Kdybych věděla, že chycení jedné ryby dá tolik práce, asi bych se na tyto cavyky vykašlala a použila nějaký prudce invazivní postup. No a co, že bych ulovila třeba dvacet ryb naráz. Něco bych snědla teď, něco zítra a o zbytek by se podělila divá zvěř v lese. Nazmar by určitě nepřišla ani ploutvička. Ale protože jsem vyhlédnutou rybu už trochu znala a možná jsem ji ani nevyplašila, rozhodla jsem se pokračovat v chytání.
Opět jsem se začala soustředit na rybu, přičemž jsem se omezila na její polohu a činnost, kterou právě provádí. Okolí jsem se snažila vnímat jen okrajově. Spíše jsem si jen kontrolovala, že se situace kolem ryby nezměnila a ona nemá důvod provádět nějaké nepředpokládané skopičiny.
Ještě před tím, než jsem uviděla příležitost, ponořila jsem ruku do vody. To abych v okamžiku lovu byla připravená a nenastalo ani vteřinové zdržení, jenž by znamenalo další neúspěch.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 837
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Jordi Linx » 05.6.2017 20:06:57

Garqi, Vodopád:
Když jsi se po chvilce vrátila na původní vlnu, navrátila jsi se nazpět na původní "vlnu" rybolovu a zaměřila jsi se zpět na lov své původní ryby, která se i nadále nacházela v tvé blízkosti.
S vědomím, že není potřeba zacházet příliš daleko jsi si nyní mnohem jednodušeji držela obraz prostředí a jasně jsi viděla svůj cíl. Jak se pohybovala, kroužila okolo a s trochou představivosti jsi v podstatě začala vidět trasu, po níž popluje v nejbližším momentě. Na tuto chvíli jsi se připravila, na moment kdy trochu zatočí a bude trochu pomalejší, než se tak stalo.
Pohnula jsi rukou ve vodě proti pohybu ryby, sevřela jsi dlaň, abys vnímala, jak ti proklouzává zadní ploutev. Byla sis jistá, že časování bylo správné, ale ni tentokrát jsi neslavila úspěch. Přesto došlo k doteku a nejspíše jsi byla nejblíže ze všech pokusů.
Tak blízko, přesto daleko. Pro tyto případy se hodí hodiny fyzika a studium přírody, které v Chrámu mnoho padawanů považuje za zbytečné. Proč? Fyzika ti jasně říká, že je jednodušší pohyb ve vzduchu než ve vodě, ve vodě je větší odpor, pokud tomu nejsi uzpůsobena jako ryba,
zněl ti v hlavě hlas tvého mistra a ty sis vybavila, či uvědomila, že i když jsi časování měla dobré, tak ruka nebyla dostatečně rychlá, nebo alespoň ne tak, jak jsi potřebovala.
Studium přírody je pak dobré pro inspiraci - například zvířata, která také žijí na povrchu a loví ryby. Jakým způsobem tak činí. I když máme Sílu, tak příroda a mnoho zvířat ji nepotřebuje a přesto si poradí. Proč se jimi neinspirovat, proč jimi třeba nepojmenovat některý z klanů, takoví medvědi by třeba mohli vědět,
dodal mistr a tys věděla, že se tě snažil navádět k rozřešení poslední části, která ti mohla chybět k úspěšnému úlovku. Podal ti i přímo referenci pro inspiraci a nyní se opět stáhl, aby čekal, jak si s novými informacemi poradíš.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6415
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvekod Hayasan » 13.8.2017 16:01:36

Garqi, Vodopád:
Další neúspěch by mne dokázal tak akorát pořádně naštvat, kdybych tedy nebyla v meditačním stavu. Sebeovládání prostě nepatřilo mezi moje silné stránky. Ale protože jsem meditovala, cítila jsem jen mírné zklamání. Za normálních okolností bych se na další pokus vykašlala, jenže pokud si mám vybrat mezi rybou a podezřelými kořínky, bobulemi a travinami, tak dám přednost rybě, to je jasnější než pohlavek. Asi bych přežila, kdybych měla jít spát bez večeře, ale hladovět se mi také nechtělo. Možná by se o svou rybu Siliin podělil, ale já chci svou. Musím se pořádně nacpat, protože já ty bobule do pusy nestrčím.
Do svého dalšího pokusu jsem zahrnula všechny výše zmíněné postupy, ale tentokrát jsem trošku pozměnila ten konec. Párkrát jsem medvěda v akci už viděla. Tedy, ne že bych jej pozorovala někde v křoví na vlastní oči. Ale pár dokumentárních snímků neušlo ani mé pozornosti. Obecně vzato, medvědi používají hodně technik lovu, ale tak nějak jsem tušila, že můj mistr narážel na to, jak ti medvědi pobíhali po řece, plašili ryby a velkou ránou je zabíjeli. Já jsem určitě neplánovala nikde běhat. To by v meditaci ani nešlo. Jen jsem zaútočila tentokrát „ze vzduchu“. A to i za cenu, že bych si měla pomoci Sílou, aby má rána byla silnější. A kdybych věřila v nějaké božstvo a nemeditovala, asi bych se i modlila. Kdybych minula, možná bych se zvládla i zranit a o takové zlomeniny prstů jsem stála asi stejně jako o nějaký bodavý hmyz v botě.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 837
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Předchozí

Zpět na Mise MW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník

cron