Mise pro moderátora MrTukan (Han Solo)

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Nar Shaddaa

Han Solo i jeho velký opičí přítel tvrdě opětují palbu stejně jako já, ale útočníku je stále dost a tak se Solo rozhodne ustoupit a kývne na mě, abych si pospíšil a zmizel s nimi. Všichni tři jsme vyběhli ven z kantýny, odkud nás ještě chvíly pronásledovaly hodně nepřesné výstřely. Brzy jsme doběhli až k lodi, která těm dvou zřejmě patřila, protože už po chvilce jsme byli uvnitř a vzlézali jsme.

Vevnitř sebou fláknu o nějakou sedačku a za těžkého oddechování přebiji energetické články a pak zastrčím blaster za opasek, kde byl předtím. Po chvilce na mě upře svůj pronikavý zrak Solo a já se začnu trochu potit, protože si začnu uvědomovat, co se vlastně v posledních chvílích dělo.

To je divný, chtěl jsem okrást Hana Sola a nakonec skončím na jeho lodi při společném útěku před nějakejma mizerama! Ale musím tu hru hrát dál, přeci jen nevím, jak by reagoval, kdybych mu teď prozradil, že jsem vlastně jen mizernej lhář. I když ono to vlastně asi stejně praskne, ale co tam ty mizerové sakra dělali? To šli po mě nebo po něm?

Trochu nesvůj opětuji Solův pohled a potom mě napadne, že teď už by se možná slušilo se představit. Uvažoval jsem nad svou zálibou ve vymýšlení divných jmen, ale následně jsem to zamítl, protože jsem se tak trochu bál, abych se nezamotal do nesmyslné lži, zvláště když jsem teď takhle rozhozenej a navíc na lodi Hana Sola a jeho gorilky.

Asi jsem se ještě nepředstavil, jmenuju se Enrick Rinches a díky, že jste mě vzali sebou. Bylo to tam o držku, ale co to sakra bylo za chlápky? To šli po mě nebo po vás?!

I přez to, že jsem ještě před chvilkou přemýšlel o tom, že bych měl hrát dál, nepodařilo se mi zahrát věrohodný hlas a výraz obličeje, který by odpovídal situaci a dost zvědavě jsem se ptal, protože jsem samozřejmě nevěděl, proč by po mě měl někdo jít.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millenium Falcon

*Solo se otáčí na žádost kopilota k přístrojům a něco kontroluje*
Ano, zapni výpočet hyperprostorového skoku, to bude nejlepší, mám dojem, že se těhle... nikdy nezbavíme.
*Zpátky se otáčí zpět na Enricka*
Aha, takže Enrick... Zdá se, že někomu na tobě dost záleží, Enricku, protože tví "přátelé" právě letí za náma...
Poslední slova byla řečena dost kysele, přesně tak, jak jsem si přál, celý tento zbytek den byl dost kyselý, skoro jako sliny Hutta...
No, jasně, Hutta... Vzpomněl jsem si na dobu před lety, kdy právě v pozici Enricka jsem byl já a nebyl pronásledovaný nikým jiným než slizským Huttem, ale proč? Vypadá vcelku na podvodníka, možná že někoho okrad.
*Wookie opět něco zavrčí a Han se otáčí zpět na přístroje. Enricke stále sedí v křesle pilotní kabiny, zcela překvapen vývojem situace, kdy se stal doslova obětí svého plánu.*
Právě jsme měli vykonat hyperprostorový skok, ale nic se neudálo, hvězdy stále jasně svítily jako body, co se mohlo stát? Podívám se na Chewieho.
Vyměnil jsi ty olejový trysky?
Odpověď zněla kladně.
Z Enrickeho přemítání jej náhle vytrhnul hlas.
Běž do střelecké věže, Chewie převezme řízení.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millenium Falcon

I přez to, že jsem teď v ralativním bezpečí a nehrozí mi bezprostředně smrt, tak jsem nervóznější než obvykle a přemýšlím stále nad událostmi posledních chvil. Přemýšlím nad tím, koho tak mocného jsem mohl naštvat, aby na mě pořádal takovýto hon. Také se mi honilo hlavou to, že bych měl asi jít s pravdou ven a Solovi prozradit, že jsem vlastně jen mizernej podvodník.

Na to bude snad ještě dost času.

Mezitím na mě Solo trochu kysele promluví a z mé strany se mu hned dostane odpovědi:

Netuším, kdo by to po mě mohl takhle jít, nejdou spíš po vás? Já jsem totiž nikdo. Na mě nikomu nezáleží a moje smrt nikomu nci nepřinese!

Další chvíli trvá, než se dostaneme do míst, kde už by se dalo vstoupit do hyperprostoru, aspoň podle mých slabých znalostí. LAe nestlao se tak. Solo hned znepokojeně začne zjišťovat, v čem je problém a následně mě pošle do střelecké věže. Rychle se tedy zvednu a s opětovným využitím mých slabých znalostí najdu střeleckou věž a pokusím se seznámit se zbraní, kterou tam naleznu. Pravda je, že proti mému malému blasteru a noži je tohle naprosto něco jiného.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Enrick se usadil v křesle, chopil se páky, nadechnul se a začaly jím proudit pocity. Jedno bylo zřejmé, zabít nepřítele rychleji, než zabije on jej. Venku byly 4 stíhačky neznámého původu, létaly kolem a ostřelovaly Falcon, který se pod hřměním zásahů laserových výbojů otřásal. Tohle bylo něco zcela jiného, než zákeřný útok nepřátelům do zad. Nyní to záleželo na Enrickovi.

*Han běžel směrem k srdci Falconu - tedy jeho hypermotorům. Odklopil víko, aby se dostal do motorové části, kde už měl od minule nářadí.*

Pokud existovalo něco jako Síla, o kterém jsem se mohl v minulosti několikrát přesvědčit, pomyslel jsem si kysele, pak musí existovat Slabost, která trvalo provází tuhle loď.
Kromě přemýšlení nad nejčastější příčinou problémů - tedy hyperdrajvem Falconu mi v hlavě pořád kolovaly myšlenky týkající se Enricka. Vlastně jsem se ani nedozvěděl o jakou cennou informaci jde, každopádně zatím mě stála málem život, jsem zvědavej, co za ní bude chtí dál...

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Posadil jsem se k, pro mě prostě jen, velké pistoce a ještě chvilku přemýšlel na svým osudem, z přemýšlení nad hloupostmi mě však rychly vytrhly výstřely, které proudili směrem k Solově lodi a já napočítal 4 stíhače. Porádně jsem chytnul do rokou páku a s výkřikem:

Žerte vy svině!

Jsem začal pálit po nejbližším stíhači hlava nehlava. Přitom se soutředím na to, jak poslat naše pronásledovatelé do pekel a současně přemýšlím:

To jsem teda zvědavej, jestli tohle přežiju! Že já jsem vůbec chtěl podvést toho Sola, je vidět, že s ním jdou ruku v ruce problémy! Neměl jsem ho v tý kantýně vůbec oslovovat! No a jak to se mnou vůbec dopadne, jestli se těhlech zbavíme a ze mě pak vypadne, že jsem ho vlastně chtěl jen podvést?

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Enrick se zamýšlel nad situací, do které se dostal, avšak větší část jeho mysli ze zabývala nepřáteli, které měl na obzoru. Zatím nezasáhnul a Falcon se otřásal čím dál více, bylo nutné, aby něco vymyslel, musel si v tom najít nějaký systém, podle kterého by se mohl řídit. Na výběr bylo několik možností, když nepočítal zavrhnutí jakéhokoliv systému a použití nemířené palby, mohl si najít nějakou opakující se trajektorii stíhačů...

*Přední štíty Falconu již byly zcela vyřazeny ze své činnosti. Chewbacca převedl část energie z pohonu do zadních štítů, které už začínaly také ztrácet na své funkčnosti*

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Bez systému pálím směrem na stíhače a tudíž je pochopitelné, že nemůžu žádného trefit. Nikdy dříve jsem z podobné zbraně nestřílel a tak z toho začínám být docela zoufalý. Pak si ale vzpomenu na Sola a jeho důvěru v mou osobu, a tak to nevzdám a snažím vypozorovat nějaký systém formace stíhačů a jejich opakující se postavení. Po chvíli opravdu najdu jakýsi systém v cirkulaci stíhačů kolem Falcona a začnu daleko přesněji pálit směrem na tyto pozice.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Když se Enrick rozhodl zvolit taktiku, vypozoroval stále se opakující formaci neznámých stíhačů, třikrát vypálil a na potřetí se mu podařilo jednu z nich zasáhnout. Byl to přímý zásah, jenž zanechal pouze vesmírný prach šířící se volně prostorem.

Nebyl jsme schopen cokoliv opravit, s lodí to dost házelo a popravdě se veškeré moje myšlenky ubíraly pořád k Enrickovi. Byl jsem z něj nervozní a chtěl jsem se už dostat zpátky do kabiny. Přišel další zásah blasterového výboje a s lodí to opět cuklo do strany. Došla mi trpělivost, a tak jsem do uhodil do trysek.
S lodí to cuklo, poskočilo a my jsme překročili rychlost světla.
Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Sedím v křesle a pálím co se dá na stále opakující se pozice stíhačů. Po několika salvách se mi konečně podaří jednoho z nich sestřelit naplno a tak z něj nezbylo víc než vesmírný prach. Povzbuzen tímto prvním úspěchem začnu pálit na další. V tu chvíli sebou stará loď trhne a já si najednou uvědomím, že jsme právě vstoupili do hyperprostoru. Stíhači náhle zmizeli a my tak byli již mimo nebezpečí.

Zvednu se tedy ze střeleckého křesla a vydám se zpět do pilotní kabiny, abych se o svou radost z úniku sdělil i zbytku posádky.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Takže jsme byly v hyperprostoru... Vylezl jsem ze šachty u motoru, oprášil se a byl jsem připraven vydat se zpět do pilotní kabiny, když v tom jsem si uvědomil, že vlastně nevím, kde je Enrick. Instinktivně jsem sáhl po svém blasteru, který byl jako vždy připnut u pasu. Vytáhl jsem ho z pouzdra a začly ve mně soupeřit pocity. Jeden z nich byla podezřívavost směrem k tomu člověku, věděl jsem, že to bude nejspíš podvodník, ale na druhou stranu mě něco nutilo mu důvěřovat... Přesto jsem se vydal zpět do pilotní kabiny s blasterem v ruce. Byl jsem připraven, že tentokrát mi již na mou otázku odpoví.

*Enrick mířil do pilotní kabiny, měl s sebou rovněž svůj blaster. Náhle si uvědomil svou situaci a skutečnost, že má několik možností: Může wookieho překvapit v jeho kabině a zmocnit se tak lodi, nebo dále hrát tuto hru a doufat, že si udrží svou pozici i nadále.*

_________________________________________________________________

Opět stojíš před dvěma možnými směry a jen jeden z nich je správný. Pouze poznamenám, že jen ten správný ti umožní v misi i nadále pokračovat. Doposud jsi získal 8/8 bodů.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Najednou jsem se vlastně cítil dobře. Byl jsem žívý a zdravý a navíc jsem sestřelil jednoho z mizerou, kteří nás pronásledovali. Kráčřel jsme směrem k pilotní kabině a náhle se mi začalo svírat hrdlo s myšlenkou:

Teď, když už nehorozí žádné nebezpečí se Solo bude jsitě vyptávat, určitě se mnou nebude smouvat a bude chtít slyšet, co pro něj mám. Jak dlouho mu ještě zvládnu lhát?

Náhle mi hlavou problesklo, že mám u sebe vlastně ještě blaster a Solův přítel jistě nečeká, že by mu někdo vpálil ránu do zad. Náhle jsem ale tuhle myšlenku zavrhl, protože jsem byl obou vděčný, že mě vzali na palubu své lodi a ochránili mě před těmi útočníky. I když stále si myslím, že šli po nich a ne po mě.

Rozhodl jsem se tedy hrát svou roli a také jsem nechtěl Solovi prozradit, že jsem mu vlastně lhal a chtěl ho podvést. Podrbal jsem se tedy na hlavě a pln starostí, obav a pochyb jsem vešel do pilotní kabiny s blasterem stále stejně klidně zavěšeným u pasu a optimistickou průpovídkou do prostoru:

Tak koukám, že jsme konečně v bezpečí!

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Když Enrick otevřel dveře, zjistil, že jediný, kdo je v pilotní kabině je Wookie. Už jen polohlasem dokončil poslední vyřčená slova. Chewbacca se za ním otočil a něco zavrčel, Enrick mu bohužel nerozumněl. Záhy však zjistil, že slova zavrčená Wookiem nepatřila jemu, ale postavě za ním - Solovi, jenž v ruce třímal svůj blaster, na nikoho však nemířil. Blaster opět vrátil do pouzdra s jeho typickým komentářem: Fajn.... Protáhl se kolem Enricka a šel rovnou k přístrojům, aby je zkontroloval. Enrick stál pořád ve dveřích a dvojici sledoval.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Po svém příchodu do pilotní kabiny chvilku nechápu reakci Chewbacca, ale potom si všimnul Sola, kterého se trochu leknu, protože v ruce třímá blaster, který však hned schovává a vklouzne kolem mě do místnosti. Teď si uvědomím, že mi Solo pořád nedůvěřuje a vlastně se mu ani nedivím, protože k tomu nemá žádný důvod. Taky mi prolítne hlavou, že kdybych se o něco pokusil, teď už bych se válel na zemi mrtvý nebo minimálně omráčený se špatnou vyhlídkou na další žití.

Po náhlém překvapení se rychle oklepu a vstoupím do pilotní kabiny s otázkami:

A co teď, pánové? Kdo to po nás sakra šel?

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Solo i Wookie, jako by mu rozumněli se otočili od svých přístrojů a zvláště Solo se tvářil neurčitým způsobem, každému ale muselo být zřejmé, že tento pohled neznačí nic dobrého. Solo svraštil obočí a s ukazováčkem namířeným na svou hruď přišel blíže k cizinci.

Ty se ptáš, kdo to po nás šel? Věta vyslovená s obzvláště vyzvednutou ironií se nesla vzduchem a následně byla ještě zopakována tišeji... Pokud Hána nezaskočili náhodní střelci v baru, poté nefunkční iluminární motor, určitě při tomto dotazu nadešlo ke zlomu. Bylo otázkou zda nezareaguje tasením blasteru.
On se však opřel o křeslo, na němž seděl Chewbacca a nyní již s klidným výrazem, nemuž vévodil bezstarostný úsměv prohodil větu: Oni šli po tobě, přiznej si to!

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Má otázka Sola zřejmě trochu provokovala a tak začal pouštět hrůzu. Cítil jsem k němu samozřejmě respekt a potom dále i strach o svůj zadek, a tak jsem pro jistotu couvl o pár kroků k východu z pilotní kabiny.

Nechápu, o čem to mluví, ani proč reagoval tak podrážděně a poté sváděl vinu na mě. Hlavou mi prolítlo hodně myšlenek.

Proč by šel někdo po mě? Já nic nevím, nic neumím, nic neznám, nic nemám, nevadím nikomu důležitýmu, tak proč by byl kolem mě takovej humbuk?

Když vidím, že se už uklidnil a nevypadá na to, že by mi v nejbližších chvílích chtěl ustřelit hlavu, přistoupím zase o něco blíž a začnu se bránit podobně jako ve svých myšlenkách:

Ale proč by měli jít po mě? Ja jsem naprosto bezvýznamnej! Nic nevím, nic nemám, nikomu důležitýmu snad nevadím. Proč by někdo plýtval kredity kvůli tomu, aby mě zprovodil ze světa? Ne ne, po mě jít nemohli.

Až pak mi došlo, že jsem v záchvatu slovní sebeobrany uvedl něco, z čeho by mohl Solo poznat, že jsem ho tahal za nos, a tak trochu znervózním, ale doufám, že se toho nechytne.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“