Mise pro moderátora MrTukan (Han Solo)

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta

Solo byl evidentně trochu v rozpacích a překvapen, když jsem mu hodil jeho zbraň, ale to brzy přešlo a on se začal rozhlížet, stejně já, po okolí, kde však nebylo nic než kopce a Falcon. Po chvíli Solo rozhodnul o směru, který půjdeme a bylo jasné, že nemělo cenu odporovat už z toho důvodu, že bylo jedno, kam půjdeme. Tudíž jsem vyrazil za Solem, rychle ho dojdu, abych teď mohl kráčet vedle něj.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Neznámá planeta

Trojice se prodila prachem dál, neustále se vzdalujíc z dosahu Falconu, Han chvílema litoval, že si nezval více oblečení, protože na planetě bylo chladněji než na Coruscantu či Corellii, kde se obvykle pohyboval.
Ačkoliv Enrick Hana dohnal, aby mohl jít po jeho boku, Han nic neříkal, celou cestu držel jeho obličej neutrální výraz, což bylo mnohdy horší než cokoliv jiného, během chvíle však již svou mlčenlivost porušil a promluvil:
Doufám, že ti je jasný, do jakýho maléru jsi nás díky svý lži dostal....
Řekl nejvýčitavějším hlasem, který snad uměl ze sebe vydat, byl připraven pokračovat dál, když se vzadu něco mihlo. Han sebou trhl a prudce se otočil, nikdo tam však nebyl.
Hej... viděli jste to? Někdo tam je...
Se zjevným rozrušením v hlase a s rukou položenou na blasteru Han očekával odpověď ostatních.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta

Chvilku ptoom, co jsem Sola došel, začal opět se svou vyčítačkou a já se začal zase docela bát, i když teď už jsme si byl téměř jist, že mi neublíží, protože to už mohl udělat dávno, stejně mi bylo líto, že hází vinu pořád na mě. Chtěl jsem se proti tomu ohradit, ale tu se náhle kousek od nás něco mihlo, a tak jsem od zbytečných řečí upustil a tasil jsme blaster. Solo byl však daleko rychlejší a již se norvézně rozhlížel a tázal se nás, zda jsme taky ten pohyb zaregistrovali.

Taky jsem to viděl. Ale třeba to nebyl někdo, ale jenom něco.

Odpověděl jsem taky rozrušeným a docela vylekaným hlasem, protože jsem si nemohl představit, co nebo kdo by na téhle planetě mohl žít. Přitom se povzoru Sola rozhlížím kolem s blasterem připraveným pálit.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Neznámá planeta

Ještě malou chvíli se trojice kolem sebe rozhlížela. První, kdo opět zasunul svůj blaster do pouzdra byl Han, který se se zřejmým znechucením opět otočil ve směru cesty, aby pokračoval v chůzi.
Buďte v pohotovosti, nejsme tu sami... dodal, ba až trochu zbytečně vzhledem k dané situaci.
Celý život je boj o přežití a když se nebojuje, dochází ke stagnaci, lidé procházejí depresemi a stejně se uchylují k riskantním činům a když dojde na tuhle chvíli, kdy si nikdo nemůže být jistý svým životem, zatraceně všeho litují. Hanův život byl ještě o něco horší, kdy destruktivní události tvoří celé jeho vzpomínky a jedinou pozitivní kapkou dobra jsou malá světlá místa... Tentokrát ono světlo pocházelo od hvězd, které alespoň minimálně osvětlovaly cestu. Cestu do neznáma.
Aby trochu uvolnil situaci, začal se zajímat o Enricka.
Enricku... řekl a v jeho hlase byly znát pořád známky ostražitosti pověz mi, jak se z člověka stane někdo jako ty.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta

Po chvíli rozhlížení se a hledání ve stínech něčeho podezřelého zasunu svůj blaster zpět na jeho místo přesně po vzoru Sola, který usoudil, že stát a čumět do prázdna nemá smysl a namířil si to zase dál v původním směru cesty. Solo se na chvíli evidentně zamyslel a já i jehostarý společník jsme kráčeli vedle něj. Tu se však Solo opět začal zajímat o mou osobu a já v tom pocítil zase trochu výčitek, i když k tomu tentokrát nesměřoval. Po jeho otázce se na chvíli zamyslím a potom začnu pomalu a těžce, při těch vzpomínkách na mládí a dospívání, odpovídat:

Nikdy jsme neměl lehký život. Vždy jsem byl rád, že žiju a dokáži si sám vydělat na to, abych naplnil své hladové břicho. Jak sám dobře víte, na Nar Shaddaa není lehký život.

Tím jsme skončil a snažil jsme se dát najevo, že toto téme radši víc do hloubky probírat nechci. Na znamení toho jsme se opět důrazně rozhlédl po okolí s rukou stále na rukojeti blasteru.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Neznámá planeta

Han raději odkývl, bylo znát, že Enrick není ochoten na toto téma odpovídat, a proto opět mlčky ušli několik kroků, když kus od nich se na kopci něco ve stínech rychle mihlo. Han se opět hbitě zastavil tasíc blaster. Ještě rychleji než to však udělal, stín zmizel.
S blasterem, který držel pořád v ruce se podíval na Enricka a hlasem, který přesně vystihoval onu situaci dodal: Tohle se mi vůbec nelíbí!

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta

Solo evidentně pochopil, že se nechci bavit o svém životě, a tak s otázkami přestal a mlčky jsme teď všichni tři postupovali ku kopci.

Po chvilce Solo opět jako šílený tasil blaster, ale potom zůstal stát, obezřetně se rozhlížejíc. Zřejmě opět něco zahlédl, tentokrát mi to však asi uniklo, tudíž můj blaster stále spočíval na svém místě. Až po zkonstatování situace Solem jsem si blaster radši také vytáhl, kdyby nás náhodou něco překvapilo.

Bude lepší bejt připravenej permanentně. Jdem dál?

Při této zbytečné otázce jsem se rozhldl po svých společnících. Všem nám bylo jasné, že musíme jít dál, protože když nic a nikoho nenajdeme, tak tu umřeme kdo ví čím.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Neznámá planeta

Tentokrát již Han nevrátil svůj blaster do pouzdra a vlastně nikdo z dané trojice ztroskotaných tak neučinil. Toto byla situace, která si vyžadovala být neustále připraven a Han si toho byl vědom. Ani to však nepomohlo k tomu, aby stav oběti, která je vydána vstříc svému nepříteli, kterého nemá ani možnost vidět, zcela přijal.
Z těchto myšlenek Hana vytrhla otázka Chewbaccy.

Jo, příště tě poslechnu, chlupáči.
Enrick samozřejmě netušil, nač se Wookie Hana ptal a jak se zdálo, Han mu to nechtěl překládat. Han se však opět na Enricka obrátil a jak se zdálo, byl ochoten pokračovat v předešle konverzaci, byť na jiné téma.

Pochybuju, že na tomhle šutru žije někdo, kdo by měl součástky do hyper motoru. Jediný, čeho docílíme je to, že nás něco sežere.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta

Stejně jako Solo a wookii jsem dál pokračoval s blasterem připraveným ke střelbě, protože jak bylo vidno, nevypadalo to tu příliš přívětivě a bezpečně. I v této chvíli si však Solo nenechal pro sebe úšklebek, který mě pobavil a dokonce jsem se mu zasmál, avšak velice rychle jsem svému obličeji vrátil vážnost a rozhlédl jsem se opět po okolí, zda nemám za zadkem něco, co by mi ho chtělo ukousnout. Pak Solovi odpovím:

Nechce se mi tu skejsnout nadosmrti... I když to možná nebude tak dlouhá doba, jak tak na to koukám, avšak možná by bylo lepší, kdybychom my sežrali to, co chce sežrat nás, co vy na to?

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Neznámá planeta

Han se krátce usmál Enrickově návrhu.
Jo, asi budeme muset. Větu už ale nedokončil, protože v té chvíli zrovna vyšli onen kopec, který se po celou cestu tyčil v cíli.
Trojice se zastavila a před nima se skýtal mírný svah a na jeho konci byla jakási menší stavba. Vše bylo zahaleno do černočerné tmy příkře osvětlené vzdálenými meteority. Budova připomínala starý bar a ze dvou oken se linula mírná záře.

No, jak se zdá, tak jsme přeci jen něco objevili... Komentoval Han nadešlou situaci s opoznání optimistečtějším hlasem.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta

Po dosažení našeho cíle - vrcholu kopce - se nám naskytl pohled na nějakou stavbu připomínající starou hospodu. Solo byl evidentně hned poměrně hodně optimisticky naladěn, lae já to neviděl tak dobře jako on a ned jsem svůj pesimistický pohled na věc dal znát svým společníkům.

No něco jsem opravdu objevili, je to lepší, než kdyby tu nic nebylo, avšak mám takovej dojem, že nás asi nebudou vítat s otevřenou náručí. Nepřijde vám to trochu divný? Že takhle uprostřed ničeho stojí bar?

Přitom se podívám na Sola a jeho přítele a potom zpražím nedůveřivým pohledem nevěrohodně vypadající bar.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Neznámá planeta

A co teda navrhuješ? Zeptal se Han opět trochu rozladěným tonem. Nemáme moc možností na výběr, buďto tu zůstaneme a něco nás sežere, nebo se podíváme tam dolů - do toho divnýho baru...
Po těchto slovech se podíval na Chewieho, u nehož se dalo usoudit dle tonu, že nadešlou situací nebyl rovněž moc nadšen a jít se podívát dolů se mu taky moc nechtělo.
Po chvíli zvažování Han pronesl návrh:
Měli bychom se rozdělit, obejdeme ten bar ze tří stran, aby nás někdo nepřekvapil...

O poznání tišším, avšak ironičtějším hlasem pronesl dovětek:

... nebo něco.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta

Ještě chvilku po Solově návrhu koukám na bar, pak jen pokjevám hlavou a odsouhlasím to:

Pořád je to lepší plán, než tady stát a čekat. Tak já bych to vzal zepředu, co vy na to?

Při druhé větě, která neskrývá notnou dávku provokace, se usměju na Sola a Chewieho a vyrazím vstříct baru z kopce dolů s tichou poznámkou.

Každej jednou musí chcípnout.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Neznámá planeta

Han sledoval odcházejícího Enricka, a tak za ním už jen zvolal:
My už si s Chewiem směr najdeme.
Ještě malou chvíli věnoval pohled vzdalujícímu se Enrickovi. Nehodlal však meškat čas, podíval se ještě jednou směrem vzhůru ke hvězdám, jakoby snad čekal, že se něco změní, ale Han rozhodně nepatřil mezi lidi, kteří by se dali označit jako naivní. Věděl, že tuhle situaci musí vyřešit, ať už bude jakákoliv a postavit se čemukoliv. Ano, každý jednou musí chcípnout, jak při svém odchodu poznamenal Enrick. Otočil se na svého společníka.
Obejdeme celou budovu zezadu, ty se budeš držet vzadu a budeš se pozorně dívat, jakmile uvidíš něco podezřelýho, střílej!
S těmito slovy se vydali vstříc budově.

Enrick se blížil k baru zepředu, čím blíže byl k baru, tím více se ochlazovalo, nebo to byl jen jeho pocit? Otočil se, aby se podíval na Hana, ale ten tam již nestál. Než se nadál, stál pouze pár metrů od vchodu.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta

Jen kousek od vchodu do budovy se zastavím a ohlédnu se, abych se ujistil, zda Solo skutečně opustil své původní místo. Chvíli přemýšlím o tom, co na mě za dveřmi může čekat a zda je to má poslední hodinka. Tyto myšlenky však rychle zapudím a zkontroluju ještě svůj blaster, aby byl připraven k okamžité střelbě, kdyby byly nějaké problémy. Ještě další chvíli stojím na místě, abych svým společníkům dal dost času k obejití celé budovy a potom směle vykročím ke dveřím, které pomalu a opatrně otevřu a nahlédnu dovnitř.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“