Mise pro Maxe Siphona

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Mise pro Maxe Siphona

Příspěvek od Elinor Yall »

prolog

V jedné daleké, předaleké galaxii je Republika, jejíž hlavní planetou je Coruscant. A na Coruscantu se nachází chrám Jediů a v chrámu Jediů zase jeden malý padawan jménem Maximus Siphon.
Nutno dodat, že už není zas až tak malý; před devíti měsíci oslavil své třinácté narozeniny - tedy od událostí popsaných ve výcviku uplynulo téměř deset let.
Dost dlouhá doba, aby jeden dostal stálého mistra... ale nic takového se nestalo. Možná kvůli Maxovu podílu na chemickém poplachu v dětském křídle, možná snad kvůli armádě sithských duchů... nicméně už to začíná být podezřelé. Rino Morthen dostal svého mistra tři roky po těch nešťastných událostech, a vzápětí odcestoval na Dantooine. Lirsiným mistrem se stal o dva roky později Yoda, a šestý rok po jistých příhodách dosáhl plného stavu padawanského i Ralf.
Jeden by si tedy myslel, že je nejvyšší čas, aby něco podobného potkalo i malého Siphona...


Coruscant, chrám Jedi, před místností Rady

Na společném tréninku s Lirsou ses od mistra Yody dozvěděl, že druhého dne se máš v 15:30 dostavit před Radu Jedi. Nebyl sis zas až tak úplně jistý, co se stalo - nevěděl jsi o žádném z vážnějších prohřešků proti chrámovému řádu, o němž by mohla vědět Rada, a tak se ti přímo nabízela nějaká optimističtější řešení.
Jenže všechna optimističtější řešení skončila na precedentu, který se stal loni - místo, aby tě přidělili nějakému mistrovi, se vyšetřovalo, kdo nechal po chodbách levitovat hromadu kompostu, kterou padawan Morthen v sebeobraně rozsekal na malé kousky (a pak ji musel uklízet po zbytek pobytu na Coruscantu).
Nicméně se jednalo o pozvání, které se dost dobře zatlouct nedalo, a tak jsi byl ve správnou dobu na správném místě - možná je otázkou, jestli i se správnými úmysly.
Rozhodně jsi nečekal sám - asi pět minut po tobě dorazil povědomý - byť ne přesně zařaditelný obličej. Ale to možná dělaly ty vousy. A taky dlouhý černý plášť, na Jediho poněkud netypický.
Známý-neznámý si tě chvíli prohlížel, s těžko skrývanou zvědavostí a překvapením.
Předpokládám, že budeš Max, co? zeptal se tě po dalších dvou minutách. Za těch pár let, co jsme se neviděli, jsi dost vyrostl.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, před místností Rady

Je právě patnáct hodin a dvacetsedm minut, já se nacházím před vchodem do místnosti Rady, zcela sám, ponořen jen do svých myšlenek.
Zase si mě zvou, by mě zajímalo, co mě chtěj zas příšít...
Jak minule, to na mě zkoušeli ten kompost, ale měli prd důkazy...
Jenže ten pohled na Rina byl luxusní, jak to potom musel smejčit...
No jo, Rino no...

Myšlenky se mi však samovolně stočily opět na včerejšek, do výcvikové místnosti.
Co zas má ten Yoda za lubem...
Ani Lísa mi nic nenaznačila...
Hm, to bude nějakej kravál kvůli ničemu...
To zas bude zábava...


Čas samovolně plynul, stejně, jako moje myšlenky, když v tom se zjevila postava, jenž šla sice směrem ke mě, ale já si ji všiml jen tak zběžně. Až když přišel onen muž blíže, začal si mne prohlížet, což mi vůbec nezpůsobovalo potěšení. Nenapadlo mne nic jiného, než-li na něj koukat stejně a tak jsme na sebe civěli oba dva. Po pár minutách to byl on, co ukončil to děsivé ticho. Jeho dvě věty mi docela vyrazili dech.
Výborně, tak on mě zná a já se vůbec nechytám...
Tak to su zvědavej, kdo si zase stězoval...
Jaká krysa..!

Dívajíc se mu do očí, jsem odpověděl.
Je vidět, že informace máš..te skvělý... lehce jsem se zasekl mezi vykáním a tykáním.
Eh, no jo, já su Max...
A moment, my už jsme se viděli..?
moje otázka nebala řečnická a já čekal na odpověď.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, před místností Rady

Dá se to tak říct. Jenže to jsem ještě nebyl Jedi, ale velitel armády sithských duchů.
Lehce se ušklíbl a v oříškově hnědých očích mu zakmitla zlomyslná jiskřička.
Takže bys mi mohl vysvětlit, která náhoda tě přivádí právě před Radu. Předpokládám, že tu nestepuješ proto, že bys obdivoval krásu toho koštěte na okně, kterému Yoda říká "bonsai to vzácná, přerostlá však trochu...".

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, před místností Rady

Koukal jsem na toho muže, jako kdybych spadl z višně.
Velitel armády sithských duchů... odříkal jsem si to znovu v duchu.
To může být jenom...
Ty jsi Alwin..? vyhrkl jsem z čista jasna.
Jasně, že jsi Alwin, kterej jinej bys taky byl, že... a zazubil se od ucha k uchu.
Dále k té bonsai jsem prohodil zcela zběžně.
Ne, opravdu tuhle vášeň já s mistrem nesdílím...

Za dveřmi bylo jasně slyšet několik rozlyčných hlasů a to napovídalo tomu, že se zanedlouho otevřou.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, před místností Rady

Taky tě rád vidím, zašklebil se.
Mimochodem, ta bonsai se nevzpamatovala od našeho pucování záchodků v celém chrámu... takže k ní mám poněkud nostalgické vzpomínky. Asi bych se měl Yody zeptat, jestli ji nechce použít ve skleníku jako základ huttské skalky...
Vzápětí se otevřely dveře do místnosti Rady a Alwin zamířil - s trochu znechuceným a trochu kajícným výrazem - dovnitř.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, před místností Rady

Musel být na nás ohromnej pohled. Zubyli jsme se na sebe, jako dva kojoti, načež Alwin přiznal barvu, co všechno musela snášet, ona řádně pokřivená bonsai.
Chuděra jedna... pomyslel jsem si v zápětí při pohledu na ni a nahlas se zasmál.
Však dveře se v tu chvíli otevřely, Alwin zamířil vstříc Radě a já hned krok za ním, s hlavou svěšenou, připraven na nadcházející hrůzy, jenž mě nepochybně čekaly.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, zasedání Rady Jedi

Ne, skalka huttská žádná nebude! vyjádřil se hned na úvod Yoda k Alwinovi a nasadil krajně sveřepý výraz.
Jste si stále ještě jistý, že je to dobrý nápad? obrátil se na něj váhavě Windu, opatrně, jako by se snažil naznačit, že by stařičký mistr nemusel být zcela při smyslech.
Někteří členové potlačili cuknutí v koutcích.
Jistě! Mnohokráte říkal jsem... teprve teď si všiml vašeho upřímného zájmu do dialog starších a moudřejších.
Mistře Willarde, výsledky tvé působivé jistě jsou, obrátil se na Alwina důstojným tónem a ten pro jistotu uhnul jeho pohledu, však destruktivními zdají se být. Proto padawana rozhodla se Rada svěřit tobě, bys opatrnost v sobě vypěstoval a pocit odpovědnost zvaný.
Jeho obličej opět nabyl laskavého výrazu a usmál se na tebe.

Alwin se zatvářil, jako by mu právě přistála na hlavě bedna s náhradními součástami do droideky.
"COŽE?" zeptal se nepříliš potěšeně.
Svěřili jsme ti Maxe za padawana, a to i přes námitky velké části Rady, lapidárně odpověděl Windu. Tak se snaž důvěru do vás vloženou nezklamat.
Nic jiného mu ani nezbývá, dostalo se mu stejně lapidární reakce ze strany, kde seděl mistr Dooku - který se právě v tu chvíli ujal slova a věnoval vám oběma odměřený úsměv.
Předpokládám, že byste si měli radši sednout. Dostanete totiž i úkol, prý proto, abyste nevyhodili chrám do povětří, jak se vyjádřil na soukromém jednání rady mistr Windu - to proto, abyste věděli, komu za to máte poděkovat.
Takže se zítra v poledne vypravíte do hangáru a na lodi poeticky nazvané Daisy se vypravíte na Alderaan, kde se pustíte po stopě generála Krona Frederica Castela.

Zaslechl jsi, jak Alwin polkl.
Dobrá, najdeme ho, přinutil se ke správné odpovědi. Můžeme již odejít? Musím s Maxem... ehm... padawanem... probrat pár věcí a instrukce k misi.
Rada vám to milostivě povolila a Alwin opustil místnost rychleji než loď vstupuje do hyperpohonu.
Naposledy upravil(a) Elinor Yall dne 23.4.2009 08:54:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, zasedání Rady Jedi

Hlavou sklopenou jsem přicházel na to, silou nasycené, místo, kde se pokaždé cítil, jako nahý. Všichni na nás měli oči pověšené a mistr Yoda navíc promlouval. My došli až do středu místnosti, kde se zastavili a já, až teď, pohlédl na celé to osazenstvo a zdvořile se uklonil.
Tato, skoro kruhová, místnost s noblesním výhledem na Coruscant, dnes hostila velkou většinu mistrů, jež zasedali v Radě.
Mistr Yoda pokačoval dále v rozmluvě a pomalu se dostával k jádru věci, jenže mě to v hlavě šrotovalo krapet jinak.
To nevypadá, že mě budou za něco nadávat...
Tak co mají za lubem...

V myšlenkách mi probleskl i včerejší trénink s Lírsou, avšak nikterak mi to nepomohlo a v tom se mistr dostal k jádru věci.
Alwin, můj mistr...
Já Alvinův padawan...
No tak to mě podrž...
a při pohledu na Yodův úsměv, mi začal cukat koutek.
Můj nový mistr, to však nesl, zdálo se, dosti nelibě, ale toho Yoda vůbec nedbal a seznámil nás rovnou s prvím úkolem.
To už jsem se přestal všemu divit a začal brát vše, tak jak je. Sic jsem vůbec nevěděl, kdo onen generál je, ale říkal jsem si, že to nebude až tak nebezpečné. Přeci jenom by nás Rada varovala a navíc by mne neposlali v prvním úkolu vypátrat takové velké nebezpečí.
A tak můj nový mistr Alwin odpověděl na přání Rady kladně a jal se opouštět místnost velmi rychlým tempem.
Vážená Rado... řekl jsem nakonec s mírnou úklonou a rozešel se za Alwinem.

Coruscant, chrám Jedi, hlavní chodba

Procházeli jsme hlavní chodbou, kde panoval čilý ruch a my mířili někam, aniž bych věděl kam. Měl jsem několik otázek, ale Alwin šel tak rychle, že ptát se teď, by znamenalo hodně řvát, a tak jsme krok sjednotili až daleko za dveřmi Rady a já se ho hnedle zeptal.
To abych tě teď oslovoval mistře, že..? s velkým úsměvem ve tváři.
A co je ten generál zač, že z něj máš takový obavy, mistře... zeptal jsem se hned v zápětí
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, hlavní chodba před místností Rady

Předpokládám, že Radu by to potěšilo, poznamenal suše, ale všiml sis, že se taky uculuje. Za chvíli zase zvážněl.
No, víš... nic proti tobě, jenže padawana jsem nejbližších deset let fakt nechtěl. Až se mnou budeš někdy v terénu, asi pochopíš proč. Ale člověk míní a Síla, respektive Rada, mění.
To už si celou novou situaci vyloženě užíval; přece jenom, na celé té představě prosazené mistrem Yodou bylo cosi... neodolatelně zábavného.
Takže mi můžeš říkat mistře, pokud ovšem zamlčíš jisté informace o mé dřívější kariéře mimo oficiální struktury. Padawane.
Zasmál se a vzápětí se bonsai vznesla do vzduchu a když se k vám připojila i s květináčem a miskou na vodu, Alwin zamířil směrem ke skleníku.
Takže bych ti měl představit generála... no, KFC je senátor, ale na planetě, kterou zastupuje, má armádní hodnost. Proslul zejména tím, že v každém projevu, který v Senátu měl, mluvil o společenské nebezpečnosti Huttů a tom, jak slimáci przní mladá děvčata. Trpí utkvělou představou, že je tím nejinteligentnějším, nejcharismatičtějším a nejpohlednějším jedincem všech dob a celé galaxie, přičemž je zarážející, že toto přesvědčení nikdo jiný než on nesdílí. A pochází ze stejného domovského světa jako já, nutno dodat.
Bonsai udělala elegantní půlobrat a pustila se za vámi do schodů do patra.
Pokud jsi o něm dosud nikdy neslyšel, tak jsi šťastný člověk. Řekněme, že znám gungany, kteří mají o něco málo menší smysl pro racionální myšlení... ale není jich mnoho... Další otázky?

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, hlavní chodba před místností Rady

Začátku jsem pramálo rozuměl a nevěděl, jak to Alwin myslí. Zřejmě to bylo něco, co jsem měl pochopit postupem času. Ale to už jsme se rozešli a přišla řeč na onoho generála.
Generál KFC senátorem..? projelo mi hlavou.
Jo toho znám... skočil jsem mistrovi do řeči, ale hned zase zmlknul.
Ten dělal s kuřatama...
Hm, od kuřát až do senátu, to nevěstí nic dobrého...
ale pak jsem zaslechl "mladá děvčata".
Jaká mladá děvčata..? a zpozorněl.
Zbytek informaci už jsem pochytil a když společně vystoupali o patro výš, pověděl jsem.
Vím zhruba o koho jde...
Jeho kariéra je až zarážející...
A máme získat informace, nebo ho rovnou zatknout..?
zeptal se závěrem.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, hlavní chodba před místností Rady

Záleží, jak moc si budeme chtít znepřátelit diváky pořadu "Přímý přenos ze senátu!". To první by ocenili, zvlášť, kdyby se pak výsledky zpřístupnily veřejnosti, to druhé ne - KFC totiž udělal z přímých přenosů takovou one-man-show, že by si pak jen těžko zvykali na normální sittcomy, ušklíbl se Alwin a jeho výraz získal poněkud ponuřejší odstín.
Ještě tři patra, a ocitli jste se před tobě dobře známým skleníkem - v tuto denní dobu zcela prázdným (s výjimkou kytek, užitkové zeleniny a čehosi podobného vodní nádrži - která však nebyla ve skleníku, ale zabudovaná do terasy hned vedle.
Tvůj mistr mezitím odeslal bonsai na hřbet ryboidního tvora, jehož podobu měl chrlič zavlažující zdejší trávník, a zabral jednu z laviček.
Jo. Dobře. Co jsi v poslední době provedl tak, aby to Radu mohlo naštvat? Rozhodně při tom nenasadil žádný výchovný výraz; vypadal jenom poněkud unaveně a rozčarovaně z celého vašeho poslání.¨
Ono to totiž vypadá, jako by se nás pánové nahoře snažili co nejrychleji poslat z Coruscantu co nejdál od Chrámu - a jakákoli záminka jim k tomu byla dobrá.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, hlavní chodba před místností Rady

Odpověď mého prvního a zbrusu nového mistra, byla vševysvětlující a já už se v duchu připravoval na to co nás čeká.
Takže ona je to taková diplomatická mise, dalo by se říct...
Zíkávání informací, vyžaduje hodně otázek neurčitým směrem, řekl bych...
V tom případě se ale nabízí hlavní otázka, kdo z nás je ten řečník..?

Zahloubán sám do sebe, do svých myšlenek na blízkou budoucnost, jsem stěží postřehnul, že zdolajíc tři patra jsme se ocitli na venkovních terasách, před mým oblíbeným skleníkem.

Coruscant, chrám Jedi, terasovité zahrady.

Mohla být asi tak hodina před polednem, soudě podle postavení slunce na obloze, když jsme došli před skleník, jenž mi byl důvěrně známý. V tuhle pozdně dopolední dobu, zde panoval naprostý klid. Věděl jsem to já i mistr, neb jsme tu oba, svého času, trávili docela dlouhé chvíle, přičemž já se celou dobu hrabal v plodné ornici. Největší ruch zde panoval vždy ráno a večer. Byly zde samozřejmě i takové rostliny, jenž si vyžadovaly zcela odlišnou kulturu, avšak o takovouto flóru se vždy staral jedinec, který dannou rostlinu sám vyšlechtil. Znal jsem to tu, jako své boty. Kde se skladoval kompost, kde byly přípravny, kam se vozil sběr každodenní zeleniny a ovoce, prostě všechno. Měl jsem to tu rád, to ticho a klid, tu harmonii, ten řád jak a co sázet do řádků. Vždy mě u toho vypnul mozek a já si celý den lebedil zarytý v zemi, okopával, trhal plevel, česal, sklízel, nakonec i rovnal řádky a to mě pak hnali, že mám úžeh ze slunce.
Přeci jenom, co ve mě máma zasela, to tam vzešlo...
Farmářský geny teda nezapřu...
pomyslel jsem o tom všem.

Mezitím se mistr zbavil, dle mého názoru, už dosti hybridní bonsae a uvelebil se na jedné z lavičkek, přímo naproti vodní nádrži. Já si sedl na obrubu nádrže a když se mě pak mistr otázal, v klidu mu odpověděl.
V poslední době nic...
Od té doby, co je Rino pryč, sekám latinu...
Já si myslím, že jim piju krev už od začátku. Neustálý šarvátky s Rinem, a to je právě ono...
Pak když mám příležitost, tak mu to prostě vrátím...

Nachvíli jsem se odmlčel a zjistil, že je vlastně docela velké teplo. A tak jsem ze sebe shodil plášť, nátáhl se a smočil jednu ruku v nádrži, jíž si pak osvěžil obličej a týl hlavy, a směle pakračoval dál.
Jisté je, že v chrámu už je mi těsno...
Cítím to já a bezpochyby i rada, ovšem ptal bych se v tom případě jinak...
Proč nás dva dala Rada dohromady, za účelem generála KFC..?
Když budu uvažovat nahlas, tak - my dva musíme mít něco společného, co je zapotřebí v téhle věci a nebo to generál nemá zrovna v lásce a tím spíš se projeví a udělá nějakou chybu, z níž my můžeme těžit.
V tom případě se mu budeme muset dostat hodně na tělo, což předpokládám-li dobře bude tvoje parketa...
Tak od čeho jsem tu teda já..?

Mám akorát pocit, že to celý sprzním... řekl jsem nakonec a pohlédl Alwinovi do tváře.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, terasovité zahrady.

Pokud jde o diplomatické záležitosti, klidně si je vezmu na starost, poznamenal Alwin s lehkým úsměškem a opětoval tvůj pohled.
Jinak nevím, jestli sis toho všiml, ale velká část Rady mě nesnáší. Což souvisí s tím, že při poslední misi se mi podařilo zdemolovat jednu stíhačku a s druhou nouzově přistát na terase republikánského rezidenta na Gaarku. Chápu, kus budovy přitom vzal za své, ale jinak bych nemohl toho potomka kathských psů zatknout.
Na chvíli se odmlčel a dlouze pozoroval bonsai na rybím hřbetě. Zdálo se, že celá záležitost mu nějak leží v žaludku, rozhodně víc, než by se na správného Jediho - alespoň podle představ tvých učitelů - slušelo a patřilo.
Mimochodem, jeho případ před týdnem projednal výbor pro imunitu a rozhodl, že není jediný důvod, proč na dotyčného vznést žalobu za překračování funkcí veřejného činitele, úplatkářství, vyděračství, styky s organizovaným zločinem a tak dále, několik pokusů o vraždu Radou vyslaného vyšetřovatele ani nezmiňovat. Což je druhá strana toho, o čem je práce v terénu a o níž ti toho v chrámu asi moc neřekli.
A pokud jde o generála KFC - myslím, že mi tě podstrčili jako padawana čistě proto, aby ses dostal ven a viděl, jak vypadá galaxie jinak než jako soubor informací z archivu... a aby u mě vypěstovali nějaký pud sebezáchovy.


Dal ti pauzu si všechno srovnat v hlavě a pokračoval:
A... mohl bys mi kdyžtak nějak shrnout tvůj předchozí výcvik a znalosti? Krom toho, že jsi na Rina poslal hromadu kompostu a tak. Ono je to trochu hloupé, ale vlastně o svém padawanovi nevím o moc víc, než že nesnáší jednoho idiota, podle všeho se vyzná v manipulaci předměty za pomocí Síly a umí kreslit úžasný sithský ksichty na prostěradla.
Na chvilku zas připomínal toho dvanáctiletého nečekaného spojence z doby evakuace dětského křídla chrámu.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, terasovité zahrady.

Slunce postoupilo vysoko vzhůru a svými paprsky nás bombardovalo, přímo na naše odkrytá temena. Ovšem vzato druhou stranou, nadešla chvíle, kdy celá zahrada naplno ožila a svou neúnavnou látkovou výměnou, činnila ono vedro snesitelným. Během těchto mých minipoznatků se mistr vyjevil, ve zcela osobitém světle a mne nenapadlo nic jiného, než-li si pomyslet.
A bacha, no tak to budem dvojka... a do toho řekl.
Slušnej zářez na pažbě... a zasmál se celkem nahlas.
Smích mne však přešel, když mi mistr objasnil verdikt výboru, na což jsem záhy odpověděl.
To mě vůbec nepřekvapuje... a dál pokračoval jen ve svých myšlenkách.
Zřejmě všem zacpal huby kuřatama...
No to může zkusit na mě, vepřožrouta...
Mu to kuře prošpikuju bůčkem a nechám ho to sežrat...

Vrátil jsem se zpět, z říše svých bujných fantazií, a zjistil, že mistr stále ještě hovoří.
Kdo by to byl řekl, že se naše cesty spojí... pomyslel si při pohledu na mistra.
Max a Alwin...
To je silná dvojka...
prolétlo mi hlavou závěrem mistrových slov.

Chvíli se odmlčel, přičemž jeho následná otázka mi zcela vyrazila dech.
Co mám hrnout..? zeptal se sám sebe zvláštním tónem a následně odpověděl.
Není co hrnout...
Kdybych to měl vyjádřit jedním slovem, tak - slabý -.
Boj se světelným mečem, jednoznačně slabý...
I když mě Lírsa zřídkakdy, zcela náhodně porazila a jít do starších, jsem se nikdy nebál...
Na můj styl by ses měl zeptat spíš jí, myslím Lirsy...
Dále pak, cos to řekl, á - manipulace s předměty...
Tak to bych taky řekl, že hodně slabý...
A ty sitský ksichty, te jediný co umím...
a pohlédl alwinovi do očí.
Ne, vážně...
Já nevím co mám o sobě říct...
Na takový otázky já nejsu stavěnej...
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, terasovité zahrady.

Ok, takže bys měl zvládnout všechny komplikace, které by během mise mohly nastat, pousmál se Alwin. Sithské ksichty totiž zaberou vždycky, když to ostatní selže.
Rada by jej za takový výrok bezpochyby nepochválila, protože něco jako sithové není téma k žertování ani když by se uživatelé temné strany mohli zapsat do seznamu ohrožených druhů.
Tvůj mistr si to nejspíš uvědomoval a trochu rozpačitě se poškrábal na nose.
No, kdyby ses chtěl na cokoli ke studiu zeptat, tak se ptej, ale nemůžu zaručit, že budu znát odpověď.
Jinak zítra v poledne odlítáme na Alderaan. To znamená, že by sis měl v průběhu dneška zabalit věci a zítra se u snídaně pořádně nadlábnout. Oběd totiž nestihnem. A jo... vezmi si se sebou nějaké slušnější oblečení, s největší pravděpodobností nás nemine pár společenských akcí, uvidíme, co nám hodí za konkrétní instrukce.

Při zmínce o společenských akcích se zatvářil poněkud nakysle, a při poznámce o konkrétních instrukcích již přímo jako lord předtím, než se na svého droidího komorníka obrátí s otázkou: "R-235-CN, má citron nožičky?"
Jinak by ses měl asi zařadit zpátky do normálního vzdělávání svého ročníku, tedy pokud nemáš nějaký lepší nápad, co dělat. Mám tu totiž v chrámu taky ještě nějakou práci, ale ta by neměla zabrat víc než čtyři... pět hodin a nepodléhá žádnému konkrétnějšímu časovému plánu. Jenom bych ji měl někdy udělat. Padawane.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“