Smrt číhá všude - 1. mise pro Gwydiona Lyra (Elinor)

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Smrt číhá všude - 1. mise pro Gwydiona Lyra (Elinor)

Příspěvek od East.Wood »

Duro, Pri-Andylanské loděnice

"Tak zas zítra, nashle!" zavolal z vrátnice zaměstnanec bezpečnostní služby na odcházející zaměstnance. Andreen Heug byl jedním z posledních, kdo opustil budovu společnosti CorDuro. Směna v docích skončila a konstruktéři, mechanici a inženýři se hrnuli na stanoviště místních linek nadzemní dráhy, sháněli si aerotaxi, nasedali do svých vznášedel anebo se jen spěšně vydali pěšky do svých domovů. I Andreen miloval konce pracovních směn, mohl si zas na pár desítek hodin udělat volný režim a odpočinout si.

Došel až na kraj ulice, podíval se vlevo i vpravo a přešel hlavní komunikaci. Na druhé straně se zařadil do davu, proudícího ulicemi, aby se v příhodný okamžik odpojil a zamířil ke svému bytu v několikasetpatrovému mrakodrapu z duraoceli a plexiskla, který se už z dáli tyčil a tak nebylo možné jej minout.

Tu však znejistěl a ohlédl se. Něco nebylo v pořádku a on to věděl. Potemnělé ulice kolem jeho domu byly vždy řádně osvětleny, avšak i zde se našlo mnoho tmavých koutů, ohybů uliček, zákoutí a nepřehledných míst, která mohla skrývat nejedno překvapení, či dokonce nebezpečí... Andreen se naposledy ohlédl, aby se ujistil, že jej nikdo nesleduje a poté zadal vstupní kód vchodu do budovy. A přesně v tu chvíli viděl, jak jej obklopil mohutný stín...

Yavin IV., orbita měsíce

Vaše loď vystoupala do věsmírného prostoru a ty a Walenn jste se mohli spokojeně oddat běžný činnostem cestujících na dopravní lince mezi Coruscantem a Durem. Den předtím jste přiletěli z Yavinu 4 a popravdě změnit poněkud těsný kokpit jednomístné stihačky za poměrně pohodlný luxus dopravního frachťáku byla úleva. I Walenn dávala najevo dobrou náladu tím, že s Tebou laškovala u oběda. Schválně Ti podržela židli, aby ji pak s rozpustilým smíchem na poslední chvíli posunula směrem dozadu. A těmito žertíky se bavila už od doby, co jste se vydali na svou první společnou misi. Popravdě řečeno to nevypadalo, že by si nějak podstatně uvědomovala vážnost vašeho úkolu, možná se ale jen snažila ulehčit napětí, které se dalo pociťovat kadžým okamžikem...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

orbita

Nic proti veřejné dopravě - je bezpochyby pohodlnější než stíhačka, a když jsme s Walenn provedli analýzu nákladů, zjistili jsme, že nás (ehm - řád Jedi) to vyjde levněji jednou z oficiálních linek Coruscant-Duro a pak Duro-Coruscant, než kdybychom letěli přímo na Duro a tam platili přístavní poplatky. A protože Walenn chtěla být vzornou Jedi a Luke Skywalker s Kylem Katarnem zastávali své klasické názory na minimalizaci nákladů... bylo rozhodnuto.
Přesto jsem byl z naší lodě nervozní, asi ještě víc než z celého úkolu a absence zodpovědné osoby, která by měla naši misi na triko.
Upřímně jsem doufal, že se Walenn nebude snažit uvolňovat náladu vtipkováním po CELOU cestu, protože už teď jsem se začínal pohybovat kolem hranice podrážděné nálady.
Konečně se nám podařilo sednout si u oběda stranou od ostatních cestujících, aniž by to působilo nějak nápadně. Na probírání detailů k misi bylo ještě příliš brzo, přece jen, cesty vesmírem nejsou záležitostí několika málo hodin, zvlášť u civilních lodí s nepříliš vyspělými stupni hyperpohonu.
Asi moc nejsi turistický typ, co? zkusil jsem přimět Walenn k hovoru, vlastně spíš k nevázanému plácání víceméně o ničem, kterým by se též dal zabít čas.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír, Corellianská cesta

Bylo holým faktem, že dopravní frachťáky a korvety pro širokou cestující veřejnost na tom byly s luxusem a rychlostí na štíru. Proto také Walenn hledala jakoukoliv možnost rozptýlení. Přisedla si k Tobě bokem od většiny spolucestujících a když jsi nadhodil téma turismus a cestovní ruch, neměla sebemenší problém v něm pokračovat.

Usmála se při vzpomínce na dětství a promluvila: "Víš, strašně ráda jsem vždycky cestovala vesmírem. Ale nikdy jsem nemusela přeplněné hromadné linky, nebo obří křižníky. Nejlepší to bylo vždycky v malé stíhačce! Adrenalin, rychlost, manévry - z téhle perpektivy byl vesmír vždycky nejhezčí! S mým otcem jsme létávali mezi planetami našeho sektoru, neboť jsme měli početné příbuzenstvo... Na tyhle časy se krásně vzpomíná. Takže ano, cestování mezi hvězdami mě láká a baví, ale ne takhle..." zasněla se Walenn a poté otočila svůj zrak k Tobě: "A co Ty, cestoval jsi s rodiči po galaxii?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

vesmír, Corellianská cesta

"Právě, že ne. Máma pracovala na Coruscantu," odpovím Walenn klidně. "A když měl táta dovolenku, tak jsem s ním sice trávil dost času v přístavu na různých lodích, ale moc jsme toho nenacestovali. Vlastně jsem se začal víc seznamovat s vesmírem až v... poslední době."
Pokrčím rameny.
"Musím dodat, že si na to člověk snadno zvykne. Zvlášť z kokpitu stíhačky, nebo když při tom cestování... něco dělá a má nějaké svoje povinnosti. Takové to "jenom cestovat a nudit se" mi přijde dost frustrující."

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír, Corellianská cesta

Walenn se napila energetického nápoje, který si dala po obědě a pokračovala: "Vidím, že máme oba stejný názor na prožití nudné cesty. Raději bych hodiny proseděla u stolu se sabaccem, než posedávat a čekat, než přiletíme k cíli..." přičemž se mimoděk rozhlédla a když žádný herní stůl ve společenské místnosti, kde jste seděli, neviděla, vrátila se zpět pohledem k Tobě a chtěla za každou cenu přejít od nudné konverzace k zajímavějším tématům: "Pojďme raději mluvit o našem úkolu. Na Duru jsou, jak jsem slyšela, proslulé loděnice s těmi nejlepšími konstruktéry lodí v galaxii..."
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“