1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Onderon, nádvorie pevnosti kráľa Ommina

Vojak schytí svojho brata v zbrani pod pazuchu a kývne ti na znamenie, že rozumie a už ho vlečie preč z ruchu boja. Otočíš hlavou a prebehneš k Dagovi, ktorý už je hotový so svojim ošetrením a zdá sa byť v pohode
Všetko v poriadku, bolo to len škrabnutie. Ako to vyzerá s ranenými?
spýta sa a ty sa obzrieš a nevidíš nikoho, kto by potreboval ošetriť. Dag sa pozviecha na nohy a schytí svoju zbraň
Ideme si zabojovať?
spýta sa a ukáže rukou na bránu, kde Jediovia tlačia nepriateľské jednotky viac a viac do pevnosti. Dag však nečaká na tvoju odpoveď a rozbehne sa do boja.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Onderon, nádvorie pevnosti kráľa Ommina

Všichni hotoví, máme přestávku...
Odpovím Dagovi a ještě jednou se podívám na jeho ruku, kterou měl celkem profesionálně ošetřenou.
Ještě aby ne, když je medik.
V popředí se bojovalo a naše jednotky stále postupovali a potlačovali nepřítele. Jediové byli samozřejmě v první línii a Daga asi napadlo, že bude nejlepší nápad se tam vrhnout za nima. Když se mně zeptal, jestli si půjdeme zabojovat, chvilku jsem nechápavě stál a na odpověď jsem se zmohl, až když se rozběhl kupředu.
Fakt ne, stačí když zabijou jednoho medika...já se budu raději držet vzadu.
Křikl jsem na něj a jak jsem řekl, tak jsem také udělal. Nechal jsem ho běžet do boje a já se zaběhl podívat na zraněné, které jsem ošetřil a poslal dozadu. Často jsem se ohlížel do bitevní vřavy, jak si vedou, držel jsem se však v zámezí, kde bylo teoreticky bezpečí.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Onderon, nádvorie pevnosti kráľa Ommina

Obzrieš všetkých ranených, všetci sú stabilizovaný a pomocné jednotky ich už nakladajú do transportov. Zrazu z davu, ktorý sa prebíja hlbšie do pevnosti vybehne kapitán spojeneckých jednotiek
Hej ty! Medik! Do vnútra! Je ťa tu potreba.
Neváhaš na jeho volanie a prebehneš k nemu, vidíš maximálne rešeto narobené z nepriateľov. Postupuješ vpred a počas chôdze stúpaš na roztrieštené hlavy droidov ale aj iných humanoidných rás. Na stene vidíš prilepené kúsky mozgu, tamto vľavo je ruka odseknutá mečom a v rohu sa myká v poslednej agónií twilek oblečený v brnení nepriateľa. Kašle krv a okolo neho stoja tvoji spolubojovníci a jeden na neho kričí
Kde je Ommin? Kde je Ommin?
kapitán ťa chytí za rameno
Potrebujeme ho živého. Dostal ranu svetelným mečom priamo do brucha.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Onderon, nádvorie pevnosti kráľa Ommina.

Takhle má vypadat správná logistika v armádě...
Pokývám hlavou nad ukázkovou prací v zámezí, kdy vojáci pěkně nakládají stabilizované vojáky do transportů mířících do lepších zdravotních zařízení.
Symfonii přeruší až kapitán, který vyběhne z davu a pošle mně dopředu. Nic bližšího neřekne, proto neváhám a hned vyrazím kupředu.
Už běžím...
Zakřičím, abych to dal všem najevo a snažím se co nejrychleji proběhnout spouští z mrtvol vojáků. Byli tu smíchané jak kovové tak organické části těl lidí i droidů. Nejednou na něco šlápnu, snažím se to však ignorovat a dostat se ke zraněnému vepředu.
Prorvu se davem a rozhlížím se kolem sebe, kde je nějaký zraněný, nicméně vidím jenom jednoho nepřítele, kolem kterého se seběhla skupinka našich.
Aha, důležité informace...
Usoudím a přijdu k němu blíž. Brašnu si ze strany přesunu dopředu a otevřu jí. Ještě vyslechnu od kapitána rychlou diagnózu a neodpustím si poznámku.
Tak ať si ho vyléčí oni, zatraceně...
Naštěstí jsem to utlumil a tak jsem raději téma přesunul na zraněného.
Nevím co pro něj můžu udělat, tyhle rány světelným mečem sou úplně na hovno, protože to okraje tkání ještě přiškvaří. Pokusím se mu hlavně utišit bolest a dát mu nějákej adrenalin, snad ho to udrží naživu dost dlouho. Ale tohle by potřebovalo okamžitý transport...i když nikomu tady asi nejde o to, aby přežil tuhle bitvu...
Na konci ještě trochu sarkasticky ohodnotím vzniklou situaci i priority vojáků kolem mně a dám se do práce. Na ránu plácnu synthaplast, abych zabránil dalšímu šíření infekce a alespoň trochu ránu držel pohromadě. V ruce jsem chvilku převaloval Pleezer a Dipill. Po chvilce přemýšlení jsem se rozhodl pro Dipill, který sloužil mimo jiné i jako antistresák. Nakonec na povzbuzení malá ampulka adrenalínů. Oboje jsem aplikoval do oblastí srdce a s několika vteřinovým odstupem.
Tak jo, víc neudělám. Pokud by odcházel, tak mu můžu dát další adrenalín, ale nevím co to udělá s jeho srdcem. Dag by mohl mít Cordrazine, kterej dokáže pacienta nabudit, když už umírá, ale to je opravdu poslední možnost a medikové to v zásobě nemají...no, to by bylo asi vše, kde je Dag mimochodem?
Do kalhot jsem si utřel to minimum krve, co mi zůstalo na rukách a po několika důležitých informacích jsem se zvedl z místa, abych udělal místo vyslýchatelům.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Tu som, tu som!
ozve sa za tvojím chrbtom Dag a poklepe ťa po ramene, okamžite aplikuje Cordrazine pacientovi, ktorý zakašle a vypľuje krv
Teraz odo mňa niečo chcete?
spýta sa a zasmeje sa
Nepoviem vám nič! Už som aj tak mŕtvy a tým nič nezvrátite.
povie a chytí sa za brucho, znovu zakašle a v tom vystúpi z davu Jedi, ktorý zatvorí oči a natiahne ruku k zomierajúcemu chlapovi, chvíľku ticha preruší náhly výdych muža na zemi. Dobre vieš, že už je po ňom. Jedi otvorí oči a povie
V hlavnej sále sa nachádzajú tajné dvere, ktoré vedú do úkrytu pevnosti. Tam!
ukáže prstom na stenu, kapitán po jeho boku len prikývne, pískne a ukáže päsťou na stenu. Vojak s bazukou si kľakne, obzrie sa, aby skontroloval či za ním náhodou niekto nestojí a vystrelí raketu, ktorá rozseká stenu na milión kusov, objaví sa dostatočne veľká diera cez, ktorú však veľa mužov neprejde
Musíme sa rozdeliť! Vy desiati, Jedi a ty!
ukáže prstom na teba kapitán a pečlivo vyberie ďalších vojakov
Vy pôjdete dnu a my zatiaľ obkľúčime pevnosť. Bežte!
prikáže kapitán a Jedi sa na jeho slová rozbehne priamo do tajnej chodby, nasledujú ho vojaci, ostatní zatiaľ upierajú pohľad na teba.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od LuInk »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

No jasně...
Rozhodím rukama a otočím se k Jediovi zády. Nemůžu říct, že bych měl Jedie nějak v lásce, pouze je uznávám a u toho to také zůstane. Jeho technika nicméně pomohla a Jedi dokázal říct, kudy se dostaneme do pevnosti. Vojáci mohli zajásat, mně to moc na náladě nepřidalo. Nevím proč, ale když přišlo na Jedie, byl jsem vždy nepříjemný a hledal každou chybu.
Tak to mohl udělat hned a nemuseli jsme plácat léky doprdele...
Pokýval jsem hlavou ze strany na stranu a sledoval výbuch stěny. Raketometčík se rozhodně choval profesionálně, když se ohlédl za sebe. Viděl jsem spoustu popálenin od žhavých plynů, když byl střelec prostě líný se otočit za sebe, ale i když se procházející voják neohlédl. Někdy to byly minoritní popáleniny, setkal jsem se ale i s vážnějšími zraněními, kdy byl popálen celý obličej, jež budou zdobit jizvy do konce života a udělá s tím pouze něco velice drahá a složitá plastika. Být přímo za raketometem byla potom už normální sebevražda, neboť by se hlava vypařila prakticky okamžitě. Já pracoval sice v zázemí, ale i takové zranění se k nám po bitvě dostávaly. Nikdy jsem nechápal takovou neprofesionálnost vojáků.
Ano, pane!
Dostal jsem jednoduchý rozkaz, jít do pevnosti. I když já to bral trochu jinak než chlapi okolo, kteří se tam nadšeně rozběhli. Já viděl úzké chodby, souboje na blízko, přepadávání, čištění místností. Možnost zranění se násobila tak tisíckrát a voják se v těsném prostoru může klidně i praštit hlavou do dveří a rozbít si nos, jeden medik prostě nikdy neví.
Tak po bitvě Dagu...
Párkrát ho plácnu po rameno a jakoby se od něj odpíchnu, když se rozběhnu k ostatním z našeho úderného týmu.
Zařadil jsem se k vojákům, i když jsem se, kvůli bezpečí, držel spíše vzadu. Snad poprvé od výcvikového tábora jsem vzal pušku pořádně do ruky, protože v uzavřeném prostoru jsem byl také v nebezpečí. I když z ní nejspíše nevystřelím, lepší nějáký pocit bezpečí.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od Jazen »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Dag na teba len kývne a zakričí
Dávaj na seba pozor!
potom sa hneď otáča a venuje sa menším zraneniam, ktoré utrpeli vojaci počas prestrelky v hale. Ty už však vbiehaš do temnej chodby, ktorú osvetľuje jedine modrý svetelný meč Jediho, ktorý vás vedie touto chodbou. Chodba je široká asi päť metrov, preto udržujete improvizovanú formáciu s rozostupmi po jednom metri za sebou. Pomaly pokračujete ďalej, zrazu pocítiš nejaké chvenie
Čo to je?
spýta sa vojak pred tebou. Na jeho otázku mu odpovie Jedi, ktorý len tak povie cez pleco
Vonku narazili asi na silný odpor. A ticho už. Moje zmysly sú blokované temnou stranou, ktorej je tu kopec.
po jeho slovách už je len ticho, pokračujete ďalej asi dvadsať metrov, ty už cítiš, že nie ste v chodbe ale vo väčšej hale. Zrazu za sebou niečo začuješ, obzrieš sa, avšak niečo ťa zdrapne za nohu a ťahá ťa to preč od zbytku tvojej skupiny. Pri podtrhnutí sa ti šmykne a udrieš sa hlavou do zeme, časť nárazu odblokovala helma, aj tak ťa to síce na chvíľku otupilo
Hej! Medika nám berú.
zakričia chlapi pred tebou, uvidíš však už len modrú šmuhu a hneď si voľný. Jedi už len zachytí svoj meč, ktorý Silou vrhol proti tvojmu protivníkovi, dobehne k tebe a postaví ťa na nohy
Si v poriadku?
spýta sa a zase pokračuje v pochode dopredu.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od LuInk »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Opatrně pochoduju v rozestupu, který nám byl dán a snažím se hlídat si své okolí. Vojáci nevypadaj zrovna nejklidnější. Stresovou situaci by dokázala vyřešit jedna dávka pleezeru, ale kdyby jsme se dostali do akce, vojáci by byly nepoužitelní. Vlastně by byli sjetí a v euforii a stres alespoň dopomáhal k soustředění vojáků, což bylo na druhou stranu žádoucí. Velitel vybral zkušené vojáky, takže všichni vypadali jak praví bojovníci a něčeho nečekanýho jsem se bát nemusel. To na základně nás učili jak utěšovat vystresované nováčky, neboť ti mohou být nevyzpytatelní, toto byli praví muži, kterým jsem věřil a pleezer tedy nebyla nutnost, pouze úleva a jakási odměna.
Vojáci dávali pozor stejně jako já, proto nebylo divu, že si jeden všiml i chvění, odrazů bitvy z venku. Jediho odpověď ale nebyla perfektní, rozhodně nebyla taková, jak nás na přednáškách psychologie učili. Odpověď byla ledabylá, přes rameno, a ještě tvrdě odseknutá a zakřiknutá. Ale věděl jsem, že já bych neodpověděl líp a tak jsem nic nenamítal.
Dojdem až do velké haly, když mnou projede chlad. Můj mozek, naladěný na zdravotnickou práci, si hned vybavil několik důvodů, po chvilce jsem ale poznal, že to nebylo nic jiného, než moje intuice. Rychle se otočím, ale to už nic nestihnu a něco mně chytilo za nohu takovou sílou, že jsem se neudržel pevně na zemi a praštil s sebou o zem. Proto jsem měl v jednu chvíli obě nohy nad sebou, spadl jsem na hlavu, až jsem upustil zbraň. Mohl za to náraz, i když utlumený helmou, přesto dost silný, aby s tím měla moje hlava na pár sekund problémy.
Když mně to tahalo pryč, snažil jsem se ze všech sil vytáhnout zbraň a bojovat, nicméně když se mi jí konečně povedlo dostat do ruky, aniž bych zamířil, modrá "střela" prolétla útočníkem a já ležel na zemi volný. Až když ke mně přišel Jedi uvědomil jsem si, že to byl světelný meč.
Jo, jsem, díky...
Odpověděl jsem mému zachránci co nejvíce přívětivě, nicméně hlavně poděkování bylo spíše přeceděné přes zuby.
Asi budu muset přehodnotit názor na Jedie.
Sám ochránce slabých a zastánce práva v Galaxii mně postavil do složité situace, když mně zachránil, ale rozhodl jsem se udělat to, co dělám s pohledem na roztrhaná těla vojáků - zapomenout na to.
Svojí pistol jsem uklidil do pouzdra a zvedl pušku. Zařadil jsem se do zástupu vojáků na své místo a pokračoval v cestě.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od Jazen »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Prechádzali ste mnoho halami. Nič zvláštne sa však nedialo. Sem tam nejaký šuchot v tmavých kútoch temného paláca. Nič ste však nevideli, pokračovali ste teda v ceste. Pri vstupe do jednej z hál ste zazreli na konci chodby svetlo. Jedi sa len otočil na svojich spolubojovníkov a vraví
Zpredu cítim množstvo osôb. Po tichu hlavne!
povie a pokračuje pomalým krokom dopredu za svetlom. Prešli ste asi 40 metrov a ocitli ste sa pri obrovskej bráne, ktorá bola trochu pootvorená a cez malú skulinku prechádzalo svetlo. Jedi opatrne postúpi a nazrie cez dvere
Podľa toho čo som videl, sme sa dostali do pravého krídla paláca. Tu by sa mal nachádzať aj hangár.
povie a otvorí Silou dvere a vbehne dnu
Vzduch čistý.
povie smerom k dverám a tvoji spolubojovníci sa nahrnú dnu. Nacvičene zaberú sektor a hľadia na všetky strany
Poďme, vpred!
zavelí Jedi a rozbehne sa po chodbe, ktorá sa stáča doprava, keď sa dostane do zákruty, okamžite sa pripleskne k stene. A rukou ukáže povel, aby ste zostali na mieste. Potom kývne a všetci zaraz k nemu pribehnete
Pred nami sa nachádza hangár. Videl som Ommina s jeho osobnou ochrankou ako vchádzali dnu. Nabehneme tam a zajmeme ho. Bolo ich asi desať plus Ommin.
povie a rozbehne sa k hangáru a vy všetci za ním. Po pár sekundách prebiehate hangárovými vrátami a môžeš si všimnúť, že zľava sa k vám pridá ďalších šesť Jediov, ktorí bežia po vašom boku smerom k Omminovi, ktorý sa zrazu otočí a skríkne na jeho ochranku, ktorá spustí paľbu. Je neuveriteľne precízna. Jeden Jedi okamžite dostane zásah do hlavy a padne na zem mŕtvy, muži po tvojom boku s dvom guľometmi zmietli ochranku v priebehu dvoch sekúnd. Avšak ty pocítiš silné pálenie na pravom ramene. Môžeš si všimnúť, že ťa škrabla jedna rana. Jeden Jedi pribehne k padnutému Jedimu a zatvorí mu jeho mŕtve oči. Z vašej výpravy prežili krátku prestrelku len štyria muži, dvaja z nich dostali zásah do stehna a do ruky. Jediovia zatiaľ pristúpia k Omminovi, jeden z nich, ten šedivý vystúpi vpred a povie
Ommin, si zatknutý za zločiny voči Republike a jej ľuďom!
starší zjazvený muž, ktorý sa prehlásil kráľom, sa len zasmeje a odvetí
Vtipné, najskôr ma však budete musieť poraziť.
posledné slová, doslova zakričí a vypustí blesky smerom k mužovi, ktorý ich odrazí na stranu svojim mečom. Strhne sa neuveriteľný boj so sveteľnými mečmi. Niečo také môžeš vidieť prvý krát vo svojom živote. To ťa ale nezaujíma a pribehneš ku raneným.
Au...dostal som to do nohy.
povie muž so zaťatými zubami.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od LuInk »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Předemnou se odehrávala vskutku epická bitva světelných mečů. Nikdy jsem žádnou neviděl a dalo by se říct, že jsem o to ani nestál. A nyní? Nyní jsem byl v první řadě, měl jsem nejlepší výhled, společně jako ostatní vojáci, kteří se do zuřivého souboje raději nepletli.
To, co předcházelo tomuto souboji bylo velmi rychle. Vlastně to byl vpád do místnosti, když v ní vycítil náš Jedi přítomnost vojáků a pak se spustila zběsilá přestřelka. Padli nepřátelé, padla ale bohužel i spousta našich. Rozhodně se to dalo udělat lépe, minimálně v příručkách to bylo lépe popsané, chápal jsem, že toto byl nejlepší možná výkon a né vždy vše vyjde jak se učilo na škole.
Mimo vojáků padl i jeden Jedi a kdybych byl drzý, mohl bych říct, že nám zabili hlavní údernou sílu skupiny. Byli tu ale i dalších pět, kteří se dokázali s nebezpečím vypořádat jak se sluší a patří.
Možná na ně změním i názor, první dojem na mně udělali, ty další ale už za to stojí.

Kolem byli dva zranění, tři, pokud počítám moje škrábnutí. Když jsem obhlédl oba dva, usoudil jsem, že moje zranění má nejnižší prioritu, intuitivně jsem postrčil zásah do stehna úplně dopředu a jeho výkřik mně i ujistil v tom, že jsem se rozhodl správně.
Došel jsem k muži, který ležel na zemi, neboť jedna noha ho už neudržela nahoře. Položil jsem vedle něj svojí brašnu a doširoka jí otevřel.
Tady bude ošetřovna! Kdo to dostal, sem!
Z brašny jsem vysypal balík lékařskách nástrojů a pár základních léků, abych měl vše při ruce a roztrhl látku kalhot.
Tohle mám na spáleninách rád...tedy prakticky na všech zraněních od blasterů. Žár se postará o bakterie, krev neteče...
Aplikoval jsem Comaren, jako obvykle. Dalo by se říct, že tím každý začínal. Utěšilo to bolest a medik měl volné ruce se zraněním, nemusel se zajímat o pacienta. Na druhou stranu ale neodpadl jako po anestetkiku, takže mohl komunikovat.
V pořádku?
Zeptal jsem se ho, když jsem aplikoval synthaplast a zakryl zranění. Jeho noha tak byla stabilizovaná, nicméně chodit mohl pouze velmi omezeně. Mohl by použít pušku jako hůl, nicméně to jsem mu radši neříkal. Na přednáškách nám učitel říkal, že takhle pár vojáků skončilo průstřelem ramene. A bylo mi blbé vojáka varovat, aby použil pušku otočil hlavní dolů. A navíc to nebylo vůbec lehké, chodit s "puškou". Rozhodně to bylo minimálně podobné, jako chodit bez ní se zraněnou nohou.
Můžete ho někdo zvednout a odnést?
Zavolal jsem k ostatním a podíval se na ruku dalšího vojáka. Pouze malé zranění, ruce obvykle bývaly menším terčem,a tak pokud nedostala přímý zásah, kdy jí to propálilo, jednalo se spíše o škrábance a popáleníny.
Zrovna na tohle se mi Comarenem plýtvat nechtělo, proto jsem vyndal pouze synthaplast.
Bez Comarenu to vydržíš?
Zeptal jsem se ho, s tím že pokud bude souhlasit, hned mu tam plácnu synthaplast a skončím s ním. Pokud ho to však bude bolet a bude si analgetikum vyžadovat, před synthaplastí mu jej aplikuju.
A pak ošetřím svoje rameno a jsem hotový.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od Jazen »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Muži nezaháľajú a odnášajú ranených preč z miesta bitky Jediov s Omminom. Ranený, ktorému si ponúkol Comaren len pokýve hlavou a odpovie cez zaťaté zuby
Nie, netreba je to v pohode.
po jeho slovách sa zodvihne a odskáče preč, ty si zatiaľ ošetríš svoje postrelené rameno a naoko sleduješ súboj mečov. V jednej sekunde sa ti zdalo ako bojovali s Omminom traja Jediovia, teraz je to však už len jeden, najmladší z nich. Ommin sa stále smeje a vykrikuje
Aj tak nevyhráš!
ty prebehneš pohľadom hangár a uvidíš ostávajúcich dvoch Jediov prilepených na stene a viditeľne v bezvedomí. Zostávajú ti dve možnosti, ísť pomôcť Jediom v bezvedomí alebo ísť skontrolovať ošetrených pacientov. Zrazu nastane ticho, ty sa otočíš smerom k bitke a vidíš ako mladý Jedi prebodol svojim mečom Ommina. Ten pomaly klesá k zemi a jeho smiech stále neutícha. Jedi efektne vypne meč a pripne ho znova na opasok. Kľakne si k umierajúcemu Omminovi a spýta sa ho
Kde sú tie holocrony?
Ommin na neho pozrie a odpovie
V mojej lodi.
nato zomiera a Jedi sa postaví od jeho bezvládneho tela.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od LuInk »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Všichni zranění jsou ošetřeni a dokonce i já. Z bitvy se nyní stává kino, všichni dychtivě sledují zápas, žádný voják se však neodváží připojit. Král je velice zkušeným bojovníkem a poraží postupně Jedie, kteří se na něj seběhli, poslední, nejmladší, však ukazuje svůj talent a vzdoruje svému nepříteli.
Ještě jednou zkontroluji hangár, jestli jsem nepřehlédl nějáká těla. Nepřehlédl, to se tu pouze dvě nová objevila. Dva Jediové, očividně v bezvědomí. Prožíval jsem vnitřní souboj.
Hmm, nesmím se nechat ovlivnit předsudky, teď jsou z nich mí pacienti, jako všichni ostatní...
Podíval jsem se dozadu na ty ošetřené a vyběhl vstříc Jediům. Byli na první pohled omráčení a nic víc jim nebylo, možná trochu pohmoždění, ale vypadali jinak v pořádku, žádná krev z žádných otvorů.
Z brašny jsem vytáhl malinký bílý pytlíček. Byl v něm prášek, který byl určen právě na probouzení z bezvědomí. Často se dával vojákům, kteří odpadli do bezvědomí, ať už ze šoku nebo z léků a bylo potřeba je probudit. Jediům jsem je nikdy nepodával, ale nejspíše budou mít stejný účinek. Pytlík sem natrhnul a přiblížil jej k nosu rytíře, to stejné jsem opakoval u druhého a čekal dál.
Tím jsem ale také propásl grandiozní zakočení souboje, neboť když jsem se od Jediů odvrátil, tak už byl král na zemi a nad ním klečel onen mladý Jedi. Všiml jsem si ale rány, kterou měl zlosin na těle a mohl jsem alespoň odhadnout, jak byl veden úder.
Nikdy jsem nebyl dobrej divák...
Usměju se nad vítěznou bitvou a zkontorluju oba Jedie, jak jsou na tom.
Ty bude dneska ještě pěkně bolet hlava.
Nebudu nic skrývat, měl jsem z toho i radost, nevím, kde se to ve mně bralo, ale v podvědomí si o nich budu myslet své stále. To je jedna z výsad svobodného člověka a nikdo s tím nic neudělá.
V pořádku?
Položím oboum otázku, když nad nima klečím.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od Jazen »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Jedi po tvojom boku len otvorí oči a potichu odpovie
Áno som v poriadku. Ďakujem za pomoc.
potom sa ako tak začne stavať na nohy a trošku ho hodí o stenu, potom sa však narovná a odbehne smerom k mŕtvemu Omminovi, kde sa pripojí k mladšiemu z Jediov. Druhý Jedi sa len posadí a pripne si jeho meč na opasok
Potrebujem si chvíľku sadnúť a budem v poriadku.
odpovie ti na tvoju otázku, potom sa otočíš smerom k raneným, ktorí vyzerajú v poriadku. Z chodby napravo vbehne dnu vojak s rádiovou súpravou a postaví ju do stredu miestnosti a začne hovoriť
Veliteľ máme všetko pod kontrolou. Ommin je mŕtvy, Jediovia prehladávajú jeho ľoď. Prepínam.
dopovie a po pár sekundách sa ozve
Rozumiem, ideme k vám.
z vysielačky sa ozve len šum a o asi desať minút príde veliteľ spolu s väčšiou skupinou jednotiek cez hlavný vchod hangáru. Začne znova štekať rozkazy a ty si zatiaľ staráš o ranených, ktorí sú už stabilizovaný. Uvidíš aj Daga ako sa k tebe hrnie
Ako to vyzeralo?
spýta sa ťa a čupne si k jednému z vojakov čo má prestrelenú nohu.
Máme, to tu pobaliť. Do pol hodiny by mal začať orbitálny útok na túto pozíciu. Transporty sú už na ceste.
povie ti len tak ako keby sa nič nedialo.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od LuInk »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Kývnu na Jedie a jdu si sednout ke zraněným. Brašnu hodím na zem a po zdi se sesunu dolů. Hlava padne do dlaní, ruce mně příjemně chladí. Také na nich uvízne většina potu. Konečně jsem zbaven toho nepříjemného lechtání, které kapičky způsobovali. Sáhnu po své flašce s vodou a jemně si loknu. Za posledních pár hodin jsem toho zažil opravdu hodně a den ještě neskončil. Nemohl jsem ale jen tak sedět na místě. Bez donucení jsem se prostě zvedl a jal se upravování vojáků. Některým jsem pouze trochu posunul bandáže nebo je rozšířil dalšími, jiným jsem pouze urovnal uniformu, změžil puls, zkontroloval barvu kůže, velikost zornic...
To se nedá! Chci pryč, tady už je to k nevydržení.
Ještě celých deset minut jsem musel tato muka přežít, než přišel zbytek vojáků, i Dag. Velitel se jal velení, jak jinak, Dag také nezklamal ve svých rituálech a vydal se ke mně a ke zraněným.
Jak to vypadalo? No, řezali se mečem, než Jediové vyhráli.
Řekl jsem trochu trpce a posměšně.
Měl jsem spoustu práce s raněnými a tu bitku jsem nesledoval, přišel sem o konec.
Koukl jsem na místo, kde leželo tělo Ommina. Znovu jsem si zrekonstruoval vedení meče, aby souhlasilo s ránou v břiše. Dag mohl udělat to samé, naše znalosti anatomie nám dovolovali naprostou rekonstrukci.
Ošetřil jsem dva Jedie...
Oznámil jsem Dagovi s radostí, jakoby to pro mně byl velký úspěch. Nemusel jsem si uvědomovat, že to bylo celkem nemístné, věděl jsem to. Ale bylo mi to jedno. Pro mně to bylo důležité. Zjistil jsem, že si dokáži zachovat profesionalitu.
Zvedl jsem se ze země a sesbíral vše, co bylo moje. S prázdnými obaly jsem se samozřejmě neobtěžoval a nechal je ležet, kde byly. Musel jsem si celkem radikálně upravit svojí uniformu. Až teď jsem si všiml, jak moc se mi zkroutila a posunula.
Konečně vypadneme. Co venku, byl taky frmol?
Zeptal jsem se Daga, i když hlavně ze slušnosti. Sám pro sebe jsem musel uznat, že mně moc nezajímá, co dělal. Ale byl tu i další důvod a to bylo ticho, které mně zabíjelo.
Nothing feels better than a corpse of the enemy!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. misia pre Alexa Strafforda (LuInk): Peklo na Onderone

Příspěvek od Jazen »

Onderon, pevnosť kráľa Ommina

Dag sa ani neotočí a povie
Vieš čo, ani nie. Pobili sme zopár tých droidov a asi dve celé jednotky ich strelcov a to bolo všetko. Myslím, že nás čoskoro presunú do bojov v hlavnom meste.
dopovie a začne si pakovať veci do jeho príručnej tašky. V tom sa otvoria naplno dvere hangáru a dnu vletia dva transporty. Po dosadnutí na zem začne opäť veliteľ vykrikovať rozkazy
Nastupovať, všetci!
zakričí a ty pomáhaš Dagovi zobrať jedného raneného dnu. Po pár minútach ako ste už všetci dnu, pocítiš, že vzlietate. Z malého okienka môžeš vidieť niekoľko transportov vzdiaľujúcich sa od pevnosti. Keď už ste dostatočne dlho spustí sa bombardovanie, ktoré efektívne ničí celú pevnosť.
Dobrá práca.
povie a potlepká ti po pleci veliteľ.

Onderon, hlavné zhromaždisko

Ubehnú dva dni odkedy ste sa vrátili z pevnosti. Pomáhaš v hlavnom stane zdravotníkom. Väčšinou sú to len ľahšie zranenia. Popoludní dobehne za tebou Dag a vraví
Dnes opäť odlietame.
trochu sa zasmeje a potom pokračuje
Mal som pravdu, ideme na hlavné mesto.
nato hneď odbieha preč a nechá ťa, aby si si išiel preventívne skontrolovať veci.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“